Napisz CV sekretarza medycznego/rejestratorki medycznej

Sekretarka medyczna jest odpowiedzialna za zarządzanie dokumentacją pacjentów i bezpośrednim kontaktem z beneficjentami placówki. Oznacza to, że musi posiadać zestaw konkretnych umiejętności i cech, a także odpowiednie wykształcenie.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Napisz CV sekretarza medycznego/rejestratorki medycznej

Katarzyna Sadowska
Lublin
222 111 123
katarzyna.sadowska@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie
Od ponad pięciu lat pracuję jako sekretarka medyczna. Dzięki moim umiejętnościom interpersonalnym i opanowaniu, utrzymuję przyjazną atmosferę pracy nawet w stresujących sytuacjach. Cechuje mnie wysoka kultura osobista oraz umiejętność słuchania pacjentów. W Państwa placówce chcę rozwijać moje doświadczenie na stanowisku starszej rejestratorki medycznej.

Doświadczenie
Sekretarka medyczna
Diagnostyka
Lublin
2018-2022

  • Prowadziłam dokumentację medyczną pacjentów, uwzględniając dokumenty wystawiane przez lekarzy.
  • Umawiałam terminy wizyt lekarskich i badań.
  • Pomagałam pacjentom skorzystać z ubezpieczenia zdrowotnego, zarówno na NFZ, jak i prywatnego.
  • Według ankiet zadowolenie moich kontrahentów wynosiło 98%.


Wykształcenie
Administracja i zarządzanie – licencjat
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań
2015-2018

Umiejętności
Nawiązywanie relacji z pacjentami

  • Obsługa klienta
  • Prowadzenie dokumentacji medycznej
  • Rozliczanie rachunków
  • Skuteczna komunikacja
  • Wysoka kultura osobista
  • Odpowiedzialność
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Pozytywne nastawienie do pracy


Dodatkowe kursy
Dzieci z chronicznymi chorobami – jak się o nie troszczyć w placówce medycznej?

  • Sztuka skutecznej komunikacji


Znajomość języków obcych
Język angielski – C2
Język portugalski – B2

Niezależnie od tego, czy starasz się o stanowisko rejestratorki medycznej jako początkująca osoba, czy też masz już duże doświadczenie zawodowe, musisz odpowiednio zaprezentować swój profil zawodowy przed pracodawcą. Z tego artykułu dowiesz się, jak napisać doskonałe CV rejestratorki medycznej, które zachwyci pracodawców.

Fakty na temat pracy sekretarki medycznej

Za moment zabierzemy się za przygotowywanie CV, najpierw jednak zapoznajmy się z kilkoma faktami na temat pracy sekretarki medycznej:

  • według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, średnie miesięczne zarobki brutto na tym stanowisku wynoszą 3 330 złotych.
  • Aż 98% zatrudnionych na stanowisku to kobiety.
  • Na zarobki ma wpływ długość stażu pracy, wykształcenie, wielkość firmy, typ placówki, a także miejscowość.

Nagłówek w CV rejestratorki medycznej

Choć nagłówek to najprostsza do napisania i najkrótsza część życiorysu zawodowego, nie należy jej ignorować. To pierwsza rzecz, na jaką spojrzy pracodawca. Wystaw sobie dobrą wizytówkę: nagłówek powinien być schludny i czytelny. Co więcej, pamiętaj, że to dane w nim zawarte posłużą pracodawcy do skontaktowania się z tobą w celu umówienia rozmowy kwalifikacyjnej.

⚠️W nagłówku nie może być najmniejszego błędu. Jeżeli pojawi się literówka w mailu, lub przekręcisz cyfrę w numerze telefonu, możesz stracić swoją szansę na pracę. Sprawdź też, czy twój numer telefonu jest aktualny, a w skrzynce mailowej nadal masz miejsce na odbieranie wiadomości.

W tej sekcji nie musisz się zbytnio rozpisywać. Wystarczy, że podasz

  • Imię i nazwisko,
  • Telefon,
  • Adres e-mail,
  • Miejscowość.

cv sekretarza medycznego

Opcjonalnie możesz też dodać nazwę swojego stanowiska, np. sekretarka medyczna. Możesz też dopisać swój profil na LinkedIn, ale tylko wtedy, jeżeli informacje tam zawarte są aktualne i pokrywają się z danymi z twojego CV.

📌Nie dodawaj więcej danych. Niektóre z nich mogą zostać uznane za zbędne, a nawet niewłaściwe. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy pracodawca prosi o umieszczenie jakiejś konkretnej informacji w ofercie pracy.

Podsumowanie zawodowe

W podsumowaniu zawodowym musisz opisać najważniejsze fakty o sobie. Wspomnij o kluczowych umiejętnościach, osiągnięciach, długim doświadczeniu, etc. Celem tej sekcji jest przekonanie rekrutera, że warto zapoznać się z resztą twojego CV.

W Polsce dodanie tej sekcji do życiorysu zawodowego jest nadal mało popularne, a więc warto jest ją napisać. Dzięki temu możesz wyróżnić się nawet na tle tych osób, które mają większe doświadczenie niż ty.

Spójrz na przykład:

Od pięciu lat pracuję jako sekretarka medyczna w przychodni zdrowia. Dobro i komfort pacjentów są dla mnie najważniejsze, dlatego na co dzień wykorzystuję moje umiejętności interpersonalne, aby zapewnić jak najlepszą obsługę klientom. W efekcie zadowolenie z moich usług wynosiło 99%. W Państwa firmie chcę rozwijać moje umiejętności, pracując z liderami w branży.

Dopiero zaczynasz jako sekretarka medyczna? Nie pomijaj tej sekcji! Skup się przede wszystkim na przedstawieniu swoich umiejętności, wspomnij o wykształceniu i adekwatnych sukcesach w szkole, a także o swoich celach zawodowych.

Nasz poradnik przeprowadzi cię przez proces pisania tej części życiorysu zawodowego.

📌Podsumowanie zawodowe powinno się znaleźć na samej górze CV. Jego pisanie zostaw jednak na sam koniec. Po uzupełnieniu pozostałych części CV przypomnisz sobie, jakie były najważniejsze momenty twojej kariery. Dostosuj podsumowanie do listy obowiązków, jakie pojawiają się w ogłoszeniu o pracę.

Doświadczenie w CV sekretarki medycznej

Sekcja z doświadczeniem jest bardzo ważna. Dzięki niej pracodawca weryfikuje, czy sprawdzisz się na oferowanym stanowisku i jaka jest twoja styczność z wykonywanym zawodem. Może ona także wpłynąć na to, jaką stawkę zaoferuje ci pracodawca.

W tej sekcji powinna znaleźć się informacja o:

  • Nazwie pełnionego stanowiska,
  • Poprzednim pracodawcy,
  • Czasie trwania zatrudnienia.

Te informacje wymieni niemal każdy kandydat. Aby się wyróżnić, koniecznie opisz swoje najważniejsze obowiązki oraz osiągnięcia na każdym stanowisku.

Przykładowa sekcja z doświadczeniem zawodowym

Sekretarz medyczny

Laboratorium Agape

2019-2021

  • Kontaktowałem się z pacjentami w celu potwierdzenia wizyt
  • Prowadziłem dokumentację medyczną
  • Wydawałem pielęgniarkom etykiety na probówki
  • Zadowolenie moich klientów wynosiło 100%

📌Jeżeli masz taką możliwość, opisując swoje doświadczenia, użyj danych liczbowych. W ten sposób w mierzalny sposób pokażesz, co możesz zaoferować pracodawcy i jakie zyski może przynieść placówce twoje zatrudnienie.

Historia zatrudnienia w CV osoby bez doświadczenia – rejestratorka medyczna


cv sekretarza medycznego

Jeżeli nie masz bezpośredniego doświadczenia jako rejestratorka medyczna, nie martw się. Każdy od czegoś zaczynał. W ochronie zdrowia brakuje pracowników, a więc nawet początkujący kandydaci mają spore szansę na zatrudnienie.

Nie wpisuj tu jednak “brak doświadczenia”, ponieważ to tylko podkreśli twoje wady. Lepiej pominąć tę sekcję. Zanim jednak zdecydujesz się na taki krok, zastanów się, czy rzeczywiście nie masz żadnego praktycznego doświadczenia. Być może ukończyłaś staż, szkolenie z wieloma godzinami praktycznych zajęć lub byłaś wolontariuszką? Wszystko to możesz wpisać do sekcji z doświadczeniem zawodowym.

Nawet, jeżeli nie pracowałaś na podobnym stanowisku, a masz doświadczenie w pracy z obsługą klienta, koniecznie o tym wspomnij. Obsługa pacjentów odbywa się w podobny sposób, a więc oznacza to, że część twoich umiejętności z poprzedniej pracy może zostać użyta na nowym stanowisku.

Dowiedz się więcej na temat tego, jak napisać ciekawe i skuteczne CV osoby bez doświadczenia, czytając nasz poradnik.

Prowadzenie dokumentacji medycznej – jakie jeszcze umiejętności są potrzebne w pracy rejestratorki medycznej?

Sekcję z umiejętnościami możesz uznać za obowiązkową w każdym CV. Jeżeli ją pominiesz, twoje szanse na zdobycie pracy będą marne. To z niej pracodawca dowiaduje się, jakie masz kompetencje.

Jest ona także bardzo ważna na wczesnych procesach rekrutacji. Ze względu na dużą liczbę kandydatów, pracodawcy sięgają po systemy śledzenia kandydatów. Te specjalistyczne programy skanują CV i list motywacyjny, szukając w nich słów kluczowych.

Jeżeli nie chcesz, by twoje podanie trafiło do kosza, jeszcze zanim wyląduje na biurku rekrutera, koniecznie przeczytaj ofertę pracy. Znajdziesz tam informacje na temat pożądanych przez pracodawcę umiejętności. To właśnie one są twoimi słowami kluczowymi.

Tworząc tę sekcję, pamiętaj o poniższych poradach:

  • Zapisz umiejętności w ten sam sposób, w jaki pojawiły się w ofercie o pracę. Dzięki temu będziesz miała pewność, że program odczyta je prawidłowo.
  • Zawsze edytuj swoje CV zanim wyślesz je do kolejnego pracodawcy. Zwróć szczególną uwagę na listę kompetencji.
  • Wymień jako pierwsze umiejętności, które pojawiły się w ogłoszeniu o pracę. Dzięki temu zyskasz pewność, że pracodawca ich nie przeoczy.
⚠️Nigdy nie kłam w CV. Rekruter może szybko zweryfikować te informacje, a jeżeli zostaniesz przyłapany na kłamstwie, możesz stracić swoją szansę. Pamiętaj też, że jeżeli prawda wyjdzie na jaw już po zatrudnieniu, kłamstwo w CV może być podstawą do dyscyplinarnego zwolnienia.

Umiejętności twarde

Tych umiejętności możesz się nauczyć w szkole lub w praktyce. Bez nich wykonywanie danego zawodu nie byłoby możliwe. Pamiętaj, aby dostosować tę listę do stanowiska, o które się ubiegasz.

  • Obsługa urządzeń biurowych,
  • Obsługa pacjentów z ograniczeniami ruchowymi,
  • Przetwarzanie danych osobowych zawartych w dokumentacji zgodnie z RODO,
  • Prowadzenie dokumentacji medycznej,
  • Umiejętność odczytywania recept,
  • Obsługa klienta.

Umiejętności miękkie

Rejestratorka medyczna pracuje z ludźmi. Musi więc wiedzieć, jak komunikować się zarówno z pacjentami, jak i innymi pracownikami placówki. Ze względu na często napiętą atmosferę w przychodniach czy szpitalach, musisz mieć nerwy ze stali. Pracodawca z pewnością będzie chciał wiedzieć, jakie są twoje umiejętności miękkie. Są one niezwykle ważne podczas pracy tego typu.

Oto przykładowe umiejętności miękkie, które mogą się sprawdzić podczas pracy:


cv sekretarza medycznego

  • Wysoka kultura osobista
  • Umiejętność pracy pod presją
  • Dokładność i przykładanie wagi do szczegółów
  • Umiejętność rozwiązywania konfliktów
  • Umiejętność jasnego komunikowania trudnych informacji

Wykształcenie w CV

Niezależnie od pracy, o którą się ubiegasz, ta sekcja musi znaleźć się w CV. Aplikując na stanowisko sekretarki medycznej, możesz mieć pewność, że pracodawca sprawdzi twoje umiejętności.

W tej sekcji wypisz:

  • Kierunek studiów i zdobyty tytuł naukowy (jeżeli dotyczy),
  • Nazwę ukończonej szkoły,
  • Miejscowość,
  • Czas trwania edukacji.

Oto przykład:

Zarządzanie i marketing

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Poznań

2015-2020

  • Ukończyłam studia z wyróżnieniem.
  • Byłam przewodniczącą Koła Naukowego.

Jeżeli pracowałaś już jako rejestratorka medyczna, nie opisuj swoich osiągnięć w szkole. Lepiej przeznacz cenne miejsce na opisanie swoich sukcesów z pracy. Jednak jeśli jesteś początkującą kandydatką, postaraj się pokazać, że jesteś osobą ambitną, która już w trakcie edukacji brała sprawy w swoje ręce i osiągała sukcesy.

📌W tej sekcji wymień wyłącznie najwyższy szczebel edukacji, chyba, że szkoła niższej rangi jest bardziej związana z pracą, o którą się starasz. Wówczas wymień je obie.


cv sekretarza medycznego

Dodatkowe sekcje

Jeżeli chcesz, by pracodawca zauważył twoje CV pośród innych, przyciągnij jego uwagę dodatkowymi sekcjami. Opisz w nich wszystko to, co wyróżnia cię na tle innych. Oto przykłady ciekawych dodatkowych sekcji:

  • Kursy,
  • Zainteresowania,
  • Znajomość programów komputerowych,
  • Znajomość języków obcych.

W zależności od wolnego miejsca w CV, możesz dodać jedną lub więcej takich sekcji. Polecamy najpierw sprawdzić ofertę pracy i to, jakie obowiązki są tam opisane. Pomyśl, która z wymienionych sekcji może być potwierdzeniem tego, że będziesz w stanie wykonywać je dobrze, a nawet lepiej niż konkurencja.

Kursy

Jako osoba pracująca w branży medycznej, powinnaś stawiać na rozwój. Wraz z technologią zmienia się także medycyna. Pokaż pracodawcy, że lubisz się uczyć, demonstrując szkolenia i kursy, dzięki którym rozwinęłaś wiedzę i umiejętności z zakresu rejestracji medycznej, a także kompetencje personalne.

⚠️Jeżeli ukończyłaś kurs na rejestratorkę medyczną, wpisz go raczej do sekcji z wykształceniem. To właśnie to szkolenie uprawnia cię do pracy w przychodni czy szpitalu. W sekcji kursy wymień tylko dodatkowe kursy, które sprawiają, że jesteś jeszcze lepszą kandydatką.

Zainteresowania

Wielu kandydatów dodaje do swojego CV sekcję zainteresowania. Jest ona bardzo skuteczna, o ile jest stworzona w odpowiedni sposób. Niestety, większość osób nie wie, co powinno znaleźć się w tej sekcji. Informujemy, że wypisanie wszystkich swoich pasji niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Informacje, które wymieniasz, nawet w tej sekcji, muszą być adekwatne do stanowiska, o które się starasz. Zainteresowania, które masz, mogą na przykład rozwijać umiejętności potrzebne na stanowisku rejestratorki medycznej.

Przeczytaj nasz poradnik, aby wiedzieć, o jakich pasjach warto wspomnieć w swoim CV.

Jak ulepszyć podanie sekretarki medycznej?

Napisz list motywacyjny

List motywacyjny nie jest obowiązkowym dokumentem, chyba że pracodawca prosi o niego w ogłoszeniu o pracę. Według ekspertów warto go jednak dodać do swojego CV. Daje ci on dodatkową przestrzeń, w której możesz opisać swoją karierę, a także pokazać unikatową osobowość. Jest szczególnie ważny w przypadku osób, które dopiero zaczynają pracę w branży.

Sprawdź CV pod kątem błędów

Nic tak nie odstrasza pracodawców, jak CV pełne błędów. Literówki, brak przecinków, błędy ortograficzne czy niejasne zdania, nie mają prawa bytu w profesjonalnym podaniu. Pisząc CV, możesz je popełnić, nawet jeżeli jesteś mistrzynią języka polskiego. Właśnie dlatego, zanim wyślesz swoje podanie do pracodawcy, jeszcze raz je przeczytaj, zwracając uwagę na poprawność pisowni.

Czerp inspirację z ogłoszenia o pracę

W ogłoszeniu o pracę znajdziesz wszystkie kluczowe informacje. Skorzystaj z nich, aby napisać podanie, które zaimponuje pracodawcy. Zwróć uwagę na zakres obowiązków, umiejętności i wymagane kwalifikacje. Postaraj się je podkreślić w swoim CV. Czytaj między wierszami i zastanów się, jakie informacje, niekoniecznie wymienione wprost w ogłoszeniu, mogłyby zrobić wrażenie na pracodawcy.

Skorzystaj z szablonów CV

Sięgając po kreator CV, masz pewność, że twoje CV i list motywacyjny będą wyglądać estetycznie i profesjonalnie. Szablony zaprojektowane przez ekspertów pozwolą ci wypełnić je treścią w intuicyjny sposób. Możesz spać spokojnie, wiedząc, że zawarłaś w nich wszystkie informacje niezbędne w życiorysie zawodowym.


cv sekretarza medycznego

Jak napisać skuteczne CV sekretarki medycznej – podsumowanie artykułu

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu czujesz się pewniej i że stworzysz CV, które zaprowadzi cię prosto po pracę marzeń. Podobne artykuły oraz teksty na temat poszukiwania pracy, rozmów kwalifikacyjnych czy tworzenia poszczególnych sekcji w CV znajdziesz na naszym blogu.

Nie czekaj dłużej. Weź sprawy w swoje ręce! Skorzystaj z naszych szablonów i zdobądź wymarzoną pracę jako sekretarka medyczna!

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę ukończyć uczelnię medyczną, aby zostać rejestratorką medyczną?

Nie. Nie ma takiej potrzeby. Zazwyczaj wystarcza specjalny kurs. Oferują go różne szkoły, w tym szkoły policealne. Pojawia się też coraz więcej kursów online. Zdarza się również, że osoby pracujące wcześniej przy obsłudze klienta są przyjmowane do tej pracy bez żadnego wykształcenia.

Czy muszę umieszczać klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych w moim CV?

Tak. Klauzula CV jest niezbędna. Jeżeli nie umieścisz jej w swoim CV, pracodawca nie będzie mógł wziąć cię pod uwagę w procesie rekrutacji, nawet jeżeli jesteś idealną kandydatką. Pamiętaj, aby dodać aktualną klauzulę o ochronie danych osobowych. Umieść ją w stopce i użyj mniejszej czcionki, aby nie tracić cennego miejsca oraz nie odciągać uwagi od istotnych danych w CV.

Przeczytaj nasz poradnik na temat pisania CV sekretarki medycznej!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV