Szablony życiorysów dla tancerzy

Dla profesjonalnych tancerzy poszukujących pracy dostępnych jest kilka opcji, wśród których są występy i nauczanie tańca w studiach tańca lub szkołach tańca.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 3 opinie klientów

Rosnąca liczba osób poszukujących pracy w dziedzinie tańca sprawiła, że zawód tancerza jest bardzo konkurencyjny. Same umiejętności taneczne już nie wystarczą, aby zdobyć pożądaną pracę w tej branży.

Musisz mieć profesjonalny życiorys tancerza, który sprawi, że właściciele studia tańca lub rekruterzy wybiorą ciebie spośród wielu innych dobrych kandydatów.

Nadszedł czas na stworzenie dobrze napisanego życiorysu.

Naucz się jak stworzyć idealny życiorys tancerza, używając idealnego szablonu CV, który przyciągnie uwagę.

Znajdziesz tu także profesjonalne szablony życiorysów dla tancerzy i linki do stron z innymi przykładami dobrze napisanych życiorysów.

Najlepszy format dla życiorysu tancerki

Menedżerowie ds. zatrudnienia szybko przejrzą życiorysu tancerzy, które otrzymali do wglądu. Aby zwiększyć swoje szanse na bycie zauważonym i zatrudnionym, musisz pomyśleć, w jaki sposób wyróżnić się na tle innych kandydatów. Stworzenie doskonałego życiorysu może pomóc ci w otrzymaniu pracy marzeń.

Oto trzy formaty, spośród których możesz wybrać:

Format odwróconego porządku chronologicznego

Użyj tradycyjnych szablonów życiorysu dla swojego życiorysu tancerki.

Więcej rekruterów zna ten format życiorysu.

Podkreśla on twoje obecne i ostatnie projekty taneczne i występy, pozwalając na szybki przegląd twojego doświadczenia.

Jest kompatybilny z systemami śledzenia kandydatów.

Łatwiej jest znaleźć szablony życiorysów dla tancerzy sformatowane w ten sposób.

Wypisz swoje prace jako tancerka, rozpoczynając od swojej ostatniej lub obecnej pracy, następnie wymień poprzednią a potem kolejną, aż skończysz na swojej pierwszej pracy.

Każdy wpis powinien zawierać nazwę stanowiska, nazwę studia tańca, lub firm, dla których pracowałeś, a także zawierać daty rozpoczęcia i ukończenia pracy.

 • W wypunktowaniu pod każdym stanowiskiem wymień obowiązki i osiągnięcia z każdej pracy.
 • Skup się na pięciu kluczowych obowiązkach adekwatnych dla stanowiska, o które się ubiegasz. Pomiń te zadania, które nie dodają żadnej wartości do pracy, którą chcesz zdobyć, na przykład: “Zarezerwowałem studio tańca na próby z tancerzami rezerwowymi”.
 • Odnieś się do opisu pracy i poszukaj słów kluczowych, które liczą się na danym stanowisku.
 • Użyj silnych czasowników, na przykład, zamiast pisać „Pomagałem tancerzom rezerwowym w układach tanecznych”, piszesz: „Choreografowałem układy taneczne tancerzy rezerwowych”.
 • Użyj liczb w celu opisania mierzalnych osiągnięć na przykład: średnia 4.5.
 • Jeżeli zdobyłeś kilka nagród lub masz wiele osiągnięć, dodaj nową sekcją nazwaną “Kluczowe osiągnięcia”.

Ze względu na jego popularność, większość kandydatów najprawdopodobniej sięgnie właśnie po ten format życiorysu. Dostosuj swój życiorys tak, aby wyróżniał się na tle innych.

Ten format podkreśla też duże przerwy w twojej karierze, co może nie spodobać się twojemu potencjalnemu pracodawcy. Nie jest on też dobrym wyborem dla osób, które zmieniają swoją karierę na tę w dziedzinie tańca.

Format funkcjonalny

Ten format przedstawia przede wszystkim twoje umiejętności taneczne, a nie twoje doświadczenie.

Najważniejszą częścią tego życiorysu jest sekcja z celami zawodowymi i podsumowaniem umiejętności.

Ten format jest idealny dla studentów i kandydatów bez doświadczenia tanecznego.

Jednakże może on zbudować wrażenie, że coś ukrywasz przed potencjalnym pracodawcą. Najprawdopodobniej nie przejdzie on też przez skanowanie systemów śledzenia kandydatów.

Format hybrydowy

Innym formatem jest format hybrydowy/łączony. Jest to kombinacja formatu funkcjonalnego i chronologicznego. Ten format podkreśla twoje umiejętności i potwierdza je przykładami z twojego doświadczenia tanecznego.

Nie ma jednego właściwego formatu CV. Twój wybór zależy od tego, czy chcesz podkreślić swoje doświadczenie jako tancerz, czy tancerka, umiejętności taneczne, czy też jedno i drugie.

Jeżeli chcesz zobaczyć przykłady dobrze sformatowanych życiorysów tancerzy, odwiedź naszą stronę.

Jak ustrukturyzować twój życiorys tancerza?

Tradycyjny życiorys zawiera pięć do sześciu sekcji, niezależnie od formatu, jakiego używasz. Jedyną różnicą jest to, jak są one ułożone, w zależności od tego, jaka sekcja ma być podkreślona.

Poniższy układ pojawi się w formacie chronologicznym:

 • Dane kontaktowe
 • Podsumowanie życiorysu i danie zawodowe
 • Doświadczenie zawodowe
 • Edukacja
 • Umiejętności
 • Dodatkowe informacje, które mogą dotyczyć kluczowych osiągnięć, grup i klubów, do których przynależysz itd.

Poza sekcjami i układem musisz także przemyśleć styl swojego życiorysu tancerza.

Marginesy

Użyj około jednocalowych marginesów ze wszystkich stron. Te marginesy powinny sprawić, że będziesz w stanie zawrzeć wszystkie informacje na jednej stronie, bez zbytniego przeładowania. Pomoże ci to także uniknąć zbyt dużych białych przestrzeni, które mogą sprawić, że twój życiorys będzie wyglądał na pusty.

Fonty

W większości tekstu użyj fontu o rozmiarze 11 lub 12. Unikaj używania zakręconych i nieprofesjonalnych czcionek, ponieważ są one ciężkie do odczytania. Wybierz z następujących rodzajów fontów:

 • Book Antiqua
 • Serif
 • Cambria
 • Didot
 • Garamond
 • Georgia
 • Times New Roman
 • Sans Serif
 • Calibri
 • Helvetica
 • Lato
 • Trebuchet MS
 • Verdana

Nagłówki

Nagłówki w twoim życiorysie powinny w jasny sposób pokazywać, o czym będzie dana sekcja.

Użyj większego rozmiaru fontu niż w pozostałym tekście, aby sprawić, że twoje nagłówki będą bardziej widoczne.

Możesz także podkreślić swoje imiona i nagłówki poprzez użycie kursywy, pogrubienia, albo wielkich liter. Jeżeli chcesz użyć tych podkreśleń bądź konsekwentny w stylu i rozmiarze, jakich używasz.

Wyrównania i space

Zawsze używaj wyrównania, aby nadać swojemu życiorysowi uporządkowany wygląd.

Możesz wyśrodkować swoje imię i dane kontaktowe, ale reszta twojego życiorysu powinna być wyrównana do lewej strony.

Użyj pojedynczej lub 1.15 spacji, aby sprawić, że twój życiorys tancerza będzie łatwiejszy do odczytania.

Zostaw miejsce przed i po nagłówku każdej z sekcji.

Dodatkowe informacje

Zawsze zapisuj swój życiorys w formacie pliku PDF. Pliki PDF to popularny format, który można otworzyć na prawie każdym urządzeniu. Zachowa on także oryginalny układ twojego życiorysu podczas drukowania.

Jednak niektóre firmy wymagają przesłania życiorysu tancerza w formacie MS Word. Koniecznie sprawdź to w ogłoszeniu o pracy.

O ile twój potencjalny pracodawca specjalnie o to nie poprosił, powstrzymaj się od umieszczania zdjęcia w swoim życiorysie tancerza.

Cele zawodowe w życiorysie tancerza

Twój format życiorysu tancerza zdobył uwagę kierownika szkoły tańca. Teraz pora na trudniejszą część.

Jeżeli jesteś doświadczonym tancerzem, rekruterzy będą chcieli zobaczyć podsumowanie twojego życiorysu, a w przypadku braku doświadczenia, twoje cele zawodowe.

Cele zawodowe i podsumowanie daje wgląd w to, co możesz zaoferować swojemu pracodawcy. Pokazuje rekruterom, czy zasługujesz na ich czas podczas rozmowy o pracę, czy też powinni oni zaoferować go komuś innego.

Podkreśl swoje najlepszy występy taneczne i kluczowe osiągnięcia.

Jeżeli ubiegasz się o swoją pierwszą audycję, twoje cele zawodowe powinny podkreślać twoje umiejętności taneczne i twoją motywację związaną z daną pracą.

Jak napisać efektywną sekcją z celami zawodowymi?

Spójrz na poniższe przykłady sekcji z celami zawodowymi i profesjonalnym podsumowaniem.

POPRAWNIE
Profesjonalna tancerka z ponad 9-letnim doświadczeniem. Uczyłam się baletu współczesnego i tańca współczesnego. Zagrałam rolę Odettę w Jeziorze łabędzim w Balecie Narodowym. Pracowałam jako główna tancerka w Teatrze HYZ. Choreografowałam balety. Chce być główną choreografką na scenie DEF.

NIEPOPRAWNIE
Od ponad ośmiu lat zawodowa tancerka, która odgrywała znaczące i wyróżnione role w różnych produkcjach. Pełna pasji chce być odnoszącą sukcesy choreogafką.

Jeżeli dopiero zaczynasz w dziedzinie tańca, oto przykłady celów zawodowych tancerza:

POPRAWNIE
Znakomity tancerz wyszkolony w zakresie nowoczesnego jazzu i hip-hopu w Akademii Tańca XYZ. Dąży do doskonalenia technik tanecznych i rozwijania stylów tanecznych z ABC Taniec. Podczas szkolenia w akademii służył jako dublet do głównych ról w produkcji Jeziora Łabędziego i Chicago. Znalazł się w najlepszych 5% w klasie tanecznej w Akademii.

NIEPOPRAWNIE
Pełen pasji tancerz nowoczesnego jazzu i hip-hopu bez doświadczenia zawodowego. Dobry gracz zespołowy o doskonałych umiejętnościach interpersonalnych, dążący do sukcesu.

Widzisz różnice?

Podczas pisania celów zawodowych lub podsumowania, pamiętaj o tym:

 • Zacznij od przymiotnika, który dobrze przedstawia ciebie jako tancerza.
 • Użyj słowa tancerz. Możesz dodać style taneczne, w których się wyróżniasz, lub wspomnieć ukończony trening taneczny.
 • Jeżeli masz doświadczenie zawodowe, wskaż liczbę lat, podczas których pracowałeś jako profesjonalny tancerz.
 • Krótko wspomnij o swoich celach zawodowych.
 • Podkreśl swoje najlepsze doświadczenia na scenie. Odnieś się do ogłoszenia o pracę tak, aby przedstawić te, które są istotne dla twojego potencjalnego pracodawcy.

Porady na temat tego, jak stworzyć wyróżniającą się sekcję z doświadczeniem zawodowym

Jeśli jesteś zawodowym tancerzem, twój potencjalny pracodawca będzie zainteresowany tym, co osiągnąłeś. Ta część twojego życiorysu to nie tylko lista występów tanecznych. Jest ona także wskaźnikiem twojego zaangażowania w wykonywany zawód i twojej motywacji do odniesienia sukcesu.

Stwórz listę swoich występów tanecznych: w telewizji, balecie, recitalach itd. Nie ma znaczenia czy byłeś głównym tancerzem, czy też grałeś drugoplanową rolę.

Użycie ogłoszenia o pracę jako swojego przewodnika skraca listę tego, co możesz uznać za istotne w twojej aplikacji o taneczny gig.

Nie pisz opowieści o swoim doświadczeniu zawodowym.

Wystarczy lista produkcji tanecznych, w których brałeś udział i rola, którą grałeś.

Przykłady doświadczenia zawodowego

Oto przykład życiorysu tancerza demonstrujący sekcję z doświadczeniem zawodowym:

POPRAWNIE
Teatr Baletowy

Corps de ballet i główne role

2018-2019

Przedstawienia:

Jezioro łabędzie – Odette

Dziadek do orzechów – Klara

Balet Warszawski

Corps de ballet i główne role

2016-2018

Przedstawienia:

Jezioro łabędzie – Królowa Matka

Kopciuszek – Anastazja

Jane Eyre- Corps de Ballet

NIEPOPRAWNIE
Teatr Baletowy

2016-2018

Udział w przedstawieniach: Jezioro łabędzie jako Królowa Matka, Kopciuszek jako Anastazja i Jane Eyre, jako członek Corps de Ballet

Balet Warszawski

2018 do 2019

Wystąpiła w następujących przedstawieniach: Jezioro łabędzie jako Odette i Dziadek do orzechów jako Klara.

Drugi przykład jest zły na wielu poziomach.

Po pierwsze, twoje doświadczenie zawodowe musi zachwycić głównego choreografa, więc chciałbyś umieścić swój występ jako Odette i Klara w widocznym miejscu.

Po drugie, porównaj, czym różni się pierwszy przykład od drugiego. Pierwszy z nich ułatwia pracodawcy zauważenie twoich osiągnięć. Drugi sprawia, że czytanie wydaje się nużące.

Po trzecie, formaty daty w drugim przykładzie nie są spójne. Jeśli zaczniesz od 2016-2018, następny wpis powinien pokazywać 2018-2019.

Spójrzmy na sekcję z doświadczeniem zawodowym w życiorysie początkującego tancerza.

NIEPOPRAWNIE
Tancerz

ABC Grupa taneczna

Styczeń – Czerwiec 2019

 • Nauczyłem się przypisanych choreografii od renomowanego instruktora tańca i wykonywałem je na scenie
 • Tańczyłem w produkcjach telewizyjnych
 • Pomagałem w przygotowaniu kostiumów i rekwizytów do różnych produkcji i koncertów
POPRAWNIE
Tancerz

ABC Grupa taneczna

Styczeń – Czerwiec 2019

 • Nauczyłem się nowych choreografii klasycznych i współczesnych układów tanecznych pod okiem Johna Doe
 • Występowałem w programach telewizyjnych na żywo dwa razy w tygodniu i nagrywałem materiał telewizyjny dwa razy w miesiącu
 • Współpracowałem z innymi tancerzami, aby zagwarantować harmonię w wykonywaniu choreografii
 • Pomagałem w doborze kostiumów na różne przedstawienia

Kluczowe osiągnięcie

 • Zostałem wybrany jako główny tancerz do kampani reklamowej Apartu

Drugi przykład życiorysu mówi pracodawcy, że może nie masz dużego doświadczenia zawodowego, ale masz wiele do zaoferowania. Włączenie kluczowych osiągnięć i wzmianki o słynnym instruktorze tańca jest genialnym pomysłem.

Stwórz przyciągającą uwagę sekcję z wykształceniem

Jeśli nie masz jeszcze doświadczenia tanecznego, podkreśl swoje wykształcenie.

Reżyserzy castingu chcieliby wiedzieć, gdzie trenowałeś i jakich umiejętności się nauczyłeś.

Wymień odpowiednie czynności, w których brałeś udział podczas szkolenia.

Wymień swoje konkretne obszary zainteresowania.

Oto przykład świetnie napisanej sekcji z wykształceniem:

POPRAWNIE
Licencjat z dziedziny tańca

Akademia Muzyczna

2015-2019

 • Uczestniczyłem w zajęciach z tańca towarzyskiego, hip-hopu, nowoczesnego jazzu i tańca baletowego
 • Kontynuowałem zainteresowanie choreografią, produkcją taneczną i historią tańca
 • Zainicjowałem półmiesięczne omówienie metod nauczania tańca
 • Stworzyłem choreograficzne numery taneczne na coroczny dzień akademii
 • Współpracowałem z innymi tancerzami, aby zapewnić integralność zespołu

Kluczowe osiągnięcia

 • Średnia: 4.50
 • Tytuł najlepszego tancerza w konkursie zorganizowanym przez Akademię w 2018 roku
NIEPOPRAWNIE
Licencjat z dziedziny tańca

Według Suzany Stankovic, właścicielki Wild Heart Performing Arts Studio w Nowym Jorku i znanej na całym świecie baletnicy, krótki klip wideo z twojej próby lub występu byłby świetnym dodatkiem do tego, co napisałeś w swoim życiorysie tanecznym.

Podaj link do nagrania z twojego występu.

Jakie umiejętności zawrzeć w życiorysie tancerza

Reżyserzy castingu prawdopodobnie zatrudnią tancerzy, którzy posiadają wymagane umiejętności.

Umiejętności, które wymieniasz, powinny być mieszanką umiejętności twardych i miękkich.

Zapoznaj się z ofertami pracy i dostosuj wpisy w sekcji z umiejętnościami do roli, o którą się ubiegasz.

Oto przykład  sekcji z umiejętnościami, które możesz chcieć umieścić w swoim CV tancerza:

Umiejętności twarde

 • Wybrany styl tańca/techniki taneczne (balet, hip-hop, nowoczesny jazz itp.)
 • Dynamika
 • Pamięć ruchowa
 • Wzorce ruchu
 • Rytmika

Umiejętności miękkie

 • Aktywne słuchanie
 • Zwinność
 • Krytyczne myślenie
 • Zdyscyplinowanie
 • Umiejętności interpersonalne

Nie zapomnij o swoich danych kontaktowych

Zaktualizuj swoje dane kontaktowe, ponieważ dzięki temu reżyser castingu lub potencjalny pracodawca będzie mógł się z tobą skontaktować, jeśli zdecyduje się przeprowadzić z tobą rozmowę kwalifikacyjną.

Dodaj swój numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

List motywacyjny do życiorysu tancerza

Wiele osób uważa, że listy motywacyjne są przestarzałe, ale tak nie jest. Około 72% menedżerów ds. rekrutacji nadal oczekuje listu motywacyjnego, nawet jeśli ogłoszenie mówi, że jest on opcjonalny.

Niezależnie od tego, czy wyślesz list motywacyjny i życiorys tancerza online, czy w formie drukowanej, twój list motywacyjny będzie pierwszą rzeczą, jaką zobaczą twoi potencjalni pracodawcy.

Listy motywacyjne mogą zmienić zasady gry. Stwórz idealny szablon listu motywacyjnego, aby otrzymać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Oto kilka porad, które pomogą ci stworzyć efektywny list motywacyjny tancerza:

 • Dowiedz się, kto jest dyrektorem przesłuchań. Zaadresuj do nich swój list motywacyjny.
 • Wspomnij, dlaczego chcesz z nimi pracować.
 • Wymień 2 lub 3 kluczowe osiągnięcia, które pasują do ich wymagań.
 • Zakończ prostym, ale silnym wezwaniem do działania, np. „Byłbym wdzięczny za przesłuchanie, abym mógł zaprezentować wam moje umiejętności taneczne”.

Niech twój list motywacyjny zrobi wrażenie i sprawi, że dyrektorzy artystyczni i pracownicy będą chcieli z tobą współpracować.

Najważniejsze punkty

Życiorys tancerza czy tancerki jest wyjątkowy na tle innych życiorysów zawodowych, ponieważ nie wymaga szczegółowej listy obowiązków i zobowiązań,  jakie miałeś.

 • Użyj prostego, ale profesjonalnego szablonu życiorysu tancerza. Poszukaj idealnych szablonów życiorysu na stronie https://resume-example.co i przejrzyj przykłady życiorysów tancerek, aby zdobyć nowe pomysły.
 • Użyj odwróconego porządku chronologicznego, aby podkreślić twoje najnowsze role.
 • Zawrzyj te informacje, które są adekwatne do pracy, o którą się ubiegasz.
 • Podkreśl istotne treningi tanecznie, szczególnie te, które były prowadzone ze znanymi i respektowanymi instruktorami.
 • Wymień odpowiednie umiejętności taneczne.
 • Dodaj sekcję z nagrodami i certyfikatami.
 • Użyj zwięzłego, przekonującego listu motywacyjnego.

Nie masz czasu na stworzenie idealnego szablonu życiorysu? Użyj narzędzia do budowania CV. Odwiedź https://resume-example.com

Najczęściej zadawane pytania

Jak stworzyć życiorys tancerza?

Zaplanuj, co powinno być zawarte w życiorysie i uprość go.

 • Wypisz swoje doświadczenie w branży tanecznej, nawet te, które nie obejmują występów.
 • Przestudiuj opis pracy, o którą się ubiegasz.
  • Wybierz konkretne umiejętności lub kwalifikacje z oferty pracy, które masz na liście.
  • Wybierz doświadczenie zawodowe, szkolenia i umiejętności, które najbardziej pasują do stanowiska.
 • Sformatuj swój życiorys tancerza.
  • Użyj formatu z odwróconym porządkiem chronologicznym.
  • Wyróżnij nagłówki, aby ułatwić wyszukiwanie kluczowych informacji.
  • Wybierz czcionki, które są łatwe do odczytania.
 • Zawrzyj dane kontaktowe na samej górze.
  • Twoje imię i nazwisko powinno być najbardziej widoczną informacją w Twoim CV.
  • Podaj aktualny numer telefonu komórkowego i adres e-mail.
  • Być może będziesz musiał dodać swój wiek, wzrost i wagę, jeśli bierzesz udział w przesłuchaniu do roli tancerza.
 • Pod każdym nagłówkiem zawrzyj informacje.
  • Ogranicz detale do pięciu najważniejszych informacji o danej roli.

Czy możesz podać umiejętności tancerza w swoim życiorysie?

Bycie tancerzem nie jest umiejętnością samą w sobie. Ważne jest to, co robisz jako tancerz. Na przykład, jeśli specjalizujesz się w określonej technice lub stylu tańca, będzie to twoja umiejętność.

Jak długi powinien być życiorys tancerza?

CV tancerza powinno mieścić się na jednej stronie, ale jeśli masz duże doświadczenie zawodowe i szkolenia, możesz użyć dwóch stron.

Jak skrócić życiorys tancerza?

Ogranicz swoje CV do informacji adekwatnych do danego stanowiska pracy. Pomiń następujące:

 • Nieistotne doświadczenie zawodowe i hobby
 • Osobiste konta w mediach społecznościowych, z wyjątkiem tych, które prezentują twoje występy
 • Pożądana pensja, chyba że wyraźnie o to poproszono