Praca na stanowisku managera ds. programu to pełna wyzwań i ciekawa kariera. Jeżeli szukasz pracy w tym zawodzie, musisz mieć już dość spore doświadczenie zawodowe i zestaw umiejętności z zakresu zarządzania. Aby wzbudzić zainteresowanie rekrutera, napisz doskonałe CV kierownika programu.||Praca na stanowisku managera ds. programu to pełna wyzwań i ciekawa kariera. Jeżeli szukasz pracy w tym zawodzie, musisz mieć już dość spore doświadczenie zawodowe i zestaw umiejętności z zakresu zarządzania. Aby wzbudzić zainteresowanie rekrutera, napisz doskonałe CV kierownika programu.
Skuteczne CV managera programu - przykładowe CV na stanowisko kierownicze
Jan Kowalski 222 222 333 jan.kowalski@gmail.com Warszawa
Podsumowanie zawodowe
Przez trzy lata pracowałem jako kierownik projektu w firmie ABC, a od ponad pięciu lat pracuję tam jako product manager. Moje umiejętności zarządzania pozwoliły mi na skuteczne kierowanie produktem, który stał się najbardziej dochodową częścią marki. W Państwa firmie chciałbym skupić się przede wszystkim na realizacji produktów skupionych na międzynarodowym runku.
Doświadczenie zawodowe
Product manager Firma ABC 2018-2023
Skutecznie tworzyłem średnioterminowe strategie produktowe, które przyczyniły się do rozwoju produktu i przyniosły 12% wzrostów zysków.
Nadzorowałem pracą zespołu produktowego, składającego się z ponad 50 osób.
W porozumieniu z CEO ustalałem plan rozwoju produktu.
Wykształcenie
Zarządzanie - magister Uniwersytet Warszawski wrzesień 2015-lipiec 2018
W tym artykule wyjaśniamy, w jaki sposób stworzyć każdą z sekcji w CV, aby zachwycić potencjalnego pracodawcę i zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy na stanowisku kierowniczym.
📌 Pamiętaj, że wzór CV, nawet taki napisany przez ekspertów, to jedynie źródło inspiracji. Kiedy piszesz CV, pamiętaj, że powinno być ono dostosowane do danego stanowiska i skupiać się na twoich najważniejszych kwalifikacjach i kompetencjach.
Ile zarabia product manager?
Z danych zawartych na portalu wynagrodzenia.pl wynika, że product manager na poziomie specjalisty zarabia średnio 8 540 złotych brutto. Z kolei starsi specjaliści obejmujący stanowisko kierownika ds. produktu zarabiają średnio 10 550 złotych brutto.
Wpływ na to, jak wysoka jest pensja, mogą mieć takie elementy, jak wykształcenie, staż pracy, wielkość firmy, a nawet miejscowość, w której się pracuje. 38% ludzi zatrudnionych na tym stanowisku to kobiety.
Wiele osób cieszy się także dodatkowymi benefitami związanymi z pracą na tym stanowisku, w tym karnetami na siłownie i do klubów fitness, możliwością pracy zdalnej, a także prywatną opieką zdrowotną.
Czy stanowisko project managera to to samo, co praca product managera?
Obie są rolami kierowniczymi. W przypadku project managera najważniejsze są umiejętności z zakresu zarządzania projektami. Zadaniem project managera jest praca nad jednym konkretnym projektem, który jest złożonym i unikalnym zadaniem. Realizacja projektu ma prowadzić do konkretnych, określonych wcześniej wyników. Choć projekty są często związane z produktami, to project manager realizuje jedno zamknięte zadanie.
Osoby pracujące na stanowisku managera produktu są z kolei odpowiedzialne za trwały sukces produktu. Różnica polega na tym, że produkt nie jest jednorazowy, tak jak projekt, lecz trwa nieprzerwanie. Product manager zajmuje się produktem przez cały cykl jego życia. Przykładowo, musi on definiować wizje produktu, znać konkurencję i konsumentów, a także zajmować się marketingiem i sprzedażą.
📌 Dowiedz się, jak napisać CV project managera, czytając nasz artykuł.
Jak od razu wyróżnić CV project managera? Podsumowanie zawodowe
Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie zaproszenia do rozmowy kwalifikacyjnej, dodaj do swojego CV podsumowanie zawodowe. Choć ta część CV pojawia się w polskich aplikacjach dość rzadko, jest ona bardzo skuteczna.
W kilku krótkich zdaniach musisz tu opisać najważniejsze elementy twojej kariery. Ma ona przekonać pracodawcę, że warto zajrzeć do reszty twojego CV. Opowiedz tu o dużym doświadczeniu, udanych projektach, czy specjalnych umiejętnościach. Pamiętaj jednak, że ta część twojego życiorysu zawodowego, tak jak i wszystkie inne, musi korespondować z ofertą pracy.
Podsumowanie zawodowe
Przez trzy lata pracowałem jako kierownik projektu w firmie ABC, a od ponad pięciu lat pracuję tam jako product manager. Moje umiejętności zarządzania pozwoliły mi na skuteczne kierowanie produktem, który stał się najbardziej dochodową częścią marki. W Państwa firmie chciałbym skupić się przede wszystkim na realizacji produktów skupionych na międzynarodowym runku.
📌 Choć ta sekcja powinna się znaleźć na samej górze życiorysu, zaraz pod nagłówkiem, możesz napisać ją na samym końcu. Dzięki temu lepiej będziesz pamiętał o najważniejszych aspektach swojej kariery.
Jak interesująco opisać doświadczenie zawodowe w CV kierownika programu?
Podczas poszukiwania pracy na stanowisku kierowniczym musisz mieć już jakieś doświadczenie, niekoniecznie jako product manager. Koniecznie przedstaw je jak najlepiej w swoim CV.
W tej sekcji powinieneś zawrzeć następujące informacje:
nazwa pełnionego stanowiska,
nazwa firmy, w której pracowałeś,
czas trwania zatrudnienia.
📌 Nie ograniczaj się wyłącznie do tych podstawowych informacji. W treści skutecznego CV powinny się także znaleź opisy twoich obowiązków i sukcesów.
Jeżeli nie pracowałeś jeszcze jako manager, postaraj się podkreślić w opisie umiejętności miękkie i twarde, które będą przydatne na nowym stanowisku.
Doświadczenie zawodowe
Product manager
Firma ABC
2018-2023
Skutecznie tworzyłem średnioterminowe strategie produktowe, które przyczyniły się do rozwoju produktu i przyniosły 12% wzrostów zysków.
Nadzorowałem pracą zespołu produktowego, składającego się z ponad 50 osób.
W porozumieniu z CEO ustalałem plan rozwoju produktu.
Współtworzyłem plany marketingowe produktu, w tym ustalanie cen i opracowywanie kanałów sprzedaży.
Jeżeli masz taką możliwość, postaraj się w opisie doświadczenia dodać dane liczbowe. W ten sposób pokazujesz potencjalnemu szefowi, jak w mierzalny sposób możesz przyczynić się do rozwoju produktu.
📌 W CV managera skup się na doświadczeniach związanych z tym zawodem - nie musisz tu opisywać prac dorywczych, które miałeś za czasów studenckich.
Umiejętności w CV na stanowisko managera lub kierownika programu — przykłady
Sekcja umiejętności na pewno przyciągnie uwagę pracodawcy. To na jej podstawie przyszły szef dowiaduje się, czy masz kompetencje potrzebne do wykonywania danego zawodu. Zadbaj o to, by była ona przejrzysta i czytelna. Skup się zarówno na umiejętnościach twardych, jak i miękkich.
Pamiętaj też, by nigdy nie kłamać w CV. Doświadczeni rekruterzy bardzo szybko odkryją, że nie mówisz prawdy. Oprócz tego, że najesz się wstydu, możesz zdobyć złą sławę w branży i mieć problem ze znalezieniem pracy w przyszłości.
📌 Pamiętaj, aby zawsze w pierwszej kolejności wymieniać te swoje umiejętności, które pojawiają się w ofercie jako wymagane.
Umiejętności twarde
Umiejętności twarde wynikają z twojego doświadczenia. Można je także zdobyć podczas nauki. Bez nich wykonywanie danej profesji nie jest możliwe. Pamiętaj, aby zweryfikować ofertę pracy, aby wiedzieć, jakie umiejętności są niezbędne na danym stanowisku.
Oto przykładowe opcje, które mogą pojawić się w twoim CV.
zarządzanie projektami,
analiza badań marketingowych,
ustalanie i kontrolowanie cen produktów,
zarządzanie zespołem,
tworzenie strategii produktowych.
Umiejętności miękkie
Kompetencje miękkie określają, w jaki sposób będziesz współpracować z innymi. Jako kierownik, musisz posiadać niektóre umiejętności miękkie, aby sprawnie wykonywać swoje obowiązki. Nie pomiń więc tej sekcji w swoim CV.
Przykładowe kompetencje miękkie to:
doskonałe umiejętności komunkacyjne,
współpraca z innymi,
wysoka kultura osobista,
przykładanie wagi do detali,
umiejętność pracy pod presją.
Product manager — jak powinna wyglądać sekcja z opisem wykształcenia?
W pracy product managera twoje wykształcenie może mieć znaczący wpływ na szanse na zatrudnienie. Koniecznie więc pochwal się swoją edukacją w tej części CV.
W tej sekcji podaj:
uzyskany tytuł,
nazwę szkoły,
lata nauki.
Spójrz na przykład:
Zarządzanie - magiter
Uniwersytet Warszawski
wrzesień 2015-lipiec 2018
Pamietaj, że w tej sekcji wystarczy podać twoje najwyższe, adekwatne do stanowiska, o które się ubiegasz wykształcenie. Dzięki temu nie tracisz cennego miejsca w CV. Pamiętaj, że pracodawcy nie bardzo interesuje, jaką szkołę średnią czy podstawową skończyłeś.
Jak napisać CV managera, które wyróżni cię na tle innych - dodatkowe sekcje
Oprócz podstawowych sekcji możesz swoje CV urozmaicić dodatkowymi częściami. Nasz kreator CV daje ci możliwość szybkiego dodania jeden lub więcej dodatkowych sekcji, w których możesz pochwalić się szczególnymi kompetencjami, czy kwalifikacjami.
Przykładowe dodatkowe sekcje, z których możesz skorzystać to:
zainteresowania,
języki obce,
kursy i szkoleania,
obsługa komputera.
Możesz też personalizować te sekcje tak, aby jak najbardziej odpowiadały twoim potrzebom.
📌 Niezależnie od tego, jaką sekcję zdecydujesz sie wybrać, zadbaj o to, by informacje w niej zawarte były interesujące dla pracodawcy.
Czy w CV product managera warto opisywać dodatkowe kursy?
Kierownicy, którzy się rozwijają i chcą się dokształcać, są cennym nabytkiem dla pracodawcy. Prezentując dodatkowe kursy i szkolenia w CV, chwalisz się swoimi kwalifikacjami, a do tego pokazujesz, że jednym z twoich celów zawodowych jest nieustanny rozwój.
Pamiętaj, że kursy mogą dotyczyć umiejętności twardych, ale też i miękkich. Jako kierownik ds. produktu będziesz ich bardzo potrzebować.
Języki obce w CV
Język angielski to na wielu stanowiskach kierowniczych wymagane minimum. Właśnie dlatego, jeżeli znasz jeden lub więcej dodatkowych języków, koniecznie wspomnij o nich w swoim życiorysie zawodowym.
Napisz list motywacyjny product managera
List motywacyjny to jeden z lepszych sposobów na wyróżnienie aplikacji. Choć jest to dokument dodatkowy, chyba że pracodawca prosi o niego wprost w ogłoszeniu o pracę, to powinieneś go napisać. O pracę na stanowiskach kierowniczych nie ubiega się raczej bardzo dużo osób, ale mimo to, powinieneś się wykazać.
W CV skup się na opisie wyjątkowych projektach, opowiedz o swoich celach zawodowych, a także na planach związanych z firmą. Pamiętaj jednak, żeby nie powielać informacji, które pojawiły się już w twoim życiorysie zawodowym.
O czym jeszcze musisz wiedzieć, pisząc CV i list motywacyjny managera lub kierownika?
CV i list motywacyjny to dwa najważniejsze dokumenty podczas aplikowania o pracę. CV jest obowiązkowe w niemal każdej aplikacji, z kolei list motywacyjny może być opcjonalny. Jeżeli pracodawca prosi o niego w ogłoszeniu o pracę, koniecznie go wyślij, jeżeli nie: wybór należy do ciebie.
Warto pamiętać, że według ekspertów, list motywacyjny może znacząco zwiększyć twoje szanse na zdobycie zatrudnienia. Podziel się w nim wszystkimi informacjami, na które nie było już miejsca w CV. Warto w nim omówić projekty, które okazały się ogromnym sukcesem. Dobrym pomysłem będzie także opisanie swoich celów zawodowych, a także podkreślenie, w jaki sposób praca na danym stanowisku może się przyczynić do ich realizacji.
CV dla menedżera produktu – podsumowanie artykułu
Jeżeli chcesz napisać dobre CV kierownika projektu, zajrzyj koniecznie na naszego bloga. Opieraj się też na informacjach z tego artykułu, aby napisać skuteczne CV managera produktu. Pamiętaj, że powinieneś zrobić wszystko, aby twoje podanie wyróżniało się na tle konkurencji. Koniecznie sprawdź nasze szablony i sięgnij po jeden z nich, aby utworzyć doskonałe dokumenty aplikacyjne.
Najczęściej zadawane pytania
Dlaczego warto skorzystać z kreatora CV?
Kreator CV to doskonały sposób na szybkie i skuteczne CV. Używając go, nie musisz się martwić, czy nie zapomniałeś o jakichś istotnych informacjach. Co więcej, opracowane przez ekspertów szablony są estetyczne i czytelne.
Skrojony na miarę życiorys zawodowy i podobnie graficznie list motywacyjny, na pewno wyróżni się na tle innych podań. Pamiętaj, że w naszym kreatorze możesz zmieniać nieco szatę graficzną, kolory, czy czcionkę, aby dobrać szablon idealny dla twoich preferencji.
Nasz kreator CV został zaprojektowany tak, aby każde podanie było estetyczne, czytelne i wyglądało profesjonalnie.
Czy moje CV managera musi zawierać klauzulę o ochronie danych osobowych?
Tak. Taka klauzula jest niezbędnym elementem każdego CV. Pamiętaj, że bez niej, pracodawca nie może wziąć pod uwagę twojej kandydatury, nawet jeżeli jesteś najlepszą opcją.
Klauzula o ochronie danych osobowych powinna być zapisana na każdej stronie CV. Możesz użyć ogólnej formuły, a jeżeli zdecydujesz się na tę, w której przywołuje się konkretne przepisy, zadbaj o to, by była ona aktualna.
Radzimy, abyś umieścił klauzulę w stopce dokumentu i zmniejszył jej czcionkę. To doskonały sposób na to, by nie zajmowała ona dużo miejsca i nie odciągała uwagi od twojego CV.