List motywacyjny farmaceuty – przewodnik krok po kroku

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór listu motywacyjnego do sklepu zielarskiego

Rybnik, 29.09.2021
Karol Matecki
Technik farmacji
123 111 123
karol.matecki@gmail.com

Janusz Kozak
Sklep Zielarski “Słońce”
Rybnik

Szanowny Panie Kozak,

Od ponad pięciu lat pracuję w zawodzie farmaceuty. Specjalizuję się przyrządzaniem leków na bazie ziół, dzięki którym moi klienci szybko powracają do zdrowia. Wykorzystuję swoje umiejętności interpersonalne w relacji z klientami, dzięki czemu apteka, w której byłem zatrudniony, otrzymała złoty laur konsumenta.

Poniżej przedstawiam, dlaczego jestem idealnym kandydatem na oferowane przez Państwa stanowisko farmaceuty:

 • Z wyróżnieniem ukończyłem pięcioletni staż, dzięki któremu uzyskałem prawo do wykonywania zawodu farmaceuty.
 • Specjalizuję się w wyrobie preparatów opartych na ziołach i posiadam bogatą wiedzę dotyczącą wykorzystywania roślin w medycynie, dzięki czemu idealnie sprawdzę się jako sprzedawca.
 • Podczas mojej pracy zdobyłem umiejętność zarządzania zespołem, dzięki czemu mogę szkolić młodszych farmaceutów i przyuczać do zawodu stażystów.

W ciągu mojej pracy zdecydowałem, że kariera w koncernie farmaceutycznym nie współgra z moim podejściem do zawodu farmaceuty, dlatego szukam pracy w mniejszym sklepie, którego produkty oparte są przede wszystkim na sztuce zielarstwa.

Dziękuję za zapoznanie się z moim podaniem. Mam nadzieję, że będę miał okazję poznać Pana podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

W razie pytań, pozostaję do Państwa dyspozycji.

Z poważaniem,

Karol Matecki

Nie wiesz jak to zrobić? Nie martw się! Jesteś w idealnym miejscu. W tym artykule przedstawiamy jak krok po kroku stworzyć list motywacyjny farmaceuty i zachwycić pracodawcę tym dokumentem. Zaczynajmy!

📌Pamiętaj, że przykładowy list motywacyjny to tylko inspiracja. Nie kopiuj jego treści. Twój list motywacyjny musi być bowiem spersonalizowany, czyli musi uwzględniać twoje umiejętności, a także nawiązywać do oferty pracy. Jeśli chcesz mieć szansę na objęcie pracy na stanowisku farmaceuty, wykaż się kreatywnością i precyzją. Ułatw sobie zadanie korzystając z naszych porad i szablonów.

Czym jest list motywacyjny?

CV i list motywacyjny to jedne z najważniejszych elementów podania. To właśnie te dokumenty aplikacyjne pozwalają pracodawcy zdecydować, czy kandydat nadaje się do danej pracy. Warto pamiętać, że list motywacyjny nie jest obowiązkowym dokumentem, a CV już tak.

Nie oznacza to jednak, że powinieneś zaniedbać swój list motywacyjny. Farmaceuta, który go wyśle, nawet jeżeli pracodawca nie prosi o ten dokument, może mieć znacznie większe szanse na znalezienie pracy.

W liście motywacyjnym możesz zaprezentować wszystkie te informacje, na które nie było już miejsca w CV. Postaraj się też pokazać swój unikatowy charakter i osiągnięcia. Użyj danych liczbowych do opisania swoich sukcesów, aby pokazać, jakie korzyści przyniesiesz pracodawcy, jeżeli cię zatrudni.

⚠️Pamiętaj, że jeśli pracodawca prosi o list motywacyjny w ogłoszeniu o pracę, powinieneś potraktować go jako obowiązkowy. Nawet dobre CV nie pomoże ci zdobyć pracy, jeżeli nie przedstawisz wszystkich oczekiwanych dokumentów.

List motywacyjny dla farmaceuty – z czego się składa?

Zanim zaczniesz pisanie listu motywacyjnego, postaraj się znaleźć odpowiedź na poniższe pytania:

 • Co wyróżnia mnie na tle innych kandydatów (duże doświadczenie zawodowe, szczególne umiejętności, prestiżowe wykształcenie, doskonała znajomość prawa farmaceutycznego)?
 • Czym kierujesz się w swojej pracy (zadowoleniem klientów, pomocą innym, doskonałą wiedzą)?
 • Dlaczego chcesz pracować w tej, a nie innej firmie?
 • Jakie cechy i umiejętności pomagają ci być doskonałym w codziennej pracy?
 • Jakie kwalifikacje sprawiają, że jesteś lepszy od innych?
 • Jak chcesz rozwijać się w danej pracy?

Jeżeli w swoim liście odpowiesz na kilka z powyższych pytań, sprawisz, że będzie on przekonujący i ciekawy.

📌Aby zyskać pewność, że twoje podanie zostanie zauważone, zadbaj o to, by wyglądało schludnie i estetycznie. Skorzystaj z naszych szablonów, aby napisać skuteczne CV i list motywacyjny farmaceuty.


list motywacyjny dla farmaceuty

Przyjrzyjmy się teraz poszczególnym sekcjom, jakie powinien zawierać list motywacyjny.

Farmaceuta i jego dane osobowe

Choć napisanie sekcji danych osobowych zajmie ci tylko chwilę, nie bagatelizuj tego zadania. To dzięki tym danym pracodawca skontaktuje się z tobą w celu umówienia spotkania. Jeżeli zapiszesz je nieprawidłowo, nawet najlepszy list motywacyjny i CV farmaceuty nie pomoże ci w zdobyciu pracy.

Zapisując dane kontaktowe, podaj:

 • Swoje imię i nazwisko
 • Adres e-mail
 • Numer telefonu
 • Miejscowość
 • Nazwę pełnionego stanowiska, np. magister farmacji (opcjonalnie)

Spójrz na przykład:

Alina Konik

Magister farmacji

111 222 212

alina.konik@gmail.com

⚠️Pamiętaj, aby na samej górze dokumentu, po stronie przeciwnej do danych osobowych, umieścić miejscowość i datę napisania listu motywacyjnego.

Dane adresata

Naprzeciwko danych kandydata powinny znajdować się informacje na temat tego, do kogo adresowany jest list. Wpisz tu:

 • Imię i nazwisko adresata, o ile jest znane,
 • Pełnione stanowisko, o ile dotyczy,
 • Nazwę firmy, w której chcesz zdobyć pracę,
 • Miejscowość, w której znajduje się siedziba firmy, czy też apteka.

Spójrz na przykład:

Ludmiła Król

Kierownik apteki “Moździerz”

Poznań


Przywitanie – zwrot grzecznościowy

Pracodawcy niemal kilka razy dziennie widzą list zaczynający się od “Szanowni Państwo”. Jeżeli chcesz przykuć uwagę rekrutera, postaraj się zwrócić do konkretnej osoby, a nie do enigmatycznego odbiorcy.

Czasami pracodawca zamieszcza informację na temat rekrutera w ofercie pracy. Jeżeli jej tam nie ma, postaraj się ją znaleźć na stronie internetowej apteki czy firmy, LinkedIn, a nawet dzwoniąc do przedsiębiorstwa i prosząc o podanie takiej informacji.


list motywacyjny dla farmaceuty

Brzmi jak sporo pracy? Możesz mieć pewność, że dodatkowy wysiłek się opłaci.

📌Zwracając się bezpośrednio do odbiorcy listu pokazujesz, że włożyłeś sporo pracy w przygotowanie aplikacji. Co więcej, bardziej prawdopodobne jest, że pracodawca zapamięta cię lepiej.

Nie zapominaj, że list motywacyjny to oficjalna forma listu. Rządzi się on nieco innymi prawami niż list, który wysłałbyś do znajomego.

📌Jeżeli starasz się o pracę poza granicami kraju, pamiętaj, że tłumaczenie polskiego listu motywacyjnego to za mało. Musisz wziąć pod uwagę obyczaje panujące na rynku pracy w danym kraju. Choć w Polsce rozpoczęcie listu do pracodawcy od “Drogi” byłoby błędem, w Anglii zwrot “Dear” w liście motywacyjnym jest mile widziany.


list motywacyjny dla farmaceuty

Ciekawe rozpoczęcie

Jako magister lub technik farmacji na pewno wiesz, że szczegóły są bardzo ważne. To dzięki nim lek działa i jest skuteczny. Detale są także bardzo ważne przy tworzeniu CV i listu motywacyjnego.

Możesz mieć pewność, że większość kandydatów na początku swojego listu motywacyjnego umieści utartą formułkę brzmiącą podobnie do: “w odpowiedzi na Państwa ofertę pracy, aplikuję na stanowisko (farmaceuty, kierownika apteki, zielarza)”. Nie jest to błąd, jednak jeżeli szukasz pracy w konkurencyjnym środowisku, musisz wyróżnić się na tle innych kandydatów.

Możesz przyciągnąć uwagę pracodawcy od samego początku, wystarczy, że swój list motywacyjny zaczniesz w ciekawy sposób. Zastanów się, co sprawia, że jesteś wyjątkowym kandydatem. Być może otrzymałeś specjalną nagrodę, masz lata doświadczenia albo wyjątkowe umiejętności, które cię wyróżniają. Jeżeli jesteś początkującym kandydatem, być może możesz pochwalić się tym, że zdobyłeś tytuł technika farmacji z wyróżnieniem lub wspomnieć o swoich wyjątkowych umiejętnościach miękkich? Bądź kreatywny, a na pewno zwrócisz uwagę potencjalnego szefa.

Spójrz na wzór listu motywacyjnego:

Szanowna Pani Lange,

Od czterech lat pracuję na stanowisku technika farmacji w aptece ABC. Dzięki moim wyjątkowym umiejętnościom z zakresu obsługi klienta, zwiększyłem obroty apteki o 25% w ciągu roku. Moim priorytetem jest organizowanie pracy apteki tak, aby zwiększać zadowolenie klientów.


Pisząc taki wstęp, pokazujesz, że znasz swoją wartość i wiesz, co robisz. Co więcej, pracodawca dostrzeże w tobie kandydata, który się wyróżnia.

Rozwinięcie listu

W rozwinięciu listu wymień wszystkie te informacje, które sprawiają, że jesteś dobrym kandydatem. Pochwal się doświadczeniem zawodowym, umiejętnościami, szczególnymi osiągnięciami i wszystkim tym, co cię wyróżnia. Pamiętaj jednak, aby nie powielać informacji z CV farmaceuty. List motywacyjny to raczej miejsce na ich rozwinięcie.

Bądź konkretny i nie umniejszaj swoich zasług. Aby wywrzeć najlepsze wrażenie na pracodawcy, postaraj się użyć aktywnych czasowników (zwiększyłem, zoptymalizowałem, osiągnąłem, opracowałem, etc.) do opisania swoich sukcesów.

Oto przykład:

Zoptymalizowałem system dostaw do apteki, dzięki czemu koszty utrzymania zmalały o 12%.

Umiejętności potrzebne do wykonywania zawodu farmaceuty – dlaczego powinny się znaleźć w liście motywacyjnym?

Być może słyszałeś już o systemach śledzenia kandydatów. Są to specjalne programy, których rekruterzy używają, aby wstępnie przefiltrować podania. Szukają one słów kluczowych w dokumentach aplikacyjnych, a są nimi najczęściej umiejętności potrzebne do wykonywania zawodu, zawarte w ofercie pracy.

Aby przejść wstępne etapy rekrutacji, musisz zadbać o to, aby zarówno twoje profesjonalne CV farmaceuty, jak i list motywacyjny zawierały umiejętności wymagane od kandydatów.

Zakończenie listu

Pamiętaj, że twój list motywacyjny nie może się po prostu urywać. Pożegnaj się, dziękując za czas poświęcony na twoją aplikację i wyrażając nadzieję na spotkanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Użyj zwrotu “z poważaniem” lub “z wyrazami szacunku” i podpisz się.

📌Zwroty grzecznościowe powinny pojawiać się na początku i na końcu listu motywacyjnego. Zadbaj też o to, by pojawiały się również w jego treści. Według zasad polskiej pisowni, zwracając się bezpośrednio do adresata w liście, należy użyć wielkiej litery, na przykład “Szanowna Pani”, “Mam nadzieję na spotkanie z Państwem”, etc.


list motywacyjny dla farmaceuty

Jak stworzyć CV farmaceuty?

Skuteczne CV farmaceuty to takie, które zawiera wszystkie podstawowe sekcje (doświadczenie zawodowe, wykształcenie, umiejętności), ale także podsumowanie zawodowe i sekcje dodatkowe.

Podsumowanie zawodowe momentalnie przyciągnie uwagę rekrutera i zachęci go do czytania dalszej części podania. Z kolei dodatkowe sekcje pokażą, czym wyróżniasz się na tle konkurencji (mogą to być na przykład: ukończone kursy dodatkowe, znajomość języków obcych, zainteresowania, etc.).

Dowiedz się więcej na temat tego, jak stworzyć skuteczne CV, zaglądając na naszego bloga.

Podsumowanie artykułu – list motywacyjny farmaceuty

Wiesz już, że napisanie listu motywacyjnego nie musi być trudne. Skorzystaj z powyższych porad, a z pewnością stworzysz dokument, który pomoże ci w zdobyciu pracy.

Sięgnij po nasze szablony CV, a po stworzeniu idealnego życiorysu zawodowego, będziesz mógł napisać idealny list motywacyjny dla farmaceuty.

Szukasz więcej porad na temat tworzenia dokumentów aplikacyjnych? Zajrzyj na naszego bloga z ciekawymi artykułami na temat poszukiwania pracy.

Najczęściej zadawane pytania

Czy jako początkujący kandydat powinienem napisać list motywacyjny?

Choć list motywacyjny nie jest dokumentem obowiązkowym, warto go stworzyć. Ma on szczególne znaczenie dla tych kandydatów, którzy dopiero zaczynają na rynku pracy. W ten sposób pokażesz pracodawcy, że naprawdę zależy ci na danym stanowisku i że jesteś ambitnym kandydatem.

Co więcej, w liście motywacyjnym dajesz sobie dodatkową przestrzeń na pokazanie swojej unikatowej osobowości.

Czy muszę umieszczać klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych w moim liście motywacyjnym?

Nie, chyba że pracodawca poprosił o nią w ogłoszeniu o pracę. Pamiętaj jednak, że klauzula o przetwarzaniu danych osobowych powinna się znaleźć w CV farmaceuty. Bez niej pracodawca nie będzie mógł uwzględnić cię w procesie rekrutacji.

Skorzystaj z naszych wzorów i stwórz idealny list motywacyjny i CV farmaceuty!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Suspendisse varius enim in eros elementum tristique. Duis cursus, mi quis viverra ornare, eros dolor interdum nulla, ut commodo diam libero vitae erat. Aenean faucibus nibh et justo cursus id rutrum lorem imperdiet. Nunc ut sem vitae risus tristique posuere.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

This is some text inside of a div block.

What’s a Rich Text element?

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

Static and dynamic content editing

A rich text element can be used with static or dynamic content. For static content, just drop it into any page and begin editing. For dynamic content, add a rich text field to any collection and then connect a rich text element to that field in the settings panel. Voila!

How to customize formatting for each rich text

Headings, paragraphs, blockquotes, figures, images, and figure captions can all be styled after a class is added to the rich text element using the "When inside of" nested selector system.

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV