Jak napisać list motywacyjny dla projektanta przemysłowego – kompletny poradnik

Projektant wzornictwa przemysłowego to coraz częściej poszukiwane stanowisko. Coraz więcej firm decyduje się na zatrudnienie specjalistów, którzy wiedzą, jak zaprojektować materiały, tkaniny, przedmioty itp. Mimo tego, że zwiększa się popularność tego zawodu, ważne jest, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór listu motywacyjnego – projektant wzornictwa przemysłowego

Warszawa, 01.01.202

Kamil Woźniak
Projektant przemysłowy
Warszawa
222 111 111
kamil.woźniak@gmail.com

Kornelia Lisiecka
Szefowa działu rekrutacji
Firma XYZ
Warszawa

Szanowna Pani Lisiecka,

Od ponad pięciu lat pracuję jako projektant przemysłowy. Połączenie mojej kreatywności z umiejętnościami z zakresu projektowania tkanin, przyczyniło się do stworzenia projektu nowych obić meblowych. W efekcie, zyski ze sprzedaży mebli wzrosły o 15% w skali roku.

Oto kilka powodów, dla których idealnie sprawdzę się na oferowanym stanowisku:

 • Umiejętność modelowania i sprawnego poruszania się w Photoshopie oraz użycie grafiki wektorowej umożliwia mi na łatwe przestawianie skomplikowanych koncepcji klientom.
 • Przygotowywanie dokumentacji technicznej dla podwykonawców to moja mocna strona, dzięki której wszystkie projekty są realizowane według założeń.
 • Język angielski jest językiem, którym bez problemu posługuję się na co dzień. Z chęcią wykorzystam tę umiejętność, pomagając Państwa firmie otwierać się jeszcze bardziej na rynek zagraniczny.

Z góry dziękuję za czas, jaki poświęciliście Państwo na zapoznanie się z moją aplikacją. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję umówić się na rozmowę kwalifikacyjną, aby omówić szerszy zakres obowiązków. W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do pełnej dyspozycji pod wskazanym numerem telefonu.

Z poważaniem,

Kamil Woźniak

Dobrze napisany list motywacyjny projektanta przemysłowego pomoże ci nie tylko zdobyć wymarzoną pracę, ale może zwiększyć twoje szanse na zatrudnienie w lepszej firmie, czy nawet dać możliwość negocjowania lepszych warunków zatrudnienia.

Z pewnością wiesz, że każdy element projektu, od najmniejszego szczegółu po jego ogólny wygląd, muszą współgrać ze sobą. Podobnie jest z pisaniem listu motywacyjnego – musi być on ciekawy i wyglądać estetycznie, a także zawierać detale, które sprawią, że wyróżnisz się na tle konkurencji.

Nie musisz się martwić – ten kompletny przewodnik poprowadzi cię przez proces tworzenia listu motywacyjnego, który zachwyci pracodawców.

📌Pamiętaj, że list motywacyjny ma przekonać pracodawcę, że nadajesz się do tej konkretnej pracy. Nigdy więc nie kopiuj w ciemno przykładowego listu motywacyjnego z Internetu. Dowiedz się, jakie cechy wymagane są od kandydatów w ofercie pracy, a następnie utwórz list motywacyjny, w którym pokażesz, że twoje kwalifikacje sprawdzą się na oferowanym stanowisku.

Projektant przemysłowy – list motywacyjny i jego poszczególne częściPisząc list motywacyjny, pomyśl o zasadach pisania zwykłego listu. Musi on mieć trzy części, czyli wstęp, rozwinięcie oraz zakończenie. Do listu motywacyjnego musisz dodatkowo dodać dane adresata, czyli pracodawcy czy rekrutera oraz dane nadawca, czyli kandydata. Przyjrzyjmy się po kolei wszystkim elementom, które powinny się znaleźć w liście motywacyjnym.

Nagłówek (dane osobowe)

Zarówno twoje CV, jak i list motywacyjny, muszą zawierać nagłówek z danymi osobowymi. Wpisz tu swoje dane, a także dane pracodawcy. Choć jest to najprostsza do napisania część dokumentów aplikacyjnych, poświęć jej nieco uwagi.

Pamiętaj, że nagłówek listu motywacyjnego, to pierwsza rzecz, jaką zobaczy rekruter. Oznacza to, że musi być estetyczny i łatwy do odczytania. Powinien przyciągać wzrok swoim profesjonalizmem. Co więcej, dane w nim umieszczone, posłużą pracodawcy do tego, aby się z tobą skontaktować. Nawet mały błąd, taki jak literówka w adresie e-mail lub przekręcony numer telefonu mogą sprawić, że bezpowrotnie stracisz swoje szanse na nowe doświadczenie zawodowe.

Dane kandydata należy umieścić jako pierwsze. Zalecana jest lewa strona dokumentu. Twoje dane powinny zawierać:

 • Imię i nazwisko,
 • Nazwę profesji czy pełnionego stanowiska (np. Stanowisko architekta, projektant przemysłowy, etc)
 • Numer telefonu,
 • Adres e-mail,
 • Miejscowość.

Są to najważniejsze informacje. Nie ma potrzeby, abyś w swoim CV czy liście motywacyjny podawał więcej danych, chyba że pracodawca poprosił o to w ofercie pracy.

⚠️Przed wysłaniem dokumentów aplikacyjnych do pracodawcy, zwróć uwagę na nagłówek. Sprawdź, czy wszystkie dane są zapisane poprawnie. Zweryfikuj też, czy twoja skrzynka mailowa ma wolne miejsce na odebranie wiadomości z potencjalnej pracy.

📌Warto pamiętać, że adres e–mail stanowi twoją wizytówkę. Na rynku pracy z pewnością chcesz wyglądać jak profesjonalista. Unikaj więc “śmiesznych” i nieprofesjonalnych zwrotów w adresie poczty elektronicznej. Zamiast tego użyj swoje imię i nazwisko. Możesz dodać cyfry, ale pamiętaj, że adres e-mail powinien być czytelny. Zwróć też uwagę na to, z jakiego adresu mailowego wysyłasz swoje dokumenty aplikacyjne.

Spójrz na przykład listu motywacyjnego (nagłówek – dane kandydata) poniżej:

Paweł Zieliński
Projektant przemysłowy
123 111 333
paweł.zieliński@gmail.com
Kraków

⚠️Nie zapomnij podać daty sporządzenia listu motywacyjnego oraz miejscowości na samej górze dokumentu.

Po stronie przeciwnej do swoich danych, na tej samej wysokości lub nieco niżej, umieść dane adresata, czyli osoby rekrutującej. Podaj tu:

 • Imię i nazwisko,
 • Tytuł zawodowy lub nazwa stanowiska pełnionego przez osobę rekrutującą,
 • Nazwę firmy/pracodawcy,
 • Miejscowość.

Oto przykład:

Jolanta Podkosińska
Dyrektor działu kreatywnego
Firma XYZ
Płock


projektant przemysłowy list motywacyjny

Ciekawy wstęp to klucz do sukcesu

Jako projektant przemysłowy musisz cechować się kreatywnością. Może ci ona pomóc w stworzeniu listu motywacyjnego, który przyciągnie uwagę pracodawcy. Wykorzystaj ją w szczególności na samym początku, aby momentalnie zdobyć uwagę rekrutera.

Zwróć się do konkretnej osoby

Wiele listów motywacyjnych zaczyna się od klasycznego zwrotu grzecznościowego “Szanowni Państwo”. Oczywiście jego użycie nie jest błędem. Możesz się jednak domyśleć, że taki utarty frazes nie zwróci szczególnej uwagi. Pracodawca może być nim wręcz znudzony.

Jeżeli chcesz wyróżnić się na tle innych kandydatów, koniecznie zaadresuj swój list motywacyjny do konkretnej osoby. Niezależnie od tego, czy jest to szef działu HR, rekruter, czy też sam szef oddziału, z pewnością twoje staranie zostanie docenione.

Pewnie zastanawiasz się, gdzie zdobyć informację na temat tego, kto będzie rekrutował. Czasami pracodawcy wpisują ją w ofertę pracy. Jednak bardzo często będziesz musiał włożyć nieco więcej wysiłku w jej wyszukanie. Zajrzyj na stronę internetową firmy lub jej profil na LinkedIn. Opcjonalnie możesz też zadzwonić do firmy i poprosić o udzielenie takiej informacji.

Być może brzmi to jak dodatkowa pracy. Jednak kiedy na rynku jest duża konkurencja, warto dołożyć wszelkich starań, aby wyróżnić się na tle innych. Spersonalizowany list motywacyjny może zagwarantować ci pełną wyzwań pracę.

📌Bezpośredni zwrot do adresata sprawia, że pracodawca traktuje cię bardziej personalnie, a to może zwiększyć twoje szanse na zdobycie pracy, a nawet zwiększyć wynagrodzenie adekwatne do kwalifikacji.

Pierwsze dwa zdania powinny robić wrażenie

Być może udało ci się znaleźć imię i nazwisko rekrutera. Być może nie miałeś na tyle szczęścia. W obu przypadkach kluczowe jest, by pierwsze dwa, trzy zdania były bardzo ciekawe i przyciągnęły uwagę potencjalnego szefa. Utarte “W odpowiedzi na ogłoszenie o pracę, aplikuję o stanowisko w Państwa firmie” raczej nie zaimponuje pracodawcy.

Zrób małe ćwiczenie. Postaw się na miejscu rekrutera i wyobraź, że czytasz setny list motywacyjny. 98 z nich zaczynało się właśnie w powyższy sposób, a dwa inaczej. Jak myślisz, które dokumenty bardziej zapadną w pamięć rekruterowi?

Pisanie listu motywacyjnego zacznij od podania najciekawszych informacji o swojej karierze i kwalifikacjach. Koniecznie dostosuj wstęp do konkretnej oferty pracy. Wykorzystaj tu swoją kreatywność i zagwarantuj sobie miejsce na rozmowie kwalifikacyjnej.

Możesz na przykład wspomnieć o tym co wyróżnia cię na tle innych, pochwalić się bogatym doświadczeniem, czy też podkreślić kompetencje, które są istotne podczas pracy.

Początkujący kandydaci powinni skupić się na swoich umiejętnościach. Dobrym pomysłem jest też przedstawienie celów zawodowych. Możesz też pochwalić się swoim wykształceniem, a nawet podać temat pracy dyplomowej, jeżeli wpisuje się w wymagania potrzebne na danym stanowisku.

Dobry wstęp pokaże, że jesteś osobą pewną siebie.

Spójrz na poniższy wzór CV. Niech posłuży ci za źródło inspiracji.

Szanowna Pani Radomska,

Umiejętność pracy w zespole i pod presją czasu w połączeniu z moją nieograniczoną kreatywnością pozwoliła mi na realizację 50 projektów komercyjnych w ciągu roku. Zaprojektowane przeze mnie lampy podłogowe otrzymały nagrodę ABC. Moje cele zawodowe są związane z branżą kreatywną, której wartości pokrywają się ze zrównoważonym designem. Właśnie dlatego aplikuję o pracę w Państwa firmie.

Taki wstęp nie tylko przekona rekrutera, że warto przeczytać resztę twoich dokumentów, ale też pokazuje, że znasz swoją wartość.

📌Jeżeli masz taką możliwość, zarówno w liście motywacyjnym, jak i w CV, używaj danych liczbowych, aby opisać swoje doświadczenie zawodowe, umiejętności i sukcesy. W ten sposób pracodawca lepiej zrozumie, w jaki sposób twoje zatrudnienie może przyczynić się do rozwoju firmy.


projektant przemysłowy list motywacyjny

Rozwinięcie listu motywacyjnego – pokaż, że jesteś idealnym kandydatem

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym kandydatem, czy też masz duże doświadczenie, w rozwinięciu listy motywacyjnego musisz pokazać, że jesteś osobą idealną na oferowane stanowisko. W tej części podaj więc wszystkie informacje, które pokażą, że dasz sobie radę w pracy projektanta przemysłowego. Podkreśl wszystkie dane, które wyróżniają cię na tle większości.

Pisząc list motywacyjny, pamiętaj, że jego treść nie powinna powielać informacji, które zostały już przedstawione w CV projektanta przemysłowego. Warto jednak rozwinąć niektóre kwestie. Jeżeli na przykład w CV wspomniałeś o ciekawym projekcie, być może możesz podać więcej szczegółów w liście motywacyjnym. Zamiast wymieniać umiejętności w wypunktowaniu, przedstaw konkretne sytuacje w pracy, w których miałeś okazję je użyć.

📌Chcesz napisać idealne CV dla projektanta przemysłowego? Koniecznie zajrzyj do naszego poradnika, klikając tutaj.

To od ciebie zależy, jak będzie wyglądało rozwinięcie listu motywacyjnego. Możesz napisać je ciągiem, albo użyć wypunktowania. Choć obie metody są dobre, to jednak w przypadku rekrutacji, w których o pracę ubiega się wielu kandydatów, warto sięgnąć po wypunktowanie. Dzięki niemu twój dokument będzie bardziej czytelny i przejrzysty.

Zakończenie listu motywacyjnego

W liście motywacyjnym, tak jak i w klasycznym liście, nie może zabraknąć zakończenia. Nie urywaj go w momencie, gdy pochwalisz się wszystkimi osiągnięciami. Koniecznie podziękuj za przeczytanie twojego podania. Wyraź nadzieję na spotkanie na rozmowie kwalifikacyjnej. Na koniec pożegnaj się za pomocą zwrotu "Z poważaniem" lub "Z wyrazami szacunku" oraz podpisz się imieniem i nazwiskiem.

Spójrz na przykład zakończenia:

Na koniec chcę podziękować za czas, jaki poświęciliście Państwo na przeczytanie mojego podania. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się na rozmowie kwalifikacyjnej. W razie pytań, pozostaję do Państwa dyspozycji.

Z wyrazami szacunku,
Lukrecjusz Sęk

📌Potrzebujesz CV w innym języku, aby zdobyć pracę w zawodzie za granicą? Skorzystaj z naszego kreatora. Zmień język szablonu za pomocą jednego kliknięcia.

Spraw, by twój list motywacyjny był jeszcze lepszy

W oparciu o treść tego artykułu, wiesz już, czego nie może zabraknąć w CV. Na zakończenie pomożemy ci jeszcze bardziej ulepszyć twoje podanie. Postaraj się zastosować do poniższych rad, aby mieć większe szanse na zdobycie pracy.

Sprawdź błędy

Tworząc projekt, na pewno zwracasz uwagę na szczegóły. Wiesz, jak są ważne, by całość produktu była nieskazitelna. Podobnie jest z dokumentami aplikacyjnymi.

Jeżeli twój list motywacyjny będzie zawierał błędy czy literówki, może zrobić złe wrażenie. Koniecznie przeczytaj swoje podanie zanim wyślesz je do pracodawcy. Zwróć uwagę na:

 • Interpunkcję,
 • Literówki,
 • Błędy ortograficzne,
 • Nieczytelne i niezrozumiałe zdania,
 • Błędy gramatyczne.

Przeczytanie listu po jego napisaniu zajmie ci zaledwie kilka minut. Z kolei list z błędami może skutecznie odstraszyć potencjalnego szefa.

Użyj kreator CV, aby stworzyć estetyczny szablon

Bycie kandydatem z odpowiednimi kwalifikacjami może nie wystarczyć. Musisz też wiedzieć, jak się nimi pochwalić. Obecnie to, co znajduje się w podaniu, jest niemal tak samo ważne jak to, w jaki sposób zostało przedstawione.

Korzystając z naszego kreatora CV, masz okazję wybrać ciekawą szatę graficzną, która pozwoli twoim dokumentom wyróżnić się na tle tysiąca innych. Możesz szybko stworzyć podanie, które będzie profesjonalne, ale też wyrażało ciebie, ponieważ masz możliwość personalizacji dokumentów.


projektant przemysłowy list motywacyjny

Podsumowanie poradnika: list motywacyjny dla projektanta przemysłowego

Napisanie listu motywacyjnego może pomóc ci w zdobyciu wymarzonej pracy, a z naszymi poradami nie musi być trudne. Najpierw stwórz odpowiednie CV, a następnie napisz list motywacyjny, który będzie stanowił jego dopełnienie. Nasze wzory CV i bogaty wybór szablonów na pewno ułatwią ci to zadanie.

Na naszym blogu znajdziesz wiele ciekawych tekstów, z których dowiesz się, jak stworzyć idealne podanie, znaleźć ciekawą pracę, czy też przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Niezależnie od tego, czy masz duże doświadczenie, czy dopiero zaczynasz swój aktywny udział na rynku pracy, weź sprawy w swoje ręce. Stwórz idealne podanie o pracę już dziś!

Najczęściej zadawane pytania

Czy list motywacyjny architekta przemysłowego/projektanta przemysłowego musi zawierać klauzulę o ochronie danych osobowych w celu realizacji procesu rekrutacji zgodnie z przepisami?

Aby doszło do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z przepisami, kandydat musi umieścić taką klauzulę w swoim CV. Jednak w przypadku listu motywacyjnego nie ma takiej konieczności, chyba że pracodawca zaznaczył inaczej w ofercie pracy.

Czy list motywacyjny to dokument obowiązkowy podczas rekrutacji?

List motywacyjny można nazwać dokumentem obowiązkowym tylko wtedy, gdy pracodawca prosi o niego w ogłoszeniu o pracę. W innym przypadku jest on jedynie dodatkiem do CV. Eksperci ds. kariery radzą jednak, by dodać go nawet wtedy, kiedy pracodawca o nim nie wspomina.

Dzięki temu otrzymasz dodatkowe miejsce na omówienie spraw, na które zabrakło miejsca w CV. Co więcej, pokażesz, że jesteś ambitnym kandydatem, który potrafi wziąć sprawy w swoje ręce.

Już dziś zachwyć pracodawcę doskonałym listem motywacyjnym dla projektanta przemysłowego. Skorzystaj z naszego kreatora CV i stwórz idealne podanie o pracę.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV