Jak napisać list motywacyjny – kontroler jakości

Praca na stanowisku kontroler jakości może być bardzo ciekawa, jednocześnie jest jednak bardzo odpowiedzialna. Mimo to, wiele osób decyduje się aplikować na to stanowisko. Oznacza to, że osoby, które poszukują pracy w tym zawodzie, muszą się liczyć ze sporą konkurencją.

Średnia ocena dla tego szablonu

5.0
Rated 5 out of 5
Ze strony 1 opinie klientów

Aby wyróżnić się na tle innych kandydatów, oprócz perfekcyjnego CV, musisz też napisać skuteczny list motywacyjny kontrolera jakości. W tym artykule znajdziesz informacje na temat tego, co należy wpisać do listu motywacyjnego oraz jak wyróżnić go na tle innych podań. Poniżej znajdziesz także przykładowy list motywacyjny, który pozwoli ci lepiej zrozumieć, co powinieneś umieścić w tym dokumencie.

Spis treści

Przykładowy wzór listu motywacyjnego kontrolera jakości

Poznań, 12.09.2022

Lukrecja Kopytko
Kontroler jakości
Poznań
444 111 222
lukrecja.kopytko@gmail.com

Karol Kotowicz
Dyrektor działu HR
Firma ABC
Poznań

Szanowny Panie Kotowicz,

W pracy kontrolera jakości kieruję się zasadą: precyzja jest najważniejsza. Dzięki moim umiejętnościom analitycznym zapobiegłem przedostaniu się wielu wadliwych produktów do sprzedaży. Moje umiejętności poświadcza fakt, że poprzez moje działania, firmie udało się uniknąć ponad 500 000 złotych strat. Obecnie szukam nowych wyzwań zawodowych w branży przemysłowej, dlatego zdecydowałem się aplikować na stanowisko starszego kontrolera jakości w Państwa firmie.

Poniżej prezentuję informacje, które potwierdzają, że jestem idealny na oferowane przez Państwa stanowisko:

 • Posiadam ponad sześcioletnie doświadczenie w pracy jako kontroler jakości.
 • Ukończyłem studia magisterskie z zakresu chemii przemysłowej, a więc dobrze znam realia pracy w Państwa branży.
 • Mam umiejętności z zakresu zarządzania zespołem, dzięki którym z powodzeniem poprowadzę działania stażystów i młodszych kontrolerów.
 • Opracowana przeze mnie nowa strategia analizy produktów oraz umiejętności analityczne pozwoliły na zwiększenie przychodów firmy o 23%. Wierzę, że mogę powtórzyć ten sukces, a nawet jeszcze bardziej zwiększyć oszczędności w Państwa firmie.

Wierzę, że współpraca z firmą, która jest liderem w branży przemysłowej, pomoże mi rozwijać się zawodowo i stawiać czoła nowym wyzwaniom.

Z góry dziękuję za czas, jaki poświęcili Państwo na zapoznanie się z moim CV i listem motywacyjnym. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W razie jakichkolwiek pytań, pozostaję do Państwa dyspozycji.

Z wyrazami szacunku,
Lukrecja Kopytko

📌Powyższy wzór listu motywacyjnego przygotowano z uwzględnieniem konkretnej oferty pracy. Nie kopiuj jego treści. Potraktuj go raczej jako źródło inspiracji. Dobry list motywacyjny to taki, który jest dostosowany do konkretnego ogłoszenia. Powinien on także uwzględniać twoje indywidualne kompetencje i kwalifikacje. Jeżeli po prostu masowo wyślesz gotowy list motywacyjny do każdego pracodawcy, raczej nie będzie on skuteczny.

Jakie części listu motywacyjnego są niezbędne?

Nagłówek

Nagłówek to jedna z ważniejszych części twojego CV oraz listu motywacyjnego. Jest ona relatywnie łatwa do napisania, ale nigdy nie bagatelizuj tego zadania. To pierwsza rzecz, na jaką spojrzy rekruter. Postaraj się więc, by wyglądała schludnie i przejrzyście. Co więcej, to dzięki danym umieszczonym w nagłówku pracodawcy skontaktują się z tobą w celu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Jeżeli dane będą błędne, możesz stracić swoją okazję.

Swoje dane osobowe umieść po lewej stronie listu motywacyjnego, na górze. Wpisz tutaj:

 • Imię i nazwisko
 • Tytuł zawodowy (opcjonalnie)
 • Numer telefonu
 • Adres e-mail
 • Miejscowość
⚠️ Pracując na swoim stanowisku, kontroler jakości musi przykładać wagę do szczegółów. Najmniejszy błąd może zniszczyć całą produkcję. Potraktuj swój nagłówek jako sprawdzian przed pracą. Pamiętaj, że nawet literówka w adresie e-mail czy przekręcona cyfra w numerze telefonu może kosztować cię twoją szansę na zdobycie wymarzonej pracy,
📌Zadbaj o to, by adres e-mail, który podajesz w dokumentach aplikacyjnych i z którego wysyłasz podanie, wyglądał profesjonalnie. Zapomnij o żartobliwych zwrotach. Zamiast tego użyj swojego imienia i nazwiska oraz skorzystaj z profesjonalnie wyglądającej platformy, na przykład poczty Gmail.

Spójrz na przykład danych osobowych kandydata w nagłówku:

Karolina Królikowska
Kontrolerka jakości
222 222 231
karolina.królikowska@gmail.com
Warszawa
⚠️Nie zapomnij umieścić daty sporządzenia dokumentu i miejscowości w górnym prawym rogu dokumentu.

Po stronie przeciwnej do danych kandydata powinny się znaleźć informacje na temat adresata wiadomości, czyli rekrutera lub szefa firmy. W tej sekcji podaj:

 • Imię i nazwisko rekrutera (jeżeli jest znane)
 • Nazwę pełnionego stanowiska (o ile jest znana)
 • Nazwę firmy
 • Miejscowość, w której mieści się siedziba lub oddział firmy.

Spójrz na poniższy przykład:

Ludwik Kraus
Szef działu HR
Firma XYZ
Poznań

Bezpośredni zwrot do adresata

List motywacyjny może ci pomóc w zdobyciu pracy. Musisz jednak postarać się o to, by pracodawca chciał go przeczytać. Pierwsze sekundy są często decydujące. Zrób wszystko, aby momentalnie wyróżnić się spośród konkurencji.

Zapomnij o sztampowym zwrocie “Szanowni Państwo”. Choć taki początek listu nie jest błędny, z pewnością nie zrobi dużego wrażenia na potencjalnym szefie, który widział już setki takich listów. Zamiast tego zwróć się do konkretnej osoby, używając imienia i nazwiska.

Informację o tym, kto prowadzi daną rekrutację, można czasem znaleźć w ogłoszeniu o pracę. Jeżeli jej tam nie ma, postaraj się poszukać jej na stronie internetowej firmy, na LinkedIn, czy nawet dzwoniąc do działu HR przedsiębiorstwa. Tak, wiemy, że to dodatkowy wysiłek, ale z pewnością jest on wart zachodu.

📌Zwracając się bezpośrednio do rekrutera nie tylko wyróżniasz się na tle konkurencji, ale także sprawiasz doskonałe pierwsze wrażenie. Rekruter może być przychylniej nastawiony do ciebie podczas rekrutacji.

Przykuj uwagę rekrutera unikatowym wstępem

“W odpowiedzi na ogłoszenie… aplikuję na stanowisko kontrolera jakości…” Takie sztampowe i, powiedzmy szczerze, nudne zdanie na początku listu motywacyjnego pracodawcy widzą niemal za każdym razem. Pisząc je nie popełniasz błędu, ale z pewnością też nie rozgrywasz rekrutacji na swoją korzyść.

Aby wyróżnić się na tle innych, tworząc list motywacyjny, myśl nieszablonowo. Pracodawca wie, że odpowiadasz na ogłoszenie o pracę, nie musisz go o tym informować. Zamiast tego zacznij ten dokument od czegoś ciekawego, na przykład: wspomnij o szczególnym osiągnięciu zdobytym w zawodzie kontrolera jakości; podaj informację o niszowym sektorze, w którym się specjalizujesz albo pochwal się umiejętnościami, które sprawiają, że jesteś idealnym kandydatem.

Oto przykład unikatowego wstępu:

Szanowny Panie Powalski,
Od ponad pięciu lat pracuję jako kontroler jakości. Swoją pracę traktuję jako pole nieustannego rozwoju, czego dowodem są liczne nagrody, które otrzymałem w czasie trwania mojej kariery. Jestem specjalistą od branży farmaceutycznej i przemysłowej.

Taki wstęp to gwarancja tego, że pracodawca zaciekawi się twoją kandydaturą. Dzięki niemu pokazujesz także, że podchodzisz do tematu w kreatywny sposób i potrafisz myśleć nieszablonowo.

Jako początkujący kandydat, we wstępie skup się na szkole związanej z danym stanowiskiem, ukończonych kursach doszkalających lub/i zdobytych przez ciebie umiejętnościach. Podziel się też twoimi celami zawodowymi i opisz, w jaki sposób objęcie danego stanowiska może ci pomóc w ich osiągnięciu.

📌Opisz swoje osiągnięcia i doświadczenie za pomocą danych liczbowych. Dzięki temu wyróżnisz się na tle konkurencji, a także pokażesz pracodawcy, jak w mierzalny sposób możesz wpłynąć na rozwój danej firmy.

Zakończenie listu motywacyjnego

Z pewnością pamiętasz lekcje w szkole podstawowej, kiedy to objaśniano, że każdy list powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie. List motywacyjny nie jest wyjątkiem. Zakończenie listu motywacyjnego dla kontrolera musi być wyraźne. Nie możesz po prostu urwać treści dokumentu po tym, jak pochwalisz się swoją karierą.

W tej części listu motywacyjnego powinieneś podziękować za czas, jaki rekruter poświęcił na przeczytanie twojej aplikacji. Wyraź także nadzieję na to, że spotkacie się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pożegnaj się odpowiednim zwrotem grzecznościowym i nie zapomnij podpisać się imieniem i nazwiskiem.

Spójrz na poniższy przykład:

Dziękuję za czas, jaki poświęcili Państwo na zapoznanie się z moją kandydaturą. Żywię nadzieję, że będę mieć okazję szczegółowo omówić moje cele zawodowe podczas spotkania na rozmowie kwalifikacyjnej. W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji pod podanym powyżej numerem telefonu lub mailem.

Z poważaniem,
ABC XYZ

Jak napisać profesjonalny list motywacyjny osoby na stanowisku kontrolera jakości – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Uważaj na błędy

Profesjonalny list motywacyjny powinien pokazywać, że przykładasz wagę do szczegółów. Błędy ortograficzne, literówki, brak przecinków czy nieczytelne zdania mogą zrobić złe wrażenie na przyszłym pracodawcy. Poświęć chwilę na przeczytanie swojego podania i zweryfikowanie ewentualnych błędów. Zajmie ci to naprawdę niewiele czasu, a może znacząco zwiększyć twoje szanse na zdobycie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Jeżeli nie jesteś mistrzem języka polskiego, poproś o pomoc znajomych, którzy krytycznym okiem spojrzą na twoje podanie i pomogą ci je udoskonalić.

Potraktuj ofertę pracy jako źródło inspiracji

Postaraj się napisać list motywacyjny, który będzie korespondować z treścią oferty pracy. W ten sposób zyskujesz pewność, że nie pominąłeś ważnych informacji. Personalizacja dokumentów aplikacyjnych to bardzo ważna sprawa. Dzięki niej nie tylko pokazujesz przyszłemu szefowi, że zależy ci na tej konkretnej posadzie, ale także zwiększasz swoje szanse na zatrudnienie, ponieważ wiesz dokładnie, jakich kwalifikacji oczekuje od kandydatów pracodawca.

📌Nasz szybki kreator CV pozwala ci na edycję twoich dokumentów, dzięki czemu z łatwością możesz dostosować treść listów motywacyjnych czy życiorysów zawodowych do konkretnej oferty pracy. Po naniesieniu poprawek po prostu pobierz wzór listu motywacyjnego i wyślij go do pracodawcy.

Stosuj odpowiednie zwroty grzecznościowe

Pisząc list motywacyjny, warto pamiętać, że muszą się w nim znaleźć odpowiednie zwroty grzecznościowe. Na początku listu możesz napisać:

 • Szanowna Pani A
 • Szanowny Panie A
 • Szanowni Państwo (wyłącznie wtedy, gdy nie możesz znaleźć informacji, na temat tego, kto prowadzi rekrutację)

Na zakończenie użyj zwrotu “z wyrazami szacunku” lub “z poważaniem”. Pamiętaj, że w treści listu także musisz zachować zasady decorum. Jeżeli zwracasz się bezpośrednio do adresata listu, pamiętaj o użyciu wielkich liter, na przykład “w odpowiedzi na Państwa ogłoszenie”, “chcę dołączyć do Pani zespołu”, etc.

CV kontrolera jakości

Profesjonalne CV to najważniejszy dokument podania o pracę. Powinno ono zawierać sekcje z doświadczeniem, wykształceniem oraz umiejętnościami. Ważne jest także umieszczenie danych kontaktowych w nagłówku. Nie zapomnij dodać klauzuli o przetwarzaniu danych osobowych.

Jeżeli chcesz wyróżnić swoje CV, możesz dodać podsumowanie zawodowe, czyli krótki opis swojej kariery lub celów zawodowych oraz dodatkowe sekcje, na przykład: zainteresowania, ukończone kursy, znajomość języków obcych.

Zajrzyj na naszą stronę, aby znaleźć wzór CV dla kontrolera jakości.

Podsumowanie artykułu

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jak stworzyć ciekawy list motywacyjny dla kontrolera ds. jakości.

Na naszym blogu znajdziesz wiele artykułów z praktycznymi poradami na temat poszukiwania pracy, pisania dokumentów aplikacyjnych, czy przygotowywania się do rozmowy kwalifikacyjnej. Sięgnij po nasz szybki kreator CV, który pozwoli ci napisać podanie w łatwy sposób już teraz.

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę stworzyć list motywacyjny dla kontrolera jakości zanim napiszę moje CV?

Nasz wygodny kreator CV daje ci możliwość stworzenia listu motywacyjnego dopiero po tym, jak napiszesz skuteczny życiorys zawodowy. Dzięki temu masz pewność, że w liście nie będziesz powtarzać danych zawartych w CV. Ponieważ “na świeżo” będziesz pamiętać o swoich osiągnięciach, doświadczeniach czy umiejętnościach, łatwiej ci będzie napisać ciekawy, pełen konkretnych informacji list motywacyjny.

Czy mój list motywacyjny musi zawierać klauzulę o ochronie danych osobowych?

Klauzula o ochronie danych osobowych to niezbędna część CV. Musisz umieścić ją w swoim życiorysie zawodowym, aby pracodawca mógł wziąć pod uwagę twoją kandydaturę podczas rekrutacji. Jeżeli nie umieścisz jej w CV, nawet jeżeli jesteś najlepszym kandydatem, nie otrzymasz pracy.

Klauzula w CV powinna się znaleźć w stopce dokumentu na wszystkich jego stronach. Możesz nieco zmniejszyć czcionkę, aby nie odciągać uwagi od treści twojego CV. Pamiętaj też, że musi być ona zapisana w aktualnej formie.

Nie ma konieczności dodawania klauzuli o ochronie danych osobowych do listów motywacyjnych. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy pracodawca prosi o nią w ogłoszeniu o pracę. Wówczas umieść ją w obu dokumentach.

Jak długi powinien być list motywacyjny (kontroler jakości)?

Podobnie jak i CV, list motywacyjny nie powinien być dłuższy niż jedna strona A4. Pamiętaj, że nie powinieneś powtarzać w nim informacji, które już zawarłeś w swoim życiorysie zawodowym. Przestrzeń listu motywacyjnego możesz wykorzystać na podanie nowych faktów lub rozwinięcie informacji ze swojego CV. Przykładowo, możesz opisać konkretne sytuacje, w których miałeś możliwość wykorzystania swoich umiejętności.

Pracodawcy nie mają czasu na czytanie zbyt długich podań. Jeżeli twój list będzie zbyt długi, może zostać od razu odrzucony.

Skorzystaj z naszego poradnika na temat pisania listu motywacyjnego dla kontrolera jakości i już dziś zdobądź pracę marzeń!

Przykłady listów motywacyjnych dla pracowników kontroli jakości

Napisz list motywacyjny dla pracownika kontroli jakości szablony listów motywacyjnych dla pracowników kontroli jakości
List motywacyjny pracownika kontroli jakości Jak dostarczyć list motywacyjny Pracownika Kontroli Jakości