CV analityka danych

Jeżeli jesteś mistrzem matematyki i żyjesz liczbami, stanowisko analityka danych czy też analityka finansowego, będzie dla ciebie dobrym wyborem.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykład życiorysu

Adam Nowak

Analityk danych
adamnowak@yahoo.com
568 659 623
https://www.linkedin.com/in/adamnowak
Warszawa

Podsumowanie zawodowe

Jestem zorientowanym na działanie analitykiem z ponad pięcioletnim doświadczeniem w handlu detalicznym. Osiągnąłem 13% wzrost sprzedaży w ciągu roku dzięki analizie zachowań klientów. Obecnie szukam nowych możliwości w sektorze bankowym, aby rozwinąć swoją karierę.

Doświadczenie zawodowe

2015 – 2020
Analityk danych
Next e-com LLC
Poznań

  • Zbudowałem modele analizy statystycznej dla systemów CRM, co skutkowało 13% wzrostem sprzedaży.
  • Użyłem analiz regresyjnych w celu zoptymalizowania Google Adwords, co zaowocowało 15% przyrostem współczynnika klikalności.
  • Przeprowadziłem modelowanie i manipulację raportowanych danych.

Wykształcenie

Analityk Biznesowy
Studia magisterskie
Politechnika Poznańska
2012-2015

Zarządzanie biznesem
Studia licencjackie
Uniwersytet Ekonomiczny w Warszawie
2009-2012

Specjalne projekty z zakresu analizy danych

Zaangażowany w Projekt Optymalizacji Sprzedaży 2018 jako analityk danych.

Cele projektu: Zidentyfikować podróż klienta przez lejek sprzedażowy Google Adwords i zoptymalizować go.

Proces: Przeanalizowałem dane z podróży przez lejek sprzedażowy ponad 5000 klientów.

Rezultaty:

  • Wykorzystałem analizę do zidentyfikowania możliwych ulepszeń i programowania przy użyciu Pythona.
  • Zwiększyłem konwersję o 20% i ROI Google Adwords o oszałamiające 30%.

Certyfikaty

Ukończyłem kurs Amazon AWS Big Data dla analityków danych

Umiejętności

  • Big data i eksploracja danych
  • Wizualizacja danych i raportowanie za pomocą Excela i Tableau
  • Analiza regresji
  • Programowanie w SQL i Pythonie
  • Komunikatywność
  • Punktualność
  • Precyzja

Praca analityka danych polega na zbieraniu i przechowywaniu danych (praca z Big Data), analizowaniu ich (eksploracja danych), identyfikowaniu kluczowych metryk, a także obejmuje prezentowanie materiałów eksploatacyjnych osobom decyzyjnym, które na ich podstawie podejmują decyzje związane z firmą.

Nasz świat jest wypełniony danymi. Według analiz 60% decyzji podejmowanych przez najlepsze firmy bazuje właśnie na danych.

Wraz ze wzrostem średnich dochodów w ciągu ostatnich kilku lat wzrosło również zapotrzebowanie na analityków danych, co utrudniło przeciętnym kandydatom zdobycie pracy na tym stanowisku. Musisz więc stworzyć idealne cv analityka danych, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

analityka danych

W tym przewodniku pokażemy ci, jak stworzyć efektywny życiorys zawodowy analityka danych, który pozwoli ci zdobyć zaproszenie na twoją następną rozmowę kwalifikacyjną i będzie pierwszym krokiem do zdobycia wymarzonej pracy w branży eksploracji danych.

Fakty na temat pracy jako analityk danych

Oto kilka faktów na temat pracy w branży analiza danych:

  • Według portalu pl przeciętny analityk danych zarabia 6 510 złotych brutto miesięcznie💰.
  • Analityk finansowy może liczyć na średnią miesięczną pensję w wysokości 7 050 złotych brutto.
  • Ponad 40% osób zatrudnionych jako analityk finansowy to kobiety.
  • Na zarobki wpływa staż pracy, wykształcenie, wielkość firmy, a także miejscowość, w której pracownik jest zatrudniony.
  • Ponad połowa pracowników cieszy się dodatkowymi benefitami w pracy, w tym prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym, karnetami do klubów fitness i na siłownie oraz możliwością pracy zdalnej.

Jak stworzyć życiorys dla analityka finansowego, danych lub biznesowego?

Układ życiorysu analityka danych

Poprawny układ życiorysu sprawi, że twoje życie stanie się łatwiejsze. Wyobraź sobie, że musisz przedstawić pięć lat doświadczenia zawodowego i dziesięć lat edukacji na jednej stronie papieru.

Dobry układ zwiększy przejrzystość informacji, które prezentujesz. Właśnie tego oczekują menedżerowie ds. zatrudnienia, ponieważ na ogół są oni bardzo zajętymi osobami. Średnio na każde CV poświęcają około sześciu sekund. To bardzo mało.

📌Porada: Jednostronicowy życiorys będzie idealny dla twojego CV analityka danych. Bądź przejrzysty i zwięzły w tym, o czym piszesz.

Każde słowo i zdanie w twoim życiorysie powinno odpowiadać na jedno pytanie: czy jest związane z posadą, o którą się ubiegasz? Jeżeli masz wątpliwości co do tego, czy dana informacja może ci pomóc zdobyć pracę marzeń, prawdopodobnie nie jest ona potrzebna w twoim CV.

Pamiętaj, twoja przestrzeń w CV jest bardzo cenna! Nie marnuj jej więc na zbędne informacje.

Dobry wzór CV analityka finansowego to taki, który zawiera następujące części:

  • Nagłówek z twoim imieniem i danymi kontaktowymi
  • Profesjonalne podsumowanie
  • Doświadczenie zawodowe
  • Wykształcenie
  • Umiejętności

To niezbędne minimum, jednak jeżeli marzysz o pracy w branży i chcesz się wykazać, powinieneś także umieścić dodatkowe sekcje, na przykład prezentujące zainteresowania, ukończone kursy, programy komputerowe, które obsługujesz czy też języki obce, którymi władasz.

Struktura w przykładowym życiorysie analityka danych

Zależnie od tego, czy tworzysz życiorys dla doświadczonego analityka danych, czy też CV do pracy na podstawowym stanowisku, możesz nieco zmodyfikować układ życiorysu.

Pisząc swój życiorys, musisz najpierw zdecydować, jakiej struktury użyjesz i musisz być konsekwentny w jej stosowaniu.

Istnieją trzy formaty życiorysów:

  • chronologiczny (najważniejsze jest w nim wykształcenie i historia zatrudnienia),
  • funkcjonalny (najważniejsze są umiejętności),
  • mieszany/łączony (łączy w sobie dwa poprzednie formaty).

Życiorys starszego analityka danych powinien mieć sekcje z doświadczeniem zawodowym i projektami na górze (układ chronologiczny lub mieszany). Z kolei w życiorysie początkującego kandydata na górze powinna się znaleźć sekcja z wykształceniem (układ funkcjonalny).

W życiorysie analityka danych polecam ci użyć odwróconego porządku chronologicznego. Oznacza to, że w pierwszej kolejności wymienisz swoje najnowsze stanowiska. W ten sposób twoja historia zawodowa, wykształcenie, a także pozostałe sekcje będą zaczynać się od twoich najbardziej istotnych osiągnięć.

💡Rekruterzy mają mało czasu i mogą nie czytać wszystkich pozycji w CV. Zaimponuj im więc pokazując jako pierwsze te, które liczą się najbardziej.

🎁 Aby ułatwić sobie zadanie pisania życiorysu analityka finansowego, wybierz taki szablon CV, który będzie miał format odpowiadający twoim doświadczeniom i preferencjom.

Zacznij od nagłówka

To w tym miejscu zaczyna się twój życiorys analityka biznesowego. Nie marnuj przestrzeni na tworzenie nagłówka, który będzie wyglądał jak nieskończona “biodata”. Napisz tylko istotne informacje. Pamiętaj, by przedstawić je w czytelny i jasny sposób.

Przykład nagłówka

💡 POPRAWNIE

Adam Nowak

Starszy analityk danych

adamnowak@gmail.com

856 964 658

https://www.linkedin.com/in/adamnowak


🛑 NIEPOPRAWNIE

Starszy analityk danych

Adam Nowak

adamkochabasie@gmail.com

856 964 658

ul. Słoneczna 14/5

Mokotów, Warszawa

Polska


Spójrz na omówienie poszczególnych sekcji w nagłówku:

Początek nagłówka: Powinieneś zawsze zaczynać nagłówek od swojego imienia i nazwiska. Wyróżnij je pogrubieniem lub nieco większą czcionką.

Adres e-mail: Postaraj się używać adresu e-mail, który brzmi profesjonalnie. Jeśli twój obecny adres e-mail nie brzmi profesjonalnie, zawsze możesz utworzyć nowy, aby umieścić go w swoim CV.

📌 Rada ekspertów: Zoptymalizuj swoje konto e-mail. Utwórz profesjonalnie wyglądający adres i podpis w e-mailu. Unikaj nieprofesjonalnych zwrotów, takich jak w zaprezentowanym niepoprawnym przykładzie.

Adres zamieszkania: Nie ma potrzeby podawania dokładnego adresu w CV. Świat się zmienia. Ludzie często się przeprowadzają i rekruterzy o tym wiedzą. Poza tym rekrutera nie obchodzi to, gdzie dokładnie mieszkasz. Podanie kraju zamieszkania będzie miało sens tylko wtedy, gdy ubiegasz się o pracę za granicą. Profil na LinkedIn: profil na LinkedIn jest doskonałym dodatkiem do twojego nagłówka, jeżeli aplikujesz na stanowisko analityka danych. Nie jest on jednak konieczny. Jeżeli go dodajesz, pamiętaj, że profil musi być zaktualizowany.

⚠️ Przed wysłaniem CV zweryfikuj, czy wszystkie twoje dane są aktualne i nie ma w nich literówek. Jeżeli pracodawca nie będzie się mógł z tobą skontaktować, możesz stracić szansę na zatrudnienie.

Podsumowanie zawodowe/profil zawodowy

Choć za granicą dodawanie podsumowania zawodowego do CV jest bardzo popularną praktyką, w Polsce mało kto wie, jak napisać taką część życiorysu. To krótki, kilkuzdaniowy tekst, który powinien przedstawiać twoje najważniejsze osiągnięcia i doświadczenia.

analityka danych

Przemyśl, czy podsumowanie zawodowe wniesie coś do twojego CV. Jako starszy analityk biznesowy możesz bardziej skorzystać omawiając dokładniej duży projekt, który zrealizowałeś. Młodsi kandydaci mogą jednak zwrócić uwagę profilem zawodowym i dzięki niemu pokonać nawet tych kandydatów, którzy są bardziej doświadczeni. Cele zawodowe z kolei sprawdzą się w przypadku początkujących analityków danych.

📌 Ta sekcja powinna znaleźć się na samej górze, tuż pod nagłówkiem. Jednak eksperci ds. zatrudnienia radzą, by jej tworzenie zostawić na sam koniec.

Przykłady profesjonalnego podsumowania CV osoby ubiegającej się o stanowisko analityka biznesowego

Oto przykład twoich celów zawodowych, które możesz przedstawić, aplikując na stanowisko starszego analityka danych.

NIEPOPRAWNIE

Pracowałem w sektorze sprzedaży detalicznej jako analityk danych przez pięć lat i odegrałem ważną rolę w zwiększaniu przychodów.


POPRAWNIE

Od ponad pięciu lat pełnię stanowisko analityka biznesowego. Specjalizuję w handlu detalicznym. Dzięki analizie zachowań klientów osiągnąłem 20% wzrost sprzedaży. Obecnie szukam nowych możliwości w sektorze bankowym.


Spójrz na poniższy przykład przedstawiający poprawny opis celów zawodowych świeżo upieczonego analityka biznesowego.

POPRAWNIE

Jestem absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Warszawie zafascynowanym liczbami. Szukam możliwości wykorzystania umiejętności w zakresie analizy danych i poprawy wydajności przedsiębiorstwa w sektorze bankowym.


Pamiętaj, że zawsze dobrze jest podać dane liczbowe, które potwierdzą twoje osiągnięcia. W ten sposób pracodawca w mierzalny sposób będzie mógł odnieść twoje dokonania do tego, co możesz zaoferować firmie. Nie powinieneś mieć z tym problemu, w końcu specjalizujesz się w wizualizacji danych!

Doświadczenie zawodowe w życiorysie analityka danych

Zanim zabierzesz się za pisanie podania, musisz dokładnie przeanalizować opis każdej pracy. W ofercie znajdziesz informacje o konkretnych wymaganiach. Rekruter może sprawdzić, czy posiadasz odpowiednie doświadczenie, które pozwoli ci wykazać się na rynku pracy.

📌Rada eksperta: przygotuj życiorys, bazując na opisie pracy, o którą się ubiegasz.

Pamiętaj, że ta sekcja musi przyciągać uwagę rekrutera. Nie tylko wpłynie ona na twoje możliwości zatrudnienia, ale może także mieć znaczenie podczas ustalania pensji z pracodawcą.

W tej sekcji koniecznie umieść poniższe informacje:

  • Nazwa stanowiska,
  • Nazwa firmy, która cię zatrudniała,
  • Okres zatrudnienia.
📌Pamiętaj, że takie informacje znajdą się w niemal każdym curriculum vitae. Aby zaciekawić rekrutera wypisz swoje najważniejsze obowiązki oraz osiągnięcia na tym stanowisku.

Jak opisać twoje profesjonalne doświadczenie analityka biznesowego?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, bardzo ważne jest napisanie tej sekcji w życiorysie analityka danych za pomocą odwróconego porządku chronologicznego. To pozwoli rekruterom od razu zauważyć twoje najnowsze osiągnięcia jako pierwsze.

Przejdź do sedna. Użyj zwięzłych wypunktowań, aby pokazać szczegółowe doświadczenie zdobyte na poprzednim stanowisku.

Używaj numerów tak często, jak to tylko możliwe. Przedstawienie twojego doświadczenia w sposób numeryczny może sprawić, że twoje CV zostanie zakwalifikowane do 5% najlepszych. Liczby, zwłaszcza w aplikacji analityka biznesowego to sposób na przekonanie potencjalnych pracodawców, że jesteś kandydatem, który wie, jak przedstawiać dane.

Spójrz na poniższy przykład

Analityk Biznesowy

2017-2020
Firma XYZ

  • Zoptymalizowałem główną stronę docelową za pomocą SQL, co zaowocowało 15% wzrostem sprzedaży
  • Użyłem analizy regresji do optymalizacji tekstu Google Adwords, co przyczyniło się do wzrostu współczynnika klikalności o 15.

A co, jeżeli jeszcze nie masz dużego doświadczenia jako analityk biznesowy?

Początkujący kandydaci nie są pewni, co zrobić z tą sekcją. Nie martw się! Nawet jeżeli nie masz dużego doświadczenia zawodowego, możesz wykorzystać tę część, żeby zaimponować rekruterowi.

Zastanów się nad stażami i praktykami zawodowymi, jakie zrealizowałeś. To właśnie będzie twoje pierwsze doświadczenie, które warto przedstawić potencjalnemu pracodawcy. Wielu studentów musi wykonać praktyki w ramach zaliczenia programu, więc nawet jeżeli jesteś świeżo upieczonym absolwentem, powinieneś mieć co pokazać.

👇Spójrz na poniższy przykład

Analityk danych – stażysta

Firma ABC

2014-2015

  • Wraz ze starszym analitykiem biznesowym badałem dane i na ich podstawie opracowywałem zakres działania firmy.
  • Moje propozycje działania przyczyniły się do 20% wzrostu retencji użytkowników strony internetowej firmy.

Aby ułatwić sobie pisanie swojego pierwszego CV, zajrzyj do naszego artykułu, w którym krok po kroku opisaliśmy jak stworzyć życiorys zawodowy absolwenta.

Jak przedstawić swoją edukację w CV?

Większość firm wymaga konkretnych akademickich lub zawodowych kwalifikacji do pracy jako analityk danych. Zazwyczaj wymagania dotyczące edukacji są zawarte w ogłoszeniu o pracę.

Sekcja z edukacją powinna zająć więcej przestrzeni w twoim życiorysie, jeżeli aplikujesz o pozycję jako początkujący kandydat. Podobnie, jeżeli pozycja jest dedykowana dla starszego analityka danych, przestrzeń poświęcona wykształceniu powinna być zmniejszona, a dodatkowe miejsce użyte do przedstawienia doświadczenia.

analityka danych

Większość ofert pracy dla analityków danych wymaga ukończenia studiów licencjackich, a na wyższe stanowiska pracodawcy mogą oczekiwać osób, które mają tytuł magistra.

Jeżeli ubiegasz się o początkujące stanowisko i nie masz zbyt dużego doświadczenia, o którym mógłbyś napisać, twoja sekcja z edukacją powinna pojawić się przed tą z doświadczeniem.

Zapisując swoją ścieżkę edukacyjną, nie zapomnij o podaniu następujących informacji:

  • Tytuł zawodowy i naukowy
  • Nazwa uczelni
  • Czas trwania nauki

Przykład

Analityk danych – magister Politechnika Poznańska

2012-2014

  • Otrzymywałem stypendium rektora dla wybitnie uzdolnionych studentów.
  • Zdobyłem doskonałą wiedzę z zakresu języków programowania Phyton i C++, czego potwierdzeniem jest wyróżnienie na trzech ogólnopolskich konferencjach naukowych.

📌 Jako starszy kandydat możesz podać tylko podstawowe informacje na temat ukończonej szkoły. Jeśli jednak ubiegasz się o stanowisko analityka finansowego jako osoba początkująca, warto wspomnieć o swoich największych osiągnięciach, aby pokazać, że jesteś ambitnym kandydatem.

🎁Podaj tylko najwyższy szczebel edukacji. Jeżeli jesteś początkującym kandydatem możesz wymienić zarówno swój licencjat, jak i studia magisterskie.

Sekcja z umiejętnościami

Analityk danych potrzebuje dość sporo twardych i miękkich umiejętności, aby odnieść sukces w branży. Umiejętności z zakresu analizy danych, kreatywne myślenie, umiejętności matematyczne i przykładanie wagi do szczegółów to tylko niektóre z nich.

Pamiętaj, że proces rekrutacyjny w dużej mierze odbywa się online. Firmy, w szczególności te zajmujące się analizą danych, korzystają z systemów śledzenia kandydatów, czyli specjalistycznych programów, które odrzucają podania bez słów kluczowych.

Nie martw się jednak na zapas. Te systemy śledzenia kandydatów nie są żadnym sekretem. Jeżeli chcesz przejść przez wstępną eliminację algorytmów i zdobyć wymarzoną pracę, wystarczy, że zajrzysz do ogłoszenia i dokładnie je przeczytasz. Wymienione tam umiejętności będą twoimi słowami kluczowymi.

⚠️Pamiętaj, aby słowa kluczowe znalazły się zarówno w twoim życiorysie zawodowym, jak i w liście motywacyjnym.

Umiejętności techniczne, które powinien mieć analityk finansowy

Twarde umiejętności są niezbędne do wykonywanego zawodu. Są to umiejętności nabyte, a więc można się ich nauczyć podczas studiów i pracy. Mogą to być na przykład:

  • Big data i eksploracja danych
  • Wizualizacja danych i raportowanie w Excelu i Tableau
  • Znajomość języków programowania: SQL i Python
  • Modelowanie procesów biznesowych
  • Analiza regresji
  • Interpretacja danych
  • Podstawy rachunkowości
  • Zaawansowane modele analizy statystycznej

Umiejętności miękkie

Choć praca analityka danych wymaga przede wszystkim kompetencji technicznych, zwróć uwagę na swoje umiejętności miękkie. Część z nich jest nabyta, a część może być rozwijana podczas pracy. Choć nie są one kluczowe dla analityków danych pracujących samotnie, to z pewnością będą niezbędne dla tych osób, które starają się o pracę w zespole lub jako liderzy.

Oto przykłady umiejętności miękkich:

  • Kreatywne myślenie
  • Umiejętność pracy pod presją czasu
  • Umiejętności analityczne
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Dbałość o szczegóły
  • Gracz zespołowy
  • Przywództwo
📌Zawsze wymieniaj w pierwszej kolejności te umiejętności, które są najbardziej istotne dla posady, o którą się ubiegasz, czyli te, które są wymienione w ofercie pracy.

Dodatkowe sekcje w życiorysie zawodowym

W tak konkurencyjnej branży ważne jest, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Aby to zrobić, możesz dodać do swojego CV dodatkowe sekcje. Z pewnością zwrócą one uwagę rekruterów.

Projekty

Użyj tej sekcji, aby sprawić, żeby twój życiorys wyróżni się na tle innych kandydatów. Jeżeli aplikujesz o posadę starszego analityka danych, powinieneś wypisać kilka szczegółów na temat projektów, które zrealizowałeś na poprzednim stanowisku.

Są to informacje, do których menedżerowie zatrudniający wrócą, dokonując wyboru między kilkoma kandydatami nawet w ostatnich etapach rozmów kwalifikacyjnych.

analityka danych

Opowiedz konkretnie o projekcie, swoim wkładzie w niego i jego wynikach. Nie wchodź w drobne szczegóły, ponieważ są to informacje, o które rekruterzy zapytają podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej. Niech będą ciekawi projektu.

POPRAWNIE

Od czerwca 2017 do grudnia 2017 pracowałem jako analityk danych w projekcie ABC

Cele projektu: Zidentyfikowanie podróży konsumenta przez lejek sprzedażowy Google Adwords i jego zoptymalizowanie

Proces: Analiza danych podróży przez lejek sprzedażowy ponad 5000 klientów

Rezultaty:

  • Wykorzystałem analizę do zidentyfikowania możliwych ulepszeń i programowania w Pythonie
  • Zwiększyłem konwersje o 20% i ROI Google Adwords o zawrotne 30%

Aby przedstawić zrealizowane projekty, stwórz osobną sekcję dla projektów lub podsekcję w części z doświadczeniem zawodowym.

Kursy i certyfikaty

Jeżeli posiadasz certyfikaty potwierdzające twoje umiejętności, koniecznie przedstaw je w swoim CV. Istnieją pewne umiejętności, które można zdobyć dzięki programom certyfikacji umiejętności analityków danych. Certyfikat będzie więc dowodem na to, czym możesz się wykazać w przyszłej pracy.

Te certyfikaty z pewnością sprawią, że twoje CV analityka danych będzie wyróżniać się na tle innych. Wymieniliśmy kilka popularnych certyfikatów dla analityków danych na rynku. Spróbuj uzyskać przynajmniej jeden kluczowy certyfikat i umieścić go w swoim CV, a gwarantujemy ci, że zwiększy to liczbę zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną o 80% lub więcej.

5 najlepszych certyfikatów dla analityków danych na świecie:

  • Certyfikat współpracownika analityka danych Microsoft
  • Kurs z zakresu nauk o danych na Uniwersytecie Columbia
  • Analityk danych CCA
  • Certyfikat zawodowy analityka danych IBM
  • Big data z certyfikatem Amazon AWS

Spraw, by twoje CV było idealne

Użyj kreatora CV

Nasze narzędzie do budowania CV to idealny sposób na to, aby stworzyć podanie, które będzie się wyróżniać. Nie musisz tracić czasu na projektowanie życiorysu zawodowego od podstaw. Wybierz jeden z naszych estetycznych i przyjemnych dla oka wzorów CV.

Możesz je w łatwy sposób edytować i szybko dostosować do swoich potrzeb. Skorzystaj z dostępu do prostego programu, aby zaktualizować swoje CV kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Napisz list motywacyjny

Część kandydatów zastanawia się, czy należy dołączyć list motywacyjny do CV. W przypadku, gdy pracodawca wprost prosi o niego w ogłoszeniu o pracę, nie ma wątpliwości, że taki dokument powinien być dołączony do podania.

Jednak nawet, jeśli pracodawca o niego nie prosi, postaraj się go napisać. Robiąc to pokazujesz, że jesteś ambitnym kandydatem, gotowym do działania i potrafisz wyjść z inicjatywą, robiąc nieco więcej niż tylko to, o co cię poproszono.

Sprawdź błędy w życiorysie

Przeczytaj swój życiorys kilka razy. Niech twój znajomy lub przyjaciel ci w tym pomoże. Twój życiorys analityka danych nie może mieć żadnych literówek czy błędów gramatycznych, ponieważ powinien demonstrować, że przykładasz wagę do szczegółów.

⚠️Praca analityka danych wymaga precyzji. Jeżeli rekruter zauważy błędy w CV, może je odrzucić, myśląc że nie zależy ci na zdobyciu posady.

Podsumowanie

Tworząc życiorys musisz pamiętać o następujących kwestiach:

  • Profil zawodowy to idealny sposób na przyciągnięcie uwagi rekrutera.
  • Techniczne umiejętności są najważniejsze w CV analityka danych, ale pracodawca może też zwrócić uwagę na kompetencje miękkie.
  • Wszystkie dane kontaktowe muszą być aktualne i nie zawierać błędów.
  • Format życiorysu zawodowego powinien być dobrany z uwzględnieniem poziomu twojego doświadczenia.
  • Starszy specjalista ds. danych powinien zaprezentować swoje najważniejsze projekty.
  • Aby przejść do dalszych etapów rekrutacji, nie zapomnij o dodaniu aktualnej klauzuli na temat przetwarzania danych osobowych.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu czujesz się pewniej w dziedzinie pisania podania o pracę. Zajrzyj do naszego kreatora CV, dzięki któremu stworzysz podanie w prosty i szybki sposób. Wybierz idealny wzór i przygotuj się na pracę marzeń.

FAQ

Gdzie wymienić umiejętności komputerowe w życiorysie zawodowym analityka danych?

Umiejętności komputerowe mogą znaleźć się w sekcji z kompetencjami technicznymi. Jeżeli jednak jest ich dużo, a pracodawca wymaga znajomości konkretnych programów, warto wymienić je w osobnej sekcji, tak aby nie zostały one przeoczone.

Czy powinienem dodawać zdjęcie do CV, jeżeli ubiegam się o stanowisko analityka finansowego?

Zdjęcie w CV powinno pojawić się tylko i wyłącznie wtedy, gdy pracodawca prosi o nie w ogłoszeniu o pracę. Pamiętaj jednak, że fotografia jest twoją wizytówką, a więc musisz wyglądać na niej profesjonalnie. Nie używaj selfie czy prywatnych zdjęć, na przykład z wakacji. Zamiast tego użyj portretu na gładkim tle. Pamiętaj, aby ubrać się adekwatnie do pozycji na którą aplikujesz.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV