List motywacyjny menedżera projektu – kompletny przewodnik

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

List motywacyjny menedżera projektu – kompletny przewodnik

Rybnik, 12.09.2021

Karol Kowalski
Project manager
111 111 123
karol.kowalski@gmail.com

Laura Przybylska
Kierowniczka działu HR
Firma ABC
Rybnik

Szanowna Pani Przybylska,

Od ponad czterech lat pełnię stanowisko project managera w firmie informatycznej XYZ. Dzięki moim umiejętnościom zarządzania projektami, zwiększyłem przychody firmy o 12% i obniżyłem wydatki o 5%. Efektywnie zarządzałem zespołem pięcioosobowym. Obecnie poszukuję wyzwań zawodowych w branży ekologicznej, dlatego aplikuję na oferowane przez Państwa stanowisko.

Poniżej przedstawiam powody, dla których idealnie sprawdzę się jako project manager w Państwa firmie:

 1. Posiadam wiedzę z zakresu ekologii, którą zdobyłem studiując ekologię na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
 2. Mam doskonałe umiejętności z zakresu zarządzania projektem, które miałem okazję wykorzystać i rozwijać w ciągu mojej pracy.
 3. Biegle władam językami programowania C++ oraz Java. Umiejętności te zdobyłem podczas pracy, a także realizując liczne dodatkowe kursy.
 4. Jestem osobą zorientowaną na osiąganie określonych celów, czego dowodem są moje osiągnięcia w poprzedniej firmie.

Dziękuję za czas poświęcony na zapoznanie się z moim CV project managera i listem motywacyjnym. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Z wyrazami szacunku,
Karol Kowalski


Być może wiesz, jak zarządzać projektem, ale czy wiesz jak napisać list motywacyjny project managera? Nie martw się – z naszym poradnikiem dowiesz się, jak stworzyć profesjonalny list motywacyjny, który zwróci uwagę rekruterów i zaimponuje potencjalnemu pracodawcy.

W poniższym tekście wyjaśniamy krok po kroku, jak stworzyć list motywacyjny project managera. Z tego artykułu dowiesz się, jak wyróżnić swój list motywacyjny. Zawarliśmy w nim też wzory, dzięki którym zobaczysz, co umieścić w tym dokumencie.

📌Przykładowy wzór listu motywacyjnego powinien być wyłącznie inspiracją do napisania twojego dokumentu. Nigdy nie kopiuj treści listów z Internetu. Po pierwsze, nie wiesz, czy są one napisane dobrze. Po drugie, nawet jeżeli przykład został stworzony przez ekspertów, nie sprawdzi się w twoim przypadku. Dobry list motywacyjny to taki, który jest spersonalizowany z uwzględnieniem konkretnej oferty pracy, a także twoich indywidualnych umiejętności.

Jak napisać CV project managera?

Profesjonalne CV to obowiązkowy element każdego podania. Twoje CV kierownika projektu powinno zawierać:

 • Nagłówek,
 • Podsumowanie zawodowe,
 • Doświadczenie zawodowe,
 • Wykształcenie,
 • Sekcję z umiejętnościami,
 • Dodatkowe sekcje.

List motywacyjny kierownika projektu

W swoim CV powinieneś podawać tylko te informacje, które są istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz. Bądź zwięzły i konkretny. Dopasuj jego treść do oferty pracy. Sprawdź nasze przykładowe CV, aby dowiedzieć się, jak napisać skuteczne CV (kliknij tutaj).

📌Nasz kreator CV daje ci możliwość napisania listu motywacyjnego dopiero wtedy, gdy skończysz pisanie CV. Dzięki temu będziesz dobrze pamiętał o najważniejszych aspektach twojej kariery, a także unikniesz powtarzania informacji z CV.

List motywacyjny project managera

CV i list motywacyjny są najważniejszymi dokumentami podczas rekrutacji. Profesjonalne CV project managera to dokument obowiązkowy, z kolei list motywacyjny to najczęściej dodatek do podania.

Mimo to zawsze warto napisać list motywacyjny. Project manager, który dołączy go do swojego podania, z pewnością się wyróżni i zaimponuje pracodawcy. Wysyłając list motywacyjny, pokazujesz, że jesteś ambitną osobą. Dajesz sobie także więcej miejsca na opisanie tego, na co zabrakło przestrzeni w twoim CV.

Zaprezentuj swoją unikatową osobowość i podkreśl wszystko to, co wyróżnia cię na tle innych kandydatów. Za moment przeprowadzimy cię przez wszystkie sekcje, jakie powinien zawierać dobry list motywacyjny, szczegółowo je omawiając.

⚠️Jeżeli w ogłoszeniu o pracę znajduje się informacja, że pracodawca oczekuje listu motywacyjnego, koniecznie dołącz go do podania. Jeżeli tego nie zrobisz, możesz bezpowrotnie stracić swoją szansę.


pobierz list motywacyjny kierownika projektu

Nagłówek z danymi kontaktowymi

Zarówno CV project managera, jak i list motywacyjny, powinny zawierać dane kontaktowe kandydata. Jeżeli o nich zapomnisz, pracodawca nie będzie w stanie skontaktować się z tobą, a więc nie otrzymasz zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

W nagłówku listu motywacyjnego musisz umieścić zarówno swoje dane osobowe, jak i dane adresata, czyli potencjalnego szefa czy też rekrutera.

Na górze, najlepiej w lewym rogu, umieść swoje dane. Nie zapomnij wspomnieć o:

 • Swoimi imieniu i nazwisku,
 • Numerze telefonu,
 • Adresie e-mail (pamiętaj, że musi on wyglądać profesjonalnie).

Dodatkowo możesz podać nazwę pełnionego stanowiska, na przykład: kierownik projektu, project manager, menedżer projektu.

⚠️Przed wysłaniem dokumentów aplikacyjnych, upewnij się, że list motywacyjny zawiera poprawne dane kontaktowe. Nawet tak mały błąd jak literówka czy przekręcona cyfra w numerze telefonu, mogą kosztować cię utratę pracy.

Spójrz na przykład dobrze napisanego nagłówka:

Katarzyna Chmielewska

Project manager

121 222 231

katarzyna.chmielewska@gmail.com

⚠️Pamiętaj, aby na samej górze listu motywacyjnego umieścić miejscowość i datę utworzenia dokumentu.

📌Dane osobowe równie powinny znaleźć się na samej górze CV.


Napisz List Motywacyjny Kierownika Projektu

Po stronie przeciwnej do swoich danych osobowych, umieść informacje na temat danych rekrutera. Wpisz tu:

 • Imię i nazwisko osoby rekrutującej, jeżeli je znasz;
 • Funkcję pełnioną przez adresata, o ile jest znana;
 • Nazwę firmy;
 • Miejscowość.

Zwróć uwagę na poniższy przykład:

Korneliusz Zieliński

Ekspert ds. rekrutacji

Firma XYZ

Warszawa


Zacznij list od zwrotu do konkretnej osoby

Na dane stanowisko może aplikować wiele innych osób. Właśnie dlatego, aby zdobyć nową pracę, kandydaci powinni od razu zaciekawić rekrutera. Może pomóc w tym profesjonalny szablon listu motywacyjnego, a także przykuwające uwagę elementy.

Zamiast zaczynać od nudnego i ogólnego “Szanowni Państwo”, postaraj się zaadresować swój list motywacyjny do konkretnej osoby. Wówczas rekruter na pewno zauważy, że twój list nieco się różni od kilkudziesięciu przejrzanych wcześniej podań.

Czasami informacja o tym, kto będzie prowadził rekrutację, znajduje się w ofercie pracy. Jeżeli jej tam nie ma, musisz włożyć w poszukiwania nieco więcej wysiłku. Sprawdź na przykład stronę internetową firmy lub LinkedIn przedsiębiorstwa. Możesz także zadzwonić do działu rekrutacji i po prostu poprosić o udzielenie ci takiej informacji.

Wydaje ci się, że to tylko dodatkowa praca? Możesz być pewien, że ten dodatkowy wysiłek się opłaci. Jeżeli zaadresujesz list motywacyjny do konkretnej osoby, na pewno wyróżnisz się na tle innych aplikujących. Taki zabieg pokazuje także, że naprawdę zależy ci na pracy. Co więcej, spersonalizowany list pozwala zbudować nieco bardziej osobową relację z rekruterem.

Napisz ciekawy wstęp

“W odpowiedzi na ofertę pracy, aplikuję na stanowisko…” – taki początek listu motywacyjnego pracodawcy czytają niemal za każdym razem. Taki wstęp nie jest błędny, ale na pewno nie zwiększy twoich szans na zdobycie uwagi. Pracodawca może wręcz czuć się znudzony i spojrzeć na twoje dokumenty aplikacyjne z negatywnym nastawieniem.

Zamiast nudnego, sztampowego wstępu, wykaż się kreatywnością. W swoim wstępie wyróżnij osiągnięcia czy umiejętności, z których jesteś szczególnie dumny i które pozwalają ci wybić się na tle innych kandydatów. Wspomnij o długoletnim stażu pracy, ukończeniu prestiżowej uczelni lub szczególnych kompetencjach.

Jeśli jesteś początkującym kandydatem, możesz wspomnieć o stażu, a także osiągnięciach na uczelni. Słowem: zawrzyj we wstępie wszystko to, co może zaimponować pracodawcy i przekonać go, że warto przeczytać resztę listu motywacyjnego.

Oto przykład, dzięki któremu zrozumiesz, co mamy na myśli:

Szanowna Pani Klaczko,

Od ponad trzech lat pracuję jako Project Manager. Posiadam doskonałe umiejętności interpersonalne i specjalizuję się w zarządzaniu projektami w międzynarodowych firmach. Obecnie chcę mieć szansę zdobycia nowego doświadczenia zawodowego i rozwoju w branży IT, dlatego aplikuję na stanowisko w Państwa firmie.


📌List został zaadresowany do konkretnej osoby, dzięki czemu pracodawca poczuje się wyróżniony.


Szablony listów motywacyjnych dla kierownika projektu

Rekruterzy na pewno docenią to, że nie musieli czytać kolejnego niemal tak samo brzmiącego listu motywacyjnego.

Rozwinięcie listu motywacyjnego

List motywacyjny można porównać do podsumowania zawodowego z CV (dowiedz się więcej na temat sekcji podsumowanie zawodowe w CV, klikając tutaj). W rozwinięciu bowiem musisz opisać swoje najważniejsze umiejętności, osiągnięcia i informacje o karierze, w ciekawy, ale i w zwięzły sposób.

📌Pamiętaj, że twój list motywacyjny nie powinien powtarzać treści z twojego CV. Zamiast tego dodaj nowe informacje lub po prostu rozwiń informacje z życiorysu zawodowego.

W rozwinięciu postaraj się także przedstawić to, w jaki sposób wykorzystałeś swoje kwalifikacje, aby przyczynić się do rozwoju firmy. Przedstaw też swoje cele zawodowe i to, w jaki sposób praca na danym stanowisku pozwoli ci do nich dążyć.

Opisując swoje osiągnięcia i obowiązki, zarówno w CV, jak i w liście motywacyjnym, używaj aktywnych czasowników, na przykład:

 • Zoptymalizowałem,
 • Zmniejszyłem,
 • Zaprogramowałem,
 • Rozwiązałem,
 • Zrealizowałem.
📌Jeżeli masz taką możliwość, użyj danych liczbowych do opisania swoich osiągnięć i obowiązków. Dzięki nim pracodawca zrozumie, jak w mierzalny sposób możesz przyczynić się do rozwoju firmy.

Jeżeli jesteś początkującym kandydatem, skup się przede wszystkim na swoich umiejętnościach i celach zawodowych. Nigdy nie pisz “nie mam doświadczenia” – pracodawca to wie, ale CV i list motywacyjny mają podkreślać twoje mocne strony, a nie wady czy braki.

Zakończenie listu motywacyjnego

Pamiętaj, że tak jak każdy list, tak i list motywacyjny, podlega pewnym zasadom. Musisz więc napisać jego zakończenie, a nie urwać dokument bez pożegnania. W tej części:

 • Podziękuj za czas poświęcony na zapoznanie się z twoją aplikacją;
 • Wyraź nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej;
 • Pożegnaj się zwrotem grzecznościowym;
 • Podpisz się.

Oto przykład:

Z góry dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie moich dokumentów aplikacyjnych. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W razie pytań pozostaję do Państwa dyspozycji.

Z wyrazami szacunku,

Anna Karolakpobierz list motywacyjny kierownika projektu

Zweryfikuj, czy twój dokument jest wolny od błędów

Niezależnie od tego, czy tworzysz CV, czy też list motywacyjny, zanim wyślesz dokumenty aplikacyjne do pracodawcy, koniecznie przeczytaj je i sprawdź pod kątem błędów. Podanie z błędami może zrobić złe wrażenie na pracodawcy, a nawet obniżyć twoje szanse na zdobycie pracy.

Ponowne przeczytanie dokumentów nie zajmie ci dużo czasu, a może pomóc ci uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Zwróć szczególną uwagę na literówki, błędy ortograficzne, gramatykę, a także to, czy wszystkie zdania są czytelne i zrozumiałe.

Jak napisać list project managera – podsumowanie artykułu

Po przeczytaniu tego tekstu i uważnym zapoznaniu się z przykładami, wiesz już, jak napisać dobre podanie o pracę. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pisania CV, listu motywacyjnego czy przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej, koniecznie sprawdź naszego bloga.

Sięgnij po nasze szablony CV i listów motywacyjnych, dzięki którym z łatwością stworzysz idealne podanie już dziś!

Najczęściej zadawane pytania

Czy doświadczony project manager musi pisać list motywacyjny?

List motywacyjny nie jest dokumentem obowiązkowym, ale warto go stworzyć. W przypadku osób niedoświadczonych, będzie to idealny sposób na pokazanie, że kandydata cechuje ambicja i zależy mu na pracy. Jednak nawet jako doświadczony project manager możesz zyskać, tworząc taki dokument. Dzięki niemu wyróżnisz się na tle innych aplikujących. Wyobraź sobie sytuację, w której twoją konkurencją jest kandydat z niemal takim samym doświadczeniem i podobnymi umiejętnościami. Jeden z was dołączył list motywacyjny, a drugi nie. Jak myślisz, którego z was wybierze pracodawca?

Czy należy umieścić klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych w liście motywacyjnym?

W celu prowadzenia rekrutacji, pracodawca musi wiedzieć, czy wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Taka informacja musi obowiązkowo znaleźć się w twoim CV. Umieść ją w stopce i na każdej stronie dokumentu. Aby nie odciągać uwagi od treści twojego CV, zmniejsz nieco czcionkę.

Listy motywacyjne nie muszą zawierać takiej klauzuli, chyba że pracodawca wyraźnie zaznaczył inaczej w ogłoszeniu o pracę.

Chcesz zdobyć wymarzoną pracę? Sięgnij po nasz wzór CV i wzór listu motywacyjnego – stwórz idealne podanie o pracę dla kierownika projektu!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV