Wzory życiorysów dla analityka biznesowego

Jako analityk biznesowy, jesteś ekspertem, który pomaga biznesom zwiększać ich przychód i wskaźnik wzrostu. Wiesz dokładnie, jak zaprezentować swoje ustalenia analityczne kolegom z pracy i pracujesz na różnych rodzajach danych.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 1 opinie klientów

Chociaż bycie analitykiem biznesowym wymaga wielu różnych umiejętności, pisanie dobrego życiorysu dla analityka biznesowego może nie być jedną z nich. Na szczęście nie musisz się martwić. Nasz zespół poprowadzi cię przez cały proces pisania efektywnego życiorysu dla analityka biznesowego.

Z naszego tekstu dowiesz się, jak stworzyć efektywny list motywacyjny przy pomocy naszych wzorów życiorysów dla analityków biznesowych. Gwarantujemy, że nasze porady i przykłady sprawią, że zdobędziesz więcej zaproszeń na rozmowę o pracę.

Naszą misją jest pomóc potencjalnym pracodawcą zobaczyć twoją wartość, którą będziesz mógł zapewnić przyszłej firmie.

Co zawrzeć w życiorysie analityka biznesowego?

Większość z nas musiała przechodzić przez proces rekrutacyjny co najmniej raz w życiu. Na początku może to wyglądać dość trudno, ale istnieją sposoby, dzięki którym możesz przyspieszyć cały proces. Na szczęście, nasze przykłady życiorysów dla analityka biznesowego mogą ci w tym pomóc.

Jako, że sama jestem analitykiem biznesowym, rozumiem jak różne obowiązki są związane z tego typu pracą. Jednego dnia musisz zbudować wizualizację danych w Excelu, a następnego organizować dane w SQL. Zawarcie wszystkich istotnych umiejętności, które posiadasz na jednej kartce papieru może być skomplikowane, biorąc pod uwagę, jak wiele dzieje się w twojej pracy. Musisz pokazać firmie, że możesz mieć znaczący wpływ na jej wzrost.

Umiejętność napisania udanego, kompleksowego życiorysu, to najlepszy sposób, aby przyciągnąć przyszłych pracodawcą i zdobyć ich zainteresowanie swoimi umiejętnościami. To uniwersalny sposób, zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych analityków biznesowych.

Twoja aplikacja musi być dobrze przygotowana. Powinieneś w niej zawrzeć edukację, podsumowanie, doświadczenie zawodowe, oraz zaprezentować swoje umiejętności. Jest wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę pisząc życiorys analityka biznesowego.

Dobry życiorys zwiększa twoje szanse na szybsze zatrudnienie, a także na otrzymanie oferty pracy na twoje wymarzone stanowisko.

Poniżej znajdziesz trzy rzeczy, które musisz zawrzeć w swoim życiorysie analityka biznesowego, aby sprawić, że będzie się wyróżniał:

 • Musisz opisać swoje osiągnięcia i umiejętności używając języka adekwatnego do pracy, o którą aplikujesz. Firmy używają automatycznych filtrów do słów kluczowych, które pozwalają im na szybkie przesortowanie kandydatów. Znana firma codziennie otrzymuje setki aplikacji. Aby usprawnić proces rekrutacji, rekruterzy używają programów, które odnajdują życiorysy z najwyższą liczbą pasujących słów-kluczy.
 • Poprawna edycja twojego życiorysu jest kluczowa. Zorganizowanie twojej aplikacji w poszczególne sekcje sprawi, że będzie on bardziej czytelny, zrozumiały, i nada mu profesjonalny wygląd. Postaraj się zawrzeć wszystkie informacje na jednej stronie. Lepiej jest napisać informatywny i krótki tekst.
 • Zdobądź zainteresowanie poprzez efektywne opisanie twojego poprzedniego doświadczenia zawodowego. Przekaż odbiorcy, w jaki sposób twój poprzedni pracodawca zyskał dzięki obowiązkom, które spełniałeś. Spraw, aby rekruter zobaczył twoja wartość przez pryzmat twojego doświadczenia.

analityka biznesowego cv

Podsumowanie w życiorysie analityka biznesowego

Firmy otrzymują naprawdę wiele aplikacji od osób, które aplikują na dostępne stanowiska jako analitycy biznesowi. Z pewnością rekruterzy nie czytają dokładnie każdego życiorysu. Według najnowszych statystyk, rekruterzy spędzają tylko 6 sekund przy jednej aplikacji.

Naszą profesjonalną poradą jest zaprezentowanie się szybko i efektywnie. Możesz to zrobić tworząc otwierający paragraf, znany także pod nazwą podsumowanie.

Ta część powinna znaleźć się na górze twojego życiorysu, pod danymi kontaktowymi, i powinna składać się tylko z kilku zdań.

Musisz zaprezentować swoje umiejętności i osiągnięcia, a także pokazać wartość jaką możesz dać, jeżeli firma cię zatrudni. Wyobraź sobie, że tworzysz propozycję sprzedaży.

Podsumowanie jest bardzo istotną częścią życiorysu analityka biznesowego, ponieważ może mieć silny i pozytywny wpływ na zainteresowanie rekruterów, i ich decyzję odnośnie twojego zatrudnienia. Spróbuj tu zawrzeć także cele, jakie chcesz osiągnąć w swojej karierze.

Przykłady Efektywnych Życiorysów

POPRAWNY

Analityk biznesowy z pięcioma latami doświadczenia w zakresie bankowości i technologii informacyjnej. Najważniejszym osiągnięciem jest zwiększenie rocznych przychodów z kampanii kart kredytowych o 15% dzięki optymalizacji bazy klientów SQL. Posiada licencjat z analizy danych i chce użyć zdolności analityczne, aby usprawnić działanie Banku Narodowego.

To jest porządne podsumowanie życiorysu dla analityka biznesowego. Prezentuje ono twoje poprzednie osiągnięcia i metryki, które prezentują, jak firmy, w których pracowałeś poprzednio, skorzystały z twoich umiejętności. W podsumowaniu wspomniane też zostało zaangażowanie w zespoły projektowe poprzez uczestnictwo w projektach optymalizacji biznesu.

Dodatkowo, pokrótce wspomniana jest też edukacja oraz twój cel zawodowy. Im bardziej zrozumiałe i krótsze jest twoje podsumowanie, tym będzie bardziej efektywne.

Tworzenie profesjonalnego podsumowania może być problematyczne: upewnij się, że nie jest zbyt krótkie, albo nieprecyzyjne.

Przykład słabego podsumowania życiorysu

NIEPOPRAWNY
Analityk biznesowy z latami doświadczenia w analizowaniu działalności biznesowej przedsiębiorstwa i rozwijaniu strategii mających na celu oszczędzenie pieniędzy z aktyw.

To przykład słabego podsumowania życiorysu dla analityka biznesowego. Nie ma w nim za wiele treści, ani żadnych istotnych informacji. Rekruter nie będzie w stanie zrozumieć, gdzie pracowałeś, ani na czym dokładnie polegała twoja rola. Podsumowanie nie mówi zbyt wiele i jest zbyt niejasne.

Upewnij się, że twoje profesjonalne podsumowanie ma sens i tworzy wnikliwy i zrozumiały obraz ciebie jako analityka biznesowego.

Część “Doświadczenie zawodowe” w życiorysie analityka biznesowego

Teraz, kiedy już stworzyłeś swoje profesjonalne podsumowanie, nadszedł czas na pracę nad najistotniejszą częścią twojego życiorysu: sekcją z doświadczeniem zawodowym. To tu, w dokładny i zrozumiały sposób, opisujesz swoje poprzednie, istotne doświadczenia zawodowe i osiągnięcia.

W części z doświadczeniem zawodowym, rekruter może znaleźć więcej informacji o tobie i o tym, czy masz wystarczające kwalifikacje na proponowane stanowisko. Nawet życiorysy analityka biznesowego, który dopiero zaczyna swoją karierę, wymaga przejrzystej i zwracającej uwagę części z doświadczeniem zawodowym.

Jeżeli dopiero zaczynasz jako analityk biznesowy i nigdy wcześniej nie pracowałeś na tym stanowisku, nie martw się. W tej sekcji możesz dodać twoje poprzednie stanowiska, niezwiązane z tym sektorem. Możesz też pokazać istotne umiejętności, które zdobyłeś i używałeś pracująć na poprzednich stanowiskach.

Na przykład, jeżeli pracowałeś wcześniej jako księgowy, możesz wspomnieć o umiejętnościach, które potrzebne są w obu sektorach. Oba stanowiska wymagają od ciebie analitycznego myślenia i wiedzy na temat organizacji danych.

Sprawdź nasze wzory życiorysów dla analityków biznesowych oraz wzory listów motywacyjnych, aby lepiej zrozumieć jak poprawnie sformatować te dokumenty.

Na szczęście, jesteśmy tu po to, aby pomóc ci napisać i sformatować twój życiorys. Musisz tylko skorzystać z poniższych porad:

Znajdź balans pomiędzy językiem laików a żargonem branżowym

Napisanie życiorysu, który w idealny sposób odda twoje doświadczenie zawodowe jest prawdziwym wyzwaniem. Jednakże, przekazanie swojego punktu widzenia jest kluczowe dla tej części twojej aplikacji.

Musisz być w stanie użyć popularne słownictwo razem z terminologią biznesową. Jednoznaczny, ale zrozumiały miks różnych słów-kluczy charakterystycznych dla twojej branży może przykuć uwagę rekrutera. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić ze slangiem.

Naszą profesjonalną radą jest przeanalizowanie roli analityka biznesowego oraz firmy, do której aplikujesz, zanim rozpoczniesz tworzenie sekcji z doświadczeniem zawodowym. Zrozumienie żargonu oraz słów-kluczy charakterystycznych dla biznesu, może sprawić, że będziesz o krok przed konkurencją.

Niektóre firmy używają programów skanujących do znalezienia słów-kluczy. Inne mogą codziennie czytać aplikacje. Upewnij się, że twoje doświadczenie jest spójne i łatwe do zrozumienia, ale dodaj także terminologię adekwatną dla twojego sektora.

Pokaż swoją wszechstronność i umiejętności

Praca analityka albo biznesowego to szerokie spektrum obowiązków. Obowiązki zawodowe analityka biznesowego mogą różnić się zależnie od firmy i sektora pracy.

Konsultant ds. finansów będzie miał inne obowiązki niż analityk pracujący w sektorze zdrowia publicznego. To jednak nie powinno cię powstrzymywać od podjęcia pracy w różnych branżach.

Jako analityk biznesowy, możesz użyć swoich poprzednio zdobytych umiejętności w innej firmie, która prowadzi inny rodzaj biznesu. Analityk biznesowy pracujący w sektorze technologii informatycznych ma wystarczająco dużo umiejętności, które mogą być użyte w sektorze sprzedaży.

Musisz zaprezentować umiejętności i wiedzę, która mogłaby być użyta w różnych rolach jako analityk biznesowy. Poniżej znajdziesz listę niektórych umiejętności, które każdy rekruter zauważy i doceni:

 • Analiza statystyczna i predykcyjna
 • Tworzenie szczegółowych raportów przedstawiających bieżące wyniki firmy, cele, zasoby i luki w wydajności
 • Analiza trendów rynkowych i odkrywanie możliwości rozwoju
 • Tworzenie wizualizacji danych statystycznych na podstawie danych firmowych
 • Analiza biznesowa

Zademonstruj wartości

Jeżeli chodzi o rolę analityka biznesowego, opisanie swojej roli i doświadczenia w kilku zdaniach może być problematyczne. Właśnie dlatego musisz skupić się na pokazaniu swoich osiągnięć w sekcji “doświadczenie zawodowe” za pomocą słów i liczb.

Firma szuka kandydata, który przyniesie im korzyści i będzie miał pozytywny wpływ na finanse i efektywność marki. Możesz zbudować swoją wartość pokazując wyniki. Przejrzyj nasze wzory CV, aby znaleźć jeszcze więcej przykładów życiorysów.

Oto kilka przykładów poprzednich rezultatów, które możesz pokazać rekruterowi:

 • Zwiększenie sprzedaż netto świątecznych kart kredytowych o 15%
 • Zmniejszenie zwrotów w sklepach o 10%
 • Zoptymalizowanie bazy klienta dzięki skryptom SQL
 • Zwiększenie efektywności procesów zespołowych biznesu poprzez wdrożenie strategii optymalizacji

Przykład efektywnego przedstawienia doświadczenia w życiorysie analityka biznesowego

Jak wiemy, część przedstawiająca twoje doświadczenie zawodowe, jest najważniejszą częścią twojego życiorysu. Powinna z powodzeniem pokazywać twoje doświadczenie i osiągnięcia z poprzednich stanowisk i firm, z którymi pracowałeś.

Doskonałym sposobem na napisanie wspaniałej części prezentującej doświadczenie zawodowe jest użycie słów-kluczy, z dodatkiem biznesowego żargonu, dzięki którym zademonstrujesz swoje umiejętności i osiagnięcia, ale także pokażesz swoją wartość jako pracownik.

Oto przykład efektywnego przedstawienia doświadczenia jako analityk biznesowy:

POPRAWNY
DOŚWIADCZENIE
Analityk Biznesowy
Bank Narodowy
06/2015 – 11/2018
Warszawa

 • Ulepszenie procesu zbierania danych do firmowej bazy danych SQL,i tym samym zwiększenie wydajność zespołu analitycznego o 15% i zmniejszenie liczby błędów katalogowania.
 • Ulepszenie portalu dla klientów bankowości internetowej – wzrost liczby nowych użytkowników o 12%.
 • Przeprowadzenie projektu organizacyjny bazy danych Excel dla działu marketingu. Zwiększenie prognozowanego wskaźnik aktywacji kart kredytowych Visa o 7% przy użyciu kampanii marketingowej.

Przykład nieefektywnego przedstawienia doświadczenia w życiorysie analityka biznesowego

Kiedy dopracowywujesz swoją część życiorysu, w której przedstawiasz doświadczenie zawodowe, możesz nieświadomie podać zbyt mało informacji. Upewnij się, że piszesz w przejrzysty sposób i opisujesz swoje poprzednie stanowisko i pracę w atrakcyjny sposób.

Oto przykład jak nie pisać o swoich poprzednich doświadczeniach zawodowych:

NIEPOPRAWNY
Doświadczenie
Analityk biznesowy

Bank Narodowy
06/2015 – 11/2018
Warszawa

 • Ulepszenie procesu gromadzenia danych oraz innych procesów biznesowych.
 • Uruchomienie portalu z bankowością internetową.
 • Podwyższenie liczby użytkowników kart kredytowych poprzez kampanię marketingową.

Jak stworzyć część prezentującą edukację?

Ta część to wspaniały sposób na podniesienie swoich kwalifikacji w oczach rekrutera. Obok części z doświadczeniem zawodowym, opis twojej edukacji związanej ze stanowiskiem, może zwiększyć zainteresowanie rekrutera twoją aplikacją.

Jeżeli jesteś już na stanowisku kierowniczym i masz już kilka lat doświadczenia zawodowego, informacje o twojej edukacji powinny być bardzo zwięzłe. Jeżeli dopiero zaczynasz karierę analityka biznesowego wymień istotne przedmioty, na które uczęszczałeś w szkole lub na uniwersytecie, aby pokazać, że masz odpowiednie kwalifikacje na to stanowisko.

Przykłady części przedstawiającej edukację

Poniżej znajdziesz przykład tego, jak powinna wyglądać ta część życiorysu osoby, która zaczyna karierę analityka biznesowego.

Edukacja

Licencjat z ekonomii
Uniwersytet Warszawski
2015 – 2019

 • Istotne przedmioty: Podstawy rachunkowości i finansów, analiza i zarządzanie informacją, ekonometria, mikroekonomia empiryczna, makroekonomia, mikroekonomia / teoria gier, ekonomia międzynarodowa
 • Średnia: 4.78

Pamiętaj, że jeżeli jesteś doświadczonym analitykiem biznesowym, nie musisz wymieniać istotnych przedmiotów, na które uczęszczałeś. Podaj nazwę szkoły, stopień naukowy jaki zdobyłeś i specjalizację

analityka biznesowego

Wymień swoje najważniejsze umiejętności w życiorysie dla analityka biznesowego

Mimo, że wiele obowiązków może różnić się od siebie, w zależności od firmy, zestaw umiejętności wymaganych od analityka biznesowego jest bardzo podobny.

Jako analityk, musisz wiedzieć, w jaki sposób pracować z dużymi zbiorami danych i umieć je organizować za pomocą programów do zarządzania danymi.

Narzędzia raportowanie, które każdy analityk powinien obsługiwać są dobrze znane. Programy do analizy danych takie jak SQL, Excel, i Power BI, powinny być częścią twojego arsenału umiejętności, ponieważ ta wiedza jest wymagana w niemal każdej firmie.

Oprócz wiedzy o programach, powinieneś także wspomnieć o wiedzy na temat analiz statystycznych.

Oto lista umiejętności, które powinny być zawarte w życiorysie analityka biznesowego:

 • SQL (MySQL, PostgreSQL, SQLite, SQL Server)
 • Microsoft Excel
 • Powerpoint, Google Slides
 • Tableau, Power BI
 • R, Python
 • Analiza regresji liniowej, testy A / B
 • Zarządzanie zespołami biznesowymi

Dodatkowe wskazówki na temat tego, jak stworzyć idealny życiorys dla analityka biznesowego

Teraz, kiedy twój życiorys jest przygotowany, nadszedł czas na aplikowanie na różne stanowiska. Jednak, jeżeli chcesz jeszcze bardziej ulepszyć swój proces aplikowania o pracę, powinieneś zdobyć dodatkowe certyfikaty.

Mimo, że certyfikaty kosztują, będziesz miał możliwość dodania ich do swojego życiorysu. W ten sposób wysyłasz wiadomość do rekrutera, potwierdzającą, że znasz zasady, jakimi rządzi się ten biznes.

Odpowiednie certyfikaty pomogą ci dostać twoją wymarzoną pracę szybciej. Oto lista użytecznych certyfikatów z zakresu analityki biznesowej:

 • Certyfikowany programista Java SE8
 • Certyfikat umiejętności analizy biznesowej (CCBA)
 • Specjalista w dziedzinie analizy biznesowej (PMI-PBA)
 • Certified Business Analysis Professional (CBAP)

Najważniejsze Punkty

 • Analitycy biznesowi muszą mieć szeroki wachlarz umiejętności i wiedzy, więc nie bój się zaprezentować wszystkich istotnych umiejętności w twoim życiorysie.
 • Nawet jeśli dopiero zaczynasz, powinieneś zawrzeć w swoim życiorysie doświadczenie z innych prac, w których musiałeś używać zdolności analitycznych.
 • Wyjaśnij, w jaki sposób twój poprzedni pracodawca skorzystał z twoich osiągnięć. Dzięki temu, twój życiorys będzie cieszył się większym zainteresowaniem, a częstotliwość ofert pracy, które otrzymujesz wzrośnie.

FAQ

Jak długi powinien być życiorys analityka biznesowego?

Powinieneś zawrzeć wszystko na jednej stronie. Jeżeli twój życiorys jest dłuższy niż strona, rekruterzy prawdopodobnie tylko rzucą na niego okiem, zmniejszając twoje szanse na zatrudnienie w wymarzonej pracy.

Czy powinienem zawrzeć projekty w moim życiorysie analityka biznesowego?

Tak, opis twoich projektów powinien być użyty w sekcji z doświadczeniem zawodowym. Używając wypunktowania, wyjaśnij w jaki sposób byłeś zaangażowany w projekt, i jakie miałeś osiągnięcia. Sprawdź nasze przykłady życiorysów dla analityków.

Na co rekruterzy zwracają uwagę szukając analityków biznesowych?

Wielu rekruterów używa programów skanujących. Aby przykuć uwagę rekrutera, powinieneś użyć słów-kluczy oraz terminologię używaną w danym biznesie. Upewnij się, że nie nadużywasz żargonu w swoim życiorysie analityka biznesowego. Zobacz więcej przykładów w naszych wzorach życiorysów.