Życiorys kierownika zespołu pielęgniarskiego

Praca kierownika zespołu pielęgniarskiego jest trudna i zróżnicowania. Musisz w niej robić wiele rzeczy, zaczynając od nadzorowania pielęgniarek i pielęgniarzy po pomoc w podejmowaniu decyzji budżetowych, a także podejmowanie krytycznych decyzji! W tym artykule pokażemy ci najlepsze sposoby na sformatowanie twojego życiorysu kierownika zespołu pielęgniarskiego i przedstawimy ci, co powinieneś zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na bycie zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną i zdobycie swojej wymarzonej pracy!

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 2 opinie klientów

Zapewnimy ci także przykłady życiorysów kierownika zespołu pielęgniarskiego oraz szablony, których możesz użyć, aby aplikować na następujące stanowiska:

 • Kierownik zespołu pielęgniarskiego
 • Asystent kierownika zespołu pielęgniarskiego
 • Pielęgniarz/Pielęgniarka
 • Główny zarządzający zespołu pielęgniarskiego
 • Dyrektor medyczny

Table of Contents

Wybierz najlepszy format życiorysu kierownika zespołu pielęgniarskiego

Chociaż format życiorysu kierownika zespołu pielęgniarskiego jest podobny do formatów, które możesz zauważyć w innych życiorysach osób z branży medycznej, pojawia się w nim kilka kluczowych elementów, które powinieneś zawrzeć w swoim życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego:

 • Cele zawodowe
 • Doświadczenie zawodowe (wliczając wszystkie ważne osiągnięcia)
 • Wykształcenie
 • Licencje i certyfikaty
 • Umiejętności
 • Dane kontaktowe

W dodatku do powyższych powinieneś też załączyć wszystkie detale, które są istotne dla konkretnej pracy, o którą się ubiegasz. Na przykład, jeżeli ogłoszenie o pracę wspomina o kandydatach z doświadczeniem w administracji medycznej, możesz dołączyć do życiorysu sekcję “Główne kompetencje” czy też “Dodatkowe umiejętności”.

Jeżeli to istotne, możesz także dołączyć poniższe sekcje-pamiętaj tylko, że twój życiorys powinien mieć nie więcej niż dwie strony, choć jednostronicowy życiorys będzie najlepszy.

 • Języki, którymi się posługujesz
 • Staże
 • Wolontariaty
 • Ważne seminaria i konferencje, w których brałeś udział

Jeżeli oferta pracy o tym wspomina, możesz też dołączyć sekcję, w której zaprezentujesz swoją wiedzę informatyczną (w tym wiedzę na temat konkretnych elektronicznych kart zdrowia), czy też techniczne umiejętności (takie jak znajomość specjalnych urządzeń medyczny na przykład skanerów MRI).

Najlepszym sposobem na upewnienie się, że zawarłeś wszystkie istotne informacje, jest tworzenie życiorysu przy użyciu szablonu życiorysu kierownika zespołu pielęgniarskiego. Dobra wiadomość jest taka, że przedstawimy ci przykłady życiorysów i szablony w tym artykule!

Jak stworzyć życiorys dla początkującego kierownika zespołu pielęgniarskiego?

Jeżeli nie masz bezpośredniego doświadczenia jako menedżer pielęgniarzy, możesz nie wiedzieć, co powinieneś zawrzeć w swoim życiorysie w sekcji z doświadczeniem zawodowym. Jednakże istnieją sposoby na to, aby pokazać, że masz umiejętności z zakresu pielęgniarstwa, które są potrzebne dla tej pracy.

Podkreśl te umiejętności i doświadczenie, które zdobyłeś jako młodszy pielęgniarz i wspomnij o takich rzeczach, jak zarządzanie sprawą czy prewencja chorób. Jeżeli zastępowałeś kierownika zespołu pielęgniarskiego lub innych pracowników pielęgniarstwa, kiedy nie było ich w pracy, to doskonały przykład, który powinien zostać podkreślony w twoim życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego.

Wszystkie obowiązki, które można powiązać z pracą kierownika zespołu pielęgniarskiego, są istotne i powinny być wyróżnione. Wlicza się w to szkolenie nowych pracowników, zwiększenie satysfakcji pacjentów, kliniczna opieka pielęgniarska, czy nadzorowanie członków zespołu. Im lepiej potrafisz pokazać swoje umiejętności z zakresu zarządzania, tym większe będą twoje szanse na zdobycie pracy jako kierownik zespołu pielęgniarskiego.

Pamiętaj, że są inne stanowiska, o które możesz się ubiegać, jeżeli nie masz zbyt wiele szczęścia z bardziej zaawansowanymi rolami. W tym wypadku, stanowisko takie jak asystent pielęgniarki oddziałowej będzie idealne. Może to być kamień milowy w twojej karierze.

Sekcja z celami zawodowymi w życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego

Jeżeli czujesz się teraz skonsternowany, nie jesteś sam! Sekcja z celami zawodowymi to bardzo popularna część życiorysów kierowników zespołu pielęgniarskiego, ale jej napisanie może być wyzwaniem.

Po pierwsze, czym jest część z celami zawodowymi? Ogólnie rzecz ujmując, ta sekcja daje ci przestrzeń na przedstawienie czytelnikowi, dlaczego aplikujesz o dane stanowisko. Ta część prezentuje historię twojej pracy i to, w jaki sposób widzisz swoją karierę w przyszłości. To szansa na to, aby pokazać, że jesteś ambitny i gotowy na nowe wyzwania!

Jakie cele zawodowe warto zawrzeć w życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego?

Pamiętaj, aby zawsze dostosować tę sekcję swojego życiorysu kierownika zespołu pielęgniarskiego w taki sposób, aby pasowała do stanowiska, o które się ubiegasz. Nie używaj ogólnych celów zawodowych. Kiedy czytelnik zobaczy, że poświęciłeś czas na spersonalizowanie swojej aplikacji, momentalnie zdobędziesz jego uwagę.

Jednym z kluczowych aspektów celów zawodowych jest wspominanie o tym, jaka była twoja ostatnia lub jaka jest obecna rola. Dotyczy to zarówno osób ubiegających się o niższe stanowiska, jak i tych, którzy chcą zdobyć stanowisko kierownicze.

Przykłady idealnej sekcji z celami zawodowymi w życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego 

POPRAWNIE

Zorientowany na sukces kierownik zespołu pielęgniarskiego z pięcioletnim doświadczeniem w zakresie zarządzania chorobą. Inspirujący i sumienny lider ze znakomitą znajomością z zakresu zarządzania izbą przyjęć, rozwoju zespołu . Cieszący się doskonałą reputacją, zdobytą dzięki spełnianiu wymagań biznesowych, rozwijaniu rozwiązań, mających na celu oszczędność, zarządzaniu chorobami i dbaniu o satysfakcję pacjentów.

Posiada duże doświadczenie w tworzeniu planów leczenia po zabiegach przy współpracy z pacjentami i klientami, w celu osiągnięcia doskonałej jakości opieki zdrowotnej.

Jak napisać przyciągającą uwagę sekcję z wykształceniem w życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego?

Spośród wszystkich branż, środowisko medyczne jest być może tym, w którym podkreślenie swoich kwalifikacji i umiejętności jest najważniejsze. Jest tak, ponieważ szpitale i inne placówki medyczne są zobligowane do zatrudnienia pracowników, którzy są umiejętni i wykwalifikowani.

W rzeczy samej, placówki te mogą mieć duże problemy, jeżeli ich pracownicy nie będą wykwalifikowani, a więc możesz być pewien, że przyjrzą się oni uważnie tej części życiorysu.

Oto co powinieneś zawrzeć w tej sekcji w swoim życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego:

 • Szczegóły na temat twojej uczelni, czy szkoły pielęgniarskiej, wliczając w to twoją średnią;
 • Certyfikat pielęgniarki/pielęgniarza lub inny adekwatny dokument;
 • Wszystkie specjalistyczne treningi, które ukończyłeś poza swoim wykształceniem wyższym, takie jak certyfikat z onkologii czy pielęgniarstwa pediatrycznego;
 • Wszystkie kwalifikacje, które mogą pomóc ci w pracy, którą będziesz wykonywał, takie jak szkolenie z zakresu zarządzania stresem.

Pamiętaj, żeby wspomnieć, w jakich latach studiowałeś i kiedy otrzymałeś kwalifikacje oraz nazwę instytucji, która wydała certyfikat. Oto przykłady:

Przykłady efektywnej sekcji z wykształceniem w życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego 

POPRAWNIE

Licencjat z pielęgniarstwa

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, 2008

Pielęgniarstwo

Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu 2005

NIEPOPRAWNIE

Licencjat z pielęgniarstwa

Pielęgniarstwo

Nie zapomnij o sekcji z doświadczeniem zawodowym w swoim życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego

Kiedy rekruter zobaczy, że masz właściwe kwalifikacje do danej pracy, następną sekcją, na którą spojrzy, będzie twoja historia pracy. To twoja szansa na pokazanie, że masz doświadczenie, które pracodawca będzie mógł od razu użyć, minimalizując czas szkolenia przed rozpoczęciem pracy.

Zawsze przedstawiaj swoje ostatnie lub obecne stanowisko jako pierwsze, a następnie przedstaw chronologicznie poprzednie prace, które miałeś. Postaraj się przedstawić detale, które będą interesować pracodawcę. Na przykład, jeżeli pracodawca, który przedstawił ogłoszenie o pracę znany jest z zaawansowanych technologii radiologicznych, upewnij się, że wspomniałeś o swoim doświadczeniu, które masz w tym zakresie.

Jeżeli posiadasz doświadczenie wyłącznie jako pielęgniarz lub pielęgniarka, podkreśl wszystkie obowiązki, które miałeś, a które pokazują twój potencjał kierowniczy, na przykład doskonałe zarządzanie chorobą czy opieka nad pacjentami. Innymi dobrymi przykładami mogą być pomoc w ustalaniu grafików, udział w szpitalnym programie zarządzania chorobą, czy praca z twoim menedżerem przy projekcie w celu polepszenia wyników pacjentów.

Ważne jest też, aby nie przedstawiać zbyt wielu szczegółów w swoim życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego, w szczególności tych detali, które nie są istotne dla pozycji kierownika zespołu pielęgniarskiego, o którą się ubiegasz. Jeżeli obowiązki, które pełniłeś, nie mogą pomóc pracodawcy, mogą one odwrócić jego uwagę od twojego adekwatnego doświadczenia.

Przykłady doświadczenia zawodowego 

POPRAWNIE
 • Byłem odpowiedzialny za podawanie pacjentom leków doustnych, domięśniowych i dożylnych. Monitorowałem reakcje pacjentów i pomagałem im w sytuacjach kryzysowych.
 • Pełniłem funkcję adwokata pacjentów, pomagając im zweryfikować ich ubezpieczenie, dyskutując medyczne preferencje pacjentów, przekazując informacje do medyków i weryfikując czy leczenie spełniało oczekiwania pacjentów.
 • Pracowałem w przepełnionej izbie przyjęć oraz współpracowałem z interdyscyplinarnym zespołem, aby pomóc przy diagnozowaniu, leczeniu i zapewnieniu odpowiedniej opieki pacjentom.
 • Zapewniałem dostęp do odpowiedniego zaopatrzenia w celu spełnienia oczekiwań pacjentów.
 • Podawałem szczepionki przeciwko grypie i zapaleniu płuc w celu wzmocnienia odporności narażonych pacjentów, aby zapewnić lepsze zarządzanie chorobą.
 • Byłem odpowiedzialny za utrzymanie wysokiego poziomu pracowników i ich szkolenia.
 • Byłem odpowiedzialny za instalowanie i zarządzanie elektroniczną bazą danych pacjentów.

Wspomnij o wolontariatach w życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego

Jedną rzeczą, którą wszystkie stanowiska w branży pielęgniarskiej mają wspólną, jest potrzeba, aby pracownik był osobą empatyczną i opiekuńczą. Pokazanie swoich wolontariatów jest idealnym sposobem na zademonstrowanie, że jesteś idealną osobą na stanowisko, która we właściwy sposób zajmie się swoimi pacjentami. Ta sekcja może sprawić, że będziesz się wyróżniał na tle innych kandydatów.

Nawet jeżeli twój wolontariat nie dotyczył branży medycznej, pokazuje on, że jesteś gotowy pomagać innym, a właśnie o to chodzi na stanowisku kierownika zespołu pielęgniarskiego! Przykładem może być wolontariat w klinice, pomaganie w organizacjach charytatywnych takich jak Czerwony Krzyż, pomoc w schronisku dla zwierząt, bycie aktywnym członkiem charytatywnej organizacji studenckiej, czy pomoc przy gotowaniu posiłków dla bezdomnych. Wszystkie tego typu doświadczenia wzmocnią twój życiorys kierownika zespołu pielęgniarskiego.

Podczas wymieniania swoich wolontariatów, powinieneś sformatować tę sekcję tak samo, jak zrobiłeś to z doświadczeniem zawodowym. Przedstawisz tu też dużo zbywalnych umiejętności, takich jak krytyczne myślenie i zarządzanie przypadkami, które umocnią twój życiorys kierownika zespołu pielęgniarskiego.

Umiejętności dla życiorysu kierownika zespołu pielęgniarskiego

Ta sekcja twojego życiorysu kierownika zespołu pielęgniarskiego daje ci szansę na zaimponowanie czytelnikowi unikalnymi zdolnościami, które możesz zaoferować! Jakie umiejętności powinien mieć kierownik zespołu pielęgniarskiego?

Oto niektóre przykłady twardych i miękkich umiejętności pielęgniarzy, o których możesz wspomnieć:

Twarde umiejętności w życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego:

 • Zaawansowane wspomaganie życia sercowo-naczyniowego
 • Polepszanie jakości
 • Ostry dyżur
 • Zarządzanie przypadkiem
 • Doświadczenie w nagłych wypadkach
 • Doskonałe umiejętności kliniczne
 • Programy kliniczne i asystowanie personelowi klinicznemu
 • Znajomość obsługi komputera
 • Znajomość najlepszych pielęgniarskich praktyk
 • Zarządzanie
 • Edukacja pacjenta i ogólna opieka nad pacjentem
 • Doświadczenie w pracy w środowisku klinicznym
 • Zarządzanie ryzykiem
 • Procesy chorobowe
 • Elektroniczna dokumentacja medyczna
 • Inicjatywy na rzecz poprawy jakości
 • Interdyscyplinarne umiejętności zespołowe

Miękkie umiejętności w życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego:

 • Umiejętność krytycznego myślenia
 • Empatia
 • Pracowitość
 • Punktualność i niezawodność
 • Umiejętności interpersonalne
 • Umiejętności kierownicze (jeżeli to możliwe podaj konkretne przykłady)
 • Zdolność do bycia adwokatem pacjentów
 • Budowanie zespołu i rozwój personelu medycznego

Dodatkowo możesz użyć tej sekcji twojego życiorysu kierownika zespołu pielęgniarskiego, aby pokazać wszystkie niezwykłe lub rzadkie umiejętności, które możesz użyć w swojej pracy. Może to być:

 • Biegłość w dodatkowych językach, włączając w to język migowy – to bardzo atrakcyjne umiejętności dla potencjalnego pracodawcy, ponieważ większość placówek medycznych ma wielu różnych pacjentów.
 • Doświadczenie w laboratorium lub inne techniczne umiejętności.
 • Praca jako pielęgniarka oddziału położniczego lub inna specjalizacja, na przykład dom opieki dla osób starszych lub szpital psychiatryczny.
 • Doświadczenie w pracy z konkretnymi grupami pacjentów, na przykład geriatria lub pediatria.

Postaraj się podkreślić te umiejętności, które są najbardziej adekwatne dla operacji klinicznych placówki, w której ubiegasz się o pracę. Sprawdź nasze szablony życiorysów kierowników zespołu pielęgniarskiego poniżej, aby zobaczyć praktyczne przykłady.

Sekcja z wyróżnieniami, nagrodami i certyfikatami w życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego

Nadszedł czas na sprawienie, że twój życiorys kierownika zespołu pielęgniarskiego będzie się wyróżniał! Sekcja z wyróżnieniami, nagrodami i certyfikatami pokazuje potencjalnemu pracodawcy, że naprawdę rozwijasz swoje umiejętności zawodowe. Postaraj się podkreślić te osiągnięcia, przedstawiając statystyki pokazujące twoje wyniki.

Na przykład, jeżeli otrzymałeś tytuł pielęgniarki miesiąca w swojej poprzedniej pracy, opisz umiejętności, które pozwoliły ci na zdobycie tej nagrody. Można w to wliczyć doskonałą opiekę nad pacjentami albo działania, które pozwoliły ci zaadresować potrzeby pacjentów w szczególny sposób.

Zawsze podawaj numery, statystyki i inne mierzalne dane, aby potwierdzić swoje osiągnięcia. Zwiększa to wiarygodność twojego życiorysu. Na przykład, zamiast mówić tylko, że zwiększyłeś zadowolenie pacjentów, napisz, że pomogłeś zwiększyć poziom zadowolenia pacjentów z 72% do 89%.

Jeżeli nadal pracujesz, skorzystaj z okazji i sprawdź wszystkie adekwatne numery! Jeżeli nie, spróbuj skontaktować się z bliskim kolegą z pracy lub swoim menedżerem i poproś ich o pomoc.

Oczywiście nie musisz (i właściwie nie powinieneś) wymieniać wszystkich pomniejszych nagród, jakie kiedykolwiek otrzymałeś. Wspomnij o nich, tylko jeżeli są adekwatne do stanowiska, o które się ubiegasz, lub jeśli mogłyby zainteresować twojego potencjalnego pracodawcę. Możesz być bardzo dumny ze swojej nagrody za kreatywne pisanie, które otrzymałeś w szkole średniej, ale kierownik ds. zatrudnienia prawdopodobnie nie będzie nią zachwycony. Rekruterzy nie muszą widzieć takich rzeczy w twoim życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego.

Oto kilka przykładów nagród i wyróżnień, które możesz zaprezentować w swoim życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego:

 • Stypendia, które otrzymałeś
 • Otrzymanie specjalnej nagrody dedykowanej pracownikom medycznym
 • Otrzymanie grantu na uczelni wyższej
 • Otrzymanie tytułu pracownika miesiąca
 • Nagrody za osiągnięcia naukowe

Poza pokazaniem twojego poświęcenia i dążenia do doskonałości, wyróżnienia i nagrody pokazują też instytucji medycznej twój charakter. Otrzymanie takich wyróżnień jest zazwyczaj dowodem na to, że jesteś osobą pracowitą, dobrze zarządzającą czasem oraz zorientowaną na osiągniecie celów, a więc pochwal się nimi!

Oto przykład:

Marzec 2017 Nagroda Pielęgniarki Miesiąca

2018 Nagroda za wyjątkowe zasługi podczas opieki nad chorymi

Dodatkowe porady, które pomogą ci napisać najlepszy życiorys kierownika zespołu pielęgniarskiego

W końcu nadszedł czas na dodatkowe porady, które pomogą ci stworzyć najlepszy życiorys kierownika zespołu pielęgniarskiego. Pamiętaj, że w przeciwieństwie do innych branż, które są skupione na osiągnięciach, pielęgniarstwo jest nieco inne.

Zamiast szukać kogoś, kto jest tylko ambitny i skupiony na osiąganiu celów, kierownicy zasobów ludzkich z branży medycznej poszukują pracowników, którzy mają bardzo konkretne umiejętności i odpowiednie doświadczenie.

Potrzebują kogoś, kto będzie umiał postawić opiekę nad pacjentami i ich potrzeby na pierwszym miejscu; kogoś, kto będzie umiał pracować razem z dużym zespołem pracowników medycznych i kto posiada właściwe wykształcenie pielęgniarskie. Celem twojego życiorysu kierownika zespołu pielęgniarskiego jest pokazanie, że masz te wszystkie umiejętności oraz bogate doświadczenie w pracy z pacjentami.

Innym dobrym sposobem na stworzenie idealnego życiorysu jest uważne przeczytanie opisu stanowiska. Zwróć uwagę na słowa kluczowe i specyficzne wymagania. Przed stworzeniem opisu stanowiska, dział zasobów ludzkich często robi burzę mózgu, na podstawie której wybierają główne wymagania do danej roli. Jeżeli twój życiorys nie pokazuje w jasny sposób, że spełniasz wszystkie wymagania, najprawdopodobniej zostanie on odrzucony.

Dobrym pomysłem jest też dołączenie listu motywacyjnego do twojego życiorysu kierownika zespołu pielęgniarskiego. To daje ci szansę na stworzenie spersonalizowanego wstępu i zrobienie dobrego pierwszego wrażenia.

Istnieje też kilka błędów, które musisz za wszelką cenę uniknąć, tworząc życiorys licencjonowanej pielęgniarki. Postaraj się uniknąć następujących rzeczy:

 • Podawanie referencji. Może to zabrzmieć dziwnie, ale przyjęte jest, że w życiorysach kierowników zespołu pielęgniarskiego nie podaje się kontaktów do osób, które mogą wystawić ci referencje. Jeżeli rekruterzy będą zainteresowani, po przejrzeniu twojego życiorysu sami poproszą cię o listę.
 • Przedstawienie wszystkich swoich kwalifikacji i członkostwa zawodowego pielęgniarki.
 • Używanie nietradycyjnych fontów. Mimo że może się to wydawać nudne, użyj konwencjonalnych fontów, które są łatwe do odczytania.
 • Tworzenie gigantycznych tekstów. Podziel swój życiorys na schludne, logiczne sekcje i zamiast pisać długie listy, użyj wypunktowania.
 • Używanie grafik czy znaków specjalnych. Szpitale często otrzymują setki aplikacji, kiedy stanowisko jest dostępne, a to oznacza, że placówki medyczne zazwyczaj używają systemów śledzenia kandydatów, aby przefiltrować życiorysy. Te oprogramowania nie zawsze rozumieją obrazki czy znaki specjalne i mogą je usunąć, a to kompletnie zrujnuje twoje piękne formatowanie.
 • Nagromadzenie wszystkiego na jednej stronie życiorysu, kiedy twoje doświadczenie po prostu się nie mieści w twoim życiorysie kierownika zespołu pielęgniarskiego. Jeżeli musisz zredukować marginesy i rozmiar fontów niemal do zera, żeby zmieścić treść na jednej stronie, twój życiorys staje się bardzo trudny do przeczytania. To nie jest pierwsze wrażenie, które chcesz wywrzeć na czytelniku! Zamiast tego, jeśli musisz, wybierz dwustronicowy format, zamiast upychać wszystko na jednej stronie.

Gotowy, żeby zacząć? Nasze znakomite narzędzie do budowania życiorysów to doskonałe miejsce, żeby zacząć!

Sprawdź nasze przykłady życiorysów dla pielęgniarzy

Sprawdź nasze wzory życiorysów dla kierowników zespołu pielęgniarskiego

Najczęściej zadawane pytania

Ile zarabia kierownik zespołu pielęgniarskiego?

Według portalu wynagrodzenia.pl pielęgniarka oddziałowa zarabia około 5 400 PLN brutto miesięcznie.

Co zawrzeć w życiorysie początkującego kierownika zespołu pielęgniarskiego?

Jeżeli nie masz jeszcze bezpośredniego doświadczenia na stanowisku kierownika zespołu pielęgniarskiego, będziesz musiał skupić się na doświadczeniach, wolontariatach i stażach, które mogą pokazać twoje zdolności kierownicze.

Czym jest zarządzanie przypadkiem w pielęgniarstwie?

W środowisku pielęgniarskim zarządzanie przypadkiem odnosi się do tego, jak indywidualne potrzeby pacjenta i jego wyjątkowa sytuacja są zaspokajane w perspektywie długoterminowej. Może to obejmować pomoc w wyborze najbardziej odpowiedniego i opłacalnego planu zdrowotnego oraz ścisłą współpracę z innymi lekarzami, aby pomóc pacjentowi w wyborze odpowiedniego leku, opcji chirurgicznych i leczenia ambulatoryjnego.

Jakie są obowiązki kierownika zespołu pielęgniarskiego?

W skrócie kierownik zespołu pielęgniarskiego nadzoruje i kieruje pielęgniarzami i pielęgniarkami w placówce medycznej. Ta rola wymaga wielu umiejętności: od alokacji aktywów i zajmowania się względami finansowymi, aż po przygotowywanie do pracy nowych pracowników w celu poprawy wyników leczenia pacjentów placówki.

Jak długi powinien być życiorys kierownika zespołu pielęgniarskiego?

Jeżeli aplikujesz o początkowe stanowisko, jedna strona będzie idealna. Jeżeli masz duże doświadczenie i kwalifikacje, które możesz zaprezentować, najlepiej będzie, jeżeli przedstawisz swoje doświadczenie na dwóch stronach.