Najlepsze przykłady życiorysu specjalisty ds. marketingu

A więc zdecydowałeś się na rozwój swojej kariery i chcesz spróbować w marketingu. Kiedy zdecydujesz się na rozpoczęcie pracy w marketingu, zauważysz, że branża ta będzie wiele od ciebie wymagać.

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 2 opinie klientów

Branża marketingu jest pełna utalentowanych ludzi z niesamowitymi umiejętnościami i dużym doświadczeniem, ale zawsze się tam znajdzie miejsce na jeszcze jedną osobę!

Będziesz musiał jednak od czegoś zacząć.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie przygody w marketingu jest napisanie efektywnego życiorysu specjalisty ds. marketingu. Jeżeli jesteś początkującym marketingowcem, twój życiorys specjalisty ds. marketingu pomoże ci się ustawić i zdobyć pracę.

Być może pytasz sam siebie, w jaki sposób możesz napisać życiorys specjalisty ds. marketingu.

W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Z pomocą naszego narzędzia do budowania życiorysów oraz przykładów życiorysów specjalisty ds. marketingu sprawisz, że twój życiorys będzie najwyższej jakości.

Jak napisać życiorys początkującego specjalisty ds. marketingu?

Branża marketingowa rozwija się, podobnie jak konkurencja. Jako początkujący specjalista ds. marketingu spotkasz wielu innych kandydatów rywalizujących o twoją następną pracę.

Dobrym sposobem na wyróżnienie się z tłumu, bycie zauważonym i zdobycie pozycji pracownika marketingowego jest napisanie skutecznego życiorysu.

Jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas pisania życiorysu i listu motywacyjnego dla specjalistów ds. marketingu.

Oprócz wybrania odpowiedniego formatu i szablonu CV musisz także podzielić swoją aplikację na sekcje. Napisanie aplikacji opartej na tych elementach gwarantuje skuteczny, dobrze wyglądający życiorys!

Oto lista ważnych elementów i sekcji, które omówimy krok po kroku, aby sprawić, że twój życiorys specjalisty ds. marketingu będzie się wyróżniał podczas procesu szukania pracy:

 • Szablon
 • Profesjonalne podsumowanie lub sekcja z celami zawodowymi
 • Sekcja z doświadczeniem zawodowym
 • Sekcja z wykształceniem
 • Sekcja z umiejętnościami
 • Sekcja z certyfikatami

Jak wybrać najlepszy szablon dla twojego życiorysu?

Pierwszym krokiem podczas pisania życiorysu specjalisty ds. marketingu jest zdecydowanie, jak on będzie wyglądać.

Musisz przemyśleć następujące rzeczy w swoim podaniu o pracę:

 • Styl i rozmiar fontu: Jeśli chodzi o pisanie skutecznego listu motywacyjnego, konieczne jest, aby tekst był łatwy do odczytania. Wybierając czcionkę do swojego życiorysu, pamiętaj, że jej rozmiar powinien wynosić około 10 i 12, aby zapewnić czytelność. Kierownik ds. rekrutacji powinien być w stanie z łatwością przeczytać twoje CV. Czytelne czcionki, takie jak Arial, Verdana, Calibri i Times New Roman, sprawią, że twój życiorys zostanie zauważony i zrozumiany.
 • Struktura sekcji i układ: Podziel części swojego życiorysu na sekcje z większymi, pogrubionymi nazwami dla każdej sekcji. Każda sekcja powinna być umieszczona w strategicznym miejscu. Polecamy ci uporządkować twój życiorys specjalisty ds. marketingu w następujący sposób:
  • Dane kontaktowe
  • Profesjonalne podsumowanie lub cele zawodowe
  • Sekcja z doświadczeniem zawodowym
  • Sekcja z wykształceniem
  • Sekcja z umiejętnościami
  • Sekcja z certyfikatami
 • Formatowanie: Efektywnym sposobem na sformatowanie życiorysu specjalisty ds. marketingu jest napisanie swojego doświadczenia zawodowego w porządku chronologicznym. Będziesz pisał o tym, gdzie pracowałeś i jakie jest twoje doświadczenie zawodowe od najwcześniejszych prac, jakie miałeś w marketingu po te ostatnie. To doskonały sposób na pokazanie twoich poprzednich osiągnięć i adekwatnego doświadczenia zawodowego.

Wybierz pomiędzy celami kariery a podsumowaniem swojego życiorysu 

Pierwszą istotną częścią twojego życiorysu specjalisty ds. marketing jest efektywna sekcja z celami zawodowymi lub podsumowaniem życiorysu.

Mówiąc krótko, ta sekcja będzie miejscem, w którym zaprezentujesz się czytelnikowi, jako dobrze zapowiadający się marketingowiec. Wyobraź sobie, że ta sekcja to pitch sprzedażowy!

Istnieją dwa sposoby, których możesz użyć, aby napisać tę sekcję życiorysu specjalisty ds. marketingu, zależnie od poziomu twojego doświadczenia. Te dwa sposoby to:

Profesjonalne podsumowanie: Podsumowanie jest lepszym wyborem dla bardziej doświadczonych marketerów, którzy prowadzili zróżnicowane projekty i mają już jakieś doświadczenie. Musisz w krótki sposób omówić swoje poprzednie doświadczenia, najważniejsze umiejętności, a także wspomnieć, dlaczego jesteś idealnym wyborem dla firmy.

Cele zawodowe: Sekcja z celami zawodowymi jest bardziej odpowiednia dla kompletnych żółtodziobów, którzy dopiero zaczynają w marketingu i nie mają dużego doświadczenia w branży. Ta sekcja będzie służyć, jako miejsce na przedstawienie siebie czytelnikom. Pokrótce omów swoje cele zawodowe i wymień umiejętności z zakresu marketingu. Postaraj się też wspomnieć o swoich osiągnięciach i wykształceniu.

Upewnij się, że pisząc tę sekcję, połączyłeś umiejętności, doświadczenie i osiągnięcia. Pomyśl o tej sekcji, jako o teście sprawdzającym twoją umiejętność komunikowania się!

Przykłady

Oto przykład sekcji z celami zawodowymi dla początkującego specjalisty ds. marketingu:

POPRAWNIE
Cele zawodowe

Zmotywowany partner marketingowy o doskonałych umiejętnościach komunikacyjnych i interpersonalnych. Skuteczny w radzeniu sobie z sytuacjami kryzysowymi. Poszukuje pozycji w rozwijającej się i ambitnej firmie, która chce zwiększyć swoje udziały na rynku.

Oto przykład życiorysu specjalisty ds. marketingu – podsumowanie życiorysu:

POPRAWNIE

Podsumowanie

Realizujący się w branży specjalista ds. marketingu z 2-letnim doświadczeniem w marketingu cyfrowym. Posiada sprawdzone umiejętności planowania, uruchamiania i optymalizacji strategii cyfrowych dla kanałów mediów społecznościowych. Dynamiczny lider zespołu z sukcesami w kierowaniu zespołem marketingowym w celu opracowania planów programów marketingowych.

Sekcja z doświadczeniem zawodowym w życiorysie specjalisty ds. marketingu 

Po tym, jak stworzyłeś powyższe sekcje, nadszedł czas na napisanie najważniejszej i największej sekcji życiorysu specjalisty ds. marketingu: sekcji z doświadczeniem zawodowym.

Sekcja z twoim doświadczeniem zawodowym w marketingu to miejsce, w którym zademonstrujesz swoją historię pracy i opiszesz obowiązki zawodowe, a także swoje osiągnięcia.

Upewnij się, że napisałeś tę sekcję tak dokładnie, jak to tylko możliwe, ale także bądź zwięzły. Upewnij się, że użyłeś wypunktowania, opisując swoją poprzednią pracę. W swoim życiorysie musisz zakomunikować swoje umiejętności i potencjał w efektywny sposób.

Sekcja z opisem pracy służy do pokazania, w jaki sposób możesz przynieść korzyść zatrudniającej cię firmie.

Musisz przedstawić, jakie zyski przyniosłeś swojemu poprzedniemu pracodawcy, i w jaki sposób użyłeś swoich umiejętności, aby zwiększyć zyski i efektywność firmy. Przedstaw swoje wysiłki marketingowe i to, jak zarządzałeś specjalnymi wydarzeniami.

W sekcji z doświadczeniem zawodowym polecamy ci użyć danych numerycznych, a także żargonu marketingowego. W ten sposób jeszcze bardziej podkreślisz to, jak zarządzałeś projektami podczas pracy jako specjalista ds. marketingu.

Przykłady życiorysu specjalisty ds. marketingu

To efektywny przykład życiorysu specjalisty ds. marketingu

POPRAWNIE
Doświadczenie

Specjalista ds. marketingu

Warszawski Marketing

06/2015 – 11/2018

Warszawa

 • Wykorzystałem wiedzę o optymalizacji SEO i materiały promocyjne do promowania świadomości marki i tworzenia atrakcyjnych projektów internetowych na wielu platformach.
 • Wdrożyłem strategie marketingowe, które mieściły się w budżecie firmy i zbadałem informacje o konsumentach i rynku, uzyskując 45 000 PLN, a więc 15% wzrostu przychodów w ciągu jednego roku.
 • Każdego tygodnia tworzyłem 5 komunikatów prasowych i reklam w mediach.

Zakres działań specjalisty oraz obowiązki związane z zarządzaniem projektem są tu przedstawiony w doskonały sposób.

Oto niepoprawny przykład życiorysu:

NIEPOPRAWNIE

Doświadczenie

Specjalista ds. marketingu

Warszawski Marketing

06/2015 – 11/2018

Warszawa

 • Używałem narzędzi do optymalizacji SEO.
 • Wdrożyłem nowe strategie marketingowe, które zwiększyły przychód firmy.
 • Pisałem kilka komunikatów prasowych co tydzień przez kilka lat.

Kliknij tu, aby wypróbować nasze narzędzie do budowania życiorysów, przejrzeć przykłady życiorysów dla specjalisty ds. marketingu oraz szablony CV.

Sekcja z wykształceniem dla specjalisty ds. marketingu 

Po napisaniu sekcji z doświadczeniem możesz myśleć, że twój życiorys jest niemal skończony, ale jest jeszcze masa rzeczy do zrobienia!

Dobrym sposobem na ulepszenie twojego życiorysu specjalisty ds. marketingu jest dodanie informacji o twoim wykształceniu.

Dodając sekcję z wykształceniem w swoim podaniu, dajesz menedżerowi ds. zatrudnienia lepszy wgląd w twoją ekspertyzę.

Sekcja z wykształceniem nie tylko pokazuje rekruterowi, że masz ekspertyzę popartą edukacja, ale też może wzbudzić zainteresowanie czytelnika poprzez przedstawienie dodatkowych informacji o tobie.

Aby stworzyć efektywną sekcję z wykształceniem, musisz przemyśleć, co włączysz w tą część twojego życiorysu. Stworzyliśmy listę ważnych aspektów, które powinieneś wziąć pod uwagę, pisząc sekcję z wykształceniem:

 • Dodaj najwyższy stopień naukowy jako pierwszy. Upewnij się, że wymieniłeś swój najwyższy stopień wykształcenia jako pierwszy. Porządek chronologiczny jest polecany. Nie pisz o swojej szkole średniej, jeśli poszedłeś na studia i zdobyłeś dyplom.
 • Upewnij się, że podałeś nazwę stopnia naukowego, nazwę i adres szkoły, do której uczęszczałeś, a także lata, w których się uczyłeś.
 • Przedstaw adekwatne zajęcia. Zapisz zajęcia, które są związane z pracą, o którą aplikujesz. To pokaże rekruterom, że masz dodatkowe umiejętności i wiedzę.
 • Jeżeli nie posiadasz tytułu licencjata, po prostu wymień nazwę szkoły średniej, którą ukończyłeś.

Umiejętności specjalisty ds. marketingu dla twojego życiorysu

Możesz zastanawiać się, w jaki sposób możesz udoskonalić swój życiorys specjalisty ds. marketingu po tym, jak już dodałeś dane kontaktowe, doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie.

Odpowiedź jest dość prosta: wzmocnij swój życiorys sekcją z umiejętnościami!

W rzeczy samej sekcja z umiejętnościami to wspaniały sposób na pokazanie czytelnikowi dodatkowych informacji o sobie. Być może pominąłeś niektóre silne umiejętności, pisząc poprzednie sekcje.

Ta sekcja powinna zawierać 5-8 umiejętności z zakresu marketingu, które są związane z twoją nową pracą, o którą się ubiegasz. Upewnij się, że połączyłeś silnie umiejętności komunikacyjne z wymaganiami pracodawcy. Być może w ten sposób zdobędziesz swoją wymarzoną pracę!

Oto lista ważnych umiejętności, które możesz zawrzeć w swoim życiorysie specjalisty ds. marketingu:

 • Prezentacje sprzedażowe
 • Zarządzanie zespołem
 • Marketing krzyżowy
 • Współpraca
 • Wielofunkcyjna praca zespołowa
 • Microsoft Office
 • MS Excel
 • Microsoft Word
 • Wprowadzanie danych
 • Bazy danych
 • Rozwój biznesu
 • Marketing mediów społecznościowych
 • Planowanie strategiczne
 • Umiejętności komunikacji pisemnej
 • Umiejętności komunikacji ustnej
 • Media społecznościowe
 • Kampanie marketingowe
 • Umiejętności organizacyjne
 • Umiejętność pisania
 • Zarządzanie relacjami
 • Reklama w Internecie
 • Umiejętności analityczne
 • Posty w mediach społecznościowych
 • Planowanie wydarzenia
 • Uwaga do szczegółów
 • Projekt graficzny
 • Zarządzanie czasem
 • Public Relations
 • Wsparcie analityczne
 • Rozwiązywanie problemów
 • Zarządzanie wydarzeniami

Przedstaw swoje certyfikaty z marketingu w swoim życiorysie specjalisty ds. marketingu

Po ukończeniu sekcji z umiejętnościami powinieneś poszukać więcej sposób na zwiększenie efektywności twojego życiorysu. Idealny sposób na zrobienie tego jest przez dodanie sekcji z certyfikatami.

Wyobraź sobie, że opis stanowiska wymienia umiejętności i ekspertyzę, które nie są wspomniane w twojej sekcji z doświadczeniem. Dobrym sposobem na spełnienie tych oczekiwań w szybki sposób, jest otrzymanie certyfikatu, który potwierdzi daną umiejętność.

W zaledwie kilka minut musisz pokazać potencjalnym pracodawcom, jak silne są twoje umiejętności komunikacyjne i zdolność do pracy w szybko zmieniającym się środowisku.

Certyfikaty nie tylko zwiększą twoją wiedzę marketingową, silne umiejętności komunikacyjne i profesjonalną wiedzę na temat kampanii marketingowych, ale także pomogą twojemu życiorysowi wyglądać na znacznie bardziej wartościowy.

Zdobędziesz lepszą wiedzę w zakresie elementów marketingowych, takich jak materiały marketingowe, umiejętności komunikacyjne, zarządzanie projektami, zaspokajanie potrzeb klientów, cele sprzedażowe, plany marketingowe i rozwiązywanie problemów.

Rzeczywiście, certyfikaty są postrzegane przez menedżerów ds. rekrutacji i branżę marketingową jako dowód twojej wiedzy marketingowca. Certyfikaty pomogą ci znaleźć pracę znacznie szybciej niż wcześniej!

Oto lista naszych najczęściej polecanych certyfikatów dla specjalistów ds. marketingu:

 • Google Analytics
 • Adobe Certified Expert (ACE)
 • Google’s Digital Garage
 • Certyfikat marketingu cyfrowego

Wiedza o rynku – dodatkowe porady dla osób tworzących życiorys specjalisty ds. marketingu 

Ta sekcja naszego artykułu ma na celu zaprezentowanie dodatkowych porad, które sprawią, że twój życiorys specjalisty ds. marketingu będzie jeszcze lepszy.

Ze względu na to, jak wiele aplikacji firmy otrzymują codziennie, menedżerowie ds. rekrutacji decydują się na użycie systemów śledzenia słów kluczowych zwanych też systemami śledzenia kandydatów.

Te programy filtrują i odrzucają te życiorysy, które nie mają w tekście słów kluczowych. Te słowa kluczowe to na przykład adekwatne umiejętności czy odpowiedni żargon z branży marketingowej.

Programy skanują przez treść życiorysu i decydują czy list motywacyjny przeszedł test, czy też nie.

Średnio menedżerowie ds. zatrudnienia poświęcają aplikacji 6 sekund już po tym, jak przeszła ona filtrowanie systemu śledzenia kandydatów.

Upewnij się, że napisałeś tekst, który posiada zbalansowane słownictwo z branży z technicznymi i zbywalnymi umiejętnościami.

Ważne jest zrozumienie, że twój życiorys musi zawierać informacje, które są zwięzłe, ale przekazują informacje i są wizualnie zrozumiałe, a także przejrzyście ułożone. Polecamy ci użyć wypunktowania w sekcjach twojego życiorysu.

Najczęściej zadawane pytania

 • Co powinienem zawrzeć w życiorysie specjalisty ds. marketingu?

Zalecamy podzielenie życiorysu na kilka sekcji. Dzięki temu treść będzie łatwiejsza do odczytania. Oto lista sekcji, które powinieneś umieścić w swoim życiorysie w kolejności widocznej tutaj:

  • Profesjonalne podsumowanie lub cele zawodowe
  • Sekcja z doświadczeniem zawodowym
  • Sekcja z edukacją
  • Sekcja z umiejętnościami
  • Sekcja z certyfikatami

Jeżeli jesteś zainteresowani przejrzeniem szablonów życiorysów specjalisty ds. marketingu, kliknij tutaj.

 • Jakie są obowiązki specjalisty ds. marketingu?

Specjaliści ds. marketingu są niezbędni w branży marketingowej. Ich obowiązki obejmują między innymi pracę z napiętymi terminami i zarządzanie wieloma kontami w mediach społecznościowych, zarządzanie specjalnymi wydarzeniami i codziennymi zadaniami administracyjnymi, w celu zapewnienia płynnego działania marketingowego, czy też prowadzenie badań trendów rynkowych w celu identyfikacji nowych możliwości sprzedaży i zysku. Zajmują się też zbieraniem i analizowaniem danych o zachowaniach konsumentów (tj. ruchu w sieci, social media i rankingów).

 • Co mogę zrobić z tytułem specjalisty ds. marketingu?

Marketing to zmienna kombinacja różnych branż. Może się zmienić w ciągu kilku minut. Dlatego kariera w marketingu może być bardzo ekscytująca. Stopień naukowy z marketingu otwiera wiele możliwości dla tych, którzy próbują rozpocząć karierę w tej branży.

Oto lista najważniejszych stanowisk, które możesz zdobyć, posiadając dyplom specjalisty ds. marketingu:

  • Marketer cyfrowy
  • Specjalista ds. mediów
  • Kierownik sprzedaży detalicznej
  • Asystent ds. badań rynku
  • Marketer wydarzeń

Aby zapewnić, że twój życiorys przyniesie ci oczekiwane rezultaty, sprawdź nasze pomysły na listy motywacyjne, klikając tutaj. Stwórz swój idealny życiorys!

 • Ile zarabia specjalista ds. marketingu?

Według portalu pracuj.pl, specjalista ds. marketingu zarabia średnio 5 500 PLN brutto miesięcznie.