Przykład życiorysów dla menedżera projektu

Od zawodowego menedżer projektu wymaga się bycia efektywnym i posiadania szerokiego wachlarza umiejętności. Menedżer projektu musi mieć doświadczenie w wielu dziedzinach, od zarządzania biznesem i przewodzenia różnymi zespołami po języki programowania.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 1 opinie klientów

Mimo że bycie menedżerem projektu może być wyczerpującym obowiązkiem, czasami profesjonaliści mają ogromny problem z przełożeniem swoich umiejętności i doświadczenia na kartkę papieru.

W rzeczy samej, wielu menedżerów projektów z różnych branży uważają, że tworzenie podania o pracę jest wymagającym zadaniem. Dzieje się tak, ponieważ mają oni trudności z napisaniem skutecznego i zwięzłego przykładowego życiorysu kierownika projektu.

Na szczęście jesteśmy tu po to, aby poprowadzić cię przez proces pisania najlepszego życiorysu menedżera projektu. Z naszymi przykładami życiorysów menedżera projektów będziesz w stanie stworzyć idealny życiorys w łatwy sposób.

Wybierz najlepszy format życiorysu menedżera projektu

Jeżeli uważasz, że jesteś umiejętnym liderem i menedżerem zespołu, istnieje szansa, że pozycja menedżera projektu jest idealna dla ciebie.

Pojawia się pytanie, do jakiej branży próbujesz się dostać, i w jaki sposób dostosujesz swój życiorys menedżera projektu do konkretnej pozycji.

Pierwszym kluczowym krokiem jest przejrzenie opisu pracy i sprawdzenie, jakich kwalifikacji rekruterzy poszukują w kandydatach. To da ci wgląd w to, jakie obowiązki wymagane są przez firmę, w której ubiegasz się o pracę.

Po tym, jak przejrzałeś opis stanowiska i poszukałeś informacji na temat danej branży, w której będziesz się ubiegał o pracę, nadszedł czas na sformatowanie twojego życiorysu.

Odpowiedni format życiorysu jest niezbędny do stworzenia skutecznego CV. Daje on życiorysowi zrozumiały układ. Właściwy format ma kluczowe znaczenie dla przyciągnięcia uwagi kierownika ds. rekrutacji.

Jeżeli chodzi o rolę menedżera projektu, jednym z najpopularniejszych formatów jest układ z odwróconym porządkiem chronologiczny. Sformatowanie twojej sekcji z doświadczeniem od najnowszej do najstarszej to najlepszy sposób na sprawienie, że twój życiorys będzie zauważony.

Co włączyć do życiorysu menedżera projektu?

Według portalu pracuj.pl, średnia pensja kierownika projektu wynosi 11 500 PLN brutto miesięcznie. Można więc bezpiecznie powiedzieć, że menedżerowie projektów dobrze zarabiają.

Rzeczywiście, zarządzanie projektami jest bardzo pożądanym zawodem. Wielu wierzy, że mają to, czego potrzeba, aby objąć stanowisko kierownicze, o które ty też będziesz się ubiegać.

Ze względu na tak zaciekłą konkurencję doskonałym sposobem na wyprzedzenie innych kandydatów podczas procesu zatrudniania jest użycie skutecznego szablonu życiorysu kierownika projektu. Oznacza to, że oprócz silnego formatu życiorys będziesz musiał podzielić swoje CV na wiele sekcji.

Tworzenie twojego podania sekcja po sekcji da twojemu życiorysowi menedżera projektu bardziej zwięzły i logiczny wygląd. Menedżer ds. zatrudnienia będzie bardziej skłonny przeczytać dobrze zorganizowany życiorys.

Oto lista wszystkich polecanych sekcji, które powinieneś zawrzeć w życiorysie menedżera projektu, aby sprawić, że będzie tak silny, jak to tylko możliwe. W tym artykule pokażemy ci krok po kroku, jak powinny wyglądać wszystkie kluczowe sekcje. Postaraj się ustrukturyzować sekcję w porządku zaprezentowanym poniżej:

 • Dane kontaktowe
 • Cele życiorysu lub profesjonalne podsumowanie
 • Sekcja z wykształceniem
 • Sekcja z doświadczeniem zawodowym
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Sekcja z osiągnięciami

Wybierz między profesjonalnym podsumowaniem a celami zawodowymi w życiorysie 

Obecnie firmy otrzymują tyle podań każdego dnia, że menedżerowie ds. zatrudnienia nie są w stanie przeczytać ich wszystkich. Faktem jest, że wielu rekruterów tylko pobieżnie przejrzy podsumowanie życiorysu menedżera projektu.

Dobrym sposobem, aby zdobyć uwagę kierownika ds. rekrutacji i zaprezentować swoje umiejętności i wartość firmie, jest napisanie profesjonalnego podsumowania życiorysów lub celów zawodowych.

Sekcja z podsumowaniem życiorysu i celami zawodowymi to wspaniały sposób na pokazanie swoich umiejętności w efektywny sposób. Różnica pomiędzy profesjonalnym podsumowanie a celami zawodowymi są następujące:

Profesjonalne podsumowanie: Podsumowanie życiorysu to lepszy wybór dla bardziej doświadczonych menedżerów projektów, którzy już zarządzali kilkoma projektami i mają lata doświadczenia zawodowego. Musisz krótko przedstawić swoje poprzednie osiągnięcia, najważniejsze umiejętności, a także wyjaśnić, dlaczego jesteś idealnym kandydatem dla firmy.

Cele zawodowe: Sekcja z celami zawodowymi jest polecana nowym, początkującym menedżerom projektów, którzy nie mają dużego doświadczenia zawodowego. Użyjesz tej sekcji, aby zaprezentować siebie rekruterowi. Pokrótce omów swoje cele zawodowe i wymień swoje umiejętności, na przykład miękkie umiejętności. Jeżeli możesz, wspomnij też o poprzednich osiągnięciach i swoim wykształceniu.

Upewnij się, że dostosowałeś opis swoich umiejętności, doświadczenia i osiągnięć do opisu pracy.

Przykłady idealnej sekcji celów zawodowych w życiorysie menedżera projektu

Oto przykłady sekcji celów zawodowych w życiorysie menedżera projektu dla początkujących osób:

POPRAWNIE

Cele zawodowe

Wymagający absolwent informatyki poszukujący stanowiska jako praktykant w dziale IT szanowanej organizacji. Dostarcza pracę w ustalonym terminie. Doskonale wykwalifikowany w zakresie ustalaniu priorytetów zadań podczas budowania bliskich relacji ze wszystkimi typami osób.

Przykłady idealnego podsumowania w życiorysie menedżera projektu

Oto przykład podsumowania życiorysu:

POPRAWNIE

Podsumowanie

Zmotywowany starszy menedżer projektu z ośmioletnim doświadczeniem w sektorze IT i doskonałym doświadczeniem w kierowaniu wielofunkcjonalnymi zespołami do tworzenia i rozwijania światowej klasy rozwiązań technologicznych z językami programowania. Zaangażowany i kierujący się wartościami z doskonałymi umiejętnościami interpersonalnymi.

Jak napisać przyciągającą uwagę sekcję z wykształceniem w życiorysie menedżera projektu?

Po napisaniu silnego podsumowania życiorysu lub przedstawienia celów zawodowych przy pomocy naszych szablonów życiorysów dla menedżerów nadszedł czas na pokazanie rekruterowi twoich kwalifikacji naukowych.

Obecnie większość firm, do których będziesz aplikować, będzie wymagała ukończonych studiów. W związku z tym kluczowe jest włączenie sekcji z wykształceniem do twojego życiorysu.

Sekcja z edukacją pokazuje menedżerowi ds. zatrudnienia, że masz właściwe wykształcenie. Ta sekcja może też wzbudzić zainteresowanie poprzez przedstawienie dodatkowych informacji o twoich kwalifikacjach.

Stworzyliśmy listę ważnych czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę, tworząc sekcję z wykształceniem:

 • Dodaj swój najwyższy stopień edukacji. Upewnij się, że przedstawiłeś swój najwyższy stopień wykształcenie. Porządek chronologiczny jest zalecany. Nie wspominaj o szkole średniej, jeżeli ukończyłeś uczelnię wyższą.
 • Upewnij się, że wymieniłeś stopnie naukowe, nazwę, adres oraz lata, w których uczęszczałeś na uczelnię.
 • Wspomnij o swojej średniej, tylko jeżeli wynosiła 4.5 lub więcej.
 • Jeżeli nie masz tytułu licencjata, po prostu wymień szkołę średnią, którą ukończyłeś.

Przykład efektywnej sekcji z edukacją

POPRAWNIE

Edukacja

Licencjat z biologii

Uniwersytet Warszawski

2015 – 2019

NIEPOPRAWNIE

Edukacja

Licencjat z biologii

Nie zapomnij włączyć sekcję z doświadczeniem zawodowym w swoim życiorysie 

Teraz kiedy skończyłeś sekcję z wykształceniem, być może zastanawiasz się, jaki jest następny krok.

Nadszedł czas na stworzenie najważniejszej sekcji twojego życiorysu: sekcji z doświadczeniem w zakresie zarządzania projektami.

Ta część twojego listu motywacyjnego jest największą sekcją twojego podania i musi być idealnie przejrzysta i zrozumiała.

Sekcja z doświadczeniem zawodowym menedżera projektu to miejsce, w którym przedstawisz swoje poprzednie istotne stanowiska i opiszesz obowiązki zawodowe, osiągnięcia i zdolności. Postaraj się być dokładny, ale też zwięzły opisując kolejno swoje doświadczenia zawodowe, aby pokazać, w jaki sposób możesz przynieść zyski firmie. Użyj wypunktowania.

Musisz też przedyskutować jakie korzyści przyniosłeś danej firmie i w jaki sposób użyłeś swoich umiejętności, aby przynieść zyski pracodawcy. Kiedy piszesz o swojej historii zawodowej, polecamy użyć wypunktowania.

W opisach swoich stanowisk postaraj się włączyć metryki i informacje numeryczne, jak i branżowy żargon. To pokaże czytelnikowi, że posiadasz niezbędną wiedzę dla danej pracy.

Przykłady doświadczenia zawodowego w życiorysie menedżera projektu

Oto szablon efektywnego życiorysu menedżera projektu:

POPRAWNIE

Doświadczenie

Menedżer projektów IT

Świat Komputerów

06/2015 – 11/2018

Warszawa

 • Co kwartał przygotowywałem  dla klientów i wyższej kadry zarządzającej raporty o postępach i ograniczeniach.
 • Obniżyłem koszty utrzymania infrastruktury IT o 5% w 2019 roku.
 • Zamykałem 4 udane projekty rocznie i konsekwentnie dotrzymywałem terminów i ograniczeń budżetowych.
 • Zarządzałem danymi projektu poprzez tworzenie raportów dotyczących cyklu życia projektu, aby informować liderów o postępach projektu.

Oto przykład niepoprawnego opisu doświadczenia zawodowego w życiorysie:

NIEPOPRAWNE

Doświadczenie

Menedżer projektów IT

Świat Komputerów

06/2015 – 11/2018

Warszawa

 • Przygotowywałem raporty z postępów dla afiliantów.
 • Obniżyłem koszt oprogramowania do zarządzania projektami.
 • Z sukcesem zrealizowałem w ciągu roku kilka udanych projektów.
 • Objąłem rolę kierownika projektu i doprowadziłem zespół projektowy do zakończenia projektu.

To bełkot i czytelnik nie będzie w stanie wyróżnić z tego żadnego doświadczenia w zarządzaniu projektami.

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej przykładów, sprawdź nasze najlepsze porady na temat pisania życiorysu i użyj narzędzia do budowania życiorysów, klikając tutaj.

Przedstaw swoje umiejętności z zakresu zarządzania projektem

Być może zadajesz sobie pytanie: jak jeszcze możesz zaimponować menedżerom ds. rekrutacji lub co jeszcze możesz uwzględnić w swoim CV podczas poszukiwania pracy? Odpowiedź jest prosta – sekcję prezentującą twoje umiejętności.

Umiejętność wymienienia kluczowych umiejętności w życiorysie może mieć wpływ na zdobycie doskonałej pracy, o której zawsze marzyłeś. Rekruterzy zwracają szczególną uwagę na umiejętności twarde, a także miękkie i inne umiejętności z zakresu zarządzania projektami.

Sekcja umiejętności daje ci możliwość zaprezentowania 5-8 swoich odpowiednich umiejętności, zarówno twardych, jak i miękkich, na wypadek, gdyby nie zostały one wymienione w innych sekcjach.

Ta część listu motywacyjnego pomaga zwiększyć skuteczność twojego podania, dostarczając więcej informacji na temat twoich umiejętności.

Oto lista popularnych umiejętności, włączając w to umiejętności miękkie, dla ekspertów pracujących przy kierowaniu projektów, których możesz użyć w swoim życiorysie:

Umiejętności techniczne:

 • Języki programowania
 • Architektura IT
 • Kontrola kosztów
 • Zarządzanie ryzykiem i jakością
 • Zarządzanie projektami
 • Znajomość obsługi komputera
 • Coaching
 • Zarządzanie budżetami
 • Alokacje zasobów
 • Administracja biznesowa
 • Delegowanie ról do zarządzania projektami

Umiejętności miękkie:

 • Umiejętności interpersonalne
 • Przywództwo i umiejętności organizacyjne
 • Umiejętność podejmowania decyzji
 • Umiejętność rozwiązywania problemów
 • Zdolności zarządzania czasem
 • Zdolności do porozumiewania się
 • Umiejętności negocjacyjne

Zobacz więcej przykładów życiorysów tutaj!

Sekcja z osiągnięciami menedżera projektu

Skoro mówimy o umiejętnościach, nie zapominajmy, jak przydatne jest pokazanie, że udoskonalasz te umiejętności w swoim CV. Jak możesz pochwalić się większą wiedzą i lepszymi umiejętnościami?

Jak napisać wyjątkowy życiorys kierownika projektu technicznego?

Odpowiedzią jest dołączenie sekcji z twoimi osiągnięciami.

Sekcja z osiągnięciami może zawierać każdy rodzaj dowodu na twoją ekspertyzę w branży. Jeśli to możliwe, spróbuj umieścić w tej sekcji takie rzeczy, jak certyfikaty, wyróżnienia i nagrody.

Certyfikaty to doskonały sposób na pokazanie rekruterom twojej wiedzy i umiejętności zarządzania projektami. Dodatkowo uzyskanie certyfikatu może poprawić twoje umiejętności twarde i miękkie.

Dodanie sekcji z osiągnięciami może wysunąć cię na czołówkę kandydatów.

Oto kilka certyfikatów, które możesz zdobyć i umieścić w swoim życiorysie

 • Certyfikowany Właściciel Produktu Scrum
 • Certyfikowany praktyk PMI Agile
 • Certyfikowany Kierownik Projektów Agile
 • Certyfikat Instytutu Zarządzania Projektami

Jeżeli chcesz przejrzeć więcej przykładów życiorysów dla menedżera projektu, kliknij tutaj.

Dodatkowe porady na temat pisania najlepszego życiorysu menedżera projektu

Chcielibyśmy poświęcić tę część naszego artykułu, aby przekazać ci więcej wskazówek na temat tego, jak sprawić, by życiorys kierownika projektu był wyjątkowy.

Ze względu na dużą liczbę życiorysów kierowników projektów, które firmy otrzymują każdego dnia, kierownicy ds. rekrutacji będą używać systemu śledzenia słów kluczowych, zwanych też systemami śledzenia kandydatów.

Program śledzenia kandydatów odrzuca aplikacje, które nie mają w tekście wystarczającej liczby słów kluczowych. Tymi słowami kluczowymi mogą być umiejętności twarde lub odpowiednia terminologia branżowa. Skanery systemów wychwytują te słowa i określają, czy aplikacja przeszła pomyślnie test skanowania.

Menedżerowie ds. rekrutacji będą przeglądać twoje podanie średnio tylko przez około 6 sekund po tym, jak CV przejdzie przez filtr systemów skanowania kandydatów.

Pamiętaj, aby napisać swój życiorys w taki sposób, aby treść miała równowagę między terminologią branżową a umiejętnościami twardymi i miękkimi. Umiejętność skutecznego przedstawienia się z zachowaniem równowagi jest bardzo ważna.

Ważne jest, aby zrozumieć, że twój życiorys musi zawierać informacje, które są zarówno dokładne, jak i na temat, a także przyjemne wizualnie. Używaj wypunktowania. W końcu masz tylko 6 sekund, aby zwrócić uwagę potencjalnych pracodawców.

Spójrz na przykład życiorysu, aby zdobyć więcej pomysłów i zainspirować się. Przejrzyj nasze przykłady życiorysów.

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak opisać menedżera projektu w życiorysie?

Nie musisz być mistrzem w zarządzaniu projektami, aby stworzyć efektywne i mocne CV. Chociaż to prawda, istnieje kilka kluczowych cech i umiejętności, które musisz uwzględnić w swoim życiorysie, aby zostać uznanym za wykwalifikowanego kierownika projektu.

Oto lista umiejętności, które powinieneś uwzględnić, aby zaprezentować i rozwinąć w swoim CV kierownika projektu:

 • Znajomość metod zarządzania projektami
 • Znajomość oprogramowania
 • Przywództwo
 • Analiza danych
 • Kontrola kosztów
 • Zarządzanie czasem
 • Efektywna komunikacja
 • Aktywne słuchanie
 • Umiejętność priorytetyzowania zadań
 • Cykl życia projektu
 • Blog zawodowy
 • Czy menedżerowie projektu używają funkcjonalnego formatu życiorysu?

Celem funkcjonalnego formatu życiorysu jest podkreślenie twardych umiejętności i osiągnięć zdobytych dzięki doświadczeniu zawodowemu, a także wiedzy akademickiej i społecznej, jednocześnie ukrywając zmianę branży lub wszelkie nieprawidłowości w historii pracy.

Może to być skuteczny format, zwłaszcza gdy połączysz go z odwróconym porządkiem chronologicznym.

 • Jakie są obowiązki menedżera projektu?

Kierownicy projektów są odpowiedzialni za planowanie, wykonywanie, monitorowanie, kontrolowanie i domykanie planów projektów oraz spełnianie wymagań projektowych. Ponoszą odpowiedzialność za cały zakres projektu, zespół projektowy, zasoby oraz powodzenie lub porażkę projektu.

Dodatkowo będziesz musiał rozumieć oprogramowanie do zarządzania projektami i zapewnić satysfakcję klienta poprzez realizację celów biznesowych.

Aby uzyskać więcej przykładów życiorysów kierowników projektów, kliknij tutaj.

 • Jak długi powinien być twój życiorys menedżera projektu?

Zalecamy zawarcie całego życiorysu na jednej stronie. Ponieważ większość menedżerów ds. rekrutacji spędza tylko 6 sekund, przeglądając życiorys, ważne jest, aby CV kierownika projektu technicznego było zwięzłe, krótkie i na temat.