Przykłady życiorysów dla organizatorów wydarzeń

Organizatorzy wydarzeń koordynują i zajmują się wszystkimi aspektami wydarzenia, aby pomóc swoim klientom urzeczywistnić ich wizję i zorganizować udane przyjęcie.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 1 opinie klientów

Praca jest ciekawa, ale nie dla ludzi o słabych nerwach. Musisz mieć nienaganne zdolności organizacyjne i komunikacyjne oraz umieć planować, a także posiadać znakomity życiorys organizatora wydarzeń. Do obowiązków organizatora wydarzeń należy wybór miejsca, negocjacje z dostawcami oraz zarządzanie budżetami w imieniu klienta.

Jeśli uważasz, że masz wszystko, czego potrzeba, aby zostać profesjonalnym organizatorem lub koordynatorem wydarzeń, powinieneś spróbować znaleźć wymarzoną pracę. Przedstawimy ci kilka wskazówek dotyczących pisania życiorysów, które sprawią, że otrzymasz więcej zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną i pomogą ci zdobyć wymarzoną pracę.

Co przedstawić w życiorysie początkującego organizatora wydarzeń?

Jeżeli jesteś początkującym organizatorem wydarzeń i nie masz zbyt dużego doświadczenia zawodowego, nadal możesz ubiegać się o pracę jako organizator wydarzeń. Oto kilka porad, o których powinieneś pamiętać, tworząc swój życiorys początkującego organizatora wydarzeń:

 • Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby twój życiorys przeszedł przez systemy śledzenia kandydatów, jest zamieszczenie w życiorysie organizatora wydarzeń słów kluczowych z opisu stanowiska.
 • Jeżeli posiadasz jakieś zbywalne umiejętności, które zdobyłeś w poprzedniej pracy, albo podczas tworzenia projektów w szkole adekwatnych do pracy, o którą się ubiegasz, umieść je w życiorysie organizatora imprez.
 • Większość menedżerów ds. zatrudnienia będzie chciała pracować z organizatorem imprez, który ma już doświadczenie. Aby zdobyć doświadczenie, które możesz dodać do swojego życiorysu organizatora imprez, możesz zaoferować zorganizowanie wydarzeń lub urodzin swoim przyjaciołom lub członkom rodziny.
 • Jeżeli ukończyłeś jakieś szkolenie adekwatne do stanowiska organizatora imprezy, na przykład otrzymałeś profesjonalny certyfikat zarządzania wydarzeniami, zawrzyj go w swoim życiorysie organizatora imprez.
 • Użyj narzędzia do budowania życiorysu lub szablonu, aby stworzyć profesjonalny życiorys organizatora imprez.

Rozpocznij swój życiorys organizatora imprezy od podania jasnych danych kontaktowych

Dane kontaktowe to jedna z najważniejszych informacji w życiorysie organizatora wydarzeń.

Jeśli masz wszystkie wymagane kwalifikacje, ale nie podałeś prawidłowych danych kontaktowych, stracisz swoją szansę, ponieważ kierownik ds. rekrutacji nie będzie mógł się z tobą skontaktować.

Dane kontaktowe powinny znajdować się w nagłówku życiorysu organizatora wydarzeń. Powinny zawierać twoje imię i nazwisko, tytuł zawodowy, adres e-mail, numer telefonu i link do twojego portfolio online lub strony internetowej, jeśli ją posiadasz. Możesz dodać miejsce zamieszkania, jeśli ubiegasz się o pracę za granicą.

Przykład

Janina Nowak

Organizatorka wydarzeń

726 524 652

janina.nowak@gmail.com

JaniN@behance.com

Szablony życiorysów dla organizatorów imprez

Pisanie profesjonalnego życiorysu nie dla każdego będzie łatwym zadaniem. Być może masz naprawdę imponujące kwalifikacje, ale nie wiesz, jak zaprezentować je w życiorysie organizatora wydarzeń.

Szablon życiorysu organizatora wydarzeń lub narzędzie do tworzenia CV są istotne, ponieważ podczas tworzenia życiorysu mogą być twoim przewodnikiem. Pomagają one odpowiednio uporządkować informacje, w tym wszystkie sekcje życiorysu i stworzyć profesjonalne CV.

Dobry szablon życiorysu pomoże ci wywrzeć pierwsze dobre wrażenie i pozwoli ci adekwatnie zaprezentować twoje umiejętności i talenty. Sprawdź nasze szablony życiorysów.

Przedstaw siebie za pomocą wiarygodnych celów zawodowych

Sekcja z celami zawodowymi w życiorysie organizatora wydarzeń to krótki akapit podkreślający twoje cele kariery. Jest istotna, zwłaszcza jeśli nie masz dużego doświadczenia jako organizator wydarzeń. Powinna zademonstrować kierownikowi ds. rekrutacji, jak twoje cele zawodowe pokrywają się z celami firm.

Dobra sekcja z celami zawodowymi powinna przyciągnąć uwagę rekrutera i sprawić, że będzie on zachęcony do przeczytania reszty twojego życiorysu organizatora wydarzeń.

Cele zawodowe organizatora wydarzeń powinny znaleźć się na górze życiorysu, zaraz po nagłówku, zawierającym twoje dane kontaktowe.

Podsumowanie życiorysu organizatora imprez działa lepiej, jeśli masz duże doświadczenie.

Przykłady sekcji z celami zawodowymi w życiorysie organizatora wydarzeń

POPRAWNIE

Realizujący swoje cele i ambitny kierownik projektów z trzyletnim doświadczeniem w planowaniu strategicznym i zarządzaniu relacjami z klientami. Posiadam potwierdzone doświadczenie w pomyślnej realizacji imprez charytatywnych i chcę wykorzystać moje zbywalne umiejętności w firmie Wydarza Się na stanowisku koordynatora wydarzeń.

NIEPOPRAWNIE

Jestem osobą bardzo skoncentrowaną na celach. Umiem realizować kilka zadań naraz, nawet w dynamicznym środowisku. Chciałbym dołączyć do waszej firmy jako młodszy organizator imprez.

Doświadczenie zawodowe organizatora wydarzeń

Twoje doświadczenie zawodowe w życiorysie organizatora wydarzeń musi cię wyróżniać. Ta sekcja to szansa na to, aby pokazać twojemu potencjalnemu pracodawcy, że potrafisz wywiązać się z obowiązków na stanowisku organizatora wydarzeń.

Twoje doświadczenie zawodowe powinno być adekwatne do roli zawodowej, o którą się ubiegasz. Zacznij od przedstawienia swojej najnowszej pracy, ponieważ większość rekruterów będzie chciała dowiedzieć się o twoich ostatnich projektach.

POPRAWNIE
Przykład

Organizator wydarzeń

Firma ABC

Styczeń 2018-Wrzesień 2020

 • Zajmowałem się organizacją wszystkich aspektów imprez firmowych dla naszych klientów korporacyjnych, w tym lunchów, kolacji i spotkań firmowych.
 • Organizowałem strategiczne wydarzenia reklamowe i wydarzenia specjalne, oszczędzając firmie średnio 35% na wydatkach.

Zadania i obowiązki

To bardzo ważne, aby mówić o swoich doświadczenia zawodowych, włączając w to swoje obowiązki i zadania. Jeżeli chcesz, aby twój życiorys organizatora wydarzeń wyróżniał cię na tle innych osób poszukujących pracy, przedstaw swoje osiągnięcia używając danych numerycznych. Pokażą one rekruterowi, jaką wartość możesz wnieść. Spójrzmy na niektóre przykłady tego, co można znaleźć w życiorysie organizatora wydarzeń.

POPRAWNIE
 • Jako osoba odpowiedzialna za zarządzanie budżetem, negocjowałem z dostawcami i podwykonawcami, aby utrzymać kwotę budżetu na poziomie 20 000 PLN na duże imprezy.
 • Uczestniczyłem w wydarzeniach branżowych promujących usługi firmy, poprawiając relacje z dostawcami i rozszerzając sieć dostawców o 20%.
NIEPOPRAWNIE
 • Byłem odpowiedzialny za realizację planów różnych działań eventowych.
 • Kontrolowałem wszystkie informacje udostępniane naszym międzynarodowym dostawcom.
 • Planowałem spotkania wspólników firmy.

Sekcja z wykształceniem w życiorysie organizatora wydarzeń

Istotne jest podanie swojego wykształcenia, nawet jeżeli na dane stanowisko nie jest wymagane żadne wykształcenie.

Niektórzy rekruterzy spojrzą najpierw na sekcje z wykształceniem i sprawdzą, czy masz kwalifikacje, szczególnie jeżeli wymagają oni odpowiednich certyfikatów. Właśnie dlatego powinieneś upewnić się, że wymieniłeś wszystko w odpowiedni sposób.

Możesz sprawdzić opis stanowiska albo użyć przykładów życiorysów dla organizatorów imprez, aby pomóc sobie w odpowiednim zaprezentowaniu swojego wykształcenia. Sprawdź nasze przykłady życiorysów.

Przykład

Licencjat z zarządzania

Uniwersytet Warszawski

2014-2017

Jaki jest najlepszy format życiorysu dla organizatora wydarzeń?

Życiorys organizatora wydarzeń powinien mieć odpowiedni format, aby przyciągnąć uwagę potencjalnego pracodawcy. Zalecanym formatem życiorysu dla CV organizatora wydarzeń jest format z odwróconym porządkiem chronologicznym. Wynika to z tego, że jest to format najłatwiejszy do skanowania w systemach śledzenia kandydatów. Daje ci on możliwość wymienienia w pierwszej kolejności najnowszego doświadczenia zawodowego. Jeśli masz duże doświadczenie w branży planowania i koordynowania wydarzeń, jest to najlepszy format życiorysu.

Niektóre z pozostałych popularnych formatów to format funkcjonalny i mieszany.

Życiorys funkcjonalny pozwala ci skupić się na twoich celach zawodowych i możliwościach zamiast na doświadczeniu. Jeżeli nie masz dużego doświadczenia w planowaniu wydarzeń, ten format będzie dla ciebie dobry, ponieważ pozwala on podkreślić twoje miękkie umiejętności oraz pozostałe specjalne możliwości.

Życiorys mieszany łączy ze sobą najlepsze części z życiorysu chronologicznego i funkcjonalnego. Ten format jest idealny dla osób, które mają bardzo duże doświadczenie zawodowe.

Umiejętności, które powinny się pojawić w życiorysie organizatora wydarzeń

Jeśli chcesz znaleźć wymarzoną pracę jako organizator lub koordynator wydarzeń, musisz przedstawić w swoim życiorysie w sekcji z umiejętnościami wszystkie wymagane umiejętności. Istnieje kilka podstawowych umiejętności, w tym umiejętności twarde i miękkie, których organizatorzy i koordynatorzy wydarzeń potrzebują, aby zorganizować zachwycające wydarzenia. Wliczają się w nie:

Umiejętności twarde

 • Oprogramowanie do zarządzania wydarzeniami
 • Oprogramowanie do planowania wydarzeń
 • Zarządzanie cateringiem
 • Zarządzanie projektami
 • Zarządzanie budżetem
 • Produkcja eventowa
 • Logistyka wydarzeń
 • Badania rynku

Umiejętności miękkie

 • Dbałość o szczegóły
 • Umiejętność zarządzania czasem
 • Doskonałe umiejętności komunikacji interpersonalnej
 • Satysfakcja konsumenta
 • Kreatywność
 • Umiejętności interpersonalne

Spraw, aby twój życiorys był jeszcze lepszy

Rekruterzy otrzymują wiele życiorysów organizatorów wydarzeń, a więc musisz upewnić się, że twoje podanie wyróżnia się na tle kandydatów.

Będziesz musiał zawrzeć niektóre dodatkowe sekcje, jeżeli chcesz sprawić, aby twój życiorys był jeszcze lepszy i pokazać, że jesteś organizatorem wydarzeń, który przykłada uwagę do szczegółów. Niektóre dodatkowe sekcje, które pojawiają się w życiorysach organizatorów wydarzeń to na przykład:

Nagrody i certyfikaty

Jeżeli otrzymałeś jakiekolwiek nagrody lub certyfikaty, powinieneś o tym wspomnieć w swoim życiorysie koordynatora wydarzeń. Certyfikacja zawodowa świadczy o profesjonalizmie i fachowej wiedzy, a więc powinna być uwzględniona w tej sekcji.

Zainteresowania i hobby

Twoje hobby i zainteresowania pomogą menedżerowi ds. rekrutacji lepiej cię poznać i ulepszyć twój życiorys koordynatora wydarzeń.

Języki

Jeśli znasz język obcy, nie wahaj się o tym wspomnieć  w życiorysie koordynatora wydarzenia. Menedżer ds. zatrudnienia może szukać organizatorów wydarzeń, którzy mówią jakimś konkretnym języku, do współpracy z międzynarodowymi dostawcami.

List motywacyjny

List motywacyjny pojawia się czasem w ogłoszeniu o pracę jako opcjonalny, ale zawsze powinieneś dołączyć go do swojego życiorysu organizatora wydarzeń. Wspaniały list motywacyjny może być rzeczą, która wyróżni cię na tle konkurencji.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakie umiejętności muszę posiadać, aby zostać organizatorem wydarzeń?

Aby zostać organizatorem wydarzeń, najlepiej jest mieć umiejętności twarde i miękkie. Potrzebujesz szczególnie silnych umiejętności organizacyjnych i komunikacyjnych.

 • Czy powinienem wspomnieć o osobach, które mogą dać mi rekomendacje?

Jeżeli osoby mogą wspomnieć o tobie dobre słowo podczas rozmowy z twoim potencjalnym pracodawcą, możesz zawrzeć ich dane w swoim życiorysie organizatora wydarzeń.

 • Czy potrzebuję doświadczenia aby zostać organizatorem wydarzeń?

Niektóre prace wymagają doświadczenia, ale możesz zostać organizatorem wydarzeń także bez doświadczenia, o ile masz umiejętności, których wymaga stanowisko.

 • Czy powinienem dołączyć moje zdjęcie w życiorysie dla organizatorów wydarzeń?

Możesz dołączyć zdjęcie do CV organizatora wydarzeń, ale nie jest to konieczne. Staraj się skupić na jakości treści i unikaj przeładowywania jej obrazami.