List motywacyjny kierownika sklepu – przewodnik krok po kroku

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

CV kierownika sklepu

Poznań, 12.05.2022

Ewa Łęk
111 123 123
ewa.łęk@gmail.com

Marta Piekarska
Szefowa działu rekrutacji sieci sklepów XYZ
Poznań

Szanowna Pani Piekarska,

Od ponad czterech lat pracuję na stanowisku sprzedawcy i kasjerki w sklepie “Ciuszek”. Ukończyłam szkolenie z zakresu zarządzania ludźmi i kurs “Podstawy marketingu”. Wierzę, że moje doświadczenie w branży, a także zdobyta wiedza, pozwala mi sprawdzić się na oferowanym przez Pani firmę stanowisku kierownika sklepu.

Poniżej znajdzie Pani argumenty, dlaczego warto mnie zatrudnić:

 1. Dzięki doświadczeniu jako sprzedawczyni znam od podszewki realia pracy w sklepie, dlatego łatwiej będzie mi zrozumieć problemy moich przełożonych i spojrzeć na sprawę z ich perspektywy.
 2. Odnosiłam sukcesy w sprzedaży: dzięki moim staraniom obroty sklepu zwiększyły się o 15% w skali roku.
 3. W poprzedniej pracy miałam okazję nadzorować zespół pięciu stażystów, dzięki czemu zdobyłam umiejętności potrzebne na stanowisku managera.

Dziękuję za czas poświęcony na moje CV i list motywacyjny. Mam nadzieję, że będę miała okazję porozmawiać z Panią podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W razie pytań, pozostaję do dyspozycji.

Z poważaniem,
Ewa Łęk

Jeżeli posiadasz odpowiednie doświadczenie i umiejętności potrzebne do tego, aby zostać dobrym kierownikiem sklepu, masz spore szanse na zatrudnienie. Musisz jednak pamiętać o tym, aby przygotować profesjonalne CV i list motywacyjny kierownika sklepu. To właśnie dzięki tym dokumentom pokażesz pracodawcy, że jesteś idealnym kandydatem.

W tym artykule znajdziesz porady na temat tego, jak napisać list motywacyjny. Skorzystaj z nich, a także zapoznaj się z wzorem listu, aby stworzyć idealny dokument aplikacyjny.

📌Wzór listu motywacyjnego to tylko inspiracja. Nigdy nie kopiuj jego treści do swoich dokumentów. Po pierwsze, możesz zostać na tym przyłapany, a to nie zaimponuje pracodawcy. Po drugie, dobry list motywacyjny managera to taki, w którym pojawiają się najciekawsze informacje o tobie – musi on być dostosowany do oferty pracy i stanowiska, o które się ubiegasz.

List motywacyjny kierownika sklepu – przewodnik krok po kroku

Zanim zabierzesz się za list motywacyjny managera, pamiętaj, że najpierw musisz stworzyć CV kierownika sklepu. W naszym kreatorze CV, list motywacyjny pojawi się dopiero po stworzeniu tego pierwszego dokumentu. Dzięki temu zyskujesz pewność, że nie powielasz informacji z życiorysu zawodowego, a także na świeżo pamiętasz wszystkie swoje interesujące osiągnięcia.

Zajrzyj do naszego artykułu, w którym znajdziesz wzory CV i porady, jak napisać idealne CV managera sklepu.

Jak napisać list motywacyjny dla kierownika sklepu?

Najważniejszą częścią twojego podania będzie CV kierownika sklepu. Jednak pamiętaj, że dobrze napisany list motywacyjny może znacząco zwiększyć twoje szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. W dalszej części artykułu zawarliśmy informacje na temat tego, czego kierownik sklepu nie powinien pominąć w swoim liście motywacyjnym.

⚠️Zazwyczaj list motywacyjny nie jest obowiązkowym dokumentem, choć warto go napisać. Jednak jeżeli pracodawca prosi o niego w ogłoszeniu o pracę, koniecznie go napisz, w innym razie możesz stracić szansę na zatrudnienie.

list motywacyjny na kierownika

Dane kontaktowe adresata i nadawcy (kandydata i rekrutera)

Swój list motywacyjny zacznij od podania danych kontaktowych. W nagłówku ze swoimi danymi wymień:

 • Swoje pełne imię i nazwisko,
 • Nazwę pełnionego stanowiska, np. kierownik sklepu (opcjonalnie),
 • Numer telefonu,
 • Adres e-mail.

Tę sekcję możesz umieścić w lewym górnym rogu listu motywacyjnego.

⚠️Zawsze weryfikuj, czy twoje CV i list motywacyjny managera zawierają poprawnie zapisane i aktualne dane. Najmniejszy błąd, np. literówka w mailu, może kosztować cię utratę twojej szansy na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, a w efekcie pracę.

Spójrz na przykład, na którym możesz bazować, tworząc swój list motywacyjny:

Klara Tomaszewska

Kierownik sklepu z odzieżą

111 123 231

klara.tomaszewska @gmail.com

⚠️Na samej górze listu motywacyjnego napisz nazwę miejscowości i datę stworzenia dokumentu.

Po stronie przeciwnej do swoich danych osobowych, umieść dane rekrutera:


list motywacyjny na kierownika

 • Imię i nazwisko rekrutera (o ile jest znane),
 • Funkcję (opcjonalnie),
 • Nazwę sklepu/firmy,
 • Miejscowość, w której znajduje się siedziba lub oddział firmy.

Oto przykład:

Paulina Spychalska

Szefowa działu rekrutacji H&M,

Oddział Wielkopolski

Płock


Przywitaj się w nietuzinkowy sposób

List motywacyjny to doskonała szansa na wyróżnienie się na tle konkurencji. O stanowisko kierownika może ubiegać się wiele osób, w szczególności, jeżeli firma, którą wybrałeś jest popularna. Musisz więc od razu pokazać pracodawcy, że wyróżniasz się na tle konkurencji.

Spersonalizowany wstęp na pewno zwróci uwagę pracodawcy. Informacje o osobach, które będą prowadzić rekrutację, można czasem znaleźć przeglądając ofertę pracy. Jeżeli ogłoszeniodawca nie podał takiej informacji, wykaż się sprytem i postaraj się znaleźć dane rekrutera sprawdzając LinkedIn firmy, stronę internetową, a nawet dzwoniąc do działu rekrutacji i prosząc o podanie tej informacji.

Stwórz ciekawy wstęp

“W odpowiedzi na ogłoszenie ABC, aplikuję o stanowisko XYZ”. Nuda! Taki początek listu motywacyjnego pracodawcy widzą codziennie i bez przerwy. Choć nie jest on błędny, z pewnością nie sprawi, że rekruter spojrzy na twój list motywacyjny managera z dużym zainteresowaniem.

Postaraj się więc rozegrać to na swoją korzyść. Bądź kreatywny i zacznij swój list motywacyjny od czegoś ciekawego. Pochwal się ogromnym doświadczeniem, unikatową umiejętnością, szczególnym osiągnięciem, specjalizacją, a nawet znajomością języka obcego.

Oto przykład ciekawego wstępu:

Szanowna Pani Nowak,

Od roku pracuję jako kierownik sklepu odzieżowego ABC. Dzięki wdrożonemu przez mnie planowi motywacyjnemu pracowników, sprzedaż wzrosła o 30% w skali roku. Wierzę, że podobny sukces mogę powtórzyć w Państwa sklepie.


📌 List motywacyjny skierowany jest do konkretnej osoby. To nadaje mu bardziej osobistego charakteru i zwróci uwagę rekruterki.

Taki wstęp pokazuje, że naprawdę chcesz pracować jako kierownik sklepu i dokładasz starań, aby napisać swoje dokumenty aplikacyjne. To nie jest kolejny, masowo wysyłany, tworzony pod wzór list motywacyjny. Co więcej, demonstrujesz pracodawcy, że znasz swoją wartość i wiesz, jakie są twoje mocne strony. Pracodawca na pewno doceni taką postawę.

Rozwinięcie listu motywacyjnego

Rozwinięcie listu motywacyjnego może przypominać podsumowanie zawodowe w CV managera. W skrócie omawiasz tu te swoje cechy i kwalifikacje, które czynią cię najlepszym kandydatem. Opisz swoje umiejętności, doświadczenie, wykształcenie, etc. Podkreśl też, w jaki sposób możesz przyczynić się do rozwoju firmy. Nie zapomnij wspomnieć o tym, jakie są twoje cele zawodowe, a także w jaki sposób firma może przyczynić się do ich realizacji.

Opisując swoje osiągnięcia i doświadczenia, postaraj się używać aktywnych czasowników, które są bardziej przekonujące i robią większe wrażenie na czytelniku:

 • Zwiększyłem,
 • Zmniejszyłem,
 • Wygrałem,
 • Wyszkoliłem,
 • Przygotowałem,
 • Zoptymalizowałem,
 • Opracowałem.
Zoptymalizowałem pracę stażystów i pracowników na etacie, dzięki czemu stali się oni bardziej efektywni, co przyniosło 15% wzrost zysków.

📌Podając dane liczbowe, pokazujesz pracodawcy, jak w mierzalny sposób możesz przyczynić się do rozwoju firmy.


list motywacyjny na kierownika

W liście motywacyjnym pochwal się przede wszystkim tymi detalami, które wyróżniają cię na tle konkurencji. Być może bardzo dobrze znasz branżę, w której operuje sklep. A może masz wieloletnie doświadczenie w szkoleniu pracowników lub ukończyłeś specjalny kurs z zarządzania zasobami ludzkimi? Wszystko to, co sprawia, że stajesz się idealnym kandydatem, powinno być podkreślone w twoim liście motywacyjnym.

Umiejętności w liście motywacyjnym

W celu prowadzenia rekrutacji coraz więcej dużych firm sięga po programy komputerowe. Usprawnia to proces selekcji kandydatów, oznacza to jednak, że staje się on bardziej bezosobowy. Rekruterzy wybierają słowa kluczowe, które powinny być zawarte w CV i liście motywacyjnym managera. Jeżeli twoje dokumenty aplikacyjne nie będą ich zawierać, raczej zostaną one odrzucone.

Nie martw się jednak. Słowa kluczowe to najczęściej umiejętności zawarte w ofercie pracy. A więc, aby napisać dobre CV i skuteczny list motywacyjny na stanowisko kierownika, koniecznie wpisz swoje kompetencje do treści listu.

Pamiętaj, że list motywacyjny nie powinien powtarzać informacji zawartych w CV managera. Możesz jednak wspomnieć o wymaganych umiejętnościach, podając przykład konkretnych sytuacji, w których mogłeś je wykorzystać.

Dodaj informacje zarówno o umiejętnościach twardych, jak i miękkich. Te ostatnie są coraz bardziej doceniane przez pracodawców, a ponadto są niezbędne w pracy kierownika.

📌W liście motywacyjnym nie musisz wymieniać wszystkich umiejętności, jakie są podane w ofercie pracy, w szczególności, jeżeli ich faktycznie nie masz.

Zakończenie listu motywacyjnego

Pamiętaj, że tak jak list osobisty, tak i oficjalny, musi mieć zakończenie. Nie urywaj go po pochwaleniu się, co możesz zaoferować pracodawcy. Aby zrobić dobre wrażenie, koniecznie podziękuj za czas, jaki rekruter poświęcił na zapoznanie się z twoją aplikacją. Wyraź też nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Pozdrów pracodawcę i podpisz się imieniem i nazwiskiem.

Porady, dzięki którym twój list motywacyjny będzie jeszcze lepszy

Używaj odpowiednich zwrotów grzecznościowych

List motywacyjny to oficjalny dokument, w którym musisz zachować zasady decorum. Pamiętaj, aby używać odpowiednich zwrotów grzecznościowych.

Na początku możesz zwrócić się do adresata w ten sposób:

 • Szefowa działu rekrutacji,
 • Szanowny Pan XYZ,
 • Szanowna Pani XYZ,
 • Szanowni Państwo (tej formy użyj wyłącznie wtedy, gdy nie znasz ani nazwiska, ani stanowiska osoby, która będzie prowadzić rekrutację)

Swój list motywacyjny możesz zakończyć słowami:


list motywacyjny na kierownika

 • Z poważaniem,
 • Z wyrazami szacunku.
📌Według zasad poprawnej pisowni, zwracając się w liście bezpośrednio do adresata, powinieneś użyć wielkich liter. Przykładowo: chcę pracować w Pani zespole; aplikuję o pracę w Państwa firmie.

Dokładnie przeanalizuj ofertę pracy

Oferta pracy to miejsce pełne informacji. Pisząc CV i list motywacyjny, dokładnie ją przeanalizuj. Wychwyć informacje, które opisują, czego oczekuje pracodawca. W ten sposób nie tylko napiszesz spersonalizowane podanie i pokażesz, że nie wysyłasz dokumentów masowo, ale także ułatwisz sobie zadanie. Wiedząc, czego chce pracodawca, łatwiej będzie ci przekonać go do siebie i przypomnieć sobie te elementy swojej kariery, które są najważniejsze na danym stanowisku.

Użyj pogrubienia, aby wyróżnić najważniejsze informacje

Średnia czasu, jaki pracodawcy i rekruterzy poświęcają na każde podanie to sześć sekund. To bardzo mało. Musisz więc zrobić wszystko, aby przyciągnąć uwagę pracodawcy. Oprócz stworzenia przejrzystego, czytelnego listu z estetycznego szablonu, warto też podkreślić najistotniejsze fakty o twoich kwalifikacjach, używając pogrubienia.

Dzięki temu rekruter na pewno zwróci uwagę na te informacje. Jeżeli wyróżnisz te cechy, umiejętności i informacje, których oczekuje pracodawca, i które odróżniają cię od innych, masz spore szanse na to, że rekruter przeczyta całość twojego listu motywacyjnego.

Sprawdź błędy

Zanim wyślesz swoje dokumenty aplikacyjne do pracodawcy, koniecznie zweryfikuj, czy nie ma w nich żadnych błędów. Zwróć uwagę na literówki, błędy ortograficzne i mało czytelne zdania. Błędy w oficjalnych dokumentach wyglądają naprawdę źle i mogą zniechęcić do ciebie pracodawcę.

Wzór listu motywacyjnego kierownika sklepu – podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz czujesz się pewniej i wiesz, jak napisać odpowiedni list motywacyjny. Oto kilka porad na sam koniec:

 • Twój list motywacyjny powinien być ciekawy i od razu przyciągać uwagę rekrutera.
 • Postaraj się podkreślić wszystkie te cechy, które wyróżniają cię na tle innych.
 • Nie zapomnij wspomnieć o kluczowych umiejętnościach.
 • Użyj kreatora CV, aby twój list motywacyjny był estetyczny i atrakcyjny wizualnie.

Jeżeli chcesz stworzyć CV i list motywacyjny w kilku prostych krokach, koniecznie skorzystaj z naszych szablonów. Zajrzyj też na naszego bloga, gdzie znajdziesz masę przydatnych wskazówek i porad na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Nie czekaj dłużej! Zdobądź wymarzoną pracę jako kierownik sklepu już dziś!


list motywacyjny na kierownika

Najczęściej zadawane pytania

Czy koniecznie muszę dołączyć list motywacyjny do mojego podania?

List motywacyjny nie jest obowiązkowy, chyba że pracodawca prosi o niego w ogłoszeniu o pracę. Według specjalistów warto go jednak dodać do swojej aplikacji za każdym razem. Taki dokument daje ci dodatkową przestrzeń na opisanie tych informacji, na które nie było już miejsca w CV. Co więcej, możesz w nim pokazać swoją unikatową osobowość i cechy charakteru.

Dołączenie listu motywacyjnego może zostać odebrane jako przejaw ambicji, a także gotowości do działania. W końcu wysiliłeś się, aby zrobić nieco więcej, niż wymagane minimum.

List motywacyjny jest szczególnie istotny dla kandydatów, którzy nie mają jeszcze doświadczenia na danym stanowisku. Dzięki niemu mogą skupić się na przedstawieniu swoich celów zawodowych i opisać, w jaki sposób mogą wykorzystać swoje umiejętności do rozwoju firmy.

Czy mój list motywacyjny musi zawierać klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych?

Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych nie musi być umieszczona w liście motywacyjnym, chyba że pracodawca wyraźnie zaznaczył inaczej w ogłoszeniu o pracę. Pamiętaj jednak, że musi ona znaleźć się w twoim CV. Jeżeli jej tam nie umieścisz, pracodawca nie będzie mógł wziąć cię pod uwagę podczas rekrutacji, nawet, jeżeli jesteś idealnym kandydatem.

Klauzula CV powinna znaleźć się w stopce dokumentu i mieć nieco mniejszy rozmiar czcionki niż reszta tekstu. Dzięki temu nie odciągnie uwagi od najistotniejszych danych, a także nie zabierze wiele cennego miejsca. Pamiętaj, aby dodać jej aktualną formę.

Nie czekaj dłużej! Weź sprawy w swoje ręce i napisz idealny list motywacyjny kierownika sklepu!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV