Przykłady życiorysów cieśli

“Umiejętności inżyniera i zmysł artystyczny, jak u projektanta wnętrz” - jeżeli czujesz, że to dobry sposób na opisanie twojego stanowiska, na pewno jesteś na dobrej drodze do bycia okrzykniętym doskonałym cieślą. Dla ciebie i wszystkich innych uzdolnionych cieślów istnieją nieskończone okazje, ale musisz przedsięwziąć odpowiednie działania, aby dotrzeć do nich wszystkich.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 2 opinie klientów

Aby otrzymać projekt w małym domu lub luksusowej willi, musisz pracować dla najlepszych w tej branży, a żeby otrzymać szansę na pracę z dużym kontrahentem i pokazać swoje umiejętności cieśli, będziesz potrzebować życiorysu cieśli.

Stolarstwo jest formą inżynierii i umiejętnością, która jest bardzo niedoceniana. Używając ciężkich i skomplikowanych narzędzi ręcznych i elektrycznych do matematycznie precyzyjnej obróbki drewna, od instalacji całego sprzętu w budynku po studiowanie skomplikowanych planów, aby upewnić się, że każdy fundament jest mocny, stolarz pełni wiele funkcji.

Dodatkowe informacje na temat życiorysu cieśli/stolarza

Według portalu wynagrodzenia.pl cieśla zarabia średnio 4 510 PLN brutto miesięcznie.

Uwaga: Średnia pensja zależy od wielu czynników, na przykład miękkich i technicznych umiejętności, wykształcenia, doświadczenia itd. 

Praca cieśli nie jest ograniczona, ponieważ stolarze mogą pracować z kontrahentami lub nawet indywidualnie, pracując zarówno w prywatnych posiadłościach, jak i projektach komercyjnych.

Oto 7 rodzajów szeroko skategoryzowanych stanowisk stolarza:

 • Ogólny stolarz: Zazwyczaj wykonuje ramowanie, dachy oraz inne prace związane ze strukturą budynku.
 • Stolarz budujący legary: Ktoś, kto tworzy legary podłogowe.
 • Stolarz przycinający: Stolarz, który specjalizuje się w wykończeniach, takich jak listwy przypodłogowe, osłony oraz wszelkie inne prace ozdobne.
 • Stolarz meblowy: Projektuje i buduje szafki i inne meble, takie jak kredensy, garderoby itd.
 • Stolarz statków: Specjalista z zakresu budowy statków i łodzi.
 • Cieśla konstrukcyjny: Ekspert w konstruowaniu struktury budynku.
 • Dekarz: Konstruuje dachy z krokwi, belek i kratownic.

Przykłady życiorysu cieśli

Naucz się, jak powinien wyglądać życiorys z naszym przykładem życiorysu cieśli:

Przykład życiorysu

Adam Nowak

Główny Cieśla

ANowak@gmail.com

234 568 899

Profesjonalne podsumowanie

Kompetentny i sumienny cieśla z 9-letnim doświadczeniem w obsłudze szerokiej gamy ciężkiego sprzętu budowlanego. Rozumie, jak ważne jest bycie na bieżąco z normami bezpieczeństwa publicznego.

Doświadczenie

Porządne Stolarstwo, Kalisz

2012-2021

 • Bezpiecznie i efektywnie pracowałem przy ponad 80 projektach: układanie betonu, budowanie tartych płyt, umieszczanie zbrojonej stali w fundamentach i obsługiwanie koparek.
 • Poprawiłem jakość produktów poprzez usunięcie śladów narzędzi i śladów kleju.
 • Nadzorowałem naprawy, remonty i zajmowałem się generalną konserwacją budynku, w tym podłóg, ścian, sufitów, montażem osprzętu i remontem kuchni.

Wykształcenie

Technik Stolarstwa

Technikum Budowlane w Radomiu

2008 – 2012

Umiejętności

 • Montaż drzwi/okien, obramowanie itp.
 • Projektant układu
 • Analiza szkicu technicznego
 • Oprogramowanie CAD
 • Obróbka drewna
 • Wytrzymałość fizyczna
 • Orientacja na szczegóły
 • Adaptacja w miejscu pracy
 • Krytyczne myślenie

Języki:

 • Język angielski
 • Francuski średniozaawansowany (B1)

Nagrody i certyfikaty:

 • Certyfikat Stolarza

Zainteresowania

 • Blogowanie, sport, podróże

Jak stworzyć życiorys stolarza?

Wyobraź sobie życiorys stolarza jako projekt, który wymaga delikatnych kalkulacji i precyzyjnych pomiarów, aby efekt końcowy był doskonały. Udoskonalenie życiorysu wymaga umiejętności i wiedzy. Jako początkujący stolarz, który chce odnieść sukces w tym zawodzie, potraktuj tworzenie życiorysu jako swoją pierwszą okazję, aby się wykazać.

Zanim zaczniesz tworzyć idealny życiorys cieśli, musisz zrozumieć jaki rodzaj formatu życiorysu chcesz użyć.

Ogólnie istnieją trzy rodzaje formatu życiorysu:

Odwrócona chronologia – W formacie z odwróconym porządkiem chronologiczny, kiedy wypisujesz swoje doświadczenie zawodowe, twoja ostatnia praca powinna pojawić się jako pierwsza, natomiast pierwsza, jako ostatnia.

Funkcjonalny – Życiorys funkcjonalny jest używany przez osoby, które mają znacznie mniej doświadczenia zawodowego, ponieważ ten format skupia się bardziej na wykształceniu i umiejętnościach.

Mieszany – Życiorys mieszany to bardzo popularny format. Łączysz w nim układ chronologicznych i funkcjonalny.

Teraz kiedy już zdecydowałeś się na jeden z powyższych formatów, musisz wybrać porządek sekcji w swoim życiorysie. Jeżeli jesteś stolarzem z istniejącym doświadczeniem zawodowym w branży, wybierz poniższą kolejność, stworzoną przez naszych ekspertów w przykładowym życiorysie:

 • Podsumowanie
 • Doświadczenie
 • Umiejętności
 • Wykształcenie
 • Projekty
 • Osiągnięcia
 • Hobby/Czas wolny

Jeśli uważasz, że twoje umiejętności i wykształcenie przeważają nad twoim obecnym doświadczeniem, powinieneś odpowiednio zmienić kolejność sekcji.

Układ życiorysu cieśli

Jeżeli jesteś stolarzem, źle zbudowana rama, okno lub drzwi, są reprezentacją twoich słabych umiejętności. Nie ważne jak przestronna jest szafka, jeżeli projekt jest krzywy, nie zostanie on zaakceptowany.

Wybór właściwego szablonu daje ci dobry start, tworząc życiorys stolarza. Szablon jest fundamentem twojego życiorysu stolarza, który zdecyduje, jak będzie wyglądał końcowy rezultat. W związku z tym zawsze musisz wiedzieć, że fundament jest właściwy, jeszcze zanim zaczniesz pisać swój życiorys.

Wiele ludzi popełnia błąd i jest zbyt kreatywna podczas tworzenia ich idealnego życiorysu stolarza. Rzecz w tym, że menedżerowie ds. zatrudnienia są zawsze zainteresowani zarówno dobrze wyglądającym, imponującym układem życiorysu, jak i treścią, która się w nim znajduje.

Twój szablon powinien być prosty, ale też elegancki. Powinien przyciągnąć wzrok, ale nie wzbudzać kontrowersji.

Profesjonalne podsumowanie życiorysu stolarza

Profesjonalne podsumowanie w życiorysie cieśli, tak jak nazwa wskazuje, to podsumowanie wszystkich najważniejszych detali twojego życiorysu, na przykład głównych umiejętności i/lub doświadczenia zawodowego, które przekonają rekrutera, aby przeczytał o tobie więcej . Powinno być zawarte w 4-5 liniach.

Informacja! Do wszystkich osób poszukujących pracy, które to czytają: jeżeli chcesz zbudować silny życiorys, nigdy nie przekraczaj więcej, jak 5 linii. 

Profesjonalne podsumowanie to pierwszy nagłówek twojego życiorysu i powinien być napisany z wielką uwagą. Podsumowanie jest dla osób z dość dużym doświadczeniem zawodowym i umiejętnościami. Jeżeli jesteś początkującym stolarzem z niezbyt wielkim dorobkiem zawodowym, postaraj się napisać sekcję z celami zawodowymi zamiast podsumowania.

Sekcja z celami zawodowymi ma na celu przedstawienie rekruterowi czemu jesteś zainteresowany tą ofertą pracy i jakie unikatowe wartości możesz oferować, jeśli zostaniesz wybrany.

Aby pomóc ci zrozumieć, jak idealnie utworzyć profesjonalne podsumowanie lub sekcję z celami zawodowymi, nasz zespół przygotował dla siebie porady odnośnie pisania przykładowych życiorysów, które pozwolą ci rozpocząć pracę nad CV.

Przykłady profesjonalnego podsumowania:

Poprawnie

Kompetentny i sumienny cieśla prowadzący z 9-letnim doświadczeniem w obsłudze różnego rodzaju ciężkiego sprzętu budowlanego oraz zrozumieniem, jak ważne jest bycie na bieżąco z normami bezpieczeństwa publicznego.

Niepoprawnie

Wykwalifikowany stolarz zorientowany na rozwiązania z 2-letnim doświadczeniem w tworzeniu i wdrażaniu programów utrzymania ruchu.

Poprawnie

Zorientowany na cele stolarz, z 10-letnim doświadczeniem w branży komercyjnych projektów budowlanych, posiadający doskonałe kwalifikacje w dostarczaniu najwyższej jakości usług budowlanych dla klientów. Z sukcesem współpracuje z architektami, inspektorami, projektantami i podwykonawcami oraz zapewnia najwyższej jakości zarządzanie projektami i nadzór terenowy.

Niepoprawnie

Niezawodny stolarz, który ukończył 15 projektów. Skoncentrowany na bezpieczeństwie z doskonałymi umiejętnościami obróbki drewna.

Przykłady sekcji z celami zawodowymi

(Dla projektów mieszkaniowych i komercyjnych)

Poprawnie

Szukam pracy na stanowisku głównego stolarza w (nazwa firmy), gdzie umiejętności z zakresu używania elektronarzędzi (takich jak piły tarczowe itp.), handlu narzędziami ręcznymi, zamkami i kluczami oraz okuciem drzwiowym mogą być zastosowane do wykonywania wymaganych obowiązków związanych z pracami stolarskimi w ramach zakładu opieki zdrowotnej i placówki badawczej.

Niepoprawnie

Poszukuję stanowiska głównego stolarza/mistrza stolarstwa w (nazwa firmy) Jestem osobą o wyjątkowej sile, przykładam uwagę do szczegółów oraz posiadam umiejętności mechaniczne i matematyczne.

Poprawnie

Doświadczony kandydat poszukujący pracy na stanowisku stolarza w (nazwa firmy) z możliwością asystowania w pracach związanych z rozplanowaniem, badaniem warunków terenowych i identyfikowaniem problemów, nieścisłości i środków oszczędnościowych, które istnieją lub mogą się pojawić. Mogę pracować do 12 godzin na zmianę, wykonując ciężką pracę fizyczną w różnych ekstremalnych temperaturach i innych warunkach zewnętrznych.

Niepoprawnie

Zmotywowany, silny przyszły mistrz stolarski poszukujący stanowiska stolarza budowlanego w (nazwa firmy), który może wykorzystać umiejętności budowlane, matematyczne i krytyczne myślenie.

Doświadczenie zawodowe w życiorysie stolarza

Opisanie właściwego typu doświadczenia w życiorysie cieśli jest skomplikowane, ponieważ istnieje wiele rzeczy, które muszą być zawarte w życiorysie stolarz, a które wydają się uciążliwe. Być może wykonałeś jakieś prace budowlane na placu budowy z zespołem budowlanym podczas kilkutygodniowych projektów budowlanych, ale jeżeli nie nauczyłeś się czegoś konkretnego, nie powinieneś dodawać tego doświadczenia.

W związku z powyższym, dodawanie doświadczenia do twojego życiorysu cieśli jest trudne, ponieważ sekcja z doświadczeniem musi odzwierciedlać wiedzę i umiejętności, które nadal są istotne. Unikaj dodawania rzeczy, których nie będziesz w stanie wyjaśnić podczas rozmowy o pracę.

Aby zdobyć większą szansę na pracę, zawsze czytaj dokładnie ogłoszenie o pracę i opis pracy, przed aplikowaniem.

Oto kilka przykładów życiorysów stolarzy z naszego narzędzia do budowania CV, które pokażą ci, jak zaprezentować swoje doświadczenie:

Poprawnie
 • Jako stolarz budowlany budowałem i barwiłem obudowy dębowe oraz układałem podłogi z twardego drewna dla ponad 50 klientów na budowach.
 • Poprawiłem jakość produktów poprzez usunięcie śladów narzędzi i kleju.
 • Osiągnąłem 97% dokładności w szacowaniu kosztów materiałów dla klientów.
 • Ukończyłem naprawy, renowacje i ogólna konserwację 7 nieruchomości, w tym naprawę podłóg, ścian, sufitów, armatury oraz łazienki i kuchni.
 • Określałem wymiary budynków poprzez dokładne zbadanie specyfikacji wyszczególnionych na planach.
 • Używałem oprogramowania CAD do tworzenia planów projektów.
 • Współpracowałem z innymi wykonawcami.
 • Obsługiwałem projekty mieszkaniowe
Niepoprawnie
 • Instalowałem szafki
 • Budowałem ramy okienne
 • Zarządzałem koniecznymi naprawami
 • Przestrzegałem protokołów bezpieczeństwa
 • Zarządzałem rekordową frekwencją
 • Wdrażałem zasady budowlane
 • Wycinałem materiały do ścian wewnętrznych

Umiejętności, które powinny się znaleźć w życiorysie cieśli

Praca stolarza w dużej mierze zależy od jego lub jej umiejętności. To umiejętności stolarza dają końcowy efekt budowy budynku i robią wrażenie na kierowniku ds. zatrudnienia. Od korzystania z ręcznych elektronarzędzi po precyzyjne pomiary za pomocą linijki, wszystko zależy od finezji i rozległej wiedzy wykorzystywanej przy wielu zrealizowanych projektach.

Rola stolarza jest bardzo techniczna i trudna. Wymaga kogoś z twardymi umiejętnościami. Umysł stolarza potrzebuje tylko kilku sekund, aby matematycznie zrozumieć układ swojej pracy.

Naszymi przykładami życiorysu pokażemy ci ważne umiejętności technicznych, a także umiejętności miękkie, które powinny się pojawić w twoim przykładowym życiorysie stolarza:

Umiejętności twarde/techniczne

 • Umiejętność obsługi narzędzi ręcznych i elektrycznych
 • Instalacja drzwi/okien, ram itd.
 • Projektowanie układu projektu
 • Matematyka
 • Analiza szkicu technicznego
 • Oprogramowanie CAD
 • Obróbka drewna
 • Protokoły bezpieczeństwa

Umiejętności miękkie/życiowe

 • Sprawność manualna
 • Siła fizyczna
 • Zorientowanie na szczegóły
 • Umiejętność dostosowania się do miejsca pracy
 • Krytyczne myślenie
 • Relacje sprzedażowe/międzyludzkie

Wykształcenie stolarza

Ogólnie rzecz biorąc, stolarz musi ukończyć szkołę średnią, aby rozpocząć swoją podróż w najlepszych firmach, ale to nie wszystko. Chociaż do pracy jako stolarz nie są wymagane żadne szczególne kwalifikacje, najlepiej byłoby, gdyby potencjalni klienci odbyli szkolenie zawodowe w formie 3-4-letniego programu praktyk, aby wejść do branży stolarskiej.

Po ukończeniu szkoły średniej możesz zapisać się na specjalny kurs lub po prostu wybrać szkołę zawodową zamiast liceum.

Dla stolarza dyplom maturalny z matematyki, ukończenie kursu z rysunku technicznego i szkolenia zawodowego są ogólnie przydatne, ponieważ są one uważane za niezbędne do doskonałej pracy stolarza.

Kluczowe punkty (według menedżera ds. zatrudnienia)

 • Życiorys stolarza powinien zawsze podkreślać twoje umiejętności.
 • Ostrożnie przeczytaj opis pracy, zanim zaczniesz tworzyć podanie. Aktualizuj swój życiorys cieśli, uwzględniając pracę, o którą się ubiegasz.
 • Zdobywaj więcej i więcej certyfikatów, które pomogą ci ulepszyć swoje umiejętności i napisać idealny życiorys.
 • Przedstaw swoje doświadczenie zawodowe, takie jak konkretne projekty w zwięzły i bezpośredni sposób.
 • Twoje zdjęcie może nie być wymagane w twoim życiorysie stolarza, ale nigdy nie zapominaj o swoich danych osobowych takich jak adres, numer telefonu, e-mail.
 • Postaraj się dodać do swojego życiorysu stolarza więcej umiejętności związanych z techniczną obsługą maszyn.

Najczęściej zadawane pytania

P1. Jak opisać stolarza w życiorysie?

O1. Chociaż odpowiedź różni się w zależności od osoby, opisując stolarza w życiorysie, postaraj się podkreślić jego umiejętności tak bardzo, jak to możliwe, ponieważ praca stolarza jest wyceniana na podstawie umiejętności i pomyślnie ukończonych projektów, które osoba wykonała.

P2. Jak napisać CV cieśli?

O2. Podobnie jak w przypadku każdego innego CV, najpierw wybierasz rodzaj formatu, którego chcesz użyć, a następnie układasz sekcje na podstawie swoich kwalifikacji.

P3. Jakie umiejętności są wymagane od cieśli?

O3. Ogólnie wymagane umiejętności cieśli to:

 • Podstawowe umiejętności matematyczne
 • Interpretacja schematu
 • Spawanie i wiedza elektryczna
 • Umiejętność obsługi narzędzi ręcznych i elektrycznych
 • Montaż drzwi/okien, obramowań itp.
 • Projektowanie układu
 • Analiza szkicu technicznego
 • Program CAD
 • Obróbka drewna
 • Zasady bezpieczeństwa
 • Siła fizyczna
 • Przykładanie uwagi do szczegółów
 • Adaptacja w miejscu pracy
 • Krytyczne myślenie
 • Sprzedaż/Relacje osobiste