CV dla sprzedawcy – wzory i porady

Praca sprzedawcy jest wymagająca, ale też bardzo popularna. Można ją zdobyć z relatywnie małym doświadczeniem, a także w niektórych miejscach, bez konkretnego wykształcenia zawodowego. Możesz więc mieć pewność, że konkurencja na tym rynku jest dość spora.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Profesjonalne CV sprzedawcy

Joanna Powała

Sprzedawczyni
Częstochowa
676 545 432
joanna.powała@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Od sześciu lat pracuję jako sprzedawczyni w butiku odzieżowym. Specjalizuję się w modzie dla pań plus size. Uważnie słucham potrzeb moich klientek i podążam za trendami, dzięki czemu zadowolenie moich klientek wynosi 100%. Podczas mojej pracy, retencja klientek wzrosła o 72%.

Doświadczenie

Sprzedawczyni
Butik “Złotko”
2015-2021

  • Uważnie analizowałam styl klientek i doradzałam im w sprawie doboru ubrań.
  • Obsługiwałam kasę fiskalną.
  • Nadzorowałam butik zapobiegając ponad 100 kradzieżom ze sklepu i w efekcie oszczędzając około 2000 złotych strat.

Wykształcenie

Profil handlowy
Szkoła Zawodowa w Katowicach
2012-2015

Umiejętności

  • Obsługa kasy fiskalnej,
  • Znajomość trendów,
  • Obsługa klientów,
  • Kreatywność,
  • Zmysł estetyczny,
  • Umiejętność dopasowywania kolorów,
  • Cierpliwość,
  • Komunikatywność.

Sprzedawcy mają dużo możliwości zatrudnienia. Mogą starać się o pracę w mniejszych miejscowościach albo przejrzeć więcej ofert pracy w dużych miastach. Ponadto, istnieje wiele różnych rodzajów sklepów, gdzie kandydaci mogą ubiegać się o stanowisko.

Niezależnie od tego, w jakim sklepie i gdzie chcesz pracować, będziesz potrzebował doskonałego CV sprzedawcy.

Musisz wiedzieć, że sektor ten zatrudnia zarówno profesjonalistów, jak i studentów poszukujących dorywczej, pierwszej pracy. Niezależnie od tego, czy wiążesz z tą branżą swoją życiową karierę, czy też chcesz zdobyć pracę, aby zarobić swoje pierwsze pieniądze – jesteś w idealnym miejscu.

W tym artykule objaśniamy, jak krok po kroku stworzyć idealne CV sprzedawcy. Nasz kreator CV oraz szablony życiorysów zawodowych i listów motywacyjnych pomogą ci w napisaniu idealnego podania, które przyciągnie wzrok rekruterów.

Fakty dotyczące pracy na stanowisku sprzedawcy

cv sprzedawcy

Spójrz na poniższe informacje na temat pracy w branży:

  • Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń podaje, że sprzedawca może liczyć na średnie wynagrodzenie miesięczne w wysokości 4 140 złotych brutto.
  • Zarobki zależą od stażu pracy oraz miejsca zatrudnienia, a także typu i marki sklepu.
  • Tylko 38% badanych osób pracujących na stanowisku sprzedawcy to kobiety.

Poszczególne części i format CV sprzedawcy

Jak już pewnie wiesz, o stanowisko sprzedawcy ubiega się wiele osób. Konkurencja szczególnie wzrosła po pandemii. Z tego względu tak istotne jest stworzenie podania, które wyróżni cię na tle kandydatów. Możesz napisać CV, które zachwyci rekruterów, korzystając z naszych szablonów. Przeanalizuj dokładnie nasze przykłady zawarte w tym artykule, a z pewnością dasz sobie radę z tworzeniem aplikacji.

Oto kilka istotnych rad, o których warto pamiętać pisząc CV sprzedawcy:

  • Wybierz taki format CV, który będzie tożsamy z poziomem twojego doświadczenia. W ten sposób uwypuklisz swoje największe osiągnięcia i nieco “ukryjesz” ewentualne braki w CV.
  • Dostosuj swoje CV do pracy, o którą się ubiegasz. Powinieneś je aktualizować za każdym razem, aby pracodawca czuł, że podanie zostało przygotowane specjalnie z myślą o danej pracy.
  • Wzór CV pomoże ci w dodaniu wszystkich kluczowych sekcji życiorysu zawodowego.
⚠️ Ze względu na dużą liczbę kandydatów, rekruterzy spędzają średnio 6-10 sekund na przejrzenie każdego podania. Za pomocą idealnego CV dla sprzedawcy możesz zatrzymać ich uwagę na znacznie dłużej.

Format CV sprzedawcy kasjera

Istnieją trzy popularne formaty CV. Są to: układ funkcjonalny, chronologiczny i mieszany (zwany też łączonym). Spójrzmy na każdy z nich, aby wiedzieć, który będzie idealny dla ciebie.

Format funkcjonalny

Ten format sprawdzi się najlepiej w przypadku osób, które dopiero zaczynają przygodę w branży: zarówno nowych kandydatów na rynku, jak i tych, którzy zmieniają branżę. Format funkcjonalny bowiem na pierwszy plan wysuwa umiejętności. Historia zatrudnienia odgrywa podrzędną rolę.

Format chronologiczny

To najpopularniejszy układ życiorysu zawodowego. Jest on rozpoznawany niemal przez wszystkich pracodawców. Taki format podkreśla przede wszystkim historię zatrudnienia. Eksperci polecają go przede wszystkim osobom ze średnim i dużym doświadczeniem. Może także sprawdzić się w przypadku osób, które odbyły już swój pierwszy staż zawodowy.

Mieszany

Ten format jest używany bardzo rzadko. Eksperci ds. zatrudnienia radzą, by sięgały po niego tylko osoby z ogromnym doświadczeniem zawodowym. Może np. przydać się, jeżeli po latach bycia sprzedawcą kasjerem, ubiegasz się o stanowisko kierownika sklepu.

🎁Wybierz taki szablon CV, który będzie miał format pasujący do twojego doświadczenia.

🎁Pamiętaj, że niezależnie od tego jaki format CV sprzedawcy wybrałeś, najlepiej jest przedstawić historię zatrudnienia i wykształcenie w odwróconym porządku chronologicznym. Oznacza to, że jako pierwsze pojawią się najnowsze informacje. Dzięki temu pracodawca najpierw zauważy te dane, które są najbardziej adekwatne do pracy, o którą się ubiegasz.

Struktura CV sprzedawcy

W przypadku osób ubiegających się o stanowisko sprzedawcy, największa konkurencja istnieje w firmach, które oferują dobre warunki zatrudnienia i większą pensję. Wiadomo, że, jeżeli wiążesz swoje plany zawodowe właśnie z tą branżą, będziesz chciał znaleźć posadę w jak najlepszej firmie.

Tworząc CV pamiętaj, że muszą się w nim znaleźć kluczowe sekcje. Jeżeli zabraknie jakiejkolwiek z nich, rekruter odrzuci twoje CV sprzedawcy. Konieczne jest umieszczenie nagłówka, w którym zapiszesz swoje dane kontaktowe. Zaraz pod nim musisz zawrzeć kilka zwięzłych zdań o najważniejszych osiągnięciach lub planach związanych z pracą, czyli podsumowanie życiorysu lub cele zawodowe. Pozostałe sekcje, które są obowiązkowe w życiorysie to:

  • Doświadczenie zawodowe
  • Wykształcenie
  • Umiejętności

Możesz mieć niemal stuprocentową pewność, że każdy kandydat umieści te informacje. Aby się wyróżnić, w swoim CV sprzedawca powinien także dodać dodatkowe sekcje, w których opisuje specjalne umiejętności, kursy, czy też zainteresowania.

Kontynuuj czytanie tego artykułu, aby dowiedzieć się, jak stworzyć każdą z wymienionych sekcji, krok po kroku.

cv sprzedawcy

Nagłówek w CV osoby ubiegającej się o stanowisko sprzedawcy

Napisanie nagłówka, czyli części z twoim imieniem, nazwiskiem oraz danymi kontaktowymi zajmie ci niewiele czasu. Zadbaj jednak o to, aby poświęcić temu zadaniu wystarczająco dużo uwagi. Nagłówek musi być idealny, ponieważ to pierwsza rzecz, na którą spojrzy rekruter. Co więcej, odgrywa on ważną rolę podczas procesu zapraszania na rozmowy kwalifikacyjne.

⚠️Zanim przekażesz swoje dokumenty aplikacyjne dalej, sprawdź, czy informacje w nagłówku nie mają żadnych błędów. Literówka w adresie e-mail, źle zapisana cyfra w numerze, czy też nieaktualny telefon mogą kosztować cię twoją szansę na zaproszenie do dalszego procesu rekrutacji.

Nagłówek powinien znaleźć się na górze życiorysu. Nie ma ustalonej kolejności, w jakiej powinieneś wymienić swoje dane kontaktowe. Pamiętaj jednak, że twoje imię i nazwisko musi być na samej górze dokumentu. Możesz je dodatkowo podkreślić, używając większej czcionki lub pogrubienia. Jeżeli ubiegasz się o konkretne stanowisko, warto wpisać tu także swój tytuł zawodowy.

Poprawny przykład
Michał Kaźmierczak

Sprzedawca w ekskluzywnym butiku

654 543 543

michał.kaźmierczak123@gmail.com

Leszno


Niepoprawny przykład

Michał Kaźmierczak

Sprzedawca

5455454545 domowy 909090909 drugi 123456789

1222cudny212kazi0@gmail.com

Ul. Słoneczna 123

65-873 Leszno

Polska


Z pewnością łatwo zauważyć, że poprawny przykład jest bardzo przejrzysty. Od razu widoczny jest numer telefonu, a także adres e-mail. Co więcej, imię i nazwisko jest pogrubione, a to może sprawić, że rekruter lepiej zapamięta tego kandydata.

W drugim przykładzie dane są zbyt chaotyczne. Kandydat podał trzy numery telefonów: jeden wystarczy, po prostu musisz być pod nim osiągalny. Warto też jest oddzielić trzy kolejne cyfry numeru spacją, tak jak w poprawnym przykładzie, aby pracodawca mógł łatwiej odczytać numer.

Pamiętaj, że nie musisz podawać dokładnego adresu. Pracodawcy to nie obchodzi, a taka informacja tylko zabiera cenną przestrzeń w życiorysie.

Błędny przykład adresu zawiera nieprofesjonalne zwroty, a także jest trudny do odczytania przez chaotyczne liczby.

📌Według ekspertów najbardziej profesjonalnie wyglądają adresy e-mail składające się z imienia i nazwiska kandydata. Jeżeli taki adres jest już zajęty, możesz dodać liczby na początku lub końcu adresu. Pamiętaj jednak, by nie były one chaotyczne.

Czy w swoim CV sprzedawca powinien umieścić zdjęcie?

Dodawanie zdjęcia do CV to bardzo gorący i kontrowersyjny temat. Wielu pracodawców za granicą odchodzi od tej praktyki i nie prosi o umieszczanie fotografii. Podanie ze zdjęciem może wręcz zostać automatycznie odrzucone przez firmę. W Polsce jednak często można się spotkać z ogłoszeniami o pracę, w których kandydaci są proszeni o CV ze zdjęciem.

Ponieważ praca sprzedawcy polega na pracy z ludźmi, twój wygląd może mieć znaczenie. Jeżeli więc pracodawca prosi o zdjęcie, warto je dołączyć do CV. Jeżeli jednak takiej informacji nie ma w ogłoszeniu o pracę, lepiej wysłać CV sprzedawcy bez fotografii.

⚠️Pamiętaj, że zdjęcie będzie twoją wizytówką. Musi więc prezentować ciebie jako profesjonalistę. Prywatne zdjęcia z wakacji, czy też selfie nie będą się nadawać. Zamiast nich wybierz prosty portret na gładkim tle, w stosownym ubraniu.

📌Zamiast tracić czas na projektowanie graficzne, wybierz jeden z naszych wzorów CV, do którego z łatwością wgrasz fotografię.

Podsumowanie zawodowe w CV sprzedawcy

Podsumowanie zawodowe to kilka zdań, w których powinieneś opisać swoje największe osiągnięcia i najważniejsze umiejętności, czy też doświadczenie. Użyj tej sekcji, aby zaprezentować się jako idealny kandydat.

Choć dodawanie podsumowania zawodowego do życiorysu to praktyka dobrze znana za granicą, w Polsce nadal jest nowością. Właśnie dlatego tworząc je możesz wyróżnić się na tle innych aplikujących, nawet tych, którzy mają o wiele bardziej pokaźne doświadczenie zawodowe.

📌Podsumowanie zawodowe powinno znaleźć się tuż pod nagłówkiem, aby pracodawca od razu je zauważył. Eksperci radzą jednak, by jego pisanie zostawić na sam koniec. W ten sposób spojrzysz na swoją karierę świeżym okiem i łatwiej ci będzie ją opisać w skrócie.

Spójrz na dwa poniższe przykłady:

POPRAWNIE👇

Od pięciu lat pracuję jako sprzedawca w ekskluzywnym butiku. Zajmuję się modą vintage i retro. Odkąd zacząłem pracę w firmie ABC, retencja klientów wzrosła o 300%. W Państwa sklepie chcę rozwijać moje umiejętności w zakresie sprzedaży ubrań luksusowych marek.


NIEPOPRAWNIE👇

Jestem sprzedawcą. Interesuję się modą. Jestem idealnym kandydatem do Państwa butiku.


Zauważ, że w pierwszym przykładzie, w zaledwie czterech zdaniach, kandydat powiedział, jak długo pracuje w zawodzie, czym się specjalizuje, co wniósł do poprzedniej firmy, a także jakie ma cele zawodowe. Takie podsumowanie z pewnością zainteresuje potencjalnego pracodawcę i zachęci go, aby przeczytać dalsze części życiorysu.

Drugi przykład nie zawiera niemal żadnych informacji: jest zbyt ogólny. Mimo to, iż kandydat uważa, że będzie doskonale nadawał się do tej pracy, nie podaje żadnych danych, które by to potwierdzały.

📌Początkujący kandydaci mogą zamiast podsumowania zawodowego napisać o swoich celach zawodowych.

cv sprzedawcy

Doświadczenie zawodowe w CV sprzedawcy

W swoim CV sprzedawca nie może pominąć sekcji z doświadczeniem. To właśnie na jej podstawie pracodawca zdecyduje, czy warto dać ci szansę. Pamiętaj też, że staż pracy wpływa na pensję zatrudnianego sprzedawcy.

W każdym punkcie, który umieszczasz w tej sekcji, podaj następujące informacje:

  • Nazwa sklepu lub firmy
  • Nazwa piastowanego stanowiska
  • Okres zatrudnienia

Z pewnością niemal każdy kandydat podał te informacje w swoim CV sprzedawcy. Musisz zrobić nieco więcej, aby się wyróżnić! Przy każdym stanowisku wymień swoje największe osiągnięcia oraz wypisz najistotniejsze obowiązki.

Historia zatrudnienia w CV dla sprzedawcy z doświadczeniem

Sprzedawca kasjer

Sklep spożywczy ABC

2015-2020

  • Zajmowałem się sprzedażą produktów spożywczych.
  • Prowadziłem ewidencję towarów i dbałem o to, aby wszystkie produkty były świeże.
  • Zwiększyłem przychody sklepu o 50% w ciągu 2 lat.
  • Nadzorowałem pracę pięciu stażystów.

Sekcja z historią zatrudnienia w CV sprzedawcy z niewielkim doświadczeniem

Osoby, które dopiero zaczynają przygodę na rynku pracy, często są przerażone widząc tę sekcję w życiorysie. Nie będziemy kłamać: pracodawcy zazwyczaj wolą osoby z doświadczeniem. Mimo to, wielu z nich dostrzega potencjał w mniej doświadczonych kandydatach.

Zdobycie pracy jest więc możliwe. Pamiętaj jednak, aby zaimponować pracodawcy swoją kreatywnością i ambicją. Jak to zrobić? Wypisz w tej sekcji zrealizowane staże i praktyki zawodowe. Większość techników i szkół zawodowych oczekuje od uczniów konkretnej liczby godzin przepracowanych w sklepie. To właśnie to możesz zaprezentować jako swoje pierwsze doświadczenie.

Sprzedawca – praktykant

Sklep zoologiczny “Puszek”

Marzec – sierpień 2019

  • Przy pomocy starszego sprzedawcy uczyłem się obsługi kasy fiskalnej.
  • Prowadziłem inwentarz produktów.
  • Pod nadzorem starszego sprzedawcy katalogowałem produkty oferowane w sklepie.

Jeżeli nie masz absolutnie żadnego doświadczenia zawodowego, postaraj się najpierw aplikować o pracę dorywczą lub staż. Najprawdopodobniej nie zarobisz fortuny, ale zdobędziesz praktyczną wiedzę, a być może także bezcenne kontakty w branży.

Wykształcenie w CV sprzedawcy

W swoim CV sprzedawca powinien też umieścić sekcję z wykształceniem. Doświadczenie praktyczne jest ważne, ale pracodawca może chcieć wiedzieć do jakiej szkoły uczęszczałeś. Osoby z wykształceniem kierunkowym mają zazwyczaj większe szanse na zdobycie pracy, choć nie jest to warunek konieczny.

Niezależnie od tego, jaką szkołę ukończyłeś, przedstaw następujące informacje w sekcji z wykształceniem:

  • Swój tytuł zawodowy lub naukowy,
  • Nazwa ukończonej szkoły lub uczelni,
  • Okres trwania nauki.

Wzór CV – sekcja z wykształceniem

Marketing i sprzedaż – licencjat

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

2012 – 2015

  • Przez dwa lata otrzymywałem najwyższe stypendium dla wybitnie uzdolnionych studentów.
  • Ukończyłem studia ze średnią 4,8.

Doświadczeni kandydaci nie muszą tak dokładnie opisywać swojej edukacji – lepiej wykorzystać tę przestrzeń do opisania dodatkowego projektu. Jednak w przypadku początkujących kandydatów, bardzo dobrym pomysłem jest dodanie informacji o swoich wyjątkowych osiągnięciach czy nagrodach otrzymanych w trakcie nauki. W ten sposób pokazujesz pracodawcy, że jesteś ambitnym kandydatem, gotowym do działania.

📌Sekcja z wykształceniem powinna zawierać tylko najwyższy szczebel twojej edukacji. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy ukończyłeś studia wyższe, niezwiązane z handlem, a wcześniej także technikum handlowe (lub inne adekwatne). Wówczas powinieneś umieścić obie szkoły, aby pracodawca wiedział, że oprócz ukończonych studiów, posiadasz także wykształcenie zawodowe.

cv sprzedawcy

Obsługa kasy fiskalnej – umiejętności w CV sprzedawcy kasjera

Część z umiejętnościami, to jedna z najważniejszych sekcji w CV sprzedawcy. Dzięki niej możesz zwrócić uwagę pracodawcy, ale także przechytrzyć systemy śledzenia kandydatów.

Być może zastanawiasz się, co to w ogóle jest. Otóż, są to specjalne programy komputerowe, używane w celu prowadzenia rekrutacji, które automatycznie skanują wysłane podania i odrzucają aplikacje niezawierające słów kluczowych.

Z pewnością nie chcesz, aby twoje CV sprzedawcy kasjera zostało odrzucone zanim w ogóle trafi na biurko rekruterów. Nie martw się! Można tego łatwo uniknąć. Musisz jednak dokładnie spojrzeć na ofertę pracy. Znajdziesz tam wymagania pracodawcy w stosunku do osoby, która ma wykonywać zawód sprzedawcy. Przyjrzyj się kompetencjom miękkim i twardym wymienionym w ogłoszeniu. To właśnie one będą twoimi słowami kluczowymi.

Pamiętaj, by twoje umiejętności, które wymieniasz w CV brzmiały tak samo, jak w ofercie pracy. Ważne jest, abyś edytował pod tym względem swoje CV i list motywacyjny, za każdym razem, gdy wysyłasz podanie do innego pracodawcy.

⚠️Nigdy nie kłam w swoim CV. Pracodawca może szybko zweryfikować twoje umiejętności. Jeżeli zostaniesz przyłapany na kłamstwie, bezpowrotnie stracisz szansę na zatrudnienie.

Praca sprzedawcy – jakie umiejętności powinny się pojawić w CV specjalisty ds. sprzedaży?

W swoim CV sprzedawca w pierwszej kolejności powinien zawsze wymienić te swoje kompetencje, które pojawiły się też w ofercie pracy. Dzięki temu rekruter zauważy najistotniejsze i najbardziej wymagane umiejętności.

Umiejętności twarde

Umiejętności twarde to te nabyte, a więc można się ich nauczyć w pracy lub w szkole. Bez nich wykonywanie danego zawodu nie byłoby możliwe. Pamiętaj, żeby dostosować wymienione umiejętności do rodzaju sklepu, w którym starasz się zdobyć pracę. Przykładowo, w sklepie odzieżowym nie będzie miało znaczenia, że znasz się na zwierzętach. Z kolei pracodawcy w sklepie zoologicznym nie zaimponuje twoja znajomość ekskluzywnych marek modowych.

Spójrz na przydatne umiejętności twarde dla sprzedawcy (kasjera):

  • Obsługa kasy fiskalnej,
  • Układanie towaru,
  • Inwentarz,
  • Umiejętności z zakresu obsługi klienta,
  • Aktywna sprzedaż,
  • Pozyskiwanie klienta,
  • Przyjmowanie reklamacji,
  • Prawo jazdy kat. B.

Umiejętności miękkie

  • Wysoka kultura osobista,
  • Pozytywne nastawienie,
  • Umiejętność pracy w sytuacjach stresowych,
  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
  • Cierpliwość,
  • Empatia.

Możesz mieć pewność, że pracodawca zweryfikuje twoje umiejętności miękkie. W pracy sprzedawcy są one bowiem bardzo istotne. Będziesz pracować w dużej mierze z ludźmi. Pracodawca musi mieć więc pewność, że jesteś osobą otwartą i cierpliwą. Twój charakter musi pasować do specyfiki zawodu, w którym klient odgrywa bardzo ważną rolę.

Dodatkowe sekcje – zaimponuj pracodawcy

Aby wyróżnić się na tle konkurencji, w swoim CV sprzedawca może dodać dodatkowe sekcje. To dzięki nim zaprezentujesz, jak wyjątkowym kandydatem jesteś.

Przykładowe dodatkowe sekcje, które mogą znaleźć się w CV to:

  • Zainteresowania
  • Znajomość języków obcych
  • Ukończone szkolenia
  • Obsługa komputera
🎁 Pamiętaj więc, aby wszystkie dane w CV, nawet twoje zainteresowania, miały związek z posadą.

Obsługa komputera

Obecnie, od sprzedawców coraz częściej wymaga się obsługi konkretnych programów komputerowych. Klasyczna kasa fiskalna powoli odchodzi do lamusa. Wiele firm używa komputera do rejestrowania sprzedaży, katalogowania, czy też inwentarzu. Jeżeli znasz konkretne programy sprzedażowe, koniecznie wypisz je w osobnej części w CV.

Zainteresowania

Sekcja z zainteresowaniami bardzo często pojawia się w życiorysach zawodowych. Nie oznacza to jednak, że zawsze jest to dobry wybór. Kandydaci często piszą o swoich hobby, które są dla nich oczywiście interesujące, ale nie mają znaczenia dla pracy, o którą się starają.

Pomyśl, jak z twoich zainteresowań może skorzystać pracodawca. Przykładowo, jeżeli ubiegasz się o pracę w sklepie z ubraniami, możesz wspomnieć o swojej pasji związanej z modą. Jeżeli jest to sklep ze zdrową żywnością i produktami eko, warto powiedzieć, że interesujesz się różnymi dietami i zdrowym stylem życia.

Opisując swoje zainteresowania bądź jak najbardziej precyzyjny. Na przykład, jeżeli starasz się o pracę w sklepie sportowym, zapisz dokładnie jaki sport uprawiasz. W ten sposób będziesz bardziej wiarygodny.

cv sprzedawcy

Spraw, by twój życiorys był jeszcze lepszy

Skuteczne CV to takie, które wyróżni cię na tle konkurencji. Nawet jeżeli masz doświadczenie w handlu, które zaimponuje pracodawcy, pamiętaj o dwóch poniższych radach:

Zweryfikuj błędy

Najmniejszy błąd w CV może sprawić, że pracodawca odrzuci twoje podanie. Właśnie dlatego musisz zweryfikować CV i list motywacyjny pod tym kątem. Poproś o pomoc znajomego, który być może szybciej wyłapie błędy czy literówki.

Skorzystaj z kreatora

Kreator CV to idealny sposób na to, by twoje CV i list motywacyjny wyglądały idealnie. Dzięki wzorom, stworzenie każdej części będzie bardzo proste. Estetyczne, ale i profesjonalne wzory sprawią, że przyciągniesz uwagę potencjalnego szefa.

Jak napisać skuteczne CV sprzedawcy – podsumowanie artykułu

Po przeczytaniu tego artykułu wiesz już, jak stworzyć dobre CV. Spójrz na kilka kluczowych informacji.

  • Podsumowanie zawodowe pozwoli ci wyróżnić się na tle innych.
  • Dodatkowe sekcje zwiększą twoje szanse na bycie zauważonym.
  • Nawet najmniejsza informacja zawarta w CV musi mieć związek z posadą, o którą się starasz.
  • Wzór CV to idealny sposób na ułatwienie sobie zadania pisania życiorysu zawodowego.
  • Sprawdź, czy twoje dokumenty aplikacyjne nie zawierają błędów.
  • Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych musi zostać zawarta w CV i liście motywacyjnym.

Sprawdź naszą bogatą ofertę pięknych szablonów CV. Wybierz taki, który pasuje do twojego doświadczenia i jest w twoim guście. Przejrzyj też naszą stronę internetową, aby znaleźć jeszcze więcej wskazówek na temat poszukiwania pracy.

FAQ

Czy znajomość języków obcych przyda się w pracy sprzedawcy?

Znajomość języków obcych postrzegana jest na polskim rynku pracy jako bardzo pożądana umiejętność. Jeżeli znasz co najmniej jeden język obcy, możesz mieć szansę na lepszą pracę, a nawet wyższą pensję.

Znajomość języka może mieć szczególne znaczenie, jeżeli ubiegasz się o pracę w dużym mieście lub w sklepie, w którym głównymi klientami są osoby z zagranicy. Zajrzyj na naszą stronę, aby dowiedzieć się, jak dodać język do CV.

Czy list motywacyjny sprzedawcy jest konieczny?

W momencie, gdy w ofercie o pracę pracodawca prosi o list motywacyjny sprzedawcy, nie ma wątpliwości, że powinien on zostać wysłany wraz z CV. Co jednak w przypadku, gdy nie ma o nim mowy w ogłoszeniu?

Eksperci ds. zatrudnienia uważają, że list motywacyjny daje przewagę nad innymi kandydatami. Masz w nim nieco więcej miejsca, aby rozwinąć informacje zawarte w CV, a także przedstawić swoją unikatową osobowość. Dołączając list bez proszenia, pokazujesz, że umiesz być proaktywny i że naprawdę zależy ci na danym stanowisku.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV