Jak napisać CV audytora – poradnik krok po kroku

Audytor wewnętrzny ma odpowiedzialne zadania. Osoby pracujące na tym stanowisku kontrolują, zarządzają i doradzają w zakresie działań danego przedsiębiorstwa.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV – audytor wewnętrzny

Paweł Lisowski
Audytor wewnętrzny
090 111 333
pawel.lisowski@gmail.com

Podsumowanie zawodowe

Od czterech lat jestem audytorem w firmie XYZ. Dzięki moim umiejętnościom analitycznym, zapobiegłem ponad 100 000 złotych strat. Przygotowywałem czytelne raporty, dzięki którym z łatwością tłumaczyłem stan firmy zarządowi. Wspólne starania pozwoliły nam zwiększyć wydajność przedsiębiorstwa o 12%.

Doświadczenie zawodowe

Audytor
Firma XYZ
Lipiec 2018 – obecnie

  • Kontrolowałem działania firmy i nadzorowałem wyniki raportów.
  • Dzięki umiejętnościom analitycznym zaoszczędziłem ponad 100 000 złotych strat.
  • Nadzorowałem pracę pięciu stażystów.
  • Przygotowywałem czytelne prezentacje dla zarządu.

Wykształcenie

Finanse i zarządzanie – studia magisterskie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań
2013-2018

Umiejętności

  • Monitorowanie interwencji kierownictwa,
  • Komunikacja z kierownictwem,
  • Dokumentacja procesów,
  • Kontrola dostaw z uwzględnieniem pomiarów i specyfikacji,
  • Przeprowadzanie szkoleń,
  • Szybkie i dokładnie podejmowanie decyzji,
  • Szczegółowość i precyzja,
  • Wysoka kultura osobista,
  • Prawo jazdy kat. B

Ze względu na to, że praca niesie za sobą ogromną odpowiedzialność, rekruterzy uważnie wybierają, których kandydatów zaproszą na rozmowę kwalifikacyjną.

Możesz mieć doskonałe umiejętności, duże doświadczenie, a także wykształcenie, ale możesz też nie wiedzieć, jak zaprezentować je przed pracodawcą. Nie martw się jednak – specjalnie dla ciebie stworzyliśmy poradnik, w którym opisaliśmy jak krok po kroku stworzyć CV audytora. Zaczynajmy!

📌Pamiętaj, że wzór CV to jedynie źródło inspiracji. Nie kopiuj treści CV z Internetu, nawet jeżeli życiorys zawodowy został stworzony przez ekspertów. Każde CV musi być bowiem dostosowanie do indywidualnych kwalifikacji pracownika, a także do danych z oferty pracy.

Stanowisko audytora wewnętrznego – kilka faktów

cv audytora

Zanim przejdziemy do omawiania poszczególnych sekcji w CV dla audytora, przyjrzymy się kilku faktom na temat tej pracy:

  • Osoby zatrudnione na poziomie specjalisty zarabiają średnio 7 150 złotych brutto miesięcznie (za Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń).
  • Średnia miesięczna pensja brutto na stanowisku starszego specjalisty wynosi 9 770 złotych.
  • Młodsi specjaliści zaczynają pracę ze średnią pensją w wysokości 5 100 złotych brutto na miesiąc.
  • 51% osób zatrudnionych na stanowisku specjalisty to kobiety.
  • Zarobki mogą zależeć od takich czynników jak miejsce pracy, wielkość firmy, wykształcenie i doświadczenie pracowników.

Skuteczne CV audytora – zacznij od nagłówka

Podanie danych kontaktowych w CV jest bardzo ważne. Powinny się one znaleźć na samej górze dokumentu i zawierać podstawowe informacje, czyli:

  • Twoje imię i nazwisko
  • Numer telefonu
  • Adres mailowy
  • Miejscowość

W swoim CV lepiej nie umieszczać więcej informacji, chyba że pracodawca poprosił o nie w ogłoszeniu o pracę. W ten sposób masz pewność, że nie podasz danych, które uznawane są za wrażliwe.

⚠️Zadbaj o to, by twoje dane były aktualne i poprawnie zapisane. Jeżeli popełnisz tak mały błąd jak literówka w adresie e-mail czy przekręcisz cyfrę w numerze telefonu, stracisz swoją szansę, ponieważ pracodawca się z tobą nie skontaktuje.

Przykład dobrze napisanego nagłówka

Karolina Kozłowska

Audytorka wewnętrzna

111 524 652

karolina.kozlowska@gmail.com

⚠️Pamiętaj, że adres e-mail to w pewnym sensie twoja wizytówka. Na pewno nie chcesz pokazywać pracodawcy żartobliwego maila stworzonego w szkole podstawowej. Twój e-mail musi wyglądać profesjonalnie. Najlepiej jest stworzyć taki, który składa się z twojego imienia i nazwiska. Zwróć też uwagę na to, z jakiego adresu wysyłasz swoje dokumenty aplikacyjne.

Podsumowanie zawodowe w CV audytora wewnętrznego – wyróżnij się na tle konkurencji

Podsumowanie zawodowe to sekcja, która ma przekonać pracodawcę, że warto przeczytać resztę twojego CV. Umieść w niej kilka zwięzłych, ale ciekawych zdań na temat swojej kariery. Pochwal się dużym doświadczeniem, osiągnięciami czy wyjątkowymi umiejętnościami lub specjalizacją.

📌Początkujący kandydaci powinni się skupić na przedstawieniu swoich celów zawodowych i umiejętności.

W Polsce dodawanie tej części do CV nadal nie jest popularną praktyką. Oznacza to, że jeżeli poświęcisz chwilę na podsumowanie swojego życiorysu zawodowego, masz szansę wyróżnić się na tle innych kandydatów, nawet tych z lepszymi kwalifikacjami.

Spójrz na przykład podsumowania zawodowego:

Od ponad trzech lat pracuję jako audytor wewnętrzny w firmie XYZ. Dzięki kontroli działów w przedsiębiorstwie, zaoszczędziłem firmie 500 000 złotych strat. We współpracy z zarządem opracowałem wewnętrzną politykę finansową, która zmniejszyła wydatki firmy o 12%. Obecnie szukam nowych wyzwań zawodowych, podczas realizacji których będę mógł rozwijać swoje umiejętności i doświadczenie.

Choć ta sekcja powinna pojawić się na samej górze dokumentu, tuż pod nagłówkiem, jej pisanie możesz zostawić na sam koniec. W ten sposób będziesz dobrze pamiętał o najważniejszych aspektach twojej kariery.

Doświadczenie zawodowe w CV osoby aplikującej na stanowisko audytora

Umieszczenie sekcji z doświadczeniem w CV jest bardzo ważne. To z niej pracodawca dowiaduje się, jak wykorzystałeś swoje umiejętności w praktyce. Jeżeli napiszesz tę sekcję dobrze, zwiększysz swoje szanse na zdobycie pracy, a także na otrzymanie wyższej pensji.

Przedstawiane doświadczenia powinny być adekwatne do pracy, o jaką się starasz. Jeżeli masz wieloletnie doświadczenie jako audytor, nie musisz, a wręcz nie powinieneś wspominać tu o swojej dorywczej pracy kelnera z czasów studenckich. Skup się wyłącznie na adekwatnych rolach.

Ta sekcja powinna przedstawiać:

  • Nazwę pełnionego stanowiska,
  • Nazwę firmy,
  • Okres zatrudnienia.

Powyższe informacje to standard, który pojawi się w większości CV. Jeżeli jednak chcesz zaimponować pracodawcy, koniecznie wymień swoje obowiązki i osiągnięcia. Do ich przedstawienia użyj wypunktowania, dzięki któremu zachowasz przejrzystość swojego dokumentu.

cv audytora

Przykładowa sekcja z doświadczeniem zawodowym w CV

Audytor

Firma ABC

09.2019-09.2022

  • Kontrolowałem funkcjonowanie firmy, oszczędzając ponad 200 000 złotych strat.
  • Sporządzałem dokumentację z kontroli, które pozwalały na lepsze zrozumienie, jakie zmiany powinny być wdrożone.
  • Szkoliłem pięciu młodszych specjalistów ds. audytu.

📌Tam, gdzie jest taka możliwość, opisz swoje doświadczenia i osiągnięcia za pomocą danych liczbowych. Dzięki temu jaśniej przedstawisz pracodawcy, co potrafisz osiągnąć w pracy.

Kandydaci bez doświadczenia – co wpisać do CV

To normalne, że kandydaci bez dużego doświadczenia czują niepokój, gdy muszą stworzyć tę sekcję. Zanim zupełnie ją pominiesz, zastanów się, czy rzeczywiście nigdy nie miałeś okazji wykorzystać swojej wiedzy i umiejętności w praktyce.

Staż, praktyki zawodowe, a nawet wolontariat to doskonałe pierwsze doświadczenia, które pomogą ci w przejściu pierwszej “poważnej” rekrutacji. Wspomnij o nich w sekcji z doświadczeniem zawodowym, aby zwrócić uwagę rekrutera i pokazać, że jesteś ambitnym kandydatem.

Choć osoby, które ubiegają się o stanowisko audytora po raz kolejny nie powinny wspominać o dorywczych pracach, niezwiązanych z posadą, początkujący kandydaci mogą wykorzystać je na swoją korzyść. Opisz swoje doświadczenia, podkreślając przede wszystkim zbywalne umiejętności, które zdobyłeś podczas pierwszych prac. Mogą to być nawet umiejętności miękkie, które pozwolą ci na sprawne komunikowanie o zmianach potrzebnych firmie.

⚠️Pamiętaj, że życiorys zawodowy powinien podkreślać twoje najmocniejsze strony, a nie wady. Właśnie dlatego nie wpisuj w tę sekcję słowa "brak". Pracodawca wie już, że praca audytora jest dla ciebie nowością. Jeżeli nie masz absolutnie żadnego doświadczenia zawodowego, po prostu pomiń tę sekcję, sięgając po funkcjonalny format CV.

Wykształcenie w CV

Kandydaci, którzy chcą pracować jako audytor wewnętrzny, powinni mieć wykształcenie wyższe techniczne lub ekonomiczne. Mile widziani są kandydaci znający się na prawie i finansach publicznych. Ponieważ odpowiednia wiedza ma duże znaczenie przy zatrudnianiu, koniecznie stwórz w swoim CV audytora czytelną sekcję z wykształceniem.

Powinieneś tu wpisać:

  • Nazwę uzyskanego tytułu zawodowego lub naukowego (jeżeli dotyczy),
  • Nazwę ukończonej szkoły,
  • Czas trwania nauki.

Przykłady CV – edukacja

Magister ekonomii i zarządzania

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

2015-2017

  • Otrzymywałem stypendium rektora dla najlepszych studentów.
  • Moja praca magisterska otrzymała nagrodę ABC.

Jeżeli pracujesz w branży już od jakiegoś czasu, nie opisuj tak szczegółowo swoich osiągnięć w szkole. Lepiej poświęć cenne miejsce w CV na opisanie swoich doświadczeń w pracy. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz w branży, możesz wymienić tu informacje o swoich stypendiach, nagrodach czy wysokiej średniej. Dzięki temu pokażesz szefowi, że mimo braku praktycznego doświadczenia, jesteś proaktywną, gotową do działania osobą.

📌Pamiętaj, że ta część CV nie powinna być zbyt obszerna, w szczególności jeżeli masz już spore doświadczenie w pracy audytora. Ogranicz się jedynie do wpisania najwyższego, adekwatnego szczebla kariery.

cv audytora

Umiejętności w CV

Sekcję z umiejętnościami będzie zawarać niemal każdy wzór CV. Jest ona niezwykle ważna.

Audytorzy są najczęściej potrzebni w dużych przedsiębiorstwach. Wielkie firmy podczas rekrutacji wykorzystują systemy śledzenia kandydatów, czyli specjalne programy, które skanują CV, szukając w nich słów kluczowych. Jeżeli podanie ich nie zawiera, wyląduje od razu w koszu, zanim w ogóle trafi na biurko rekrutera.

Nie musisz się jednak martwić. Słowa kluczowe to najczęściej umiejętności, które pojawiają się w ofercie pracy. Przeczytaj więc dokładnie ogłoszenie i wypisz te swoje kompetencje, które są pożądane przez pracodawcę.

Umiejętności twarde w CV

Umiejętności twarde to takie, które można zmierzyć i które zdobywane są podczas pracy lub nauki. W pracy audytora są one niezbędne. Bez nich nie będziesz w stanie wykonywać zawodu. Sprawdź, jakie konkretne kompetencje są wymagane w oferowanej pracy i zawsze wymieniaj je jako pierwsze. Dzięki temu zwrócisz uwagę rekrutera.

Pamiętaj, że pracodawca może też wymagać znajomości konkretnej branży, którą zajmuje się firma. Wówczas upewnij się, że podkreśliłeś swoją wiedzę i umiejętności w tym zakresie w swoim CV.

Oto przykładowe umiejętności twarde, które mogą przydać się w pracy jako audytor:

  • Kontrolowanie jakości produkcji,
  • Przygotowanie memorandum z ustaleń audytu,
  • Monitorowanie interwencji kierownictwa,
  • Komunikacja z kierownictwem,
  • Dokumentacja procesów,
  • Kontrola dostaw z uwzględnieniem pomiarów i specyfikacji,
  • Przeprowadzanie szkoleń,
  • Przeprowadzanie kontroli procedur i audytów,
  • Pisanie raportów,
  • Prawo jazdy kat. B.
📌W swoim CV jako pierwsze wymień te swoje umiejętności, które pojawiły się w ogłoszeniu o pracę.

Umiejętność pracy pod presją i inne kompetencje miękkie

Kompetencje miękkie często wynikają z cech charakteru, ale można się ich także nauczyć. To dzięki nim pracodawca lepiej zrozumie, czy sprawdzisz się na powierzonym stanowisku i czy będziesz mógł kontaktować się ze współpracownikami i klientami bez problemu.

Oto kilka przykładowych umiejętności miękkich, które możesz wpisać do swojego CV:

  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Pewne podejmowanie decyzji
  • Wysoka kultura osobista
  • Zarządzanie zespołem
  • Precyzja i dokładność
📌Doskonałym sposobem na pomyślne przejście wstępnej rekrutacji, jest spersonalizowanie CV z uwzględnieniem danej oferty pracy. Nasz kreator CV daje ci możliwość szybkiej edycji dokumentów aplikacyjnych, dzięki czemu dostosujesz je w mgnieniu oka.

Nie masz pewności, jakie umiejętności miękkie wpisać do swojego CV? Koniecznie przejrzyj nasz poradnik.

Dodatkowe sekcje w CV

Doskonałym sposobem na zwrócenie uwagi pracodawcy i wyróżnienie się na tle konkurencji, jest stworzenie dodatkowych sekcji w CV. Poświęć je na opisanie tych faktów o sobie, które sprawiają, że jesteś wyjątkowym kandydatem. Przykładowo mogą to być:

  • Kursy i szkolenia,
  • Znajomość języków obcych,
  • Zainteresowania,
  • Znajomość programów komputerowych.
📌W naszym kreatorze CV możesz dodać dodatkowe sekcje za pomocą jednego kliknięcia. Co więcej, możesz zdecydować, gdzie taka sekcja powinna się znaleźć.

Znajomość języków obcych

Coraz więcej pracodawców poszukuje pracowników, którzy znają co najmniej jeden język obcy. Taka umiejętność może nawet wpłynąć na stawkę, jaką zaoferuje ci pracodawca. Koniecznie przedstaw swoje umiejętności językowe w osobnej sekcji, aby pracodawca ich nie pominął.

Chcesz wiedzieć, jak wpisać znajomość języków obcych do swojego CV? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik na ten temat.

Zainteresowania

Sekcja z zainteresowaniami często pojawia się w CV. Niestety niewielu kandydatów wie, jak wykorzystać ją na swoją korzyść. Nie możesz po prostu wpisać przypadkowych hobby do CV. Każdy detal życiorysu zawodowego musi być dopracowany.

Nie jesteś pewien, czy warto wpisać twoje zainteresowania do CV? Przeczytaj nasz artykuł, w którym doradzamy, jakie hobby powinno się znaleźć w życiorysie zawodowym.

Dodatkowe porady

Wybierz wzór, który pozwoli ci napisać dobre CV

Wybierając gotowy szablon życiorysu zawodowego, zaoszczędzisz czas. Co więcej, będziesz miał pewność, że nie pominąłeś żadnej ważnej informacji. Wystarczy, że wybierzesz szablon, a następnie wypełnisz poszczególne sekcje swoimi informacjami.

Unikaj błędów

Podczas pracy musisz być uważny. Najmniejsze przeoczenie czy błąd, mogą sporo kosztować firmę. Dlatego też musisz od samego początku pokazać, że jesteś kandydatem, dla którego szczegóły się liczą. Jeżeli wyślesz podanie z błędami, zrobisz odwrotne wrażenie.

Zanim wyślesz swoje CV, jeszcze raz je przeczytaj. Zwróć szczególną uwagę na czytelność zdań, błędy ortograficzne, interpunkcję oraz literówki.

📌Chcesz wiedzieć, jakie pytania mogą paść na rozmowie kwalifikacyjnej i jak się do niej przygotować? Skorzystaj z naszego poradnika!

Napisz list motywacyjny

List motywacyjny daje ci dodatkowe miejsce na opisanie wszystkich informacji, na które zabrakło miejsca w CV. Uważaj jednak, aby nie powielać danych, które pojawiły się w twoim życiorysie zawodowym.

Ten dokument może okazać się szczególnie pomocny dla początkujących kandydatów. Opisując w nim swoje cele zawodowe, pokazujesz, że wiesz, czego chcesz oraz że jesteś osobą ambitną.

📌Choć list motywacyjny jest dokumentem obowiązkowym tylko wtedy, gdy pracodawca prosi o niego w ofercie pracy, eksperci radzą, by zawsze umieścić go w swoim podaniu o pracę.

cv audytora

Jak napisać CV dla audytora wewnętrznego – podsumowanie artykułu

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, wiesz już, jak stworzyć doskonałe CV. Jeżeli potrzebujesz więcej porad na temat pisania dokumentów aplikacyjnych, koniecznie zajrzyj na naszego bloga.

Przejrzyj nasz bogaty wybór szablonów CV i wybierz taki, który najbardziej odpowiada twoim kwalifikacjom i preferencjom. Pamiętaj, że możesz go edytować tak, aby spełniał twoje oczekiwania.

Stwórz CV dla audytora i zdobądź wymarzoną pracę!

Najczęściej zadawane pytania

Czy muszę umieszczać klauzulę o ochronie danych osobowych w moim CV?

Tak, umieszczenie takiej klauzuli jest konieczne do przeprowadzenia rekrutacji. Jeżeli nie wpiszesz jej do swojego CV, nawet jeśli jesteś idealnym kandydatem, pracodawca nie będzie mógł wziąć pod uwagę twojej kandydatury.

Umieść klauzulę w stopce dokumentu i nieco zmniejsz czcionkę. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić trochę miejsca, a klauzula nie będzie odwracała uwagi od treści twojego CV. Koniecznie umieść ją na wszystkich stronach dokumentu i w aktualnej formule.

Nie musisz umieszczać jej w swoim liście motywacyjnym, chyba że pracodawca zaznaczył inaczej w ogłoszeniu o pracę.

Jak długie powinno być moje CV?

Twoje CV powinno ograniczać się do jednej strony A4. Pracodawcy poświęcają średnio 6 sekund na przejrzenie podania. Jeżeli twoje CV będzie długie, nie zobaczą oni części informacji. Nie rezygnuj jednak z przejrzystości dokumentu na rzecz umieszczenia większej ilości informacji: nie usuwaj marginesów i nie zmniejszaj zbytnio czcionki. Po prostu podawaj tylko te dane, które są adekwatne dla stanowiska.

Jedyną sytuacją, w której możesz sobie pozwolić na dodatkową stronę w CV, jest moment, w którym jesteś ekspertem w branży z ogromnym doświadczeniem.

Nie czekaj ani chwili dłużej! Stwórz idealne CV dla audytora, używając naszych szablonów.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV