Przykłady życiorysów kasjera

Praca kasjera może wyglądać jak stanowisko łatwe do zdobycia, ale wielu wie, że kasjerzy muszą posiadać różne umiejętności i mieć doskonałą uwagę.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 1 opinie klientów

Aby być efektywnym kasjerem, musisz przykładać wagę do szczegółów, reagować szybko i posiadać życiowe umiejętności.

Ponadto, na stanowisko kasjera czy kasjerki tak jak ty aplikuje wielu innych kandydatów. Średnia pensja kasjerów wynosi około 3 000 PLN brutto miesięcznie.

Aby wyróżnić się na tle konkurencji, będziesz musiał pokazać, że jesteś najlepszym kandydatem na dane stanowisko. Ale w jaki sposób to zrobić?

Jeżeli chcesz być o krok przed konkurencją, będziesz musiał napisać efektywny i wyjątkowy życiorys kasjera. Ale od czego zacząć?

Nasz artykuł jest stworzony po to, aby poprowadzić cię przez proces pisania najlepszego życiorysu, w którym pomogą ci też nasze szablony życiorysów kasjera.

Jak ustrukturyzować życiorys kasjera?

Jako kasjer, będziesz musiał pomagać klientom w wielu różnych miejscach, takich jak sklepy detaliczne, restauracje, kasy w marketach. Będziesz musiał robić to w profesjonalny sposób.

My już wiemy, że znasz się na obsłudze kasy, ale czy twój rekruter to wie?

W związku z tym, aby wybić się z rosnącej konkurencji, będziesz potrzebować doskonałego życiorysu kasjera, który pomoże ci się wyróżnić.

Aby treść twojego życiorysu była nieskazitelna, ale też praktyczna, będziesz musiał nadać życiorysowi silną strukturę i układ poprzez podzielenie tekstu na mniejsze sekcje.

Oto lista sekcji, które powinieneś zawrzeć w życiorysie kasjera. W tym artykule szczegółowo omówimy je wszystkie. Postaraj się umieścić te sekcje w takim porządku, jaki widzisz poniżej:

 • Sekcja z podsumowaniem
 • Historia zatrudnienia
 • Sekcja z wykształceniem
 • Sekcja z umiejętnościami

Wybierz najlepszy format dla swojego życiorysu kasjera

Kasjerzy zazwyczaj pracują w różnych miejscach, gdzie sprzedawane są towary lub usługi, na przykład na stacjach paliw, w sklepach z żywnością oraz innych detalicznych sklepach. Wielu ludzi szuka pracy w takich miejscach.

Każdy kandydat stara się pokazać w lepszym świetle niż inni, prezentując swoje kwalifikacje i ekspertyzę.

Pierwszym ważnym krokiem jest wybranie efektywnego formatu twojego życiorysu. To pomoże ci pokonać konkurencję podczas szukania pracy.

Menedżerowie ds. zatrudnienia, szukając kandydatów pasujących na dane stanowisko, poświęcają średnio tylko 6 sekund na każde podanie, które otrzymują.

Ze względu na tak krótki czas, jaki masz, aby przedstawić swój życiorys, tak istotne jest zrozumienie, że twoje CV musi zawierać treści, które są zarówno zwięzłe, jak i łatwe do odczytania.

Właściwe formatowanie zapewni, że twój życiorys kasjera będzie ustrukturyzowany i napisany tak, aby mieć znaczący wpływ na czytelnika i będzie wyglądał, jak profesjonalny życiorys.

Jeżeli chodzi o efektywny życiorys, oto krótka lista najważniejszych rzeczy, o których musisz pamiętać, formatując swój profesjonalny życiorys:

 • Użyj aktualnego życiorysu: Regularnie aktualizuj swój życiorys. Powinieneś w nim zawrzeć wszystkie istotne informacje, poczynając od twojej nowej pracy po wolontariaty, w których brałeś udział. Zaktualizuj swój życiorys i zawrzyj w nim informacje, które zaprezentują umiejętności istotne dla stanowiska, o które się ubiegasz.
 • Sięgnij po odwrócony porządek chronologiczny: Obecnie uznawanym formatem, który jest używany przy przedstawianiu historii zawodowej czy poprzedniego doświadczenia jest układ z odwróconym porządkiem chronologicznym. Sformatuj swoje doświadczenie zawodowe i sekcję z wykształceniem zaczynając od najnowszego do najstarszego – to najlepszy sposób na wyróżnienie twojej aplikacji.
 • Użyj słów kluczowych: Nie jest tajemnicą, że rekruterzy używają programów skanujących aplikacje nazywanych systemami śledzenia kandydatów. Te programy zostały stworzone po to, aby skanować i filtrować liczne podania, które firmy otrzymują każdego dnia. Jeżeli aplikujesz na stanowisko kasjera w restauracji, upewnij się, że twój życiorys wygląda odpowiednio.

Programy skanują aplikacje i zachowują tylko te, które zawierają właściwe słowa kluczowe, takie jak terminy związane z branżą.

Upewnij się, że zachowałeś balans pomiędzy popularnym słownictwem, silnymi czasownikami i słowami kluczowymi.

Nie nadużywaj terminologii czy zbyt wielu skrótów, ponieważ mogą one bardziej zaszkodzić twojej aplikacji niż pomóc.

Rozpocznij swój życiorys kasjera od przyciągającej uwagę sekcji z podsumowaniem życiorysu

Efektywność życiorysu zależy od jakości jego treści. Dodatkowo aplikacja musi zdobyć uwagę czytelnika. W końcu, jak już wspomnieliśmy, twój życiorys ma tylko 6 sekund, aby zaimponować rekruterowi.

Poprawnym i sprawdzonym sposobem na zdobycie uwagi czytelnika jest napisanie profesjonalnego podsumowania pod twoimi danymi kontaktowymi w podaniu.

Niektóre przykłady życiorysów sugerują zamieszczenie sekcji z celami zawodowymi zamiast podsumowania życiorysu, ale my uważamy, że podsumowanie życiorysu może zademonstrować twoje umiejętności i zdolności w znacznie lepszy sposób.

Profesjonalne podsumowanie pełni wiele funkcji.

Sekcja z podsumowaniem daje ci możliwość zaprezentowania siebie jako profesjonalisty, który już wcześniej pełnił funkcję kasjera.

W zaledwie kilka minut będziesz musiał opisać swoje najważniejsze umiejętności, osiągnięcia i doświadczenie.

Wszystkie te informacje muszą być zawarte w zaledwie kilku zdaniach.

Wyobraź sobie, że jest to forma przemówienia w windzie (elevator pitch) i starasz się zademonstrować swoją wartość menedżerowi ds. sprzedaży.

Poniżej prezentujemy przykłady efektywnego podsumowania.

Jeżeli szukasz bardziej zaawansowanego narzędzia do budowania życiorysów, kliknij tutaj. 

Przykłady podsumowania życiorysu kasjera

Podsumowanie

Kasjer zorientowany na szczegóły z 5-letnim doświadczeniem w pracy na kasie i obsłudze klienta. Posiada wiedzę z zakresu obsługi kasy fiskalnej. Ekspert w zakresie zaopatrywania sklepów i procedur kasowych. Ma potwierdzone umiejętności w zakresie przyjmowania zamówień, osiągania celów sprzedażowych, układania produktów na półkach oraz dokładnego i wydajnego zawierania transakcji z klientami.

Opowiedz o swoim poprzednim doświadczeniu zawodowym

Po tym, jak napisałeś swoje profesjonalne podsumowanie, powinieneś zacząć pisać inne sekcje twojego podania.

Ta sekcja daje ci szanse na to, aby omówić swoje doświadczenie i osiągnięcia z poprzednich prac.

Polecamy ci opisać poprzednie istotne stanowiska dokładnie i przy użyciu zrozumiałych słów. Użyj wypunktowania, aby informacje były bardziej przejrzyste.

Każdy punkt musi zawierać informacje o tym, w jaki sposób użyłeś i rozwinąłeś swoje umiejętności, i w jaki sposób twój poprzedni pracodawca z tego skorzystał.

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, do opisu pracy sugerujemy użyć formatowania z odwróconym porządkiem chronologicznym, od najnowszej do najstarszej pracy. Upewnij się, że przedstawiłeś nazwy swoich stanowisk oraz okres zatrudnienia ponad opisem twojej pracy jako kasjer.

Upewnij się, że zachowałeś równowagę pomiędzy czasownikami, isotnymi słowami kluczowymi i regularnym słownictwem. Każdy punkt powinien być zrozumiały. Dodatkowo postaraj się zacząć każdy punkt od silnego czasownika, aby zwiększyć impakt przekazywanej treści.

Unikaj pisania w niejednoznaczny sposób. Napisz o swoich osiągnięciach w logiczny sposób i jasno opisz korzyści, jakie przyniosła twoja praca. Spowoduje to większe zainteresowanie twoimi umiejętnościami.

Zapewnij satysfakcję klienta dzięki tym przykładom

Oto przykład efektywnego szablonu życiorysu kasjera:

POPRAWNIE

Doświadczenie

Kasjer

Twój Supermarket

06/2015 – 11/2018

Warszawa

 • Pomagałem klientom w wyszukiwaniu produktów, oferowałem informacje o produktach, aby pomóc im w dokonywaniu wyborów i odpowiadałem na ich pytania.
 • Szkoliłem nowych pracowników w zakresie obsługi kas fiskalnych, obsługi stanów magazynowych oraz zapewniania najwyższej jakości obsługi klienta.
 • Sugerowałem klientom konkretne produkty, co zwiększyło zyski firmy o 14%.

Oto słaby przykład życiorysu:

NIEPOPRAWNIE
Doświadczenie

Kasjer

Twój Supermarket

06/2015 – 11/2018

Warszawa

 • Pomagałem klientom.
 • Szkoliłem nowych pracowników.
 • Zwiększyłem sprzedaż o 14%.

Nie zapomnij użyć właściwych czasowników w swoim życiorysie

Jak wspomnieliśmy powyżej, ze względu na ogromną liczbę życiorysów, które firmy otrzymują każdego dnia, menedżerowie ds. zatrudnienia używają systemów śledzenia słów kluczowych, znanych pod nazwą systemy śledzenia kandydatów.

Te programy usuwają wszystkie aplikacje, które nie mają właściwych słów kluczowych w tekście. Te słowa kluczowe to na przykład twoje umiejętności, właściwe czasowniki, lub słowa związane z pracą, o którą się ubiegasz. Skanery systemów śledzenia kandydatów wybierają te słowa i decydują czy kandydat przejdzie dalej przez filtry programów.

Efektywnym sposobem na przejście przez filtrowanie jest użycie właściwych czasowników. Mogą one pomóc ci przekonać rekrutera o twoich umiejętnościach zawartych w wypunktowaniu w bardziej wpływowy sposób.

Dodanie czasowników takich jak organizowałem, używałem, utrzymywałem, zarządzałem na początku każdego punktu, bez wątpienia sprawią, że twój życiorys zostanie zauważony.

Takie czasowniki sprawiają, że zdanie jest bardziej angażujące. Dodają one więcej dynamiki i energii do treści.

Pamiętaj, aby napisać życiorys, zachowując balans pomiędzy terminologią z branży, czasownikami oraz słowami określającymi techniczne i miękkie umiejętności. Stworzenie takiej równowagi jest kluczowe.

Sekcja z wykształceniem w życiorysie kasjera 

Większość firm oferujących pracę na stanowisku kasjera oferuje trening przed rozpoczęciem pracy.

Mimo że zazwyczaj do pracy kasjera nie jest wymagane żadne formalne wykształcenie, dodanie sekcji z edukacją do twojego listu motywacyjnego sprawi, że będziesz o krok przed konkurencją.

Jeżeli chcesz, aby twój życiorys się wyróżniał i oferował lepszy wgląd w twoje kwalifikacje, kluczowe jest dodanie sekcji z wykształceniem do twojego CV.

Sekcja z edukacją pokazuje czytelnikowi twoje wykształcenie.

Sekcja z wykształceniem to doskonały sposób, aby zwiększyć zainteresowanie swoim podaniem poprzez zaprezentowanie dodatkowych informacji o twoich kwalifikacjach.

Stworzyliśmy listę najważniejszych rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę, tworząc sekcję z wykształceniem:

 • Dodaj swój najwyższy stopień wykształcenia jako pierwszy. Zawsze podawaj swój najwyższy stopień wykształcenia: odwrócony porządek chronologiczny jest polecany. Wymień swoje świadectwo maturalne pod dyplomem ukończenia studiów.
 • Upewnij się, że wymieniłeś stopień, nazwę i miejsce uczelni, oraz lata, w których studiowałeś.
 • Dodaj dodatkowe informacje, takie jak istotne zajęcia pozalekcyjne i koła naukowe, używając wypunktowania.
 • Przedstaw swoją średnią.
 • Jeżeli nie ukończyłeś studiów licencjackich, podaj nazwę szkoły średniej, którą ukończyłeś.

Umiejętności, które należy zawrzeć w życiorysie kasjera

Aby twój list motywacyjny stał się jeszcze bardziej przekonujący i zagwarantował ci więcej zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko kasjera, polecamy ci dodanie sekcji z umiejętnościami do twojej aplikacji!

Sekcja z umiejętnościami jest doskonałym sposobem na to, aby zademonstrować czytelnikowi istotne umiejętności.

Mogą być tu zawarte nawet najbardziej podstawowe umiejętności.

Polecamy ci przejrzeć, co jest oczekiwane od kandydata, zanim zaczniesz pisać o swoich umiejętnościach. Postaraj się połączyć twoje umiejętności z tym, co wymaga pracodawca.

Oto lista miękkich i twardych umiejętności, które możesz zawrzeć w sekcji z umiejętnościami w życiorysie kasjera:

Umiejętności miękkie

 • Witanie klientów
 • Umiejętność komunikacji
 • Umiejętności interpersonalne
 • Duża wiedza o produkcie i zrozumienie bazy klientów
 • Pozytywne i optymistyczne nastawienie
 • Satysfakcja konsumenta
 • Umiejętność współpracy i pracy zespołowej
 • Życzliwość i przyjazna osobowość
 • Umiejętności organizacyjne
 • Rozwiązywanie sporów i konfliktów
 • Umiejętność podejmowania decyzji
 • Umiejętność krytycznego myślenia
 • Umiejętność rozwiązywania problemów
 • Dokładność i dbałość o szczegóły

Umiejętności twarde

 • Zwroty i wymiany
 • Ważenie i skanowanie przedmiotów
 • Umiejętności zarządzania projektami
 • Doświadczenie w korzystaniu z kasy
 • Zdolności zarządzania czasem
 • Pomoc klientom w przypadku pytań i wątpliwości
 • Ostrożne pakowanie przedmiotów
 • Elastyczność i doskonała frekwencja
 • Obsługa gotówkowa
 • Podstawowe umiejętności matematyczne
 • Przyjmowanie płatności kartą kredytową
 • System sprzedaży (POS)
 • Kasa fiskalna
 • Znajomość obsługi komputera
 • Umiejętności techniczne
 • Wiedza o produktach lub usługach
 • Skaner kodów kreskowych
 • Ostrożne obchodzenie się z przedmiotami
 • Umiejętności obsługi klienta
 • Radzenie sobie z zapytaniami klientów
 • Znajomość pakietu MS Office
 • Administracja biznesowa
 • Liczenie pieniądzy

Rozwiąż skargi klientów przy pomocy naszych dodatkowych wskazówek

Oto kilka najważniejszych informacji na temat tworzenia życiorysu kasjera:

 • Zaprojektuj swój życiorys, uwzględniając pracę, o którą się ubiegasz i wymagania z nią związane.
 • Twoje profesjonalne podsumowanie musi pokazywać twoje zdolności, motywacje zawodowe i umiejętności związane z pracą w dokładny i właściwy sposób.
 • Zademonstruj swoje wartości w sekcji z historią pracy i umiejętnościami poprzez przedstawienie najważniejszych punktów i osiągnięć ze swojej poprzedniej pracy.
 • Opisz swoje doświadczenie, używając odwróconego porządku chronologicznego.
 • Połącz swoje umiejętności i doświadczenie z pracą, o którą się ubiegasz, we właściwy sposób.
 • Pokonaj skanery systemów śledzenia kandydatów poprzez zachowanie równowagi między właściwymi czasownikami, słowami kluczowymi z ogłoszenia o pracę i zwyczajnym słownictwem.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak opisać obowiązki kasjera w życiorysie?

Będziesz mógł opisać swoje umiejętności i doświadczenia jako kasjer w kilku różnych sekcjach swojego CV. Zapoznaj się z sekcją umiejętności powyżej, aby znaleźć więcej pomysłów, lub sprawdź nasze szablony życiorysów, aby uzyskać więcej wskazówek.

 • Na czym polega praca kasjera?

Głównym obowiązkiem kasjera jest przetwarzanie płatności, rozwiązywanie problemów i potrzeb klientów przy kasie w sklepie Pracując jako kasjer, będziesz musiał: przetwarzać transakcje gotówkowe i kartą kredytową, obsługiwać kasę, zapewniać sprawną obsługę, honorować kupony, pobierać płatności i wydawać resztę.

 • Jak długi powinien być życiorys kasjera?

Polecamy ci zmieścić życiorys kasjera na jednej stronie.

 • Czy mogę zostać kasjerem, nie mając doświadczenia?

Praca kasjera nie wymaga wcześniejszego doświadczenia zawodowego ani wykształcenia. Jednak posiadanie dobrze skonstruowanego CV z pewnością pomoże ci w szybszym znalezieniu pracy.

Kliknij tu, aby uzyskać więcej edytowalnych przykładów życiorysów!