Jak napisać interesujący list motywacyjny kierownika logistyki – przewodnik krok po kroku

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Profesjonalne CV logistyka

Radom, 21.12.2021
Karol Potrzebny
111 111 123
karol.potrzebny@gmail.com

Pola Długosz
Dyrektor ds. Rekrutacji
Firma logistyczna XYZ

Radom

Szanowna Pani Długosz,

Jestem logistykiem z długoletnim doświadczeniem. Specjalizuję się w przygotowywaniu ekspedycji międzynarodowych produktów o krótkiej dacie ważności. 98% nadzorowanych przeze mnie transportów dotarło na czas do celu. Obecnie szukam nowych możliwości rozwoju kariery na stanowisku kierownika ds. logistyki, dlatego aplikuję na oferowane przez Państwa firmę stanowisko.

Poniżej przedstawiam powody, dlaczego idealnie sprawdzę się w tej roli:

 1. Posiadam ponad pięcioletnie doświadczenie w branży.
 2. Jako logistyk odnosiłem duże sukcesy, w tym otrzymałem nagrodę ABC.
 3. W poprzedniej pracy zarządzałem zespołem 50 osób, dzięki czemu rozwinąłem umiejętności interpersonalne potrzebne na stanowisku kierownika.
 4. Biegle władam językiem niemieckim, ukraińskim i angielskim, dlatego współpraca z zagranicznymi rynkami i utrzymywanie przyjaznych stosunków z klientami nie będzie dla mnie problemem.

Bardzo dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie mojego listu motywacyjnego i CV logistyka. Mam nadzieję, że będę miał okazję porozmawiać z Państwem na temat oferowanego stanowiska podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Z wyrazami szacunku,
Karol Potrzebny

Z pewnością chcesz pracować w najlepszej firmie i otrzymać konkurencyjne warunki zatrudnienia.

Niezależnie od tego, czy znasz branżę od podszewki, czy też dopiero ukończyłeś studia logistyczne, ten przewodnik pomoże ci napisać interesujący list motywacyjny logistyka. Znajdziesz w nim ciekawe porady, informacje o strukturze listu motywacyjnego, a także wzory, które ułatwią ci zadanie pisania tego dokumentu.

📌Przykładowy list motywacyjny powinien być dla ciebie źródłem inspiracji. Jednak jeśli chcesz napisać dokument, który pomyślnie przejdzie rekrutację, nigdy nie kopiuj treści listu motywacyjnego z Internetu. Szablony listu motywacyjnego mają jedynie pokazywać, jak powinien wyglądać ten dokument. Ty jednak musisz wypełnić swój list motywacyjny informacjami, które współgrają z konkretną ofertą pracy i pokrywają się z twoimi kwalifikacjami.

Jak napisać interesujący list motywacyjny kierownika logistyki – przewodnik krok po kroku

CV i list motywacyjny to dwa najpopularniejsze dokumenty aplikacyjne. CV jest jednak najważniejsze. Pracodawca nawet nie weźmie pod uwagę podania, które go nie zawiera. Postaraj się, aby twoje CV było przejrzyste, wyglądało profesjonalnie i zawierało tylko istotne informacje.

Jeżeli chcesz napisać CV logistyka, które zachwyci pracodawcę, skorzystaj z naszego przewodnika, w którym przedstawiliśmy, jak napisać profesjonalne CV dla przedstawicieli tego zawodu.

List motywacyjny logistyka i jego części

List motywacyjny logistyka powinien przykuwać wzrok rekrutera. Właśnie dlatego musisz napisać go w ciekawy i przyciągający uwagę sposób. Profesjonalny list motywacyjny może znacząco zwiększyć twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną i zdobycie pracy marzeń.

List motywacyjny daje ci dodatkowe miejsce na rozwinięcie życiorysu zawodowego i pokazanie swojego unikatowego charakteru oraz zaprezentowanie cech, które wyróżniają cię na tle innych. W tej części artykułu wymieniliśmy i opisaliśmy te części listu motywacyjnego, których nie może zabraknąć w twoim dokumencie.

⚠️Pamiętaj, że jeżeli pracodawca prosi o dołączenie listu motywacyjnego do CV logistyka, wówczas należy potraktować go jako dokument obowiązkowy. Jeśli nie wyślesz go do pracodawcy, możesz stracić swoje szanse na zatrudnienie.


list motywacyjny kierownika logistyki

Dane kontaktowe w nagłówku

Twoje CV logistyka musi zawierać nagłówek z danymi osobowymi. Podobnie sprawa się ma w przypadku listu motywacyjnego. W nim umieszczasz zarówno dane kontaktowe swoje, jak i adresata, czyli rekrutera.

W lewym, górnym rogu list motywacyjny powinien zawierać:

 • Twoje imię i nazwisko,
 • Aktualny numer telefonu,
 • Profesjonalnie wyglądający adres e-mail.

Dodatkowo możesz podać nazwę swojego stanowiska, na przykład: specjalista ds. logistyki.

⚠️Koniecznie sprawdź, czy podane dane kontaktowe są aktualne. Nawet jeżeli jesteś idealym kandydatem, pracodawca nie będzie tracił czasu na szukanie kontaktu z tobą. Źle zapisany adres e-mail czy nieaktualny numer telefonu mogą kosztować cię twoją szansę na zatrudnienie.

Spójrz na przykład:

Julian Przybylski

Specjalista ds. logistyki

999 222 231

julian.przybylski@gmail.com

⚠️Po stronie przeciwnej do swoich danych kontaktowych, umieść miejscowość i datę sporządzenia dokumentu, aby zachować formalny wygląd klasycznego listu motywacyjnego.

Po stronie przeciwnej do swoich danych osobowych umieść również:

 • Imię i nazwisko rekrutera, jeżeli jest znane;
 • Funkcję, jaką pełni adresat, o ile ją znasz, na przykład: specjalista ds. rekrutacji;
 • Nazwę firmy, w której chcesz być zatrudniony;
 • Miejscowość, w której znajduje się firma.

Oto przykład:

Janina Kowalska

Specjalista ds. Rekrutacji

Firma Logistyczna

Warszawalist motywacyjny kierownika logistyki

Przywitaj się, zwracając do konkretnej osoby

List motywacyjny logistyka powinien wyróżniać cię na tle innych osób. Coraz więcej kandydatów zdaje sobie sprawę, że profesjonalny list motywacyjny może ułatwić zdobycie pracy. To, że posiadasz odpowiednie kwalifikacje i umiejętności, to jeszcze nie wszystko. Podczas rekrutacji musisz od razu zyskać uwagę rekrutera.

Aby to zrobić, nie zaczynaj swojego listu motywacyjnego od sztampowego “Szanowni Państwo”. Pracodawcy widzą ten zwrot niemal za każdym razem, gdy otwierają list motywacyjny. Spedytor musi się więc nieco wykazać. Postaraj się zwrócić od razu do konkretnej osoby.

Czasami można znaleźć informację o osobie prowadzącej rekrutację w ogłoszeniu o pracę. Jeżeli jej tam nie ma, postaraj się jej poszukać na LinkedIn, stronie internetowej firmy, a nawet dzwoniąc do działu rekrutacji.

Wykonując tę dodatkową czynność wyróżnisz się na tle większości listów motywacyjnych. Co więcej, pokażesz, że naprawdę zależy ci na pracy oraz że potrafisz się wysilić, aby zdobyć wymarzony cel. Być może także nawiążesz bardziej personalną więź z rekruterem.

Napisz wstęp, który wyróżni twój list motywacyjny

Niemal każdy przykładowy list motywacyjny, który otrzymują pracodawcy zaczyna się od dość oklepanego zdania: “W odpowiedzi na ofertę pracy, aplikuję na stanowisko specjalisty ds. logistyki”. Nuda! Pracodawca z pewnością nie zachwyci się takim listem. Będzie to po prostu kolejny tak samo brzmiący dokument.

Postaraj się więc napisać ciekawy wstęp. Skup się na przykład na umiejętnościach, które cię wyróżniają, albo na długoletnim stażu pracy. Wspomnij o ukończonej prestiżowej uczelni albo praktykach w firmie, która jest uważana za najważniejszą w branży. Cokolwiek, co jest związane z zawodem i może zachwycić pracodawcę oraz przekonać go, że warto przeczytać resztę twojego listu motywacyjnego, z pewnością się sprawdzi.

Zaczerpnij inspirację z poniższego wzoru listu motywacyjnego:

Szanowna Pani Król,

Od ponad sześciu lat pracuję jako specjalista ds. logistyki w firmie ABC. Podczas mojej kariery zawodowej zdobyłem sześć nagród za przygotowywanie spedycji międzynarodowych. Rozwinąłem także moje umiejętności interpersonalne, w tym umiejętność zarządzania zespołem. Obecnie szukam nowych możliwości zawodowych na stanowisku kierownika ds. logistyki.


📌 Z pewnością zauważyłeś, że nadawca zwraca się do konkretnej osoby. Taki zabieg może pomóc stworzyć bardziej osobową więź z rekruterem, sprawiając, że lepiej cię zapamięta.

Potencjalny szef z pewnością doceni to, że nie musi czytać kolejnego sztampowego listu motywacyjnego. Postaraj się napisać list motywacyjny, który jest oryginalny.

Rozwinięcie listu motywacyjnego

Podsumowanie zawodowe to początek CV logistyka, w którym kandydat musi krótko opisać najważniejsze fakty ze swojej kariery. W pewnym sensie treść listu motywacyjnego jest podobna do podsumowania zawodowego.

W rozwinięciu listu w skrócie opisujesz najważniejsze informacje o sobie. Pochwal się więc swoimi osiągnięciami, dołącz opis doświadczenia zawodowego oraz przedstaw umiejętności. Pamiętaj jednak, aby nie powielać informacji z twojego CV logistyka – możesz je jednak rozwinąć. Przykładowo, opisując swoje umiejętności, opisz konkretne sytuacje w pracy, w których miałeś okazję je wykorzystać.

W rozwinięciu możesz także przedstawić swoje cele zawodowe oraz opisać, jak objęcie oferowanego stanowiska może przyczynić się do ich realizacji. Dodatkowo podkreśl, w jaki sposób twoje kwalifikacje mogą przyczynić się do rozwoju firmy.

Opisując swoje osiągnięcia, postaraj się użyć aktywnych czasowników, na przykład:

 • Zoptymalizowałem,
 • Osiągnąłem,
 • Zmniejszyłem,
 • Zwiększyłem.
Zoptymalizowałem proces dostawy, ograniczając koszty produkcji o 10%.

📌Tam, gdzie to możliwe, opisuj swoje doświadczenie i osiągnięcia za pomocą danych liczbowych. Dzięki temu pracodawca lepiej zrozumie, jakie korzyści przyniesie firmie twoje zatrudnienie.


list motywacyjny kierownika logistyki

W zdobyciu wymarzonej pracy pomoże ci napisanie takiego listu motywacyjnego, w którym podkreślisz cechy wyróżniające cię na tle konkurencji. Przykładowo, napisz o swoim unikatowym doświadczeniu w obszarze łańcucha dostaw albo podkreśl ukończenie prestiżowej uczelni i zaznacz, że chcesz poszerzyć praktyczną wiedzę.

Zakończenie listu motywacyjnego

List motywacyjny musi mieć zakończenie. Nie możesz po prostu urwać go po opisaniu swoich kwalifikacji. Zachowaj zasady decorum i podziękuj rekruterowi za czas, który poświęcił na twoje CV i list motywacyjny. Koniecznie wyraź nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Nie zapomnij pożegnać się zwrotem grzecznościowym, a także podpisać.

Oto przykład:

Na koniec chciałbym podziękować za czas, który poświęcili Państwo na przeczytanie mojej aplikacji na stanowisko logistyka. Mam nadzieję, że będziemy mieli okazję porozmawiać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji.

Z poważaniem,

Julia Konieczna


List motywacyjny logistyka bez doświadczenia

Osoby bez doświadczenia zawodowego też mają szansę na znalezienie pracy. Logistyka to branża, w której są niedobory kadrowe. Pracodawcy liczą się z tym, że niektórzy kandydaci nie mają żadnych praktycznych doświadczeń. Nie martw się jednak, brak doświadczenia zawodowego nie sprawia, że jesteś gorszym kandydatem. Część pracodawców nawet preferuje osoby, które nie mają jeszcze żadnej historii zatrudnienia.

Jako początkujący kandydat powinieneś napisać list motywacyjny. Pozwoli ci to wyróżnić się na tle innych, a także pokazać pracodawcy, że jesteś osobą ambitną. W liście motywacyjnym możesz wyróżnić swoją unikatową osobowość i cechy charakteru. Skup się na opisaniu konkretnych umiejętności, swojego wykształcenia, a także celów zawodowych, jakie wiążesz z daną firmą.

Podsumowanie artykułu

Po przeczytaniu tego artykułu, powinieneś czuć się komfortowo, jeżeli chodzi o pisanie listu motywacyjnego. Oto kilka końcowych porad:

 • Nie przepisuj informacji z CV. List motywacyjny może je rozwijać, a nie powielać.
 • Skorzystaj z kreatora, aby stworzyć profesjonalnie wygladający list motywacyjny.
 • Wzór listu motywacyjnego to jedynie inspiracja.
 • Zweryfikuj, czy w liście motywacyjnym nawiązujesz do informacji z ogłoszenia o pracę.
 • Przyciągnij uwagę rekrutera ciekawym wstępem.

list motywacyjny kierownika logistyki

Sprawdź naszego bloga, na którym znajdziesz więcej informacji na temat pisania podania o pracę. Skorzystaj z naszych wzorów CV i listów motywacyjnych, aby stworzyć niepowtarzalne i spersonalizowane dokumenty aplikacyjne.

Zdobądź pracę marzeń już dziś z naszą pomocą!

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego nie mogę napisać listu motywacyjnego zanim stworzę CV?

Nasz kreator CV został stworzony tak, aby pisanie dokumentów aplikacyjnych było łatwe, ale i skuteczne. Potrzebujesz CV, aby przypomnieć sobie, jakie były najważniejsze elementy twojej kariery. Pisząc CV jako pierwsze, nie będziesz nieumyślnie powtarzać w liście informacji zawartych w życiorysie zawodowym. Właśnie dlatego najpierw musisz napisać CV, a dopiero potem pojawi się opcja stworzenia listu motywacyjnego.

Czy klauzula o ochronie danych osobowych musi zostać umieszczona w liście motywacyjnym?

Jedyną sytuacją, w której umieszczenie klauzuli o ochronie danych osobowych w liście motywacyjnym jest obowiązkowe, jest moment, w którym pracodawca prosi o to w ofercie pracy. W innym wypadku nie musisz jej tam umieszczać.

Pamiętaj jednak, że klauzula koniecznie musi się znaleźć w CV. Jeżeli jej nie umieścisz, stracisz swoje szanse na zatrudnienie. Dopilnuj, aby zapisana była w aktualnej formule i znalazła się na każdej stronie dokumentu. Umieść ją w stopce CV i zmniejsz czcionkę, aby zaoszczędzić nieco cennego miejsca i nie odciągać uwagi rekrutera od najważniejszych informacji.

Sięgnij po nasz przykładowy list motywacyjny logistyka i zdobądź wymarzoną pracę!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV