Przykłady życiorysów dla dyrektora przedsiębiorstwa

Praca dyrektora przedsiębiorstwa polega na formułowaniu i wdrażaniu strategii biznesowych, nadzorowaniu działalności biznesowych oraz dążeniu do spełnienia celów firmy, aby przedsiębiorstwo dobrze prosperowało.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 1 opinie klientów

Dyrektor przedsiębiorstwa musi czasami pełnić kilka różnych ról w zależności od rozmiaru firmy. Ze względu na to, jeżeli chcesz zdobyć pracę w branży zarządzania przedsiębiorstwem, musisz posiadać zachwycający życiorys dyrektora przedsiębiorstwa. Ważne jest, aby pokazać osobie zatrudniającej, że posiadasz wszystkie umiejętności dyrektora przedsiębiorstwa, których firma oczekuje od kandydata.

Dyrektor przedsiębiorstwa musi posiadać silnie rozwinięte umiejętności interpersonalne i zdolność rozwiązywania problemów, a także umieć analizować dane. Jako że będziesz odpowiedzialny za wszystkie operacje biznesowe, najważniejsze jest, abyś posiadał doskonałą wiedzę biznesową i był w stanie zapewnić wspaniałe ogólne wyniki w firmie.

Pierwszym krokiem w kierunku zdobycia posady dyrektora przedsiębiorstwa jest stworzenie profesjonalnego życiorysu, wyróżniającego się na tle konkurencji i przyciągającego uwagę rekruterów. Przeczytaj nasze porady i użyj ich do stworzenia życiorysu dyrektora przedsiębiorstwa, który umożliwi ci zdobycie wymarzonej pracy.

Jakie rzeczy należy zawrzeć w życiorysie dyrektora przedsiębiorstwa?

Stworzenie życiorysu dyrektora przedsiębiorstwa nie jest prostym zadaniem. Być może powinieneś spojrzeć na przykłady życiorysów dla dyrektora przedsiębiorstwa, aby wiedzieć, co powinieneś zawrzeć w swoim życiorysie. Jeżeli nie masz pojęcia, gdzie zacząć, sprawdź nasze przykłady życiorysów, które mogą ci pomóc w napisaniu życiorysu dyrektora przedsiębiorstwa.

A więc, jakie sekcje musisz zawrzeć w swoim życiorysie dyrektora przedsiębiorstwa, aby był on kompletny?

 • Nagłówek
  Nagłówek powinien zawierać twój tytuł zawodowy, imię i nazwisko oraz dane kontaktowe.
 • Podsumowanie życiorysu oraz cele zawodowe
  Podsumowanie życiorysu lub cele zawodowe to sekcja, która podsumowuje twoje osiągnięcia, umiejętności oraz cele zawodowe w kilku zdaniach. Ma ona na celu przekonanie rekrutera, aby przeczytał pozostałą część twojego życiorysu dyrektora przedsiębiorstwa.
 • Sekcja z doświadczeniem zawodowym
  W tej sekcji powinieneś wymienić istotne stanowiska zawodowe, które pełniłeś w przeszłości.
 • Sekcja z wykształceniem
  Jeżeli posiadasz licencjat z zarządzania przedsiębiorstwem albo inne kwalifikacje, zawrzyj je w tej części twojego życiorysu dyrektora przedsiębiorstwa.
 • Sekcja z umiejętnościami
  Praca dyrektora przedsiębiorstwa wymaga wielu różnych umiejętności, które możesz wypisać w tej sekcji.
 • Dodatkowe sekcje
  Dodatkowe sekcje zawierają certyfikaty, nagrody, albo wolontariaty, które mogą być istotne dla pracy, o którą aplikujesz. Są one niezbędne dla każdego życiorysu dyrektora przedsiębiorstwa, ponieważ sprawiają, że wyróżniasz się na tle innych osób aplikujących o pracę.

 

Zacznij od wybrania najlepszego formatu dla swojego życiorysu dla dyrektora przedsiębiorstwa

Możesz mieć najlepsze kwalifikacje do pracy w zarządzaniu przedsiębiorstwem i przegapić wiele doskonałych okazji, jeżeli twój życiorys jest źle sformatowany. Właściwy format życiorysu umożliwia ci przedstawienie swojego doświadczenia i umiejętności w sposób, który zwraca uwagę potencjalnego pracodawcy.

Niektórymi z formatów, które powinieneś wziąć pod uwagę tworząc swój życiorys dyrektora przedsiębiorstwa są:

 • Odwrócony porządek chronologicznyOdwrócony porządek chronologiczny pozwala ci na zaprezentowanie swoich osiągnięć i doświadczenia zawodowego. Na początku wymieniasz swoją ostatnią pozycję zawodową, a potem podajesz poprzednie prace w kolejności malejącej. Większość rekruterów woli ten format, ponieważ jest on łatwy do zeskanowania przez Systemy Śledzenia Kandydatów. Jest on też idealny dla kandydatów, którzy posiadają duże doświadczenie.Ten format skupia się na doświadczeniu zawodowym i powinien pojawić się na górze życiorysu, zaraz po nagłówku z twoimi danymi kontaktowymi. Następnie powinna się pojawić sekcja z wykształceniem, a potem z umiejętnościami.
 • Życiorys funkcjonalnyTaki życiorys jest także nazywany życiorysem opierającym się na umiejętnościach. Skupia się on na twoich umiejętnościach zamiast na doświadczeniu zawodowym. Jeżeli zmieniasz zawód albo dopiero zaczynasz jako dyrektor przedsiębiorstwa, ten format będzie dla ciebie najlepszy.Twoje umiejętności znajdują się na samej górze życiorysu zaraz po nagłówku. Następnie prezentujesz swoje wykształcenie. Doświadczenie zawodowe znajduje się na samym końcu, ponieważ w tym formacie nie jest punktem kluczowym.
 • Życiorys łączonyŻyciorys łączony/hybrydowy miesza najlepsze cechy życiorysu o odwróconej chronologii i życiorysu funkcjonalnego. Podkreśla też twoje doświadczenie zawodowe oraz umiejętności. Jest idealne dla osób, które mają duże doświadczenie zawodowe.W tym formacie umiejętności pojawiają się jako pierwsze po nagłówku. Sekcja z doświadczeniem zawodowym jest kolejna, a następnie pojawia się sekcja z wykształceniem.

 

Podsumowanie życiorysu dyrektora przedsiębiorstwa

Podsumowanie życiorysu dyrektora przedsiębiorstwa działa jak pitch sprzedażowy i powinno ono zachęcić rekrutera do przeczytania całego życiorysu. W podsumowaniu życiorysu najlepiej jest użyć czasowników czynnych i podkreślić swoje zawodowe osiągnięcia, aby zrobić wrażenie na swoim potencjalnym pracodawcy. Najlepiej, jeżeli podasz wartości numeryczne swoich osiągnięć, aby pokazać rekruterowi wartość, jaką możesz dać firmie.

Przedstawienie celów kariery w życiorysie dyrektora przedsiębiorstwa działa lepiej, jeżeli nie masz doświadczenia jako dyrektor przedsiębiorstwa. Powinieneś opisać swoje umiejętności zbywalne, które zdobyłeś w poprzedniej pracy i pokazać rekruterowi, w jaki sposób twoje cele zawodowe pokrywają się z celami firmy.

Przykłady profesjonalnego podsumowania

 

POPRAWNIE
Wykwalifikowany analityk biznesowy z dyplomem magisterskim z zakresu zarządzania biznesem. Posiadam świetne umiejętności w zakresie koncepcji biznesowych, planowania finansowego i strategicznego planowania całej organizacji. Osiągnąłem sukcesy, wyprzedzając konkurencję dzięki wyjątkowej wiedzy na temat strategii biznesowych i teorii doskonałości operacyjnej. Mam umiejętność analizowania operacji biznesowych, którą użyłem w celu zapewnienia rozwiązania dla kierownictwa, które przyczyniło się do wzrostu sprzedaży o 22%.

 

Sekcja historii zatrudnienia w życiorysie dyrektora przedsiębiorstwa

Istnieje wiele czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę zanim stworzysz listę historii zatrudnienia. Dyrektor przedsiębiorstwa musi być w stanie zaprezentować zdolność do wykorzystania możliwości biznesowych i zaoferować doskonałą obsługę klienta.

Poprzednie stanowiska pracy, które dodasz w tej sekcji, powinny być istotne dla stanowiska, o które aplikujesz. Ta sekcja pozwala rekruterowi zauważyć jaką wartość możesz wnieść do firmy dzięki swoim poprzednim miejscom pracy.

 

Przykłady historii zatrudnienia

 

POPRAWNIE
Menedżer ds. Rozwoju Rynkowego

KTDA

Styczeń 2019 – obecnie

 • Zapewniłem wsparcie starszemu zarządowi w celu rozpoczęcia procesu ulepszania operacji i zaktualizowałem podręcznik procedur pracowniczych, co zaowocowało zapewnieniem wyjątkowej obsługi i zdobyciem lojalności klientów.
 • Pełniłem funkcję lidera dla dwóch współgrających ze sobą zespołów i wspierałem działania biznesowe mające na celu wymianę informacji i rozwój satysfakcjonujących rozwiązań, które zapewniały pomyślne świadczenie różnych usług.
 • Pełniłem kluczową funkcję w działalności startupowej w zakresie zarządzania nieruchomościami w firmie.

 

POPRAWNIE
Analityk Biznesowy

Inwestycje

Grudzień 2016- Grudzień 2018

 • Wspomagałem kierowników działów we wprowadzaniu danych, przetwarzaniu płatności i zobowiązań.
 • Analizowałem miesięczne sprawozdania finansowe i obsługiwałem ogólne funkcje księgowe, takie jak rozliczenia zobowiązań i zarządzanie gotówką.
 • Brałem udział w opracowywaniu procesów, które pomogły działowi sprzedaży w lepszej i terminowej obsłudze klientów.

 

Jak napisać sekcję z wykształceniem w życiorysie dyrektora przedsiębiorstwa

Aby aplikować na większość stanowisk jako dyrektor przedsiębiorstwa, musisz posiadać licencjat związany z kierunkiem biznesowym. Jeżeli posiadasz tytuł magistra, nie musisz wspominać o swojej szkole średniej. Sekcja z wykształceniem jest istotna, ponieważ pokazuje potencjalnemu pracodawcy, że masz jakieś przeszkolenie niezbędne do pracy na stanowisku dyrektora przedsiębiorstwa.

Ta sekcja jest też bardzo istotna dla osób, które dopiero zaczynają w branży biznesowej, i które nie mają zbyt dużo doświadczenia w zarządzaniu firmą. Jeżeli w szkole pracowałeś nad projektem, w którym analizowałeś dane statystyczne albo stworzyłeś zrozumiały plan biznesowy, wspomnij o tym w tej sekcji. Kluczowe jest także dokładne przeczytanie opisu pracy dla dyrektora przedsiębiorstwa, aby wiedzieć jaki poziom wykształcenia jest wymagany na wybrane stanowisko.

 

Przykłady sekcji z wykształceniem

 

POPRAWNIE

Magister Administracji Biznesu

Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu

2019-2021

Licencjat z zakresu Administracji Biznesu

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

2017-2020

 • Zostałem ogłoszony najlepszym studentem w klasie zarządzania administracyjnego.
 • Doskonale radziłem sobie na zajęciach z rachunkowości i kadr.
 • Na ostatnim roku otrzymałem nagrodę za najlepszy projekt.

 

NIEPOPRAWNIE
Magister Administracji Biznesu

 

Najlepsze umiejętności, o których należy wspomnieć w życiorysie dyrektora przedsiębiorstwa

Sekcja z umiejętnościami pozwala ci wymienić te umiejętności, które są istotne w pracy, o którą aplikujesz. Dobrą metodą na napisanie tej sekcji jest sprawdzenie listy obowiązków, które są wymagane w pracy, o którą się ubiegasz i dostosowanie twojego życiorysu do tej konkretnie pracy. Jest to bardzo istotne, ponieważ rekruterzy używają oprogramowania, które filtruje aplikacje i odrzuca te, w których wymagane umiejętności nie są wymienione.

Jeżeli nie jesteś pewien, w którym miejscu dodać swoje umiejętności w twoim życiorysie dyrektora przedsiębiorstwa, możesz użyć programu do tworzenia życiorysów albo wzoru, który pomoże ci stworzyć wyróżniające się CV. Sprawdź nasze wzory życiorysów.

Menedżerowie biznesu powinni mieć nieskazitelne umiejętności przywódcze i zdolność komunikacji, aby efektywnie przewidywać działania operacyjne. Niektóre z umiejętności dyrektora przedsiębiorstwa, które powinieneś zawrzeć w swoim życiorysie to:

Umiejętności twarde

 • Planowanie strategiczne
 • Zarządzanie projektami
 • Pakiet Microsoft Office
 • Zarządzanie budżetem
 • Zasoby ludzkie
 • Zarządzanie talentami
 • Strategia biznesowa
 • Analiza finansowa
 • Zarządzanie finansami
 • Rozwój biznesu
 • Znajomość branży

Umiejętności miękkie 

 • Umiejętności interpersonalne
 • Umiejętności kierownicze
 • Dobre zdolności komunikacyjne
 • Umiejętność rozwiązywania problemów
 • Zarządzanie czasem
 • Dbałość o szczegóły
 • Umiejętności organizacyjne
 • Krytyczne myślenie
 • Współpraca
 • Podejmowanie decyzji

Dodatkowe porady dotyczące tworzenia przyciągającego uwagę życiorysu dyrektora przedsiębiorstwa

Menedżer biznesowy potrzebuje profesjonalnego życiorysu, który pokaże zatrudniającym, że aplikujący jest w stanie zarządzać więcej niż jednym oddziałem i pomóc firmie osiągnąć cele. Może być od ciebie wymagana umiejętność tworzenia sprawozdań finansowych, zarządzania zespołem, a także kierowania działaniami biznesowymi tak, aby osiągnąć cele biznesowe.

Jeżeli chcesz zdobyć pracę jako dyrektor przedsiębiorstwa, będziesz musiał dodać dodatkowe sekcje, aby zapewnić, że twój życiorys dyrektora przedsiębiorstwa się wyróżnia. To imponujące, że odgrywałeś główną rolę przy wzroście przychodu firmy o 30% w twojej poprzedniej pracy, ale co jeszcze sprawia, że się wyróżniasz?

Niektóre z dodatkowych sekcji, które powinieneś włączyć do swojego życiorysu dyrektora przedsiębiorstwa to:

 • CertyfikatyJeżeli posiadasz certyfikat, który sprawi, że twój życiorys dyrektora przedsiębiorstwa będzie wyjątkowy, powinieneś wspomnieć o nim w tej sekcji. Czasami dodanie certyfikatów w sekcji z edukacją sprawia, że rekruterzy ich nie zauważają, a więc zrobisz lepiej wymieniając je osobno.
 • WolontariatJeżeli byłeś wolontariuszem w galerii sztuki i pracowałeś z menedżerem ds. sztuki albo kierownikiem biura, powinieneś zawrzeć to w tej sekcji. Każdy istotny wolontariat może pomóc ci w zdobyciu pracy, w szczególności, jeżeli aplikujesz o podstawową rolę w firmie i nie masz za dużo doświadczenia zawodowego.
 • KonferencjeJeżeli brałeś udział w godnych uwagi konferencjach, które mogą sprawić, że twój życiorys dyrektora przedsiębiorstwa będzie wyglądał imponująco, powinieneś o nich wspomnieć w tej sekcji.
 • Odznaczenia i nagrodyJeżeli otrzymałeś nagrody za bycie wybitnym menedżerem biznesu, powinieneś dodać sekcję z nagrodami do twojego życiorysu dyrektora przedsiębiorstwa i wymienić swoje odznaczenia, ponieważ pozwoli ci to wyprzedzić konkurencję.
 • JęzykiPowinieneś wymienić języki, które znasz w osobnej sekcji, zamiast dodawać je do sekcji z umiejętnościami. Rekruter musi zauważyć twoje zdolności językowe i ich poziom. Mogą one pomóc życiorysowi się wyróżniać.
 • List motywacyjnyChociaż niektóre ogłoszenia o pracę nie wspominają o liście motywacyjnym, jest to bardzo ważny element, który powinien towarzyszyć życiorysowi. Możesz w nim opowiedzieć o swoich kilku osiągnięciach i obowiązkach, które pełniłeś jako menedżer ds. biznesu, na przykład wdrażanie budżetu, zapewnienie efektywnego użycia zasobów oraz przeprowadzanie wywiadu konkurencyjnego. List motywacyjny daje ci możliwość wspomnienia o swojej pasji do pracy na stanowisku dyrektora przedsiębiorstwa i dać potencjalnemu pracodawcy wyobrażenie o tym, kim jesteś.Możesz użyć przykładów życiorysów dla dyrektora przedsiębiorstwa oraz instrukcji, które pomogą ci sformatować twoje CV w prawidłowy sposób. Poprawne sformatowanie życiorysu zwiększa twoją szansę na to, że rekruter przeczyta go w całości.

 

Najważniejsze punkty

Tworzenie życiorysu dla dyrektora przedsiębiorstwa, który będzie się wyróżniał jest kluczowe, jeżeli chcesz otrzymać swoją wymarzoną pracę. Powinieneś pokazać menedżerowi ds. zatrudnienia, że masz więcej umiejętności z zakresu zarządzania biznesem, z który firma może skorzystać, niż twoja konkurencja.

Spójrzmy na najważniejsze informacje odnośnie tego jak stworzyć życiorys dla dyrektora przedsiębiorstwa.

 • W swoim życiorysie dyrektora przedsiębiorstwa użyj właściwego formatowania.
 • Dodaj do swojego życiorysu zniewalające podsumowanie lub cele zawodowe.
 • Dodaj istotne doświadczenie zawodowe.
 • Wymień swoje dyplomy w sekcji z wykształceniem.
 • Wymień swoje umiejętności w sekcji z umiejętnościami.
 • Dodaj do swojego życiorysu dodatkowe sekcje, aby się wyróżniał.

 

Najczęściej Zadawane Pytania

 • Czy dyrektor przedsiębiorstwa powinien włączyć projekty do swojego życiorysu?Menedżerowie ds. biznesu powinni włączyć projekty do swojego życiorysu, ponieważ w ten sposób mogą podkreślić swoje doświadczenie, w szczególności, jeżeli były to dobre projekty.
 • Jak długi powinien być życiorys dyrektora przedsiębiorstwa?Życiorys dyrektora przedsiębiorstwa powinien mieścić się na jednej stronie, ale jeżeli masz duże doświadczenie zawodowe, możesz dodać dodatkową stronę.
 • Na jakich stanowiskach możesz pracować mając dyplom z zarządzania biznesem?Niektóre stanowiska, o które możesz się ubiegać mając dyplom z zarządzania biznesem to:kierownik projektu, menedżer ds. rozwoju biznesu, analityk biznesowy, księgowy, bankier inwestycyjny, data scientist.
 • Ile zarabia menedżer ds. biznesu?Średnie zarobki menedżera ds. biznesu wynoszą 10 140 PLN brutto miesięcznie.