CV projektanta przemysłowego – poradnik krok po kroku

Praca projektanta przemysłowego jest bardzo ważna dla różnego rodzaju przedsiębiorstw. To właśnie ci specjaliści odpowiadają za to, by produkty oferowane przez firmę były zaprojektowane jak najlepiej i przynosiły zyski. Im lepszy jest produkt, tym większa szansa na pokonanie konkurencji.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV dla projektanta wzornictwa przemysłowego

Anna Lis
Projektantka wzornictwa przemysłowego
888 111 333
anna.lis@gmail.com

Podsumowanie zawodowe

Od dwóch lat pracuję jako projektantka wzornictwa przemysłowego w firmie XYZ. Moje projekty spotkały się z uznaniem środowiska branżowego. Opracowałam prototyp nowej tkaniny do obijania mebli, który zwiększył przychody firmy o 14%. Obecnie szukam nowych wyzwań zawodowych i chcę dołączyć do firmy, w której będę mogła rozwijać moje umiejętności z ekspertami w branży.

Doświadczenie zawodowe

Projektantka wzornictwa przemysłowego
Firma XYZ
Lipiec 2020 – obecnie

 • Opracowałam prototyp tkaniny, który zwiększył zyski firmy o 14%.
 • Przygotowywałam projekty, używając programu Photoshop i Corel.
 • Współpracowałam ze starszymi projektantami w celu przygotowania i zaprezentowania nowych projektów wzorniczych.

Wykształcenie

Uniwersytet Artystyczny – projektowanie przemysłowe
Poznań
2015-2018

Umiejętności

 • Photoshop,
 • Tworzenie projektów,
 • Rysunek techniczny,
 • Przygotowywanie dokumentacji technicznej,
 • Corel,
 • Nadzorowanie procesów produkcji,
 • Znajomość specyfikacji branży meblarskiej,
 • Precyzja i przykładanie wagi do szczegółów,
 • Wysoka kultura osobista,
 • Umiejętność pracy pod presją czasu,
 • Umiejętność pracy w grupie.


Coraz więcej przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest ta rola. Oznacza to, że pojawia się coraz więcej ofert pracy na tym stanowisku. Pamiętaj jednak, że żeby zdobyć pracę, musisz napisać idealne CV dla projektanta wzornictwa przemysłowego.

📌Pamiętaj, że wzór CV to jedynie źródło inspiracji. Twoje podanie ma przekonać pracodawcę, że jesteś najlepszym kandydatem. Właśnie dlatego profesjonalny list motywacyjny i CV powinny być stworzone z uwzględnieniem twoich kwalifikacji oraz konkretnej oferty pracy.

Projektant wzornictwa przemysłowego – fakty na temat pracy


szablon cv projektant przemysłowy

 • Według portalu pl, średnia miesięczna pensja projektanta wzornictwa przemysłowego wynosi 3 270 złotych brutto.
 • 25% najlepiej zarabiających specjalistów ds. wzornictwa zarabia powyżej 6 030 złotych na miesiąc.
 • 63% osób zatrudnionych w tym zawodzie to kobiety.
 • Stawki różnią się w zależności od miejsca zatrudnienia, wielkości firmy, stażu pracy, a nawet wykształcenia.

Podsumowanie zawodowe w CV

Podsumowaniem zawodowym możesz naprawdę zaimponować pracodawcy. To krótka część życiorysu zawodowego, która składa się ze zwięzłych zdań, opisujących najważniejsze dla stanowiska aspekty twojej kariery. Jej zadaniem jest przekonanie pracodawcy, że warto przeczytać resztę twojego CV i zaprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną.

W Polsce dodawanie tej sekcji to nadal pewna nowość. Oznacza to, że może pomóc ci się wyróżnić na tle innych kandydatów, nawet tych, którzy mają duże doświadczenie na rynku pracy.

Oto przykład podsumowania:

Od ponad trzech lat pracuję jako projektant przemysłowy. Specjalizuję się w wykonywaniu wzorów tkanin i innych materiałów. Moje projekty otrzymały prestiżową nagrodę w konkursie ABC. Obecnie szukam nowych wyzwań zawodowych na rynku międzynarodowym.

Jeżeli jesteś początkującym kandydatem, ale nadal chcesz wyróżnić się na tle innych, nie rezygnuj z tej sekcji. Skup się na przedstawieniu swoich celów zawodowych i konkretnych umiejętności, przydatnych na oferowanym stanowisku.

Nasz poradnik pomoże ci w stworzeniu tej części twojego CV krok po kroku.

📌Cele zawodowe czy też podsumowanie życiorysu powinno znaleźć się na samej górze twojego CV. Jednak tworzenie tej sekcji możesz zostawić na sam koniec. Dzięki temu będziesz na bieżąco z najważniejszymi informacjami na temat twojej kariery. W efekcie bez problemu napiszesz zwięzłe podsumowanie, które przyciągnie uwagę rekrutera.

Doświadczenie zawodowe w CV

Na rynku pracy doświadczenia praktyczne mają ogromne znaczenie. Właśnie dlatego tak istotne jest stworzenie dobrej sekcji przedstawiającej doświadczenie zawodowe kandydata. Pamiętaj, że może wpłynąć ona nie tylko na to, czy otrzymasz pracę, ale także na pensję, jaką zaoferuje ci pracodawca.

Tworząc tę sekcję, nie zapomnij o podaniu następujących informacji:

 • Nazwy stanowiska,
 • Nazwy pracodawcy,
 • Okresu zatrudnienia.

Warto wiedzieć, że takie podstawowe informacje poda niemal każdy kandydat. Duża konkurencja na rynku pracy oznacza, że musisz się nieco bardziej postarać. Opisz swoje kwalifikacje bardziej szczegółowo, w wypunktowaniu wymieniając najważniejsze obowiązki oraz osiągnięcia.

Historia zatrudnienia w CV osoby z doświadczeniem – wzór CV

Starszy specjalista ds. projektowania wzorów

Firma XYZ w Warszawie

09.2019-09.2022

 • Projektowałem wzory z uwzględnieniem potrzeb klienta.
 • Nadzorowałem pracę pięciu stażystów.
 • Otrzymałem nagrodę ABC za serię wzorów lamp.
 • Stworzyłem prototyp klosza naściennego, który zwiększył przychody firmy o 12%.

📌Procenty czy inne dane liczbowe to doskonały sposób na zwrócenie uwagi pracodawcy. Pomogą one w wizualizacji tego, jak rzeczywiście możesz przyczynić się do rozwoju danego przedsiębiorstwa.

Historia zatrudnienia w CV osób z małym doświadczeniem

Jeżeli nie masz dużego doświadczenia, nie martw się. Nawet starszy specjalista zaczynał kiedyś z tego samego miejsca, co ty. Zanim zdecydujesz się pominąć tę sekcję w CV, zastanów się nad wszystkimi sytuacjami, w których mogłeś w praktyce wykorzystać swoje umiejętności. Mogą to być na przykład projekty w szkole, staże, a nawet wolontariaty. Opisz je w taki sam sposób, jak powyżej.

A może dorabiałeś na studiach pracując w barze? Choć w przypadku osób z dużym doświadczeniem nie ma sensu wspominać o takich stanowiskach, początkujący kandydaci mogą wykorzystać to na swoją korzyść. Pamiętaj tylko, by w opisie pracy uwypuklić te zdobyte umiejętności, które są wspomniane w ofercie pracy jako kluczowe.

⚠️Nigdy nie wpisuj w tę część CV słowa “brak”. Nawet jeżeli nie masz dużego doświadczenia, nadal masz szansę na zatrudnienie. Pamiętaj, że CV ma podkreślać twoje zalety, a nie wady. Jeżeli rzeczywiście startujesz od zera, po prostu pomiń tę sekcję. Dowiedz się więcej o funkcjonalnym układzie życiorysu zawodowego, który pomoże ci zaprezentować najważniejsze informacje o tobie, nawet gdy nie masz doświadczenia.

Przykłady CV projektantów przemysłowych

Wykształcenie

Pracodawcy są ciekawi tego, jaką szkołę ukończyli kandydaci. W przypadku pracy na stanowisku projektanta wzornictwa przemysłowego, ukończenie szkoły artystycznej lub technicznej może okazać się kluczem do sukcesu.

Niezależnie od tego, czy jesteś po liceum plastycznym, czy właśnie obroniłeś tytuł magistra, koniecznie przedstaw swoje wykształcenie w CV.

W tej sekcji koniecznie wspomnij o:

 • Swoim tytule naukowym lub zawodowym (jeżeli dotyczy),
 • Nazwie szkoły lub uczelni,
 • Okresie trwania nauki,
 • Opcjonalnie możesz też podać temat pracy dyplomowej, jeżeli była ona związana ze stanowiskiem, o które się ubiegasz.

Spójrz na przykład:

Projektowanie przemysłowe – studia licencjackie

Uniwersytet Artystyczny

Poznań

2015-2018

Tytuł pracy dyplomowej: Wykorzystanie elementów folkloru w projektowaniu mebli

 • Brałam aktywny udział w organizacji konferencji naukowej.
 • Otrzymałam stypendium marszałka dla najzdolniejszych studentów uczelni artystycznych.

W przypadku osób, które od dłuższego czasu pracują w branży, nie ma konieczności podawania tak wielu informacji na temat nauki. Lepiej jest wykorzystać wolną przestrzeń w CV na przedstawienie swoich osiągnięć zawodowych. Jednak jeżeli dopiero zaczynasz w tej branży, warto pokazać, że jesteś osobą ambitną. Omów swoje osiągnięcia, na przykład wysoką średnią, stypendia, udział w konferencjach czy wygrane nagrody. Dzięki temu zbudujesz obraz kandydata, który jest pewien swoich sił i dąży do obranych przez siebie celów.


Przygotowywanie dokumentacji technicznej – jakie umiejętności musi mieć projektant wzornictwa przemysłowego

Sekcja z umiejętnościami jest bardzo ważna. To z niej potencjalny szef dowiaduje się, jakie masz kompetencje i czy sprawdzisz się na powierzonym stanowisku.

Co więcej, może mieć ona znaczny wpływ na przebieg pierwszych etapów rekrutacji. W dużych firmach i w rekrutacjach z wieloma kandydatami, bardzo często korzysta się z systemów śledzenia aplikacji. Są to specjalne programy komputerowe, które skanują CV, zanim wylądują na biurku rekrutera albo w koszu. Kluczem do pomyślnego przejścia przez te programy jest CV ze słowami kluczowymi. Nie musisz się jednak martwić, słowa te znajdziesz w ogłoszeniu o pracę. Są to najczęściej umiejętności wymagane przez pracodawców.

Nie ryzykuj, że twoje podanie nie trafi w ręce rekruterów. Skorzystaj z poniższych porad:

 • Przeanalizuj ofertę pracy i wykorzystaj ją podczas tworzenia twojego CV, a w szczególności sekcji z umiejętnościami.
 • Postaraj się zapisać swoje umiejętności tak samo, jak zostały przedstawione w ofercie pracy. Dzięki temu zyskasz pewność, że programy odczytają je poprawnie.
 • W pierwszej kolejności wymień te swoje kompetencje, które pojawiły się w ogłoszeniu. W ten sposób zwrócisz uwagę potencjalnego szefa.
📌Nasz kreator CV daje ci możliwość szybkiej edycji dokumentów aplikacyjnych. Dzięki temu bez problemu możesz spersonalizować swoje podanie, uwzględniając informacje z konkretnego ogłoszenia.

⚠️Pamiętaj, by nigdy nie kłamać w CV. Kandydaci często koloryzują swoje kompetencje, a to ogromny błąd. Doświadczeni rekruterzy szybko wyłapią kłamstwo, a ty stracisz swoją szansę na zatrudnienie. W przypadku, gdy kłamstwo wyjdzie na jaw już po zatrudnieniu, możesz zostać dyscyplinarnie zwolniony.

wzory cv projektanta przemysłowego

Umiejętności twarde

Umiejętności twarde są mierzalne i można je zdobyć podczas pracy lub nauki. Bez nich praca w danym zawodzie mogłaby nie być możliwa. Podkreśl swoje kompetencje twarde, uwzględniając potrzeby stanowiska, o które się ubiegasz. Ze względu na różnorodność rynku, warto także pochwalić się umiejętnościami związanymi z konkretną branżą, w której chcesz zdobyć pracę.

Oto kilka przykładów umiejętności twardych:

 • Opracowywanie koncepcji, szkiców i renderów produktów,
 • Umiejętność modelowania,
 • Photoshop,
 • Corel,
 • Ilustrator,
 • Znajomość specyfikacji i standardów branży,
 • Wykonywanie projektów manualnie i za pomocą programów komputerowych,
 • Nadzorowanie procesu produkcji,
 • Planowanie i realizacja projektu,
 • Testowanie prototypów modeli,
 • Przygotowywanie dokumentacji technicznej,
 • Wykonywanie rysunków technicznych,
 • Język angielski,
 • Projektowanie wnętrz.

Umiejętności miękkie

Umiejętności miękkie wynikają często z charakteru danej osoby, ale można się ich też nauczyć. Pracodawca na pewno sprawdzi tę cześć CV, aby dowiedzieć się, jaki jest styl twojej pracy, czy jesteś godny zaufania oraz jak się sprawdzisz pracując samemu lub w grupie.

Oto przykładowe umiejętności miękkie:

 • Przywództwo,
 • Nadzorowanie zespołu,
 • Gracz zespołowy,
 • Precyzja i przykładanie wagi do szczegółów,
 • Wysoka kultura osobista.

Dodatkowe sekcje w CV

Dodatkowe sekcje w CV pozwalają na pokazanie wyjątkowych informacji o sobie. Dodatkowo, wyróżniają cię na tle innych i sprawiają, że w CV pokazujesz wizerunek idealnego kandydata. Przykładowe dodatkowe sekcje to:

 • Zainteresowania,
 • Znajomość języków obcych,
 • Obsługa programów komputerowych,
 • Ukończone kursy.

W naszym kreatorze CV możesz dodać dodatkowe sekcje za pomocą kilku kliknięć, udoskonalając swoje CV.

Zainteresowania

Sekcja z zainteresowaniami jest lubiana przez kandydatów. Warto jednak pamiętać, że większość osób nie wie, jak ją poprawnie stworzyć. Nie możesz po prostu wymieniać tu wszystkich swoich hobby. Wybierz te, które mają związek z posadą, o którą się ubiegasz – na przykład takie, podczas realizacji których będziesz mógł rozwijać umiejętności potrzebne w zawodzie.

Jeżeli nie wiesz, jakie zainteresowania wpisać do swojego CV, koniecznie przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

Kursy i szkolenia

Doskonałym sposobem na zaprezentowanie się jako idealny kandydat, jest przedstawienie ukończonych kursów. Dzięki nim nie tylko poświadczasz swoje umiejętności, ale też pokazujesz, że jesteś osobą ambitną, która stawia na rozwój i lubi się uczyć.

Pochwal się zarówno kursami rozwijającymi umiejętności twarde, na przykład szkolenie z Photoshopa, jak i tymi, dzięki którym zdobyłeś umiejętności miękkie – na przykład nauczyłeś się zarządzania zespołem.


cv projektanta przemyslowego

Dodatkowe porady

Napisz list motywacyjny

List motywacyjny to doskonały sposób na wyróżnienie swojej aplikacji. Jest on obowiązkowym dokumentem wyłącznie wtedy, gdy pracodawca prosi o niego w ogłoszeniu. Jednak warto go dodać, nawet jeżeli nie jest wymagany.

Dzięki niemu tworzysz dodatkową przestrzeń, w której możesz opisać to, na co nie było już miejsca w CV. Co więcej, możesz zaprezentować tam swoją unikatową osobowość i opisać cele zawodowe, przekonując pracodawcę, że to właśnie ty zasługujesz na szansę.

Nie tego szukasz? Sprawdź na naszej stronie CV na stanowisko architekta i list motywacyjny architekta (kliknij tutaj).

Zwróć uwagę na błędy

Projektant wzornictwa przemysłowego musi cechować się precyzją i dbać o detale. W końcu diabeł tkwi w szczegółach. Pisząc swoje podanie, pamiętaj o tej zasadzie. Nigdy nie wysyłaj dokumentów aplikacyjnych bez ich ponownego przeczytania.

Dzięki temu wyłapiesz błędy ortograficzne, literówki, brak przecinków czy nieczytelne zdania. Ponowne przeczytanie dokumentów nie zajmie ci dużo czasu, a może znacząco wpłynąć na jakość twojej aplikacji.

Podsumowanie artykułu

Po przeczytaniu tego artykułu powinieneś być w stanie stworzyć idealne podanie o pracę. Oto kilka najważniejszych zasad:

 • Pamiętaj o dodaniu do CV sekcji z doświadczeniem, wykształceniem oraz umiejętnościami.
 • Korzystaj z oferty pracy, aby spersonalizować swoje dokumenty i zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.
 • Uważaj na błędy.
 • Napisz podsumowanie zawodowe, aby przekonać pracodawcę, że warto przeczytać resztę twojego CV.
 • Dodaj dodatkowe sekcje, które pokażą, że jesteś wyjątkowym kandydatem, godnym uwagi.

Skorzystaj z szablonów CV, aby napisać swoje podanie w szybki i profesjonalny sposób. Nasze szablony dają ci pewność, że w twoich dokumentach nie zabraknie niczego, co istotne. Co więcej, wiesz, że podanie będzie estetyczne i przyciągnie spojrzenie potencjalnego szefa.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych? Zajrzyj na naszego bloga. Już dziś stwórz podanie, które zapewni ci pracę marzeń.

Najczęściej zadawane pytania

Czy do mojego CV muszę dołączyć portfolio?

Nic nie obrazuje twoich umiejętności lepiej, niż projekty, które już wcześniej wykonałeś. Pracodawcy często proszą o dodanie portfolio do CV. Nawet jeżeli nie ma takiej informacji w ogłoszeniu, koniecznie zaprezentuj swoje najlepsze dzieła. Będą one stanowić potwierdzenie twoich kompetencji, a także pokażą pracodawcy, na co cię stać.

Czy moje CV musi zawierać klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych?

Klauzula w CV jest niezbędna do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z przepisami prawa. Jeżeli nie zawrzesz jej w swoim CV, stracisz szansę na zatrudnienie, nawet jeżeli jesteś najlepszym kandydatem. Umieść ją w aktualnej formie, na wszystkich stronach dokumentu, najlepiej w stopce CV. Poza tym, zmniejsz nieco czcionkę. W ten sposób zaoszczędzisz trochę miejsca, a także sprawisz, że treść klauzuli nie będzie odciągała uwagi od najważniejszych informacji z twojego życiorysu zawodowego.

List motywacyjny nie musi zawierać takiej klauzuli, chyba że pracodawca zaznaczył inaczej.

Już dziś sięgnij po nasze wzory CV i stwórz idealne podanie dla projektanta wzornictwa przemysłowego.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV