CV pielęgniarki | Dowiedz się, jak napisać niezwykłe CV

Pielęgniarki i pielęgniarze są bardzo potrzebni w naszym kraju. Stanowią nieodzowną część systemu opieki zdrowotnej. Choć jest to profesja deficytowa, to musisz postarać się, aby otrzymać dobrą pracę. Profesjonalne CV pielęgniarki pomoże ci w zdobyciu pracy marzeń. Pamiętaj, że konkurencja jest duża, a więc twój życiorys musi zachwycić rekruterów.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykład i wzór CV pielęgniarki

Anna Nowak

anna.nowak@gmail.com
987 982 982
Warszawa

Profesjonalne podsumowanie

Jestem pielęgniarką z wieloletnim doświadczeniem. Pracowałam na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych, zapewniając doskonałą opiekę ponad 200 pacjentom. Mam ukończone szkolenie specjalizacyjne w zakresie opieki pacjentami zakażonych wirusem COVID-19. Poszanowanie ludzkiej godności jest dla mnie bardzo ważne, dlatego chcę dołączyć do waszego szpitala, aby kontynuować pielęgniarstwo onkologiczne.

Doświadczenie zawodowe

Starsza pielęgniarka
Szpital Onkologiczny XYZ, Warszawa

2015-obecnie

  • Przyjmowałam pacjentów na oddział i sumiennie prowadziłam dokumentację pielęgniarską.
  • Zakładałam opatrunki, podłączałam kroplówki i wykonywałam proste zabiegi medyczne takie jak pobieranie krwi, pomiar temperatury, testy uczuleniowe, przyspieszając proces leczenia.
  • Pięciokrotnie otrzymałam nagrodę pielęgniarki miesiąca przyznawaną w wyniku głosowania pacjentów.

Wykształcenie

Pielęgniarstwo
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
2005-2008

  • Ukończyłam studia magisterskie w zakresie pielęgniarstwa ze średnią 4.8.
  • Otrzymałam stypendium rektora dla najlepszych studentów.

Umiejętności:

  • Znajomość obsługi spirometru
  • Obsługa pakietu MS office
  • Odporność na stres
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Pobieranie krwi

Według portalu wynagrodzenia.pl średnia pensja brutto pielęgniarki na poziomie specjalisty wynosi 4 330 złotych miesięcznie. Z kolei starsze pielęgniarki zarabiają średnio 4 470 złotych brutto miesięcznie. Mimo że zarobki są niskie, wiele osób decyduje się na pełnienie tego niezwykle ważnego zawodu, a więc upewnij się, że twoje CV we właściwy sposób przedstawia doświadczenie zawodowe i wszystkie twoje atuty.

Korzystając z naszych przykładów życiorysów i kreatora do tworzenia CV, stworzysz idealne podanie, które pomoże ci zdobyć pracę marzeń. W tym artykule znajdziesz też niezbędne informacje, dzięki którym bez problemu stworzysz idealne CV dla pielęgniarki.

Jak napisać CV pielęgniarki?

cv pielegniarki

Przedstawiliśmy ci przykładowy życiorys pielęgniarki. Przejdźmy teraz do najważniejszych informacji na temat tego, jak stworzyć doskonałe CV. Nasz zespół współpracuje z ekspertami ds. tworzenia życiorysów. Dzięki temu, korzystając z naszych szablonów i wzorów CV, możesz mieć pewność, że twoje podanie przekona pracodawców do zatrudnienia. Gotowe szablony to doskonała pomoc przy pisaniu CV. Dzięki nim stworzysz nieskazitelną aplikację w krótkim czasie i bez większych problemów.

Przyjrzyjmy się teraz najważniejszym aspektom, o których musisz pamiętać, pisząc CV dla pielęgniarki.

Struktura, format i układ

💡Fakt: Eksperci z działu HR poświęcają około 6 sekund na przejrzenie każdego CV.

Oznacza to, że twoje podanie musi się wyróżniać. W zawodzie pielęgniarki najbardziej liczy się doświadczenie, a więc musisz wiedzieć, jak je zaprezentować w odpowiedni sposób. Stworzenie CV, które będzie demonstrować twoje kwalifikacje, jest niezbędne, aby przyciągnąć uwagę rekruterów. W tworzeniu takiego CV mogą pomóc ci sprawdzone wzory CV, zawierające odpowiednie sekcje i mające idealną strukturę.

Pamiętaj, aby w CV pielęgniarki zawrzeć następujące sekcje:

  • NAGŁÓWEK: nagłówek, nazywany też tytułem, zawiera twoje imię i nazwisko oraz aktualne dane kontaktowe.
  • PODSUMOWANIE ZAWODOWE: w podsumowaniu zawodowym w zwięzły i bezpośredni sposób prezentujesz swoją osobę i przekonujesz dlaczego zawód pielęgniarki jest idealny dla ciebie.
  • DOŚWIADCZENIE: ta sekcja służy zademonstrowaniu twoich doświadczeń zawdowoych na stanowisku pielęgniarki.
  • WYKSZTAŁCENIE: w tej części prezentujesz szkoły, do których uczęszczałeś, aby zdobyć zawód pielęgniarki.
  • UMIEJĘTNOŚCI: przedstaw w swoim życiorysie zarówno umiejętności twarde, jak i miękkie.
  • DODATKOWE SEKCJE: dodatkowe sekcje nie są obowiązkowe, ale sprawią, że wyróżnisz się na tle innych kandydatów.

Teraz kiedy już wiesz jakich sekcji nie może zabraknąć w profesjonalnym życiorysie, spójrzmy, jak należy sformatować przykładowe CV.

⚠️Uwaga: W pracy pielęgniarki bardzo ważna jest precyzja. Postaraj się, aby ta kwalifikacja była widoczna w twoim CV.

Tworząc CV, pamiętaj, że rekruterzy szybko na nie spojrzą. Spraw, aby ich wzrok zatrzymał się na dłużej, tworząc przejrzysty życiorys. Najpopularniejsze formaty CV to:

Format chronologiczny

Jak sama nazwa wskazuje, format chronologiczny to taki, w którym doświadczenie zawodowe i edukacja są przedstawiane w kolejności ich wykonywania. Najlepiej, jeśli użyjesz odwrócony porządek chronologiczny, czyli zaczniesz od najnowszych, a skończysz na najstarszych doświadczeniach. Dzięki temu twój potencjalny pracodawca od razu zauważy najwyższe pełnione przez ciebie stanowisko. Taki format jest najpopularniejszy i polecany jest w szczególności osobom ubiegającym się o stanowisko pielęgniarki ze średnim lub dużym doświadczeniem.

Format funkcjonalny

Format funkcjonalny jest idealny dla osób z małym doświadczeniem lub tych, którzy zmieniają karierę. W nim jako pierwsze pojawiają się twoje umiejętności, a dopiero potem doświadczenie zawodowe. W ten sposób możesz zaprezentować to, czego nauczyłeś się np. w medycznej szkole zawodowej.

Format mieszany

Format mieszany to taki, który zawiera elementy dwóch wcześniej wspomnianych układów. Podkreśla on najważniejsze osiągnięcia i umiejętności, dlatego też będzie idealny dla osób, które mają duże doświadczenie zawodowe i ubiegają się o wyższe stanowiska, np. kierowniczki oddziału.

cv pielegniarki

Tytuł i informacje kontaktowe

Nagłówek, znany też pod nazwą tytuł, odgrywa ważną rolę podczas starania się o pracę. Jest to pierwsza rzecz, którą zauważy rekruter.

Choć ta sekcja jest krótka, bardzo istotne jest, by była przejrzysta, ale też zawierała niezbędne informacje potrzebne w procesie rekrutacji. Dane kontaktowe, które podajesz, muszą być poprawnie zapisane, a także aktualne. Jeżeli potencjalny pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować, bo zrobiłeś literówkę w nazwie maila, możesz przegapić swoją szansę.

Nie ma określonej kolejności podawanych informacji, ale pamiętaj, że twoje imię i nazwisko powinno być na samej górze. Życiorys jest o tobie, a więc podkreśl to w nagłówku.

Poprawny i niepoprawny przykład

👍 Poprawny przykład

Anna Nowak

726 524 634

anna.nowak@gmail.com

Warszawa


Niepoprawny przykład

Anna Nowak

726 524 634

annax.panna136@gmail.com

Adres: Ul. Promienista 12

65-900 Pozań


Jak łatwo zauważyć, poprawny przykład jest przejrzysty. Zostały w nim zawarte tylko podstawowe i niezbędne dane. Nie musisz umieszczać swojego pełnego adresu. Wręcz przeciwnie: zbyt wiele danych może sprawić, że ta sekcja będzie mało czytelna. Jeżeli twoje CV pielęgniarki wydaje się chaotyczne, twój potencjalny pracodawcy może pomyśleć, że ty także jesteś niezorganizowaną osobą. Profesjonalne CV powinno być twoją najlepszą wizytówką.

Zwróć uwagę na adres e-mail w obu przykładach. Musi on być łatwy do odczytania, a także profesjonalny. Unikaj “śmiesznych” zwrotów, takich jak w niepoprawnym przykładzie. Twój mail nie powinien mieć nieczytelnych znaków czy też nagromadzonych liczb.

📌Porada: Najbardziej profesjonalnie będzie wyglądał e-mail zawierający twoje imię i nazwisko.

Czy powinienem dołączyć zdjęcie do mojego CV?

Umieszczanie zdjęcia w CV wzbudza sporo kontrowersji. Choć za granicą coraz częściej odradza się umieszczania zdjęć w podaniach o pracę, w Polsce niektórzy pracodawcy, wciąż proszą o dołączenie zdjęcia w CV pielęgniarki.

Przed wysłaniem CV pielęgniarki do pracodawcy, zawsze dokładnie czytaj ogłoszenie o pracę. Jeżeli pracodawca prosi o zdjęcie, dołącz je do swoich dokumentów aplikacyjnych. Nie zapominaj jednak, że zgodnie z RODO, pracodawca nie może wymagać od osób aplikujących ich zdjęcia.

📌Jeżeli twój potencjalny pracodawca oczekuje zdjęcia w życiorysie, wybierz taki wzór CV dla pielęgniarki, który umożliwi ci szybkie i łatwe dodanie fotografii.

⚠️ Dokumenty aplikacyjne demonstrują twoją osobę pracodawcy. Pamiętaj, że powinieneś wyglądać tak profesjonalnie, jak to tylko możliwe. Jeżeli umieszczasz w CV pielęgniarki zdjęcie, pamiętaj, by było ono wyraźne i przedstawiało twoje popiersie. Unikaj zdjęć z imprezy czy selfie.

Doświadczenie zawodowe w życiorysie pielęgniarki

Doświadczenie zawodowe w CV pielęgniarki to bardzo istotna część. Podkreśl w niej swoje najważniejsze osiągnięcia zawodowe i przedstaw się jako profesjonalistę. Zacznij tę sekcję od przedstawienia ostatniego i najistotniejszego doświadczenia związanego z zawodem pielęgniarki. To właśnie dzięki tej sekcji, pokażesz rekruterom, że w swojej codziennej pracy wykonywałeś obowiązki niezbędne do wykonywania zawodu.

cv pielegniarki

💡Pamiętaj, że eksperci ds. zatrudnienia poświęcają zaledwie kilka sekund na przejrzenie życiorysu.

Nie marnuj tego cennego czasu na opowiadanie o nieistotnych doświadczeniach, które nie są istotne dla pracy, o którą się ubiegasz. Fakt, że napisałeś książkę, jest interesujący, ale jeżeli nie dotyczy ona pracy w charakterze pielęgniarki, nie zachwyci to twojego rekrutera. W sekcji z doświadczeniem zawodowym wymień tylko te informacje, które przekonają potencjalnego pracodawcę, że powinien zaprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Być może brzmi to dla ciebie skomplikowanie, ale tworzenie CV może być naprawdę proste. Kreator CV pomoże ci stworzyć idealny życiorys z tą sekcją w mgnieniu oka.

Każde stanowisko, o którym wspominasz w CV pielęgniarki, powinno zawierać następujące informacje:

  • tytuł zawodowy,
  • nazwę firmy,
  • twoje poprzednie stanowisko,
  • jak długo pełniłeś daną funkcję.
📌Jeżeli dokładnie opiszesz swój zakres obowiązków na danym stanowisku, twoje szanse na zdobycie pracy marzeń zwiększą się.

Być może zastanawiasz się, jak opisać doświadczenie zawodowe, nie mając dużego doświadczenia. Nawet jeżeli dopiero ukończyłeś szkołę masz szansę na zdobycie pracy. Wymień swoje doświadczenie, które zdobyłeś, przygotowując się do wykonywania zawodu pielęgniarki w szkole, na wolontariacie, czy podczas praktyk studenckich.

Przykłady

Doświadczenie w życiorysie osoby pracującej w zawodzie pielęgniarki od dłuższego czasu

Starsza pielęgniarka

Szpital Chirurgiczny XYZ, Warszawa

2015-obecnie

  • Rejestrowałam pacjentów na oddziale i prowadziłam ich dokumentację medyczną.
  • Przy użyciu dokumentacji medycznej przygotowałam pacjentów do zabiegów, przy współpracy z zespołem lekarzy.
  • Poświęcałam się kompleksowej opiece nad pacjentami po i przed operacjami.
  • Otrzymałam nagrodę za bezbłędne przygotowywanie procedur medycznych pod okiem znanego autorytetu medycznego.

Doświadczenie w życiorysie początkującej pielęgniarki

Pielęgniarki pracujące w szpitalach muszą mieć duże doświadczenie. Pamiętaj jednak, że każda osoba od czegoś zaczynała. Jeżeli jeszcze nie masz dużego doświadczenia zawodowego, w CV dla pielęgniarki w ciekawy sposób przedstaw doświadczenie, które zdobyłeś podczas stażu, praktyk studenckich lub wolontariatu.

Doświadczenie zawodowe

Stażystka pielęgniarka

Szpital Położniczy w Poznaniu

2013-2015


  • Pod okiem starszej pielęgniarki nauczyłam się jak zakładać opatrunki medyczne, opanowałam umiejętność wykonywania podstawowych testów, badań krwi i prostych zabiegów medycznych.
  • Dokształcamy się równoległe w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i otrzymałam stypendium dla najlepiej rokujących młodych pielęgniarek.

📌 Jeżeli otrzymałeś wyróżnienia, nagrody lub stypendia w ramach wykonywanej pracy, koniecznie pochwal się tym w swoim życiorysie.

Wykształcenie: niezbędne w CV pielęgniarki

Sekcja z wykształceniem to jedna z najważniejszych części w życiorysie pielęgniarki. Edukacja zdrowotna jest niezbędna do tego, aby praca pielęgniarki była wykonywana prawidłowo. Pracownicy medyczni muszą wiedzieć wszystko na temat ludzkiego ciała i wykonywanych testów i zabiegów.

W niektórych przypadkach, możesz zdobyć nową pracę, kończąc technikum pielęgniarskie. Jednak niektórzy pracodawcy mogą szukać kandydatów po ukończonych studiach medycznych. Niezależnie od tego, jaki jest poziom twoje wykształcenia, pamiętaj, aby zawrzeć tę sekcję w twoim życiorysie.

Przykłady

Wykształcenie

Pielęgniarstwo

Akademia Medyczna w Warszawie

2005-2008


  • Ukończyłam studia magisterskie z pielęgniarstwa ze średnią 4.9.
  • Przez 2 lata otrzymywałam stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego dla najlepszych studentów.
Pielęgniarstwo i opieka nad osobami chorymi

Technikum Medyczne w Krakowie
2002-2004

  • Opanowałam wiedzę na temat wykonywania testów medycznych i opiekę nad osobami chorymi.
  • Ukończyłam szkolenie specjalizacyjne, rozumiejąc w pełni pielęgniarstwo anestezjologiczne i pielęgniarstwo opieki długoterminowej pacjentów paliatywnych.
  • Ukończyłam kurs z najwyższą średnią.

📌 Niezależnie od tego, czy jesteś magistrem pielęgniarstwa czy też ukończyłeś technikum, jeżeli otrzymałeś jakiekolwiek nagrody, wspomnij o nich w swoim życiorysie. Jest to szczególnie istotne dla osób, które nie mają doświadczenia zawodowego i ubiegają się o pierwszą pracę.

🎁Jeżeli masz tytuł magistra lub licencjat związany z pielęgniarstwem, nie musisz wspominać o szkole średniej w swoim CV pielęgniarki.

Zawód pielęgniarki: jakie umiejętności są najważniejsze?


cv pielegniarki

W swoim CV pielęgniarka nie może pominąć sekcji z umiejętnościami. Być może, przeglądając wzory życiorysów zauważyłeś, że skuteczne CV przedstawia zarówno umiejętności miękkie, jak i twarde.

Umiejętności twarde to takie, które można przedstawić za pomocą danych.

Umiejętności miękkie są związane z twoją osobowością i tym, jak poradzisz sobie na danym stanowisku, reagując na różne sytuacje.

Pamiętaj, że twoje kwalifikacje powinny być związane z zawodem, o który się starasz, a także wyróżniać cię na tle innych kandydatów. Nigdy jednak nie podawaj nieprawdziwych informacji.

Na dwa miejsca pracy często przypadają dziesiątki, a nawet setki kandydatów. Pracodawcy nie mają czasu na to, by osobno czytać każde CV pielęgniarki. Dlatego też pracodawcy sięgają po specjalne programy, które filtrują i odrzucają podania, które nie zawierają słów kluczowych. Sprawdź, jakie umiejętności podane są w ofercie pracy - to twoje słowa kluczowe.

Jeżeli nadal masz problem ze stworzeniem idealnego CV, sięgnij po przykładowe CV, które ułatwi ci stworzenie idealnego podania, które przejdzie przez wstępną eliminację.

👇 Poniżej znajdziesz najczęstsze przykładowe umiejętności, których pracodawcy wymagają od pielęgniarek.

Umiejętności twarde

  • Prowadzenie dokumentacji medycznej,
  • Pielęgniarstwo operacyjne
  • Sporządzanie zamówień na przybory medyczne
  • Znajomość obsługi spirometru
  • Wykonywanie testów uczuleniowych
  • Obsługa pakietu MS Office

Umiejętności miękkie

  • Umiejętność niesienia pomocy nawet pod presją czasu
  • Praca w stresujących sytuacjach
  • Empatia
  • Komunikatywność
  • Odpowiedzialność
  • Umiejętność zarządzania zespołem
  • Praca zespołowa

Choć w pracy pielęgniarki niezbędne są umiejętności twarde, to umiejętności miękkie są równie istotne. Posiadane umiejętności miękkie pomogą ci w pracy z zespołem pielęgniarek i lekarzy, a także pozwolą ci na radzenie sobie w stresującym środowisku szpitalnym.

📌Pamiętaj, że wszystkie podawane umiejętności powinny być związane z pracą, o którą się ubiegasz.

Jeżeli posiadasz umiejętność rysowania, nie musisz o tym wspominać w swoim CV, ponieważ nie ma to znaczenia dla twojej pracy. W ofercie pracy znajdziesz przykładowe kwalifikacje, które są wymagane na stanowisko. Wspomnij o wszystkich, które posiadasz w CV pielęgniarki.

Podsumowanie zawodowe: najważniejszy akapit w CV pielęgniarki

Podsumowanie zawodowe stanowi wizytówkę twojego CV. W tej sekcji krótko opisujesz swoje najważniejsze osiągnięcia oraz umiejętności. Ta sekcja musi być zwięzła, prosta, ale też na tyle interesująca, aby przyciągnąć uwagę rekrutera. W podsumowaniu zawodowym możesz wspomnieć o swoich nagrodach.

📌Jeżeli nie masz dużego doświadczenia zawodowego, nie pomijaj tej sekcji, ale zamiast podsumowania napisz swoje cele zawodowe.

Ta sekcja powinna znaleźć się na samej górze życiorysu. Wzór podsumowania zawodowego ułatwi ci napisanie tej sekcji w prosty sposób.

Poniżej znajdziesz poprawny i niepoprawny przykład podsumowania zawodowego:

👍 Poprawne

Od 12 lat pracuję jako pielęgniarka na oddziale onkologicznych. Współpracowałam z zespołem lekarzy, aby zapewnić godną i skuteczną opiekę ponad 1000 pacjentom rocznie. Specjalizuje się w pracy z pacjentami zakażonymi wirusem HIV i chorymi na raka, i właśnie dlatego, chcę dołączyć do zespołu pracującego w waszym hospicjum.


Niepoprawne

Jestem pielęgniarką. Mam studia magisterskie i kilka lat doświadczenia. Opiekuję się pacjentami.


Zauważ, że prawidłowy przykład zawiera informacje przedstawione w prosty i zwięzły sposób. Znajdują się w nim też konkretne dane liczbowe, które potwierdzają to, o czym mówi kandydatka.

Nieprawidłowy przykład nie zawiera wystarczającej ilości informacji. Jest miałki i z pewnością nie zachęci rekrutera.

Skuteczne CV, a dodatkowe sekcje (i które z nich warto zamieścić)

cv pielegniarki

Jeżeli chcesz pokazać potencjalnemu pracodawcy, że jesteś najlepszym kandydatem, dodaj do CV dodatkowe sekcje. Wykorzystaj każdą wolną przestrzeń, jaką masz w życiorysie, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

W dodatkowych sekcjach możesz zamieścić swoje unikalne certyfikaty medyczne, nagrody, umiejętności informatyczne, zainteresowania, a także języki obce. Pamiętaj jednak, że każda informacja, którą podajesz, powinna być związana ze stanowiskiem, o które się ubiegasz.

Umiejętności informatyczne

Praca pielęgniarki to nie tylko opieka nad pacjentami. Często opiekunowie medyczni muszą wypełniać dokumentację, a także używać pakietu MC Office. Jeśli znasz jakiekolwiek specjalistyczne programy, wspomnij o nich w CV.

Języki

Pracując jako pielęgniarka, możesz spotykać się z różnymi pacjentami. Nawet pracując w polskim szpitalu, znajomość języków obcych może zwiększyć szansę na uzyskanie lepszej pracy. W szczególności, jeżeli pracujesz w dużym mieście, dodatkowe języki pomogą ci komunikować się z pacjentami z innych krajów.

Wskazówki, które pomogą ci ulepszyć CV pielęgniarki

Praca pielęgniarki jest bardzo wymagająca. Aby zdobyć umiejętności, pozwalające na wykonywanie tego zawodu, musisz spędzić długie godziny w szpitalu lub przychodni. Jednak skuteczne CV może być wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych pracowników opieki zdrowotnej.

Jeżeli chcesz sprawić, że twoje podanie będzie się wyróżniać, spróbuj poniższych porad:

  • sięgnij po przykładowe szablony listu motywacyjnego pielęgniarki oraz wzory CV. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje dokumenty aplikacyjne są właściwe sformatowane i zawierają wszystkie niezbędne informacje.
  • Pamiętaj, aby przed wysłaniem swojego życiorysu i listu motywacyjnego, sprawdzić je dokładnie. Zdania muszą być zapisane w poprawny sposób i nie zawierać błędów ortograficznych czy gramatycznych ani literówek.
⚠️W przypadku dużej konkurencji, rekruterzy mogą odrzucić list motywacyjny i CV, które zawierają jakiekolwiek błędy.

CV i list motywacyjny pielęgniarki

Dodanie listu motywacyjnego nie jest zawsze wymagane, ale warto załączyć go do swojego CV, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów. List motywacyjny pielęgniarki powinien zawierać najważniejsze informacje o twoich osiągnięciach. Jest on szczególnie istotny dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę. Możesz w nim wspomnieć, jaka tematyka pracy w pielęgniarstwie cię najbardziej interesuje, a także, dlaczego jesteś idealnym kandydatem.

Podsumowanie: idealne CV i list motywacyjny pielęgniarki

Jeżeli chcesz stworzyć idealne CV, pamiętaj o następujących informacjach:

  • Kreator CV i wzory życiorysów to idealny sposób na stworzenie doskonałego podania.
  • Stwórz imponujące podsumowanie zawodowe lub przedstaw swoje cele zawodowe.
  • Pamiętaj, aby w twoim życiorysie znalazły się te sekcje: doświadczenie, wykształcenie i umiejętności.
  • Aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy, dodaj dodatkowe sekcje.
  • Wyróżnij się na tle konkurencji, dołączając do CV list motywacyjny.

Stwórz idealne CV i list motywacyjny, używając naszych wzorów i szablonów. Zajrzyj na naszą stronę, aby znaleźć praktyczne porady i inne wzory życiorysów, na przykład CV asystenta medycznego.

FAQs

Czy zawsze należy dołączyć list motywacyjny do CV?

Jeżeli pracodawca nie wspomniał o liście motywacyjnym w ofercie pracy, nie ma obowiązku dodawania go do podania o pracę. Jednakże załączenie go do twojej aplikacji może znacznie zwiększyć twoje szanse na wyróżnienie się na tle kandydatów. Pamiętaj, że jeżeli w ogłoszeniu o pracę pracodawca wspomina o liście motywacyjnym, nie może go zabraknąć w twojej aplikacji.

Czy konieczne jest ukończenie studiów, aby pracować jako pielęgniarka?

W wielu przypadkach do pracy jako pielęgniarka wystarczy ukończone technikum pielęgniarskie i odpowiednie doświadczenie. Jeżeli jednak liczysz na wyższe stanowisko, na przykład kierownika oddziału, być może konieczne będzie ukończenie studiów wyższych.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV