Przykłady życiorysów dla kustosza

Praca jako kustusz może być dość wymagająca, ale jest też satysfakcjonująca. A więc kustosz musi mieć szeroki wachlarz umiejętności, wartości i cechy charakteru takie, jak bycie godnym zaufania, lojalność, a także gotowość do ciężkiej pracy.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 2 opinie klientów

Na pierwszy rzut oka, ludzie mogą myśleć, że praca kustosza jest łatwa, ale nigdy nie pomyślą o tym, jak odpowiedzialne jest to stanowisko.

W rzeczy samej nie każdy może zostać kustoszem. Będziesz potrzebował, między innymi, zdolności do zwracania uwagi na detale, silnych umiejętności komunikacyjnych, a także wiedzy z zakresu używania specjalnego sprzętu do sprzątania.

Jeżeli szukasz pracy jako kustosz, najlepszym sposobem na bycie zauważonym przez zatrudniające firmy jest stworzenie efektywnego życiorysu kustosza.

Być może zastanawiasz się, jak stworzyć życiorys kustosza.

Na szczęście jesteśmy tu po to, aby ci z tym pomóc! Z pomocą naszych przykładów i szablonów życiorysu dla kustosza, zdobędziesz pracę w krótkim czasie.

Format życiorysu dla kustosza

Jeżeli chodzi o tworzenie życiorysu lub jakiejkolwiek innej formy podania, pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybranie formatu życiorysu.

Przykładowy format życiorysu kustosza jest kluczowy dla twojej aplikacji. Format życiorysu jest tym, co daje mu strukturę i układ. Bez niego, twój życiorys kustosza będzie skazany na porażkę. Jesteśmy tu po to, aby przeprowadzić cię przez cały proces przy pomocy prostych kroków i pomóc ci osiągnąć sukces.

Wszystko od porządkowania, przez układ sekcji aplikacji po właściwą czcionkę, zależy od formatu życiorysu.

Oto lista rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę, formatując przykładowy życiorys kustosza:

 • Porządek chronologiczny: Użycie chronologicznego porządku w twoim życiorysie to efektywny sposób na zdobycie uwagi pracodawcy. Przedstaw swoje ostatnie doświadczenie zawodowe jako pierwsze w odpowiedniej sekcji życiorysu. W ten sposób układ twojego opisu pracy i osiągnięć będzie logiczny.
 • Fonty i odstępy między wierszami: Musisz upewnić się, że twój życiorys kustosza jest łatwy do odczytania i ma wystarczające odstępy pomiędzy wierszami, dzięki czemu tekst będzie czytelny. Aby to zrobić, będziesz musiał napisać treść swojego życiorysu, używając efektywnej czcionki oraz dodać przerwy pomiędzy paragrafami, aby twój tekst wyglądał na schludny i uporządkowany.

Polecamy ci użycie fontu Arial lub Times New Roman w rozmiarze 10-12. Przerwy między paragrafami powinny wynosić maksymalnie 1.5. Ponadto, twój życiorys kustosza nie powinien mieć więcej niż jedną stronę.

 • Format pliku: Po tym, jak skończyłeś tworzenie swojego życiorysu kustosza, upewnij się, że zapisałeś plik w formacie PDF lub Word Doc. To najpowszechniej akceptowane formaty plików z podaniami o pracę.

Co przedstawić w swoim życiorysie kustosza muzeum?

Możesz zastanawiać się, jak możesz rozpocząć tworzenie swojego życiorysu kustosza? Jakie części powinieneś w nim zawrzeć?

Jesteśmy tu po to, aby pomóc ci z całym procesem.

Ten artykuł został stworzony po to, aby pomóc ci w pełni wykorzystać szablon życiorysu kustosza. Poprowadzimy cię przez wszystkie sekcje życiorysu kustosza, krok po kroku.

W rzeczy samej, aby stworzyć idealny życiorys kustosza, będziesz musiał zawrzeć treść w poszczególnych sekcjach.

Oto lista wszystkich kluczowych sekcji, których będziesz potrzebować, aby stworzyć życiorys kustosza:

 • Dane kontaktowe (Tytuł życiorysu)
 • Cele zawodowe
 • Sekcja z edukacją
 • Sekcja z doświadczeniem
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Dodatkowe sekcje

Jak stworzyć tytuł życiorysu kustosza?

Musisz zawsze pamiętać, że celem tego, że wysyłasz życiorys kustosza do menedżerów ds. zatrudnienia jest bycie zatrudnionym.

Upewnij się, że napisałeś swoje imię i nazwisko, jako tytuł życiorysu. W końcu to ty jesteś tym, o którym jest ten życiorys.

Twoje imię i nazwisko powinno być większe od reszty tekstu w twoim szablonie życiorysu kustosza. Pogrubienie tytuły też jest zalecane. Użyj rozmiaru fontu 14-16.

Cele zawodowe kustosza

Większość menedżerów ds. rekrutacji spędza tylko 6 sekund na przeglądaniu CV. Rzeczywiście, rekruterzy zazwyczaj tylko rzucą okiem na treść twojej aplikacji.

Efektywnym sposobem na zdobycie uwagi czytelnika w tak krótkim czasie jest stworzenie sekcji z celami zawodowym.

Początkujący kustosze, ale też i ci bardziej doświadczeni, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, mogą dodać sekcję z celami zawodowymi do swojego życiorysu. Cele zawodowe to krótkie podsumowanie twoich planów związanych z karierą, osiągnięć i umiejętności, które mogłyby przynieść zyski firmie.

Postaraj się też wspomnieć o ważnym prawie jazdy. Ważne prawo jazdy może być wymagane do pracy na stanowisku kustosza.

Przykłady

POPRAWNIE

Cele zawodowe

Niezawodny kustosz z ważnym prawem jazdy i ponad 5-letnim doświadczeniem w świadczeniu usług porządkowych podczas przeglądów budynków. Zajmuje się znacznymi naprawami, metodami czyszczenia i systemami operacyjnymi budynku, dbając o wydajność  przydzielonego budynku. Posiada doskonałe umiejętności interpersonalne i umiejętność przestrzegania procedur bezpieczeństwa podczas pracy z pracownikami porządkowymi.

Edukacja

Większość kustoszy nie włącza istotnych sekcji do swojego życiorysu kustosza, nawet jeżeli te sekcje dodają dużo do wartości aplikacji.

Dobrym sposobem na zwiększenie efektywności swojego życiorysu jest napisanie sekcji z wykształceniem.

Ogólnie rzecz ujmując, kustosze z dyplomem ukończenia szkoły średniej myślą, że dodanie tego dyplomu do życiorysu będzie nieefektywne.

Wcale tak nie jest!

Dotyczy to w szczególności początkujących kustoszy. Nawet jeżeli dyplom ukończenia uczelni wyższej nie jest wymagany, dodanie sekcji z wykształceniem daje twojemu rekruterowi większy obraz twojego doświadczenia i zestawu umiejętności.

Możesz pominąć swoje zajęcia i średnią, ale zawrzyj tu swój dyplom ukończenia szkoły średniej, istotne zajęcia pozalekcyjne i obowiązki, jakie pełniłeś w szkole podczas swojej edukacji.

Przykłady sekcji z wykształceniem

POPRAWNIE

Edukacja

2012–2016 Liceum Ogólnokształcące V

Poznań Maj 2017

 • Regularnie pomagałem nauczycielowi wuefu przy porządkowaniu szatni.
 • Byłem odpowiedzialny za zorganizowanie wycieczki szkolnej w klasie maturalnej.

Zachwyć menedżera ds. zatrudnienia swoją sekcją z doświadczeniem zawodowym

Nadszedł czas na stworzenie najważniejszej części twojego życiorysu kustosza: sekcji z wykształceniem.

Ta sekcja służy jako miejsce, w którym przedstawisz swoje poprzednie doświadczenia zawodowe menedżerowi ds. zatrudnienia. Musisz opisać swoją pracę w taki sposób, aby pokazywała twoje wartości i umiejętności kustosza.

Pisząc o swoim doświadczeniu zawodowym, użyj wypunktowania.

Upewnij się, że opisując swoje poprzednie stanowiska, zawarłeś wszystkie istotne szczegóły. Musisz omówić korzyści, jakie przyniosłeś zatrudniającemu, i w jaki sposób użyłeś swoich umiejętności jako kustosz.

Zawsze polecamy, aby opisać swoje osiągnięcia w szczegółach. Postaraj się zawrzeć informacje numeryczne.

W życiorysie początkującego kustosza możesz zawrzeć wszystkie adekwatne doświadczenia zawodowe spoza branży.

Kliknij tutaj, aby przejrzeć nasze szablony życiorysów kustosza i zdobyć pracę, o którą się ubiegasz!

Przykłady sekcji z doświadczeniem zawodowym w życiorysie

Oto przykład efektywnej sekcji z doświadczeniem zawodowym w życiorysie kustosza:

POPRAWNIE

Doświadczenie

Sprzątacz

Czyszczenie Chemiczne

06/2015 – 11/2018

Warszawa

 •  W sanitarny sposób odróżniałem i segregowałem niebezpieczne odpady do odpowiednich pojemników na odpady.
 • Utrzymywałem czystość posadzek magazynowych, korzystając z materiałów budowlanych, przydzielonych urządzeń elektrycznych oraz używając urządzeń energetyki przemysłowej.
 • Wykonywałem ogólne sprzątanie i inne obowiązki, w tym czyszczenie pokojów, toalet, szatni, mebli biurowych czy woskowanie podłóg w całym obiekcie.

Oto przykład niepoprawnie napisanej sekcji z doświadczeniem zawodowym w życiorysie kustosza:

NIEPOPRAWNIE

Doświadczenie

Sprzątacz

Czyszczenie Chemiczne

06/2015 – 11/2018

Warszawa

 • Używałem pojemników na śmieci do usuwania odpadów.
 • Utrzymywałem czystość magazynu wraz z narzędziami porządkowymi.
 • Wykonywałem prace porządkowe w miejscach takich jak szatnie oraz drobne prace konserwacyjne i odkurzanie mebli.
 • Wymieniałem żarówki.

To nieefektywny opis pracy, który przedstawia kandydata w złym świetle. Pokazanie, że kandydat ścierał kurze, nie wystarczy!

Aby uzyskać większą pomoc, sprawdź nasze narzędzie do tworzenia życiorysów, klikając tutaj!

Podkreśl swoje umiejętności w zakresie obowiązków konserwacyjnych i zadań kustosza

Aby twoje profesjonalne CV stało się bardziej atrakcyjne, a także żeby otrzymać telefon zwrotny z różnych ofert, na które aplikowałeś, zalecamy dodanie do CV sekcji z umiejętnościami!

Sekcja z umiejętnościami to doskonały sposób na zaprezentowanie czytelnikowi swoich umiejętności.

Można tu uwzględnić wszystko, od podstawowych umiejętności po doświadczenie z materiałami czyszczącymi, sprzętem budowlanym i sprzętem elektrycznym.

Radzimy zapoznać się z opisem stanowiska kustosza przed wymieniem swoich umiejętności. Musisz dopasować swoje umiejętności do wymagań.

Oto lista polecanych umiejętności, które możesz zawrzeć w swojej sekcji z umiejętnościami w życiorysie:

 • Zamiatanie
 • Mycie podłóg
 • Odkurzanie
 • Opróżnianie koszy
 • Konserwacja
 • Naprawa generatora
 • Praca elektryczna
 • Sprawność fizyczna
 • Rzetelność
 • Uczciwość
 • Umiejętności interpersonalne
 • Praca w zespole
 • Umiejętność słuchania
 • Pozytywne nastawienie
 • Komunikacja
 • Zarządzanie czasem
 • Organizacja
 • Wyjątkowa obsługa klienta

Dodatkowe sekcje, których potrzebujesz, aby stworzyć wyjątkowy życiorys kustosza

Dodanie dodatkowych sekcji do twojego CV może poprawić jakość i skuteczność życiorysu kustosza.

Zasadniczo dajesz większy wgląd w swój charakter i wiedzę, dostarczając dodatkowe informacje. Może to zwiększyć twoje szanse na otrzymanie większej liczby zaproszeń na rozmowę kwalifikacyjną, a w efekcie zdobycie pracy.

Jest to szczególnie prawdziwe stwierdzenie dla osób, które dopiero zaczynają tę pracę. Jeżeli twoja sekcja z doświadczeniem jest wybrakowana, możesz zamieścić sekcję z hobby i zainteresowaniami.

Sekcja z hobby i zainteresowania powinna odnosić się do opisu pracy kustosza, o którą się ubiegasz.

Przedstaw swoje dodatkowe zajęcia, które wymagały od ciebie przykładania uwagi do szczegółów, pracowitości i umiejętności organizacyjnych. Te informacje zwiększą twoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

Nie zapomnij zawrzeć swoich danych kontaktowych w swoim życiorysie

Po tym, jak napisałeś tytuł swojego życiorysu kustosza, powinieneś dodać swoje dane kontaktowe poniżej.

Upewnij się, że podałeś swój e-mail i numer telefonu. Menedżer ds. zatrudnienia potrzebuje tych informacji, aby móc się z tobą skontaktować.

Stwórz najlepszy nagłówek

Dobrym sposobem na przyciągnięcie uwagi rekrutera jest stworzenie krótkich i efektywnych nagłówków dla wszystkich sekcji życiorysu, w szczególności tej z opisem pracy.

Zacznij od dużego nagłówka, który pokazuje nazwę firmy i tytuł zawodowy w sekcji z opisem pracy.

Musisz podkreślić swoje tytuły stanowisk, aby treść była bardziej czytelna i zrozumiała przez rekrutera.

List motywacyjny w życiorysie kustosza

Nasz artykuł został zaprojektowany dla kustoszy szukających pracy w tej branży.

Postaraj się uwzględnić wszystkie sekcje wymienione powyżej i postępuj zgodnie z przykładowym opisem stanowiska przedstawionym przez pracodawcę, aby upewnić się, że menedżerowie ds. zatrudnienia oddzwonią.

Najważniejsze punkty

Oto najważniejsze punkty, które powinieneś uwzględnić pisząc życiorys dla kustosza

 • Sekcja z twoimi celami zawodowymi powinna pokazywać twoje kwalifikacje i umiejętności związane z pracą w zwięzły sposób.
 • Zademonstruj swoją wartość poprzez przedstawienie najważniejszych punktów i osiągnięć z twoich poprzednich prac. Polecamy także zawrzeć tu informacje numeryczne.
 • Przedstaw swoje doświadczenie zawodowe używając porządku chronologicznego.
 • Zaprezentuj swoje umiejętności i doświadczenie w taki sposób, aby pokazać swoje zdolności i umiejętności potrzebne w pracy kustosza.
 • Dodaj dodatkowe sekcje, jeżeli czujesz, że twoja sekcja z doświadczeniem nie zawiera wszystkich informacji.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jakie są zadania i obowiązki kustosza?

Obowiązki konserwacyjne kustosza oraz inne tego typu zadania obejmują między innymi:

 • Znajomość właściwych procedur czyszczenia
 • Pracę z materiałami do czyszczenia, środkami czyszczącymi i roztworami czyszczącymi
 • Pracę ze sprzętem do sprzątania
 • Pracę przy drobnych naprawach
 • Wiedzę jak przygotować roztwory czyszczące
 • Naprawę sprzętu pod minimalnym nadzorem
 • Znajomość przepisów bezpieczeństwa
 • Drobną konserwacja
 • Rutynową konserwacja
 • Sprzątanie łazienek
 • Czyszczenie podłóg
 • Usługi porządkowe
 • Znajomość procedur bezpieczeństwa i ustalonych procedur czyszczenia
 • Jak opisać pracę kustosza w życiorysie?

Musisz połączyć swoją historię pracy z opisem stanowiska przedstawionym przez pracodawcę. Spróbuj wspomnieć o sprzątaniu i czynnościach pokrewnych, takich jak naprawy konserwacyjne i obowiązki związane z porządkami.

 • Jak długi powinien być życiorys kustosza?

Polecamy ci zawarcie życiorysu kustosza na maksymalnie jednej stronie.

 • Jak powinien wyglądać życiorys kustosza?

Oto lista niektórych kluczowych sekcji, które musisz zawrzeć w swoim życiorysie kustosza:

 • Dane kontaktowe (Tytuł życiorysu)
 • Cele zawodowe
 • Sekcja z edukacją
 • Sekcja z doświadczeniem
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Dodatkowe sekcje
 • Ile zarabia kustosz?

Według portalu wynagrodzenie.pl kustosz zarabia średnio 4 050 PLN brutto miesięcznie.