Życiorys twórcy stron internetowych

Bycie twórcą stron internetowych (webdeveloperem) jest dość trudne. Ta branża wymaga wiele od swoich pracowników.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 2 opinie klientów

Jako twórca stron internetowych musisz biegle opanować pewne umiejętności techniczne, być w stanie pracować na różnym oprogramowaniu, a także przykładać uwagę do szczegółów.

Ponadto, sektor pracy nad stronami internetowymi jest pełen konkurencji. Wiele innych osób ubiegających się o pracę będzie aplikować o to samo stanowisko co ty.

My już wiemy, że masz to coś. Ale w jaki sposób pokonasz innych web developerów i zostaniesz zauważony przez menedżerów ds. zatrudnienia?

Odpowiedź brzmi: przez stworzenie efektywnego życiorysu twórcy stron internetowych!

W tym artykule zaprezentujemy ci kilka pomysłów i poprowadzimy przez różne aspekty pisania efektywnego i profesjonalnego życiorysu twórcy stron internetowych, przy pomocy naszych szablonów życiorysów i narzędzia do budowania CV!

Table of Contents

Dodatkowe informacje na temat tworzenia stron internetowych

Według niektórych statystyk, zatrudnienie twórców stron internetowych ma wzrosnąć o 8%, porównując rok 2019 z 2029.

Według portalu wynagrodzenia.pl webdeveloperzy zarabiają około 5490 PLN brutto miesięcznie.

Prawdopodobnie jest to spowodowane wzrastającym zapotrzebowaniem na takich specjalistów ze względu na ciągłą popularność urządzeń mobilnych i eCommerce.

Ze względu na to, że popularność branży web development wzrasta, rośnie też konkurencja. Musisz być na to gotowy.

Najlepszym sposobem na to, aby wyprzedzić konkurencję, jest napisanie doskonałego życiorysu twórcy stron internetowych.

Przykłady życiorysów twórców stron internetowych

Adam Nowak

Twórca stron internetowych

adamnowak@gmail.com

+48 345 788 599

GitHub: Adam Nowak

Profesjonalne podsumowanie

Doświadczony twórca stron internetowych z udokumentowaną historią pracy w branży oprogramowania komputerowego. Biegły w Phyton, TensorFlow Keras, PHP MVC, HTML5, Javascript, Jquery, Ajax. Inżynier z tytułem licencjata z informatyki.

Edukacja

Licencjat z informatyki

Politechnika Poznańska

2016 – 2020

Umiejętności

 • Python
 • PHP
 • Javascript
 • HTML5
 • CSS3
 • MySQL 

Języki

 • Polski (język ojczysty)
 • Angielski (C1).

Nagrody i certyfikaty

Certyfikowany specjalista ds. rozwoju oprogramowania

Zainteresowania

 • Blogging, Sport, Podróże

Jak stworzyć życiorys twórcy stron internetowych?

Nie ma wątpliwości, że praca web developera jest pełna wyzwań. Nie każdy może wykonywać ją z sukcesem.

W dodatku do wymaganych od twórców stron internetowych umiejętności liczba osób aplikująca na twoje wymarzone stanowisko jest również bardzo wysoka.

Ze względu na liczbę platform, które przenoszą się do sieci, zapotrzebowanie na twórców stron internetowych także naturalnie wzrasta. Będziesz musiał pokazać swoje umiejętności w dokładny i efektywny sposób, aby być zauważonym. W związku z tym, aby być o krok przed konkurencją, będziesz potrzebował dobrego życiorys web developera. Aby stworzyć naprawdę świetny życiorys, podążaj za naszymi wskazówkami zawartymi poniżej lub sprawdź nasze szablony życiorysów.

Jak uporządkować życiorys twórcy stron internetowych?

Aby treść twojego życiorysu była zwięzła i właściwa, musisz zapewnić swojemu życiorysowi silną strukturę i układ, dzieląc tekst na różne sekcje. Dzięki temu uzyskasz bardziej zrozumiałe i czytelne CV twórcy stron internetowych.

Dodatkowo polecamy, aby sekcje opisujące twoją historię zatrudnienia i osiągnięcia były napisane przy użyciu odwróconego porządku chronologicznego. To właściwy format dla CV twórcy stron internetowych.

Sformatowanie twojej sekcji przykładowego życiorysu twórcy stron internetowych od najstarszych do najnowszych informacji jest dobrym sposobem na to, aby twój życiorys się wyróżniał.

Oto lista polecanych sekcji, które powinieneś zawrzeć w swoim życiorysie web developera. W tym artykule szczegółowo omówimy każdą z tych sekcji. Postaraj się użyć następującego porządku sekcji:

 • Nagłówek
 • Profesjonalne podsumowanie
 • Sekcja z doświadczeniem zawodowym
 • Sekcja z wykształceniem
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Dodatkowe informacje

Zacznij od nagłówka życiorysu twórcy stron internetowych

Pamiętaj, że aby twój przykładowy życiorys twórcy stron internetowych był przeczytany przez rekruterów, będzie musiał on mieć swoją nazwę. Najlepiej bardzo prostą!

Umieść swoje imię i nazwisko na samej górze swojego życiorysu twórcy stron internetowych. Wyobraź sobie, że to tytuł twojego życiorysu web developera.

Zawsze zapisz swoje imię na samym początku swojego życiorysu.

Powiększ imię i nazwisko w stosunku do reszty tekstu w twoim podaniu. Pogrubienie tytułu i powiększenie tekstu jest preferowane. Do swojego imienia i nazwiska użyj fontu o rozmiarze 14-16.

Dodajmy też, że powinieneś użyć nagłówka dla nazwy każdej sekcji w swoim życiorysie twórcy stron internetowych.

Przykłady nagłówków / Złe przykłady nagłówków w życiorysie twórcy stron internetowych

POPRAWNIE
Adam Nowak

Twórca stron internetowych

adamnowak5@gmail.com

+48 752 864 854

GitHub: Adam Nowak

Oto przykład tego, jak nie powinien wyglądać nagłówek:

NIEPOPRAWNIE

Twórca stron internetowych

adamnowak5@gmail.com

+48 752 864 854

GitHub: Adam Nowak

Adam Nowak

Sekcja z profesjonalnym podsumowaniem życiorysu web developera

Życiorys twórcy stron internetowych opiera się na skuteczności jego treści.

Życiorys ma tylko 6 sekund, aby wpłynąć na kierownika ds. rekrutacji. Ogólnie rzecz biorąc, jest to czas, jaki menedżerowie ds. zatrudnienia spędzą nad każdym CV, jeśli listy motywacyjne przejdą przez filtry system śledzenia kandydatów.

Doskonałym sposobem na wzbudzenie zainteresowania czytelnika jest napisanie profesjonalnego podsumowania i umieszczenie go zaraz pod danymi kontaktowymi w życiorysie twórcy stron internetowych.

W niektórych aplikacjach zamiast podsumowania życiorysu pojawi się sekcja z celami zawodowymi. Jednakże wierzymy, że profesjonalne podsumowanie w lepszy sposób zaprezentuje twoje umiejętności i zdolności.

Profesjonalne podsumowania wpływa na podanie na wiele sposobów.

Sekcja z podsumowaniem daje ci możliwość zaprezentowania siebie i swoich profesjonalnych doświadczeń oraz umiejętności zdobytych w zakresie tworzenia stron internetowych.

W podsumowaniu opiszesz swoje najlepsze umiejętności, osiągnięcia i doświadczenia.

Wszystkie te informacje muszą być zawarte w zaledwie kilku zdaniach. Postaraj się spojrzeć na nie jak na przemowę w windzie (elevator pitch)!

To właśnie w ten sposób zdobędziesz uwagę menedżera ds. zatrudnienia i dostaniesz wymarzoną pracę.

Poniżej przedstawiamy przykłady efektywnego profesjonalnego podsumowania. Jeżeli szukasz dobrego narzędzia do tworzenia życiorysów, kliknij tutaj.

Przykłady podsumowania życiorysu twórcy stron internetowych

Oto przykład efektywnego podsumowania życiorysu twórcy stron internetowych:

Podsumowanie

Full Stack web developer z 3-letnim doświadczeniem w branży oprogramowania komputerowego. Biegły w Pythonie, PHP, MVC, html5, javascript i jquery. Umiejętny i skoncentrowany na osiąganiu celów inżynier z tytułem licencjata z informatyki.

Oto przykład nieefektywnego podsumowania życiorysu początkującego twórcy stron internetowych:

Podsumowanie

Web Designer z tytułem licencjata z informatyki pracujący w branży komputerowej. Biegły w Pythonie, PHP, javascript itp.

Sekcja z doświadczeniem zawodowym w życiorysie twórcy stron internetowych

Po zakończeniu pisania profesjonalnego podsumowania nadszedł czas, aby przejść do innych sekcji szablonu życiorysu.

Sekcja dotycząca doświadczenia zawodowego jest integralną częścią każdego CV. Życiorysy zarówno dla bardziej doświadczonych, jak i dla początkujących twórców stron internetowych muszą zawierać umiejętnie napisaną sekcję prezentującą doświadczenie.

W tej sekcji przedstawisz swoją historię zatrudnienia, opis stanowiska i osiągnięcia z poprzedniej pracy.

Zalecamy opisywanie historii pracy za pomocą dokładnych i łatwych do odczytania sformułowań. Wypunktowanie sprawi, że informacje będą wyglądać efektywniej.

Upewnij się, że każdy punkt zawiera informacje na temat tego, w jaki sposób użyłeś i rozwinąłeś swoje umiejętności, lub w jaki sposób wsparłeś swojego poprzedniego pracodawcę.

Opisz swoje doświadczenie zawodowe w życiorysie twórcy stron internetowych

Zalecamy pisanie o swoich doświadczeniach zawodowych w odwróconej kolejności chronologicznej, od twojej ostatniej do pierwszej pracy. Pamiętaj, aby wpisać dokładny tytuł stanowiska, na przykład „Full stack web developer”, a nie tylko web developer i oraz podać okres zatrudnienia.

Ważne też jest, abyś zrównoważył terminologię z branży i słowa kluczowe zwyczajnym słownictwem, aby sprawić, że każdy z punktów będzie łatwy do odczytania. Ponadto, rozpoczęcie każdego punktu od czasownika pomoże ci sprawić, że twój życiorys twórcy stron internetowych będzie bardziej efektywny.

Postaraj się nie używać trudnych słów i kompleksowej gramatyki. Opisz swoje osiągnięcia w zrozumiały sposób i wprost przedstaw korzyści, jakie przyniosłeś firmie. To sprawi, że rekruter będzie bardziej zainteresowany twoimi możliwościami i twoim życiorysem web developera.

Przykłady sekcji z doświadczeniem zawodowym dla początkujących twórców stron internetowych

Oto przykład życiorysu dla początkującego twórcy stron internetowych:

Doświadczenie

Twórca stron internetowych

Technologia

06/2015 – 11/2018

Warszawa

 • Zarządzałem, projektowałem i kodowałem dla klientów i małych firm w Warszawie strony internetowe implementujące flash, HTML i CSS.
 • Stworzyłem 4 logotypy i zbudowałem stronę firmową pod nową kampanię sprzedażową, a także zaprojektowałem nowe interfejsy użytkownika.
 • Zapewniłem wysoki poziom obsługi klienta poprzez terminowe i profesjonalne ukończenie projektów.

Przykłady sekcji z doświadczeniem zawodowym dla starszego web developera

Oto przykład sekcji z doświadczeniem zawodowym dla starszego web developera:

Doświadczenie

Starszy twórca stron internetowych

Technologia

06/2015 – 11/2018

Warszawa

 • Pracowałem w zespole programistycznym przy projektowaniu i wdrażaniu aplikacji, w tym aktualnych technologii i nowoczesnych języków programowania, takich jak PHP, Javascript i CSS.
 • Zintegrowałem bazę danych witryny z systemami stron trzecich za pośrednictwem API.
 • Zwiększyłem zyski firmy o 15%.

Wykształcenie w życiorysie twórcy stron internetowych

Po ukończeniu sekcji dotyczącej doświadczenia zawodowego, nadszedł czas, aby napisać część, która pokaże kierownikowi ds. rekrutacji twoje umiejętności i wykształcenie.

W dzisiejszych czasach niemal wszystkie firmy, do których wyślesz swoją aplikację, będą wymagały od ciebie ukończonych studiów wyższych.

Aby spełnić wymagania wielu firm i opisów pracy dla web developerów, musisz stworzyć sekcję z wykształceniem w swoim życiorysie twórcy stron internetowych.

Sekcja z wykształceniem to sposób na pokazanie, że posiadasz właściwą edukację potrzebną do pracy jako web developer.

Sekcja z wykształcenie może też zwiększyć zainteresowanie rekrutera twoją aplikacją poprzez pokazanie dodatkowych informacji o twoich kwalifikacjach.

Czy powinienem zacząć od sekcji z doświadczeniem zawodowym, czy z wykształceniem?

Świeżo upieczonym absolwentom polecamy najpierw wymienić swoje wykształcenie, a bardziej doświadczonym twórcom stron internetowym najpierw umieścić doświadczenie zawodowe.

Jak we właściwy sposób przedstawić swoje wykształcenie w życiorysie twórcy stron internetowych?

Stworzyliśmy listę kluczowych punktów, o których powinieneś pamiętać, tworząc sekcję z wykształceniem:

 • Dodaj swój najwyższy stopień wykształcenia jako pierwszy. Zawsze przedstawiaj swoje najwyższe wykształcenie jako pierwsze. Polecamy ci użycie metody odwróconego porządku chronologicznego. Jeżeli posiadasz tytuł licencjata, nie wspominaj o swoim świadectwie maturalnym.
 • Wymień stopień, nazwę i adres uczelni, do której uczęszczałeś, a także lata trwania edukacji.
 • Dodaj wszystkie dodatkowe informacje, na przykład istotne zajęcia pozalekcyjne czy też osiągnięcia, używając wypunktowania.
 • Wspomnij o swojej średniej, tylko jeśli wynosiła 4.5 lub więcej.
 • Jeżeli nie ukończyłeś licencjatu, po prostu wymień nazwę szkoły średniej, którą ukończyłeś.

Przykłady sekcji z wykształceniem w życiorysie twórcy stron internetowych

Edukacja

Licencjat z informatyki

Politechnika Poznańska

Poznań

2016 – 2020

 • Średnia: 4.74.
 • Wiceprezydent Technologicznego Koła Naukowego

Umiejętności, które powinny pojawić się w życiorysie twórcy stron internetowych

Aby twój życiorys doświadczonego twórcy stron internetowych przyciągnął więcej uwagi i zapewnił ci więcej zaproszeń na rozmowy kwalifikacyjne, powinieneś dodać sekcję z umiejętnościami!

Sekcja z umiejętnościami to doskonały sposób na pokazanie rekruterowi twoich umiejętności i wiedzy.

Wszystko od podstawowej wiedzy technicznej po umiejętności miękkie może być tu przedstawione.

Polecamy ci przejrzeć ofertę pracy, zanim zaczniesz spisywać swoje wszystkie istotne umiejętności. Postaraj się dopasować twoje umiejętności do opisu pracy stworzonego przez pracodawcę.

Jakie umiejętności są pożądane od twórcy stron internetowych?

Spraw, aby twój życiorys wyróżniał się, tworząc listę umiejętności, którą zawrzesz w sekcji z umiejętnościami w twoim życiorysie twórcy stron internetowych.

 • Dziennikarstwo
 • SQL Server
 • Microsoft Office
 • Python
 • HP QTP
 • Ruby
 • C++
 • HTML
 • CSS
 • Javascript
 • JQuery/AngularJS
 • Node.js
 • Express.js
 • Vagrant
 • Git
 • PHP
 • WordPress
 • Java
 • Full Stack Web Development
 • Tworzenie aplikacji mobilnych
 • Języki kodowania
 • Zarządzanie projektami
 • Przywództwo
 • Testowanie oprogramowania
 • Języki programowania

Dodatkowe nagłówki dla życiorysu web developera

Certyfikaty

Pamiętaj, aby poinformować kierownika ds. rekrutacji, że jesteś certyfikowanym specjalistą, umieszczając sekcję z certyfikatami w swoim życiorysie web developera.

W tej sekcji powinieneś przedstawić swoje dodatkowe osiągnięcia, oprócz doświadczenia zawodowego i wykształcenia. Tutaj możesz zaprezentować swoje certyfikaty i nagrody.

Pokaż rekruterowi, że jesteś najlepszym młodszym web developerem, pokazując certyfikaty z języków programowania i kodowania.

Dodanie tej sekcji do życiorysu zwiększy skuteczność twojego podania. W końcu tego rodzaju osiągnięcia pokazują, że nie tylko jesteś profesjonalnym twórcą stron internetowych, ale też posiadasz odpowiednie certyfikaty!

Zainteresowania

Sekcja z hobby i zainteresowaniami w twojej aplikacji musi odnosić się do opisu stanowiska pracy, o którą się ubiegasz.

Wspomnij zajęcia pozalekcyjne, w których bierzesz udział, i które wymagają od ciebie przykładania uwagi do szczegółów, umiejętności kierowniczych lub organizacyjnych. Mogą to być informacje, które przejdą przez systemy śledzenia kandydatów i zwiększą twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Na przykład wspomnij o swoim blogu, na którym przedstawiasz osobiste i niezależne projekty aplikacji internetowych lub spotkania deweloperów stron internetowych, na których omawiacie aplikację internetową. Wspomnij tylko o tych zainteresowaniach, które pasują do profilu stanowiska.

Języki

Poinformowanie czytelnika, że biegle posługujesz się kilkoma językami, może wzmocnić twój życiorys. Dotyczy to zwłaszcza firm wielojęzycznych, które muszą prowadzić interesy z osobami spoza kraju.

Kluczowe punkty związane z tworzeniem życiorysu twórcy stron internetowych

Oto kilka porad, które pomogą ci stworzyć wyróżniający się życiorys:

 • Zaprojektuj życiorys w oparciu o ofertę pracy, o którą się ubiegasz i jej wymagania.
 • Twoje profesjonalne podsumowanie musi dokładnie i zwięźle przedstawiać twoje umiejętności, motywację zawodową i umiejętności związane z pracą.
 • Zademonstruj swoją wartość jako twórca stron internetowych w sekcji historii pracy i umiejętności, przedstawiając kluczowe zadania i osiągnięcia z poprzednich miejsc pracy.
 • Zapisz swoje doświadczenia w odwrotnej kolejności chronologicznej.
 • W odpowiedni sposób połącz swoje umiejętności i doświadczenia z rynkiem pracy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Co twórcy stron internetowych powinni zawrzeć w swoim liście motywacyjnym?

Spróbuj opisać wszystkie swoje dotychczasowe doświadczenia zawodowe, umiejętności techniczne i wykształcenie. Postaraj się wykorzystać wszystkie sekcje życiorysu, aby uporządkować to, o czym będziesz pisać.

 • Jak napisać życiorys twórcy stron internetowych?

Postaraj się użyć struktury polecanej w tym artykule dla życiorysów web developerów.

Postaraj się użyć takiego porządku:

 • Nagłówek
 • Profesjonalne podsumowanie
 • Sekcja z doświadczeniem zawodowym
 • Sekcja z wykształceniem
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Dodatkowe informacje

Postaraj się też uporządkować treść życiorysu za pomocą odwróconego porządku chronologicznego!

 • Jakich umiejętności potrzebujesz, aby zostać web developerem?

Bycie twórcą stron internetowych wymaga wiedzy i wielu umiejętności technicznych.

Oto kilka z popularnych umiejętności, które musisz mieć do tej roli:

 • Umiejętności z zakresu HTML/CSS
 • Umiejętności analityczne
 • Umiejętności responsywnego projektowania
 • JavaScript
 • Umiejętności interpersonalne
 • Umiejętności testowania i debugowania
 • Optymalizacja wyszukiwarki
 • Interfejs użytkownika strony internetowej
 • Kodowanie
 • Sprzedaż e-commerce
 • Procedury składowane
 • Zarządzanie projektem