Życiorys lidera zespołu

Jeżeli jesteś osobą, która od samego początku swojej kariery ubiega się o pozycję lidera, musisz być w stanie zaprezentować wszystkie najistotniejsze cechy, jakie powinien mieć lider. Te umiejętności lidera mogą oznaczać wiele cech, włączając w to umiejętność rozwiązywania konfliktów, zarządzanie biznesem, czy też komunikowanie się z innymi ludźmi w profesjonalny sposób.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Ponieważ lider zespołu musi mieć zdolności wspomniane powyżej, zaprezentowanie ich grupie ludzi lub podczas rozmowy kwalifikacyjnej powinno nie być dla ciebie problemem.

Jednak, w jaki sposób zaprezentujesz swoje możliwości i umiejętności lidera zespołu na papierze? Może to być dla ciebie zupełnie inny rodzaj wyzwania.

Na szczęście jesteśmy tu po to, aby poprowadzić cię przez proces tworzenia silnego życiorysu dla lidera zespołu z pomocą naszych wzorów życiorysów lidera zespołu, przykładów oraz porad.

Możesz przejrzeć więcej wzorów życiorysów oraz nasz program do tworzenia życiorysów klikając tutaj.

Czego pracodawcy oczekują od życiorysu lidera zespołu?

zyciorys lidera zespolu

Możesz być wspaniałym liderem zespołu, który prezentuje wszystkie zdolności przywódcy konieczne do przewodzenia grupą ludzi. Możesz umieć poruszać tłumy i za pomocą wspaniałego przemówienia zbudować pewność siebie wśród swoich słuchaczy.

Jednak, kiedy szukasz pracy, będziesz musiał przedstawić swoje poprzednie doświadczenie zawodowe, osiągnięcia, umiejętności i inne kwalifikacje na papierze.

Piszesz po to, aby zdobyć uwagę rekruterów i dostać szansę na to, aby zaimponować im jeszcze bardziej podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Solidny życiorys to pierwszy ważny krok, aby zapewnić sobie nową pracę w roli lidera zespołu.

Wiele czynników odgrywa rolę, kiedy chodzi o efektywny życiorys lidera zespołu.

Dobre podanie powinno być podzielone na wiele sekcji. Każda sekcja musi pokazywać zatrudniającemu, dlaczego jesteś najlepszym wyborem osoby, która będzie przewodzić zespołem, zarządzać projektem, nadzorować pracę zespołu itd.

Każda sekcja musi podkreślać, dlaczego jesteś dobrym liderem zespołu.

Jaki jest najlepszy format dla życiorysu lidera zespołu

Zanim przejdziemy do pisania i dopracowywania sekcji w życiorysie lidera zespołu, ważne jest, aby pamiętać, że życiorys nie będzie pełnić swojej funkcji bez dobrego układu i struktury.

W rzeczy samej, aby sprawić, że twój życiorys lidera zespołu będzie się wyróżniał, musi być on sformatowany w logiczny i zrozumiały sposób. Format życiorysu określa przebieg i strukturę podania, numery stron, a także rodzaj i rozmiar fontu.

Podczas tworzenia życiorysu lidera zespołu, polecamy użyć formatu odwróconego porządku chronologicznego. Oznacza to po prostu, że informacje na temat twojego doświadczenia zawodowego lub wykształcenia będą podane w kolejności od najnowszej do najstarszej.

Oto nasza porada: postaraj się umieścić wszystkie informacje o pracy jako lider zespołu na jednej stronie. Rekruterzy z HR rzadko czytają całe życiorysy, a więc kilkustronicowe CV może zmniejszyć szanse na sukces podczas poszukiwania pracy.

Dodatkowo polecamy ci wybranie podobnych fontów i formatowania. Możesz dostosować font, na przykład używając pogrubienia w nazwach stanowisk w sekcji z historią zawodową, czy też w nazwach poszczególnych sekcji.

Zacznij od wyboru właściwego szablonu dla twojego życiorysu

Poza nadaniem efektywnego formatu dla twojego życiorysu musisz skupić się także na tym, aby twoje podanie było łatwe do przeczytania. Możesz to zrobić poprzez nadanie życiorysowi prostej struktury.

Dobra struktura, znana też jako szablon życiorysu, sprawi, że twój życiorys lidera zespołu będzie się wyróżniał na tle konkurencji i przyciągnie uwagę menedżera ds. zatrudniania. Dobry szablon sprawi, że układ wszystkich sekcji będzie logiczny i odpowiednio rozmieszczony.

Radzimy ci, abyś pisał poszczególne sekcje swojego życiorysu, uwzględniając szablon. Jeżeli potrzebujesz więcej pomysłów na szablon życiorysu, odwiedź naszą stronę internetową.

Oto lista wszystkich sekcji, które powinieneś uwzględnić w życiorysie lidera zespołu, aby sprawić, że będzie on tak efektywny, jak to tylko możliwe. W tym artykule omówimy każdą z nich krok po kroku. Polecamy ci ustrukturyzować te sekcje w następujący sposób:

 • Dane kontaktowe
 • Cele kariery lub profesjonalne podsumowanie
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Sekcja z doświadczeniem zawodowym
 • Sekcja z wykształceniem

Jak stworzyć sekcję z wykształceniem w życiorysie lidera zespołu?

zyciorys lidera zespolu

Teraz kiedy już rozumiesz, jak ważne jest poprawne formatowanie twojego podania i użycie dobrego szablonu życiorysu, nadszedł czas na omówienie pierwsze sekcji lidera zespołu, o której będziemy mówić w tym artykule: sekcji z wykształceniem.

Włączenie sekcji z wykształceniem do twojego życiorysu z pewnością zwiększy zainteresowanie rekruterów twoim podaniem i kandydaturą.

Ta sekcja oferuje spojrzenie na twoje wykształcenie i daje czytelnikowi lepsze zrozumienie tego, jakiego rodzaju edukację i wiedzę możesz zaoferować.

Sekcja z wykształceniem jest kolejną szansą na pokazanie, ile jesteś wart. Jest ona szczególnie ważna dla kandydatów, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia zawodowego.

Dodaj do życiorysu informacje na temat swojego wykształcenia

Oto rada od ekspertów: ta sekcja powinna być krótka i wymieniać wszystkie ważne aspekty twojego wykształcenia przy użyciu wypunktowania, na przykład twój licencjat. Dodatkowo możesz podać swoją średnią, ale tylko jeśli wynosiła 4.5 albo więcej.

Zazwyczaj efektywny szablon życiorysu lidera zespołu ma sekcję z wykształceniem umieszczoną zaraz poniżej doświadczenia zawodowego.

Oto lista informacji, które powinieneś zawrzeć w sekcji z edukacją w życiorysie lidera zespołu:

 • Nazwa szkoły i miejscowość
 • Lata nauki
 • Stopień naukowy licencjata lub wyższy
 • Istotne seminaria
 • Istotne zajęcia pozalekcyjne

Wybierz pomiędzy przedstawieniem celów zawodowych a podsumowaniem twojego życiorysu lidera zespołu

To prawda, że obecnie większość menedżerów ds. zatrudnienia nie czyta każdego z życiorysów, które codziennie do nich napływają. Niemal zawsze tak było.

Ze względu na dużą liczbę życiorysów, jakie firmy zatrudniające otrzymują, pracownicy działu HR tylko pobieżnie je przeglądają.

W tym przypadku dobrym sposobem na pokonanie przeciwności i przyciągnięcie uwagi osoby rekrutującej jest zamieszczenie w życiorysie celów zawodowych lub profesjonalnego podsumowania.

Ta sekcja jest zazwyczaj umieszczana na górze życiorysu, zaraz pod twoimi danymi kontaktowymi. Podsumowanie lub cele kariery pozwalają ci zaprezentować się przed rekruterem bez mówienia o twoich wszystkich doświadczeniach.

Wyobraź sobie, że ta sekcja to pitch sprzedażowy, który przedstawiasz menedżerowi ds. zatrudnienia.

Jaka jest różnica między podsumowaniem a celami zawodowymi? Różnice są następujące:

Profesjonalne podsumowanie: Podsumowanie to najlepszy wybór dla liderów zespołów, którzy posiadają już doświadczenie i pracowali jako menedżerowie grup w przeszłości. Musisz zwięźle omówić swoje poprzednie osiągnięcia, najważniejsze umiejętności, oraz przedstawić, dlaczego jesteś idealnym kandydatem dla firmy.

Cele zawodowe: Przedstawienie celów zawodowych to idealne rozwiązanie dla nowych kierowników zespołów, którzy nie posiadają dużego doświadczenia. Użyj tej sekcji, aby przedstawić się rekruterom. Zwięźle przedstaw swoje cele zawodowe i wymień umiejętności. Postaraj się wspomnieć o poprzednich osiągnięciach oraz wykształceniu.

Upewnij się, że twoje umiejętności, doświadczenie i osiągnięcia odpowiadają opisowi pracy, o którą się ubiegasz.

Jak napisać idealne podsumowanie życiorysu lub cele zawodowe?

zyciorys lidera zespolu

Upewnij się, że twoje cele zawodowe prezentują twoje umiejętności komunikacyjne, możliwość pracy na stanowisku lidera, a także cele, jakie chcesz osiągnąć. Pamiętaj, żeby opis był krótki.

Poniżej pokażemy ci przykłady efektywnego i nieefektywnego podsumowania życiorysu:

Ten opis celów zawodowych jest zwięzły i ma wszystko, czego trzeba: wstęp, cele zawodowe oraz umiejętności.

Cele zawodowe

Absolwent administracji biznesowej, który poprowadził 3 zespoły na zajęciach. Chcę zostać liderem zespołu. Mam dobre nastawienie i jestem zaangażowany, co może być korzystne dla Waszej firmy.


Ten opis celów zawodowych jest słaby. Jest zbyt ogólnikowy i nie przedstawia w wystarczający sposób umiejętności osoby, jej doświadczenia i celów.

Profesjonalne podsumowanie musi być zwięzłe i przekazywać informacje w prosty sposób. Upewnij się, że wymieniłeś swoje najważniejsze umiejętności i osiągnięcia, aby dodać wartość do swojego życiorysu lidera zespołu.

Poniżej pokażemy ci przykłady efektywnego i nieefektywnego profesjonalnego podsumowania.

Podsumowanie

Lider zespołu zorientowany na wyniki z doświadczeniem w zakresie sald należności, fakturowania, kontroli dokumentów i sprawozdawczości finansowej. Skuteczny w zarządzaniu różnymi działami i nowymi pracownikami w celu realizacji celów biznesowych. Przykłada uwagę do szczegółów i jest skuteczny. Potrafi zachęcać pracowników i tworzyć silne relacje. Posiada umiejętności z zakresu szkolenia kandydatów, a także zarządzania projektami i czasem.


To podsumowanie jest dobre. Jest zwięzłe, ale opisuje zdolności i osiągnięcia kandydata w idealny sposób. Wszystko zostało przedstawione w jasny sposób.

Podsumowanie

Lider zespołu ze znajomością z zakresu sprawozdawczości finansowej. Doświadczony w zarządzaniu zróżnicowanym zespołem ludzi, biegły zarówno w zarządzaniu projektami, jak i czasem.


To podsumowanie jest kiepskie z kilku powodów. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć, o czym dokładnie mówi: jest zbyt ogólne i nie zawiera żadnych szczegółów. To podsumowanie nie przyniosłoby pożądanego efektu w procesie rekrutacji.

Porady na temat tego, jak stworzyć sekcję z doświadczeniem zawodowym, która cię wyróżni

zyciorys lidera zespolu

Teraz kiedy omówiliśmy już sekcję z podsumowaniem i celami zawodowymi, nadszedł czas na pisanie najważniejszej części życiorysu lidera zespołu: doświadczenie zawodowe.

Wiele wspaniałych liderów zespołów ma dużą wiedzę i ekspertyzę ze względu na doświadczenie zawodowe. Mimo to nadal nie mogą oni zdobyć pracy, ponieważ nie potrafią przedstawić tych doświadczeń w życiorysie.

W rzeczy samej napisanie efektywnej sekcji z doświadczeniem to połowa drogi w pisaniu życiorysu lidera zespołu, który przyniesie ci sukces.

Upewnij się, że wymieniłeś w tej sekcji wszystkie ważne stanowiska pracy, w których odniosłeś sukces. Użyj wypunktowania, aby sprawić, że opis pracy będzie bardziej czytelny.

Dodatkowo pamiętaj, że rekruterzy zazwyczaj używają programów skanujących, aby przefiltrować życiorysu, które otrzymują. Te systemy śledzenia kandydatów są stworzone tak, aby wybrać listy motywacyjne z największą liczbą słów kluczowych.

Kluczowe jest stworzenie równowagi pomiędzy silnymi czasownikami, słowami kluczowymi, terminologią związaną z branżą, w której aplikujesz o pracę oraz normalnym słownictwem. Nie przeładowuj swojej sekcji z doświadczeniem zawodowym żargonem. Musi być ona czytelna.

Kluczowe jest także przejrzenie opisu pracy, aby napisać lub edytować swoją sekcję z doświadczeniem zawodowym tak, aby pasowała do pracy, o którą aplikujesz.

Przykłady doświadczenia zawodowego

Dobry opis doświadczenia zawodowego powinien zawierać listę istotnych obowiązków zawodowych, doświadczeń i osiągnięć, napisaną w przejrzysty i zrozumiały sposób. Nie twórz życiorysu, bazując na opisie tego, co robiłeś. Spróbuj pokazać swoje możliwości jako lider zespołu.

Oto przykład efektywnego opisu doświadczenia zawodowego:

Doświadczenie zawodowe

Lider Zespołu Operacyjnego
Telekomunikacja Polska
06/2015 - 11/2018
Warszawa

 • Przygotowywałem raporty oceny wydajności zespołu, które przekładałem kierownikom wyższego szczebla podczas spotkań zespołu.
 • Skonfigurowałem program dialera predykcyjnego, w celu redukcji martwych połączeń o 80% i zwiększenia produktywności zespołu o 400%.
 • Analizowałem dane członków zespołu, aby zweryfikować ich słabe strony, a następnie ustalałem indywidualny program szkoleniowy, aby zwrócić na nie uwagę, zredukować je i zwiększyć wydajność jednostki.
 • Wykorzystałem program telepracownika zwiększając produktywność o 40% i obniżając koszty o 25%.
 • Ustaliłem wzorce sprzedaży, wskaźnik satysfakcji klientów i sposoby zarządzania nowymi członkami zespołu.

Ten życiorys lidera zespołu operacyjnego ma wszystkie istotne czynniki. Wspomina kluczowe umiejętności i metryki w opisie, tworząc silną, profesjonalną sekcję z doświadczeniem zawodowym.

Poniżej znajdziesz przykład nieefektywnego opisu pracy:

zyciorys lidera zespolu

Doświadczenie

Lider Zespołu Operacyjnego
Telekomunikacja Polska
06/2015 - 11/2018
Warszawa

 • Przygotowywałem raporty oceny pracy zespołu na podstawie danych i sugerowałem programy szkoleniowe.
 • Wykorzystałem program telepracownika w celu zwiększenia wydajności zespołu.
 • Przeprogramowałem system do wybierania predykcyjnego w celu zwiększenia wydajności.
 • Zajmowałem się kontaktami z osobami trzecimi i zapewniałem satysfakcję klientów.

Jak widać, w tym życiorysie lidera zespołu operacyjnego nie ma wielu informacji. W przeciwieństwie do pierwszego przykładu ten opis stanowiska jest zbyt krótki i nie zawiera żadnych istotnych wskaźników ani kluczowych umiejętności, z których korzystał lider zespołu.

Nie możemy zobaczyć, w jaki sposób lider zespołu kierował lub rozmawiał z członkami zespołu. To przykład słabego życiorysu lidera zespołu operacyjnego.

Jeżeli chcesz przejrzeć więcej życiorysów skupiających się na stanowiskach z branży zarządzania biznesem, kliknij tutaj, aby otrzymać więcej przykładów życiorysów lidera zespołu.

Wymień umiejętności związane z wydajnością zespołu, które pomogą ci zarządzać członkami grupy

Po utworzeniu sekcji z doświadczeniem zawodowym powinieneś zaprezentować rekruterom inne konkretne umiejętności przywódcze, które przyniosą korzyści firmie zatrudniającej. Możesz to zrobić w sekcji z umiejętnościami.

Ta sekcja powinna generalnie składać się z 6-12 twardych umiejętności. Wymienienie tylko umiejętności miękkich nie wzbudzi zainteresowania, ponieważ są one ogólne i trudne do zweryfikowania. Uwzględnij umiejętności, które wymagają szkoleń.

zyciorys lidera zespolu

Oto lista najważniejszych umiejętności dla lidera zespołu:

 • Obsługa klienta
 • Efektywna komunikacja
 • Sprzedaż
 • Zarządzanie nagłymi wypadkami
 • Cele sprzedaży
 • Procedury bezpieczeństwa
 • Polityka firmy
 • Umowy o gwarantowanym poziomie świadczenia usług
 • Ulepszanie procesów
 • Tworzenie raportów
 • Zapewnianie szkoleń
 • Zarządzanie biznesem
 • Podejmowanie decyzj
 • Coaching
 • Alokacja zasobów
 • Zarządzanie rozwojem
 • Sprawdzanie wydajności
 • Rozwiązywanie problemów

Sugerujemy, abyś przejrzał opis pracy, o którą się ubiegasz, aby dopasować umiejętności ze swojego życiorysu do tych, których poszukuje firma zatrudniająca.

Nie zapomnij o danych kontaktowych

Na początku swojego życiorysu, w osobnej sekcji, upewnij się, że powiększyłeś rozmiar swojego imienia i nazwiska i zawarłeś dane kontaktowe poniżej. To będzie pierwsza sekcja twojego życiorysu

Po dodaniu swojego imienia, adresu e-mail i telefonu kontaktowego, musisz pamiętać o kilku dodatkowych elementach, które sprawią, że twój życiorys będzie wyglądał jeszcze lepiej.

Oto profesjonalna wskazówka: użyj profesjonalnie wyglądającego adresu e-mail. Nie dodawaj adresów ze śmiesznymi słowami czy niejasnymi numerami. Adres e-mail powinien pasować do tonu życiorysu lidera zespołu operacyjnego. Polecamy ci też dodać swój profil LinkedIn, na wypadek, jeżeli twoja konkurencja to zrobiła.

Najważniejsze punkty i dodatkowe wskazówki na temat tworzenia życiorysu lidera zespołu

Poniżej znajdziesz najważniejsze punkty, o których musisz pamiętać, tworząc życiorys lidera zespołu.

 • Zaprojektuj życiorys ze specjalnym uwzględnieniem stanowiska, o które się ubiegasz.
 • Twoje profesjonalne podsumowanie albo cele zawodowe powinny pokazywać w zwięzły sposób twoje zdolności, postęp w karierze, rozwój oraz adekwatne umiejętności.
 • Pokaż swoją wartość, prezentując najważniejsze punkty i osiągnięcia w twoich poprzednich pracach.
 • Opisz swoje doświadczenie zawodowe, używając odwróconego porządku chronologicznego.
 • We właściwy sposób połącz swoje umiejętności i doświadczenie z pracą, o którą aplikujesz.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

FAQ

Czym jest życiorys?

Życiorys to dokument, w którym piszesz o swoich umiejętnościach, historii pracy, rozwoju zawodowym i kwalifikacjach. Korzystasz z niego, aby wysłać go do firm i ubiegać się o pracę na różnych stanowiskach.

Jakie są ważne obowiązki lidera zespołu?

Liderzy zespołów są odpowiedzialni za motywowanie członków zespołu oraz ocenę ich wyników i postępów. Niektóre z ich codziennych obowiązków obejmują nadzór nad przestrzeganiem bezpieczeństwa oraz pilnowanie, aby zespół wywiązał się z terminów ukończenia projektu.

Co sprawia, że ktoś jest dobrym liderem zespołu?

Dobry lider zespołu powinien skutecznie zarządzać i motywować swój zespół, mieć silne umiejętności komunikacyjne, a także potrafić wywiązywać się z dodatkowych obowiązków. Pomocne może być również posiadanie tytułu licencjata.

Obowiązki lidera zespołu będą się różnić w zależności od wykonywanej pracy, ale głównym obowiązkiem lidera zespołu operacyjnego jest rozliczanie się z wydajności całego zespołu, podejmowanie decyzji, prowadzenie treningów dla członków zespołu, a czasami kontakt z osobami trzecimi.

Czy powinienem zamieścić referencje w życiorysie kierownika zespołu operacyjnego?

Chociaż nie jest to konieczne, dodanie referencji zwiększy twoje szanse na sukces w poszukiwaniu pracy. Zainteresowani rekruterzy mogą skontaktować się z tymi osobami, aby uzyskać więcej informacji o Twoich umiejętnościach.

Referencje mogą również zwiększyć wiarygodność opisów twojej pracy w roli kierownika zespołu operacyjnego.

Jak dołączyć list motywacyjny do życiorysu kierownika zespołu operacyjnego?

W jednym lub dwóch akapitach wymień swoje dotychczasowe osiągnięcia, uwzględniając wymagania wymienione w opisie stanowiska. Skoncentruj się na najbardziej istotnym doświadczeniu, kwalifikacjach i umiejętnościach. Jeśli to możliwe, przedstaw swoje osiągnięcia za pomocą faktów i danych. Unikaj powtarzania punktów z życiorysu.

Aby uzyskać więcej przykładów listu motywacyjnego w życiorysie kierownika zespołu, kliknij tutaj.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV