CV / list motywacyjny fryzjera — wzór i porady jak je napisać

Nie wiesz, jak napisać skutecznie CV fryzjera? Nie masz doświadczenia w tworzeniu dokumentów aplikacyjnych lub nie dostajesz zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną po wysłaniu podań? Jesteś w idealnym miejscu.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Profesjonalne CV fryzjera – wzór

Anna Nowak

Fryzjerka
Leszno
767 765 656
anna.nowak@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Od ponad jedenastu lat pracuję jako fryzjerka. Specjalizuję się w wykonywaniu fryzur na ślub i wesela. 98% moich klientek było bardzo zadowolonych z wykonywanych usług. Stworzyłam 5 autorskich uczesań z wiankami, które cieszą się popularnością wśród pań młodych. W Państwa centrum chcę rozwijać swoje umiejętności z zakresu fryzur ślubnych.

Doświadczenie

Fryzjerka
Dom Mody ABC
2015-2021

  • Wykonywałam uczesania pań młodych.
  • Uważnie słuchałam potrzeb i pragnień moich klientek, co zaowocowało 100% zadowoleniem.
  • Otrzymałam nagrodę fryzjerki roku magazynu “Twój Styl”.
  • Przygotowywałam fryzury próbne.

Wykształcenie

Fryzjerstwo

Szkoła Zawodowa w Lesznie
2012-2015

Umiejętności

  • Strzyżenie damskie i męskie
  • Koki i upięcia
  • Fryzury z wiankami
  • Farbowanie włosów
  • Komunikatywność
  • Cierpliwość
  • Umiejętność słuchania
  • Precyzja

Praca w zawodzie fryzjera jest pełna wyzwań i wymaga odpowiedniego doświadczenia. Mimo to, wiele osób decyduje się obrać taką ścieżkę zawodową. Jeżeli więc chcesz pracować w dobrym salonie fryzjerskim, musisz liczyć się ze sporą konkurencją.

Pamiętaj, że dobrze napisane podanie o pracę znacznie zwiększy twoje szanse na zatrudnienie. W tym artykule przedstawimy ci najważniejsze porady i wskazówki na temat tworzenia życiorysu zawodowego. Dzięki nim, krok po kroku, stworzysz podanie, które pozwoli ci pokonać konkurencję i zdobyć pracę marzeń.

Fakty dotyczące pracy w zawodzie fryzjera

cv fryzjera

Oto kilka faktów, które warto wiedzieć na temat pracy fryzjera:

  • Około 85% osób pracujących w branży to kobiety.
  • Jednym z najczęstszych benefitów w branży są opłacone przez pracodawcę kursy i szkolenia.
  • Osoby zatrudnione na etacie jako fryzjerzy zarabiają średnio 3 970 złotych brutto miesięcznie (według portalu pl).
  • Fryzjerzy pracujący w większych miastach mogą liczyć na o wiele większe zarobki niż ci, którzy pracują w mniejszych miejscowościach.

Układ i elementy życiorysu zawodowego

Na jedno stanowisko w salonie fryzjerskim często przypada kilku, a nawet kilkunastu kandydatów. Fryzjerstwo to bardzo konkurencyjna branża. Pamiętaj więc, że twoja szansa na pracę leży w doskonałym CV. Musisz zabłysnąć na tle innych kandydatów i pokazać się potencjalnemu pracodawcy od jak najlepszej strony. Sięgnij po nasze wzory, a także dokładnie przeanalizuj przykładowe CV, aby ułatwić sobie zadanie.

Aby stworzyć dobre CV, pamiętaj o poniższych wskazówkach:

  • Życiorys zawodowy musi podkreślać twoje zalety. Wybierz taki format, który będzie dostosowany do twojego doświadczenia.
  • Przed wysłaniem podania do każdej pracy, najpierw je spersonalizuj. Uaktualnione podanie zrobi wrażenie na pracodawcy i pokaże, że jesteś zainteresowany pracą właśnie w tej konkretnej firmie.
  • Sięgnij po wzór CV, aby mieć pewność, że wszystkie potrzebne dane zostały w nim zawarte.
⚠️ Spora konkurencja oznacza mało czasu ze strony rekruterów. Poświęcają oni średnio 6-10 sekund na przejrzenie każdego życiorysu. Twoim celem jest zatrzymanie ich uwagi na znacznie dłużej.

Tych elementów CV fryzjer nie może pominąć

Szukasz pracy w zawodzie fryzjera? Jeżeli chcesz zdobyć posadę w renomowanym salonie fryzjerskim, na pewno spotkasz się z dużą konkurencją. Zweryfikuj więc, czy w twoim CV znajdują się wszystkie niezbędne sekcje.

Musisz zacząć od nagłówka, w którym znajdzie się twoje imię i nazwisko wraz z danymi kontaktowymi. Zaraz pod nim umieść podsumowanie zawodowe, w którym w kilku zwięzłych zdaniach opiszesz swoje najważniejsze obowiązki i osiągnięcia. Sekcje z doświadczeniem zawodowym, wykształceniem oraz umiejętnościami pojawią się w różnej kolejności, w zależności od tego, jaki format życiorysu wybrałeś.

Pamiętaj, że wspomniane wyżej sekcje znajdą się niemal w każdym CV fryzjera. Zaimponuj potencjalnemu szefowi dodając dodatkowe sekcje. Wymień w nich na przykład ukończone kursy, zainteresowania, znajomość języków obcych itp.

Kolejne sekcje artykułu omawiają jak krok po krok stworzyć każdą z wymienionych części życiorysu. Najpierw jednak przyjrzyjmy się, jaki format będzie odpowiedni dla CV fryzjera.

Format CV fryzjera

Istnieją trzy ogólnie przyjęte formaty życiorysów. Twój wybór powinien być uzależniony od poziomu twojego doświadczenia zawodowego. Oto one:

Format chronologiczny

W formacie chronologicznym najważniejsza jest historia zawodowa. Właśnie dlatego eksperci ds. pisania CV polecają ten format przede wszystkim osobom ze średnim i dużym wykształceniem. Jednak ze względu na jego popularność i to, że jest rozpoznawany przez większość pracodawców, może się sprawdzić także wśród mniej doświadczonych kandydatów, którzy ukończyli swój pierwszy staż lub praktyki zawodowe.

Format funkcjonalny

W formacie funkcjonalnym najważniejsze są umiejętności kandydata. To one pojawią się w dokumencie jako pierwsze, jeszcze przed sekcją z wykształceniem i doświadczeniem. Właśnie dlatego jest to układ idealny dla osób zmieniających branżę lub początkujących kandydatów.

Format łączony

Jak wskazuje nazwa, ten format łączy w sobie dwa poprzednie. Eksperci ds. pisania CV uważają, że taki format sprawdzi się wyłącznie w przypadku kandydatów z ogromnym doświadczeniem, np. takich, którzy ubiegają się o posadę kierowniczki salonu.

🎁Niezależnie od tego, na jaki format życiorysu zawodowego się zdecydujesz, pamiętaj, że informacje dotyczące wykształcenia czy doświadczenia zawodowego powinny być przedstawione w odwróconym porządku chronologicznym. Oznacza to, że jako pierwsze pojawią się twoje najnowsze doświadczenia. W ten sposób masz pewność, że pracodawca nie przegapi żadnych istotnych informacji o tobie.

🎁Wybierz taki wzór CV fryzjera, który będzie miał układ odpowiadający twoim potrzebom.

cv fryzjera

CV fryzjera – jak stworzyć przejrzysty nagłówek

Ta część życiorysu jest najkrótsza i najłatwiejsza do napisania, jednak nie możesz jej zignorować. Odgrywa ona bowiem kluczową rolę w procesie zatrudniania.

Nagłówek musi pojawić się na samej górze twojego podania. Wymień w nim swoje dane kontaktowe – nie ma określonej kolejności w jakiej powinny się pojawić. Pamiętaj jednak, żeby jako pierwsze zostało wymienione twoje imię i nazwisko. Będzie to niejako tytuł życiorysu – w końcu dokument jest o tobie. Przyciągnij wzrok rekrutera dodatkowo pogrubiając nagłówek, lub używając nieco większej czcionki. Jeżeli chcesz, możesz tu także wspomnieć o swoim tytule zawodowym.

⚠️Za każdym razem, zanim wyślesz podanie, zweryfikuj, czy podane dane są aktualne, a także czy nie zawierają błędów. Przekręcony lub nieaktywny numer telefonu albo literówka w mailu brzmią jak maleńki błąd, ale mogą cię kosztować utratę szansy na zatrudnienie.

Poprawny przykład
Ludmiła Mądra

Fryzjerka

565 565 543

ludmiłamądra@gmail.com

Szklarska Poręba


Niepoprawny przykład

Ludmiła Mądra

Fryzjerka

454342424 domowy 787654545 drugi 09090876

1122słodka12lodzia@gmail.com

ul. Strumykowa, Szklarska Poręba

Numer domu 09

Polska


Z łatwością można zauważyć, że pierwszy przykład jest przejrzysty. Nie ma wątpliwości co do danych kontaktowych. Kandydatka oddzieliła kolejne trzy cyfry numeru telefonu, sprawiając, że jest on jeszcz bardziej czytelny.

Drugi przykład jest chaotyczny. Zostało w nim zawartych za dużo danych. Kilka numerów telefonów wprowadza chaos – pamiętaj, że wystarczy jeden, pod którym będziesz osiągalny. Nie należy też podawać dokładnego adresu zamieszkania. Podawanie kraju ma sens tylko wtedy, kiedy chcesz zdobyć posadę za granicą. Adres e-mail jest nieczytelny, a do tego zawiera nieprofesjonalne zwroty.

📌Według ekspertów ds. tworzenia CV najbardziej profesjonalnie wyglądają te adresy e-mail, które są stworzone ze zbitki imienia i nazwiska kandydata. Jeżeli taki e-mail jest zajęty, spróbuj dodać do niego cyfry. Pamiętaj jednak, by pojawiały się tylko na końcu lub początku adresu i nie wprowadzały chaosu.

Czy w swoim CV fryzjer powinien umieszczać zdjęcie?

Zdjęcie w CV to od dłuższego czasu temat dość kontrowersyjny. W niektórych krajach zachodnich wręcz odrzuca się podania ze zdjęciem. W ten sposób pracodawcy chcą uniknąć ewentualnych oskarżeń o dyskryminację kandydatów. W Polsce jednak nadal można spotkać się z ofertami pracy, w których pracodawca wprost prosi o zdjęcie w życiorysie.

Co w takim razie robić? Sytuacja jest prostsza niż ci się wydaje: jeżeli pracodawca prosi o zdjęcie, dodaj je. Jeżeli nie wspomina o nim, lepiej pominąć dodawanie zdjęcia w CV fryzjera.

⚠️Zdjęcie stanie się twoją wizytówką. To ono zrobi pierwsze wrażenie na pracodawcy. Pamiętaj więc, aby było jak najbardziej profesjonalne. Selfie czy zdjęcia z imprezy się nie sprawdzą. Zamiast tego wybierz klasyczny portret na gładkim tle. Pamiętaj o schludnym ubiorze, a także o doskonałej fryzurze! W końcu w pracy fryzjera chodzi właśnie o idealne uczesanie.

📌Ułatw sobie zadanie i wybierz szablon CV, który ma opcję wgrania zdjęcia. W ten sposób zaoszczędzisz mnóstwo czasu na projektowaniu życiorysu zawodowego od zera.

Podsumowanie zawodowe

Ta część życiorysu nazywana jest często profilem zawodowym. Jest ona zwięzła i krótka. Musisz w niej w interesujący sposób opisać swoje najważniejsze osiągnięcia i obowiązki. To idealny sposób na to, żeby przykuć uwagę rekruterów.

W Polsce używanie podsumowania zawodowego wciąż jest mało znaną praktyką. Oznacza to, że jeżeli napiszesz doskonały profil zawodowy, możesz pokonać nawet tych kandydatów, którzy mają nieco lepsze doświadczenie niż ty.

📌Podsumowanie zawodowe powinno znaleźć się tuż pod nagłówkiem tak, aby była to jedna z pierwszych części CV, które zauważy rekruter.

Podsumowanie zawodowe – poprawny i niepoprawny przykład wraz z omówieniem

POPRAWNIE👇

Pracuję jako fryzjer od piętnastu lat. Zajmuję się profesjonalnym strzyżeniem osób z kręconymi włosami i afro. Zadowolenie moich klientów utrzymuje się na poziomie 100%, co potwierdzają recenzje na portalu Yelp. W Państwa firmie chcę rozwijać swoje umiejętności z zakresu ondulacji i wykonywania trwałych.


NIEPOPRAWNIE👇

Jestem fryzjerem z dużym doświadczeniem. Włosy to moja pasja. W pracy fryzjera cenię sobie niezależność.


Pierwsze podsumowanie zawodowe zawiera krótkie zdania, które jednak wypełnione są informacjami. Pracodawca w łatwy sposób dostrzeże specjalizację kandydata. Fryzjer poparł też swoje osiągnięcia konkretnymi danymi liczbowymi oraz wyjaśnił, jakie umiejętności chce rozwijać na stanowisku, o które się ubiega.

Niepoprawny przykład nie zawiera żadnych danych, które przyciągnęłyby uwagę potencjalnego szefa. Nie ma żadnych konkretnych informacji na temat osiągnięć kandydata, czy chociażby jego specjalizacji. Takie podsumowanie w CV dla fryzjera z pewnością nie pomoże w zdobyciu pracy, a wręcz może zaszkodzić kandydatowi.

📌Początkujący kandydaci mogą wykorzystać tę sekcję, aby opisać swoje cele zawodowe.

cv fryzjera

Doświadczenie zawodowe w CV fryzjera

W pracy fryzjera liczy się nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyczne doświadczenie. Im więcej wykonanych strzyżeń, ondulacji czy farbowań, tym większa szansa na to, że wykonasz swoją pracę bezbłędnie. Zawód fryzjera jest konkurencyjny, a więc musisz stworzyć idealną sekcję z doświadczeniem, aby się wyróżnić.

Pamiętaj także, że dobrze napisana sekcja z historią zatrudnienia może wpłynąć nie tylko na szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, ale także pensję, jaką zaproponuje ci pracodawca.

Pisząc tę część CV fryzjera, podaj następujące informacje:

  • Firma, która cię zatrudnia,
  • Nazwa stanowiska,
  • Okres trwania zatrudnienia.

Aby naprawdę zaimponować pracodawcy, wypisz także swoje największe osiągnięcia i najważniejsze obowiązki. W ten sposób wyróżnisz się na tle kandydatów, którzy zapomną o tej części.

Oto przykłady:

CV dla fryzjera z doświadczeniem – historia zawodowa

Fryzjer

Salon Fryzjerski “Kędziorek”

2018-2020

  • Zajmowałem się ondulacją i farbowaniem włosów.
  • Stworzyłem innowacyjny system dbania o kręcone włosy, za który otrzymałem nagrodę YXZ.
  • Zadowolenie moich klientek wynosiło 100%, o czym świadczą wysokie oceny na stronie Yelp oraz 5 gwiazdek na stronie salonu na Facebooku.

CV dla fryzjera z niewielkim doświadczeniem – przykład sekcji z historią zatrudnienia

Początkujący kandydaci mają zazwyczaj największy problem z napisaniem tej sekcji. Wielu z nich głowi się, czy nie lepiej jest zostawić ją pustą. Nie rób jednak tego. Warto pokazać pracodawcy, że jesteś gotowym do działania kandydatem.

Jak to zrobić? Zastanów się nad ukończonymi stażami lub praktykami. Większość szkół zawodowych i techników wymaga tego od swoich uczniów. Możesz też wspomnieć o wykonanych wolontariatach, podczas których mogłeś poznać praktyczną stronę zawodu.

Wolontariuszka – fryzjerka

Schronisko dla bezdomnych

Warszawa

Marzec 2019 – czerwiec 2019

  • Przy współpracy ze starszym fryzjerem wykonywałam proste strzyżenia.
  • Za pomocą maszynki do golenia ostrzygłam ponad 100 osób.
  • Uważnie słuchałam potrzeb bezdomnych i wykonywałam odpowiednie fryzury.

Pamiętaj, że choć pierwsza praca czy staż zazwyczaj nie dają dużych zysków, to jest to idealny czas, aby zdobyć bezcenne umiejętności techniczne. Podczas pracy masz też okazję do stworzenia sieci kontaktów zawodowych, które przydadzą ci się w szukaniu kolejnej posady.

CV dla fryzjera: sekcja z wykształceniem

Większość salonów fryzjerskich wymaga od kandydatów i kandydatek ukończenia co najmniej szkoły zawodowej. To niemal pewne, że pracodawca spojrzy na sekcję z wykształceniem w CV fryzjera. Pamiętaj więc, aby jej przygotowaniu poświęcić odpowiednio dużo czasu.

W tej sekcji muszą znaleźć się następujące informacje:

  • Zdobyty tytuł zawodowy,
  • Nazwa szkoły, do której uczęszczałeś,
  • Okres trwania nauki.

Przykład sekcji z wykształceniem w CV fryzjera

Fryzjerka

Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu

2012 – 2015

  • Ukończyłam szkołę z najwyższą średnią.
  • Otrzymałam stypendium marszałka dla wybitnie uzdolnionych uczniów.
  • Zdobyłam tytuł zawodowy fryzjera.

Dokładne opisywanie wykształcenia nie jest konieczne, a wręcz może być zbędne, w przypadku osób, które mają już długą historię zatrudnienia. Jednak w przypadku początkujących kandydatów, przedstawienie szczególnych osiągnięć naukowych to idealny sposób, aby zaimponować potencjalnej szefowej. Pokaż, że jesteś ambitnym kandydatem, który potrafi się wykazać.

📌Ta część życiorysu powinna zawierać tylko twój najwyższy lub najistotniejszy dla pracy stopień zawodowy. Oznacza to, że jeżeli ukończyłeś szkołę zawodową, nie ma potrzeby podawania gimnazjum czy szkoły podstawowej. Jeżeli jednak ukończyłeś studia wyższe i szkołę zawodową z zakresu fryzjerstwa, wspomnij o obu szkołach.

cv fryzjera

Umiejętności w CV dla fryzjera

Ta sekcja jest jedną z ważniejszych w CV fryzjera. Dzięki niej pracodawca dowie się, co potrafisz. Co więcej, będzie ona kluczowa dla procesu rekrutacji. Dlaczego? Obecnie w celu prowadzenia rekrutacji pracodawcy korzystają z systemów śledzenia kandydatów, czyli specjalnych programów, które filtrują i wstępnie odrzucają podania.

Z pewnością nie chcesz, aby twoje CV trafiło do kosza, zanim jeszcze znajdzie się na biurku pracodawcy. Aby “przechytrzyć” te programy, musisz dokładnie przeczytać ofertę pracy. Znajdziesz tam kwalifikacje wymagane od kandydatów, a także listę umiejętności twardych i miękkich – to właśnie one będą twoimi słowami kluczowymi, które powinny znaleźć się w CV.

Kiedy piszesz CV, pamiętaj, aby wymieniane umiejętności brzmiały tak samo jak w ofercie pracy. Np. jeżeli pracodawca wymaga od kandydatów komunikatywności, nie pisz, że posiadasz łatwość w porozumiewaniu się. Mimo, że oznacza to to samo, komputer może tego nie zrozumieć.

⚠️Nigdy nie kłam w CV. Pracodawca bardzo szybko może zweryfikować co naprawdę potrafisz. Jeżeli zostaniesz przyłapany na kłamstwie, możesz całkowicie stracić swoją szansę na zatrudnienie.

Umiejętności w CV fryzjera

Zanim zaczniesz pisać tę sekcję, zweryfikuj jakie umiejętności, które masz pojawiają się też w ofercie pracy. To właśnie one powinny się pojawić jako pierwsze w twoim CV. Pamiętaj, że każda umiejętność musi mieć znaczenie dla pracy fryzjera. Jeżeli umiesz żonglować, nie chwal się tym w CV fryzjera, ponieważ nie jest to tutaj istotne.

Umiejętności twarde

Umiejętności twarde to takie, bez których praktyczna strona pracy nie byłaby możliwa do wykonania. Można je zdobyć podczas nauki, a także w ciągu wykonywania obowiązków.

Oto przykłady umiejętności miękkich ważnych dla fryzjerów:

  • Wykonywanie fryzur okolicznościowych,
  • Umiejętność stylizacji włosów kręconych i afro,
  • Znajomość metod pielęgnacji włosów,
  • Modelowanie włosów,
  • Kreatywne strzyżenie,
  • Masaż głowy,
  • Przedłużanie włosów,
  • Dbanie o higienę swojego miejsca pracy,
  • Prawo jazdy kat. B.

Umiejętności miękkie

  • Kreatywność,
  • Poczucie odpowiedzialności,
  • Dokładność,
  • Punktualność,
  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
  • Wysoka kultura osobista.

Salony fryzjerskie i beauty SPA szukają nie tylko osób, które potrafią wykonywać idealne fryzury. Osoby, które udają się do fryzjera często szukają spokoju, możliwości oderwania się od codzienności, a nawet miejsca, w którym mogą się wygadać. Pracodawca musi więc mieć pewność, że praca fryzjera jest dla ciebie prawdziwą pasją i że kochasz pracować z ludźmi. Pokaż, że jesteś odpowiednim kandydatem, wymieniając odpowiednie umiejętności miękkie.

Dodatkowe sekcje – zaimponuj pracodawcy

Skuteczne CV to takie, które zwróci uwagę pracodawcy. Doskonałym sposobem, aby to osiągnąć, jest dodanie dodatkowych sekcji.

Przykładowe sekcje, które mogą się znaleźć w twoim CV to:

  • Zainteresowania
  • Umiejętności językowe
  • Dodatkowe kursy
  • Znajomość programów komputerowych
🎁 Pamiętaj, że wszystkie informacje, które wpisujesz do CV muszą mieć związek z pracą, o którą się starasz.

Kursy i szkolenia

W pracy fryzjera nie możesz spocząć na laurach. Branża nieustannie się rozwija. Pojawiają się nowe kosmetyki i sprzęty. Moda także się zmienia. Musisz więc nadążać za tym dynamicznym środowiskiem pracy. Najlepszym sposobem na to, jest udział w różnych kursach i szkoleniach. Możesz mieć pewność, że pracodawcy docenią kandydatów, którzy stawiają na rozwój. Przedstaw przebyte kursy i pokonaj konkurencję!

Oto przykładowy kursy, które mogą ukończyć fryzjerzy:

  • Farbowanie włosów za pomocą naturalnych barwników
  • Kurs upięć ślubnych
  • Upięcia i koki
  • Kurs przedłużania włosów
  • Zabiegi fryzjerskie przy użyciu naturalnych kosmetyków wegańskich
  • Wykonywanie fryzur okolicznościowych na krótkich włosach

Znajomość języków obcych

Znajomość języków obcych to bardzo ceniona umiejętność. Jeżeli znasz jeden lub więcej języków obcych, możesz mieć większe szanse na zatrudnienie lub lepszą pensję.

W przypadku ubiegania się o pracę fryzjera w ośrodku SPA lub salonie w większym mieście, znajomość języka może zadziałać na twoją korzyść. Pamiętaj więc, aby wyróżnić te umiejętności w osobnej sekcji. Jeżeli masz certyfikat potwierdzający twoje umiejętności, koniecznie dodaj je do swojego CV.

Nie wiesz, jak stworzyć tę część swojego CV? Zajrzyj do tego artykułu. Wytłumaczyliśmy w nim jak krok po kroku stworzyć sekcję z językami obcymi.

cv fryzjera

Skuteczne CV – jak sprawić, by było jeszcze lepsze?

Oto nasze porady, które pomogą ci stworzyć idealne podanie:

List motywacyjny fryzjera

Przeglądając oferty pracy z pewnością zauważysz, że część pracodawców prosi wprost o list motywacyjny. Wówczas nie ma wątpliwości, że ten dokument jest niezbędną częścią aplikacji.

W przypadku, gdy pracodawca nie wspomina o liście motywacyjnym, nadal warto go dodać do swojego CV. W ten sposób stwarzasz sobie dodatkowe miejsce, w którym możesz dokładniej opisać i rozwinąć to, co zawarłeś w CV. To także idealny sposób na pokazanie, że jesteś ambitnym kandydatem, gotowym do robienia nieco więcej niż minimum.

Sprawdź błędy

Profesjonalny fryzjer musi cechować się precyzją. Zweryfikuj, czy w twoje podanie nie wkradły się literówki lub błędy. Potrzebujesz CV, które będzie idealną wizytówką. Sprawdź też, czy wszystkie dane są aktualne.

Sięgnij po wzór CV

Szablon CV i listu motywacyjnego fryzjera to idealne narzędzia pomocne w stworzeniu perfekcyjnego, profesjonalnego podania, które zwróci uwagę pracodawcy. Nie trać czasu i nerwów na tworzenie aplikacji od zera.

Podsumowanie artykułu

Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś czuć się pewniej i wiedzieć jak stworzyć CV fryzjera krok po kroku. Na koniec zebraliśmy najważniejsze informacje:

  • Podsumowanie zawodowe jest idealnym sposobem na wyróżnienie się, w szczególności na polskim rynku pracy.
  • Dodatkowe sekcje w CV pomogą przyciągnąć spojrzenie potencjalnego szefa.
  • Każda informacja zawarta w CV musi być aktualna i mieć związek ze stanowiskiem, o które się ubiegasz.
  • Twoje CV i list motywacyjny fryzjera nie mogą zawierać żadnych błędów.
  • Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych powinna znaleźć się w CV i liście motywacyjnym. Jej brak oznacza automatyczne usunięcie z procesu rekrutacji.

Na naszej stronie znajdziesz przydatne porady na temat pisania aplikacji o pracę. Wybierz spośród doskonałych wzorów CV i stwórz podanie, które pozwoli ci zdobyć pracę marzeń.

FAQ

Czy do CV fryzjera warto dodać portfolio?

Nic nie prezentuje twoich umiejętności lepiej, niż poprzednio wykonane projekty. Jeżeli masz zdjęcia wykonanych przez siebie upięć i fryzur, koniecznie stwórz portfolio i dołącz je do swojego podania. Może to być także twój blog, na którym prezentujesz swoją pracę lub strona na Facebooku czy Instagramie.

Jaką szkołę musi ukończyć fryzjer?

Aby pracować w zawodzie fryzjera, musisz ukończyć szkołę, która przygotowuje do tej pracy. Może to być:

  • Szkoła branżowa,
  • Technikum zawodowe,
  • Policealne studium fryzjerskie.

Dodatkowo adepci muszą przejść specjalny kurs albo ukończyć rzemieślniczą naukę zawodu pod nadzorem fryzjera lub fryzjerki mistrza.

Wybierz jeden z naszych profesjonalnych wzorów CV fryzjera i pokaż pracodawcy, że jesteś idealnym kandydatem!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV