Szablon życiorysu montera

Od tworzenia statków kosmicznych z LEGO po montowanie mebli Flat-Pack za pomocą instrukcji montażu, być może sprawiają, że kręci ci się w głowie. Kiedy jesteś monterem, mówiąc w skrócie, twoja praca polega na montowaniu produktów w fabrykach i jednostkach produkcyjnych przy użyciu wyszukanych maszyn i restrykcyjnego treningu. Jednak tworzenie życiorysu montera jest znacznie łatwiejsze niż ta praca!

Średnia ocena dla tego szablonu

5
Rated 5 out of 5
Ze strony 1 opinie klientów

Tak samo, jak w procesie wytwarzania o wiele łatwiej i szybciej jest złożyć wszystko krok po kroku, tak samo pisanie życiorysu jest znacznie łatwiejsze, jeżeli masz szablon lub instrukcje, których użyjesz.

Dodatkowe informacje na temat życiorysu montera

Według portalu wynagrodzenia.pl monter zarabia średnio 💰 3 550 PLN brutto miesięcznie. Godzinowa stawka może się różnić zależnie od doświadczenia.

Ogólnie istnieją trzy nazwy stanowisk dla monterów w jednostkach produkcyjnych, to jest: monter mechaniczny, monter elektroniczny oraz monter przemysłowy. Każdy z nich zależy od roli, jaką osoba pełni oraz rodzaj produktów, które są montowane.

📌Uwaga: Średnia płaca zależy od wielu czynników, takich jak, umiejętności techniczne, wykształcenie, doświadczenie itd.

Oto niektórzy z pracodawców, którzy zatrudniają wielu monterów:

 • MediaMarkt
 • Ikea
 • Allegro
 • pl
 • Amazon

Przykłady życiorysu

Spójrz na ten 👇 profesjonalny przykład szablonu życiorysu montera:

Adam Nowak
Starszy monter produkcyjny
Mokotów, Warszawa
123 564 090
adamnowak@gmail.corn

Profesjonalne podsumowanie
Kompetentny i rygorystyczny monter produkcyjny z dużymi umiejętnościami w zakresie czytania i śledzenia schematów maszyn oraz standardowych procesów operacyjnych. Ma siedmioletnie doświadczenie w produkcji i naprawie precyzyjnych części i przyrządów, z wyjątkowymi umiejętnościami krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Doświadczenie zawodowe
Tesla –  monter produkcyjny
Kwiecień 2013- obecnie         Warszawa

 • Stosowałem znormalizowane procedury montażu produktów.
 • Odpowiadałem za ogólny montaż, w tym okablowanie, skanowanie i kontrolę jakości.
 • Trenowałem na różnych stanowiskach montażowych i potrafiłem postępować zgodnie z pisemnymi instrukcjami.
 • Byłem odpowiedzialny za sprzątanie miejsca pracy pod koniec zmiany.

Wykształcenie
Licencjat z nauk ścisłych
Politechnika Poznańska

Umiejętności:
Certyfikowany operator wózka widłowego
Umiejętność obróbki metali
Znajomość narzędzi ACE
Profesjonalista w zakresie produkcji
Kreatywne rozwiązywanie problemów
Strategiczne myślenie
Samodzielność
Relacje z klientami
Komunikacja

Jak stworzyć życiorys montera?

Tak samo, jak inne rzeczy w twojej pracy, tworzenie życiorysu także musi podlegać konkretnemu porządkowi montażu, który pozwoli ci przestudiować i zmontować idealny produkt, który może być wprowadzony na rynek.

Tworzenie twojego życiorysu także wymaga opracowania planu, przeanalizowania istniejących zasobów i przeprowadzania pełnej kontroli jakości.

Plan montażowy życiorysu ma jedną podstawową zasadę, która musi być użyta w każdym CV, tj. wybranie odpowiedniego formatu. Format jest pustą strukturą, w której składasz odpowiednie elementy, ale większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że posiadanie tego planu znacznie ułatwia pracę nad życiorysem.

Układ życiorysu montera

Jako przyszły monter musisz wybrać między trzema formatami wspomnianymi poniżej, aby mieć pewność, że umieściłeś wszystkie odpowiednie części we właściwych miejscach.

Odwrócony porządek chronologiczny – W formacie z odwróconym układem chronologicznym, przedstawisz swoje ostatnie doświadczenie zawodowe na samej górze, a następnie poprzednie doświadczenia, aż zakończysz na swojej pierwszej pracy. 

Życiorys funkcjonalny – Ludzie z raczej małym doświadczeniem zazwyczaj sięgają po funkcjonaln format życiorysu, który skupia się na wykształceniu i umiejętnościach.

Format mieszany/łączony – Łączony życiorys to najczęściej używany format. Mieszasz w nim zarówno format funkcjonalny, jak i ten z odwróconym porządkiem chronologicznym.

Kiedy aplikujesz na stanowisko montera istnieje szansa, że masz dużo doświadczenia i wymagasz minimalnego nadzoru. Jeżeli jesteś właśnie w takiej sytuacji, postaraj się użyć format z odwróconym porządkiem chronologicznym, który pomoże ci podkreślić twoje doświadczenie zawodowe. Jeżeli jednak chcesz podkreślić swoje umiejętności i przedstawić je na pierwszym miejscu, wybierz funkcjonalny lub mieszany format życiorysu.

Struktura życiorysu montera

Tworzenie życiorysu montera może wydawać się bardzo podobne do twojej pracy montera. To proces odnajdywania właściwych wzorów, w celu stworzenia idealnego produktu końcowego. Życiorys montera także musi mieć właściwą strukturę, która da ci pewność, że końcowy rezultat będzie wyglądał dokładnie tak, jak chcesz.

Jeżeli jesteś doświadczonym monterem ubiegającym się o pracę wartą twoich kwalifikacyjny, nasz zespół przygotował dla ciebie strukturę twojego życiorysu montera w  przykładowych życiorysach:

Profesjonalne podsumowanie/cele zawodowe
Doświadczenie zawodowe
Wykształcenie
Umiejętności
Certyfikaty
Osiągnięcia
Dodatkowe informacje (zainteresowania, hobby, etc.)

Powyższa struktura to ogólnie przyjęty standard, który powinieneś użyć, aby uwzględnić wszystkie swoje kwalifikacje. Jeżeli jesteś kandydatem z relatywnie mniejszym doświadczeniem zawodowym, ale dobrym wykształceniem i masz odpowiednie umiejętności, po prostu poprzestawiaj powyższe sekcje tak, aby twoje wykształcenie było bardziej znaczące.

Zacznij od nagłówka życiorysu montera

Nagłówek jest najwyżej umieszczoną częścią życiorysu (stąd nazwa nagłówek) i zazwyczaj zawiera on twoje imię, obecne/potencjalne stanowisko i dane kontaktowe. Musisz zawsze mieć pewność, że nie przepełniasz nagłówka i dodajesz tylko swoje podstawowe informacje.

Czy zdjęcie jest wymagane w życiorysie montera?

Zdjęcie w twoim życiorysie nie jest zazwyczaj koniecznie, ale może dodać nieco do twojego profilu. W życiorysie montera zdjęcie nie jest koniecznie do tego, aby pokazać, jak dobrze się prezentujesz: to twoja praca jest tym, na czym powinieneś się skupić.

Wybór tytułu życiorysu montera

Tytuł to nazwa twojej obecnej pozycji lub stanowiska, które chcesz pełnić w przyszłości. Zawsze aktualizuj swoje CV zależnie od opisu pracy, aby mieć pewność, że pokazujesz zainteresowanie oferowaną pracą.

Profesjonalne podsumowanie/profil

Profesjonalne podsumowanie w życiorysie montera to podsumowanie całego życiorysu w zaledwie kilku zdaniach. Opisujesz w nim pokrótce wszystkie swoje najważniejsze osiągnięcia i doświadczenie zawodowe i prezentujesz je menedżerowi ds. zatrudnienia w mniej niż 5 liniach. Podsumowanie decyduje o tym, czy zdobędziesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, czy też nie.

Profesjonalne podsumowanie jest umieszczone zaraz pod nagłówkiem, aby było łatwo dostrzeżone przez menedżera ds. zatrudnienia. Podsumowanie działa jako narzędzie, które przekonuje rekrutera, aby przeczytał całość życiorysu. Podsumowanie pozwala rekruterom zdecydować, czy powinni przeczytać więcej o tym, o czym wspomniałeś, czy też nie.

Pisanie precyzyjnego profesjonalnego podsumowania jest zazwyczaj wyzwaniem. Aby pomóc ci osiągnąć sukces, nasi eksperci tworzący przykładowe życiorysy stworzyli ten szablon podsumowania dla ciebie:

Poprawnie
Kompetentny i rygorystyczny monter produkcyjny z dużymi umiejętnościami w zakresie czytania i śledzenia schematów maszyn oraz standardowych procesów operacyjnych. Ma siedmioletnie doświadczenie w produkcji i naprawie precyzyjnych części i przyrządów, z wyjątkowymi umiejętnościami krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów.
Niepoprawnie
Monter produkcyjny z rozległym doświadczeniem w zakresie inspekcji zamówień i obsłudze różnych maszyn w środowisku 5S.
Poprawnie
Zdeterminowany monter elektroniczny z ośmioletnim doświadczeniem w przekazywaniu wskazówek, rozwiązywaniu problemów i zarządzaniu konfliktem, poszukuje nowych wyzwań w (nazwa firmy). Ma umiejętności z zakresu delegowania i ustanawiania priorytetów w pracy, tworzenia efektywnych grafików i zapewniania, że wyposażenie linii produkcyjnej jest utrzymywane w jak najlepszym stanie.
Niepoprawnie
Pracownik produkcyjny z wiedzą z zakresu obsługi sprzętu i użycia materiałów. Efektywny pracownik z doświadczeniem w utrzymywaniu odpowiedniej dokumentacji.

Cele zawodowe montera

Jeżeli nie masz dużego doświadczenia zawodowego, ale masz wiele umiejętności i dobre wykształcenie, cele zawodowe będą twoim wybawcą i pomogą ci w zdobyciu zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Cele zawodowe zastępują sekcję z podsumowaniem, ponieważ pełnią tę samą funkcję, ale są lepsze dla kandydatów z mniejszym doświadczeniem zawodowym. Ale co napisać w sekcji z celami zawodowymi?

Cele zawodowe w życiorysie montera zawierają twoje najwyższe wykształcenie i najważniejsze umiejętności.

Przyjrzyj się poniższemu szablonowi życiorysu montera, aby zrozumieć, jak napisać cele zawodowe dla montera:

Poprawnie
Monter produkcyjny doświadczony w pracach produkcyjnych, biegły w posługiwaniu się wieloma narzędziami ręcznymi, doświadczony kierowca wózka widłowego zarówno w zakresie produkcji, jak i montażu, w konfiguracji siedzącej, a także stojącej. Poszukuję stanowiska, na którym będę mógł wykorzystać moje umiejętności, zdolności, doświadczenie i pozytywne nawyki w pracy do realizacji celów firmy.
Niepoprawnie
Zorientowana na wyniki, innowacyjna osoba poszukuje stanowiska montera w firmie ABC, aby wspierać rozwój operacyjny poprzez wykorzystanie wyjątkowej wiedzy w zakresie fabrykacji metali, montażu zespołowego i kontroli jakości.
Poprawnie
Monter liniowy wyszkolony w zarządzaniu wieloma zadaniami o często zmieniających się priorytetach. Dotrzymuje terminów i ma pozytywne nastawienie. Dobry pracownik nawet podczas pracy z szybkimi liniami montażowymi, który może skupić się na wszystkim, co dobre dzięki praktycznemu szkoleniu. Szybko się uczy i wykorzystuje swoje umiejętności i wiedzę na temat procesów.
Niepoprawnie
Odpowiedzialny i pracowity monter, który potrafi współpracować z zespołem i realizować zadania w napiętych terminach. Monter posiadający umiejętności z zakresu zarządzania wieloma zadaniami o często zmieniających się priorytetach. Dotrzymuje terminów i ma pozytywne nastawienie. Doświadczony profesjonalista z silnymi umiejętnościami przywódczymi i z zakresu budowania relacji. Niezawodny dzięki doświadczeniu w zarządzaniu i chęci przejęcia dodatkowej odpowiedzialności za dotrzymanie terminów. Entuzjastyczny gracz zespołowy z silną etyką pracy i świetnymi umiejętnościami z zakresu rozwiązywania problemów.

Doświadczenie zawodowe w życiorysie montera

Cały rynek pracy jest zazwyczaj paradoksalny. Musisz mieć doświadczenie zawodowe, aby zdobyć dobrą pracę, ale potrzebujesz pracy, aby zdobyć to doświadczenie. Jednak, żeby zdobyć dobrą pracę jako monter, na pewno będziesz potrzebować doświadczenia zawodowego.

Praca montera to głównie praca oparta na technicznych i innych umiejętnościach. Wymaga od ciebie technicznej znajomości procedur, narzędzi, maszyn i planów.

Opisz swoje profesjonalne doświadczenie w życiorysie montera

Bycie precyzyjnym to klucz do napisania dobrego doświadczenia zawodowego. Nawet menedżerowie ds. zatrudnienia wiedzą jaki rodzaj pracy wykonujesz jako monter, ale to twój obowiązek przedstawić swoje zadania i obowiązki w precyzyjny sposób.

Pisząc o swoich zadaniach w pracy, trzymaj się zasady jednej linii, ponieważ zwięzłość pomaga rekruterowi szybko przejrzeć, co robiłeś i stworzyć twój obraz, a także zdecydować, czy będziesz dobrym kandydatem na stanowisko, czy też nie.

Przykłady profesjonalnego doświadczenie w życiorysie początkującego/młodszego montera

Poprawnie
 • Wykorzystałem specyfikacje wykresów spawania, aby określić właściwy rodzaj i grubość metalu do wyboru do projektu.
 • Byłem odpowiedzialny za ważenie i rozładunek surowców z ciężarówek o wadze do 500 kilogramów, przenoszenie pudeł i sortowanie przedmiotów przed ich transportem do miejsc przechowywania.
 • Podejmowałem się cotygodniowej kontroli wizualnej i kontroli jakości.
 • Jako starszy monter zajmowałem się również lutowaniem technicznym oraz przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa i sprawdzaniem sprzętu medycznego.
 • Nadzorowałem końcowe montaże i szkoliłem podwładnych z praktycznego montażu.
 • Zarządzałem rejestratorem do codziennego wprowadzania danych.
 • Jako senior byłem odpowiedzialny za interpretację planów na podstawie specyfikacji klienta.
 • Utrzymywałem ewidencję jakościową i płynne środowisko pracy.
 • Codziennie przeglądałem maszyn linii produkcyjnej.
 • Zawsze dotrzymywałem terminów produkcyjnych z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.
 • Używałem zaawansowanych maszyn i narzędzi ręcznych z wyposażeniem ochrony osobistej.
 • Wykonywałem cotygodniową konserwację sprzętu.
 • Wprowadziłem harmonogramy produkcji
 • Codzienne uzupełniałem dzienniki produkcyjne, aby wykonywać zadania w odpowiednim czasie.
Niepoprawnie
 • Zarządzałem liniami produkcyjnymi
 • Pomagałem zespołowi produkcyjnemu
 • Pełniłem funkcję kierownika produkcji
 • Ulepszałem procesy
 • Osiągnąłem cele produkcyjne
 • Używałem podstawowej matematyki do wykonywania zadań
 • Zarządzałem obszarem produkcyjnym
 • Postępowałem zgodnie z instrukcjami pracy
 • Sprawdzałem produkt wysokiej jakości
 • Szkoliłem pracowników
 • Postępowałem zgodnie ze standardowymi procedurami operacyjnymi
 • Pomogłem ukończyć zadania na czas
 • Spełniałem wymagnia klientów
 • Sprawdzałem wymagania materiałowe
 • Zarządzałem pracami montażowymi
 • Pomagałem pracownikom skupić się na celach

Wykształcenie w życiorysie montera

Niezależnie od rodzaju pracy, wykształcenie jest zawsze kluczową sekcją, która odgrywa ważną rolę w zdecydowaniu, czy zdobędziesz przyszłą pracę, czy nie.

Od początkujących osób w branży montażowej, większość rekruterów oczekuje co najmniej ukończonej szkoły średniej. Certyfikaty techniczne lub ukończone studia są pożądane, ale dla początkujących pracowników, ukończona szkoła średnia wystarczy.

Aby zostać monterem, nie musisz przechodzić ciągłej i rygorystycznej edukacji, ponieważ możesz wybrać spośród wielu krótkich i dłuższych kursów technicznych, które możesz ukończyć, aby rozwinąć się w tej dziedzinie.

Czy zacząć od sekcji z wykształceniem, czy z doświadczeniem?

Jak wspomniano powyżej, jeżeli masz duże doświadczenie, które możesz zademonstrować, powinieneś zawsze zacząć od niego. W innym wypadku przedstaw swoje wykształcenie i umiejętności, aby pokazać, co potrafisz.

Jak poprawnie przedstawić wykształcenie w życiorysie montera?

Podczas pisania o swoim wykształceniu, w porównaniu do doświadczenia zawodowego, nie musisz wiele wyjaśniać. Najważniejsze, abyś wspomniał o swojej szkole/uniwersytecie, na którym zdobyłeś wykształcenie, a także datę ukończenia. Nawet sam dyplom szkoły średniej jest wystarczający.

Jedno krótkie zdanie na temat twojej edukacji i/lub osiągnięć powinno zawsze pojawić się w życiorysie, aby wywrzeć wrażenie.

Umiejętności, które powinny się znaleźć w życiorysie montera

Praca montera nie wymaga dużego wykształcenia, ale jest bardzo zależna od twoich szkoleń i umiejętności.

Każdy z nas drapał się po głowie, godzinami czytając instruktaż montażu prostych mebli, a więc wyobraź sobie swoje obowiązki, kiedy będziesz odpowiedzialny za produkty i projekty w ogromnych fabrykach ze skomplikowanymi i technicznymi planami.

Pozwól, że zaprzeczymy popularnemu błędnemu przekonaniu, że prace techniczne wymagają jedynie umiejętności technicznych. Czasy się zmieniły i już tak nie jest. Pracując w dużych zakładach i fabrykach, każdego dnia będziesz musiał współpracować z wieloma osobami. Będziesz musiał pracować pod czyimś kierownictwem, a być może dostaniesz szansę, aby być liderem zespołu. Jakkolwiek jest, twoja praca wymaga współpracy z innymi pracownikami i dopasowywania się do nich, aby praca była efektywna. W związku z tym obecnie miękkie umiejętności, czy też “umiejętności życiowe” nie tylko są preferowane, lecz wręcz wymagane w opisie stanowiska.

Jakie są główne umiejętności poszukiwane w życiorysie montera?

Umiejętności techniczne:

 • Certyfikowany operator wózka widłowego
 • Umiejętność obróbki metali
 • Znajomość narzędzi ACE
 • Profesjonalista w zakresie produkcji
 • Środki ostrożności podczas spawania
 • Znajomość planowania produkcji
 • Zapewnienie jakości
 • Ekspert ds. obudów montażowych
 • Kreator przepisów bezpieczeństwa
 • Gotowe panele sterowania

Umiejętności miękkie/życiowe:

 • Kreatywne rozwiązywanie problemów
 • Strategiczne myślenie
 • Samodzielna praca
 • Relacje z klientami
 • Komunikacja
 • Adaptacja w miejscu pracy
 • Elastyczność
 • Zarządzanie projektami

Napisz idealny “haczyk” w przykładowym życiorysie montera

Idealny “haczyk” w życiorysie montera znajduje się w sekcji z podsumowaniem/celami zawodowymi twojego życiorysu.

Perfekcyjny “haczyk” natychmiast przyciągnie uwagę menedżera ds. zatrudnienia i przekona ich do przeczytania reszty twojego CV.

Już przeczytałeś i zrozumiałeś powyższe przykłady życiorysów montera, ale “haczyk” w życiorysie montera to coś, co menedżer ds. zatrudnienia przeczyta ponownie, aby lepiej zrozumieć twoje podanie.

“Haczyk” to ta jedna cecha, umiejętność, lub konkretny szczegół dotyczący twojej pracy, który sprawia, że się wyróżniasz. Zawsze napisz choć jeden.

Ponieważ “haczyk” zdecydowanie jest zależny od opisu pracy i/lub menedżera ds. zatrudnienia, możesz użyć naszego narzędzia do budowy CV lub przykładów życiorysów, aby odszukać idealny slogan dla siebie.

Dodatkowe nagłówki w życiorysie montera

Mimo że omówiliśmy wszystkie najważniejsze sekcje w życiorysie montera, istnieją pewne sekcje w życiorysie, które również odgrywają ważną rolę, ale nie zawsze pasują do wszystkich życiorysów i właśnie dlatego nazywane są dodatkowymi sekcjami.

Mając na uwadze przykładowe życiorysy montera, sekcje takie jak zainteresowanie i hobby nie są zbyt ważne, ponieważ nie wnoszą dodatkowej wartości do istniejącej treści i twojego profilu zawodowego. Zainteresowania takie jak tworzenie muzyki czy pisanie wierszy w żaden sposób nie dodają wartości do twojego CV, a więc nie są wymagane.

Jednakże sekcje takie jak języki są zazwyczaj bardzo istotne. Skupmy się znów na przykładach życiorysu montera: znajomość więcej niż jednego języka może być korzystna ze względu na to, że wielu imigrantów pracuje w montażu produkcyjnym i mówi w różnych językach. W związku z tym wspomnienie o językach w twoim CV daje dodatkową wartość i może działać na twoją korzyść.

Podsumowanie: kluczowe punkty, o których musisz pamiętać, tworząc idealny życiorys montera (Instrukcja montażu)

 • Nigdy nie bój się używać narzędzia do budowy CV online, aby zdobyć przykłady życiorysów montera. To znacznie prostsze niż tworzenie życiorysu od zera!
 • Życiorys montera musi podlegać konkretnemu układowi i linii produkcyjnej.
 • Niech twój życiorys będzie krótki, aby można było go szybko przeczytać.
 • Dyplom ukończenia szkoły średniej to podstawowy wymóg do pracy montera.
 • Napisz sekcję z podsumowaniem/celami zawodowymi z “haczykiem”, ponieważ menedżerowie ds. zatrudnienia poświęcają zaledwie kilka sekund, aby zdecydować, czy chcą czytać dalej, czy też nie.
 • Nigdy nie zapominaj podkreślić swoich technicznych umiejętności, takich jak użycie narzędzi ręcznych, kontrola jakości, inspekcje jakościowe, zarządzanie stanowiskiem pracy, etc.
 • Jeśli masz jakieś osiągnięcia, takie jak spełnienie standardów jakości, samodzielny montaż całego produktu, opanowanie narzędzi ręcznych, opracowanie inteligentnej linii montażowej itp., wspomnij o nich w swoim życiorysie.

Najczęściej zadawane pytania

Jak opisać montera w życiorysie?

Możesz opisać siebie po prostu jako montera lub pracownika linii montażowej, czy też pracownika produkcji, który potrafi zrozumieć wyszukane procesy produkcyjne i pomóc w montażu produktów.

Jakie są obowiązki montera?

Przykłady obowiązków montera w życiorysie:

 • Używanie narzędzi ręcznych, aby stworzyć lub naprawić produkty.
 • Interpretowanie dokumentów technicznych, takich jak diagramy, schematy, projekty i innych słownych lub pisemnych instrukcji.
 • Pracowanie z innymi członkami na linii produkcyjnej lub z grupami, w celu montażu produktów.
 • Wypełnianie wszystkich wymagań z zakresu bezpieczeństwa.
 • Identyfikowanie jakichkolwiek produktów z defektem i zarządzanie nimi w zależności od ustalonych procedur.
 • Strategiczne myślenie.

Czym są umiejętności montażowe?

Wymieniliśmy je powyżej w sekcji “umiejętności”.

Jaki jest tytuł zawodowy dla pracownika linii montażowej?

Monter elektroniki, monter mechaniczny i monter przemysłowy, a nawet starszy stażysta.