List motywacyjny kierownika projektu – kompletny poradnik

Jako project manager będziesz pełnił odpowiedzialną rolę w firmie. Musisz więc zrobić wszystko, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów. Udowodnij, że masz wszystko, czego trzeba, aby spełnić wymagania tego stanowiska.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór listu motywacyjnego dla project managera

Warszawa, 1.11.2022

Katarzyna Fiołek
Project Manager
Warszawa
111 111 222
katarzyna.fiołek@gmail.com

Karolina Laskowska
Szefowa działu rekrutacji
Firma ABC
Warszawa

Szanowna Pani Laskowska,

W pracy project managera kieruję się zasadą “diabeł tkwi w szczegółach”. W ciągu mojej pięcioletniej kariery z powodzeniem zrealizowałam ponad 50 projektów. Wszystkie z nich przyniosły wymierne korzyści firmie. Wierzę, że wykorzystując moje kwalifikacje, mogę powtórzyć sukces w Państwa firmie.

Oto kilka powodów, dla których uważam, że idealnie spełnię się w roli project managera w Państwa firmie:

 • Posiadam ponad pięcioletnie doświadczenie project managera w branży kreatywnej.
 • Ukończyłam studia na prestiżowej uczelni ABC, zdobywając szeroką wiedzę na temat zarządzania projektami.
 • Posiadam szeroki wachlarz umiejętności z zakresu zarządzania projektem, które wykorzystałam w poprzedniej pracy, zwiększając zyski firmy o 12%.
 • Świetnie sprawdzam się w roli liderki, o czym świadczą moje poprzednie sukcesy z zakresu zarządzania zespołem.

Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie mojego listu motywacyjnego i CV. Mam nadzieję, że będę miała okazję spotkać się z Panią podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W razie jakichkolwiek pytań, pozostaję do Państwa dyspozycji.

Z poważaniem,
Katarzyna Fiołek

Oprócz CV project managera warto wysłać do pracodawcy list motywacyjny kierownika projektu. Dzięki temu stworzysz dodatkową przestrzeń na opowiedzenie o swoich projektach, doświadczeniach i umiejętnościach. Co więcej, masz też okazję zaprezentować swoją unikatową osobowość i nawiązać bardziej personalny kontakt z potencjalnym szefem.

W tym artykule znajdziesz informacje na temat tego, jak stworzyć dobry list motywacyjny, jakie elementy powinien zawierać taki dokument i jak sprawić, by twoje podanie wyróżniało się na tle innych.

📌Pamiętaj, że przykładowy list motywacyjny to jedynie źródło inspiracji. Nigdy nie kopiuj treści znalezionych w Internecie. Po pierwsze, pracodawca szybko zauważy, że są skopiowane. Po drugie, nie zdobędziesz pracy kopiując nawet najlepszy wzór listu. Twoje dokumenty aplikacyjne muszą być dostosowane do konkretnej oferty pracy, a także dopasowane do twoich indywidualnych kompetencji i kwalifikacji.

Przykładowy list motywacyjny project managera – jakie sekcje w nim umieścić?


Przykładowe CV dla kierowników projektów

Tak jak klasyczny list, list motywacyjny rownież musi zawierać wstęp, rozwinięcie oraz zakończenie. Kluczowe jest użycie odpowiednich zwrotów grzecznościowych. Ważne jest także, aby do listu dodać nagłówek zawierający twoje dane osobowe i dane pracodawcy.

Nagłówek z danymi osobowymi

Nagłówek z danymi musi być umieszczony zarówno w CV, jak i w liście motywacyjnym (jednak w CV podajesz tylko swoje dane bez danych pracodawcy). Tę część stosunkowo łatwo napisać, bo wymieniasz w niej tylko podstawowe informacje. Nie bagatelizuj jednak tego zadania. To, jak napiszesz nagłówek, jest bardzo ważne.

Po pierwsze, jest to pierwsza część jaką zauważy w twoim liście motywacyjnym rekruter. Postaraj się więc, by nagłówek wyglądał schludnie i profesjonalnie. Co więcej, musisz pamiętać o tym, że rekruter użyje danych zawartych w nagłówku, aby się z tobą skontaktować. Najmniejszy błąd, na przykład literówka w adresie e-mail, może cię kosztować szansę na pracę.

Dane kandydata najlepiej jest umieścić po lewej stronie, na samej górze CV. W nagłówku podaj:

 • Swoje imię i nazwisko,
 • Tytuł zawodowy (opcjonalnie),
 • Telefon kontaktowy,
 • Adres e-mail,
 • Miejscowość.
⚠️Jako project manager wiesz, jak ważny jest każdy element projektu. Potraktuj pisanie listu motywacyjnego właśnie jako projekt, w którym każdy detal jest kluczowy. Koniecznie przeczytaj nagłówek i zweryfikuj poprawność danych, zanim wyślesz list motywacyjny do pracodawcy.

📌Zwróć uwagę na to, jak wygląda twój adres e-mail. Powinien być on jak najbardziej profesjonalny. Żartobliwy e-mail z czasów studenckich na pewno się nie sprawdzi. Aby zrobić dobre wrażenie na pracodawcy, skorzystaj z adresu e-mail zawierającego twoje imię i nazwisko. Pamiętaj też, że adres powinien być łatwy do odczytania, nie przesadzaj więc z dodawaniem do niego cyfr czy specjalnych znaków.

Oto przykładowy zapis danych kandydata:

Kinga Liberska
Project Manager
123 111 999
kinga.liberska@gmail.com
Iława

⚠️Pamiętaj, aby na samej górze dokumentu umieścić datę sporządzenia dokumentu oraz miejscowość.

Po stronie przeciwnej do swoich danych, koniecznie umieść dane adresata, czyli pracodawcy lub rekrutera. W tej części wymień:

 • Imię i nazwisko rekrutera,
 • Nazwę pełnionego stanowiska,
 • Nazwę firmy,
 • Miejscowość.

Oto przykład:

Laura Nowakowska
Szefowa działu rekrutacji
Firma XYZ
Płock


napisać cv kierownika projektu

Przykuwający uwagę wstęp

Rekruterzy poświęcają na każde podanie zaledwie sześć sekund. Oznacza to, że masz bardzo mało czasu na przykucie ich uwagi. Dobrze napisany wstęp listu motywacyjnego może okazać się kluczem do sukcesu i pomóc ci w znalezieniu wymarzonej pracy.

Zaadresuj swój list motywacyjny project managera do konkretnej osoby


Pracodawcy niemal w każdym liście motywacyjnym widzą zwrot “Szanowni Państwo”. Taki początek listu zachowuje zasady decorum i nie jest błędny. Niestety, z pewnością też nie zwróci uwagi rekruterów.

Aby się wyróżnić na tle innych aplikujących, zwróć się od razu bezpośrednio do adresata listu. Czasami jest to szef działu HR, rekruter, a niekiedy nawet szef danej firmy. Dane o tym, kto będzie prowadził rekrutację, umieszczane są czasem w ogłoszeniu o pracę. Jeżeli nie możesz ich tam znaleźć, wykaż się kreatywnością i wykorzystaj swoje umiejętności z zakresu wyszukiwania informacji. Zajrzyj na stronę internetową pracodawcy, LinkedIn albo zadzwoń do działu rekrutacji i zapytaj, kto będzie rekrutował na dane stanowisko.

Choć brzmi to jak sporo dodatkowej pracy, warto się wykazać. Dodatkowe działanie może znacząco zwiększyć szansę na to, że twój rekruter nie poprzestanie wyłącznie na szybkim przeskanowaniu twojego podania wzrokiem, lecz będzie chciał wiedzieć więcej o tobie.

📌Kandydaci, którzy zwrócą się bezpośrednio do adresata listu, mogą nawiązać bardziej personalną relację, a w efekcie mieć większe szanse na zdobycie pracy.

Pokaż potencjalnemu pracodawcy, że warto przeczytać twój list motywacyjny, dodając ciekawy wstęp


Zdobyłeś uwagę pracodawcy zwracając się do konkretnej osoby na wstępie – nie strać teraz jej zainteresowania. Większość kandydatów zacznie list motywacyjny od słów: “W odpowiedzi na ogłoszenie o pracę/praktyki/staż, aplikuję na stanowisko…”. Podobnie, jak w przypadku zwrotu “Szanowni Państwo”, nie jest to błąd, jednak taki wstęp raczej nie jest oryginalny, a może nawet wydać się nudny.

Wyobraź sobie, że po raz setny rekruter czyta taki początek. Pomyśl, co się stanie i jak bardzo wzrośnie jego zainteresowanie, gdy zaoferujesz coś ciekawszego.

Radzimy rozpocząć list od ciekawych informacji o sobie. Sięgnij po swoją kreatywność i myśl nieszablonowo. Pomyśl o tym, co wyróżnia cię na tle konkurencji, a także o kwalifikacjach, które sprawiają, że jesteś osobą idealną do tej pracy. Jako początkujący kandydat, możesz także podkreślić swoje cele zawodowe i pokazać, jak wpisują się one w wartości firmy. Skup się także na ukończonych kursach czy szkoleniach, a także wykształceniu.

Pochwal się prestiżowym wykształceniem, bogatym doświadczeniem, szczególnymi osiągnięciami lub umiejętnościami, które są deficytowe u innych kandydatów. Taki wstęp przekona rekrutera, że powinien poświęcić twojej kandydaturze o wiele więcej uwagi.

Zainspiruj się poniższym przykładem dobrego wstępu:

Szanowna Pani Ratajczak,
Mam pięcioletnie doświadczenie jako project manager. Dzięki moim umiejętnościom zaoszczędziłem firmie 20% kosztów produkcji. Wierzę, że podobny sukces mogę powtórzyć w Państwa firmie. Chcę rozwijać swoje kwalifikacje pod okiem najlepszych ekspertów w branży, dlatego pragnę dołączyć do Państwa zespołu.

Taki wstęp jest nie tylko ciekawy, ale także rysuje obraz ciebie jako kandydata, który jest pewny siebie i zna swoją wartość. Rekruter poczuje, że warto przeczytać twoje CV project managera i poznać cię lepiej.

📌Dane liczbowe mogą pomóc ci zobrazować, jakie mierzalne korzyści może przynieść firmie twoje zatrudnienie. Dlatego, jeżeli masz taką możliwość, zawsze podawaj swoje osiągnięcia za pomocą liczb lub procentów.


szablony cv kierownika projektu

Wyjaśnij, dlaczego to właśnie ty zasługujesz na stanowisko project managera

Rozwinięcie listu motywacyjnego powinno zawierać wszystkie informacje, które pokazują, że sprawdzisz się na stanowisku, na które aplikujesz.

Ważne jest, aby nie powielać tu informacji zawartych w CV project managera. Pracodawca nie ma czasu na czytanie dwa razy tego samego. W liście motywacyjnym możesz jednak rozwinąć informacje zawarte w życiorysie zawodowym. Przykładowo, opisz sytuacje, w których wykorzystałeś swoje umiejętności lub dokładniej przedstaw projekt, który przyczynił się do rozwoju firmy.

Tę część możesz zapisać ciągiem lub użyć ponumerowanej listy, aby przedstawić najważniejsze cechy. Jeżeli wiesz, że dany pracodawca otrzymuje wiele podań, lepiej jest użyć wypunktowania, które pozwala na szybsze odszukanie informacji w tekście.

Zakończenie listu motywacyjnego

List motywacyjny musi zakończyć się odpowiednim akapitem. Nie możesz po prostu urwać swojego dokumentu po wyjaśnieniu, dlaczego jesteś idealną osobą na oferowane stanowisko. W zakończeniu podziękuj pracodawcy za czas, który poświęcił na twoją aplikację. Koniecznie wyraź nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie zapomnij pożegnać się odpowiednim zwrotem grzecznościowym, na przykład “z poważaniem” lub “z wyrazami szacunku”, a także podpisać się imieniem i nazwiskiem.

Spójrz na przykład:

Na zakończenie pragnę podziękować za czas, jaki poświęciliście Państwo na zapoznanie się z moją kandydaturą. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję spotkać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W razie pytań, pozostaję do pełnej dyspozycji pod podanym numerem telefonu lub drogą mailową.

Z wyrazami szacunku,
Ludwik Żuchowski

📌Aplikujesz o pracę project managera za granicą? Skorzystaj z naszego kreatora CV! Język szablonu możesz zmienić za pomocą jednego kliknięcia.

Dodatkowe porady na temat pisania listu motywacyjnego

Dopasuj treść listu motywacyjnego do konkretnej oferty pracy

Najlepszym sposobem na upewnienie się, że twój list motywacyjny zawiera wszystkie potrzebne informacje i ułatwienie sobie zadania tworzenia dokumentów aplikacyjnych, jest dokładne zapoznanie się z konkretną ofertą pracy.

Nasz kreator CV daje ci możliwość szybkiej edycji dokumentów aplikacyjnych. Właśnie dlatego bez problemu możesz spersonalizować podanie i dostosować je do konkretnej oferty pracy.

Sprawdź, czy list motywacyjny jest bezbłędny

Project manager powinien być osobą szczegółową. Jeżeli wyślesz list motywacyjny lub CV z błędami, pracodawca może pomyśleć, że brakuje ci kompetencji potrzebnych do objęcia stanowiska. Przed wysłaniem swoich dokumentów, jeszcze raz je przeczytaj, upewniając się, że nie ma w nich:

 • Literówek,
 • Błędów ortograficznych,
 • Nieczytelnych zdań,
 • Błędów gramatycznych,
 • Niepoprawnej interpunkcji.

Przyciągnij wzrok rekruterów ciekawą szatą graficzną

Skorzystaj z szablonów listów motywacyjnych zaprojektowanych przez ekspertów, aby zwrócić uwagę rekrutera. Treść twoich dokumentów aplikacyjnych jest bardzo ważna, jednak ze względu na dużą konkurencję, musisz także zadbać o to, by twoje podanie wyróżniało się wizualnie.

Nasze szablony pozwalają ci na personalizację, dzięki czemu z łatwością dostosujesz dany wzór do swoich potrzeb. Profesjonalny wygląd sprawi, że podanie będzie czytelne i będzie zawierało wszystkie niezbędne informacje.

Jak napisać CV project managera?

Profesjonalne CV managera projektu to najważniejszy dokument twojego podania. Musisz więc mieć pewność, że będzie zawierać wszystkie istotne informacje. Pamiętaj o doborze odpowiedniego szablonu, który pozwoli ci wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Twoje CV project managera powinno koniecznie zawierać:

 • Podsumowanie zawodowe,
 • Sekcję z doświadczeniem zawodowym,
 • Wykształcenie,
 • Umiejętności.

Są to jednak podstawowe informacje. Aby zrobić wrażenie na pracodawcy, project manager powinien dodać dodatkowe sekcje do CV, dzięki którym wyróżni się na tle innych aplikujących. Koniecznie zajrzyj na naszą stronę z przykładowymi CV, aby lepiej zrozumieć, jak napisać CV kierownika projektu (kliknij tutaj).


doświadczony kierownik projektu cv

Podsumowanie artykułu – jak napisać list motywacyjny dla kierownika projektu

Wiesz już, jakich elementów nie może zabraknąć w dobrym liście motywacyjnym. Skorzystaj z naszych szablonów i wzorów, aby bez problemu stworzyć estetyczne i profesjonalne podanie o pracę.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych, koniecznie zajrzyj na naszego bloga. Nie czekaj ani chwili dłużej: stwórz idealne podanie i zdobądź wymarzoną pracę.

Najczęściej zadawane pytania

Czy list motywacyjny jest dokumentem obowiązkowym?

List motywacyjny można uznać za obowiązkowy dokument w rekrutacji jedynie wtedy, gdy pracodawca prosi o niego w ogłoszeniu o pracę. Warto jednak pamiętać, że eksperci radzą, by zawsze dodawać go do swojego CV.

List motywacyjny daje ci dodatkową przestrzeń na przekonanie pracodawcy, że to właśnie ty zasługujesz na szansę. Co więcej, może wyróżnić twoją aplikację na tle innych kandydatów, którzy nie włożyli dodatkowego wysiłku w napisanie listu motywacyjnego.

Ten dokument może odegrać szczególną rolę w przypadku kandydatów, którzy nie mają dużego doświadczenia, ponieważ jego napisanie pokazuje, że jesteś osobą ambitną, gotową do działania i dobrze zorganizowaną.

Jaka jest optymalna długość listu motywacyjnego dla project managera?

Zalecana długość listu motywacyjnego to jedna strona A4. Jeżeli twój list motywacyjny będzie dłuższy, pracodawca może nie zwrócić na niego uwagi. Skup się na najważniejszych aspektach swojej kariery, unikaj mówienia o rzeczach, które nie są istotne dla danego stanowiska, a na pewno zmieścisz się na jednej stronie.

Tylko osoby z naprawdę ogromnym doświadczeniem project managera mogą dodać dodatkową stronę.

Sięgnij po nasze szablony i już dziś stwórz idealny szablon listu motywacyjnego project managera.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV