Przykłady życiorysów projektantów przemysłowych

Główną rolą projektanta przemysłowego jest tworzenie wyrobów, takich jak samochody czy sprzęt komputerowy. Przede wszystkim opracowują oni koncepcje przedmiotów i badają, w jaki sposób użytkownicy mogą z nich korzystać. Dzięki swoim umiejętnościom inżynierskim znajdują sposób na sprawienie, że wytworzone produkty są użyteczne.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 1 opinie klientów

Projektanci przemysłowi są bardzo istotni dla większości firm, ponieważ dogłębnie rozumieją preferencje klientów i trendy zachowań rynkowych. Jeśli jesteś projektantem przemysłowym, który chce zdobyć wymarzoną pracę, pomożemy ci w stworzeniu życiorysu projektanta przemysłowego. Narzędzie do budowy CV tworzy najlepsze przykłady życiorysów i pomoże ci w napisaniu efektywnego życiorysu.

Dodatkowe informacje o sektorze projektowania przemysłowego

Według danych z 2016 w USA istniało około 39 700 stanowisk pracy dla projektantów przemysłowych, a liczba ta ma stabilnie wzrastać. Przewidywane jest, że pomiędzy 2016 a 2026 rokiem liczba stanowisk wzrośnie o 2 000.

Te liczby oznaczają, że zapotrzebowanie na rynku projektowania przemysłowego jest wysokie. Branże takie jak przemysł wytwórczy, inżynieria, architektura i wyspecjalizowane firmy projektowe potrzebują kompetentnych projektantów przemysłowych.

Firmy takie jak Microsoft, Goodyear, Apple, czy Procter & Gamble rekrutują projektantów przemysłowych, którzy mogą rozwinąć doskonałe pomysły i stworzyć produkty. W Stanach, średnia zarobków projektantów przemysłowych wynosi 68 890 dolarów rocznie.

Najlepszy format życiorysu dla projektantów przemysłowych

Istnieją trzy formaty, które większość przykładów życiorysów dla projektantów przemysłowych używa. Te formaty życiorysu to:

 • Życiorys funkcjonalny – to życiorys, który skupia się raczej na zawodowych umiejętnościach niż na poprzednich stanowiskach pracy. Ta metoda daje ci możliwość grupowania twojego doświadczenia zawodowego według różnych kategorii. Ten format jest krótki i zwarty, ale często brakuje w nim kreatywności.
 • Format chronologiczny – w tym formacie podajesz swoje doświadczenie zawodowe, zaczynając od ostatniego stanowiska, które pełniłeś i wymieniając kolejno poprzednie. Ta metoda pomaga rekruterowi w łatwy sposób prześledzić postępy w karierze projektanta przemysłowego i historię pracy.
 • Format mieszany – to najbardziej wszechstronny format życiorysu, który możesz użyć w swoim życiorysie projektanta przemysłowego. Łączy on w sobie zarówno format chronologiczny, jak i funkcjonalny. Ma też obszerny profesjonalny profil znajdujący się pod danymi kontaktowymi. Większość rekruterów woli ten format życiorysu, ponieważ skupia się on na najbardziej istotnych umiejętnościach dla branży projektowania przemysłowego.

Jeśli jesteś starszym projektantem przemysłowym z ponad pięcioletnim doświadczeniem, najlepszy będzie dla ciebie format chronologiczny. Pozwala on przedstawić wszystkie istotne informacje na górze życiorysu. Z drugiej strony, CV mieszane lub funkcjonalne jest najlepsze dla świeżo upieczonych absolwentów, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności.

Wybierz szablon swojego życiorysu projektanta przemysłowego 

Szablon życiorysu projektanta przemysłowego da ci wskazówki na temat tego, jak ustrukturyzować twój życiorys. Używając naszych szablonów życiorysów, możesz w łatwy sposób zawrzeć wszystkie kluczowe informacje i uporządkować je w profesjonalny sposób.

Ze względu na dużą liczbę życiorysów piętrzących się na biurkach rekruterów, użyją oni najmniejszego błędu lub złego formatowania jako wymówkę do tego, aby odrzucić twój życiorys i zmniejszyć liczbę kandydatów. Ze względu na to powinieneś wybrać swój szablon życiorysu w uważny sposób, aby twój życiorys się wyróżniał. Pamiętaj, że jedną z ważniejszych rzeczy, na którą rekruterzy zwrócą uwagę, jest szablon życiorysu, który wybrałeś.

Kiedy rekruterzy oceniają twoje umiejętności zawodowe, chcą mieć dobry wgląd w historię pracy, twoje wykształcenie i przegląd odpowiedniego doświadczenia zawodowego. Dobry szablon pomoże rekruterowi w łatwy sposób zauważyć twoje postępy zawodowe.

Co zawrzeć w życiorysie projektanta przemysłowego?

Aby stać się częścią zespołu projektowania przemysłowego, projektanci powinni złożyć spersonalizowany życiorys projektanta przemysłowego, który będzie odzwierciedlał profesjonalizm i precyzyjność. Ważne jest, aby zawrzeć wszystkie kluczowe sekcje w swoim życiorysie. To sprawi, że twój życiorys będzie naprawdę wyjątkowy. Niektóre z najważniejszych sekcji, które powinieneś przedstawić w swoim życiorysie to:

 • Nagłówek
 • Dane osobowe
 • Twój tytuł zawodowy
 • Podsumowanie/cele zawodowe
 • Kluczowe umiejętności projektanta przemysłowego
 • Doświadczenie projektanta przemysłowego
 • Wykształcenie
 • Certyfikaty
 • Profesjonalne nagrody i osiągnięcia
 • Dodatkowe informacje

Pisząc życiorys projektanta przemysłowego, należy również wziąć pod uwagę następujące ważne czynniki:

 • Upewnij się, że podałeś swoje dane kontaktowe i zaktualizowałeś swój adres
 • Wybierz właściwy format dla swojego życiorysu: format chronologiczny jest najbardziej polecany
 • Twoje CV projektanta przemysłowego powinno być proste, łatwe do odczytania i mieć profesjonalny wygląd
 • Ostateczną wersję życiorysu projektanta przemysłowego należy zapisać jako plik, na przykład Word Doc lub PDF, chyba że osoba rekrutująca określi inaczej.
 • Życiorys powinien być zwięzły i krótki. Dla początkujących projektantów przemysłowych zalecana jest jedna strona, podczas gdy doświadczeni kandydaci powinni użyć średnio dwie strony.

Profesjonalne podsumowanie życiorysu projektanta przemysłowego 

Sekcja z profesjonalnym podsumowaniem powinna być krótka i kusząca. Dobra sekcja powinna być w stanie odpowiedzieć na następujące pytania:

 • Dlaczego zatrudniająca firma powinna włączyć cię w swoje szeregi jako część zespołu projektantów przemysłowych?
 • Czy możesz zaoferować firmie konkretną strategię projektową?
 • W jaki sposób firma może użyć twoich najlepszych strategii projektowania przemysłowego?
 • Czy to stanowisko odpowiada twoim osobistym celom zawodowym?
 • Czy spełniasz wymagania swojego klienta?
 • Jakie są twoje profesjonalne umiejętności?

Ponieważ ogłoszenia o pracę dla projektantów przemysłowych przyciągną wielu kandydatów, ważne jest, aby sporządzić profesjonalne podsumowanie w mądry sposób. Profesjonalne podsumowanie powinno zawierać fakty o tobie i ważne rzeczy, których rekruter szuka u kandydata.

Ważne jest, aby w swoim życiorysie projektanta przemysłowego zawrzeć następujące informacje:

 • Lata, podczas których pracowałeś jako projektant przemysłowy w różnych firmach
 • Niektórye projekty, które sporządziłeś jako projekatnt przemysłowy, i które zakończyły się sukcesem
 • Osiągnięcia zawodowe w branży
 • Twoje doświadczenie w projektowaniu, na przykład użycie 3D lub CAD

Przykłady profesjonalnego podsumowania życiorysu projektanta przemysłowego 

Nasz przykład życiorysu projektanta przemysłowego
POPRAWNIE
PROFESJONALNE PODSUMOWANIE

Projektant przemysłowy z ponad 10-letnim doświadczeniem. Udoskonaliłem oryginalny projekt podczas pracy w Haco Design Company, aby spełnić oczekiwania klienta. Wdrożyłem szybkie prototypowanie, aby przezwyciężyć różne ograniczenia produkcyjne oraz wprowadziłem w firmie wydajne metody animacji i projektowania 3D. Stworzyłem także niezrównane, innowacyjne wrażenia dźwiękowe w samochodzie.

NIEPOPRAWNE
NIEPOPRAWNE PROFESJONALNE PODSUMOWANIE

Znam się na projektowaniu grafiki i realizacji projektów 3D. Mam wszechstronną wiedzę na temat popularnych programów do projektowania, takich jak Photoshop i CAD. Obecnie interesuje mnie praca w konkurencyjnym i innowacyjnym środowisku, w którym mógłbym doskonalić swoje umiejętności i zróżnicować swoją wiedzę w zakresie projektowania domów i architektury.

Sprawdź nasze przykłady życiorysów.

Sekcja z wykształceniem w życiorysie projektanta przemysłowego

Dla początkujących projektantów przemysłowych ważne jest, aby podkreślić sekcję edukacyjną, ponieważ wielu pracodawców chce kandydata z odpowiednim wykształceniem. Musisz udowodnić pracodawcy, że opanowałeś nowe koncepcje i rozumiesz strategie projektowania.

Pisząc sekcję z wykształceniem, upewnij się, że zawierasz następujące ważne informacje:

 • Data ukończenia studiów, lub spodziewana data ukończenia studiów
 • Rodzaj dyplomu/tytuł naukowy
 • Certyfikaty naukowy lub osiągnięcia
 • Nazwa i miejsce szkoły
 • Średnia

Zanim zaczniesz pisanie tej sekcji życiorysu, upewnij się, że uważnie przeczytałeś opis pracy. W ten sposób będziesz miał pewność, że napisałeś życiorys, zawierając wszystkie niezbędne informacje, których rekruter poszukuje w kandydacie. Niektóre z ważnych czynników, które powinny być uwzględnione to:

 • Przedstawienie daty ukończenia studiów, czasu, w którym studiowałeś, a także twojej średniej i wszelkich wyróżnień.
 • Możesz umieścić swoją sekcję z wykształceniem nad sekcją dotyczącą doświadczenia zawodowego, jeśli ukończyłeś studia w ciągu ostatnich pięciu lat. Jeśli jednak ukończyłeś studia ponad pięć lat temu, umieść sekcję z wykształceniem poniżej sekcji z doświadczeniem zawodowym.
 • Wymieniając swoje stopnie naukowe, użyj porządku chronologicznego.
 • Jeśli nadal czekasz na ukończenie studiów, upewnij się, że podałeś przewidywane daty ukończenia studiów, nazwę uczelni i kierunku, który kończysz.

Przykłady sekcji z wykształceniem

POPRAWNIE
Licencjat z projektowania przemysłowego

XYZ Uniwersytet Technologiczny, 2016-2020

Zajęcia: proces rozwoju produktu, innowacyjne doświadczenie dźwięku w samochodzie, koncepcje projektowe, rozwój projektu, ocena koncepcji projektowych, program rozwoju produktu, koncepcje produktu, rozwój koncepcji, badania projektowe, pakiet kreatywny Adobe

Średnia: 4.5

Wybrany na prezesa koła naukowego w latach 2016-2018

Ogłoszony najlepszym stażystą projektantów przemysłowych w 2019

Sekcja z doświadczeniem zawodowym w życiorysie

Tworząc sekcję dotyczącą doświadczenia zawodowego, upewnij się, że twoje doświadczenie zawiera istotne informacje dotyczące pracy, o którą ubiegasz się jako projektant przemysłowy. Powinieneś także dogłębnie przedstawić wszelkie dotychczasowe obowiązki i osiągnięcia zawodowe.

Przykłady doświadczenia zawodowego na stanowisku projektanta przemysłowego

Starszy projektant przemysłowy

Firma Projektująca Linux 

2018-2021

 • Nowoczesne systemy audio w samochodach, szybkie prototypowanie, rysunek techniczny, oprogramowanie CAD, komunikacja wizualna i mikroarchitektura
 • Zaprojektowałem elektronikę użytkową w celu oceny koncepcji projektowych i spełnienia wymagań klienta
 • Byłem bezpośrednio związany z inżynierią mechaniczną, inżynierią wzornictwa przemysłowego oraz zarządzaniem projektami w branży motoryzacyjnej
 • Zostałem nagrodzony za tworzenie pomysłów oraz terminowe i dokładne dostarczenie projektu, który zredukował awarię produktów w zakładach produkcyjnych i koszty produkcji o 70%
 • Odwiedzałem miejsca pracy i nadzorowałem wiele projektów w celu zapewnienia jakości i specyfikacji projektów w procesie projektowania

Dołącz do swojego życiorysu projektanta przemysłowego sekcję z umiejętnościami

W życiorysie projektanta przemysłowego ważne jest uwzględnienie umiejętności twardych i miękkich. Powinieneś także podkreślić wybitne umiejętności i osiągnięcia, jakie zdobyłeś w swojej karierze. Przed włączeniem tej sekcji upewnij się, że w sposób analityczny przejrzałeś opis stanowiska, aby upewnić się, że dodałeś odpowiednie umiejętności. Niektóre z umiejętności, które należy uwzględnić, to:

 • Szybkie prototypowanie
 • Zarządzanie projektami
 • Umiejętności komunikacji wizualnej
 • Tworzenie koncepcji
 • Rozwój elektroniki użytkowej
 • Znakomita znajomość oprogramowania CAD
 • Keyshot i makiety
 • Ekspertyza w zakresie rozwijania kluczowych aspektów projektu oraz znajomość oprogramowania biurowego
 • Komunikacja wizualna i budowanie zespołu
 • Silne umiejętności komunikacyjne i możliwość harmonijnej współpracy z zespołami projektowymi
 • Udokumentowane osiągnięcia w opracowywaniu koncepcji i zarządzaniu kreatywnym zespołem

Dodaj dane kontaktowe do swojego życiorysu

Informacje kontaktowe powinny być strategicznie umieszczone w górnej części życiorysu. Pozwoli to potencjalnym pracodawcom na skontaktowanie się z tobą w celu zaproszenia cię na rozmowę kwalifikacyjną. Jak poprawnie dodać swoje dane kontaktowe?

 • Imię i nazwisko: upewnij się, że twoje imię i nazwisko zostało napisane większym fontem niż inne sekcje twojego profesjonalnego życiorysu.
 • Adres: jeżeli aplikujesz o pracę w twoim regionie, możesz zawrzeć w życiorysie swój adres. Jednak jeżeli ubiegasz się o pracę poza regionem, najlepiej jest pominąć adres.
 • Media społecznościowe: do swojego życiorysu możesz dodać twój profil LinkedIn, ale upewnij się, że masz na nim zaktualizowane i istotne informacje.

Określ swoje osiągnięcia za pomocą liczb

Ważne jest, aby poprawnie zaprezentować swoje osiągnięcia w profesjonalnym życiorysie. Liczby mogą pomóc ci w zdobyciu dużej przewagi i otrzymaniu konkurencyjnych projektów z wyższej półki. Jeśli otrzymałeś nagrody za dokumentację projektową, tworzenie modeli, pomysły projektowe lub doskonałe procesy produkcyjne, wspomnij o tym w swoim życiorysie.

Pokaż swoje certyfikaty

Certyfikaty i programy edukacyjne pokazują twoje kompetencje zawodowe w zakresie tworzenia projektów, obsługi modeli roboczych itp. Kandydat z certyfikatami może zaimponować menedżerom ds. rekrutacji znajomością trendów rynkowych, czynników ludzkich, programów rozwoju produktów i cech rynku.

Dobry nagłówek powinien być imponujący i precyzyjny, aby przyciągnąć uwagę rekrutera do twojego życiorysu. Czcionka twojego imienia powinna być większa niż czcionka reszty CV.

Nie zapomnij o stworzeniu nagłówka w swoim życiorysie

Adam Nowak

Starszy projektant przemysłowy

+48 77777777

adamnowak.com

https://www.nowa.net/adam-nowak-projektant

Warszawa

Kluczowe punkty

 • Życiorys powinien przypominać wczesną koncepcję produktu w procesie projektowania – powinien mieć wszystkie niezbędne i istotne elementy.
 • Aby twój życiorys sprzedał twoją osobę, upewnij się, że zawiera doskonałe profesjonalne podsumowanie
 • Wspomnij wszystkie profesjonalne umiejętności, które zostały zawarte w opisie pracy
 • Upewnij się, że układ twojego życiorysu jest wyjątkowy i profesjonalny
 • Jeżeli chcesz być konkurencyjnym kandydatem wymień wszystkie nagrody zawodowe i certyfikaty

Jeżeli potrzebujesz dalszych wskazówek, sprawdź nasze przykłady życiorysów

Najczęściej zadawane pytania

Jak napisać jednostronicowy życiorys projektanta przemysłowego?

Idealne CV powinno mieć średnio jedną lub dwie strony. Jeśli chcesz, aby twoje dane i osiągnięcia zawodowe zmieściły się na jednej stronie, upewnij się, że podsumowałeś swoje informacje bez podawania wielu szczegółów.

Jak mogę włączyć słowa kluczowe do życiorysu projektanta przemysłowego?

Menedżerowie ds. rekrutacji  podczas analizy licznych życiorysów są zainteresowani odpowiednimi słowami kluczowymi. Dlatego upewnij się, że w swoim życiorysie umieściłeś odpowiednie słowa kluczowe, które są zawarte w opisie stanowiska.

Czy powinieneś dodać szkice do życiorysu projektanta przemysłowego?

Nie, nie należy dodawać szkiców do życiorysu projektanta przemysłowego. Upewnij się, że przesyłasz profesjonalne CV, które ma odpowiedni format i układ.