Życiorys dyrektora

Jeżeli aplikujesz na stanowisko dyrektora w firmie, może to być dla ciebie wyzwaniem, nawet jeśli masz odpowiednie kwalifikacje. Statystyki sugerują, że pracodawcy spędzają mniej niż 10 sekund na jeden życiorys. Chcesz zdobyć idealną posadę dyrektora? Będziesz musiał stworzyć doskonały życiorys.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 2 opinie klientów

Stworzenie właściwego życiorysu dyrektora może być trudne. Ludzie często nie wiedzą, co powinni zawrzeć, a czego nie w swoim CV. Pozwól nam pokazać jak stworzyć doskonały życiorys zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych dyrektorów.

Jak napisać przyciągający uwagę życiorys na stanowisko dyrektorskie?

Ubiegając się o stanowisko dyrektora, musisz umieć komunikować się w jasny sposób oraz mieć umiejętności z zakresu zarządzania. Twój życiorys może być analizowany przez wiele osób na różnych szczeblach, w szczególności, w przypadku ubiegania się o stanowisko, które korzysta z komitetów ds. nominacji i zarządzania. Solidnie napisane CV w skuteczny sposób pokaże rekruterowi, że jesteś świetnym kandydatem. Zbierz informacje o wszystkim tym, co musisz zawrzeć w swoim życiorysie. Możesz przejrzeć różne przykłady życiorysów  oraz szablony CV dyrektora, aby strategicznie zaplanować swój życiorys.

Zanim zaczniesz tworzenie życiorysu, musisz znać główne elementy, które musisz zawrzeć w swoim podaniu o pracę:

 • Profesjonalne podsumowanie
 • Właściwa struktura
 • Nagłówek życiorysu
 • Twoje wykształcenie
 • Adekwatne doświadczenie zawodowe
 • Policzalne osiągnięcia
 • Właściwe miękkie i twarde umiejętności

Każda sekcja potrzebuje odpowiedniej uwagi. My pomożemy ci w ich stworzeniu.

Wybranie właściwego szablonu dla życiorysu dyrektora

Pisanie życiorysu to nie tylko wymienie umiejętności i doświadczenia, które masz. Twój życiorys musi też zwrócić uwagę menedżera ds. zatrudnienia. Najlepszym sposobem, aby to osiągnąć, jest użycie szablonu życiorysu.

Uszyty na miarę szablon decyduje o formacie twojego życiorysu. Czy będzie on miał marginesy lub wypunktowanie? Wygląd życiorysu jest bardzo ważny i musi być na tyle atrakcyjny, żeby zdobył uwagę rekrutera.

Kluczowym aspektem szablonu życiorysu jest formatowanie.

Formatowanie pomaga wymienić ci umiejętności, wykształcenie i inne informacje w zwarty i atrakcyjny sposób. Sprawia też, że twój życiorys wygląda bardziej profesjonalnie. Niektóre z najbardziej popularnych stylów formatowania, z których możesz skorzystać to:

 • Format chronologiczny życiorysu dla dyrektorów

Ten rodzaj formatowania jest najpopularniejszym sposobem pisania CV. W tym formacie zapisujesz wszystkie swoje dane w odwrotnej kolejności chronologicznej. Twoje najnowsze informacje trafiają na górę, a najstarsze na dole. Jeśli jesteś osobą z dużym doświadczeniem w pracy na stanowisku dyrektora, zalecamy skorzystanie z tego formatu.

Wspomnij o swoim licencjacie i umiejętnościach komunikacyjnych. Rekruterzy oczekują, że życiorys będzie zawierał twoje cele zawodowe i wykształcenie. Jeśli masz duże doświadczenie, nie zapomnij o tym wspomnieć, zwłaszcza jeśli musisz zademonstrować swój zestaw umiejętności dyrektorskich.

 • Format funkcjonalny w życiorysie dyrektora

Jeśli jesteś początkującym kandydatem na dyrektora z imponującymi umiejętnościami technicznymi, ale nie masz doświadczenia zawodowego, które by je potwierdzało, powinieneś użyć formatu funkcjonalnego. Znajdziesz go w wielu przykładach życiorysów. Ten format pomoże ci podkreślić praktyczną wiedzę, którą masz. Każdy życiorys dyrektora musi prezentować twoje umiejętności techniczne, a także umiejętności planowania strategicznego.

 • Format mieszany w życiorysie dyrektora 

Ten format to kombinacja odwróconego porządku chronologicznego z układem funkcjonalnym. Jest on idealny dla osób, które mają praktyczne umiejętności techniczne oraz wystarczające doświadczenie zawodowe, które je potwierdza.

Aby w lepszy sposób zrozumieć, jak działa formatowanie, możesz przejrzeć nasze szablony życiorysów dla dyrektorów.

Tworzenie podsumowania życiorysu dyrektora 

Twoje podsumowanie życiorysu to wstęp do wszystkiego, o czym piszesz. Ta sekcja to odpowiedź na to, dlaczego rekruter powinien zatrudnić ciebie jako dyrektora firmy. W tej sekcji, w krótkim paragrafie, powinieneś opisać swoje umiejętności kierownicze i poprzednie doświadczenie zawodowe. Musisz też pamiętać, że efektywne podsumowanie jest krótkie, precyzyjne i profesjonalne.

Pomożemy ci z przykładowymi życiorysami, których możesz użyć podczas poszukiwania pracy. Sekcja przedstawiająca twoje umiejętności jako dyrektor firmy pomoże rekruterowi zrozumieć twoje doświadczenie w integracji z zarządem i wizjonerskie przywództwo.

Podsumowanie życiorysu osób ubiegających się o stanowisko dyrektorskie: 

Twój życiorys powinien podkreślać talenty, które pasują do stanowiska kierowniczego, o które się ubiegasz. To sekcja, w której przedstawiasz, dlaczego pracodawca powinien cię zatrudnić. Przyjrzyjmy się przykładowi profesjonalnego podsumowania, które pomoże ci w napisaniu własnego.

POPRAWNIE

Pełen pasji dyrektor artystyczny z pragnieniem doskonalenia swoich umiejętności oraz ponad 3-letnim doświadczeniem na stanowisku dyrektorskim. Pomyślnie zaplanował i zrealizował kampanie, które doprowadziły do 20% wzrostu zysków firmy. Swoją pracę dedykuje budowaniu silnych i korzystnych relacji między liderami poprzez planowanie strategiczne w celu zapewnienia rozwoju. Chce aktywnie pełnić kierowniczą rolę. Ma potwierdzone umiejętności doradcy strategicznego.

Najlepsza sekcja z umiejętnościami technicznymi osób na stanowiskach dyrektorskich

Pisząc sekcję z historią zawodową, musisz być sprytny. Być może nie pracowałeś w wielu firmach, ale musisz ostrożnie wybrać te, które powinieneś przedstawić w swoim życiorysie dyrektora.

Ta część twojego życiorysu powinna szczegółowo odzwierciedlać twoje wcześniejsze doświadczenia zawodowe, które są istotne dla roli, o którą się ubiegasz. Niezależnie od tego, czy jest to rola dyrektora wykonawczego, czy zastępcy dyrektora, kierownik ds. rekrutacji powinien wiedzieć, że jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko. Przejrzyj przykłady życiorysów dyrektora, które pomogą ci zaprezentować wszystkie twoje umiejętności, takie jak doświadczenie w zarządzaniu firmą.

Aby napisać doskonałą sekcję z doświadczeniem zawodowym w swoim życiorysie dyrektora, skorzystaj z poniższych wskazówek:

 • Przy każdym stanowisku dodaj wypunktowanie i użyj go, wyjaśniając, co robiłeś w danej pracy, uwzględniając przy tym rolę i umiejętności, których oczekują rekruterzy.
 • Używaj numerów, aby zademonstrować swoje poprzednie osiągnięcia. Pomogłeś zwiększyć profit firmy o kilka procent dzięki twojej kampanii kierowniczej? Wspomnij o tym.
 • Użyj odpowiednich czasowników, aby podkreślić swoje osiągnięcia. Zademonstruj swoje osiągnięcia, ale w subtelny sposób.
 • Jeżeli w ciągu ostatnich 10 lat pracowałeś w niepełnym wymiarze godzin lub odbyłeś staż na stanowisku, które jest istotne dla roli, o którą się ubiegasz, wymień je w tej sekcji.

Przykłady życiorysu dyrektora – sekcja z doświadczeniem zawodowym

Twój opis doświadczenia zawodowego musi informować menedżerów ds. rekrutacji o twojej historii pracy, danych osobowych, umiejętnościach komunikacyjnych i nie tylko. Podczas rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami menedżerowie ds. rekrutacji zwracają uwagę na długość życiorysu, sekcję z wykształceniem, zdolności przywódcze oraz bogate doświadczenie kandydata.

W większości szablonów życiorysów dyrektorów znajdziesz doświadczenie zawodowe napisane w podobny sposób, co poniższe przykłady życiorysów. W swoim życiorysie dyrektora postaraj się użyć podobnego stylu. Osoby przeglądające twój życiorys będą chcieli zobaczyć coś na wzór poniższego:

POPRAWNIE

Apple, Warszawa

Starszy dyrektor działu komunikacji, Lipiec 2016 – Obecnie

 • Zarządzałem i prowadziłem kampanie mające na celu poprawę strategii komunikacji.
 • Nawiązywałem korzystne relacje między globalnymi liderami zespołów badawczych firmy.
 • Ulepszyłem strategię wyszukiwania o 15% dzięki wdrożeniu technologii mediów społecznościowych, SEO i SEM.
 • Skutecznie nadzorowałem działania związane z tworzeniem treści i poprawiałem wyniki w tym zakresie.
NIEPOPRAWNIE

Apple, Warszawa

 • Zarządzałem dziesięcioosobowym zespołem. 
 • Regularnie osiągałem założone miesięczne cele sprzedażowe.
POPRAWNIE

Dell, Kraków

Dyrektor ds. sprzedaży, Sierpień 2013 – Lipiec 2015

 • Zarządzałem ponad 10 kampaniami w celu ulepszenia strategii rozwoju rynku. 
 • Co dwa tygodnie przeprowadzałem spotkania z młodszymi pracownikami, aby sprawdzić ich rezultaty w sprzedaży. 
 • Zorganizowałem warsztaty zarządzania, szkoląc potencjalnych młodszych dyrektorów. 
 • Szkoliłem grupę dobrze prosperujących kierowników ds. sprzedaży, zwiększając sprzedaż o 17%

Sekcja z wykształceniem w życiorysie dyrektora

Ta sekcja jest kluczowa dla każdej aplikacji, w szczególności, jeżeli chodzi o marketing kariery. Życiorys dyrektora nie jest wyjątkiem. Poprzez stworzenie dobrze sformułowanej sekcji z edukacją, pokażesz pracodawcy, że przeszedł odpowiednie szkolenia, aby sprawdzić się w tej pracy.

Oto co powinieneś zawrzeć:

 • Nazwy wszystkich uc
 • zelni wyższych, na które uczęszczałeś z wszystkimi ważnymi detalami: stopień naukowy, który otrzymałeś, kursy, które ukończyłeś, daty rozpoczęcia i ukończenia swoich studiów.
 • Nie zapomnij o swojej średniej, bo to najlepszy sposób, aby twój pracodawca ocenił twoje kwalifikacje.
 • Czy ukończyłeś specjalny trening lub kurs, który sprawi, że będziesz idealnym kandydatem do danej pracy? Może masz doświadczenie w pracy w komisji? Wspomnij o tym w swoim życiorysie dyrektora.

Wyróżnienia, nagrody i osiągnięcia

Twoje nagrody to doskonały sposób na pokazanie swoich umiejętności technicznych i zawodowych. Pamiętaj, aby dołączyć do swojego życiorysu odpowiednie wyróżnienia i osiągnięcia, które otrzymałeś w ciągu swojej kariery. Czy zdobyłeś tytuł pracownika miesiąca trzy razy z rzędu w swojej ostatniej pracy? Wspomnij o tym w swoim życiorysie dyrektora. Dyrektor będzie kierował zespołem młodszych pracowników. Wspominając o swoich osiągnięciach, dasz kierownikowi ds. rekrutacji więcej powodów, aby zatrudnić ciebie.

Oto kilka naszych porad na temat tego, jak przedstawić swoje nagrody w idealnym życiorysie dyrektora:

 • Nie poprzestawaj na wymienieniu nazwy nagrody. Wspomnij o stopniu wyróżnienia i stwórz krótki opis, dlaczego ją otrzymałeś, aby podkreślić swoje osiągnięcia.
 • Czy wygrałeś nagrodę dwa razy z rzędu? Ile osób pokonałeś? Czy wygrałeś jakieś stypendium? Odpowiedz na te pytania tam, gdzie to możliwe i użyj danych numerycznych.
 • Zawrzyj tylko wyróżnienia związane z twoją pracą lub edukacją. Upewnij się, że są one istotne dla branży, w której ubiegasz się o pracę.
 • Piszesz życiorys dyrektora. Podkreśl więc wszystkie nagrody pokazujące twoje zdolności przywódcze, nawet jeśli są tą wyróżnienia ze szkoły średniej.

Przykłady nagród i osiągnięć

Przykład tego, jak zawrzeć nagrody w życiorysie:

 • Nagroda dla pracownika z doskonałymi wynikami

Nagroda za znakomitą poprawę wydajności zespołu sprzedaży w firmie Dell.

Lipiec 2016

 • Osobowość roku

Nagroda za wybitne osiągnięcia jako Dyrektor ds. Marketingu w firmie HP.

Wrzesień 2018

Umiejętności 

Aby twoje CV było skuteczne, musisz dodać sekcję z umiejętnościami. W tej sekcji przedstawisz swoje umiejętności techniczne i niektóre umiejętności miękkie. W ten sposób rekruter będzie mógł lepiej poznać ciebie i twoje umiejętności.

Twarde umiejętności w życiorysie kierownika

Twoje twarde umiejętności to umiejętności, które sprawiają, że jesteś cennym dodatkiem do nowej pracy. W tej podsekcji podaj swoje umiejętności z zakresu wiedzy technicznej. Może to obejmować różne talenty związane z oprogramowaniem, które posiadasz, a także różne techniki zarządzania, które znasz. Pamiętaj, że twój pracodawca może przetestować twoje umiejętności techniczne.

Miękkie umiejętności w życiorysie dyrektora

Są one związane z twoimi wynikami w branży. Są to cechy osobowości i mocne strony, które zwiększają twoją wartość i czynią cię niezastąpionym członkiem zespołu. Pomogą ci one w poszukiwaniu pracy. Umiejętności miękkie mogą obejmować:

 • Doskonałe zarządzanie czasem,
 • Biegłość w rozmowie i technikach wyjaśniania,
 • Zachowanie etyki miejsca pracy i umiejętność przystosowywania się.

Porady ekspertów na temat tworzenia życiorysów dyrektora:

Oto kilka porad, na które powinieneś zwrócić uwagę, pisząc swoją historię pracy i resztę życiorysu dyrektora:

Ludzie często przesadzają, przedstawiając swoje umiejętności, ponieważ nie mogą one być sprawdzone aż do momentu, kiedy zostaną zatrudnieni. Nie rób tego. Rekruterzy wiedzą, kiedy ktoś przesadza i nie jest szczery .

Skup się przede wszystkim na twoich twardych umiejętnościach, ponieważ to ich oczekują rekruterzy. Miękkie umiejętności są dodatkiem i nie są aż tak istotne.

Zanim zaczniesz pisanie życiorysu, wypisz swoje techniczne umiejętności. W życiorysie wspomnij tylko o tych, które są istotne dla twojej nowej pracy.

Dodatkowe porady na temat tworzenia życiorysu dyrektora

Jeśli zastosujesz się do naszych zaleceń przedstawionych powyżej, będziesz na dobrej drodze do stworzenia idealnego życiorysu dla swojej wymarzonej pracy. Oto kilka dodatkowych wskazówek, o których należy pamiętać podczas pisania. Możesz również zwrócić uwagę na tworzenie życiorysu w odwróconej kolejności chronologicznej lub dodać podsumowanie i swoje poprzednie doświadczenia zawodowe. Wiele szablonów życiorysów może pomóc ci dowiedzieć się, jak to zrobić.

Dodaj tytuł

W większości szablonów życiorysów dyrektora zobaczysz przyciągający uwagę tytuł. Atrakcyjny tytuł życiorysu jest kluczowy dla znalezienia pracy, ponieważ momentalne prezentuje twój zawodowy tytuł rekruterowi. Prezentuje on też twoja wartość jako eksperta.

Oto jak napisać idealny tytuł życiorysu:

POPRAWNIE

Zmotywowany i pełen entuzjazmu dyrektor ds. sprzedaży

Pełen pasji dyrektor artystyczny z kreatywnym i innowacyjnym podejściem

W tytule zawsze używaj wyraźnego i formalnego języka. Musi on być krótki, ale skuteczny. Unikaj używania nieregularnych wielkich liter i nieformalnego tonu, tak, jak poniżej:

NIEPOPRAWNIE

Niesamowity dyrektor Sprzedaży z wieloma nagrodami na Karku

Dyrektor artystyczny, który może przyciągnąć więcej Klientów dzięki lepszemu Projektowaniu artystycznemu

Pamiętaj o swoich danych kontaktowych

Twoje dane osobowe są tak samo istotne, jak każdy inny szczegół twojego życiorysu. To dzięki nim rekruter będzie w stanie się z tobą skontaktować, kiedy zajdzie taka potrzeba. Zacznij swój życiorys od umieszczenia danych kontaktowych na samym początku, gdzie będą one widoczne. Rzeczy, które powinny być zawarte w tej sekcji to:

 • Adres domowy i miejscowość
 • Twój numer telefonu
 • E-mail
 • Link do twojej strony internetowej lub portfolio, w którym rekruter może zobaczyć twoje poprzednie projekty

Kiedy podajesz adres e-mail, powinien być on profesjonalny tak, jak przedstawiono poniżej. Upewnij się, że wygląda on profesjonalnie i nie zawiera niczego, co mogłoby być uznane za dziecinne, nieprofesjonalne czy też niewłaściwe.

POPRAWNIE

annan03@gmail.com

annanowak@gmail.com

INCORRECT

annanazwasze@gmail.com.

annakochapiwo@gmail.com

Najważniejsze punkty

Po szczegółowym opisie tego, jak powinien wyglądać twój życiorys dyrektora, spójrzmy na podsumowanie najważniejszych punktów.

 • Zawsze używaj formalnego języka i spraw, aby twój życiorys wyglądał wyjątkowo i profesjonalnie.
 • Użyj wypunktowania, aby przedstawić swoje doświadczenie i osiągnięcia.
 • Użyj tylko tych informacji, które są istotne dla twojej nowej pracy.
 • Zwięzły tytuł i podsumowanie może zwrócić uwagę rekrutera.
 • Podkreśl swoje twarde umiejętności bardziej niż miękkie.

Najczęściej zadawane pytania

Odpowiedzieliśmy na niektóre z najczęściej zadawanych pytań związanych z pisaniem i pomożemy ci zapoznać się z dobrym przykładem życiorysu.

Jak stworzyć życiorys dyrektora?

Najważniejszą rzeczą jest wybranie właściwego formatu. Następnie musisz zawrzeć w nim wszystkie istotne informacje, które są odpowiednie dla roli, o które się ubiegasz. Ten artykuł powinien pomóc ci napisać doskonały życiorys dyrektora, ale jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy z przykładamy życiorysów i szablonami, możesz odwiedzić naszą stronę internetową.

Jak przedstawić swój dyplom magisterski w życiorysie?

Poprawny format, za pomocą którego możesz przedstawić swój dyplom magisterski to:

Uniwersytet Warszawski

Studia magisterskie z zarządzania biznesem

2011-2013

Średnia 4.5

Jaka jest idealna długość życiorysu dyrektora?

Najlepiej, aby życiorys dyrektora było krótki i skuteczny. Możesz nawet zawrzeć go na jednej stronie, jeśli użyjesz prawidłowego formatowania i naszych zaleceń, które sprawią, że będzie on zwięzły.

Pracodawcy poświęcają mniej niż 10 sekund na każdą otrzymaną aplikację.