CV wirtualnej asystentki – kompletny przewodnik

Praca wirtualnej asystentki to jedna z tych prac zdalnych, w której trudno o portfolio. Wirtualna asystentka wykonuje bowiem miks zadań z pogranicza asystentki biurowej, copywritera, administratorki. Właśnie dlatego kluczowym dokumentem podczas rekrutacji będzie CV wirtualnej asystentki.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV dla wirtualnej asystentki

Joanna Kos

Wirtualna asystentka
Kościan
465 456 456
joanna.kos@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Od dwóch lat pracuję jako wirtualna asystentka. Współpracowałam z dwoma międzynarodowymi klientami. Moje doskonałe zdolności organizacyjne zapewniły sprawny przebieg zaplanowanych prac, a 100% celów zostało zrealizowanych na czas. W Państwa firmie chcę rozwinąć swoje umiejętności pracy z językiem angielskim.

Doświadczenie

Wirtualna asystentka
Firma QWERTY
2018-2020

  • Prowadziłam kalendarz klienta i pilnowałam, aby wszystkie spotkania odbyły się na czas.
  • Tworzyłam zoptymalizowane posty w mediach społecznościowych, co zaowocowało wzrostem rozpoznawalności marki o 50%.

Wykształcenie

Zarządzanie – studia licencjackie
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu
2012-2015

Umiejętności

  • Tworzenie grafik,
  • Media społecznościowe,
  • SEO,
  • Google Docs,
  • Umiejętność zarządzania projektami,
  • Komunikatywność,
  • Punktualność,
  • Doskonała organizacja czasu.

Wirtualni asystenci są obecnie coraz bardziej potrzebni. Niestety, ze względu na korzystne warunki zatrudnienia, na przykład możliwość pracy zdalnej, wiele osób stara się o tę posadę; musisz więc liczyć się ze sporą konkurencją.

Jako osoba ubiegająca się o tę pracę, wiesz na pewno, że każdy detal odpowiada za sprawne funkcjonowanie projektu. Najmniejszy błąd czy przeoczenie może mieć złe skutki. Podobnie jest z CV: liczą się nawet najmniejsze detale, a każda część życiorysu zawodowego będzie miała wpływ na wygląd całego dokumentu.

W tym artykule omówiliśmy jak napisać CV, które będzie zawierało wszystkie istotne informacje i prezentowało je w ciekawy sposób. Do każdej części dołączyliśmy wzory ze szczegółowym omówieniem, dzięki którym będziesz mogła lepiej zrozumieć, co powinno znaleźć się w danej części życiorysu.

Pamiętaj też, aby skorzystać z naszego szablonu CV dla wirtualnej asystentki, dzięki któremu twoja aplikacja będzie perfekcyjna.

Fakty dotyczące pracy w zawodzie wirtualnej asystentki

cv wirtualnej asystentki

Spójrz na kilka danych dotyczących realiów pracy wirtualnych asystentów:

  • Według strony pl writualne asystentki mogą zarabiać między 30 a 80 złotych za godzinę pracy.
  • Asystentki często ustalają stawki za projekt, a nie stawki godzinowe.
  • Większość wirtualnych asystentek prowadzi własną działalność gospodarczą, co oznacza, że osoby pracujące w zawodzie muszą liczyć się z dodatkowymi kosztami.
  • Osoby znające języki obce mogą pracować z zagranicznymi klientami. Wówczas stawki godzinowe dla wirtualnej asystentki (virtual assistant) są znacznie wyższe.
  • Większość wirtualnych asystentek pracuje zdalnie, co daje możliwość podróżowania i mieszkania w różnych zakątkach świata.

Jak powinno wyglądać CV i z jakich części się składa?

Wirtualni asystenci muszą zmierzyć się ze sporą konkurencją, w szczególności na początku swojej kariery. Musisz więc przekonać potencjalnego pracodawcę, że to właśnie ty powinnaś zostać wybrana na nową wirtualną asystentkę. Aby to zrobić, sięgnij po wzór CV i dokładnie zapoznaj się z naszymi poradami i przykładami.

Oto kilka wstępnych porad, które mogą przydać się podczas tworzenia podania o pracę:

  • Wybierz taki format życiorysu, który podkreśli twoje zalety, a nieco ukryje niektóre “braki”.
  • Zadbaj o wizualną stronę CV – estetyka jest bardzo ważna w pracy wirtualnej asystentki. Wybierz szablon CV i listu motywacyjnego, które będą współgrały kolorystycznie.
  • Zanim wyślesz swoje podanie, spersonalizuj je pod względem pracy, o którą się ubiegasz.
  • W swoim CV zapisuj tylko te dane, które mają znaczenie dla stanowiska, na którym chcesz pracować.
⚠️ 6 sekund – tylko tyle rekruterzy poświęcają średnio na jedno CV. Zrób więc wszystko, aby ich spojrzenie zatrzymało się na twoim podaniu na dłużej.

Format CV

Układ CV, zwany też formatem, pozwala na uporządkowanie wszystkich danych w curriculum vitae w taki sposób, aby dokument był przejrzysty, estetyczny i czytelny. Istnieją trzy formaty, spośród których możesz wybrać:

Format funkcjonalny

Taki format sprawdzi się w przypadku początkujących kandydatów, ponieważ doświadczenie zawodowe nie jest w nim aż tak ważne. Na pierwszy plan wysuwają się bowiem umiejętności. Taki układ to idealny wybór dla osób dopiero wkraczających na rynek pracy lub tych, które zmieniają branżę.

Format chronologiczny

To najpopularniejszy format, który jest rozpoznawalny niemal przez wszystkich kandydatów i pracodawców. Jako pierwsza pojawi się w nim sekcja z doświadczeniem. Oznacza to, że z takiego formatu najbardziej skorzystają osoby o średnim i dużym doświadczeniu. Ze względu na jego rozpoznawalność będzie to też dobra opcja dla tych osób, które ukończyły staż zawodowy czy praktykę.

Układ mieszany

Taki format łączy w sobie cechy dwóch poprzednich. Powinny z niego korzystać tylko te wirtualne asystentki, które mają ogromne doświadczenie zawodowe.

🎁Wybierz taki wzór CV, który ma format odpowiadający twojemu doświadczeniu. W ten sposób podkreślisz swoje największe zalety.

🎁Bez względu na to, na jaki format życiorysu się zdecydujesz, przedstaw swoje wykształcenie i edukację w odwróconym porządku chronologicznym. Oznacza to, że twoje najnowsze osiągnięcia powinny pojawić się jako pierwsze. Dzięki takiemu zabiegowi w pierwszej kolejności pracodawca zobaczy te umiejętności, które są najbardziej istotne dla pracy.


Sekcje w CV

Podstawą każdego CV są jego sekcje. Jeżeli pracodawca zauważy, że w twoim podaniu brakuje jakiejkolwiek z nich, od razu odrzuci podanie, nawet nie zaglądając do innych części. Zadbaj więc o to, by w twoim CV nie zabrakło żadnej z kluczowych sekcji.

Twoje CV powinno zaczynać się od nagłówka, czyli części z twoim imieniem i nazwiskiem oraz danymi kontaktowymi. Następnie, w kolejności zależnej od wybranego przez ciebie formatu, powinny pojawiać się sekcje z doświadczeniem zawodowym, wykształceniem oraz umiejętnościami.

Te cztery sekcje są kluczowe, choć jeżeli chcesz zaimponować pracodawcy jako wirtualny asystent i mieć większe szanse na zdobycie pracy, musisz postarać się nieco bardziej. Umieść podsumowanie życiorysu pod nagłówkiem, aby krótko “sprzedać się” jako kandydat. Dobre CV to takie, które zawiera dodatkowe sekcje ze specjalnymi umiejętnościami (komputerowymi czy językowymi), ukończonymi kursami czy nawet twoimi zainteresowaniami.

Jeżeli czujesz się nieco przytłoczona, nie martw się! W dalszej części artykułu wyjaśniliśmy jak napisać każdą z wymienionych sekcji i podaliśmy czytelny przykład.

Nagłówek w CV wirtualnych asystentów – jak powinien wyglądać?

cv wirtualnej asystentki

Nie ma wątpliwości, że napisanie CV zajmie ci trochę czasu. Nagłówek to najmniejsza i najłatwiejsza do napisania część życiorysu. Podajesz w nim swoje imię i nazwisko, a także dane kontaktowe. Pamiętaj jednak, że nie można bagatelizować tej części CV: to pierwsza rzecz, którą zobaczy rekruter, musi więc wyglądać schludnie. Poza tym, wszystkie zawarte w niej dane muszą być poprawne.

⚠️Przed wysłaniem życiorysu koniecznie sprawdź, czy wszystkie dane zawarte w nagłówku są poprawne. Literówka w adresie e-mail, przekręcona cyfra czy nieaktualny numer może cię kosztować szansę na zdobycie pracy, ponieważ pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować.

W nagłówku jako pierwsze podaj swoje imię i nazwisko. To niejako tytuł CV, a więc wyróżnij je pogrubieniem lub większą czcionką. Następnie kolejne informacje mogą pojawiać się w dowolnej kolejności.

Poprawny przykład
Laura Kamińska

Wirtualna asystentka

454 313 313

kamińska.laura123@gmail.com

Opole


Niepoprawny przykład

Laura Kamińska

565542442 domowy 123451234 drugi 453425142

34laur4k4minsk423@gmail.com

Ul. Bohaterów Westerplatte 12

54-090 Opole

Polska


Z pewnością łatwo zauważyć, że pierwszy przykład od razu przyciąga spojrzenie. Jest zorganizowany i czytelny. Momentalnie można dostrzec zawarte w nim dane. Numer telefonu jest podzielony na trzy sekcje cyfr, dzięki czemu łatwiej go odczytać. Pogrubione imię i nazwisko przyciągnie spojrzenie potencjalnego szefa.

Drugi przykład jest bardzo chaotyczny. Trudno nawet zauważyć, jakie dane są w nim zawarte. Podanie kilku numerów telefonu jest zbędne. Wystarczy jeden, który będzie aktualny. Nie ma też potrzeby dodawania dokładnego adresu zamieszkania. Sama miejscowość wystarczy. Pamiętaj, że podawanie kraju zamieszkania ma sens tylko wtedy, gdy ubiegasz się o pracę wirtualnej asystentki u zagranicznego pracodawcy.

Adres e-mail w drugim przykładzie jest chaotyczny i nieczytelny.

📌Według ekspertów ds. tworzenia CV najlepsze są adresy e-mail składające się z imienia i nazwiska aplikującego. Jeżeli taki adres jest już zajęty, możesz dodać uporządkowane cyfry na początku lub końcu e-maila.

Czy w swoim CV wirtualna asystentka powinna umieścić zdjęcie?

Umieszczanie zdjęcia w CV to kontrowersyjny temat, który spędza sen z powiek wielu kandydatom. W krajach zachodnich odchodzi się od praktyki przyjmowania CV ze zdjęciem, w celu uniknięcia oskarżeń o dyskryminację kandydatów. W Polsce jednak nadal często pojawiają się oferty pracy, w których pracodawca prosi o życiorys ze zdjęciem.

Co więc zrobić w tej kwestii? Sprawa jest prostsza niż się wydaje. Jeżeli w ofercie o pracę proszą o podanie ze zdjęciem, umieść je w CV. Jeżeli nie – lepiej jest go nie dodawać. Pamiętaj też, że według panującego prawa, pracodawca nie może odrzucić kandydatów tylko ze względu na brak zdjęcia.

⚠️Zdjęcie będzie niejako twoją wizytówką i to ono może zrobić pierwsze wrażenie na pracodawcy. Postaraj się więc, by było tak profesjonalne, jak to tylko możliwe. Zapomnij o zdjęciach z imprezy czy selfie. Zamiast tego udaj się do fotografa lub sama wykonaj portret na gładkim tle. Nie zapomnij o schludnym uczesaniu, a także odpowiednim stroju. Jeżeli zdecydujesz się na makijaż, niech będzie delikatny.

📌Choć jako wirtualna asystentka na pewno znasz się na tworzeniu grafik, nie trać na to czasu podczas pisania CV – wybierz wzór CV, który ma już opcję wgrania zdjęcia.

Praca wirtualnej asystentki – podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe, czyli przedstawienie swoich najważniejszych osiągnięć i obowiązków, to doskonały sposób na to, aby się wyróżnić. Jest to praktyka mało znana w Polsce, a więc pisząc tę część życiorysu masz szansę na pokonanie nawet lepszych kandydatów.

Użyj kilku zdań, aby “sprzedać” swoją kandydaturę i pokazać, że to ty jesteś najlepszym wyborem. Dobrze napisany profil zawodowy sprawi, że pracodawca będzie chciał dalej czytać twoje CV.

📌Choć tę część życiorysu zawodowego musisz umieścić na samej górze strony, zaraz pod nagłówkiem, możesz zostawić jej tworzenie na sam koniec. Wówczas będziesz lepiej pamiętać, jakie były twoje największe osiągnięcia i jakimi projektami warto się pochwalić!

Spójrz na przykłady poniżej:

POPRAWNIE👇

Od pięciu lat pracuję jako wirtualna asystentka. Specjalizuję się w organizacji podróży służbowych i usprawnianiu pracy w biurze. Na co dzień pracuję w języku angielskim. Dzieki moim wybitnym umiejętnościom organizacyjnym efektywność prac w firmie zwiększyła się o 76%. W Państwa firmie chcę rozwijać swoje umiejętności na arenie międzynarodowej.


NIEPOPRAWNIE👇

Jestem doświadczoną wirtualną asystentką. Organizuję wyjazdy służbowe. Chcę dołączyć do Waszego zespołu.


Pierwszy przykład jest krótki, ale zawiera dużo przydatnych informacji, które zaimponują pracodawcy. Kandydatka podała lata doświadczenia oraz swoją specjalizację. Podkreśliła też, że pracuje w języku angielskim, co ma duże znaczenie, ponieważ ubiega się o pracę w międzynarodowej firmie. Podane dane liczbowe potwierdzające najważniejsze osiągnięcia kandydatki, pozwolą pracodawcy zrozumieć jakie mierzalne zyski może przynieść firmie zatrudnienie właśnie tej osoby.

Drugi przykład nie zawiera żadnych szczegółów. Taki opis nie wyróżni kandydatki na tle innych, a nawet może odstraszyć pracodawcę, który od asystentki będzie oczekiwał umiejętności komunikacyjnych.

📌Początkujące kandydatki mogą zapisać w tej sekcji swoje cele zawodowe związane z karierą.

cv wirtualnej asystentki

Doświadczenie zawodowe w curriculum vitae

Doświadczenie zawodowe jest przydatne w każdej pracy. To prawda, że pracodawcy preferują osoby z doświadczeniem, choć nie jest to zawsze warunek konieczny. Aby twoja aplikacja była kompletna, nie zapomnij o dodaniu tej części do życiorysu.

Opisując dane stanowisko podaj:

  • Jego nazwę,
  • Nazwę firmy lub klienta (pamiętaj, aby nie podawać żadnych wrażliwych danych),
  • Okres zatrudnienia lub czas trwania projektu.

Dodatkowo, aby wyróżnić się wśród innych kandydatów, dodaj informacje na temat swoich głównych obowiązków i osiągnięć.

Historia zatrudnienia – wzór

Wirtualna Asystentka

Firma ABC

2015-2020

  • Współpracowałam przy międzynarodowym projekcie, podczas którego byłam odpowiedzialna za organizowanie spotkań i wyjazdów służbowych.
  • Zarządzałam social mediami firmy, uzyskując 50% wzrost rozpoznawalności marki.
  • Otrzymałam bonus pracowniczy za doskonałe wywiązywanie się ze swoich obowiązków.

Jeżeli masz taką możliwość, dodaj dane liczbowe, aby opisać swoje osiągnięcia.

Jeżeli ubiegasz się o swoją pierwszą pracę w branży, być może pełen etat nie będzie dla ciebie osiągalny, ale nie zniechęcaj się. Wymień w tej sekcji inne zrealizowane projekty, w których zdobyłaś umiejętności potrzebne w pracy WA.

Wykształcenie w CV

Mimo, że wirtualna asystentka musi posiadać przede wszystkim odpowiedni zestaw umiejętności i doświadczenia, pracodawca może być zainteresowany tym, jakie masz wykształcenie. Upewnij się, że zawrzesz informacje o swojej edukacji w CV.

W branży cenione są w szczególności osoby z wykształceniem humanistycznym, po szkole marketingowej lub które ukończyły studia z zarządzania.

Oto kilka informacji, których nie możesz pominąć w tej sekcji:

  • Tytuł naukowy lub zawodowy
  • Nazwa uczelni
  • Okres nauki.

Sekcja z wykształceniem – wzór

Zarządzanie – studia licencjackie

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

2017-2020

  • Brałam czynny udział w konferencjach naukowych.
  • Byłam przewodniczącą koła naukowego.
  • Byłam asystentką Samorządu Studenckiego.
  • Ukończyłam studia ze średnią 4,9.

Jeżeli pracujesz jako wirtualna asystentka od jakiegoś czasu i ukończyłaś kilka projektów, nie musisz tak dokładnie opisywać tego, co robiłaś w szkole. Jednak taki zabieg może pomóc młodszym kandydatkom, które starają się o pracę. Pokaż, że brałaś sprawy w swoje ręce i byłaś proaktywna. Klienci doceniają ambitne osoby.

📌Ta sekcja powinna zawierać tylko najwyższy szczebel edukacji. Jeżeli ukończyłaś studia, nie musisz podawać tu informacji o szkole średniej.

Jakie umiejętności są potrzebne w pracy wirtualnej asystentki?

Sekcja z umiejętnościami jest obowiązkowa w każdym CV, niezależnie od pracy, o którą się starasz. Zademonstrujesz w niej swoje kompetencje. Odgrywa ona także ogromną rolę podczas wstępnej selekcji kandydatów.

Duże firmy w celu prowadzenia rekrutacji stosują systemy śledzenia kandydatów. Są to specjalne programy komputerowe, które “przeglądają” podania i odrzucają te, które nie zawierają słów kluczowych. Z pewnością nie chcesz, by twoje podanie zostało odrzucone zanim trafi na biurko rekrutera.

Aby tego uniknąć, dokładnie przejrzyj ofertę pracy. Znajdziesz w niej wymagania pracodawcy i listę umiejętności, których oczekuje on od kandydatek. To właśnie one będą twoimi słowami kluczowymi.

Tworząc tę sekcję pamiętaj o następujących rzeczach:

  • Umiejętności powinny być zapisane w takim samym brzmieniu, jak w ofercie pracy.
  • Unikaj plików PDF, ponieważ niektóre programy mają problemy z ich odczytaniem.
  • Słowa kluczowe powinny pojawiać się zarówno w CV, jak i w liście motywacyjnym.
  • Aby zwrócić uwagę rekruterów, w pierwszej kolejności zawsze wymieniaj te swoje kompetencje, które są również podane w ogłoszeniu o pracę.
⚠️Nigdy nie kłam na temat swoich umiejętności. Pracodawca może łatwo zweryfikować twoje kompetencje podczas rozmowy o pracę albo podczas realizacji próbnego projektu. Jeżeli zostaniesz przyłapana na kłamstwie, możesz stracić swoją szansę, nawet jeżeli umiejętności, które rzeczywiście masz byłyby wystarczające do pracy wirtualnej asystentki.

Kompetencje twarde

Kompetencje twarde są nabyte. Oznacza to, że można się ich nauczyć, na przykład podczas kursu czy też praktycznej pracy. Pamiętaj, że warto dostosować listę tych kompetencji uwzględniając rodzaj firmy. Jeżeli posiadasz umiejętności z branży, w której chcesz zdobyć pracę, warto o nich wspomnieć.

Spójrz na niektóre umiejętności, które mogą przydać się niemal każdej wirtualnej asystentce, niezależnie od branży:

  • Dodawanie postów w mediach społecznościowych,
  • Doskonała umiejętność organizacji pracy,
  • Zarządzanie projektami,
  • Umiejętność tworzenia grafik,
  • Arkusze kalkulacyjne,
  • Umiejętność obróbki zdjęć,
  • Prowadzenie bazy danych,
  • Tworzenie raportów,
  • Tworzenie prezentacji,
  • Prace administracyjne,
  • Planowanie zadań,
  • Formularze Google,
  • Ikonografiki.

Umiejętności miękkie

  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
  • Dbałość o szczegóły,
  • Praca pod presją czasu,
  • Wykonywanie zadań na czas,
  • Dobra dykcja.

W pracy wirtualnej asystentki niezbędne jest posiadanie kompetencji twardych, jednak potencjalny szef będzie chciał wiedzieć, jaką osobą jesteś. Przedstaw swoje kompetencje miękkie, aby pokazać, że będziesz w stanie realizować swoje zadania z poszanowaniem klientów. Pracodawca musi też wiedzieć, że dasz sobie radę w pracy bez ciągłego nadzoru.

cv wirtualnej asystentki

Dodatkowe sekcje w CV

Idealnym sposobem na pokazanie, że wyróżniasz się na tle innych, jest umieszczenie dodatkowych sekcji w CV.

Możesz na przykład przedstawić:

  • Zainteresowania
  • Znajomość języków obcych
  • Ukończone kursy
  • Umiejętności z zakresu obsługi komputera.
🎁Masz mało miejsca w CV, wykorzystaj więc tę przestrzeń jak najlepiej. Nie podawaj żadnych informacji, które nie mają związku z pracą, o którą się starasz.

Kursy

Pokaż pracodawcy, że jesteś osobą, która chce się rozwijać i uczyć nowych rzeczy. Możesz to zrobić przedstawiając ukończone przez siebie kursy i szkolenia. Dzięki nim pracodawca będzie wiedział, że lubisz nowe wyzwania i jesteś w stanie nauczyć się nowych rzeczy.

Przykładowe kursy, które mogą pomóc w pracy w branży to:

  • Pisanie tekstów z uwzględnieniem SEO,
  • Projektowanie graficzne,
  • Obsługa aplikacji do zarządzania projektami,
  • Reklama w social mediach.

Zainteresowania

Wielu kandydatów wymienia swoje hobby w CV, robi to jednak w niewłaściwy sposób. Nie podawaj tu przypadkowych pasji, lecz zastanów się, jakie twoje zainteresowania mogą okazać się korzystne dla pracodawcy. Mogą to być na przykład zainteresowania związane z obsługą social mediów lub takie, które mają związek z branżą, w której operuje pracodawca. Przykładowo, jeżeli aplikujesz o bycie asystentką online osoby pracującej w turystyce, jak najbardziej możesz napisać, że twoją pasją są podróże i poznawanie nowych kultur.

Języki obce

Na polskim rynku pracy znajomość dodatkowych języków jest bardzo ceniona. Oznacza to, że znając tylko język angielski możesz otrzymać lepsze oferty, a także więcej zarobić.

Znajomość języków obcych bardzo często jest wymagana od wirtualnych asystentek, ponieważ muszą one organizować zagraniczne podróże służbowe, a także kontaktować się z międzynarodowymi klientami.

Nie pozwól, by znajomość języka umknęła pracodawcy. Stwórz osobną sekcję życiorysu, w której pochwalisz się językami, którymi władasz.

Jeżeli nie masz pewności, jak poprawnie zapisać swoje umiejętności językowe, zajrzyj do tego artykułu.

Końcowe porady

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu wiesz już więcej na temat pisania podań o pracę. Pamiętaj także, aby:

  • Zweryfikować błędy

Od wirtualnej asystentki wymaga się dbałości o szczegóły. Wysyłane przez ciebie aplikacje nie mogą mieć żadnych błędów. Brak przecinka, literówka czy błąd ortograficzny mogą sprawić, że twój czas poświęcony na napisanie CV pójdzie na marne i pracodawca odrzuci twoją aplikację.

  • Skorzystać z kreatora CV

Używając kreatora masz pewność, że stworzysz estetyczne i profesjonalne podanie. Użyj szablonów i wzorów, aby mieć pewność, że nie pominęłaś żadnej istotnej kwestii.

Podsumowanie artykułu

Jeżeli marzysz o pracy w branży, pamiętaj, aby:

  • Dodać podsumowanie zawodowe, które pomoże ci pokonać nawet bardziej doświadczone kandydatki.
  • Stworzyć dodatkowe sekcje, które przyciągną uwagę klientów.
  • Podawać tylko te informacje, które są ważne dla stanowiska.
  • Skorzystać z wzoru CV z formatem odpowiadającym twojemu profilowi.
  • Zweryfikować, czy wszystkie podane informacje są aktualne.
  • Dodać aktualną klauzulę o ochronie danych osobowych do wszystkich dokumentów aplikacyjnych.

Stworzenie życiorysu zawodowego może być proste. Wybierz idealny szablon CV i skorzystaj z naszych porad i wzorów, a napiszesz aplikację, która przekona twoich potencjalnych klientów czy pracodawców, aby wybrali właśnie ciebie.

FAQ

Czy list motywacyjny wirtualnej asystentki jest konieczny?

W momencie, gdy pracodawca prosi wprost o list motywacyjny, nie ma wątpliwości, że kandydat powinien go umieścić w CV. Co jednak zrobić, jeżeli osoba ubiegająca się o pracę nie jest proszona o taki dokument?

Eksperci twierdzą, że większe szanse na zdobycie pracy może mieć osoba, która dołączy list motywacyjny. W ten sposób pokazujesz, że jesteś ambitna i zależy ci na pracy. Dodatkowo stwarzasz sobie dodatkową przestrzeń do rozwinięcia informacji, których nie dałaś rady zawrzeć w swoim podaniu.

Na jakich stronach szukać ofert dla wirtualnej asystentki?

Jeżeli szukasz pracy na etacie, możesz zacząć od przejrzenia ofert na stronach z ogłoszeniami o pracę. Dobrym tropem będzie też LinkedIn. Jeżeli szukasz pracy nad projektami, skorzystaj z platform dla freelancerów, np. Upwork, Freelancer, czy Fiverr.

Koniecznie odwiedź naszą stronę, aby odkryć najlepsze szablony życiorysów dla wirtualnych asystentek.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV