Profesjonalne CV magazyniera – przewodnik krok po kroku

Branża logistyczna przeżywa rozkwit. Wybranie pracy właśnie w tej gałęzi gospodarki to sposób na pewne zarobki i zatrudnienie. Istnieje duże zapotrzebowanie na wykształconych logistyków, ale także na kierowców i magazynierów. To idealny moment na rozpoczęcie pracy jako magazynier – w czasie pandemii jeszcze więcej osób zaczęło składać zamówienia online, dzięki czemu zapotrzebowanie na pracowników magazynowych znacząco wzrosło.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV dla osoby na stanowisku magazyniera

Karol Nowak

123 432 142
nowak.karol@gmail.com
Opole

Profesjonalne podsumowanie

Od ponad pięciu lat pracuję jako magazynier i operator wózka widłowego. Dzięki mojej doskonałej organizacji pracy, po dwóch latach w firmie, zarządzałem zespołem 10 magazynierów, usprawniając działanie magazynu i redukując opóźnienia dostaw o 78%. W Państwa firmie chcę rozwijać swoje umiejętności z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw.

Doświadczenie zawodowe

Magazynier
Firma ABC

2018-2022

  • Szkoliłem 10 pracowników.
  • Kontrolowałem stan magazynu i składałem zamówienia, dzięki czemu dostępność produktów wynosiła 100%.
  • Podpisywałem dowody wydania i przyjęcia towarów.
  • Prowadziłem ewidencję towarów.
  • Dbałem o odpowiednie warunki przechowywania towarów.

Wykształcenie

Technikum Samochodowe
Poznań
2012-2018

  • Ukończyłem szkołę z wyróżnieniem.
  • W trakcie nauki ukończyłem kurs na operatora wózka widłowego.

Umiejętności:

  • Obsługa wózka widłowego
  • Zarządzanie magazynem
  • Praca zmianowa
  • Duża sprawność fizyczna
  • Dbanie o porządek
  • Prowadzenie inwentarza
  • Znajomość programu Microsoft Office
  • Prawo jazdy kat. B
  • Cierpliwość
  • Punktualność
  • Przykładanie wagi do szczegółów

Aby otrzymać dobrą ofertę pracy, musisz jednak napisać CV magazyniera. Powinno ono wyróżniać cię na tle konkurencji i przedstawiać w jak najlepszym świetle. To właśnie na jego podstawie twój potencjalny szef zdecyduje, czy warto zaprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Nawet jeżeli jesteś osobą, która pracuje na stanowisku magazyniera od dłuższego czasu, możesz nie wiedzieć, jak poprawnie napisać CV i list motywacyjny. NIe martw się jednak – pomożemy ci w tym! Jesteśmy specjalistami od tworzenia podań o pracę, które zachwycą rekruterów.

Z tego artykułu dowiesz się, jak napisać CV magazyniera krok po kroku. Odkryjesz najlepsze sposoby na przedstawianie swoich silnych stron, a także porady, jak sprawić, by twoje “braki” w CV były mniej widoczne.

Spraw, by pisanie CV dla magazyniera stało się jeszcze łatwiejsze, używając naszych szablonów i wzorów.

Poznaj fakty o pracy na stanowisku magazyniera

Spójrz na poniższe informacje na temat pracy w branży:

  • Według informacji zebranych przez Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń, średnia miesięczna zarobków magazynierów w Polsce wynosi 3 980 złotych brutto.
  • Osoby z uprawnieniami do obsługiwania wózków widłowych zarabiają średnio 4 130 złotych brutto na miesiąc.
  • Zaledwie 10% osób pracujących jako magazynierzy to kobiety.
  • Praca magazyniera wiąże się niekiedy z dodatkowymi benefitami, na przykład: karnetami na siłownie, ubezpieczeniem na życie, prywatną opieką zdrowotną.

magazynowe szablony cv

Czego nie może zabraknąć w CV magazyniera?

Tworząc swoje CV, logistyk powinien wziąć pod uwagę, że to właśnie ten dokument wpłynie na wynik rekrutacji. Jeżeli będzie napisany niepoprawnie lub zabraknie w nim informacji, kandydat straci szansę na zatrudnienie. Wygląd CV może także wpłynąć na to, jaką pensję zaproponuje ci pracodawca.

Używając naszych wzorów CV pracownika magazynowego, ułatwisz sobie zadanie pisania podania o pracę. Pamiętaj, że CV zazwyczaj nie powinno przekraczać jednej strony. Oznacza to, że masz dość ograniczoną przestrzeń. Wykorzystaj ją więc mądrze, wpisując do swoich dokumentów aplikacyjnych tylko te informacje, które będą istotne dla potencjalnego szefa.

Idealna konstrukcja w CV magazyniera

Praca magazyniera jest wymagająca, ale i ciekawa. Środowisko rozwija się bardzo dynamicznie. Operator wózka widłowego czy magazynier mogą liczyć na stabilne zatrudnienie. Właśnie dlatego tak wiele osób chce pracować w tej branży. Pamiętaj więc, że aplikując o pracę być może spotkasz się z dość dużą konkurencją.

💡Większość rekruterów poświęca zaledwie 6-10 sekund na każde podanie. Oznacza to, że musisz zrobić wszystko, aby zatrzymać wzrok rekrutera na nieco dłużej.

Jeżeli w swoim CV magazynier pominie podstawowe sekcje, pracodawca odrzuci życiorys zawodowy nawet go nie czytając. Pamiętaj więc, że w twoim CV nie może zabraknąć nagłówka z danymi kontaktowymi i twoim imieniem i nazwiskiem, sekcji z doświadczeniem zawodowym, sekcji z wykształceniem oraz części, w której zaprezentujesz swoje umiejętności.

Każdy wzór CV, który wybierzesz, będzie zawierał te cztery podstawowe sekcje. Z pewnością jednak nie chcesz być postrzegany jako przeciętny kandydat. Aby zaimponować pracodawcy, postaraj się zawrzeć w swoim CV co najmniej jedną dodatkową sekcję. Przykładowo może to być sekcja przedstawiająca:

  • Znajomość języków obcych,
  • Umiejętność obsługi komputera,
  • Twoje zainteresowana,
  • Dodatkowe kursy i szkolenia, które ukończyłeś.

Doskonałym sposobem na to, by wzrok potencjalnego rekrutera zatrzymał się na twoim CV na dłużej jest stworzenie podsumowania zawodowego, w którym w interesujący sposób opiszesz największe osiągnięcia i obowiązki.

📌Osoby z małym doświadczeniem zawodowym zamiast podsumowania życiorysu powinny wykorzystać tę cześć do napisania celów zawodowych.

Zanim przejdziemy do omówienia każdej z tych sekcji, spójrzmy, w jaki sposób powinny być one uporządkowane.

Wzór CV magazyniera – jaki format sprawdzi się najlepiej

Format, czy też układ życiorysu zawodowego to sposób, w jaki wszystkie sekcje i informacje są uporządkowane w CV. Istnieją trzy formaty, spośród których możesz wybrać. Spójrz poniżej, aby dowiedzieć się, czym wyróżnia się każdy z nich.

Format chronologiczny

Układ chronologiczny skupia się przede wszystkim na historii zatrudnienia kandydatów oraz na ścieżce edukacji.

Dla kogo?

Ze względu na to, że format chronologiczny podkreśla przede wszystkim doświadczenie zawodowe, polecany jest przede wszystkim tym osobom, które mają średnie i duże doświadczenie. Eksperci jednak podkreślają, że jest to najpopularniejszy format CV, szeroko rozpoznawalny przez kandydatów i pracodawców. Właśnie dlatego wzbudza on zaufanie potencjalnego szefa i może sprawdzić się w przypadku osób z krótką historią zatrudnienia, nawet tych, które mają za sobą dopiero pierwszy staż czy też praktyki zawodowe.

Format funkcjonalny

Taki układ skupia się przede wszystkim na umiejętnościach kandydata. To właśnie one pojawiają się jako pierwsze i są wyróżnione w takim CV.

Dla kogo?

Będzie to format idealny dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z branżą – zarówno świeżo upieczonych absolwentów, jak i tych kandydatów, którzy myślą o przebranżowieniu.

📌Pamiętaj, aby napisać rzetelne CV i być gotowym na wiele pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ponieważ format funkcjonalny czasami wzbudza podejrzenia pracodawcy.

Układ łączony/mieszany

W tym formacie połączone są cechy dwóch poprzednich. W takim układzie umiejętności i historia zatrudnienia "mieszają się" razem.

Dla kogo?

Według ekspertów ds. zatrudnienia taki życiorys powinien być używany tylko przez te osoby, które mogą pochwalić się naprawdę imponującą historią zatrudnienia. Będzie dobrą opcją dla kandydatów ubiegających się o kierownicze stanowiska.

📌Sięgnij po taki wzór CV magazyniera, który będzie miał układ odpowiadający twoim preferencjom i kwalifikacjom.

📌Przedstawiając doświadczenie zawodowe i wykształcenie, warto użyć odwróconego formatu chronologicznego, czyli jako pierwsze przedstawić swoje najnowsze osiągnięcia, a potem kolejno wymieniać poprzednie, aż do pierwszej adekwatnej pracy/szkoły. W ten sposób masz pewność, że pracodawca nie przeoczy żadnej istotnej informacji na temat twoich zdolności!

Nagłówek CV – co i jak w nim umieścić?

W swoim CV magazynier musi umieścić nagłówek. Jeżeli w dokumencie będzie go brakowało, rekruterzy nie będą mogli się z tobą skontaktować. Napiszesz go dość szybko, musisz jednak pamiętać, że jest to bardzo istotna sekcja, nie bagatelizuj więc tego zadania.

Nagłówek to pierwsza część CV, na którą spojrzy pracodawca, dlatego musi być schludna i czytelna. Ta część nie może też zawierać żadnych błędów.

⚠️Zanim wyślesz dokumenty aplikacyjne, dokładnie przeanalizuj nagłówek. Sprawdź, czy w adres e-mail nie wkradła się literówka i czy nie przekręciłeś cyfry w numerze telefonu. Zweryfikuj też, czy twoja skrzynka pocztowa nie jest przepełniona oraz czy podany numer jest aktualny. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować, możesz stracić swoją szansę na pracę.

Kolejność pojawiania się danych kontaktowych w nagłówku jest dowolna. Należy jednak pamiętać, że twoje imię i nazwisko stanowią niejako tytuł życiorysu zawodowego. Umieść je więc na samej górze i wyróżnij pogrubieniem lub nieco większą czcionką.


cv z doświadczeniem dla magazyniera

Przykłady nagłówka

👍 Poprawny przykład
Alicja Zając

321 123 123

alicja.zając@gmail.com

Bytom


Niepoprawny przykład

Alicja Zając

123123131 Domowy 321323131 #2 487878787

55612słodki.12123za3113jączek9281@gmail.com

Ul. Wiosny Ludów 23/b

65-090 Bytom

POLSKA


Nie ma wątpliwości, że pierwszy przykład jest schludny i czytelny. Potencjalny szef od razu rozpozna wszystkie istotne dane. Ładnie wyglądający nagłówek to informacja dla rekrutera, że kandydatka jest osobą zorganizowaną i dbającą o detale.

Błędny przykład przedstawia nagłówek, który zawiera za dużo informacji. Dodatkowo są one nieuporządkowane. Zamiast trzech numerów wystarczy jeden, pod którym będziesz osiągalny. Warto też oddzielić trzy kolejne cyfry numeru spacjami, aby był on bardziej czytelny.

Proces rekrutacyjny odbywa się niemal zawsze online. Pracodawcy nie wysyłają już klasycznej korespondencji. Nie ma sensu podawać dokładnego adresu domowego, wystarczy sama miejscowość. Podaj nazwę kraju zamieszkania wyłącznie wtedy, gdy starasz się o pracę za granicą.

Adres e-mail w błędnym przykładzie, przez nagromadzenie cyfr, jest nieczytelny. Co więcej, zawiera nieprofesjonalne zwroty, które sprawią, że pracodawca nie potraktuje aplikującej poważnie i odrzuci CV.

🎁Według ekspertów, najbardziej profesjonalnie wyglądają adresy e-mail stworzone ze zbitki imienia i nazwiska. Aby były bardziej czytelne, możesz oddzielić je kropką czy podkreślnikiem. Jeżeli masz popularne nazwisko i taki adres jest już zajęty, możesz dodać do niego cyfry; pamiętaj jednak, że powinny być one zorganizowane na początku lub końcu adresu.

Zdjęcie w CV dla magazyniera

Dodawanie fotografii do dokumentów aplikacyjnych nadal wzbudza wiele wątpliwości. Część pracodawców odchodzi od tej praktyki. W niektórych krajach Europy Zachodniej pracodawcy wręcz od razu odrzucają CV ze zdjęciem, aby uniknąć oskarżeń o dyskryminację kandydatów. W Polsce jednak oferty pracy, w których kandydaci są proszeni o podanie ze zdjęciem są nadal bardzo częste.

Co więc zrobić? Eksperci radzą kierować się prostą zasadą: jeżeli pracodawca nie prosi o zdjęcie, nie należy go umieszczać. Jeżeli jednak potencjalny szef wspomina o zdjęciu w ofercie o pracę, lepiej jest dodać fotografię do CV. Warto też pamiętać, że według obecnego prawa, pracodawca nie może odrzuć kandydatów wyłącznie za brak fotografii w CV.

📌Nie trać czasu na tworzenie skomplikowanych projektów graficznych w CV. Skorzystaj z jednego z naszych szablonów, które pozwalają na łatwe i szybkie wgranie fotografii do dokumentów aplikacyjnych.

⚠️Zdjęcie będzie twoją wizytówką, zrób więc jak najlepsze wrażenie. Pamiętaj, że starasz się o pracę, musisz więc wyglądać jak profesjonalista. Unikaj prywatnych zdjęć z imprezy czy wakacji. Zapomnij też o selfie. Zamiast tego wykonaj samemu lub u profesjonalisty prosty portret na gładkim tle. Nie zapomnij też o schludnym ubraniu i uczesaniu.

Podsumowanie zawodowe – sposób na perfekcyjne CV

Podsumowanie zawodowe to część, którą naprawdę możesz zaimponować przyszłemu pracodawcy. W Polsce nadal niewielu kandydatów wie o tej części życiorysu, a więc możesz wykorzystać to na swoją korzyść i pokonać nawet tych kandydatów, którzy mają znacznie większe doświadczenie niż ty.

W tej sekcji za pomocą kilku zwięzłych, ale treściwych zdań opisujesz swoje największe osiągnięcia i najważniejsze obowiązki. Celem tej sekcji jest przekonanie pracodawcy, że powinien kontynuować czytanie twojego CV.

📌Pamiętaj, że jako osoba początkująca w branży możesz napisać cele zawodowe zamiast podsumowania życiorysu.

Oto poprawny i błędny przykład:

👍 Poprawne

Pracuję jako magazynier od pięciu lat. Zajmuję się nadzorowaniem łańcucha dostaw i inwentarzem. Podczas mojej pracy wydajność pracy magazynu zwiększyła się o 150%. Przeszkoliłem ponad 50 stażystów, przygotowując ich do pracy magazyniera. W Państwa firmie chciałbym rozwijać moją karierę jako kierownik magazynu.


Niepoprawne

Magazynier z doświadczeniem. Pracuję z łańcuchem dostaw. Szkolę stażystów. Chcę zostać kierownikiem magazynu.


Pierwszy przykład to zaledwie cztery linijki, ale zawiera wiele informacji, które zwrócą uwagę rekrutera. Kandydat podał, jak długo pracuje w branży i jakie są jego główne obowiązki. Podał także swoje największe osiągnięcia oraz cele zawodowe związane z nowym, potencjalnym miejscem pracy.

📌Jeżeli to możliwe, użyj danych liczbowych do opisania swoich osiągnięć. Dzięki temu pracodawca będzie mógł w mierzalny sposób zrozumieć, jakie korzyści przyniesie firmie zatrudnienie ciebie jako magazyniera.

Drugi przykład nie zawiera żadnych informacji, które byłyby ciekawe. Informacje są miałkie, nie ma żadnych danych liczbowych, które wyróżniłyby kandydata na tle konkurencji. Takie podsumowanie może wręcz zniechęcić pracodawcę i zaszkodzić kandydatowi.

🎁Podsumowanie zawodowe musi być zwięzłe, ale zawierać dużo informacji. Jego pisanie zostaw na sam koniec, aby pamiętać o wszystkich najważniejszych danych z twojej kariery.

Umiejętności magazyniera – jak je opisać w podaniu o pracę

Brak sekcji z umiejętnościami w CV oznacza automatycznie brak szans na zatrudnienie. Ta część bowiem nie tylko pozwala pracodawcy poznać twoje kompetencje, ale przede wszystkim pomaga w przejściu pierwszych etapów rekrutacji.

W celu prowadzenia rekrutacji, firmy często używają specjalnych programów, które wstępnie analizują i eliminują te podania, które nie zawierają słów kluczowych. Pamiętaj jednak, że bardzo łatwo możesz “przechytrzyć” systemy śledzenia kandydatów i sprawić, że twoje CV trafi na biurko rekrutera. Jak to zrobić? Uważnie przeanalizuj ofertę pracy. Znajdziesz w niej listę umiejętności, jakie powinien posiadać magazynier. Najważniejsze obowiązki wymienione w ofercie też mogą stanowić pewną wskazówkę.

Kompetencje znajdujące się w ogłoszeniu będą twoim słowami kluczowymi, które pomogą ci przejść wstępny proces eliminacji.

📌Programy skanują CV i list motywacyjny. Upewnij się więc, że słowa kluczowe zostały zawarte w obu dokumentach.

Pamiętaj, że kłamstwo w CV jest bardzo niemile widziane. Jeżeli szukasz pracy po raz pierwszy lub od dłuższego czasu, możesz czuć pokusę, by podać nieprawdziwe informacje. Nie rób tego jednak. Pracodawca może szybko zweryfikować dane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Jeżeli zostaniesz przyłapany na kłamstwie, bezpowrotnie stracisz swoją szansę.

📌Jeżeli rekrutacja odbywa się online, zapisz pliki w formacie .doc, ponieważ niektóre programy mają problem z odczytywaniem plików PDF.

📌Postaraj się, by wymieniane przez ciebie umiejętności miały takie samo brzmienie jak te, które pojawiły się w ofercie pracy.

👇Spójrz poniżej, aby odkryć przykładowe umiejętności, przydatne w pracy magazyniera.

Umiejętności twarde

Te umiejętności są nabyte, czyli można się ich nauczyć, na przykład podczas zadań praktycznych czy nawet w szkole. Bez nich wykonywanie danego zawodu byłoby niemożliwe.

📌Aby przyciągnąć uwagę rekrutera, zawsze jako pierwsze podawaj te umiejętności, które pojawiają się w ofercie pracy.

Pamiętaj, że lista umiejętności powinna być personalizowana dla każdej pracy. Upewnij się więc, że kolejność i brzmienie umiejętności zostało dostosowane do stanowiska i firmy, w której chcesz pracować.

Oto przykładowe umiejętności twarde:

  • Prowadzenie dokumentacji magazynowej
  • Umiejętność obsługi kasy fiskalnej
  • Uprawnienia operatora wózka widłowego
  • Umiejętność pracy w systemie zmianowym
  • Przyjmowanie dostaw towaru
  • Rozkładanie towaru według indeksu
  • Wysokie zdolności logistyczne
  • Prawo jazdy kat. B
  • Obsługa podnośników

cv bez doświadczenia dla magazyniera

Umiejętności miękkie

W sekcji umiejętności nie może zabraknąć też kompetencji miękkich. Są to na przykład:

  • Umiejętność wykonywania kilku czynności jednocześnie
  • Punktualność
  • Rzetelność
  • Umiejętność pracy w zespole

Najważniejsze w pracy magazyniera będą umiejętności twarde, jednak pracodawca na pewno spojrzy na tę sekcję. Dzięki podanym umiejętnościom miękkim pracodawca wie, czy sprawdzisz się pracując w zespole, czy będziesz osobą, na której można polegać, itd.

📌Pamiętaj, że kolejność pojawiania się sekcji w życiorysie zawodowym zależy od wybranego formatu CV.

CV magazyniera – jak przedstawić historię zatrudnienia?

Sekcja z doświadczeniem odgrywa ogromną rolę podczas rekrutacji. Twoje doświadczenie zawodowe może zwiększyć lub zmniejszyć szansę na zatrudnienie, postaraj się więc wykorzystać tę sekcję jak najlepiej.

🎁Sposób, w jaki opiszesz swoje doświadczenie może wpłynąć nie tylko na to, czy otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, ale także na pensję, jaką zaoferuje ci pracodawca.

Pamiętaj, by wykorzystać przestrzeń w swoim CV w jak najlepszy sposób. Jeżeli od lat pracujesz jako magazynier, nie musisz opisywać w tej sekcji dorywczych prac studenckich czy nieistotnych dorywczych projektów. Wykorzystaj przestrzeń na opisanie swoich osiągnięć i najważniejszych obowiązków, które pokażą, że jesteś idealnym kandydatem.

W sekcji z doświadczeniem nie może zabraknąć:

  • Nazwy pełnionego stanowiska
  • Nazwy firmy, w której byłeś zatrudniony
  • Informacji o tym, jak długo trwał projekt.
📌Powyższe informacje znajdą się w niemal każdym CV. Aby wyróżnić się na tle innych, przy każdym stanowisku opisz zakres swoich obowiązków i wspomnij o osiągnięciach.

Wzory CV magazyniera

Magazynier

Magazyn XYZ

2018-2020

  • Sprawdzałem zgodność etykiet z dowodem nadania, sprawiając, że 100% dostaw było dostarczonych na czas.
  • Szkoliłem 10 stażystów.
  • Byłem w stałym kontakcie z działem sprzedaży, przez co działania magazynu zostały usprawnione o 20%.
  • Prowadziłem inwentaryzację magazynu.
  • Pracowałem w systemie zmianowym.

CV osoby z małym doświadczeniem

Z pewnością słyszałeś, że pracodawcy preferują kandydatów, którzy mają już jakieś doświadczenie. Choć jest to prawda, nie załamuj się! Każdy kiedyś od czegoś zaczynał. Zamiast poddawać się i zostawiać tę sekcję pustą, pomyśl o wszystkich praktycznych doświadczeniach, którymi mógłbyś się pochwalić przed pracodawcą!

📌Choć doświadczeni kandydaci powinni unikać podawania stanowisk niezwiązanych z pracą, o którą się ubiegają, w przypadku początkujących osób jest to dobry pomysł. Pamiętaj jednak, by w opisie podkreślić, jakie umiejętności zdobyłeś w danej pracy. Wyróżnij szczególnie te, które mogą się przydać w pracy magazyniera.

Pomyśl o stażach i praktykach zawodowych, które zrealizowałeś. To właśnie one mogą być wpisane do tej sekcji, jeżeli nie masz doświadczenia.

Spójrz na ten przykład:

Doświadczenie zawodowe

Stażysta Magazynier

Magazyn UPS

2017-2018

  • Pod nadzorem starszego magazyniera prowadziłem inwentarz produktów.
  • Pod nadzorem operatora wózka widłowego układałem paczki na półkach.

Z punktu widzenia pracodawcy osoby bez doświadczenia mogą być cennymi kandydatami, ponieważ są one ambitne i gotowe do działania. Niektórzy szefowie wolą także wyszkolić pracowników w taki sposób, aby spełniali oni standardy firmy.

Mimo, że w pierwszej pracy większość osób nie zarabia dużo, jest to idealny moment na zbudowanie siatki kontaktów (networking). Dzięki znajomościom w branży być może znalezienie kolejnego miejsca zatrudnienia będzie łatwiejsze.


cv magazyniera

Wykształcenie w życiorysie zawodowym

Sekcja z wykształceniem uznawana jest za obowiązkową w CV. Mimo, że praca w magazynie nie wymaga ukończenia konkretnej szkoły, pracodawca nadal może zajrzeć do tej części.

Przykład sekcji z edukacją w CV dla magazyniera

Technikum Samochodowe

Warszawa

2015-2020

  • Ukończyłem szkołę z najwyższą średnią w roczniku.
  • Zdałem egzaminy maturalne na średnim poziomie 87%.

📌Jeżeli pracujesz w branży od lat, nie musisz tak dokładnie opisywać tej części. Jednak jeżeli dopiero zaczynasz w branży, pokazanie pracodawcy osiągnięć ze szkoły to dobry pomysł. Dzięki temu potencjalny szef zrozumie, że jesteś ambitnym i proaktywnym kandydatem.

📌Podawaj w tej sekcji tylko najwyższy szczebel edukacji. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy edukacja niższego szczebla była związana ze stanowiskiem, o które się starasz, a wyższego już nie. Wówczas najlepiej jest podać informacje o obu szkołach.

Dodatkowe sekcje w CV magazyniera

Dodatkowe sekcje to idealny sposób na przykucie uwagi rekruterów. Podaj w nich swoje szczególne kwalifikacje, które wyróżnią cię na tle innych kandydatów.

Języki

Znajomość języków obcych jest umiejętnością cenioną na rynku pracy. Osoby władające co najmniej jednym dodatkowym językiem mogą liczyć na wyższe stawki. Jeżeli aplikujesz o pracę w firmie międzynarodowej lub jeśli pracodawca podał znajomość konkretnego języka jako warunek konieczny zatrudnienia, stwórz osobną sekcję, w której przedstawisz swoje umiejętności językowe. W ten sposób nie ryzykujesz, że pracodawca pominie ważne informacje.

Nie wiesz, jak najlepiej przedstawić umiejętności językowe w CV? Zajrzyj do naszego artykułu, w którym opisaliśmy kilka metod.

Kursy

Kursy i szkolenia to idealny sposób na pokazanie pracodawcy, że stawiasz na rozwój. Stwórz osobną sekcję, w której zaprezentujesz ukończone kursy. Może to być na przykład:

  • Kurs operatora wózka widłowego,
  • Kurs Microsoft Office,
  • Kurs SAP.
🎁Niezależnie od tego, czy podajesz informacje o szkoleniach, zainteresowaniach, czy innych danych, wszystko to, co podajesz w swoim CV, powinno być adekwatne do posady, o którą się ubiegasz.

⚠️Przed wysłaniem CV magazynier powinien sprawdzić, czy nie ma w nim żadnych błędów. Błąd ortograficzny czy literówka mogą sprawić, że pracodawca odrzuci twoje podanie, nawet jeżeli jesteś dobrym kandydatem.

Podsumowanie artykułu

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz wiedzieć, jak stworzyć idealne CV. Oto kilka końcowych, podsumowujących porad:

  • Podsumowanie zawodowe pomoże ci pokonać nawet tych kandydatów, którzy mają większe doświadczenie.
  • List motywacyjny magazyniera może pomóc ci w wyróżnieniu się na tle konkurencji.
  • Wszystkie informacje podawane w dokumentach aplikacyjnych powinny mieć związek z pracą.
  • Użyj dodatkowych sekcji, aby pokazać swoje unikatowe osiągnięcia, kompetencje i kwalifikacje.
  • Dokumenty aplikacyjne powinny mieć aktualną klauzulę przetwarzania danych osobowych. Jej brak sprawi, że pracodawca nie będzie mógł użyć twoich dokumentów w procesie rekrutacyjnym.

Nie czekaj dłużej! Sięgnij po nasze wzory i stwórz idealne CV, które pomoże ci w zdobyciu pracy marzeń! Odwiedź naszą stronę i dowiedz się więcej na temat poszukiwania pracy. Pracujesz jako operator wózka widłowego? Sprawdź nasz artykuł na temat profesjonalnego CV tutaj.

Najczęściej zadawane pytania

List motywacyjny magazyniera – czy jest potrzebny?

Dołączenie listu motywacyjnego do CV jest konieczne, jeżeli pracodawca wprost o niego prosi w ogłoszeniu o pracę. Eksperci radzą jednak, by do podania dołączyć list motywacyjny nawet jeżeli nie ma o nim informacji w ofercie pracy. Dzięki temu dajesz sobie dodatkową przestrzeń, w której możesz zaprezentować się jako idealny, ambitny kandydat i sprawić dobre wrażenie na pracodawcy.

W jak sposób szablony CV pomagają w napisaniu podania?

Idealne CV to takie, które ma wszystkie niezbędne i dodatkowe sekcje przedstawione w estetyczny sposób. Do napisania dobrego CV potrzeba czasu i pewnych umiejętności. Tworzenie podania od zera zajęłoby mnóstwo czasu.

Sięgając po wzór CV, masz pewność, że w twoim życiorysie niczego nie zabraknie. Ponadto, nasze szablony zostały stworzone przez ekspertów, dzięki czemu masz pewność, że twoja aplikacja będzie wyglądała profesjonalnie i estetycznie.

Zajrzyj na naszą stronę, aby odkryć najlepsze CV dla magazynierów!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV