Przykłady życiorysu sanitariusza

Według niektórych danych, zatrudnienie sanitariuszy i ratowników medycznych wzrośnie o 6%, porównując lata 2019 i 2029, a to znaczy szybciej niż średnia innych branż.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 2 opinie klientów

Sanitariusz oferuje doraźne usługi z zakresu ratownictwa medycznego, które polegają na udzielaniu natychmiastowej opieki medycznej chorym i rannym pacjentom oraz zapewnianiu szybkiego, kontrolowanego transportu pacjentów do izby przyjęć przy użyciu zaawansowanego sprzętu medycznego.

Praca sanitariusza wymaga pewnego poziomu ekspertyzy, a branża jest ogólnie rzecz ujmując konkurencyjna. W związku z tym musisz stworzyć silny życiorys sanitariusza, który pokaże menedżerowi ds. zatrudnienia, że jesteś najlepszą osobą na to stanowisko.

Doskonały szablon życiorys lub narzędzie do budowania CV może pomóc ci napisać życiorys, który pomoże ci zdobyć wymarzoną pracę jako ratownik medyczny. Menedżer ds. zatrudnienia poświęci zaledwie kilka sekund na każdy życiorys, a więc musisz zdobyć jego uwagę już w pierwszych sekundach.

Spójrzmy na niektóre porady, które pomogą ci napisać życiorys ratownika, który pozwoli ci zdobyć wymarzoną pracę.

Dodatkowe informacje o pracy sanitariuszy

Według statystyk miejsca, które zatrudniają najwięcej sanitariuszy to miejsca oferujące świadczenia ambulatoryjnej opieki zdrowotnej, jednostki samorządu terytorialnego z wyłączeniem szkół i szpitali, szpitale ogólnomedyczne i chirurgiczne, przychodnie i gabinety lekarskie.

Sanitariusz szpitalny zarabia średnio 2 800 PLN brutto miesięcznie. Średnia zarobków sanitariuszy pracujących w karetce wynosi 3 910 PLN brutto miesięcznie.

Przykład życiorysu

Anna Nowak

Ratowniczka medyczna

524 526 352

anowak2@hotmail.com

Warszawa

Lojalna i wytrwała ratowniczka medyczna z czteroletnim doświadczeniem w pracy z osobami w różnym wieku i z różnych środowisk. Ma różnorodne umiejętności, w tym przygotowanie procedur, zarządzanie dostawami i badania fizyczne.

Doświadczenie zawodowe

Sanitariuszka

Szpital Wojewódzki

Wrzesień 2019- Wrzesień 2020

 • Oceniałam, opracowywałam i wdrażałam plany opieki nad pacjentami paliatywnymi i domowymi.
 • Bezpieczne prowadziłam pojazdy ratunkowe, transportując pacjentów z jednego miejsca do drugiego.
 • Zapewnieniałam odpowiednią opiekę nad pacjentem poprzez ocenę stanu medycznego i wykonywanie czynności życiowych.

Technik ratownictwa medycznego

Czerwony Krzyż

Styczeń 2018- Sierpień 2019

 • Dojeżdżałam na miejsce wypadku i zapewniałam pomoc medyczną ofiarom w drodze do izby przyjęć.
 • Oceniałam reakcję pacjenta na leki i różne procedury medyczne.
 • Przeprowadziłam szkolenie z ratownictwa medycznego dla ratowników medycznych obejmujące podstawowe zajęcia z pierwszej pomocy.
 • Współpracowałam z personelem medycznym w celu zapewnienia wysokiej jakości opieki nad pacjentem.

Edukacja

Licencjat z ratownictwa medycznego

Uniwersytet Medyczny, Poznań

2015-2019

Umiejętności

 • Transport ambulansem
 • Pogotowie ratunkowe
 • Opracowanie protokołu ratownika medycznego
 • Pomoc kryzysowa
 • Prowadzenie dokumentacji medycznej pacjenta

Jak stworzyć życiorys sanitariusza?

Stworzenie wyjątkowego życiorysu sanitariusza nie jest łatwym zadaniem. Masz tylko kilka sekund, aby zaimponować menedżerowi ds. zatrudnienia. Twój życiorys ratownika medycznego musi pokazywać twoje umiejętności i doświadczenie w taki sposób, abyś wyróżniał się na tle innych kandydatów.

Praca sanitariusza polega między innymi na opiece nad pacjentem po nagłych wypadkach i musi to być jasno przedstawione w twoim życiorysie. Kluczowe jest dostosowanie twojego życiorysu sanitariusza do każdej pracy, o którą się ubiegasz, ponieważ każdy rekruter wymaga czegoś innego.

Inne porady, które powinieneś wziąć pod uwagę, pisząc swoje profesjonalne CV:

 • Użyj poprawnego formatowania dla swojego życiorysu sanitariusza.
 • Sprawdź opis pracy i dodaj właściwe słowa kluczowe i czasowniki.
 • Zawsze przeczytaj dwa razy swój życiorys, aby upewnić się, że nie ma żadnych literówek lub innych błędów.

Układ życiorysu sanitariusza

Najlepszym układem dla twojego życiorysu sanitariusza jest układ z odwróconym porządkiem chronologicznym. Większość menedżerów ds. zatrudnienia preferuje ten format, ponieważ jest on łatwy do prześledzenia przez systemy śledzenia kandydatów i skupia się na twoim doświadczeniu zawodowym.

Struktura życiorysu ratownika medycznego

Struktura twojego życiorysu zależy od tego, czy chcesz się skupić na swoim doświadczeniu, czy raczej na umiejętnościach.

Istnieją dwa inne układy życiorysu, które możesz wziąć pod uwagę: życiorys funkcjonalny i format mieszany. Jeżeli chcesz się skupić na doświadczeniu, format z odwróconym porządkiem chronologicznym pozwala ci to zrobić, ale jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia w zawodzie, lepiej sięgnąć po format funkcjonalny. Układ mieszany łączy w sobie najlepsze cechy życiorysu funkcjonalnego i formatu z odwróconym porządkiem chronologicznym.

Struktura życiorysu sanitariusza powinna zawierać następujące sekcje:

 • Nagłówek
 • Podsumowanie życiorysu/cele zawodowe
 • Doświadczenie zawodowe
 • Sekcja z wykształceniem
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Dodatkowe sekcje (certyfikaty, nagrody/wyróżnienia, wolontariat i języki)

Zacznij od nagłówka życiorysu sanitariusza

Jeżeli przeglądałeś przykłady życiorysów ratowników medycznych w Internecie, na pewno zauważyłeś, że wszystkie mają tę sekcję. To integralna część twojego życiorysu, ponieważ zawiera ona twoje imię i nazwisko, tytuł oraz dane kontaktowe. Bez tych informacji menedżer ds. zatrudnienia nie będzie mógł się z tobą skontaktować, a więc ważne jest, aby te dane były aktualne.

Przykład nagłówka

POPRAWNIE

Jan Kowalski

Sanitariusz

657-897-546

Jankowalski@gmail.com

Warszawa

 

Przykłady złych nagłówków

NIEPOPRAWNIE

Jan Kowalski

Sanitariusz

657-897-546

jankowalski@gmail.com

jankowalski@behance.com

Data urodzenia 04/06/1985

Numer domu 55

Ulica

Warszawa

Nagłówek nie powinien zawierać zbyt wielu informacji.

Czy zdjęcie jest wymagane w życiorysie sanitariusza?

Nie musisz dodawać zdjęcia do swojego życiorysu sanitariusza. Radzimy ci je pominąć, ponieważ niektórzy menedżerowie ds. zatrudnienia odrzucają życiorysy ze zdjęciami.

Wybór tytułu życiorysu sanitariusza

Każda praca ma unikalny tytuł, a więc kluczowe jest dostosowanie każdego tytułu do pracy i firmy, aby zwiększyć swoje szanse na bycie zaproszonym na rozmowę kwalifikacyjną.

Profesjonalne podsumowanie

Profesjonalne podsumowanie przedstawia pokrótce twoje profesjonalne osiągnięcia i doświadczenie w kilku krótkich zdaniach. To podsumowanie powinno być imponujące i uchwycić uwagę menedżera ds. zatrudnienia, aby byli w stanie odczytać resztę twojego życiorysu ratownika medycznego.

POPRAWNY PRZYKŁAD

Doświadczony ratownik medyczny z pięcioletnim doświadczeniem w ocenianiu potrzeb medycznych i osobistych pacjentów oraz zapewnianiu wysokiej jakości opieki nad pacjentem. Posiada duże doświadczenie w pracy z członkami zespołów ratownictwa medycznego zajmujących się pacjentami i w przeprowadzaniu podstawowych procedur medycznych.

NIEPOPRAWNY PRZYKŁAD

Jestem pracowitym ratownikiem medycznym. Szukam możliwości pracy w zakresie pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Cele zawodowe to idealne rozwiązanie, jeżeli nie masz zbyt dużego doświadczenia. Pozwalają ci na wyrażenie swojej pasji do pracy i omówienie swoich zbywalny umiejętności i celów kariery. To doskonałe rozwiązanie dla świeżo upieczonych studentów i osób, które zmieniają branżę.

Doświadczenie zawodowe w życiorysie sanitariusza

Sekcja z doświadczeniem zawodowym pozwala menedżerów ds. zatrudnienia zobaczyć, co możesz zaoferować, uwzględniając twoje poprzednie doświadczenie.

Opisz swoje profesjonalne doświadczenie w życiorysie sanitariusza

Sekcja z doświadczeniem zawodowym daje ci szansę na zaprezentowanie swojej historii pracy, obowiązków i zadań oraz profesjonalnych osiągnięć w każdym miejscu pracy. Najlepsza sekcja z historią zatrudnienia w twoim życiorysie sanitariusza to taka, która jest istotna dla pracy, o którą się ubiegasz. Większość przykładów życiorysu działa jak doskonały przewodnik, który pokaże ci, co włączyć w tę sekcję. Sprawdź nasze przykłady życiorysów.

Przykład sekcji z doświadczeniem zawodowym dla początkującego sanitariusza

Szpital Wojewódzki

Młodszy sanitariusz

Maj 2020-Maj 2021

 • Współpracowałem z ratownikami medycznymi w celu udzielenia pomocy w nagłych wypadkach medycznych i wykonywałem podstawowe procedury podtrzymywania życia w bezpieczny i skuteczny sposób.
 • Asystowałem dyrektorowi medycznemu i innym pracownikom szpitala na oddziale ratunkowym w różnych procedurach ratunkowych.
 • Prowadziłem i konserwowałem pojazdy ratunkowe, aby upewnić się, że są w odpowiednim stanie i gotowe do działania, jeśli ktoś potrzebowałby służb ratunkowych.
 • Przed każdą oceną pacjenta pomagałem lekarzom w zbieraniu dokładnych danych o pacjentach i ich wadze.

Przykład sekcji z doświadczeniem zawodowym dla doświadczonego sanitariusza

Centrum Medyczne

Starszy sanitariusz

Czerwiec 2017- Grudzień 2020

 • Podawałem leki pacjentom po ich uprzednim zbadaniu w dwóch różnych placówkach medycznych.
 • Reagowałem na nagłe przypadki medyczne i przeprowadzałem procedury leczenia urazów, gdy było to wymagane.
 • Zaoferowałem odpowiednie szkolenie studentom ratownictwa medycznego w zakresie różnych zadań ratunkowych, których można oczekiwać w placówce medycznej.
 • Dokonywałem zaawansowanych ocen stanu pacjentów i wyjaśniałem terminologię medyczną członkom rodziny pacjenta.

Wykształcenie w życiorysie sanitariusza

Sekcja z wykształceniem jest integralną częścią twojego życiorysu sanitariusza. Każdy przykład życiorysu zawiera tę sekcję i daje ci pomysł na to, jak ją napisać. Praca jako sanitariusz wymaga do kandydatów konkretnego wykształcenia, a więc kluczowe jest sprawdzenie każdego opisu pracy i zawarcie wszystkich wymagań w twoim życiorysie. W tej sekcji będziesz musiał wymienić swoją uczelnię i dyplom ukończenia szkoły średniej.

Czy powinieneś zacząć od sekcji z doświadczeniem, czy z edukacją?

To zależy od formatu życiorysu, na który się zdecydowałeś. Jeżeli używasz formatu funkcjonalnego, wtedy umiejętności i wykształcenie pojawią się przed doświadczeniem. Jednakże, jeżeli używasz formatu z odwróconym porządkiem chronologicznym, możesz zacząć od swojego doświadczenia zawodowego, a następnie zawrzeć sekcję z wykształceniem.

Jak poprawnie wymienić wykształcenie w życiorysie sanitariusza?

Sekcja z wykształceniem powinna zawierać nazwę twojej szkoły, miejscowość, stopień naukowy i lata, kiedy studiowałeś.

Przykłady sekcji z wykształceniem w życiorysie sanitariusza👇

Licencjat z pielęgniarstwa

Uniwersytet Medyczny, Poznań

2016-2020

Umiejętności, które powinny się znaleźć w życiorysie sanitariusza

Praca jako sanitariusz wymaga specyficznych umiejętności, które powinieneś zawrzeć w swoim CV ratownika medycznego. To szansa na wymienienie wszystkich imponujących umiejętności, które masz, i które wyróżniają cię na tle innych kandydatów. Aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy, musisz tu zawrzeć te umiejętności, które odpowiadają wymienionym w opisie stanowiska, o które się ubiegasz.

Opis pracy w ogłoszeniu o pracę to idealne miejsce na sprawdzenie, jakie umiejętności powinieneś zawrzeć w swoim życiorysie. Większość menedżerów ds. zatrudnienia używa systemów śledzenia kandydatów, które pozwalają przefiltrować życiorysy i odrzucić te bez wymaganych umiejętności i specyficzny słów kluczowych.

Główne umiejętności wymagane od sanitariuszy

Twarde umiejętności

 • Zarządzanie drogami oddechowymi
 • Ocena stanu pacjenta
 • Terminologia medyczna
 • RKO (resuscytacja krążeniowo-oddechowa)
 • Stabilizacja pacjenta
 • Podstawowe procedury podtrzymywania życia
 • Medycyna ratunkowa
 • Znajomość sprzętu medycznego

Miękkie umiejętności

 • Umiejętności interpersonalne
 • Umiejętność krytycznego myślenia
 • Doskonała obsługa klienta
 • Dbałość o szczegóły
 • Umiejętność rozwiązywania problemów
 • Zdolność do porozumiewania się
 • Organizacja i planowanie
 • Praca w zespole

Jakie umiejętności są niezbędne dla początkującego sanitariusza?

 • Opieka medyczna w nagłych wypadkach
 • Zarządzanie czasem
 • Doskonała opieka medyczna
 • Planowanie opieki nad pacjentem
 • Ekspertyza w zakresie pielęgnacji ran
 • Rzetelność
 • Weryfikacja oznak życia
 • Prowadzenie ewidencji

Jakie umiejętności są niezbędne dla doświadczonego sanitariusza?

 • Opieka odpowiednia pod względem kulturowym
 • Ocena stanu pacjentów w terenie
 • Konserwacja maszyny tlenowej
 • Podawanie leków
 • Opracowywanie i wdrażanie polityki
 • Dwujęzyczność
 • Zarządzanie przypadkami pacjentów
 • Rozsądne podejmowanie decyzji

Napisz idealny “haczyk” w życiorysie sanitariusza

“Haczyk” w życiorysie to słowa, które dodajesz do swojego CV, aby zdobyć uwagę menedżera ds. zatrudnienia i sprawić, że twój życiorys będzie się wyróżniał. Może to być cytat, osobisty opis, referencje lub osiągnięcie.

Przykład sloganu dla początkującego sanitariusza

„Nie ma większego zaszczytu niż powierzenie odpowiedzialności za opiekę nad drugim człowiekiem.”—Richard K. Schachern.

Przykład sloganu dla doświadczonego sanitariusza

„Oprócz tworzenia życia, najwspanialszą rzeczą, jaką człowiek może zrobić, jest uratowanie go.”—Abraham Lincoln.

Dodatkowe nagłówki w życiorysie sanitariusza

Zdobycie pracy jako sanitariusz wymaga więcej niż podejmowania decyzji medycznych czy też wprowadzanie danych medycznych do systemów komputerowym w krótkim czasie. Posiadanie dodatkowych sekcji w życiorysie sanitariusza zwiększy twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy, ponieważ ta branża jest bardzo konkurencyjna.

Niektóre z sekcji, które powinieneś zawrzeć w swoim życiorysie sanitariusza to umiejętności z zakresu obsługi komputera, certyfikaty, zainteresowania i języki. Jeżeli użyjesz szablonów życiorysu, w większości z nich znajdziesz te dodatkowe sekcje. Możesz także przejrzeć nasze szablony życiorysów.

Spójrzmy na te sekcje w szczegółowy sposób.

Obsługa komputera i certyfikaty

Istnieje kilka certyfikatów, które są wymagane od sanitariuszy. Bardzo ważne jest ich wymienienie w oddzielnej sekcji. Niezależnie od tego, czy jest to certyfikat potwierdzający ukończone szkolenie z zakresu ratownictwa medycznego, czy kurs pierwszej pomocy, chcesz, aby menedżer je zauważył.

Zainteresowania

Jeśli masz jakieś zainteresowania lub hobby związane z pracą, o którą się ubiegasz, możesz o tym wspomnieć. W przeciwnym razie lepiej nie umieszczać zainteresowań w CV ratownika. Wolontariat w schroniskach lub uczęszczanie na siłownie to ważne zainteresowania, o których możesz wspomnieć w swoim życiorysie ratownika medycznego.

Języki

Dwujęzyczność ratownika zawsze jest plusem, ponieważ pozwala mu się wyróżnić. Dlatego powinieneś dodać języki, które znasz w sekcji z językami zamiast z umiejętnościami. Dodaj oficjalny certyfikat do każdego języka, jaki znasz. Na przykład IELTS, lub TOEFL dla języka angielskiego z wynikiem 30 punktów, lub wyższym lub DELF dla języka francuskiego z wynikiem 70%, lub wyższym.

Podsumowanie: kluczowe punkty, które należy uwzględnić podczas pisania idealnego życiorysu

Spójrzmy na niektóre punkty, które omówiliśmy w artykule, a które pomogą ci napisać życiorys, który pozwoli ci zdobyć pracę jako sanitariusz.

 • Użyj poprawnego formatu życiorysu.
 • Przeczytaj życiorys dwa razy, aby upewnić się, że nie ma w nim literówek lub innych błędów.
 • Kluczowe jest dopasowanie każdego życiorysu do pracy, o którą się ubiegasz.
 • Nie zapomnij dodać wszystkich słów kluczowych i odpowiednich czasowników do swojego życiorysu ratownika medycznego.

Napisz list motywacyjny, pasujący do życiorysu sanitariusza

Większość ofert pracy nie wymaga listu motywacyjnego, ale to bardzo ważne, abyś dodał go do swojego życiorysu. List motywacyjny daje ci szansę na przedstawienie swojej pasji dla pracy i omówienie swoich osiągnięć. Pomoże ci też sprawić, że twój życiorys sanitariusza będzie się wyróżniał.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak napisać życiorys dla sanitariusza?

Najlepszym sposobem na napisanie życiorysu sanitariusza jest zawarcie w nim wszystkich wymaganych sekcji, wliczając w to nagłówek, podsumowanie życiorysu/cele zawodowe, doświadczenie zawodowe, wykształcenie, umiejętności i dodatkowe sekcje.

 • Co dobrze wygląda w życiorysie ratownika medycznego?

Każda praca, która wiąże się z poprawą stanu zdrowia pacjenta, niezależnie od tego, czy pracowałeś pod bezpośrednim nadzorem lekarza, czy w straży pożarnej, dobrze prezentuje się w życiorysie sanitariusza. Wszelkie certyfikaty niezbędne do pracy ratownika również pomogą wyróżnić twój życiorys

 • Jakie umiejętności posiada sanitariusz?

Niektóre umiejętności ratowników medycznych obejmują umiejętności obsługi klienta, komunikację i umiejętności interpersonalne. Zawsze dobrze jest sprawdzić opis stanowiska i dodać umiejętności wymagane przez kierownika ds. zatrudnienia do życiorysu ratownika medycznego.

 • Jak napisać życiorys ratownika medycznego?

Aby sprawić, że twój życiorys będzie się wyróżniał, zacznij od nagłówka, dodaj podsumowanie życiorysu/cele zawodowe, wymień swoje doświadczenie i wykształcenie, dodaj swoje umiejętności, a także stwórz dodatkowe sekcje.