Przykłady życiorysów edytora wideo

Według niektórych statystyk zapotrzebowanie na edytorów i montażystów filmów ma wzrosnąć o 18% w latach 2019-2029, a to więcej niż przeciętna w innych branżach.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 2 opinie klientów

Branża filmowa to bardzo konkurencyjne środowisko, które wymaga od ciebie wiele. Jeżeli chcesz zdobyć pracę marzeń, twój życiorys montażysty wideo musi się wyróżniać. Edytorzy wideo muszą umieć opowiedzieć historię, kiedy przekształcają surowy materiał w ukończone wideo przy pomocy oprogramowania do edycji wideo.

Istnieje wiele różnych branż, które potrzebują montażystów wideo, a więc ważne jest, aby dostosować twój życiorys do pracy, o którą się ubiegasz. Jeżeli chcesz zdobyć pracę jako montażysta wideo, będziesz potrzebował życiorysu, który zwróci uwagę menedżera ds. zatrudnienia.

Wiemy, że tworzenie życiorysu montażysty wideo nie zawsze jest łatwym zadaniem. Jeżeli masz problem ze stworzeniem życiorysu, który ułatwi ci zdobycie pracy marzeń, mamy dla ciebie kilka porad, które pomogą ci w napisaniu profesjonalnego życiorysu montażysty wideo.

Jak sformatować życiorys edytora wideo?

Dla montażysty wideo kluczowe jest użycie właściwego formatu życiorysu podczas tworzenia CV edytora wideo. Średnio menedżerowie ds. zatrudnienia poświęcają mniej niż 10 sekund na przejrzenie życiorysu montażysty wideo, a chcesz, żeby przeczytali oni resztę twojego CV. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Jeżeli użyjesz błędnego formatu życiorysu edytora wideo, możesz przegapić swoją szansę na wymarzoną pracę, którą chcesz zdobyć.

A więc jakie formaty życiorysów powinieneś wziąć pod uwagę, tworząc swój życiorys montażysty wideo?

 • Format odwróconego porządku chronologicznego 

Ten format jest najlepszy, szczególnie jeśli masz kilka lat doświadczenia w edycji wideo. Pozwala on na przedstawienie twoich ostatnich stanowisk jako pierwszych. Następnie wymieniasz wszystkie poprzednie. Skupia się ona też na twoich profesjonalnych osiągnięciach z zakresu edycji wideo i twojej historii pracy, a więc prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem, jeżeli dopiero zaczynasz jako montażysta wideo.

Doświadczenie zawodowe jest najważniejsze dla tego formatu, a więc powinno się znaleźć na samej górze, zaraz pod nagłówkiem. Wykształcenie, umiejętności i wszystkie dodatkowe sekcje powinny pojawić się jako następne. 

 • Format funkcjonalny

Format funkcjonalny skupia się na podkreśleniu twoich umiejętności. Jest on doskonały, jeżeli nie masz doświadczenia w pracy jako montażysta, ponieważ pozwala ci zaprezentować zbywalne umiejętności, które zdobyłeś w poprzedniej pracy. Jest idealny dla świeżo upieczonych studentów i każdego, kto zmienia zawód, aby zostać montażystą wideo.

Umiejętności powinny się pojawić na górze życiorysu, pod nagłówkiem zawierającym twoje dane kontaktowe, a następnie tworzysz sekcję z wykształceniem, a dopiero potem prezentujesz swoje doświadczenie zawodowe.

 • Życiorys mieszany 

Życiorys mieszany łączy w sobie najlepsze cechy życiorysu o odwróconym porządku chronologicznym oraz życiorysu funkcjonalnego. Będzie dobrym wyborem dla ludzi, którzy mają już kilka lat doświadczenia w edycji i montażu wideo.

Umiejętności i doświadczenie zawodowe są ważne. Umiejętności pojawiają się po nagłówku, a następnie zaprezentujesz sekcję z doświadczeniem zawodowym, a potem część z wykształceniem.

Co zawrzeć w życiorysie edytora wideo?

Montażyści wideo muszą pokazać swoje umiejętności i doświadczenie w taki sposób, aby zdobyć uwagę menedżera ds. zatrudnienia. Chociaż te dwie sekcje są ważne, istnieją też inne sekcje, które powinny pojawić się w twoim życiorysie, aby był on kompletny. Możesz sprawdzić nasze przykłady życiorysów, aby wiedzieć, co powinieneś włączyć do swojego życiorysu montażysty wideo.

Oto niektóre z głównych sekcji, które musisz zawrzeć w swoim życiorysie:

 • Nagłówek zawierający twoje dane kontaktowe i tytuł zawodowy
 • Podsumowanie życiorysu lub sekcja z celami zawodowymi

Ta sekcja daje twojemu potencjalnemu pracodawcy wgląd w twoje osiągnięcia, doświadczenie i umiejętności.

 • Sekcja z doświadczeniem zawodowym

To tu dodajesz adekwatną historię zawodową.

 • Sekcja z wykształceniem

Jeżeli posiadasz dyplom lub inne kwalifikacje, powinieneś zamieścić je tutaj.

 • Sekcja z umiejętnościami

Sekcja z umiejętnościami pozwala ci przedstawić twarde i miękkie umiejętności istotne dla pracy.

 • Sekcje dodatkowe

Jeżeli brałeś udział w szkoleniach, masz certyfikaty, nagrody, albo pracowałeś jako wolontariusz, powinieneś dodać te informacje do tej sekcji.

Jak napisać przekonujące cele zawodowe?

Sekcja z celami zawodowymi to dobry pomysł, jeżeli jesteś świeżo upieczonym studentem lub początkującym kandydatem. Sekcja z celami zawodowymi w życiorysie edytora wideo daje ci szanse na to, aby zaprezentować swoje umiejętności, adekwatne dla stanowiska, o które się ubiegasz. Przypuśćmy, że pracowałeś nad jakimiś projektami z edycji wideo w szkole, lub masz doświadczenie w post produkcji, które zdobyłeś na stażu. W tym wypadku powinieneś wspomnieć o umiejętnościach, które zdobyłeś, i które mogą być przydatne w nowej pracy.

Sekcja z podsumowaniem życiorysu jest idealna, jeżeli masz kilka lat doświadczenia zawodowego, które pozwoli ci w paru zdaniach podsumować swoje osiągnięcia i przekonać menedżera ds. zatrudnienia, aby przeczytał resztę twojego życiorysu edytora wideo.

POPRAWNIE

Przykład sekcji z celami zawodowymi w życiorysie montażysty wideo

Energetyczny i zorientowany na detale stażysta z zakresu postprodukcji z rocznym doświadczeniem w branży dziennikarskiej i marketingu w mediach społecznościowych. Posiada doskonałe umiejętności komunikacyjne i zdolność pracy w zespole, które nabył, realizując staż jako montażysta wideo.

POPRAWNIE

Przykład podsumowania życiorysu edytora wideo

Posiadający wiele talentów edytor wideo i filmów zdolny do tworzenia programów telewizyjnych, materiałów promocyjnych i reklam na najwyższym poziomie. Posiada ponad pięć lat doświadczenia w pracy na programach Final Cut Pro i Avid Media Composer, których używał, aby stworzyć różne projekty wideo. Zorientowany na detale, zdolny do zapewnienia najwyższej jakości produktów.

Stwórz sekcję, w której przedstawisz doświadczenie zawodowe jako montażysta wideo

Sekcja z doświadczeniem zawodowym daje ci szansę na przedstawienie swojej historii zawodowej, która pokaże twojemu potencjalnemu pracodawcy, że masz wszystko, czego potrzeba, aby pełnić dane stanowisko. Zacznij od swojej ostatniej pracy jako montażysta wideo i unikaj dodawania stanowisk, które nie mają związku z edycją i produkcją wideo czy filmów.

POPRAWNIE

Edytor wideo

Hi-Tech Media

Maj 2018- Obecnie

 • Stworzyłem i edytowałem dwadzieścia informacyjnych wideo na kanał YouTube dedykowanych przyszłym montażystom wideo i zwiększyłem zasięgi o 15%.
 • Co miesiąc nagrywałem i edytowałem ponad pięćdziesiąt wideo dla klientów, używając oprogramowania do edycji wideo, włączając w to Final Cut Pro i Adobe Premiere.
 • Wdrożyłem wysokiej jakości efekty dźwiękowej we wszystkich wideo naszych klientów, co doprowadziło do 25% wzrostu naszej bazy klientów.
NIEPOPRAWNIE
 • Pomogłem zespołowi produkcyjnemu w montowaniu surowego materiału filmowego.
 • Używałem DVD Studio Pro i innych programów do edycji wideo, aby stworzyć imponujące filmy pod nadzorem asystenta montażysty wideo.

Podkreśl swoje umiejętności z zakresu edycji wideo

Praca montażysty wideo wymaga technicznych i kreatywnych umiejętności, a także dokładnej wiedzy na temat branży. Branża filmowa jest bardzo rozległa i wymaga wielu umiejętności z zakresu edycji wideo, a więc kluczowe jest przejrzenie opisu pracy w ogłoszeniu oraz przygotowanie własnego życiorysu montażysty wideo specjalnie z uwzględnieniem pracy, o którą się ubiegasz.

Powinieneś podzielić swoje umiejętności na twarde i miękkie, tak jak możesz to zobaczyć w wielu przykładach życiorysów montażystów wideo. Zawsze mów prawdę o swoich umiejętnościach, ponieważ kierownik ds. zatrudnienia może cię przetestować. Jeżeli nie wiesz, jak edytować wideo, nie wspominaj o tym w swoim życiorysie.

Spójrzmy na niektóre umiejętności z zakresu edycji wideo, które powinieneś dodać do swojego życiorysu.

Umiejętności twarde

 • Adobe Creative Suite
 • Adobe Premiere Elements
 • Avid MediaCcomposer
 • Final Cut Pro
 • Dvd Studio Pro
 • Adobe Premiere Pro
 • Transkrypcja
 • Animacja
 • Blender
 • Przycinanie
 • Edycja klipów muzycznych

Umiejętności miękkie

 • Umiejętności interpersonalne
 • Umiejętność komunikacji
 • Praca zespołowa
 • Przykładanie uwagi do szczegółów
 • Umiejętności organizacyjne
 • Zarządzanie czasem
 • Krytyczne myślenie
 • Rozwiązywanie problemów
 • Storytelling

Zawsze przedstawiaj informacje na temat swojego wykształcenia w życiorysie

Jeżeli chcesz się wyróżnić na tle innych osób ubiegających się o pracę, musisz posiadać sekcję z wykształceniem w swoim życiorysie. Chociaż nie jest to koniecznie, wielu montażystów wideo ukończyło studia z zakresu produkcji filmowej, inżynierii dźwięku, informatyki, lub ma dyplom szkoły artystycznej. Najlepiej jest wymienić w tej sekcji to wykształcenie, które masz, zaczynając od swoich ostatnich kwalifikacji.

Jeżeli masz licencjat, możesz pominąć swój dyplom ukończenia szkoły średniej. Jednak, jeżeli nie ukończyłeś studiów, istnieje wiele darmowych i płatnych kursów online, które możesz ukończyć, aby udoskonalić sekcję z edukacją w swoim życiorysie.

W jaki sposób przedstawić certyfikaty w życiorysie montażysty wideo?

Sekcja z certyfikatami jest jedną z dodatkowych sekcji, która powinna się pojawić w każdym doskonałym szablonie życiorysu, i która zwiększy wartość twojego CV edytora wideo. Możesz sprawdzić nasze szablony życiorysów, które pomogą ci stworzyć życiorys, który zdobędzie uwagę menedżerów ds. zatrudnienia.

Oprócz tytułu licencjata, dodatkowe certyfikaty mogą zwiększyć twoje szanse na zdobycie wymarzonej pracy. Jeżeli masz podobne kwalifikacje, jak inni kandydaci, dodatkowy certyfikat może dać ci przewagę nad nimi. Niektóre certyfikaty dla edytorów wideo, które możesz wziąć pod uwagę to:

 • Oprogramowanie Apple Final Cut ProAdobe Certified Expert, Premiere Pro
 • Avid Certified Professional, Media Composer

Nie zapomnij o danych kontaktowych

Nie możemy przecenić tego, jak ważne jest podanie poprawnych danych kontaktowych w twoim życiorysie montażysty wideo. Jeżeli podasz złe dane kontaktowe w swoim życiorysie, przegapisz świetne okazje, ponieważ rekruter nie będzie w stanie skontaktować się z tobą.  Bardzo istotne jest upewnienie się przed wysłaniem życiorysu do menedżera ds. zatrudnienia, że dane kontaktowe są właściwe.

Dane kontaktowe zazwyczaj są zawarte w nagłówku życiorysu edytora wideo i powinny zawierać następujące informacje:

 • Twoje imię i nazwisko
 • Numer telefonu
 • Adres email
 • Twój adres domowy (opcjonalnie)
 • Miejsce zamieszkania (opcjonalnie)
 • Link do twojego portfolio lub strony internetowej, jeżeli są one istotne dla pracy, o którą się ubiegasz

Przykład

Anna Nowak

534-867-378

annanowak@gmail.com

Warszawa

annanowak@behance.com

Podsumowanie: Kluczowe punkty związane z tworzeniem idealnego życiorysu montażysty wideo

Dobry szablon życiorysu edytora wideo pozwoli ci zrozumieć, co musi być zawarte w twoim CV. Możesz też użyć narzędzia do budowania CV lub przykładów życiorysu, aby stworzyć taki życiorys edytora wideo, który pozwoli ci wyróżnić się z tłumu i zdobyć pracę.

Oto podsumowanie najważniejszych punktów, które omówiliśmy w tym artykule, i które pomogą ci w napisaniu przekonującego życiorysu edytora wideo:

 • Dla swojego życiorysu edytora wideo użyj odpowiedniego formatu CV.
 • Zawrzyj w nim przekonujące podsumowanie lub cele zawodowe.
 • Dodaj do swojego życiorysu montażysty wideo doświadczenie zawodowe.
 • W swoim życiorysie podkreśl umiejętności z zakresu edycji wideo, w tym twoje miękkie i twarde umiejętności.
 • Wymień swoje osiągnięcia naukowe w sekcji wykształcenie.
 • Jeżeli ukończyłeś dodatkowe szkolenie lub posiadasz certyfikat, wspomnij o nich w swoim CV montażysty wideo.
 • Powinieneś dodać swoje dane kontaktowe w nagłówku i powinny być one aktualne.
 • Dołącz swój list motywacyjny, nawet jeżeli twój pracodawca tego nie wymaga.

Dodaj list motywacyjny do swojego życiorysu montażysty wideo

Większość menedżerów ds. zatrudnienia uwielbia listy motywacyjne, a więc powinieneś go napisać i wysłać razem ze swoim życiorysem edytora wideo. Idealny szablon listu motywacyjnego może pomóc ci napisać list, który zwróci uwagę menedżera ds. zatrudnienia. Sprawdź opis pracy i wspomnij o wymaganych umiejętnościach w swoim liście motywacyjnym.

Możesz wspomnieć o projektach, które stworzyłeś, pokazując rekruterowi, że potrafisz rozwijać pomysły i sprawiać, że zmieniają się one w rzeczywistość. Jeżeli uwielbiasz edytować klipy muzyczne i masz jakieś doświadczenie w tym zakresie, wspomnij o tym w liście motywacyjnym.

Często zadawane pytania

 • Jak stworzyć życiorys edytora wideo?

Możesz użyć przykładów CV montażysty wideo i użyć ich jako przewodnika podczas tworzenia swojego życiorysu. Użyj narzędzia do budowania CV lub idealnego szablonu życiorysu. Najważniejszą rzeczą jest zawarcie wszystkich koniecznych sekcji i przedstawienie menedżerowi ds. zatrudnienia swoich umiejętności i doświadczenia.

 • Jakie są obowiązki edytora wideo?

Montażyści wideo montują surowy materiał i edytują go tak, aby stworzyć ukończone wideo, gotowe do pokazania publiczności. Decydują oni także o finalnym formacie wideo i mogą być zaangażowani w kreatywny proces kręcenia i edytowania klipów muzycznych.

 • Jakie programy muszę znać, aby zostać montażystą wideo?

Montażyści wideo muszą mieć dużą wiedzę z zakresu oprogramowania do edycji wideo, aby wykonywać swoją pracę w efektywny sposób. Niektóre programy to Final Cut Pro, Adobe Premiere Pro, Adobe Creative Suite, Blender, Da Vinci Resolve, a także wiele innych.

 • Ile zarabia montażysta wideo?

Według portalu pracuj.pl, montażysta wideo zarabia średnio 3 800 PLN brutto miesięcznie.