CV krawcowej: stwórz podanie o pracę szyte na miarę

Praca krawcowej wymaga konkretnych umiejętności. Bardzo ważne jest w niej doświadczenie, ale też zmysł kreatywny. Mimo że pojawia się coraz więcej sklepów odzieżowych, praca krawcowej jest bardzo niszowym zawodem. Ma jednak potencjał ze względu na wzrastającą świadomość konsumentów na temat szkód, jakie przynosi środowisku tzw. fast fashion.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowy wzór CV dla krawcowej

Karolina Jędrzejak
jędrzejak.karolina@gmail.com
762 898 232
Grajewo

Podsumowanie zawodowe

Z wyróżnieniem ukończyłam Technikum Odzieżowe w Warszawie. Mam 5-letnie doświadczenie jako krawcowa sukni ślubnych. 100% moich klientek było zachwyconych moimi projektami. Za zasługi w pracy zostałam wyróżniona nagrodą “Krawcowa Roku”, przyznawaną przez klientki salonu.

Historia zawodowa

Krawcowa
Salon sukni ślubnych “Złoty Łabędź”
Ełk
2017-2022

  • Szyłam na miarę suknie ślubne według autorskiego projektu.
  • Słuchałam potrzeb klientek i nanosiłam stosowne poprawki na gotowym projekcie, takie jak zwężanie, wszywanie zamków, poszerzanie gorsetów.
  • 100% moich klientek było zadowolonych z końcowego efektu przeróbek.

Wykształcenie

Technikum Odzieżowe w Warszawie
2014-2017

  • Ukończyłam technikum ze średnią 5.8 i zdałam maturę podstawową na 87%.
  • Otrzymałam przyuczenie do wykonywania zawodu, realizując 40-godzin praktyk w salonie ślubnym.

Umiejętności:

  • Projektowanie odzieży, w tym sukien ślubnych,
  • Zwężanie i poszerzanie ubrań,
  • Umiejętności manualne,
  • Praca pod presją czasu,
  • Punktualność,
  • Umiejętność czasowego wywiązywania się z obowiązków,
  • Łatwość w komunikacji.

Jeżeli chcesz zdobyć pracę w branży, musisz jednak zaprezentować się z jak najlepszej strony. Aby to zrobić, stwórz takie CV dla krawcowej, które zachwyci rekruterów.

Będąc krawcową, wiesz, jak ważne podczas tworzenia wykroju są zasady. Choć praca krawcowej polega na dokładności i podążaniu za niektórymi regułami, to istotna jest także dawka kreatywności.

Ty jesteś ekspertką zajmującą się szyciem, my z kolei wiemy, jak sprawić, by twoje CV było skrojone na miarę. Spójrz na to zadanie jak na tworzenie ubrania: aby stworzyć idealną kreację, musisz skupić się na poszczególnych jej elementach, by w rezultacie otrzymać zapierającą dech w piersiach całość. Nie inaczej jest z tworzeniem podania o pracę.

Ten artykuł poprowadzi cię przez proces pisania życiorysu zawodowego. W prostych krokach objaśniamy, co powinno znaleźć się w twoim CV i jak zawrzeć w nim poszczególne elementy, tworząc przyciągającą wzrok całość. Nawet jeżeli nie masz dużego doświadczenia w branży – nie martw się! Z naszym kreatorem CV napisanie podania o pracę jest naprawdę proste.

Fakty

Oto kilka faktów na temat pracy krawcowej:

  • Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, krawcowe mogą liczyć średnio na zarobki w wysokości około 3 400 złotych brutto miesięcznie.💰
  • Najwięcej zarabiają krawcowe, które mają własne pracownie, prowadzą działalność gospodarczą i współpracują z zagranicznymi kontrahentami, a także punktami sprzedaży.
  • Tylko 5% osób w branży to mężczyźni.

Przykładowy wzór CV dla krawcowej

Jak napisać życiorys krawcowej?

Ze względu na rozwój tzw. sieciówek odzieżowych, praca krawcowej nie jest tak popularna, jak kiedyś. Mimo to coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że tanie nie zawsze oznacza dobre. Właśnie dlatego rośnie zainteresowanie markami, które biorą pod uwagę jakość produktów, ale także wpływ mody na środowisko. W związku z tym, zdobycie pracy jako krawcowa jest możliwe, ale musisz liczyć się z tym, że będziesz musiała napisać doskonałe podanie o pracę.

Dobrze przygotowany życiorys zawodowy nie tylko zwiększy twoje szanse na zatrudnienie, ale także pozwoli na negocjowanie pensji, jeżeli zostaniesz zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną.

Z pewnością chcesz, by twoje podanie wyróżniało się na tle konkurencji. Sięgnij po wzór CV, który pomoże ci stworzyć podanie, które przyciągnie spojrzenia rekruterów.

Zanim przejdziemy do kolejnego punktu, zróbmy małe ćwiczenie. Wyobraź sobie, że przychodzi do ciebie stażystka, która dopiero uczy się, jak szyć i pyta cię, jak stworzyć dobry wykrój. Nie masz za dużo czasu, ponieważ czeka na ciebie projekt dla klienta. Musisz więc wyjaśnić wszystkie aspekty tworzenia wykroju w posty, ale zrozumiały sposób.

Podobnie jest z CV: aby zaprezentować całość, musisz najpierw przejrzyście wyjaśnić każdą z poszczególnych części. Pamiętaj, że w curriculum vitae również nie ma czasu na informacje, które nie są istotne dla końcowego efektu.

Idealna konstrukcja

Aby ubranie było idealnie dopasowane do osoby, która będzie je nosić, potrzebna jest odpowiednia konstrukcja, w której wszystkie szwy będą wykonane perfekcyjnie. Podobnie w przypadku curriculum vitae, aby tworzył spójną, przyciągającą wzrok całość, musisz mieć pewność, że każdy element został w nim zawarty.

💡Fakt: 6 sekund – właśnie tyle rekruterzy poświęcają na przejrzenie każdego CV. Zrób wszystko, by twoje CV było jak zapierająca dech w piersiach suknia balowa, która przyciągnie ich spojrzenie na znacznie dłużej.

Pamiętaj, że w twoim curriculum powinny znaleźć się następujące sekcje:

  • Tytuł życiorysu (nazywany często nagłówkiem)
  • Podsumowanie
  • Sekcje z doświadczeniem, edukacją i umiejętnościami,
  • Dodatkowe sekcje takie jak np.: zdolności językowe, umiejętności informatyczne, kursy, zainteresowania.

Zanim przejdziemy do dokładnego omówienia każdej z tej sekcji, przypatrzmy się, jaki format możesz wybrać do swojego CV.

Format życiorysu zawodowego – jaki i dla kogo?

Do swojego curriculum vitae możesz wybrać jeden z trzech życiorysów. Oto one:

Format funkcjonalny

Eksperci ds. zatrudnienia polecają ten układ osobom, które mają niewielkie doświadczenie oraz tym, którzy zmieniają zawód. Wynika to z tego, że ten format skupia się przede wszystkim na umiejętnościach kandydata. Historia zawodowa nie odgrywa tu głównej roli.

Format chronologiczny

W przypadku użycia tego układu możesz mieć pewność, że pracodawca go rozpozna. Jest on bowiem najbardziej rozpowszechniony. W takim formacie nacisk kładzie się na doświadczenie zawodowe i wykształcenie.

Sprawdzi się on idealnie w przypadku kandydatów ze średnim oraz dużym doświadczeniem. Ze względu na jego popularność eksperci radzą, by użyli go także początkujący kandydaci, którzy mają za sobą pierwszy staż zawodowy, wolontariat, czy praktyki.

📌Użyj odwróconego porządku chronologicznego. Wówczas twoje ostatnie osiągnięcia pojawią się jako pierwsze, a potem wymienisz poprzednie doświadczenia wstecz, aż do pierwszego. W ten sposób pracodawca szybko zauważy twoje najbardziej aktualne kompetencje.

Format mieszany

Ten format łączy w sobie dwa poprzednie. Często nazywany jest też układem łączonym lub hybrydowym. Polecany jest jedynie tym kandydatom, którzy mają wybitnie bogatą historię zawodową.

📌Zanim wybierzesz wzór CV, zastanów się, jaki format odpowiada twoim potrzebom i doświadczeniu. Następnie sięgnij po taki, który ma układ, którego potrzebujesz.

Nagłówek z danymi i tytuł życiorysu

Napisanie tej części curriculum vitae jest niezwykle proste i zajmie ci najmniej czasu. Nie bagatelizuj jednak tego zadania. Ta część jest kluczowa w procesie rekrutacji.

Umieść nagłówek na samej górze życiorysu. Powinien on zawierać twoje imię i nazwisko oraz podstawowe dane kontaktowe. Twoje imię i nazwisko będzie tytułem życiorysu, powinno więc znaleźć się na samej górze i dodatkowo być wyróżnione pogrubieniem lub nieco większą czcionką.

Twoje dane kontaktowe mogą pojawiać się w dowolnej kolejności. Najważniejsze jednak, by były one aktualne! Przed wysłaniem podania, sprawdź, czy nie zrobiłeś żadnych literówek.

⚠️Błędne lub nieaktualne dane sprawią, że pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować, a ty możesz stracić swoją szansę na to, aby zostać krawcową.

Poprawny i niepoprawny przykład

Poprawnie

Janina Nowak 987 987 676
janina.nowak123@gmail.com
Lublin


Niepoprawnie

Janina Nowak
1212janeczka536koteczka@buziaczki.pl
676 565 545 Domowy 8765434332 #2 098 765121
Adres: Ul. Pamiątkowa 125
32-029 Radom
POLSKA


Na pierwszy rzut oka widać, że pierwszy przykład jest przejrzysty. Nie tylko sprawia dobre wrażenie, ale także umożliwia rekruterowi szybkie odszukanie twoich danych kontaktowych.


cv krawcowej

Drugi przykład jest chaotyczny. Zostało w nim zawartych zbyt wiele informacji. Kandydatka podała trzy numery telefonu, z których żaden nie jest czytelny. Pamiętaj, że wystarczy jeden numer telefonu: taki, który będzie aktualny i który odbierzesz.

Nie ma potrzeby podawania dokładnego adresu zamieszkania – to wprowadza jeszcze większy chaos. Pisanie, w jakim kraju mieszkasz, ma sens tylko wtedy, kiedy ubiegasz się o pracę za granicą.

Zwróć uwagę na e-mail. Zawiera on przypadkowe liczby w różnych miejscach, przez co jest nieczytelny. Dodatkowo ma nieprofesjonalne zwroty.

🎁Eksperci polecają, by adres e-mail utworzyć, używając swojego imienia i nazwiska. Najlepiej użyć poczty Gmail lub Outlook.

Zdjęcie w CV – temat kontrowersji

Wielu szukających pracy, tworząc CV, staje przed rozterką związaną z fotografią w curriculum vitae. Choć coraz więcej firm odchodzi od praktyki przyjmowania podań ze zdjęciami ze względu na potencjalną dyskryminację, to nadal wiele polski pracodawców prosi o CV ze zdjęciem.

W tym przypadku radzimy kierować się prostą zasadą: jeżeli pracodawca wspomniał o zdjęciu w ogłoszeniu o pracę, najlepiej spełnić oczekiwania pracodawcy i dodać zdjęcie do CV. Jeżeli jednak nie ma mowy o fotografii – nie dodawaj jej do życiorysu.

📌Wybierz taki przykładowy wzór CV, do którego bez problemu wgrasz zdjęcie.

⚠️Życiorys to twoja wizytówka. Stwórz profesjonalny portret na gładkim tle samemu lub przy pomocy eksperta. Unikaj dodawania rozmazanych fotografii, selfies czy zdjęć z imprezy lub wakacji. Pokaż pracodawcy, że jesteś poważną kandydatką.

Historia zawodowa w CV

W pracy krawcowej doświadczenie gra bardzo istotną rolę. Właśnie dlatego musisz pamiętać, aby dodać tę sekcję do swojego CV. Podczas rekrutacji, potencjalna szefowa z pewnością spojrzy na tę część.

🎁Dopracuj tę część życiorysu, ponieważ wpłynie ona nie tylko na możliwość zatrudnienia, ale także na proponowane wynagrodzenie oraz warunki zatrudnienia.

W sekcji z doświadczeniem, przy każdej wymienionej pracy, pamiętaj, aby zawrzeć:

  • Nazwę pełnionego stanowiska
  • Nazwę firmy, w której pracowałaś
  • Czas trwania zatrudnienia.
📌Informacje podane powyżej to minimum, które powinien zawierać twój dokument. Aby zaimponować rekruterom i zwiększyć szanse na zatrudnienie, opisz swoje najważniejsze osiągnięcia na danym stanowisku.

Dokument aplikacyjny powinien zawierać tylko takie informacje, które są istotne dla funkcji, o którą się starasz. Masz mało miejsca w CV, wykorzystaj je więc dobrze.

👇Poniżej przedstawiamy przykład w CV osoby z doświadczeniem.

Starsza krawcowa
Szwalnia “Złote Runo”
2017-2020

  • Nadzorowałam pracę 10 praktykantek,
  • Projektowałam odzież dla kobiet i mężczyzn,
  • Zrealizowałam ponad 1000 zleceń, uzyskując zadowolenie klientów na poziomie 97%.

📌 Dane liczbowe to idealny sposób na to, aby pokazać potencjalnemu szefowi swoje mierzalne osiągnięcia.

A co jeśli nie mam doświadczenia zawodowego?

Osoby, które rozpoczynają na rynku pracy, często nie wiedzą, co zrobić z tą sekcją. Czasem decydują się w ogóle nie umieszczać jej w swoim życiorysie. Nie rób tego, lecz obróć tę część na swoją korzyść i wyróżnij się na tle innych początkujących krawcowych.

Pomyśl o praktykach szkolnych, stażach zawodowych, a nawet pełnionych wolontariatach. Możesz nawet pomyśleć o tych sytuacjach, w których pracowałaś na własny rachunek, tworząc ubrania dla znajomych, czy nawet samej siebie.

⚠️Rekruterzy wiedzą, że jesteś początkującą kandydatką. Jednak nigdy nie wpisuj w tę część słowa “brak”. To tylko ci zaszkodzi.

Oto przykład, który pokazuje, jak mało doświadczone krawcowe mogą stworzyć tę sekcję:

Wolontariuszka
Dom Samotnej Matki
04.2021 – 07.2021

  • Tworzyłam nowe, bardziej modne ubrania z odzieży z datków.
  • Podczas szycia uwzględniałam gusta oraz wymiary matek i dzieci.
  • Zajmowałam się tworzeniem nowych ubrań z pozostałych skrawków materiałów.

Wykształcenie w CV dla krawcowej

Choć najważniejsze jest doświadczenie, to aby zostać krawcową, musisz posiadać odpowiednią wiedzę teoretyczną. Możesz zdobyć ją w szkole, ale też na przeróżnych kursach. Jakiekolwiek jest twoje wykształcenie, pamiętaj, aby opisać je w swoim CV.

Przykłady

Wykształcenie

Krawcowa
Technikum Odzieżowe w Gdańsku
2012-2016

  • Otrzymałam tytuł krawcowej po zdaniu egzaminu zawodowego.
  • Ukończyłam szkołę ze średnią 5.2 i zdałam maturę podstawową na poziomie powyżej 85%.
  • Zrealizowałam dodatkowy wakacyjny kurs na temat zrównoważonej mody.

📌Doświadczone krawcowe nie muszą tak dokładnie opisywać swoich osiągnięć w szkole. Jednak, jeżeli dopiero zaczynasz karierę w tej branży, warto pokazać rekruterowi, że jesteś ambitna i gotowa do działania. Pochwal się wysoką średnią, dodatkowymi zajęciami na jakie uczęszczałaś, a także wszelkimi nagrodami i wyróżnieniami.

cv krawcowej

Projektowanie odzieży – jakie jeszcze umiejętności powinny znaleźć się w życiorysie krawcowej?

Każdy dobry wzór CV zawiera tę sekcję. Nic zresztą dziwnego: pełni ona kluczową funkcję podczas procesu zatrudnienia.

Bardzo często w celu prowadzenia rekrutacji, pracodawcy sięgają po tzw. systemy śledzenia kandydatów. Te programy wstępnie selekcjonują podania, odrzucając te, w których brakuje słów kluczowych.

Z pewnością nie chcesz, by twoje podanie zostało skreślone, zanim potencjalny szef w ogóle na nie spojrzy. Aby tego uniknąć, dokładnie przeczytaj ogłoszenie o pracę. Znajdziesz w nim wymagania i listę umiejętności, których oczekuje się od kandydatek. To właśnie one będą twoimi słowami kluczowymi.

📌Twoje CV i list motywacyjny powinny zawierać słowa kluczowe dokładnie w takiej samej formie jak w ogłoszeniu o pracę. Poświęć chwilę na edytowanie swojego CV, zanim wyślesz je do kolejnego pracodawcy.

Choć możesz czuć pokusę, by podkoloryzować swoje kompetencje, nigdy tego nie rób. Nie musisz mieć absolutnie wszystkich wymienionych umiejętności. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a potem i w pracy, twój szef wyłapie kłamstwo, a ty stracisz jego zaufanie, a nawet szanse na zatrudnienie, nawet jeżeli i tak byłabyś dobrą kandydatką.

Unikaj wysyłania podań w formacie PDF, ponieważ niektóre programy mają problem z ich dokładnym odczytaniem. Zamiast tego użyj pliku word.

👇 Spójrz poniżej, aby odkryć istotne kompetencje dla krawcowych:

Kompetencje twarde:

Twarde kompetencje to umiejętności praktyczne, bez których wykonywanie technicznej strony pracy byłoby niemożliwe.

📌Zawsze jako pierwsze wymieniaj te kompetencje, które zostały wypisane w ogłoszeniu o pracę. W ten sposób przyciągniesz wzrok rekrutera.

Kompetencje twarde

  • Tworzenie wykrojów,
  • Umiejętność projektowania odzieży męskiej, damskiej i dziecięcej,
  • Szycie i dopasowywanie sukien ślubnych,
  • Materiały z recyklingu,
  • Materiały ekologiczne,
  • Szycie skóry,
  • Zwężanie i poszerzanie ubrań,
  • Prawo jazdy kat. B,
  • Obsługa maszyny do szycia (podaj typ maszyny).

Kompetencje miękkie potrzebne w zawodzie krawcowej

Krawcowe często pracują z ludźmi: nie tylko rozmawiając z klientami, ale także pozyskując materiały, czy dogadując się ze sklepami detalicznymi. Właśnie dlatego pracodawca z pewnością zwróci uwagę na twoje kompetencje miękkie.

Oto niektóre z nich:

  • Praca pod presją czasu,
  • Zmysł artystyczny,
  • Punktualność,
  • Komunikatywność,
  • Sumienność,
  • Dokładność,
  • Zaangażowanie w wykonywane obowiązki,
  • Zdolność otwartej komunikacji,
  • Umiejętność słuchania potrzeb klientów,
  • Wysoka kultura osobista.

Podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe (profil zawodowy) jest bardzo popularną częścią w życiorysach za granicą. Jednak dodawanie profilu zawodowego w Polsce nadal jest dość sporą nowością. Warto wykorzystać to na swoją korzyść i wyróżnić się na tle konkurencji.

W podsumowaniu musisz podać najważniejsze informacje o sobie w atrakcyjny, ale zwięzły sposób. Podkreśl swoje największe umiejętności i osiągnięcia. Dzięki profilowi zawodowemu możesz wyróżnić się na tle nawet tych osób, które mają większe doświadczenie niż ty.

📌Jeżeli dopiero zaczynasz w branży, zamiast podsumowania zawodowego napisz swoje cele związane z karierą. To z pewnością sprawi, że rekruter zainteresuje się twoim podaniem.

Przyjrzyj się poniższym przykładom:

Poprawnie

Z wyróżnieniem ukończyłam Technikum Odzieżowe w Gdańsku. Posiadam 5-letnie doświadczenie jako krawcowa. Specjalizuję się w szyciu ubrań z ekologicznych i naturalnych materiałów. Zadowolenie moich klientów odgrywa w pracy kluczową rolę, co zaowocowało 95% retencją klientów.


Niepoprawnie

Kocham szyć. Interesuję się modą. Ukończyłam szkołę odzieżową.


Zwróć uwagę, że poprawny przykład zawiera krótkie, ale konkretne zdania. Na ich podstawie rekruter dowiaduje się o największych osiągnięciach, a także specjalizacji kandydatki. Ponadto pojawiają się dane liczbowe, które dodatkowo potwierdzają informacje zawarte w podsumowaniu.

Drugi przykład jest zbyt krótki. Nie ma w nim żadnych konkretnych informacji. Z pewnością nie pomoże kandydatce w zdobyciu pracy.

🎁Choć ta część znajduje się na samej górze CV, według specjalistów najlepiej zostawić jej tworzenie na sam koniec. Dzięki temu spojrzysz na swoje osiągnięcia i doświadczenia świeżym okiem i łatwiej będzie ci napisać tę część życiorysu.

Dodatkowe sekcje

Dobry wzór CV będzie zawierał dodatkowe sekcje, które pomogą ci zachwycić rekruterów. Aby zdobyć zawód szwaczki, który jest niszową profesją, musisz zrobić wszystko, aby się wyróżniać. Twoje CV może dodatkowo przedstawiać takie sekcje jak:

  • Znajomość języków,
  • Dodatkowe kursy,
  • Twoje zainteresowania,
🎁Nawet informacje na temat twoich zainteresowań powinny być związane z pracą, o którą się starasz.

Kursy

Po ukończeniu technikum czy szkoły zawodowej z pewnością będziesz znała podstawy krawiectwa. Możesz rozwijać swoje kwalifikacje w pracy praktycznej, ale także poszerzać wiedzę na kursach. Przyszłemu szefowi na pewno zaimponuje kandydatka, która nieustannie się kształci.

Przykładowe kursy to:

  • Kaletnictwo,
  • Komputerowa konstrukcja odzieży,
  • Projektowanie mody,
  • Materiały ekologiczne,
  • Zrównoważona moda.

Zainteresowania i hobby

Zachwyć pracodawcę zainteresowaniami związanymi z krawiectwem. Może to być na przykład pasja związana z projektowaniem strojów historycznych, cosplay, czy też zainteresowanie zrównoważoną modą np. wytwarzaniem ubrań z produktów z recyklingu. Najważniejsze jest, aby hobby, które wymieniasz, miało związek z pracą, o którą się starasz. Jeżeli interesujesz się domami mody, możesz to wpisać w CV, jeśli jednak twoim hobby są krzyżówki, raczej nie zachwyci to rekrutera.

Spraw, by twoje CV było jeszcze lepsze!

Sięgnij po wzory CV

W pracy krawcowej liczy się zmysł artystyczny. Pokaż rekruterom takie podanie, które będzie estetyczne i będzie współgrać z twoim gustem. Skorzystaj z szablonów CV i kreatora życiorysów, aby ułatwić sobie zadanie.

Sprawdź błędy

Przed wysłaniem podania zweryfikuj, czy nie ma w nim żadnych błędów. Wszystkie dane powinny być aktualne!

⚠️Podczas tworzenia ubrań, nawet najmniejszy błąd może mieć wpływ na wygląd kreacji. Pokaż rekruterom, że przykładasz wagę do szczegółów! Nawet najmniejsza literówka może zdyskwalifikować cię z rekrutacji.

Dodaj portfolio

Zaimponuj potencjalnemu szefowi, pokazując swoje wcześniejsze projekty. Zdjęcia ubrań, które stworzyłaś, będą najlepszą wizytówką dla twojej pracy. Jeżeli chcesz znaleźć pracę w kreatywnej pracowni, dodaj także swoje rysunki projektów.

Pisanie listów motywacyjnych – sposób na to, by się wyróżnić

Kolejnym sposobem na wyróżnienie się, jest dodanie listu motywacyjnego. Dzięki niemu możesz zaprezentować swoją unikatową osobowość, przedstawić szczegółowo swoje osiągnięcia, a także zaprezentować unikalny charakter.

Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć, sięgnij po nasze przykłady listów motywacyjnych.

CV szyte na miarę – podsumowanie


cv krawcowej

Mamy nadzieję, że ten artykuł poprowadzi cię przez proces tworzenia idealnego podania o pracę. Zobacz jeszcze raz najważniejsze punkty:

  • Dodając podsumowanie do życiorysu, możesz przyciągnąć wzrok rekruterów.
  • Dodatkowe sekcje pozwolą ci na podkreślenie unikalnych zdolności.
  • Kreator życiorysu pozwoli ci na szybkie stworzenie aplikacji, która będzie idealna i dostosowana do twoich potrzeb.
  • Dołączając list motywacyjny, zwiększasz swoje szanse na otrzymanie zatrudnienia.
  • Dodaj klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych, aby móc brać udział w rekrutacji.

Zajrzyj na naszą stronę, aby znaleźć więcej porad na temat szukania pracy. Skorzystaj też z naszych przykładowych życiorysów i szablonów CV. Z naszą pomocą stworzysz idealne podanie, dzięki któremu otrzymasz pracę marzeń, nawet w tak niszowej branży, jak krawiectwo.

FAQ

Czy muszę ukończyć technikum odzieżowe, żeby pracować jako krawcowa?

Krawcowe mają kilka opcji, jeżeli chodzi o ścieżkę edukacyjną. Technikum odzieżowe to tylko jedna z nich. Jako osoba dorosła możesz ukończyć kurs na krawcową. Takie kursy organizowane są w szkołach policealnych, szkołach wieczorowych, a także w niektórych pracowniach mody.

Zarówno w przypadku kursów, jak i szkoły średniej, będziesz brała udział w zajęciach praktycznych oraz teoretycznych.

Czy krawcowa może zostać projektantką mody?

Choć krawcowe z założenia nie projektują ubrań, lecz raczej zajmują się ich szyciem, bazując na uprzednio przygotowanych projektach, to wiele osób decyduje się na rozwój swojej kariery. W przypadku krawcowych, które jednocześnie są projektantkami, znalezienie pracy będzie łatwiejsze. Takie osoby będą też w stanie prowadzić kompleksowe usługi dla klientów w prywatnym studio.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV