Przykład życiorysu asystentki stomatologicznej

Według niektórych statystyk zatrudnienie asystentów medycznych ma wzrosnąć o 7%, porównując lata 2019-2029, a więc szybciej niż średnia wszystkich innych zawodów.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 2 opinie klientów

Asystentka dentystyczna wykonuje różnorodne zadania, zaczynając od umawiania wizyt, aktualizowania danych pacjentów, wykonywania rentgena, aż po przygotowywanie pacjentów do zabiegów dentystycznych. Praca jako asystentka dentystyczna to doskonałe miejsce, aby rozpocząć karierę w dziedzinie opieki zdrowotnej, która nieustannie rośnie. Jednakże będziesz do tego potrzebować doskonałego życiorysu asystenta lub asystentki medycznej, aby wyróżnić się na tle innych osób poszukujących pracy.

Rozumiemy, że tworzenie życiorysu nie zawsze jest łatwym zadanie, ale ze wspaniałym szablonem życiorysu lub narzędziem do tworzenia CV możesz napisać taki życiorys, który zdobędzie twoją pracę marzeń. Sprawdź nasze szablony życiorysów.

Spójrzmy też na niektóre ze wspaniałych porad, które pozwolą ci napisać dobry i wyróżniający się życiorys.

Table of Contents

Dodatkowe informacje na temat życiorysu asystenta stomatologicznego

Statystyki pokazują, że asystenci stomatologiczni mogą znaleźć pracę w sektorze prywatnym i publicznym. Głównymi pracodawcami są kliniki, centra zdrowia oraz szpitale.

Według portalu pracuj.pl, średnia pensja asystentki medycznej wynosi 3 800 PLN brutto miesięcznie. Stawka ta może się wahać ze względu na doświadczenie i inne czynniki.

Przykład życiorysu

Anna Kowalska

Asystentka stomatologiczna

647-446-406

AnnaKowalska@gmail.com

Klinika Dentystyczna Dental, Poznań

Certyfikowana asystentka stomatologiczna z doświadczeniem w procedurach sterylizacji, odbieraniu telefonów i udzielaniu informacji pacjentom. Posiada udokumentowaną umiejętność wspierania personelu dentystycznego i zapewniania klientom doskonałej obsługi. Zwiększyła ocenę obsługi klienta o 20%.

Doświadczenie zawodowe

Asystentka stomatologiczna

Dentuś Klinika Dentystyczna

Luty 2019-Obecnie

 • Przekazywałam pacjentom instrukcje pooperacyjne, aby ułatwić gojenie i chronić uzdrowione zęby.
 • Sterylizowałam instrumenty i sprzęt medyczny po każdej konsultacji w celu ochrony pacjentów przed bakteriami i wirusami.
 • Przeprowadzałam wywiady z pacjentami w celu uzyskania informacji medycznych, historii na temat ich zębów i parametrów życiowych.

Higienistka dentystyczna

Centrum dentystyczne

Czerwiec 2016- Luty 2019

 • Planowałam spotkania z dentystą, który był dostępny danego dnia, używając głównego kalendarza.
 • Robiłam tradycyjne i cyfrowe prześwietlenia stomatologiczne pacjentów w celu identyfikacji próchnicy, ubytków i innych problemów.
 • Dbałam o regularne uzupełnianie zapasów materiałów dentystycznych.

Wykształcenie

Licencjat z nauk ścisłych

Politechnika Poznańska

2012-2016

Umiejętności

 • Kreatywność
 • Krytyczne myślenie
 • Techniki sterylizacji
 • Wsparcie pracowników medycznych
 • Ustalanie grafiku wizyt pacjentów

Dodatkowe aktywności

Członkini Polskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego

Jak stworzyć życiorys asystentki stomatologicznej?

Dobry życiorys musi pokazywać twoje umiejętności i doświadczenie w taki sposób, który będzie pozwalał ci się wyróżniać. W świecie, gdzie rynek pracy jest bardzo konkurencyjny, nie możesz pozwolić sobie na wysłanie ogólnego życiorysu do każdego rekrutera. Ważne jest spersonalizowanie życiorysu, aby pokazywał twoją osobowość i ekspertyzę. Niektóre ze sposobów na spersonalizowanie twojego życiorysu asystentki stomatologicznej to:

 • Dostosowanie twojego życiorysu do każdej z pracy, o którą się ubiegasz, ponieważ menedżerowie ds. zatrudnienia wymagają innych kwalifikacji.
 • Sprawdzenie opisu pracy i dodanie tych umiejętności i słów kluczowych, które powinny być zamieszczone w twoim życiorysie asystentki stomatologicznej.

Układ życiorysu asystentki stomatologicznej

Idealnym układem dla życiorysu asystentki dentystycznej jest odwrócony porządek chronologiczny. Większość menedżerów ds. zatrudnienia kocha ten format, ponieważ jest łatwy do przeskanowania przez systemy śledzenia kandydatów i pokazuje twoje doświadczenie zawodowe w idealny sposób.

Struktura życiorysu asystentki stomatologicznej

Istnieją dwa inne formaty życiorysu, które możesz zobaczyć w wielu szablonach życiorysów asystentki stomatologicznej. Jednym z nich jest format funkcjonalny, a drugi to kombinacja dwóch wspomnianych szablonów.

Jeżeli nie masz jeszcze zbyt dużego doświadczenia, możesz sięgnąć po format funkcjonalny, który skupia się na twoich umiejętnościach, ale to format z odwróconym porządkiem chronologicznym jest najlepszy, jeżeli chcesz się skupić na swoim doświadczeniu. Życiorys mieszany łączy w sobie najlepsze cechy dwóch formatów i jest idealny, jeżeli masz już jakieś doświadczenie.

Typowa struktura życiorysu asystentki stomatologicznej powinna zawierać następujące sekcje:

 • Nagłówek
 • Podsumowanie życiorysu/cele kariery
 • Doświadczenie zawodowe
 • Sekcja z edukacją
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Dodatkowe sekcje (certyfikaty, zainteresowania, wyróżnienia/nagrody, języki)

Zacznij od nagłówka życiorysu asystenta stomatologicznego

Sekcja nagłówka powinna zawierać twoje pełne imię i nazwisko, tytuł zawodowy, dane kontaktowe oraz link do twojego profilu na LinkedIn lub portfolio.

Przykład dobrego nagłówka

POPRAWNIE

Adam Nowak

Asystent stomatologiczny

456-321-547

anowak@gmail.com

Mokotów, Warszawa

linkedin.com/in/adam-nowak

Przykład złego nagłówka

NIEPOPRAWNIE

Adam Nowak

Asystent stomatologiczny

456-321-547

anowak@gmail.com

 1. Słoneczna 15

Mokotów

60-678 Warszawa

Data urodzenia 18/09/1989

linkedin.com/in/adam-nowak

Twój nagłówek nie powinien zawierać zbyt wielu osobistych informacji. Twój adres domowy i miejscowość są opcjonalne, o ile nie aplikujesz o pracę za granicą.

Czy należy umieścić swoje zdjęcie w życiorysie asystenta stomatologicznego?

Radzimy pominąć zdjęcie w swoim życiorysie asystenta stomatologicznego, ponieważ niektórzy rekruterzy odrzucają życiorysy, które mają zdjęcia. Jednakże jeśli potencjalny pracodawca nie ma nic przeciwko życiorysom ze zdjęciem, zadbaj, aby było to profesjonalne zdjęcie.

Wybierz tytuł swojego życiorysu

Niezbędne jest dostosowanie nazwy stanowiska do każdej aplikacji, ponieważ może być ona inna dla każdego stanowiska i firmy.

Profesjonalne podsumowanie

Podsumowanie życiorysu jest ważne, ponieważ wprowadza do twojego CV i podsumowuje twoje profesjonalne osiągnięcia, doświadczenia i umiejętności. Powinno być dobrze napisane i przekonać menedżera ds. zatrudnienia do przeczytania reszty twojego życiorysu asystentki stomatologicznej.

WŁAŚCIWY PRZYKŁAD

Zarejestrowana asystentka stomatologiczna z ośmioletnim stażem pracy w szybko rozwijającym się gabinecie stomatologicznym. Biegła w wykonywaniu badań stomatologicznych oraz uczeniu pacjentów obsługi aparatów ortodontycznych. Posiada udokumentowaną zdolność do zapewnienia pacjentom skutecznej edukacji w zakresie higieny jamy ustnej. Doskonale sprawdza się w dokumentowaniu informacji o pacjencie, przygotowywaniu materiałów związanych z chirurgią jamy ustnej i przetwarzaniu zdjęć rentgenowskich.

NIEWŁAŚCIWY PRZYKŁAD

Profesjonalna higienistka stomatologiczna nastawiona na osiąganie jak najlepszych wyników dla klientów. Szukam okazji jako asystentka stomatologiczna.

Sekcja z celami zawodowymi jest idealnym wyborem, jeśli jesteś świeżo upieczonym studentem i nie masz dużego doświadczenia. Pozwala ci na wyrażenie swojej pasji związanej z pracą, opowiedzenie o swoich celach zawodowych i wartościach, które przyniesiesz firmie.

Doświadczenie zawodowe w życiorysie asystentki stomatologicznej

Sekcja z doświadczeniem zawodowym w twoim życiorysie asystentki stomatologicznej pozwala ci na pokazanie rekruterowi co możesz zaoferować, bazując na twojej historii pracy.

Opisz swoje profesjonalne doświadczenie w życiorysie asystenta stomatologicznego

W tej sekcji rozpocznij od wymienienia nazwy swoich poprzednich miejsc pracy, tytułów zawodowych i czas, który spędziłeś na każdym stanowisku. Twoja historia pracy powinna być adekwatna do pracy, o którą się ubiegasz, ale jeżeli nie masz odpowiedniego doświadczenia, możesz omówić swoje zbywalne umiejętności, które zdobyłeś w poprzednich miejscach pracy.

Przykłady sekcji z doświadczeniem zawodowym dla początkującej asystentki stomatologicznej

Klinika dentystyczna KENRI

Stażystka asystentka stomatologiczna

Wrzesień 2018- lipiec 2019

 • Przygotowywałam sprzęt niezbędny do różnych zabiegów, dokonywałam regulacji fotela, sterylizowałam sprzęt zapewniając bezpieczeństwo pacjentom, przygotowywałam pacjentów do leczenia.
 • Zapewniałam czystość i bezpieczeństwo gabinetu dentystycznego, sterylizując wszystkie narzędzia, fotele do badań, tace na narzędzia i wszystkie powierzchnie.
 • Odbierałam i wykonywałam telefony do pacjentów, aby przypomnieć im o zbliżających się zabiegach.
 • Śledziłam roszczenia ubezpieczeniowe  w firmach ubezpieczeniowych.

Przykłady sekcji z doświadczeniem zawodowym dla doświadczonej asystentki stomatologicznej

Klinika Beauty

Starsza asystentka stomatologiczna

Styczeń 2018- styczeń 2020

 • Przed zabiegami upewniałam się, że instrumenty dentystyczne są prawidłowo rozłożone, a sprzęt stomatologiczny pod ręką.
 • Udzielałam pomocy chirurgowi stomatologowi podczas wykonywania zabiegów chirurgicznych, w tym operacji małoinwazyjnych i zaawansowanych.
 • Miałam za zadanie poinstruować pacjentów o programach kontroli płytki nazębnej po skorzystaniu z naszych usług dentystycznych i planach leczenia, aby pomóc im w  zachowaniu ogólnej higieny jamy ustnej.
 • Zbierałam i prowadziłam ewidencję medycznych danych pacjenta oraz rejestrowałam informacje o leczeniu we właściwej dokumentacji pacjenta.

Wykształcenie w życiorysie asystentki stomatologicznej

Wspaniały życiorys asystenta stomatologicznego powinien zawierać tę sekcję, ponieważ większość stanowisk wymaga odpowiednich kwalifikacji. To tu wymieniasz swoje wykształcenie niezależnie od tego, czy jest to dyplom ukończenia uczelni wyższej, czy też szkoły średniej.

Czy zacząć od sekcji z wykształceniem, czy doświadczeniem zawodowym?

Niektóre szablony życiorysów asystentki stomatologicznej zaczną od sekcji z edukacją, inne z doświadczeniem. To zależy od formatu życiorysu, który wybrałeś. Jeżeli wybierzesz format z odwróconym porządkiem chronologicznym, który skupia się na doświadczeniu, rozpoczniesz od doświadczenia, ale jeśli wybierzesz format funkcjonalny, zaczniesz od umiejętności i wykształcenia. Możesz przejrzeć nasze przykłady życiorysów.

Jak poprawnie wymienić swoje wykształcenie w życiorysie asystentki stomatologicznej?

Sekcja dotycząca wykształcenia powinna zaczynać się od najnowszych kwalifikacji. Zaczynasz od podania nazwy i lokalizacji szkoły, uzyskanego stopnia naukowego i długości programu.

Przykłady sekcji z wykształceniem w życiorysie asystentki stomatologicznej

Uniwersytet Medyczny, Poznań

Licencjat z zakresu stomatologii

2013-2016

Umiejętności, które powinieneś zawrzeć w życiorysie asystentki stomatologicznej

Istnieją specyficzne umiejętności, które będę potrzebne do wykonywania zawodu asystentki stomatologicznej i realizowaniu różnych procedur dentystycznych. Jeżeli nie zawrzesz tych umiejętności w swoim życiorysie, nigdy nie dostaniesz pracy, ponieważ system śledzenia kandydatów odrzuci twoją aplikację.

Rada od ekspertów

Opis pracy to doskonałe miejsce, aby sprawdzić niektóre umiejętności, jakich menedżer ds. zatrudnienia poszukuje. Dodaj je do swojego życiorysu.

Jakie są główne umiejętności, które asystentka stomatologiczna musi mieć?

Umiejętności są podzielone na umiejętności twarde i miękkie, wymienione w punktach poniżej.

Umiejętności twarde

 • Opieka nad pacjentem
 • Sterylizacja narzędzi
 • Zapewnienie dokładności kart pacjentów
 • Przygotowywanie rachunków
 • Oprogramowanie stomatologiczne Eaglesoft
 • Umiejętność instruowania pacjentów
 • Umiejętność asystowania stomatologowi przy zabiegach stomatologicznych
 • Pobieranie wycisków wstępnych

Umiejętności miękkie

 • Umiejętności interpersonalne
 • Komunikacja
 • Dbałość o szczegóły
 • Praca w zespole
 • Krytyczne myślenie
 • Umiejętności organizacyjne
 • Wielozadaniowość
 • Elastyczność

Jakie umiejętności powinna posiadać początkująca asystentka medyczna?

 • Archiwizacja i ewidencja
 • Przetwarzanie płatności
 • Doskonała obsługa klienta
 • Cierpliwa opieka
 • Podstawowe umiejętności komputerowe
 • Odbieranie telefonów
 • Umiejętność słuchania
 • Empatia

Jakie umiejętności powinna posiadać doświadczona asystentka medyczna?

 • Opracowywanie i montaż radiogramów stomatologicznych
 • Przygotowanie sprzętu stomatologicznego
 • Sterylizacja narzędzi
 • Wywiady z pacjentami
 • Resuscytacja krążeniowo-oddechowa
 • Przestrzeganie zasad
 • Niezawodność
 • Zakładanie koronek

Napisz idealny “haczyk” dla swojego życiorysu asystentki stomatologicznej

“Haczyk” w życiorysie to wspaniały sposób na sprawienie, że twój życiorys będzie się wyróżniał, szczególnie dlatego, że praca w tej branży jest bardzo konkurencyjna. Możesz napisać cytat, opis, osiągnięcie, lub referencje.

Przykład sloganu w życiorysie początkującego asystenta stomatologicznego

„Jestem asystentem medycznym, ponieważ dentyści też potrzebują swoich bohaterów”.

Przykład sloganu w życiorysie doświadczonego asystenta stomatologicznego

„Będę dziś powodem czyjegoś uśmiechu.”

Dodatkowe sekcje dla twojego życiorysu asystentki stomatologicznej

Dodatkowe sekcje w twoim życiorysie asystentki stomatologicznej pomogą ci wyróżnić się na tle innych kandydatów. Jeżeli nie jesteś pewien co zawrzeć w tych sekcjach, możesz przejrzeć przykłady życiorysów asystentki stomatologicznej, aby wiedzieć, jak dodać te sekcje do twojego życiorysu.

Przyjrzyjmy się niektórym z tych sekcji w szczegółach.

Umiejętności komputerowe i certyfikaty

Niektórzy kandydaci dodają swoje certyfikaty w sekcji z wykształceniem, ale to nie jest dobry pomysł, ponieważ niektórzy rekruterzy mogą ich nie zauważyć. Lepiej jest stworzyć osobną sekcję na twoje certyfikaty, ponieważ pomoże ci to wyróżnić się na tle konkurencji i zdobyć pracę.

Niektóre certyfikaty, które możesz zdobyć to:

 • Certyfikat Asystenta Dentystycznego
 • Certyfikat Asystenta Ortodonty

Zainteresowania

Zainteresowania w życiorysie asystenta dentystycznego powinny odpowiadać profilowi pracy. Jeśli nie, lepiej pominąć je w swoim CV. Zainteresowania, które wiążą się z uprawianiem jogi lub jakąkolwiek inną aktywnością fitness, lub wolontariatem w schronisku, będą dobrze wyglądać w twoim CV.

Języki

Prawdopodobnie widziałeś szablon życiorysu asystentki dentystycznej, który zawiera języki w sekcji z umiejętnościami. Jednak lepiej jest dodać swoje języki w osobnej sekcji i potwierdzić je oficjalnymi certyfikatami, aby upewnić się, że menedżer ds. rekrutacji może je zobaczyć. Dobrym przykładem są IELTS i TOEFL dla języka angielskiego (od 30 punktów wzwyż) oraz Goethe Zertifikat dla języka niemieckiego (od 60 punktów).

Podsumowanie: kluczowe punkty tworzenia idealnego życiorysu asystentki stomatologicznej

Oto najważniejsze punkty zawarte w artykule

 • Zawsze używaj odpowiedniego formatu życiorysu asystenta stomatologicznego.
 • Użyj słów kluczowych i celnych czasowników wymaganych w życiorysie asystenta stomatologicznego, aby zwiększyć swoje szanse na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.
 • Przeczytaj swój życiorys kilka razy, aby upewnić się, że nie ma w nim literówek, albo innych błędów.
 • Twój życiorys asystenta stomatologicznego powinien mieć wszystkie wymagane sekcje, wliczając w to nagłówek, podsumowanie/cele zawodowe, doświadczenie, edukację i umiejętności.

Napisz list motywacyjny, który będzie pasował do twojego życiorysu asystenta stomatologicznego

Listy motywacyjne nie zawsze są wymagane, ale zawsze powinieneś dołączyć list do swojego CV, jeśli chcesz, aby twoja aplikacja się wyróżniała. List motywacyjny pozwala opisać osiągnięcia, a także wyrazić swoją pasję do pracy.

Najczęściej zadawane pytania

 • Co asystenci stomatologiczni powinni zawrzeć w swoim CV?

Asystenci dentystyczni powinni upewnić się, że ich CV zawiera nagłówek, podsumowanie/cel życiorysu, doświadczenie zawodowe, wykształcenie i umiejętności.

 • Jakie są umiejętności asystenta stomatologicznego?

Niektóre umiejętności, których potrzebujesz jako asystent dentystyczny, obejmują komunikację z pacjentem, obsługę klienta, umiejętności interpersonalne, obsługa rentgena, sprzęt do sterylizacji i przygotowywanie procedur dentystycznych.

 • Jakie jest 10 obowiązków asystentki dentystycznej?
  • Zapisywanie informacji o pacjencie
  • Sterylizacja narzędzi dentystycznych
  • Przygotowywanie pacjentów do zabiegów stomatologicznych
  • Przeprowadzanie wywiadów z pacjentami na temat ich historii leczenia zębów
  • Odbieranie połączeń telefonicznych
  • Asystowanie dentyście podczas zabiegów
  • Zapewnienie opieki nad pacjentem
  • Zamawianie materiałów stomatologicznych
  • Umawianie pacjentów na wizyty
  • Przetwarzanie płatności
 • Czym na co dzień zajmuje się asystentka stomatologiczna?

Asystentka stomatologiczna dba o czystość gabinetu dentystycznego, sterylizację sprzętu stomatologicznego i gotowość do zabiegów, ustawia tace na narzędzia, asystuje lekarzowi przy różnych zabiegach.