Przykład życiorysu kupca

Jako profesjonalny kupiec, jesteś ekspertem posiadającym różne techniczne umiejętności oraz wiedzę na temat finansów. To nie jest łatwa praca. Nie każdy może być profesjonalnym kupcem.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 1 opinie klientów

Ze względu na wysokie wymagania na stanowisko kupca, wszyscy eksperci z branży posiadają doskonałe kwalifikacje.

A więc co zrobić, jeżeli starasz się rozpocząć karierę w branży finansowej jako kupiec, ale nie wiesz jak?

Odpowiedzią jest efektywny życiorys kupca!

Nasz artykuł pokazuje jak napisać efektywny i poprawny życiorys kupca, prowadząc cię krok po kroku przez przykłady życiorysów kupców i szablonów CV kupca.

Dodatkowe informacje odnośnie życiorysu kupca

Według portalu pracuj.pl, kupiec zarabia średnio 6 800 PLN brutto miesięcznie.

Przewiduje się, że całkowite zatrudnienie kupców spadnie o 7 procent od 2019 do 2029 roku.

Mimo to każdego roku spodziewanych jest wiele dostępnych ofert pracy ze względu na konieczność zastępowania pracowników, którzy odchodzą z zawodu. Tak więc przy ubieganiu się o pracę należy się spodziewać ostrej konkurencji.

Musisz liczyć się z tym, że wielu innych doświadczonych kandydatów wyśle swoje aplikacje na tę samą pozycję, o którą ty się ubiegasz.

Doskonałym sposobem na pokonanie konkurencji jest napisanie efektywnego życiorysu kupca.

Przykład życiorysu kupca

Adam Nowak

Kupiec

ANowak@gmail.com

985 659 632

LinkedIn: Adam Nowak

Profesjonalne Podsumowanie

Zmotywowany kupiec z udokumentowanymi umiejętnościami z zakresu prowadzenia skutecznych badań w celu zrozumienia aktualnych trendów rynkowych. Doświadczony profesjonalista z chęcią zakupu towarów wysokiej jakości. Chce wykorzystać doświadczenie i zdolności przywódcze na nowym stanowisku w firmie Nowe Dobra. 

Doświadczenie zawodowe

Kupiec

Zielone Finanse

01/2017 – obecnie

 • Kupuję towary, materiały, komponenty zgodnie z określonymi celami w zakresie kosztów, jakości i dostawy.
 • Przygotowuję i rejestruję zamówienia w SAP i harmonogramach zamówień.
 • Analizuję sposoby redukcji kosztów i wdrażam nowe procedury.

Wykształcenie 

Licencjat z zarządzania biznesem

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

2011 – 2015

Umiejętności

 • Pozyskiwanie materiałów
 • Budowanie relacji
 • Negocjowanie
 • Redukcja kosztów
 • Microsoft Office

Języki

 • Polski (ojczysty)
 • Angielski (C1)

Nagrody i certyfikaty

Certyfikat potwierdzający ukończenie kursu zarządzania dobrami

Jak stworzyć życiorys kupca?

Praca profesjonalnego kupca jest trudna. Ta branża jest wymagająca na tyle, że tylko niektóre osoby są w stanie z sukcesem wypełnić obowiązki kupca.

Poza ogromnymi wymaganiami, z jakimi się spotkasz, przeglądając oferty pracy na stanowisko kupca, będziesz musiał zmierzyć się z ogromną liczbą kandydatów ubiegających się o to stanowisko.

Twoje umiejętności kupieckie i doświadczenie będą bardzo istotne, jeżeli chodzi o zaimponowanie menedżerom ds. zatrudnienia w firmach, do których będziesz aplikować.

Napisanie efektywnego życiorysu kupca to najlepszy sposób na pokonanie konkurencji podczas poszukiwania pracy!

Kliknij tutaj, jeżeli chcesz sprawdzić nasz edytowalny kreator życiorysów i przejrzeć więcej szablonów życiorysów dla kupców!

Struktura życiorysu kupca 

Bardzo ważne jest, aby napisać CV kupca w sposób wyczerpujący i łatwy do odczytania. Aby treść twojego życiorysu była przejrzysta, aplikacja musi mieć odpowiednią strukturę, a także logiczny układ.

Struktura i układ twojego listu motywacyjnego kupca będzie fundamentem dla twojego życiorysu kupca. Te elementy zdeterminują przebieg treści.

Powinniśmy również wspomnieć, że w dzisiejszych czasach szeroko akceptowanym formatem i układem życiorysu kupca jest format chronologicznego życiorysu.

To znaczy, że będziesz musiał spisać swoją poprzednią historię pracy i doświadczenie jako kupiec od najstarszego do najnowszego.

Jeżeli użyjesz formatu chronologicznego do opisania swojego doświadczenia, rekruterzy będą bardziej skłonni zauważyć twój życiorys.

Tak, jak wspomniano wcześniej, nadanie twojemu życiorysowi kupca odpowiedniego układu jest kluczowe. Możesz to zrobić poprzez podzielenie twojego listu motywacyjnego na sekcje!

Zobacz listę naszych polecanych sekcji, które powinny się znaleźć w twoim życiorysie kupca:

 • Nagłówek
 • Profesjonalne podsumowanie
 • Sekcja z doświadczeniem zawodowym
 • Sekcja z wykształceniem
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Dodatkowe informacje

Zacznij od nagłówka życiorysu kupca

Głównym celem stworzenia i wysłania życiorysu kupca jest bycie zauważonym przez rekruterów i otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. W związku z tym kluczowe jest, aby twój życiorys miał dobry tytuł.

Możesz zastanawiać się, jaki tytuł powinieneś umieścić na początku swojego życiorysu kupca.

Być może jest to oczywiste, ale tytuł twojego życiorysu powinien zawsze zawierać twoje imię i nazwisko. To ty jesteś osobą i potencjalnym kandydatem, o którym mówi treść aplikacji.

Umieszczenie imienia i nazwiska na samym początku życiorysu bardzo ci pomoże. Spróbuj powiększyć tytuł, aby wyróżniał się od reszty treści.

Polecamy ci pogrubić swoje imię i nazwisko i użyć większego formatu w swoim życiorysie. Aby zmieścić tekst na jednej stronie, dla nagłówka użyj rozmiaru czcionki między 14 a 16.

Uwzględnij tę poradę, tworząc nagłówki innych sekcji twojej aplikacji. Tytuły pozostałych części powinny być nieco mniejsze niż tytuł życiorysu.

Przykład dobrego i złego nagłówka

DOBRZE

Adam Kowalski

Kupiec

AKowalski7@gmail.com

568 659 632

LinkedIn: Adam Kowalski

Oto przykład tego, jak nagłówek nie powinien wyglądać:

ŹLE

Kupiec

AKowalski7@gmail.com

568 659 632

LinkedIn: Adam Kowalski

Adam Kowalski

Profesjonalne podsumowanie

Obecnie większość firm używa oprogramowania do filtrowania dużej liczby aplikacji, które otrzymywane są codziennie przez rekruterów. Listy motywacyjne, które przejdą przez ten proces, są tylko pokrótce przejrzane przez rekruterów.

A więc co możesz zrobić, aby z sukcesem pokazać swoje umiejętności i kwalifikacje kupca?

Możesz sprawić dobre wrażenie poprzez dodanie profesjonalnego podsumowania do swojego życiorysu kupca.

Przedstawisz w nim swoje umiejętności jako profesjonalny kupiec, uwzględniając swoje umiejętności, wiedzę oraz doświadczenie. Powinien być on zawarty poniżej twoich danych kontaktowych.

Upewnij się, że w zaledwie kilku zdaniach przedstawiłeś swoją historię zawodową, osiągnięcia, umiejętności oraz informację, dlaczego aplikujesz o pracę kupca.

Niektóre życiorysy mogą zawierać sekcję z celami zawodowymi zamiast podsumowania, co jest skróconą wersją profesjonalnego podsumowania. Ogólnie, cele życiorysu są idealne dla życiorysów początkujących kandydatów.

My wierzymy, że profesjonalne podsumowanie i cele zawodowe są do siebie bardzo podobne. Obie wersje pokrótce mówią o twojej historii pracy, umiejętnościach i motywacjach związanych z twoją chęcią dołączenia do firmy.

Sprawdź przykład naszego profesjonalnego podsumowania życiorysu poniżej. Aby zobaczyć inne szablony życiorysów, kliknij tutaj.

Przykłady podsumowań życiorysu kupca 

Oto przykład poprawnego i efektywnego podsumowania życiorysu kupca:

To jest tytuł pola

Podsumowanie

Skupiony na sukcesie kupiec, który z powodzeniem identyfikuje trendy rynkowe i uzyskuje najlepsze ceny, jednocześnie przekraczając cele. Ściśle współpracuje z różnymi dostawcami, posiada szeroką wiedzę na temat rynków krajowych i zagranicznych oraz dostawców. Gracz zespołowy z dużym doświadczeniem w relacjach B2B.

Oto przykład słabego podsumowania życiorysu kupca:

niepoprawny

Podsumowanie

Kupiec z doświadczeniem w składaniu zamówień. Współpracował z międzynarodowymi dostawcami. Wykwalifikowany w pracy z potencjalnymi dostawcami.

Doświadczenie zawodowe w życiorysie kupca

Teraz kiedy już napisałeś profesjonalne podsumowanie, musimy skupić się na najważniejszej części twojego życiorysu kupca.

Aby napisać idealny życiorys, będziesz musiał stworzyć doskonałą sekcję z doświadczeniem zawodowym. Będzie to największa część twojego listu motywacyjnego, zawierająca wszystkie istotne informacje o twojej historii pracy.

Będziesz tu omawiał swoje obowiązki i osiągnięcia z poprzedniej pracy, a także opiszesz, w jaki sposób użyłeś swoich umiejętności.

Aby treść była naprawdę doskonała i czytelna, postaraj się oddzielić każdy kluczowy punkt za pomocą wypunktowania. Dodatkowo powiększ nazwy stanowisk, jakie piastowałeś w poprzednich pracach. Ta sekcja ma pokazywać twoją ekspertyzę w logiczny sposób.

Spraw, aby każdy punkt był zrozumiały i logiczny. Napisz tylko o najważniejszych sprawach.

Opisz swoje profesjonalne doświadczenie w życiorysie kupca

W tej sekcji użyj porządku chronologicznego, zaczynając od najstarszej, a kończąc na najnowszej pracy.

Określ nazwę swojego stanowiska, a następnie napisz nazwę firmy i czas trwania twojego zatrudnienia poniżej.

Nie zapomnij o wypunktowaniu!

Kluczowym wymaganiem do napisania wygrywającego życiorysu jest użycie słów kluczowych i odpowiednich czasowników w sekcji z doświadczeniem. W każdym podpunkcie postaraj się użyć takich czasowników, jak wykonałem, zarządzałem, negocjowałem. Postaraj się zawrzeć istotną terminologię z branży w reszcie twojego tekstu.

Pamiętaj, aby nie przeładowywać treści słowami kluczowymi, ponieważ może to wpłynąć na czytelność tekstu.

Przykłady profesjonalnego doświadczenia dla początkującego kupca

Oto przykład doświadczenia dla początkującego kupca

Doświadczenie

Kierownik ds. zaopatrzenia

Sklep detaliczny

03/2017 – 12/2019

Warszawa

 • Przygotowywałem i dodawałem zamówienia w MS Excel.
 • Zapewniałem wsparcie zespołu magazynowego, włączając w to dystrybucję zaopatrzenia, zwroty oraz pakowanie.
 • Prowadziłem ewidencję produktów przychodzących i wychodzących z magazynu.

Przykłady doświadczenia dla zaawansowanego kupca

Oto przykład sekcji z doświadczeniem w życiorysie doświadczonego kupca:

Doświadczenie

Kupiec

Sklep Szybka Sprzedaż

01/2016 – 11/2019

Kraków

 • Analizowałem sprzedaże oraz trendy i przewidywałem, oraz monitorowałem ruch magazynowy poprzez nadzorowanie asortymentu w sklepie.
 • Pracowałem z innymi działam (działem operacji, działem marketingu, pracownikami zespołu, dostawcami, działem informatycznym, działem wprowadzania danych).
 • Negocjowałem umowy, ceny, specyfikacje produktów oraz promocje.

Wykształcenie w życiorysie kupca

Sekcja z wykształceniem w życiorysie kupca to kolejna część, która może ci pomóc się wyróżnić!

Sekcja z edukacją może pokazać rekruterom twoje wykształcenie, a także być dodatkowym źródłem wiedzy na temat twojej ekspertyzy i wiedzy.

Dodatkowo obecnie większość firm wymaga od kupców ukończonych studiów lub chociaż świadectwa maturalnego.

W związku z tym dołączenie sekcji z wykształceniem do twojego życiorysu jest zawsze dobrym pomysłem.

Poprzez podanie dodatkowych informacji o twoim doświadczeniu w branży kupieckiej w sekcji z wykształceniem możesz jeszcze bardziej zwiększyć zainteresowanie czytelnika.

Jak poprawnie zawrzeć sekcję z wykształceniem w twoim życiorysie kupca?

Sekcja z wykształceniem musi być poprawnie ułożona, aby miała duży wpływ i była efektywna.

Oto skrót najważniejszych punktów, które musisz wziąć pod uwagę, tworząc sekcję z wykształceniem:

 • Twój najwyższy stopień naukowy zawsze powinien pojawić się jako pierwszy. Jeżeli posiadasz licencjat, powinieneś o nim wspomnieć w pierwszej kolejności, a także podać nazwę ukończonej uczelni.
 • Podaj swój stopień naukowy oraz nazwę i adres uczelni, a także lata, w których studiowałeś.
 • Jeżeli chcesz dodać dodatkowe aktywności i kluby, do których uczęszczałeś, użyj wypunktowania.
 • Jeżeli twoja średnia była wyższa niż 4.5, możesz o niej wspomnieć w jednym z punktów.
 • Jeżeli nie ukończyłeś studiów, wspomnij nazwę szkoły średniej, do której uczęszczałeś razem z latami edukacji. Jeżeli jest to istotne, zawrzyj swoją dodatkową aktywność oraz koła naukowe.

Przykłady sekcji z wykształceniem w życiorysie kupca

Wykształcenie

Licencjat z zarządzania biznesem

Uniwersytet Ekonomiczny

Poznań

2011 – 2015

 • Średnia: 4.5

Umiejętności, które powinny się pojawić w twoim życiorysie kupca

Bycie profesjonalnym kupcem oznacza, że masz wszystkie wymagane umiejętności, które dają ci możliwość podążania za trendami branży oraz spełniania instrukcji i bliskiej pracy z nowymi dostawcami.

Jednakże, w jaki sposób pokażesz swojemu potencjalnemu pracodawcy, że masz odpowiednie umiejętności?

Najlepszym sposobem, żeby opisać swoje umiejętności i zdolności w zwarty i czytelny sposób jest stworzenie sekcji z umiejętnościami.

Zdefiniowanie twoich kluczowych umiejętności jest możliwe w sekcji z umiejętnościami.

Upewnij się, że przeczytałeś wszystkie wymagania dotyczące pracy, a następnie wypisz wszystkie istotne twarde i miękkie umiejętności, takie jak umiejętności interpersonalne.

Możesz wspomnieć o wszystkich umiejętnościach, poczynając od silnych umiejętności komunikacji, aż po zdolności analityczne.

Jakie są główne umiejętności, których oczekuje się od kupców?

Stworzyliśmy kompletną listę umiejętności, z której możesz skorzystać tworząc życiorys kupca:

 • Negocjowanie
 • Kupno produktów
 • Badania
 • Kontrakty
 • Pozyskiwanie materiałów
 • Umiejętności interpersonalne
 • Zaradność
 • Współpraca
 • Komunikacja
 • Administracja biznesowa
 • Microsoft Office
 • Zarządzanie zapasami
 • Zarządzanie łańcuchem dostaw
 • Planowanie produkcji
 • Negocjowanie cen
 • Weryfikowanie zapotrzebowania
 • Redukcja kosztów
 • Praca z klientami wewnętrznymi
 • Utrzymywanie jakość dostaw
 • Negocjowanie warunków płatności
 • Relacje z dostawcami
 • Monitorowanie wydajności dostawcy
 • Praca z płatnikami w celu rozwiązania rozbieżności w fakturach
 • Monitorowanie zamówień i skrócenie czasu realizacji
 • Monitorowanie stanów magazynowych
 • Pozyskiwanie surowców
 • Pozyskiwanie zamówień

Dodatkowe nagłówki do twojego życiorysu kupca

Umiejętności z zakresu obsługi komputera i certyfikaty

Certyfikaty są niezwykle cenne podczas poszukiwania pracy.

Certyfikaty dostarczają dodatkowych informacji i są dowodem na twoje umiejętności z zakresu dbania o standardy jakości i zdolność do realizacji powierzonych zadań.

Certyfikat pokazuje, że jako profesjonalny kupiec znasz się na składaniu zamówień, zakupie produktów wedle zapotrzebowania, utrzymywaniu dobrych relacji z dostawcami, a także wiesz jak zarządzać inwentarzem.

Sekcja z certyfikatami to doskonały sposób na pokazanie swoich osiągnięć. Posiadanie certyfikatów sprawi, że będziesz o krok bliżej do stworzenia idealnego życiorysu!

Zainteresowania

Rozważ dołączenie sekcji z hobby i zainteresowaniami, jeśli zamierzasz uwzględnić je w swoim CV. Upewnij się, że zainteresowania, które wybierzesz, są adekwatne do wymagań stanowiska.

Sugerujemy umieszczenie tych dodatkowych zajęć, które wymagają umiejętności organizacyjnych i zdolności do negocjacji. Postaraj się, aby sekcja z zainteresowaniami była związana z pracą, o którą się ubiegasz!

Języki

Jeśli mówisz wieloma językami i zauważyłeś, że opis stanowiska wymaga od kandydatów znajomości kilku języków, dodaj sekcję językową do swojego CV!

Ta sekcja może zmienić twój życiorys z efektywnego na doskonały!

Podsumowanie: najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać podczas pisania życiorysu kupca

Stworzyliśmy listę najważniejszych rzeczy, o których powinien pamiętać każdy tworzący życiorys:

 • Upewnij się, że dokładnie przeczytałeś opis stanowiska i wymagania zanim zaczniesz pisać swój nowy życiorys.
 • Niech twoje profesjonalne podsumowanie będzie krótkie i ciekawe. Opisz, dlaczego ubiegasz się o tę pozycję, a także wymień swoje osiągnięcia i historię pracy.
 • Pokaż pracodawcy, że jesteś profesjonalnym kupcem poprzez włączenie odpowiednich czasowników i słów kluczowych do treści. Nie przesadzaj z nimi!
 • Użyj formatu chronologicznego .

Najczęściej zadawane pytania

 • Co powinienem zawrzeć w życiorysie kupca?

Zalecamy opisanie wszystkich odpowiednich doświadczeń zawodowych, wykształcenia i umiejętności, które możesz użyć, aby zaimponować kierownikowi ds. rekrutacji.

Uwzględnij odpowiednie kwalifikacje w różnych sekcjach swojego CV, aby zwiększyć zainteresowanie swoimi możliwościami i życiorysem kupca.

Kliknij tutaj, aby przejrzeć więcej przykładów życiorysów.

 • Jak mam napisać życiorys kupca?

Zalecamy stosowanie naszych szablonów życiorysów dla kupców, aby nadać aplikacji skuteczny i dobry układ. Kolejność układu przykładowego życiorysu kupca jest następująca:

  • Nagłówek
  • Profesjonalne podsumowanie
  • Sekcja z doświadczeniem zawodowym
  • Sekcja z edukacją
  • Sekcja z umiejętnościami
  • Dodatkowe informacje
 • Jakich umiejętności potrzebujesz, aby zostać kupcem?

Jako kupiec musisz posiadać szeroki wachlarz umiejętności. Oto lista niektórych podstawowych umiejętności wymaganych na to stanowisko

  • Pozyskiwanie materiałów
  • Budowanie relacji
  • Negocjacje
  • Składanie zamówień
  • Umiejętności komputerowe
  • Wyszukiwanie informacji
  • Zawieranie umów
  • Redukcja kosztów