Życiorys projektanta mody

Kiedy myślisz o karierze projektanta mody, myślisz o blichtrze i przepychu, który wiąże się z tą karierą i ekscytującymi zarobkami. Chociaż jest to faktycznie część pracy, aby zostać odnoszącym sukcesy projektantem mody potrzeba o wiele więcej niż bycie glamour.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 1 opinie klientów

Branża modowa jest bardzo konkurencyjna i potrzebujesz życiorysu projektanta mody, który będzie się wyróżniał i współgrał z twoim portfolio. Musisz także nadążać za trendami w modzie, rozwijać nowe pomysły i poświęcać swój czas na naukę wszystkiego, co jest potrzebne, aby poprawić rozpoznawalność i tożsamości marki.

Oprócz portfolio projektów, które pomoże ci pochwalić się najnowszymi koncepcjami projektowymi, potrzebujesz życiorysu projektanta mody, który umożliwi ci zademonstrowanie twojego doświadczenia zawodowego, wykształcenia i umiejętności.

Spójrzmy na porady ekspertów, które pomogą ci przy tworzeniu nowego życiorysu, dzięki któremu zdobędziesz pracę marzeń.

Jak napisać zwracający uwagę życiorys projektanta mody?

Być może słyszałeś lub nie, że przeciętnie menedżerowie ds. rekrutacji poświęcają mniej niż dziesięć sekund każdemu życiorysowi. Oznacza to, że życiorys projektanta mody musi przyciągnąć uwagę rekrutera w ciągu pierwszych kilku sekund. Twój życiorys projektanta mody powinien podkreślać twoje umiejętności i zdolności twórcze w sposób, który wyróżnia cię na tle wszystkich innych osób poszukujących pracy.

Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest użycie prawidłowego formatu życiorysu, który zademonstruje twoje doświadczenie rekruterowi lub skorzystanie z narzędzia do tworzenia CV. Powinieneś również upewnić się, że twój życiorys zawiera wszystkie istotne informacje. Oto sekcje, które musisz zawrzeć w swoim życiorysie projektanta mody.

 • Nagłówek

Ta sekcja powinna zawierać twoje imię i nazwisko, dane kontaktowe i informację o portfolio.

 • Podsumowanie kariery lub cele zawodowe

Podsumowanie kariery jest idealne, jeśli masz odpowiednie doświadczenie w branży modowej. Jeśli dopiero zaczynasz karierę i nie masz doświadczenia, dobrym rozwiązaniem jest stworzenie sekcji prezentującej twoje cele zawodowe.

 • Doświadczenie zawodowe

Ta sekcja zawiera podsumowanie twojej historii pracy, wymieniając stanowiska, które pełniłeś wcześniej. Zawsze lepiej jest dodać te stanowiska, które pasują do pozycji, o którą się ubiegasz.

 • Sekcja z wykształceniem

W tej sekcji wymieniasz wszelkie zdobyte wykształcenie, zwłaszcza jeśli ma ono związek z pracą projektanta mody, o którą się ubiegasz.

 • Sekcja z umiejętnościami

W tym miejscu wspominasz o twardych i miękkich umiejętnościach, które posiadasz i które są związane z pracą, o którą się ubiegasz.

Na koniec wymień wszelkie certyfikaty lub wolontariaty, które pomogą wyróżnić twój życiorys projektanta mody.

Jaki jest najlepszy format dla życiorysu projektanta mody?

Odpowiedni format życiorysu projektanta mody pomoże ci w zdobyciu wymarzonej pracy. Z kolei nieodpowiednio dobrany format może sprawić, że stracisz wspaniałą okazję. Dzieje się tak, ponieważ poprawny format pozwala ci zaprezentować swoje doświadczenie i umiejętności w twoim życiorysie projektanta mody w taki sposób, który pomoże ci się wyróżniać. Choć zwariowany układ może wydawać się dobrym pomysłem, lepiej trzymać się profesjonalnych formatów życiorysów.

Istnieją trzy różne formaty, których możesz użyć, tworząc swój życiorys projektanta mody:

 • Odwrócony porządek chronologiczny

Większość menedżerów ds. rekrutacji preferuje ten format, ponieważ jest najłatwiejszy do skanowania przez systemy śledzenia kandydatów. Najpierw wymieniasz w nim swoją ostatnią pracę. Jest on najlepszym formatem, jeśli masz duże doświadczenie zawodowe jako projektant mody.

 • Życiorys funkcjonalny

Funkcjonalny życiorys skupia się na twoich umiejętnościach, a nie na doświadczeniu. Jeśli jesteś świeżo upieczonym absolwentem lub zmieniasz karierę i nie masz żadnego doświadczenia w branży modowej, jest to doskonały format dla ciebie. Pozwala on pokazać twoje zbywalne umiejętności, które zdobyłeś, pełniąc inne stanowiska.

 • Życiorys mieszany

Ten format łączy najlepsze cechy formatu życiorysu z odwróconą chronologią i funkcjonalnego. Ten format sprawdza się dobrze w przypadku kandydatów, którzy mają już jakieś doświadczenie w pracy jako projektanci mody.

Rozpocznij swój życiorys projektanta mody od nagłówka przykuwającego uwagę

Nagłówek jest niezbędny w życiorysie projektanta mody, ponieważ zawiera twoje imię i nazwisko, dane kontaktowe oraz linki do twojego portfolio i profilu na Linkedin. Jeśli nie masz pewności, jak stworzyć nagłówek w życiorysie projektanta mody, możesz sprawdzić różne szablony CV dla projektantów mody. Sprawdź nasze przykłady życiorysów.

Jeśli twoje profile w mediach społecznościowych prezentują twoją pracę, również możesz uwzględnić je w nagłówku. Twój adres jest opcjonalny, ale jeśli starasz się o pracę za granicą, należy go dodać. Spójrzmy na przykładowy nagłówek w życiorysie projektanta mody.

Przykład

POPRAWNIE
Anna Kowalska

Projektantka Mody

725 652 456

anna.kowalska@gmail.com

AnnaKow.com

Przedstaw swoje dane kontaktowe w przejrzysty sposób

Informacje kontaktowe w życiorysie projektanta mody mają kluczowe znaczenie, ponieważ menedżer ds. rekrutacji nie będzie mógł się z tobą skontaktować, jeśli podasz nieprawdziwe informacje. Dlatego musisz dokładnie sprawdzić życiorys projektanta mody i upewnić się, że dodałeś dokładne dane kontaktowe.

Ta sekcja nagłówka powinna zawierać twoje imię i nazwisko, numer telefonu, miasto, kod pocztowy, adres e-mail i adres domowy (opcjonalnie). Możesz również dodać link do swojego profilu Linkedin i inne linki do swojej strony internetowej lub portfolio.

Przykład

POPRAWNIE
Laura Nowak

lauranowak@gmail.com

564-654-764

Ul. Słoneczna 15

Warszawa

linkedin.com/in/laura-nowak

NIEPOPRAWNIE

Laura Nowak

Warszawa

Jak stworzyć sekcję z podsumowaniem w życiorysie projektanta mody?

Podsumowanie życiorysu projektanta mody daje ci szansę na przyciągnięcie uwagi potencjalnego pracodawcy. W jednym krótkim akapicie musisz podsumować swoje cele zawodowe i kluczowe osiągnięcia. Ta sekcja jest jak pitch sprzedażowy i powinna przekonać potencjalnego pracodawcę do dalszego czytania twojego życiorysu projektanta mody.

Jeśli nie masz dużego doświadczenia, rozważ dodanie celów zawodowych w swoim życiorysie projektanta mody i zaprezentuj wartość, którą wniesiesz do firmy.

Eksperci ds. kariery doradzają projektantom mody, aby stworzyli podsumowanie życiorysu, które pozwoli im się wyróżnić, skupiając się na tym, co odróżnia ich od innych projektantów ubiegających się o to samo stanowisko.

Jak stworzyć sekcję z wykształceniem w życiorysie projektanta mody?

Sekcja z wykształceniem jest jedną z najważniejszych sekcji w twoim CV i nie powinieneś pomijać jej w życiorysie projektanta mody. Przejrzenie przykładów życiorysów projektantów mody może ci pomóc w tworzeniu tej sekcji. Możesz także użyć narzędzia do budowania życiorysów lub szablonów CV, które pomogą ci stworzyć idealny życiorys w dobrym stylu. Sprawdź nasze szablony CV.

Większość ofert pracy dla projektantów mody wspomina o tym, jakie wykształcenie jest wymagane, dlatego ważne jest, aby sprawdzić ofertę pracy i zobaczyć, co jest wymagane oraz dodać niezbędne kwalifikacje do życiorysu projektanta mody.

Jeżeli masz kilka lat doświadczenia zawodowego, zawrzyj tu następujące informacje:

 • Twój stopień naukowy.
 • Nazwę szkoły, którą ukończyłeś.
 • Daty rozpoczęcia i zakończenia danej szkoły.

Jeżeli nie masz dużego doświadczenia zawodowego, zawrzyj tu też swoją średnią, o ile wynosi 4.5 lub więcej, a także adekwatne zajęcia, na które uczęszczałeś.

Przykład

POPRAWNIE

Licencjat z projektowania mody

Akademia Artystyczna w Warszawie

2011-2014

Marketing i zarządzanie modą

Fashion Institute of Technology

Nowy Jork

2014-2017

NIEPOPRAWNIE
Marketing i zarządzanie modą

Licencjat z projektowania mody

Sekcja z doświadczeniem zawodowym

Część z doświadczeniem zawodowym w życiorysie projektanta mody jest niezbędna, ponieważ pozwala rekruterowi dostrzec umiejętności, które zademonstrowałeś na poprzednich stanowiskach. Jeśli ubiegasz się o pracę projektanta mody, każde doświadczenie w pracy z zespołami produkcyjnymi, przy pomaganiu w procesie projektowania i tworzeniu prezentacji będzie bardzo przydatne.

Eksperci ds. kariery radzą, aby wspomnieć tylko o tych doświadczeniach zawodowych, które są istotne dla pracy na stanowisku projektanta mody, a także, aby zacząć od wymieniania swojej ostatniej pracy na pierwszym miejscu.

Każda praca, którą wymienisz w życiorysie projektanta mody, powinna zawierać co najmniej trzy do pięciu punktów, w których wyjaśnisz swoje obowiązki i kluczowe osiągnięcia w tej konkretnej roli. Obowiązki te powinny być zgodne z tymi wymienionymi w opisie stanowiska, o które się ubiegasz. Nie zapomnij też przedstawić swoich osiągnięć za pomocą liczb, aby pokazać rekruterowi wartość, jaką wniesiesz do nowej pracy.

Przykład

POPRAWNIE
Projektant mody

Ritz Wear Nowy Jork

Wrzesień 2018- Obecnie

 • Zaprojektowałem etykiety dla Ritz Wear New York, w tym materiał, wzór i wykończenie, nadruk i przycinanie.
 • Zapewniłem wsparcie zespołowi projektowemu i zespołowi produkcyjnemu w procesie projektowania w celu zainicjowania usprawnień operacyjnych i rozwiązywania problemów związanych z klientem, czego wynikiem była obsługa klienta A-1.
 • Pełniłem funkcję lidera zespołu projektowego podczas tworzenia projektu technicznego w celu promowania ścisłej współpracy, wymiany informacji i opracowania satysfakcjonujących rozwiązań, co zaowocowało pomyślnym świadczeniem różnych usług.

Umiejętności, które należy zawrzeć w życiorysie projektanta mody

Praca projektanta mody wymaga nie tylko nadążania za najnowszymi trendami mody i dobrego wyczucia stylu, ale także pewnych specyficznych umiejętności, które pozwolą ci osiągnąć sukces w branży mody. Jeśli stworzysz życiorys projektanta mody bez tej sekcji, będzie on mniej atrakcyjny i najprawdopodobniej system śledzenia kandydatów go odrzuci.

Polecamy ci uważnie przeczytać opis pracy i dodać te umiejętności, które są wymagane w pracy do swojego życiorysu projektanta mody. Powinieneś podzielić swoje umiejętności na twarde i miękkie.

Jedną z najważniejszych rad ekspertów, o której powinieneś pamiętać to dodanie tylko tych umiejętności, które faktycznie posiadasz, ponieważ twój rekruter może cię o nie spytać, lub nawet przetestować. Najlepiej też przedstawić je używając wypunktowania, bo to sprawi, że rekruterowi będzie łatwo je zobaczyć.

Spójrzmy na sekcję z wypunktowanymi umiejętnościami w życiorysie projektanta mody.

Umiejętności twarde

 • Adobe photoshop
 • Adobe Illustrator
 • Projektowanie wspomagane komputerowo (CAD)
 • Adobe InDesign
 • Pakiety techniczne
 • Inżynieria tekstylna
 • Doskonałe wyczucie koloru i stylu

Umiejętności miękkie

 • Kreatywność
 • Dbałość o szczegóły
 • Praca w zespole
 • Umiejętności analityczne
 • Umiejętności techniczne i projektowe
 • Umiejętności organizacyjne
 • Zdolności do porozumiewania się
 • Zarządzanie czasem

Użyj silnych czasowników w swoim życiorysie projektanta mody

Silne czasowniki prezentują akcję i dodają ton pewności do twojego życiorysu projektanta mody. Menedżerowie ds. zatrudnienia używają oprogramowania do filtrowania życiorysów projektantów mody, a użycie tego rodzaju czasowników zwiększa szansę na przejście do następnego etapu w procesie zatrudniania.

Najlepszym źródłem, w którym możesz znaleźć silne czasowniki do swojego życiorysu projektanta mody jest opis pracy, o którą się ubiegasz, ale możesz także przejrzeć przykłady życiorysów projektantów mody, aby znaleźć inspirację.

Oto lista czasowników, które możesz użyć w swoim życiorysie projektanta mody:

 • Narysowałem
 • Zaprojektowałem
 • Przeanalizowałem
 • Zwizualizowałem
 • Wybrałem
 • Wystawiłem
 • Zorganizowałem
 • Stworzyłem
 • Zbadałem
 • Rozwinąłem

Dodatkowe porady na temat tego, jak stworzyć najlepszy życiorys projektanta mody

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej świat mody jest bardzo konkurencyjny, a więc musisz upewnić się, że twój życiorys projektanta mody wyróżnia się. Sprawdź przykłady innych życiorysów, aby stworzyć swoje najlepsze CV. Jednym ze sposobów na ulepszenie twojego życiorysu projektanta mody jest stworzenie dodatkowych sekcji w twoim życiorysie, które wyróżnią cię na tle konkurencji. Niektóre z sekcji, które możesz zawrzeć, aby sprawić, że twój życiorys będzie jeszcze lepszy to:

 • Profesjonalne osiągnięcia i nagrody

Jeśli niedawno otrzymałeś nagrodę w dziedzinie mody lub zaprezentowałeś swoje nowe projekty na jednym z nowojorskich pokazów, powinieneś o tym wspomnieć tutaj.

 • Certyfikaty

Jeśli masz dodatkowe szkolenia lub certyfikaty, które pozwolą ci się wyróżnić, dodaj je w tej sekcji.

 • Języki

Ważne jest, aby wymienić języki w osobnej sekcji tak, aby rekruter mógł je łatwo zauważyć.

 • Wolontariaty

Jeśli byłeś wolontariuszem w domu mody lub masz inne odpowiednie doświadczenie wolontariackie, dodaj je w tej sekcji.

 • List motywacyjny

Niektóre firmy nie wymagają listu motywacyjnego, ale zawsze powinieneś dołączyć go do życiorysu projektanta mody nawet jeśli nie jest on wymagany.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak wymienić certyfikaty w życiorysie projektanta mody?

Twoje certyfikaty z zakresu projektowania mody muszą się wyróżniać i przyciągać uwagę rekrutera, więc najlepiej jest je wymienić w osobnej sekcji w życiorysie.

 • Jak długi powinien być życiorys projektanta mody?

Jeśli nie masz dużego doświadczenia, najlepiej sprawdzi się jednostronicowy życiorys, ale jeśli masz ponad pięć lat doświadczenia, możesz przesłać dwustronicowe CV projektanta mody.

 • Jakie umiejętności muszę posiadać, aby zdobyć pracę jako projektant mody?

Praca projektanta mody wymaga zarówno twardych, jak i miękkich umiejętności. Niektóre z umiejętności, które musisz zawrzeć w swoim życiorysie projektanta mody, obejmują umiejętności interpersonalne, szycie i rzemiosło, zdolności adaptacyjne, umiejętności przywódcze, umiejętności komputerowe i artystyczne.

 • Czy muszę zawrzeć sekcję z edukacją w życiorysie projektanta mody?

Sekcja z wykształceniem jest niezbędna w życiorysie, ponieważ większość firm zatrudniających projektantów mody wymaga określonego poziomu wykształcenia.