Szablony życiorysów techników farmacji

Według niektórych statystyk, zatrudnienie techników farmacji wzrośnie o 9%, porównując rok 2014 z 2024, a więc szybciej niż średnia wszystkich innych zawodów.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 3 opinie klientów

Technicy farmacji pracują z farmaceutami, pomagając im w przygotowywaniu etykiet recept, realizowaniu recept, zarządzaniu zapasami i przy pakowaniu leków.

Jeżeli chcesz pracować jako technik farmacji, musisz mieć życiorys technika farmacji, który wyróżni cię na tle konkurencji. Pisanie życiorysu, który jest wyjątkowy, może być wyzwaniem. Jednakże wspaniałe szablony życiorysów techników farmacji mogą ci pomóc w stworzeniu CV, które zapewni ci posadę na tym stanowisku. Możesz także sprawdzić liczne przykłady życiorysów techników farmacji i potraktować je jako wskazówki i pomysł na to, jak powinno wyglądać twoje CV.

Spójrzmy na niektóre rady, które pomogą ci w napisaniu życiorysu technika farmacji, który pozwoli ci zdobyć wymarzoną pracę.

Table of Contents

Dodatkowe informacje o życiorysie technika farmaceutycznego

Miejsca, które są największymi pracodawcami dla techników farmaceutycznych to apteki, sklepy z suplementami i zdrową żywnością oraz szpitale i ośrodki zdrowia.

Według portalu pracuj.pl, technicy farmacji zarabiają średnio  3 700 PLN brutto miesięcznie. Co czwarty technik farmacji otrzymuje wynagrodzenie większe niż 4 200 PLN brutto miesięcznie. Do tego należy też doliczyć premie i świadczenia pozapłacowe. 💰

Przykład życiorysu

Adam Nowak

Technik farmaceutyczny

+48208804508

adamnowak3@gmail.com

Warszawa

Technik farmacji z trzyletnim doświadczeniem w realizacji recept, konserwacji sprzętu aptecznego i zarządzaniu zapasami. Niedawno otrzymał certyfikat i zamierza rozpocząć karierę, oferując pomoc certyfikowanemu farmaceucie, jednocześnie pozostając zaangażowanym w etyczne i bezpieczne praktyki.

Doświadczenie zawodowe

TECHNIK FARMACEUTYCZNY

ZIELONA APTEKA

Lipiec 2020-Obecnie

 • Weryfikowałem i wypełniałem około 80 recept dziennie.
 • Wdrożyłem lepszy system zarządzania lekarstwami, który zredukował straty i wyeliminował zaległe zamówienia.
 • Używałem autorskiego programu komputerowego apteki do wprowadzania dokładnych danych pacjenta i przetwarzania recept pacjentów.

TECHNIK FARMACEUTYCZNY

ZESPÓŁ APTEK

Luty 2020-Czerwiec 2020

 • Współpracowałem z innymi aptekami, aby rozwiązywać konflikty związane z dozowaniem.
 • Przetwarzałem roszczenia ubezpieczeniowe, rozwiązywałem problemy i aktualizowałem dane pacjentów w bazie danych w celu zapewnienia łatwego dostępu do informacji o receptach.
 • Zapewniałem dokładność, wydajność i jakość obsługi we wszystkich działaniach aptecznych.

Edukacja

2020

DYPLOM UKOŃCZENIA SZKOŁY ŚREDNIEJ

LICEUM NR. 5  W WARSZAWIE

Umiejętności

Analiza kliniczna

Obsługa komputera

Integralność

Zdolności do porozumiewania się

Umiejętności zarządzania

Jak stworzyć życiorys technika farmacji?

Jeżeli chcesz stworzyć życiorys technika farmacji, który przyciągnie uwagę rekrutera, musisz upewnić się, że zawiera on wszystkie istotne informacje.

Każda praca ma inne wymagania, a więc twój życiorys musi być dostosowany do stanowiska, o które się ubiegasz. Życiorys technika farmacji nie jest wyjątkiem. Oto kilka porad, które możesz wziąć pod uwagę, tworząc życiorys technika farmaceutycznego:

 • Rozpocznij od nagłówka.
 • Załącz zniewalające podsumowanie życiorysu.
 • Dodaj swoje doświadczenie zawodowe, skupiając się na najistotniejszym doświadczeniu, które odpowiada wymaganiom pracy, o którą się ubiegasz.
 • Kluczowe jest dodanie wykształcenia, nawet jeżeli posiadasz tylko dyplom ukończenia szkoły średniej.
 • Dodaj sekcję z umiejętnościami i wymień umiejętności, które masz, szczególnie te, które pasują do opisu pracy technika farmaceutycznego.
 • Jeżeli masz jakiekolwiek certyfikaty, nagrody, znasz języki, lub byłeś wolontariuszem i ma to związek z posadą, o którą się ubiegasz, wspomnij o nich w życiorysie.

Układ życiorysu technika farmaceutycznego

Użycie właściwego szablonu życiorysu technika farmacji jest kluczowe. Najlepszym formatem jest układ z odwróconym porządkiem chronologicznym. Pozwala ci on zaprezentować swoje doświadczenie zawodowe jako pierwsze i jest idealny dla kogoś, kto ma duże doświadczenie zawodowe.

Struktura życiorysu technika farmacji

Możesz użyć dwóch innych formatów w swoim życiorysie technika farmacji. Oprócz formatu z odwróconym porządkiem chronologicznym istnieje jeszcze format funkcjonalny oraz mieszanka dwóch poprzednich stylów.

Jeżeli nie masz zbyt dużego doświadczenia, życiorys funkcjonalny będzie dla ciebie najlepszy, ponieważ pozwala on skupić się na twoich umiejętnościach.

Życiorys mieszany skupia się zarówno na umiejętnościach i doświadczeniu i jest idealnym wyborem, jeżeli nie masz adekwatnego doświadczenia.

Struktura życiorysu technika farmacji zawiera następujące sekcje:

 • Nagłówek zawierający dane kontaktowe
 • Podsumowanie życiorysu/ cele zawodowe
 • Doświadczenie zawodowe
 • Wykształcenie
 • Umiejętności
 • Dodatkowe sekcje

Rozpocznij od nagłówka życiorysu technika farmacji

Nagłówek zawiera twoje dane kontaktowe i link do twojego portfolio lub konta na LinkedIn. Rozpocznij od podania danych kontaktowych. Zawrzyj swoje imię i nazwisko, numer telefonu, profesjonalny adres e-mail i miejsce zamieszkania.

Przykład dobrego nagłówka

POPRAWNIE

Adam Nowak

254-897-654

adamnowak@gmail.com

Warszawa

adamnowak@behance.com

Przykład niewłaściwego nagłówka

NIEPOPRAWNIE

Adam Nowak

254-897-654

adamnowak@gmail.com

Data urodzenia 03/05/1994

Ul. Słoneczna

Warszawa

adamnowak@wordpress.com

Nie dodawaj zbyt wielu informacji do nagłówka

Czy zdjęcie jest wymagane w życiorysie technika farmacji?

Unikaj używania zdjęcia w życiorysie technika farmacji. Niektórzy rekruterzy unikają życiorysów, które zawierają zdjęcia.

Wybór tytułu dla życiorysu technika farmacji

Kluczowe jest dostosowanie tytułu zawodowego w życiorysie technika farmaceutycznego, uwzględniając każdą pracę, o którą się ubiegasz.

Profesjonalne podsumowanie

Profesjonalne podsumowanie życiorysu technika farmacji jest kluczowe dla całego życiorysu. To sekcja, w której podsumowujesz swoje zawodowe osiągnięcia i doświadczenia, i za pomocą której przekonujesz rekrutera, aby przeczytał resztę twojego podania.

Właściwy przykład

Certyfikowany technik farmaceutyczny z sześcioletnim adekwatnym doświadczeniem, starający się przenieść karierę na wyższy poziom w roli technika nadzorującego. Posiada udokumentowane zdolności przywódcze, płynność w interpretacji recept i doskonałe umiejętności z zakresu obsługi klienta. Trafny i dokładny w realizowaniu recept w szybko zmieniającym się środowisku.

Zły przykład

Zdeterminowany technik farmacji poszukuje pracy pod kierunkiem starszego farmaceuty. Posiadam dobre umiejętności życiowe i uwielbiam pomagać ludziom.

Cele zawodowe podsumowują twoje cele związane z karierą i wyrażają twoją pasję związaną z pracą. Są idealnym rozwiązaniem, jeżeli nie masz dużego doświadczenia jako technik farmacji.

Doświadczenie zawodowe w życiorysie technika farmaceutycznego

Twoje doświadczenie zawodowe, bazując na poprzednich pracach, pokazuje rekruterowi, co masz do zaoferowania. Jeżeli spojrzysz na jakikolwiek szablon życiorysu technika farmaceutycznego, zauważysz w nim tę sekcję.

Opisz swoje profesjonalne doświadczenie w życiorysie technika farmacji

Podając swoją historię pracy powinieneś zawsze rozpocząć od swojej ostatniej pracy, a za nią wymienić wszystkie poprzednie. Radzimy ci dodać do swojego życiorysu technika farmacji tylko istotne doświadczenia. Możesz też wspomnieć o doświadczeniu, które pozwoliło ci zdobyć niektóre zbywalne umiejętności. Na przykład: jeżeli pomagałeś przy obsłudze kasy fiskalnej w sklepie z dużą retencją klientów, możesz o tym wspomnieć w życiorysie i wymienić umiejętności, które zdobyłeś.

Przykład sekcji z profesjonalnym doświadczeniem w życiorysie dla początkujących techników farmacji

Stażysta technik farmacji

KAM apteka

Czerwiec 2018- Styczeń 2019

 • Zaktualizowałem dane pacjenta i lekarza wystawiającego receptę za pomocą zastrzeżonego programu komputerowego apteki, aby zapewnić głównemu farmaceucie dostęp do informacji dotyczących recept i danych osobowych pacjentów.
 • Pomagałem głównemu farmaceucie w liczeniu tabletek przed zapakowaniem i w przygotowaniu etykiet na opakowania.
 • Zapewniłem dokładność, wydajność i wysoką jakość obsługi we wszystkich działaniach apteki, aby zapewnić właściwą opiekę nad pacjentem.

Przykład sekcji z profesjonalnym doświadczeniem w życiorysie dla doświadczonych techników farmacji

Starszy technik farmacji

Apteka pod Złotym Lwem

Luty 2020- obecnie

 • Zbadałem rejestry leków pacjentów i dane laboratoryjne ponad stu pacjentów, aby wyeliminować potencjalnie szkodliwe interakcje leków i zapewnić bezpieczeństwo pacjentów. Podane dawki były odpowiednie, a recepty realizowane w razie potrzeby.
 • Uzyskałem 19% wzrost zadowolenia klientów, zapewniając doskonałe szkolenie dla dwóch stażystów techników farmacji w szybko rozwijającej się aptece.
 • Współpracowałem z lekarzami, aby prawidłowo obliczyć dawki i uniknąć powielania terapii i reakcji alergicznych na przepisane leki.

Sekcja z wykształceniem w życiorysie technika farmacji

Sekcja z wykształceniem jest niezbędną częścią życiorysu technika farmacji i możesz ją zobaczyć we większości przykładów życiorysów techników farmacji. Sprawdź nasze przykłady życiorysów.

Praca technika farmacji zazwyczaj nie wymaga formalnej edukacji, ale jeżeli posiadasz adekwatne wykształcenie, powinieneś o nim wspomnieć. Jeżeli masz dyplom ukończenia studiów lub szkoły średniej, powinieneś je dodać do swojego życiorysu właśnie w tej sekcji.

Czy powinienem zacząć od sekcji z wykształceniem, czy doświadczeniem zawodowym?

To zależy od tego, jaki format życiorysu zdecydujesz się użyć. Jeżeli używasz odwróconego porządku chronologicznego, doświadczenie zawodowe pojawi się jako pierwsze, ale jeżeli zdecydujesz się na format funkcjonalny to sekcja z wykształceniem i umiejętnościami będzie na pierwszym miejscu.

Jak we właściwy sposób wymienić swoje wykształcenie w życiorysie technika farmacji?

Wymieniając swoje wykształcenie, zacznij od ostatnich zdobytych kwalifikacji, a potem wymień kolejno poprzednie.

Zacznij od nazwy szkoły, miejscowości, długości programu nauczania, a następnie podaj swój stopień.

Przykład sekcji z wykształceniem w życiorysie technika farmacji

POPRAWNIE

Uniwersytet Warszawski

Licencjat z farmacji

2012-2015

Szkoła średnia nr 5 w Warszawie

Świadectwo maturalne

2011

Umiejętności, które powinny się znaleźć w życiorysie technika farmacji

Sekcja z umiejętnościami daje ci możliwość wymienienia technicznych umiejętności z zakresu farmacji, które wyróżnią cię na tle konkurencji. Niemal każdy przykład życiorysu ma tę sekcję, a więc jest ona kluczowa i powinna być zawarta w twoim życiorysie.

Rada: Menedżerowie ds. zatrudnienia używają systemów śledzenia kandydatów, aby odrzucić te życiorysy techników farmaceutycznych, które nie zawierają wymaganych umiejętności. Możesz sprawdzić opis pracy i dodać niektóre z koniecznych umiejętności technicznych farmaceuty. Mogą się one różnić zależnie od oferty pracy.

Jakie są główne umiejętności oczekiwane od techników farmaceutycznych?

Istnieje wiele różnych technicznych umiejętności farmaceutycznych, które są wymagane od farmaceutów. Wymień je za pomocą wypunktowania i uwzględniając twarde i miękkie umiejętności. Spójrzmy na niektóre z nich.

Twarde umiejętności

 • Wyszukiwanie recept
 • Obsługa komputera
 • Umiejętność usuwania lekarstw we właściwy sposób
 • Rozliczenia ubezpieczeniowe i rozliczenia podmiotów osób trzecich.
 • Współpraca w zakresie recept
 • Zamawianie materiałów i zarządzanie zapasami
 • Prace apteczne
 • Recepty na leki

Miękkie umiejętności

 • Zdolności komunikacyjne
 • Umiejętności z zakresu obsługi klienta
 • Umiejętność rozwiązywania problemów
 • Dbałość o szczegóły
 • Umiejętność zarządzania czasem
 • Wielozadaniowość
 • Praca w zespole
 • Umiejętności organizacyjne

Jakie umiejętności dla początkującego technika farmacji?

 • Rozwiązywanie problemów klientów
 • Zarządzanie
 • Obsługa komputera
 • Sprzedaż
 • Rozwój biznesu
 • Weryfikowanie zamówień
 • Uzupełnianie półek w aptece
 • Zarządzanie sprzedażą

Jakie umiejętności dla doświadczonego technika farmacji?

 • Rozliczenia rachunków
 • Etykietowanie recept
 • Przygotowywanie leków luzem
 • Zamawianie i magazynowanie leków
 • Dzwonienie do lekarzy w celu uzyskania zezwolenia na uzupełnienie recepty
 • Konserwacja sprzętów w aptece
 • Zarządzanie pracą apteki
 • Satysfakcja konsumenta

Napisz idealny, przyciągający uwagę życiorys technika farmacji z odpowiednim “haczykiem”

“Haczyk” życiorysu to zestaw słów, które zwracają uwagę na kluczowe aspekty twoich osiągnięć i kariery, a także odróżniają cię od innych osób poszukujących pracy. Może to być cytat, referencja, osobisty opis lub osiągnięcie.

Przykład sloganu dla młodszego pracownika apteki

Za każdym farmaceutą stoi doskonały technik farmacji.

Przykład sloganu dla starszego pracownika apteki

Zwiększyłem sprzedaż dodatkową o 40% poprzez promocję różnych produktów i otrzymałem tytuł wiodącego farmaceuty w regionie.

Dodatkowe nagłówki w życiorysie technika farmacji

Dodatkowe sekcje w twoim życiorysie pomogą twojemu CV technika farmacji wyróżnić się. Idealne przykłady i szablony życiorysów, a także narzędzia do budowania CV zawsze uwzględniają dodatkowe sekcje. Sprawdź nasze szablony życiorysów.

Te sekcje mogą zawierać certyfikaty, języki, wolontariat, zainteresowania oraz hobby. Kluczowe jest dodanie tej sekcji, jeżeli chcesz wyróżniać się na tle innych osób poszukujących pracy.

Umiejętności komputerowe i certyfikaty

Certyfikaty technika farmacji pozwolą ci stworzyć życiorys, który będzie się wyróżniał. Istnieje kilka certyfikatów, które możesz zdobyć. Jeżeli masz więcej niż jeden certyfikat, powinieneś dodać je wszystkie w osobnej sekcji z certyfikatami.

Zainteresowania

Jeżeli masz zainteresowania związane z twoją karierą, możesz je dodać do swojego życiorysu technika farmacji. Jeżeli nie, po prostu pomiń tę sekcją. Niektóre z zainteresowań, które możesz dodać do swojego życiorysu to np. nauka nowych języków, blog związany z pracą, wolontariat czy praca na rzecz społeczności.

Języki

Powinieneś wymienić języki, które znasz w tej sekcji, zamiast w sekcji z umiejętnościami, aby mieć pewność, że menedżer ds. zatrudnienia je zauważy. Możesz opisać swoją biegłość, używając słów takich jak podstawowy, średniozaawansowany, zaawansowany, czy biegły i użyć oficjalnych certyfikatów potwierdzających twoją biegłość. Na przykład IELTS czy TOEFL zdany powyżej 6 punktów potwierdza twoją znajomość języka angielskiego, a certyfikat Goethe Zertifikat zdany powyżej 30 punktów wskazuje na twoją znajomość języka niemieckiego.

Podsumowanie: Kluczowe rzeczy związane z tworzeniem idealnego życiorysu technika farmacji

Oto podsumowanie kluczowych porad, o których powinieneś pamiętać, tworząc swój życiorys technika farmacji.

 • Zawsze dostosowuj swój życiorys do pracy, o którą się ubiegasz i upewnij się, że zawarłeś aktualne dane kontaktowe.
 • Użyj właściwego formatu życiorysu.
 • Pamiętaj o dodaniu istotnych sekcji, wliczając w to nagłówek, podsumowanie życiorysu/cele zawodowe, doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności.
 • Wyślij list motywacyjny razem z życiorysem, aby sprawić, że twoje podanie będzie się wyróżniać.

Napisz list motywacyjny, który będzie pasować do twojego życiorysu technika farmacji

Menedżerowie ds. zatrudnienia nie zawsze proszą o listy motywacyjne, ale ważne jest, aby wysłać list motywacyjny razem z CV technika farmacji, ponieważ pomoże on twojej aplikacji wyróżnić się. Idealny szablon listu motywacyjnego może pomóc ci napisać list motywacyjny, który przyciągnie uwagę kierownika ds. rekrutacji i zapewni ci wymarzoną pracę.

Najczęściej zadawane pytania

 • Co technik farmacji powinien zawrzeć w życiorysie?

Życiorys technika farmacji powinien zawierać nagłówek, podsumowanie życiorysu/cele zawodowe, doświadczenie zawodowe i umiejętności.

 • Jak napisać życiorys pracownika apteki?

CV pracowników apteki powinno mieć wszystkie istotne sekcje, wliczając w to nagłówek, cele zawodowe lub profesjonalne podsumowanie, historię pracy, wykształcenie i umiejętności.

 • Jakie umiejętności musisz mieć, aby zostać technikiem farmacji?

Niektóre umiejętności, które musisz mieć, aby zostać technikiem farmaceutycznym, obejmują realizowanie recept, pakowanie leków, umiejętność wydawania leków, komunikację, zarządzanie czasem i umiejętności z zakresu obsługi klienta.

 • Jakie kwalifikacje muszę mieć, aby zostać technikiem farmacji?

Aby zostać technikiem farmacji, potrzebujesz dyplomu ukończenia technikum, lub podobnego certyfikatu.