Życiorys specjalisty ds. mediów społecznościowych

Znany także pod nazwą marketer social media lub manager mediów społecznościowych, specjalista ds. mediów społecznościowych pełni ważną rolę, ponieważ zarządza obecnością marki w internecie poprzez zarządzanie treściami w mediach społecznościowych i zwiększanie świadomości marki. Od zarządzania kontami na mediach społecznościowych takich jak Facebook czy Tweeter, aż po analizowanie złożonych statystyk KPI, specjalista ds. mediów społecznościowych ma nie tylko za zadanie zwiększyć ruch organiczny na platformach społecznościowych i zwiększenie świadomości marki, ale także użycie obecności online w celu zwiększenia zysków.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 2 opinie klientów

Obecnie marki płacą dobre pieniądze specjalistom ds. mediów społecznościowych, którzy mogą im pomóc zbudować silną obecność w internecie, która w efekcie przyniesie im więcej klientów.

Co zawrzeć w życiorysie specjalisty ds. mediów społecznościowych?

Koordynator mediów społecznościowych w efektywny sposób zarządza pracą na wielu kanałach w social mediach i analizuje, jaki rodzaj treści będzie pasował do jakiego rodzaju platformy cyfrowej.

Teraz pojawia się pytanie o to, jakie rzeczy powinny zostać zawarte w życiorysie specjalisty ds. social mediów, aby wyróżnić cię na tle innych kandydatów.

Spójrzmy na przykłady życiorysów. Wyjaśnimy ci pokrótce sekcje, które muszą pojawić się w życiorysie specjalisty ds. mediów społecznościowych:

 • Podsumowanie
 • Doświadczenie
 • Umiejętności
 • Wykształcenie
 • Projekty
 • Osiągnięcia
 • Hobby/Czas wolny

Dodaj te sekcje do swojego życiorysu specjalisty ds. mediów społecznościowych w tej samej kolejności, aby uporządkować informacje, które przedstawisz.

Pomyśl o tych 2 sekcjach, jak o słowach kluczowych, których menedżerowie ds. social mediów ogólnie używają, aby znaleźć odbiorców. Doświadczenie zawodowe i umiejętności pełnią taką samą funkcję, ponieważ natychmiast przyciągają uwagę rekrutera.

Rozpocznij od wybrania odpowiedniego szablonu dla twojego życiorysu specjalisty ds. mediów społecznościowych

Czy kiedykolwiek czułeś, że źle wyglądająca strona internetowa lub układ mediów społecznościowych sprawiły, że natychmiast zwróciłeś się do konkurencji? Zastanów się, jak ważny jest układ przy wyborze szablonu życiorysu.

Szablon życiorysów to profesjonalnie zaprojektowany układ, który pomaga rozmieścić wszystkie istotne informacje w przejrzysty i zwięzły sposób.

Dla kogoś, kto pracuje w kreatywnej branży, twój życiorys specjalisty ds. social mediów również musi być kreatywny. Powinien być atrakcyjny na tyle, żeby zwrócił uwagę menedżera ds. zatrudnienia, ale także na tyle profesjonalny, aby nie odwracał uwagi rekruterów od treści.

Ale jak znaleźć taki idealny szablon?

Nasi specjaliści ds. tworzenia życiorysów opracowali go dla ciebie. Sprawdź nasze narzędzie do tworzenia życiorysów online i znajdź idealny szablon, który będzie pasował do wszystkich wymagań życiorysu specjalisty ds. mediów społecznościowych.

Jaki format wybrać dla życiorysu specjalisty ds. mediów społecznościowych?

Będąc koordynatorem mediów społecznościowych, rozumiesz, jak źle wygląda błędnie sformatowane wyrównanie tekstu w artykule na Facebooku lub na blogach internetowych i jak może to zniszczyć opinię o danej firmie. To jest potęga formatowania!

Formatowanie to sposób na zorganizowanie twojego tekstu oraz napisanie go w dobrze prezentujący się sposób, który jest przyjemny dla oka i nie wprawia czytelnika w zakłopotanie nawet w najmniejszym stopniu.

Ale jakie są podstawowe triki, które pomogą ci sprawić, że twój życiorys będzie wyglądał idealnie?

 • Marginesy – Podczas pisania życiorysu specjalisty ds. mediów społecznościowych upewnij się, że dostosowałeś marginesy tak, aby wyeliminować wszystkie zbędne białe przestrzenie w dokumencie.
 • Precyzja – Kiedy tworzysz niektóre sekcje w życiorysie koordynatora mediów społecznościowych, postaraj się być zwięzły, ale upewnij się, że napisane stwierdzenia są wystarczająco jasne, aby przedstawić wszystkie kluczowe informacje. Na przykład zacznij od zminimalizowania przestrzeni na swoje dane kontaktowe, aby niepotrzebnie nie zużywać miejsca na tak podstawowe informacje.
 • Sekcje– Podziel swój życiorys specjalisty ds. mediów społecznościowych na sekcje i nagłówki. To pomoże rekruterom szybko przejrzeć wszystkie informacje, łatwo odczytując to, co najważniejsze.
 • Wypunktowanie – Wypunktowanie pomaga w stworzeniu krótkich, ale łatwych do odczytania informacji, ponieważ treść zawarta jest w krótkich zdaniach, a więc te fakty pomogą rekruterowi podjąć ważne decyzje w łatwy sposób.
 • Bądź profesjonalny – Upewnij się, że używasz jednego stylu. Zawsze miej ten sam rozmiar nagłówków. Tekst pod nimi powinien być o jeden lub dwa rozmiary mniejszy. Nigdy nie używaj wyszukanych fontów. Użyj prostych, łatwych do odczytania czcionek.

Ogólnie istnieją trzy rodzaje formatowania:

 • Chronologiczny– W tym formacie, osoba pisząca życiorys używa odwróconego porządku chronologicznego. Powinna ona zacząć od wymienienia swojej ostatniej pracy.
 • Funkcjonalny – Funkcjonalny życiorys jest zazwyczaj używany przez ludzi, którzy mają małe doświadczenie zawodowe.
 • Mieszany – Mieszany format to najczęściej używany format życiorysu. Możesz w nim mieszać zarówno format chronologiczny, jak i funkcjonalny.

Profesjonalne podsumowanie życiorysu specjalisty ds. social mediów

Napisanie profesjonalnego podsumowania twojego życiorysu specjalisty ds. mediów społecznościowych daje ci szansę na to, aby dobrze się zaprezentować, ponieważ ta sekcja składa się z małego, 4-5 zdaniowego paragrafów, który podsumowuje twój życiorys i wywiera wrażenie na rekruterze. Na jego podstawie rekruter może zdecydować, czy nadajesz się do pracy, czy nie.

Profesjonalne podsumowanie życiorysu specjalisty ds. mediów społecznościowych możesz rozpocząć od przedstawienia swoich celów zawodowych. Na przykład możesz wymienić swoje cele i sugestie na temat tego, jak udoskonalić rozwój marki czy stron na social mediach. Możesz także po prostu przedstawić podsumowanie tego, co rekruter znajdzie w życiorysie.

Informacje, które powinieneś zawrzeć w:

1. Profesjonalnym podsumowaniu

  • Twoje umiejętności i to, jak ich używałeś w poprzedniej pracy;
  • Jakie jest twoje doświadczenie zawodowe i czemu było owocne;
  • Jakie były twoje osiągnięcia.

2. Celach zawodowych

  • Jakiej okazji zawodowej poszukujesz i dlaczego;
  • Co zrobiłbyś najlepiej, gdybyś został zatrudniony;
  • Jakie umiejętności chcesz udoskonalić.

W jaki sposób można stworzyć dobre, profesjonalne podsumowanie lub sekcję z celami zawodowymi w życiorysie specjalisty ds. social media?

Pisząc podsumowanie, czyli wstęp do wszystkich umiejętności i doświadczeń, o których wspominasz w swoim CV, spróbuj użyć tego formatu.

Przykłady profesjonalnego podsumowania

POPRAWNIE

Sprawny specjalista ds. mediów społecznościowym z 5-letnim doświadczeniem w kampaniach w social mediach. Sprawdzony lider z biegłą umiejętnością tworzenia planów w oparciu o metryki. Ekspert w tworzeniu treści i zarządzaniu tradycyjnymi i internetowymi kampaniami reklamowymi. Doświadczony użytkownik Google Analytics i AdWords. Poszukuje stanowiska w firmie ABC, w którym może wykorzystać swoje talent i cechy przywódcze.

NIEPOPRAWNIE

Absolwentka szkoły ABC. Mam doświadczenie w marketingu i social media. W mojej poprzedniej pracy zajmowałam się mediami społecznościowymi firmy, takimi jak Facebook i Twitter. Korzystałam z narzędzi społecznościowych i tworzyłam strategie cyfrowe, aby osiągnąć cele.

POPRAWNIE

Wyjątkowy specjalista ds. mediów społecznościowych. Ekspert komunikacji z dużym doświadczeniem w serwisach takich jak Facebook, TikTok i Instagram. Doświadczony, ze znajomością mediów społecznościowych i umiejętnością wykorzystania ich w celu zwiększenia widoczności klienta i lojalności konsumentów wobec marki.

Posiada doświadczenie w używaniu analiz do wykorzystywania danych do opracowywania strategii zwiększania rentowności firmy o 20%.

NIEPOPRAWNIE

Koordynator social mediów z 4-letnim doświadczeniem w marketingu. Stworzyłem różne strategie i zwiększyłem liczbę klientów w mojej poprzedniej firmie. Stworzyłem kalendarz w mediach społecznościowych i obsługiwałem konferencje branżowe. Ubiegam się o rolę koordynatora mediów społecznościowych, aby pomóc wam zarządzać osobistymi kontami w mediach społecznościowych na Facebooku i Twitterze oraz zwiększyć ogólne współczynniki konwersji.

Przykłady sekcji z celami zawodowymi

NIEPOPRAWNIE

Posiadam wiele umiejętności z różnych zawodów oraz wykorzystuję powszechną wiedzę, aby zrozumieć i przeanalizować ważne lekcje, które zdobywam w miejscu pracy i samym życiu. Zapewnię większe zaangażowanie na waszej stronie na Facebooku i stronach internetowych. Moje doświadczenie pomoże waszej firmie zbudować kreatywną strategię marketingową i działania promocyjne.

Powyższe przykłady to przewodniki, które pomogą ci stworzyć lepsze podsumowanie lub cele kariery dla twojej sekcji z podsumowaniem życiorysu specjalisty ds. mediów społecznościowych.

Jak stworzyć sekcję z doświadczeniem zawodowym w życiorysie?

Praca specjalisty ds. mediów społecznościowych nie polega tylko na tworzeniu strategii marketingowych i kampanii reklamowych na social mediach, ale także na tym, w jaki sposób zarządzasz i koordynujesz treścią publikowaną na różnych platformach społecznościowych. Właśnie to definiuje prawdziwego menedżera ds. mediów społecznościowych.

A ten poziom zaawansowania w pracy może przyjść tylko z doświadczeniem!

Podczas pisania CV specjalisty ds. mediów społecznościowych wspomnienie o swoim poprzednim doświadczeniu zawodowym jest nie tylko niezbędne, ale także kluczowe. Powód jest dość prosty, ale fascynujący. Rzeczą w mediach społecznościowych jest to, że wskaźnik odpowiedzi jest generalnie bardzo wysoki, dlatego każda treść, którą przesyłasz, powinna natychmiast wywoływać reakcję.

W związku z tym twoja poprzednia praca będzie zawsze przejrzysta, ponieważ istnieje w sieci i twój menedżer ds. zatrudnienia w łatwy sposób może wyśledzić twoje treści i sprawdzić, ile reakcji wywołały.

Ale jakie są rodzaje doświadczenia zawodowe, które mogą być włączone w życiorys specjalisty ds. mediów społecznościowych?

 • Praktyki! Dla kogoś, kto zajmuje się marketingiem cyfrowym, staże są zawsze integralną częścią rozwoju.
 • Jeśli masz jakieś doświadczenie jako freelancer, nie wahaj się o tym wspomnieć, ponieważ pokazuje to twoją niezależność w pozyskiwaniu klientów i inicjowaniu projektów. Nie zapomnij dołączyć osobistej strony internetowej, jeśli ją posiadasz, aby pokazać twój styl pracy.
 • Wspomnij o różnych projektach w mediach społecznościowych, kampaniach marketingowych i strategiach marketingowych, które zaprojektowałeś. Dzięki nim pokażesz, jak radzisz sobie z presją i przywództwem.

Przykłady doświadczenia zawodowego

W przeciwieństwie do formatów CV z innych branż, tworzenie sekcji z doświadczeniem zawodowym w życiorysie koordynatora mediów społecznościowych jest nieco inne. Z czasem zmniejsza się zakres uwagi rekruterów. Tak więc bez względu na to, co piszesz, musi to wzbudzać zainteresowanie i eliminować powtórzenia.

Oto kilka dobrych przykładów sekcji z doświadczeniem stworzonych przez osoby poszukujące pracy:

Utrzymywałam innowacyjność marki i byłam na bieżąco z najnowszymi trendami w mediach społecznościowych.

Monitorowałem oznaczenia związane z marką na wszystkich platformach społecznościowych i angażowałem się w odpowiedzi czytelników na artykuły.

Więcej przykładów:

POPRAWNIE
 • Reklamował wprowadzenie nowych produktów, kontaktując się z mediami społecznościowymi, działami public relations i innymi zespołami w firmie.
 • Pisanie, edytowanie i publikowanie treści, które można udostępniać na wszystkich profilach społecznościowych i kanałach partnerskich marki.
 • Zaprojektowałem i zrealizowałem kampanię marketingową w mediach społecznościowych dla firmy ABC.
 • Utworzyłem i zarządzałem osobistym kontem w mediach społecznościowych dobrze sprzedającego się produktu/usługi na Instagramie i Pintereście.
 • Wykorzystywałem raporty Google Analytics w celu zwiększenia zaangażowania.
 • Opracowałem kalendarz treści i strategię automatyzacji zadań.
 • Zarządzałem platformami społecznościowymi stworzonymi z myślą o przepływie komunikacji wewnętrznej i uczestnictwie społeczności.
NIEPOPRAWNIE
 • Publikowałem posty na blogu online.
 • Śledziłem trendy na mediach społecznościowych i tworzyłem strategię marketingową.
 • Śledziłem oznaczenia na Facebooku i Twitterze i kontaktowałem się z kierownictwem.
 • Stworzyłem strategie biznesowe, aby zwiększyć udział publiczności.
POPRAWNIE

Monitorowałem rozmowy w Hootsuite i proaktywnie kontaktowałem się z kluczowymi wpływowymi osobami i blogerami w społeczności, aby zbudować markę.

Sporządzałem raporty i prezentacje dla wyższej kadry kierowniczej w celu śledzenia recenzji klientów, analityki mediów społecznościowych i osiągnięć, które można łatwo zrozumieć z perspektywy sprzedaży.

Podstawowe rzeczy, o których należy pamiętać, przystępując do pisania sekcji z doświadczeniem zawodowym:

 • Użyj wypunktowania, aby wyjaśnić zakres swoich zadań.
 • Twoje wyjaśnienie powinno mieć zazwyczaj nie więcej niż 2 linie.
 • Zawsze staraj się użyć wartości numerycznych w pierwszej linii, aby podkreślić swój talent.
 • Kontynuuj, wspominając zadania, w których wykazałeś się przywództwem w swojej pracy, na przykład szkolenie członka swojego zespołu lub taktykę, której użyłeś do rozwiązania konkretnego problemu.

Zawsze podkreślaj swoje umiejętności z zakresu marketingu

Umiejętności, jak wspomniano powyżej, to dusza koordynatora mediów społecznościowych. Menedżer ds. marketingu cyfrowego musi mieć umiejętność do idealnego harmonizowania pracy nad różnymi platformami mediów społecznościowych, z którymi pracuje dla marki.

W życiorysie specjalisty ds. mediów społecznościowych ważne jest włączenie osobnej sekcji, prezentującej twoje umiejętności. Właściwe wymienienie swoich umiejętności daje bardzo jasny obraz ciebie jako osoby oraz twojej biegłości technicznej.

Rodzaje umiejętności, które powinny być zawarte w życiorysie specjalisty ds. social mediów:

Umiejętności miękkie

 • Elastyczność
 • Zdolność adaptacji
 • Przywództwo
 • Bycie zmotywowanym itp.

Umiejętności techniczne

 • Narzędzia marketingowe, takie jak Proofhub/Hootsuite
 • Narzędzia do projektowania, takie jak Canva/Photoshop
 • Systemy zarządzania treścią, takie jak WordPress itp.
 • Analityka Google dla kanałów społecznościowych i sieci społecznościowych
 • Kalendarz treści i automatyzacja wielu platform
 • Narzędzia reklamowe, takie jak reklamy Google AdWord/Facebook w serwisach społecznościowych
 • Strategia mediów społecznościowych
 • Monitorowanie pojawiających się trendów

Nie zapomnij dodać certyfikatów do swojego życiorysu

Kursy cyfrowe to nowa era uczenia się i doskonalenia się w pracy. Istnieją tysiące platform online, które zapewniają takie certyfikaty, na przykład Hubspot, Udemy, Coursera itp. Przedsięwzięcie takich kursów w zakresie mediów społecznościowych pomaga lepiej zorientować się w najnowszych trendach zmieniających się w przestrzeni internetowej w danym momencie. Upewnij się, że uwzględniłeś je w swoim życiorysie, aby pokazać pracodawcy swój potencjał.

Najważniejsze punkty

 • Pozycja koordynatora ds. mediów społecznościowych stała się teraz bardzo satysfakcjonującym zawodem.
 • Konta na Instagramie są teraz wykorzystywane do celów komercyjnych.
 • Zadaniem koordynatora mediów społecznościowych jest delegowanie pracy i tworzenia treści online.
 • Edukacja i umiejętności to 2 najważniejsze sekcje życiorysu specjalisty ds. mediów społecznościowych.

Najczęściej zadawane pytania

Jak wymienić umiejętności w życiorysie specjalisty ds. mediów społecznościowych?

Wymień odpowiednie umiejętności i certyfikaty, które są adekwatne dla stanowiska, o które się ubiegasz, w sekcji z umiejętnościami.

Jaka jest średnia pensja specjalisty ds. social mediów?

Według portalu pracuj.pl średnia pensja wynosi 5 100 PLN brutto miesięcznie.

Jakie są dobre cele zawodowe, które można zawrzeć w życiorysie specjalisty ds. social mediów?

Sprawdź nasze przykłady powyżej.

Co powinien zawierać mój życiorys specjalisty ds. mediów społecznościowych?

 • Podsumowanie
 • Doświadczenie
 • Umiejętności
 • Edukację
 • Projekty
 • Osiągnięcia
 • Hobby/czas wolny

Sprawdź nasze przykłady życiorysu i szablony, aby zdobyć więcej pomysłów.