Napisz idealne CV psychologa

Praca psychologa wymaga konkretnej wiedzy i umiejętności. Jest bardzo ciekawa i różnorodna. Psychologowie mogą znaleźć pracę w różnych sektorach i branżach. Właśnie dlatego tak wiele osób kończy psychologię i poszukuje pracy. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, potrzebujesz CV psychologa, które przyciągnie uwagę rekruterów.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV psychologa

Janina Brążkiewicz
123 432 142
janina.brążkiewicz@gmail.com
Bydgoszcz

Profesjonalne podsumowanie

Od trzech lat pracuję jako psycholog. Specjalizuję się w pomocy dzieciom w spektrum autyzmu. 100% rodziców było zadowolonych z terapii ich dzieci. W Państwa placówce chcę rozwijać swoje umiejętności i pomagać przygotowywać dzieci w spektrum autyzmu do dorosłego życia.

Doświadczenie zawodowe

Psycholog dziecięca
Ośrodek “Nadzieja”
2018-2022

  • Wykonywałam testy psychologiczne.
  • Biorąc pod uwagę wyniki testów i preferencje rodziców, ustalałam program leczenia.
  • Wykorzystywałam swoją wiedzę z dietetyki, aby przy współpracy z profesjonalnym dietetykiem ustalać plan żywieniowy dla pacjentów w spektrum autyzmu.
  • Otrzymałam nagrodę Psychologa Roku przyznawaną przez XYZ.


Wykształcenie

Psychologia – studia jednolite magisterskie
Uniwersytet Warszawski
2013-2018

  • Otrzymałam stypendium Marszałka Województwa.
  • Ukończyłam studia z najwyższą średnią.


Umiejętności:

  • Przeprowadzanie testów psychologicznych
  • Psychologia kliniczna
  • Użycie diety do leczenia zaburzeń psychicznych
  • Terapia kolorem
  • Terapia poznawczo-behawioralna
  • Prawo jazdy kat. B
  • Empatia
  • Cierpliwość
  • Umiejętność słuchania
  • Umiejętność komunikacji

Nawet osoby pracujące w zawodzie psychologa od dłuższego czasu mogą mieć wątpliwości, jak napisać skuteczne CV. Niezależnie od tego, czy jesteś świeżo upieczonym absolwentem psychologii czy też pracujesz w branży od lat, pomożemy ci stworzyć idealne podanie o pracę. Z pomocą naszych wzorów CV, zadanie to będzie bardzo łatwe.

Z tego artykułu dowiesz się, jak krok po kroku napisać każdą część swojego CV. Spójrz na przykłady zawarte w tym tekście, aby zainspirować się i lepiej zrozumieć, jak powinny wyglądać poszczególne sekcje dokumentu.

Wzory CV to idealny sposób na napisanie podania, które przyciągnie uwagę rekrutera.

Poznaj fakty o pracy na stanowisku psychologa

Przyjrzyj się kilku faktom na temat pracy psychologa:

  • Według portalu pl średnia zarobków miesięcznych na stanowisku psychologa wynosi 4 170 złotych brutto.
  • Prawie 90% osób zatrudnionych w sektorze to kobiety.
  • Zarobki zależą od typu prowadzonej terapii oraz sektora – mniej zarabiają osoby pracujące w sektorze publicznym.
  • Na pensje wpływają także takie czynniki jak miejsce zamieszkania, wielkość firmy, wykształcenie i doświadczenie.

Jak powinno wyglądać CV psychologa?

Z pewnością chcesz stworzyć perfekcyjne CV; w końcu to jeden z najważniejszych dokumentów aplikacyjnych. Jeżeli go nie napiszesz, nie zdobędziesz pracy. Jednak w CV dla psychologa liczy się nie tylko to, co w nim zawrzesz, ale też to, w jaki sposób to zrobisz. Wygląd twojego CV może mieć wpływ na to, czy pracodawca zaoferuje ci pracę, ale także na to, jakie warunki zatrudnienia zostaną ci zaproponowane na rozmowie rekrutacyjnej.

Sięgając po nasze wzory CV, ułatwisz sobie zadanie tworzenia podania. W CV masz ograniczoną przestrzeń, a więc wykorzystaj ją jak najlepiej, podając tylko takie informacje, które mają znaczenie dla pracy, o którą się ubiegasz.

Idealna konstrukcja

Choć bardzo duża liczba kandydatów ubiega się o pracę psychologa, nadal sporo osób kończy studia na tym kierunku. Jest to bowiem ciekawa i dynamiczna praca, do której wielu ludzi czuje powołanie.

💡Fakt: Pamiętaj, że rekruterzy na każde CV poświęcają zaledwie 6 sekund. Zadaniem twojego CV jest zatrzymanie ich spojrzenia na nieco dłużej.


cv psychologa

Następujące sekcje muszą się pojawić w twoim CV dla psychologa. Jeżeli je pominiesz lub o nich zapomnisz, pracodawca raczej od razu odrzuci twoje podanie. Oto one:

  • Nagłówek z danymi kontaktowymi
  • Historia zatrudnienia
  • Edukacja
  • Umiejętności

Każdy podstawowy wzór CV posiada te części. Z pewnością jednak chcesz, aby twoje podanie wyróżniało się od innych. Dobre CV to takie, które zawiera dodatkowe sekcje, na przykład opisujące twoje zainteresowania, odbyte szkolenia, znajomość języków obcych czy też programów komputerowych.

Podsumowanie zawodowe to sekcja, która pomoże ci przyciągnąć wzrok potencjalnego szefa i zdobyć nową pracę. Opiszesz w niej krótko, ale treściwie swoje osiągnięcia.

Format CV psychologa

Aby uporządkować informacje w CV w odpowiedni sposób, potrzebujesz odpowiedniego formatu. Poniżej znajdziesz informacje na temat trzech możliwych układów CV. Wybierz taki, który pasuje do ciebie.

Format chronologiczny

Taki format podkreśla przede wszystkim doświadczenie zawodowe kandydata. Właśnie dlatego jest polecany osobom, które mogą zaprezentować średnie i duże doświadczenie. Jednak jest to format bardzo popularny i rozpoznawalny przez niemal wszystkich kandydatów i pracodawców. W związku z tym może także sprawdzić się w przypadku kandydatów, którzy mają za sobą pierwsze praktyki lub staż zawodowy.

Format funkcjonalny

W układzie funkcjonalnym jako pierwsze pojawiają się umiejętności, dzięki czemu pewne braki w doświadczeniu mogą zostać “ukryte”. Dzięki temu, ten format będzie idealny dla osób ubiegających się o swoją pierwszą pracę w branży: świeżo upieczonych absolwentów oraz osób, które myślą o przebranżowieniu.

Format mieszany

Ten format używany jest dość rzadko. Łączy w sobie cechy dwóch poprzednich. Polecany jest jednak wyłącznie tym kandydatom, którzy mają ogromną historię zatrudnienia.

Wybierając wzór CV, sięgnij po taki, którego format odpowiada twojemu doświadczeniu. Pamiętaj, że dobre CV to takie, które podkreśla twoje mocne strony.

📌Bez względu na to, jaki format CV wybrałeś, eksperci radzą, by skorzystać z odwróconego porządku chronologicznego. Oznacza to, że jako pierwsze powinieneś podać swoje najnowsze doświadczenia i wykształcenie. Stosując ten zabieg, masz pewność, że pracodawca jako pierwsze zauważy informacje adekwatne dla stanowiska, na którym chcesz pracować.

Nagłówek w CV dla psychologa

Napisanie nagłówka zajmie ci mało czasu, jednak nie możesz bagatelizować tego zadania. Będzie to pierwsza część życiorysu zawodowego, na którą spojrzy rekruter – musi więc wyglądać profesjonalnie i estetycznie. Pamiętaj też, że w celu prowadzenia rekrutacji, pracodawca będzie musiał się z tobą skontaktować.

⚠️Przed wysłaniem podania o pracę, sprawdź, czy wszystkie dane w nagłówku zapisane są poprawnie. Zwróć szczególną uwagę na literówki w adresie e-mail i przekręcone cyfry w numerze telefonu. Zweryfikuj też, czy podane dane kontaktowe są aktualne i nadal działają. Jeżeli pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować, możesz stracić swoją szansę.

Nagłówek powinien zawierać twoje imię i nazwisko, które są niejako tytułem całego dokumentu. Wyróżnij go większą czcionką i/lub pogrubieniem. To właśnie “tytuł” musi pojawić się jako pierwszy. Dalej dane kontaktowe mogą zostać zapisane w dowolnej kolejności.

Poprawnie i niepoprawnie zapisany nagłówek

👍 Poprawny przykład
Anna Potrzebna

987 987 987

anna.potrzebna@gmail.com

Rybnik


Niepoprawny przykład

Anna Potrzeba

123123131 Domowy 87878787 #2 487872613

431panna12214nna@buziaczki.pl

Ul. Bagienna 112

56-090 Rybnik

POLSKA



cv psychologa

Patrząc na pierwszy przykład od razu i bez problemu można dostrzec wszystkie zawarte w nagłówku dane. Wyróżnione imię i nazwisko przyciągnie uwagę rekrutera. Numer oddzielony spacjami jest bardziej czytelny.

Drugi przykład jest chaotyczny – trudno wychwycić z niego jakiekolwiek informacje. Pamiętaj, że podanie jednego telefonu, pod którym będziesz osiągalny to lepszy pomysł niż dodawanie kilku, przedstawionych w tak chaotyczny sposób. Pamiętaj, że proces rekrutacyjny odbywa się obecnie online. Nikt już nie wysyła tradycyjnej korespondencji do kandydatów, a więc podawanie pełnego adresu zamieszkania jest zbędne. Wystarczy nazwa miejscowości.

Dodawanie nazwy kraju zamieszkania ma sens wyłącznie wtedy, gdy ubiegasz się o pracę za granicą. Adres e-mail w błędnym przykładzie jest mało czytelny i zawiera nieprofesjonalne zwroty.

🎁Według ekspertów, najbardziej profesjonalnie wyglądają adresy e-mail, które zawierają imię i nazwisko kandydata. Do adresu możesz dodać liczby, ale powinny być one uporządkowane, najlepiej na jego początku lub końcu.

Zdjęcie w CV psychologa – co z nim zrobić?

Od jakiegoś czasu w wielu krajach zachodnioeuropejskich nie przyjmuje się podań ze zdjęciem. Pracodawcy chronią się w ten sposób przed oskarżeniami o dyskryminację. Jednak w Polsce bardzo często pojawiają się oferty pracy, w których pracodawca prosi o zdjęcie.

W związku z tak kontrowersyjnym tematem, kandydaci często nie wiedzą, co zrobić. Eksperci radzą, by wysyłać profesjonalne CV ze zdjęciem wyłącznie wtedy, gdy pracodawca o to prosi. Jeżeli nie ma takiej informacji w ogłoszeniu, lepiej jest pominąć zdjęcie. Pamiętaj, że według przepisów prawa, pracodawca nie może odrzucić kandydata tylko za brak zdjęcia w CV.

📌Porada: Zamiast tracić czas na skomplikowane projektowanie graficzne, sięgnij po taki wzór CV psychologa, który umożliwia wgranie zdjęcia za pomocą kilku kliknięć.

⚠️Twoje zdjęcie może być tym, co zrobi pierwsze dobre wrażenie na pracodawcy. Postaraj się więc wyglądać jak najbardziej profesjonalnie. Aplikując na stanowisko psychologa, nie powinieneś dodawać selfie, zdjęć z imprezy czy z wakacji. Pokaż, że jesteś poważnym kandydatem dodając prosty portret. Pamiętaj, aby ubrać się odpowiednio do stanowiska, na które aplikujesz.


cv psychologa

Podsumowanie zawodowe w CV psychologa

Stworzenie podsumowania zawodowego w CV może pomóc ci pokonać kandydatów, którzy mają lepsze wykształcenie lub więcej doświadczenia. Na polskim rynku pracy praktyka dodawania podsumowania zawodowego do CV jest nadal mało znana.

📌Kandydaci zaczynający swoją przygodę w branży zamiast podsumowania życiorysu powinni napisać o swoich celach zawodowych.

W podsumowaniu zawodowym musisz opisać w krótki, ale przyciągający uwagę sposób, informacje o swoich największych osiągnięciach i doświadczeniach. Celem podsumowania jest przekonanie rekrutera, że powinien przeczytać resztę twojego podania. Pamiętaj, aby zawsze dostosowywać informacje w podsumowaniu życiorysu do konkretnej oferty pracy.

Spójrz poniżej na poprawny i błędny przykład podsumowania zawodowego wraz z omówieniem.

👍 Poprawny

Od pięciu lat pracuję jako psycholog. Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń odżywiania. Prowadzę konsultacje psychologiczne, podczas których bazuję na terapii poznawczo-behawioralnej. Moje terapie indywidualne spotkały się z dużym uznaniem środowiska psychologicznego, co zaowocowało zdobyciem nagrody ABC. W Państwa placówce chcę rozwijać swoje umiejętności z zakresu leczenia zaburzeń odżywiania, używając oferowanych przez Was metod psychologicznych.


Niepoprawny

Jestem psychologiem z dużym doświadczeniem. Leczę zaburzenia odżywiania. Chcę dołączyć do Waszego zespołu.


Pierwszy przykład ma zaledwie kilka zdań, ale szybko podsumowuje najważniejsze informacje o kandydacie. Rekruter może dowiedzieć się z niego o tym, jak duże doświadczenie ma ta osoba, jaka jest jej specjalizacja i używane metody leczenia. Kandydat wspomniał też o najważniejszym osiągnięciu – w tym przypadku nagrodzie, a także podkreślił, jakie są jego cele zawodowe związane z daną placówką.

Drugi przykład jest zbyt krótki i nie zawiera żadnych danych, które pozwoliłyby wyróżnić tego psychologa na tle innych. Po przeczytaniu takiego tekstu, rekruter nie będzie przekonany, że jest to dobry kandydat i raczej nie zajrzy do dalszej części CV.

🎁Eksperci radzą, by pisanie podsumowania życiorysu zostawić na sam koniec. Dzięki temu, zaraz po napisaniu swojego CV, będziesz miał na świeżo w pamięci swoje osiągnięcia i doświadczenia.

Umiejętność przeprowadzania testów psychologicznych – jakie jeszcze kompetencje powinny znaleźć się w CV psychologa

🎁Pamiętaj, że kolejność sekcji umiejętności, doświadczenie i wykształcenie zależy od formatu życiorysu, jaki wybierzesz.

Jeżeli chcesz napisać CV, które wyląduje na biurku rekrutera, pamiętaj o sekcji z umiejętnościami. Aby przeprowadzić rekrutację w szybszy sposób, rekruterzy często korzystają z systemów śledzenia kandydatów. Są to specjalne programy komputerowe, które skanują wysłane podania. Używają one listy słów kluczowych, aby zweryfikować, którzy kandydaci sprawdzą się na danym stanowisku.

Brzmi skomplikowanie? Nie musisz się martwić. Słowa kluczowe można bardzo łatwo odszukać. Wystarczy, że dokładnie przyjrzysz się ofercie pracy i liście umiejętności, które są wymagane od pracownika.

📌Systemy śledzenia kandydatów często skanują CV i list motywacyjny. Najlepiej więc, jeżeli zawrzesz słowa kluczowe w obu dokumentach.

Pamiętaj, że w swoim CV psycholog nie powinien kłamać. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej pracodawca może zweryfikować twoje kompetencje, a jeśli przyłapie cię na kłamstwie później, możesz nawet zostać dyscyplinarnie zwolniony. Psycholog odpowiada za zdrowie, a czasem i życie swoich pacjentów, a więc kłamstwo w CV jest nie tylko nieetyczne, ale i niemoralne.

📌Zapisz pliki w formacie .doc, ponieważ niektóre programy mogą mieć problem z odczytaniem formatu PDF.

📌Postaraj się zapisać swoje umiejętności w takim samym brzmieniu, jak były zapisane w ofercie pracy. Wówczas twoje szanse na przejście przez filtry programów będą większe.


cv psychologa

👇 Poniżej znajdziesz omówienie umiejętności twardych i miękkich, które są przydatne podczas wykonywania zawodu psychologa.

Umiejętności twarde:

Twarde umiejętności są nabyte. Można się ich nauczyć w placówkach oświatowych czy podczas praktyk. Bez nich, wykonywanie pracy psychologa nie byłoby możliwe.

📌Zawsze jako pierwsze wymieniaj w CV te swoje umiejętności, które pojawiły się w ogłoszeniu o pracę.

Pamiętaj, aby dostosować kompetencje do specjalizacji i stanowiska, o które się starasz. Inny zestaw umiejętności będą miały osoby praktykujące psychologię kliniczną, inny psychoterapię, a jeszcze inny psychologię wychowawczą.

Umiejętności:

  • Terapia poznawczo behawioralna
  • Przeprowadzanie testów psychologicznych
  • Terapia kolorem
  • Arteterapia
  • Znajomość języka angielskiego
  • Znajomość pakietu MS Office
  • Prawo jazdy kat. B.

Umiejętności miękkie:

Sama chęć niesienia pomocy ludziom nie wystarczy, aby zostać psychologiem. Osoba chcąca pracować w tym zawodzie musi mieć osobiste cechy, które na to pozwalają. Cechy charakteru mają często odzwierciedlenie w kompetencjach miękkich, choć tych ostatnich można też się częściowo nauczyć. Są to na przykład:

  • Empatia
  • Umiejętność słuchania
  • Dobra organizacja pracy
  • Łatwość w komunikowaniu się
  • Cierpliwość
  • Umiejętność objaśniania pojęć
  • Wysoka kultura osobista
  • Odporność na stres

W pracy psychologa umiejętności miękkie są tak samo, o ile nie bardziej, ważne, jak kompetencje twarde. Możesz mieć więc pewność, że pracodawca zajrzy do tej sekcji.

Wykształcenie w CV psychologa

Aby zostać psychologiem, musisz ukończyć szkołę wyższą. Każde przykładowe CV na to stanowisko będzie miało sekcję z wykształceniem. Niezależnie od tego, jaką specjalizację ukończyłeś, czy studiowałeś zaocznie, dziennie, czy masz tytuł licencjata czy magistra, koniecznie opisz swoje wykształcenie w CV.

Przykład sekcji z edukacją w CV psychologa

Psychologia

Studia magisterskie

Instytut Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego

2018-2020

  • Brałam udział w pięciu konferencjach naukowych na temat stosowania krioterapii u pacjentów z PTSD.
  • Otrzymywałam stypendium rektora dla najlepszych studentów.

📌Jeżeli pracujesz w zawodzie od jakiegoś czasu i masz już wystarczającą historię zatrudnienia, nie musisz tak dokładnie opisywać swoich osiągnięć podczas edukacji. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz w branży albo nadal jesteś w trakcie studiów, przedstaw swoje największe osiągnięcia w szkole, aby zaimponować pracodawcy, pokazując, że jesteś idealnym kandydatem.

📌Zawsze podawaj swój ostatni etap edukacji. Jeżeli ukończyłeś szkołę wyższą, nie trzeba wspominać o szkole średniej.


cv psychologa

Doświadczenie zawodowe w CV psychologa

To, jak przedstawisz doświadczenie w swoim CV, może znacząco wpłynąć na twoje szanse na zatrudnienie, a także na stawkę, jaką zaproponuje ci pracodawca.

Pamiętaj, by ta część zawierała tylko istotne informacje. Jeżeli jesteś psychologiem z dużym doświadczeniem, nie marnuj miejsca na prezentowanie swoich dorywczych prac z czasów studenckich. Zamiast tego użyj tej przestrzeni, aby dokładniej opisać swoje doświadczenia i osiągnięcia. Zaakcentuj najważniejsze predyspozycje, aby zrobić wrażenie na pracodawcy.

Wymieniając każde pełnione stanowisko, zawrzyj odpowiedź na następujące pytania:

  • Jakie stanowisko pełniłeś?
  • Kto cię zatrudniał?
  • Ile trwała twoja praca?
📌Niemal każdy pracownik poda te podstawowe informacje. Skuteczne CV powinno zwracać uwagę pracodawcy. Aby to zrobić, wymień zakres swoich obowiązków i wspomnij o największych osiągnięciach.

Przykłady

CV psychologa

Psycholog kliniczna

Klinika ABC

2018-2020

  • Przeprowadziłam ponad 1000 badań i testów dostosowując leczenie do potrzeb pacjentów.
  • Liczba moich zadowolonych klientów nieustannie i stabilnie rosła w trakcie pełnionej przeze mnie funkcji, osiągając 100%.
  • Wraz z psychologiem dziecięcym prowadziłam terapie grupowe dla rodzin.

📌Jeżeli masz taką możliwość, podaj w CV dane liczbowe. Pozwalają one pracodawcy lepiej zrozumieć, jakie mierzalne korzyści mogłoby przynieść zatrudnienie właśnie ciebie.

A jeżeli nie masz doświadczenia….

Jeśli interesujesz się procesami psychicznymi i zdobyłeś odpowiednie wykształcenie, musisz postarać się o swoją pierwszą pracę. Wielu początkujących kandydatów z przerażeniem patrzy na tę sekcję CV. Nie martw się jednak – każdy gdzieś zaczynał.

Zamiast się załamywać, pomyśl o zrealizowanych praktykach studenckich, stażach, a nawet wolontariatach, podczas których miałeś okazję poznać praktyczną stronę zawodu. To właśnie one stanowią doskonały materiał na wpisanie do CV. Jeżeli nie ukończyłeś stażu związanego z psychologią, ale pracowałeś dorywczo, np. w sklepie, opisz to stanowisko podkreślając te kompetencje, które mogłyby być wykorzystane w pracy psychologa.

Doświadczenie zawodowe

Wolontariusz

Dom Dziecka

2017-2018

  • Współpracując z doświadczonym psychologiem, analizowałem testy psychologiczne dzieci.
  • Przygotowywałem materiały do zajęć z arteterapii.

Pierwsza praca zazwyczaj wiążę się z małymi zarobkami. Pamiętaj jednak, że to doskonały sposób na nawiązanie potrzebnych na rynku pracy kontaktów zawodowych, a także możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia.

Jeżeli jesteś zupełnie nowy na rynku pracy, zajrzyj do naszego artykułu, w którym krok po kroku opisujemy, jak stworzyć CV dla absolwentów.


cv psychologa

Dodatkowe sekcje w CV psychologa

Przykładowe CV, które ma możliwość dodania sekcji, to idealny sposób na to, by twoje podanie zachwyciło rekruterów. Spraw, by dokument aplikacyjny wyróżnił się na tle kandydatów, dodając do niego jedną lub więcej dodatkowych części, na przykład:

  • Obsługa komputera,
  • Zainteresowania,
  • Kursy i szkolenia,
  • Znajomość języków obcych.

Języki

Jeżeli znasz co najmniej jeden język obcy, będziesz cennym kandydatem. Coraz więcej firm szuka osób, które władają językiem obcym. Jeżeli więc w ofercie pracy pracodawca szuka kandydatów mówiących w danym języku, koniecznie wyróżnij tę umiejętność w osobnej sekcji w życiorysie.

Warto jest potwierdzić tę kompetencję odpowiednim certyfikatem, a także przygotować się na rozmowę prowadzoną w języku obcym. Pracodawca może chcieć sprawdzić twoje umiejętności.

Kursy i szkolenia

Psychologia to nauka, która ciągle się rozwija. Pokaż pracodawcy, że idziesz z duchem czasu i poszerzasz swoją wiedzę. Jeżeli ukończyłeś kursy lub szkolenia, które mogą być przydatne podczas prowadzenia terapii, koniecznie stwórz osobną sekcję, w której je zaprezentujesz. Jeżeli masz certyfikat potwierdzający twoją wiedzę, koniecznie o nim wspomnij.

🎁Wszystkie informacje zawarte w CV powinny mieć znaczenie dla stanowiska, o które się ubiegasz.

Dodatkowe porady

Kreator CV

Kreator CV to doskonały sposób na to, aby stworzyć idealne CV, w którym nie zabraknie żadnych kluczowych sekcji. Użyj naszych szablonów i zachwyć rekrutera ciekawą szatą graficzną i idealnie uporządkowanymi informacjami.

Weryfikacja błędów

Błędy w CV mogą kosztować cię twoją wymarzoną pracę. W momencie, gdy o stanowisko ubiega się wielu kandydatów, rekruterzy mogą odrzucić podania zawierające literówki czy błędy ortograficzne, uznając, że nie zależy ci aż tak bardzo na pracy.

Jak napisać CV psychologa – podsumowanie artykułu

Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, jak stworzyć swoje podanie o pracę. Na zakończenie przypominamy kilka porad:

  • Swoje CV psychologa zacznij podsumowaniem zawodowym, które przyciągnie spojrzenia rekruterów.
  • Dobry list motywacyjny może wyróżnić cię na tle innych kandydatów.
  • Zamieszczaj w swoim podaniu tylko te informacje, które są istotne dla pracy, o którą się starasz.
  • Dodaj dodatkowe sekcje, aby zaimponować potencjalnemu szefowi.
  • Nie zapomnij o dodaniu najnowszej klauzuli przetwarzania danych osobowych, bo bez niej pracodawca nie będzie mógł użyć twojego podania.

Marzysz, aby pomagać ludziom jako psycholog? Nie zwlekaj! Stwórz idealne CV i list motywacyjny już dziś. Używając naszego profesjonalnego kreatora pisanie dokumentów aplikacyjnych stanie się bardzo proste.

Zajrzyj na naszą stronę, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat poszukiwania pracy i tworzenia podań.

Najczęściej Zadawane Pytania

Czy muszę dodawać do CV list motywacyjny psychologa?

W niektórych ofertach pracodawca prosi o dołączenie listu motywacyjnego do CV. Wówczas nie ma wątpliwości, że taki dokument jest niezbędny w procesie rekrutacji.

Biorąc pod uwagę konkurencję w branży, warto dodać taki dokument, nawet jeżeli pracodawca nie prosi o niego wprost. W ten sposób pokażesz, że jesteś zaangażowanym kandydatem, któremu zależy na pracy. Dodatkowo stwarzasz sobie przestrzeń, w której możesz rozwinąć informacje zawarte w CV. Początkujący kandydaci powinni potraktować to jako szansę na przedstawienie swoich celów zawodowych.

Jakie studia muszę ukończyć, aby pracować jako psycholog?

Od przyszłych psychologów oczekuje się ukończenia studiów na kierunku psychologia. Mogą to być jednolite studia magisterskie lub trzyletni licencjat połączony z dwuletnią magisterką. Pamiętaj też, że w branży liczą się także ukończone kursy i dodatkowe szkolenia. Są one nie tylko cenione przez pracodawców, ale pomagają ci rozwijać swoją wiedzę, a w efekcie nieść jeszcze lepszą pomoc osobom, które jej potrzebują.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV