Pamiętaj, że aby znaleźć pracę, w swoim CV lakiernik musi umieścić wszystkie niezbędne informacje, a także zrobić wszystko, aby wyróżnić się na tle innych kandydatów aplikujących o pracę w warsztacie samochodowym.

Lakiernik samochodowy wykonuje bardzo precyzyjną pracę. Jego działania wpływają na wygląd całego samochodu. Podobnie jest z CV: jego detale tworzą całość, która ma zachwycić potencjalnego pracodawcę. Każda jego część jest niezwykle istotna i trzeba jej poświęcić wystarczająco dużo uwagi, aby całość prezentowała się nieskazitelnie.

Jesteśmy ekspertami ds. tworzenia CV. Pomożemy ci także znaleźć odpowiedni wzór listu motywacyjnego. Jeżeli więc nie wiesz, jak zabrać się za pisanie wzoru curriculum, nie martw się! Pomożemy ci stworzyć idealne CV.

W tym artykule znajdziesz praktyczne porady na temat tego, jak zacząć pisanie podania o pracę od zera. Dowiesz się także, jak uwypuklić swoje zalety i nieco ukryć wady, a także jak poprawnie zapisać swoje doświadczenie zawodowe, nawet jeżeli dopiero zaczynasz pracę jako lakiernik samochodowy.

Skorzystaj z naszych wzorów CV lakiernika samochodowego i szablonów listów, aby ułatwić sobie zadanie.

Przykładowe CV – lakiernik samochodowy

Robert Nowak

robert.nowak@gmail.com

787 122 876

Przemyśl

Podsumowanie zawodowe

Ukończyłem Technikum Samochodowe w Warszawie. Posiadam 5-letnie doświadczenie jako lakiernik samochodowy. W Salonie XYZ współpracowałem z 20-osobowym zespołem lakierników i mechaników. Posiadam doskonałe wyczucie estetyki, czego potwierdzeniem jest zdobyta przeze mnie nagroda “Lakiernik Samochodowy Roku”.

Doświadczenie zawodowe

Lakiernik Samochodowy

Salon samochodowy XYZ

2018-2021

 • Przeprowadzałem prace wstępne.
 • Wykonywałem pracę w kabinach lakierniczych.
 • Współpracowałem z 20-osobowym zespołem.
 • 100% moich zleceń została wykonanych na czas.

Wykształcenie

Technikum Samochodowe w Warszawie

2010-2014

 • Otrzymałem wyróżnienie za najwyższą średnią.
 • Ukończyłem dodatkowy, 30-godzinny kurs z zakresu naprawiania karoserii i lakiernictwa.

Umiejętności:

 • Naprawa samochodów
 • Obsługa specjalistycznych urządzeń
 • Obsługa kabin lakierniczych
 • Obsługa komputera
 • Prawo jazdy kategoria B
 • Punktualność
 • Łatwość w komunikacji
 • Negocjowanie stawek

Fakty

Oto kilka faktów na temat pracy na stanowisku lakiernika samochodowego:

 • Według danych przedstawionych na stronie pl lakiernik samochodowy otrzymuje średnio 4 440 złotych brutto miesięcznie💰
 • Zaledwie 1% lakierników samochodowych to kobiety.
 • Na zarobki lakiernika samochodowego ma wpływ miejsce zamieszkania, wykształcenie, a także staż pracy.

Jak napisać CV lakiernika samochodowego?

Pamiętaj, że CV to jeden z ważniejszych dokumentów podczas ubiegania się o pracę. Pisząc swoje CV, lakiernik samochodowy musi pamiętać, że dobre podanie o pracę ma wpływ nie tylko na możliwość zatrudnienia, ale także na pensję, która zostanie mu zaproponowana.

Aby stworzyć idealne podanie o pracę, sięgnij po przykładowe CV i kreator życiorysów, które pomogą ci napisać perfekcyjną aplikację. Pamiętaj, że każda sekcja zawarta w życiorysie zawodowym musi zawierać tylko i wyłącznie informacje, które są związane z posadą, o którą się starasz. Muszą one być zwięzłe, ale także przedstawione w interesujący sposób.

👇W niniejszym paragrafie przedstawiamy najważniejsze części CV.

Perfekcyjna konstrukcja

Lakiernik samochodowy pracuje w trudnych warunkach. Częsty kontakt z chemikaliami może wpływać na zdrowie osób pracujących w tym sektorze. Mimo to, wiele osób decyduje się na tę pracę ze względu na swoje zamiłowanie do samochodów. Aplikując o pracę w branży, musisz więc być gotowy na sporą konkurencję na rynku pracy.

💡Fakt: Na każde CV rekruterzy poświęcają około 6 sekund. To bardzo mało czasu, a więc musisz zrobić wszystko, aby zatrzymać ich uwagę na nieco dłużej.

Podczas pisania swojego CV lakiernik samochodowy nie może zapomnieć o następujących częściach życiorysu: nagłówek, w którym kandydat przedstawi swoje dane kontaktowe, podsumowanie życiorysu/ profil zawodowy, gdzie w zwięzły sposób zostaną opisane najważniejsze kwalifikacje i osiągnięcia, sekcje z doświadczeniem zawodowym, wykształceniem i umiejętnościami. Aby jeszcze bardziej wyróżnić się na tle innych kandydatów, pamiętaj o dodaniu sekcji dodatkowych, na przykład zaprezentuj swoje umiejętności informatyczne, znajomość języków obcych, dodatkowe kursy itd.

W tym artykule dokładnie omówimy każdą z wymienionych części, ale najpierw przyjrzyjmy się możliwym formatom CV. Lakiernik samochodowy powinien wybrać taki, który odpowiada jego preferencjom i doświadczeniu.

Jaki format powinien mieć profesjonalny wzór CV lakiernika samochodowego?

Istnieją trzy ogólnie przyjęte formaty życiorysów zawodowych. Oto one:

 • Format chronologiczny

To najpopularniejszy format życiorysu. Najważniejsze są w nim doświadczenie zawodowe i wykształcenie.

📌Użycie odwróconego porządku chronologicznego, czyli przedstawienie swoich osiągnięć od najnowszych do najstarszych to idealny pomysł. W ten sposób pracodawca w pierwszej kolejności zauważy doświadczenie najbardziej adekwatne do stanowiska, o które się starasz.

Dla kogo?

Taki format zaleca się osobom z dużym i średnim doświadczeniem zawodowym, a także początkującym kandydatom, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenie w postaci stażu, praktyk lub wolontariatu.

 • Format funkcjonalny

Funkcjonalny wzór CV pozwala nieco ukryć “braki” w historii zawodowej. Zamiast doświadczenia podkreśla bowiem umiejętności.

Dla kogo?

To idealny wzór CV dla początkujących w branży.

 

 • Format mieszany

To połączenie dwóch wcześniej wymienionych formatów.

Dla kogo?

Eksperci ds. zatrudnienia radzą, by po ten format życiorysu sięgali tylko ci kandydaci, którzy mają bardzo pokaźną historię zatrudnienia.

📌Sięgnij po taki wzór CV, który ma format odpowiadający twojemu doświadczeniu.

Jak stworzyć nagłówek z danymi kontaktowymi?

Nagłówek to najkrótsza i relatywnie najłatwiejsza do napisania część życiorysu. Należy jednak pamiętać, że jest to sekcja kluczowa w procesie rekrutacji, poświęć jej więc wystarczająco uwagi.

Ta sekcja musi znaleźć się na samej górze curriculum vitae. Nie ma określonej kolejności, w której musisz wymienić swoje dane kontaktowe, ale twoje imię i nazwisko powinno być na górze. Dodatkowo pogrub je lub użyj nieco większej czcionki, aby je wyróżnić.

⚠️Przed wysłaniem życiorysu zawodowego sprawdź, czy wszystkie dane są aktualne oraz czy informacje nie mają literówek. W przypadku błędu nawet jeżeli jesteś idealnym kandydatem, pracodawca nie będzie się mógł się z tobą skontaktować, a ty w efekcie stracisz szansę na zatrudnienie.

Poprawny i niepoprawny przykład nagłówka w curriculum vitae dla lakiernika

CORRECT

Poprawnie:

Bartosz Kowal

898 138 232

bartosz.kowal123@gmail.com

Rzeszów

INCORRECT

Niepoprawnie:

Bartuś Kowal

656kowal92twojegolosu@buziaczki.pl

767768 212 domowy: 121212133  nr2 99898989

Adres: Ul. Łagodna 112

Spójrz na pierwszy przykład. Jest on bardzo czytelny. Od razu widać wszystkie dane. Pogrubione imię i nazwisko sprawi, że rekruter być może je lepiej zapamięta.

Drugi przykład jest chaotyczny. Trudno odczytać dane kontaktowe. Zdecydowanie zostało w nim zawarte zbyt wiele informacji. Wystarczy jeden telefon kontaktowy, pod którym będziesz osiągalny. Postaraj się także oddzielić kolejne trzy cyfry w numerze spacją. W ten sposób rekruter z łatwością odczyta numer.

Adres e-mail zawiera uporządkowane liczby, a także profesjonalne zwroty, które sprawią, że rekruter nie potraktuje kandydata poważnie.

🎁Według ekspertów najlepiej jest stworzyć adres e-mail składający się z twojego imienia i nazwiska. Możesz dodać do niego liczby, ale muszą one znaleźć się na początku lub końcu adresu i nie być chaotyczne.

Zdjęcie w CV – tak czy nie?

Podczas tworzenia curriculum vitae wiele osób zastanawia się, czy powinno dodawać do niego zdjęcie. W niektórych krajach dodawanie zdjęć w CV to stara praktyka. Obecnie kandydaci umieszczając zdjęcie w CV, mogą zostać od razu odrzuceni.

Jak więc sytuacja wygląda w Polsce? Jeżeli w ogłoszeniu o pracę, rekruter prosi o życiorys zawodowy ze zdjęciem, dołącz go do swojego podania. Jeżeli jednak nie ma o tym słowa, lepiej jest je pominąć.

Pamiętaj, że według obecnego prawa, pracodawca w teorii nie może zdyskwalifikować kandydata za brak zdjęcia w CV.

📌Porada: Do odpowiedniego wzoru curriculum vitae bez problemu wgrasz zdjęcie.

⚠️Fotografia, którą dodajesz do życiorysu, musi wyglądać profesjonalnie. Nie dodawaj więc zdjęć z imprezy, wakacji czy selfie. Zamiast tego postaw na klasyczny portret na gładkim tle. Nie zapomnij też, aby ubrać schludny strój.

Lakiernik samochodowy – wzór curriculum z doświadczeniem

Ubiegając się o stanowisko, lakiernik samochodowy nie może zapomnieć o sekcji z doświadczeniem. Niemal każdy przykładowy wzór CV zawiera tę część. Nic zresztą dziwnego, ponieważ doświadczenie odgrywa kluczową rolę podczas procesów rekrutacyjnych.

🎁To, jak przedstawisz swoją historię zawodową, może mieć także wpływ na zarobki, które zaproponuje ci pracodawca.

Opisując doświadczenie w CV, nie zapomnij, aby wymienić następujące informacje przy każdym stanowisku pracy:

 • Tytuł zawodowy (np. stażysta, starszy lakiernik)
 • Nazwa firmy, w której pracowałeś
 • Okres zatrudnienia

📌Możesz mieć pewność, że niemal każdy kandydat doda te informacje do swojego CV. Aby się wyróżnić, profesjonalne CV online i papierowe powinno zawierać także informacje o twoich najważniejszych osiągnięciach oraz obowiązkach.

Twoje CV ma ograniczoną przestrzeń. Pamiętaj więc, że dokument CV i list motywacyjny powinny zawierać tylko informacje, które są adekwatne i istotne dla pracy, o którą się starasz.

Starszy lakiernik samochodowy

Warsztat XYZ w Płocku

2018-2020

 • Przygotowywałem pojazdy, wykonując prace wstępne, takie jak wygładzanie nadwozia i malowanie podkładowe.
 • Wykonywałem powierzone mi zadania dokładnie i precyzyjnie, dzięki czemu zadowolenie moich klientów nieustannie utrzymuje się na poziomie ponad 90%.
 • Szkoliłem 10 stażystów.

📌 Aby zainteresować pracodawcę opisem doświadczenia, warto dodać dane liczbowe. W ten sposób przyszły szef może odnieść twoje mierzalne osiągnięcia do tego, co jesteś w stanie zaoferować firmie.

Stwórz CV bez doświadczenia

Osoby, które zaczynają przygodę na rynku pracy, często nie wiedzą, co wpisać w tę sekcję. Jako początkujący kandydat możesz nawet myśleć, że powinieneś zostawić ją pustą. To błąd! Wykorzystaj tę część na swoją korzyść.

Nawet osoby, które stoją na szczycie w branży, kiedyś od czegoś zaczynały. Nie zniechęcaj się! Pomyśl o swoich stażach i praktykach zawodowych, a nawet wolontariatach. To właśnie podczas nich zdobywałeś swoje pierwsze pakrtyczne doświadczenie.

Osoby, które uczyły się w szkołach zawodowych lub technikach, z pewnością musiały odbyć określoną liczbę godzin zajęć praktycznych. To właśnie ich możesz użyć, aby napisać profesjonalny wzór CV nawet bez dużego doświadczenia.

⚠️CV ma przekonać pracodawcę, że to właśnie ty jesteś idealnym kandydatem. Nie wpisuj więc w sekcję z doświadczeniem słowa “brak”. Nie podkreślaj tego, czego nie masz, lecz skup się na swoich osiągnięciach i przedstaw je w jak najciekawszy sposób.

Zobacz przykładowe CV lakiernika z małym doświadczeniem poniżej:

Stażysta

Warsztat XYZ

Ełk

2020-2021

 • Pomagałem starszym lakiernikom w codziennych zajęciach, w tym w wygładzaniu karoserii.
 • Nakładałem podkład i szlifowałem samochody, przygotowując je do dalszych pracy.

Jeżeli jesteś początkującym kandydatem, zajrzyj na naszą stronę i sprawdź wzór CV absolwenta, aby dowiedzieć się więcej na temat tworzenia pierwszego podania o pracę.

Edukacja: jak zaprezentować swoje wykształcenie w CV?

Lakiernik samochodowy musi mieć przede wszystkim odpowiednie doświadczenie, jednak niektórzy pracodawcy zwracają także uwagę na ukończone przez kandydata szkoły. Lakiernicy zazwyczaj kończą technikum samochodowe lub szkołę zawodową. Profesjonalne curriculum musi zawierać informację o twojej edukacji.

Przykłady

Wykształcenie

Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Poznaniu

Profil Samochodowy

2010-2013

 • Zdałem egzamin potwierdzający umiejętności potrzebne do wykonywania zawodu.
 • Otrzymałem wyróżnienie dla najlepszych uczniów.
 • Ukończyłem praktyki jako stażysta lakiernik samochodowy w serwisie XYZ.

📌W CV osoba, która ma spore doświadczenie praktyczne, nie musi tak dokładnie opisywać swojego wykształcenia. Takie szczegóły i podkreślenie własnych osiągnięć jest jednak idealnym pomysłem dla początkujących kandydatów. Potencjalny szef z pewnością doceni ambitnych kandydatów.

🎁 Zawsze podawaj tylko najwyższy stopień edukacji. Np. jeżeli ukończyłeś technikum, nie musisz podawać szkoły podstawowej czy gimnazjum. Wyjątkiem będzie sytuacja, kiedy np. ukończyłeś studia niezwiązane z lakiernictwem, a masz szkołę zawodową uprawniającą cię do wykonywania zawodu. Wówczas wspomnij o obu szkołach.

Umiejętności w życiorysie lakiernika

Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o pracę w prywatnych warsztatach lakiernictwa, w serwisach samochodowych, czy w dużej fabryce – twoje CV musi mieć sekcję z umiejętnościami. Niemal każdy gotowy wzór CV ją zawiera. Jest ona bowiem kluczowa w procesie rekrutacji.

Dzięki tej sekcji możesz pokazać pracodawcy, co potrafisz. Ta część życiorysu jest także niezbędna do tego, aby przejść wstępną selekcję systemów śledzenia kandydatów, czyli specjalnych programów, które weryfikują i odrzucają te CV i listy motywacyjne, które nie zawierają odpowiednich słów kluczowych.

Pamiętaj, że słowa kluczowe są łatwe do odszukania. Wystarczy dokładnie przeczytać ofertę pracy i znaleźć umiejętności i kompetencje, które są wymagane od kandydatów. To właśnie one powinny znaleźć się w swoim CV.

📌Zarówno CV, jak i list motywacyjny powinny zawierać słowa kluczowe. W innym razie oba dokumenty mogą zostać odrzucone.

Nawet jeżeli czujesz pokusę, żeby wypisać te umiejętności, których faktycznie nie masz, nie rób tego. Pracodawca szybko zweryfikuje twoje umiejętności podczas pracy. Jeżeli nawet uda ci się przejść proces eliminacji i zostać zatrudnionym, pracodawca może zauważyć, że kłamałeś w swoim CV podczas rekrutacji. Wówczas możesz zostać zwolniony, a także otrzymać bardzo złe referencje.

👇 Poniżej znajdziesz twarde i miękkie umiejętności, które mogą ci się przydać do pracy jako lakiernik samochodowy.

Umiejętności twarde:

Dokładny lakiernik samochodowy z pewnością sprawdzi się w pracy, jeżeli będzie miał odpowiednie umiejętności twarde. Bez nich wykonywanie konkretnego zawodu może być niemożliwe.

📌Zarówno CV, jak i list motywacyjny powinny zawierać słowa kluczowe. W innym razie oba dokumenty mogą zostać odrzucone.

Umiejętności twarde dla lakiernika:

 • Umiejętność interpretacji dokumentacji technicznej
 • Obsługa kabin lakierniczych
 • Malowanie podkładowe
 • Obsługa pistoletu pneumatycznego
 • Prace blacharskie
 • Prawo jazdy kat. B

Kompetencje miękkie

W pracy lakiernika najbardziej liczą się umiejętności twarde. Mimo to możesz być pewien, że pracodawcy spojrzy też na twoje umiejętności miękkie. Są one przydatne podczas pracy z innymi, a także dają pewność, że będziesz w stanie wykonywać powierzoną pracę w odpowiedni sposób.

Oto niektóre z nich:

 • Zdolność do pracy pod presją czasu,
 • Odporność na stres,
 • Dokładność,
 • Praca w zespole,
 • Przywództwo,
 • Staranność,
 • Komunikatywność,
 • Pozytywne nastawienie.

Podsumowanie życiorysu

Profil zawodowy, czy też podsumowanie życiorysu nieczęsto pojawia się w polskich CV, a to doskonały sposób na to, by wyróżnić się na tle konkurencji. Przejrzyj wzory CV i wybierz taki, który zawiera tę część.

Musi się ona składać z kilku krótkich, ale dobitnych zdań, w których opiszesz swoje najważniejsze osiągnięcia i doświadczenie zawodowe. Musi znaleźć się na samej górze życiorysu, zaraz pod nagłówkiem, aby przyciągnąć uwagę rekruterów. Profil zawodowy może wyróżnić cię na tle innych osób, nawet tych, które mają znacznie bardziej pokaźny dorobek zawodowy.

📌Początkujący kandydaci, zamiast pisać profil zawodowy, powinni przedstawić swoje cele zawodowe.

Spójrz na poniższe przykłady:

CORRECT

Poprawny

Ukończyłem Szkołę zawodową o profilu samochodowym z wyróżnieniem. Mam ponad 7 lat doświadczenia jako lakiernik samochodowy. 95% klientów jest zadowolonych z moich usług, co zaowocowało 80% wzrostem przychodów w salonie XYZ.

INCORRECT

Niepoprawne

Doświadczony pracownik serwisu szuka pracy w Waszej firmie.

Poprawny przykład zawiera krótkie zdania, które jednak są wypełnione ważnymi informacjami. Dodatkowo kandydat użył danych liczbowych, aby potwierdzić swoje najważniejsze osiągnięcia, które pracodawca może odnieść do własnej firmy.

Błędny przykład jest za krótki, nie zawiera żadnych informacji, które potwierdzałyby jakiekolwiek osiągnięcia kandydata.

🎁Według ekspertów najlepiej jest napisać tę sekcję życiorysu na samym końcu. W ten sposób możesz spojrzeć na swoje osiągnięcia i doświadczenia świeżym okiem.

Dodatkowe sekcje w życiorysie – odmień oblicze CV

Aplikując o pracę lakiernika, możesz spodziewać się sporej konkurencji. Wyróżnij się na tle innych, rozwijając nieco bardziej swoje CV.

Znajdź gotowy wzór CV, który zawiera dodatkowe sekcje. To idealny sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnego szefa i wyszczególnienie swoich specjalnych umiejętności.

Oto przykładowe sekcje, które warto umieścić w życiorysie zawodowym:

 • Języki obce,
 • Ukończone szkolenia,
 • Zainteresowania,
 • Umiejętności informatyczne.

🎁Idealne CV to takie, w którym wszystkie informacje mają związek ze stanowiskiem, o jakie się ubiegasz. Nie wypisuj wszystkich danych o sobie, ale wybierz te, które są adekwatne do pracy i które mogą zaimponować twojemu pracodawcy.

Znajomość języków obcych

Według badań rynku pracy osoby znające języki obce, mogą łatwiej znaleźć pracę, a także liczyć na większe zarobki. Jeżeli ubiegasz się o pracę w międzynarodowym warsztacie, pracodawca może wręcz wymagać znajomości konkretnego języka.

Jeżeli znasz dodatkowe języki, zawsze wspomnij o tym w swoim CV. Możesz to zrobić w sekcji z umiejętnościami, jeżeli nie jest to kompetencja wymagana do pracy. Jeśli jednak pracodawca wymienił znajomość języka w wymaganiach od kandydatów lub jeżeli ubiegasz się o stanowisko w międzynarodowej firmie, stwórz osobną sekcję.

Dobrze jest potwierdzić znajomość języków odpowiednim certyfikatem. Nasze wzory CV pozwolą ci stworzyć tę sekcję w łatwy sposób i będzie ona wizualnie atrakcyjna. Chcesz wiedzieć więcej o dodawaniu języków do życiorysu? Przeczytaj ten artykuł.

Hobby

W swoim życiorysie możesz także wspomnieć o swoich zainteresowaniach. Pamiętaj jednak, że muszą się odnosić do pracy. Jeżeli interesujesz się nowościami motoryzacyjnymi – to świetnie! Jeżeli pracodawca oczekuje od pracownika częstych podróży służbowych, możesz wspomnieć o swojej pasji do odkrywania nowych miejsc.

Idealny życiorys – co jeszcze zrobić?

Pamiętaj o poniższych wskazówkach

CORRECT
 • W naszym kreatorze CV znajdziesz przykłady życiorysów zawodowych, które pomogą ci stworzyć podanie w mgnieniu oka. Będziesz także mieć pewność, że nie pominąłeś żadnej istotnej kwestii.
 • Dodanie listu motywacyjnego zwiększy twoje szanse na zatrudnienie.
 • Wysłanie CV lub listu motywacyjnego z błędem może sprawić, że twoja aplikacja zostanie odrzucona. Sprawdź wszystkie dokumenty pod kątem błędów, zanim wyślesz je do pracodawcy.

⚠️Precyzja jest bardzo ważna w pracy lakiernika. Upewnij się więc, że twój życiorys zawodowy i list motywacyjny nie ma ani jednej literówki czy też błędu ortograficznego. Przy dużej konkurencji nawet najmniejsza pomyłka może sprawić, że pracodawca odrzuci twoją kandydaturę.

Idealne podanie dla lakiernika samochodowego

Oto najważniejsze rzeczy, o których musisz pamiętać:

 1. Wybierz generator listu motywacyjnego i wzory CV, aby nie zapomnieć o żadnej ważnej części dokumentów aplikacyjnych.
 2. Napisz podsumowanie zawodowe, aby się wyróżnić.
 3. Podkreśl wyjątkowe osiągnięcia i umiejętności np. językowe w dodatkowych sekcjach życiorysu.
 4. Napisz list motywacyjny, aby lepiej przedstawić swoje umiejętności.
 5. W dokumentach aplikacyjnych podawaj tylko te informacje, które są ważne dla pracy, o którą się starasz.
 6. Dodaj klauzulę o przetwarzaniu danych osobowych, aby móc uczestniczyć w procesie rekrutacji.

Zajrzyj na naszą stronę i odkryj najlepsze szablony życiorysów. Znajdziesz tam też różne porady na temat kariery zawodowej, a także praktyczne porady na temat tego, jak napisać profesjonalne CV mechanika i lakiernika samochodowego.

FAQ

List motywacyjny – lakiernik samochodowy: czy rzeczywiście jest potrzebny?

List motywacyjny to dodatkowy dokument, w którym możesz zaimponować pracodawcy. Warto dołączyć go do aplikacji, nawet jeżeli pracodawca o niego nie prosi. Dzięki niemu będziesz mógł dokładniej się przedstawić, a także wyróżnić na tle konkurencji.

Jeżeli pracodawca prosi o list motywacyjny w ogłoszeniu o pracę, jest on niezbędny. Jeśli jednak nie poproszono o niego dosłownie, wysyłając list, wyróżnisz się na tle innych kandydatów. Takie zachowanie pokaże potencjalnemu szefowi, że jesteś ambitnym kandydatem, który potrafi wziąć sprawy w swoje ręce i jest gotowy zrobić nieco więcej niż to, co się od niego wymaga.

Czy muszę ukończyć technikum samochodowe, aby pracować jako lakiernik samochodowy?

Ukończenie szkoły zawodowej lub technikum to najlepszy sposób na zdobycie pracy mechanika. Obie szkoły kończą się egzaminem czeladniczym, dzięki czemu taki kandydat ma oficjalny dokument potwierdzający jego umiejętności.

Choć ukończenie specjalnej szkoły zdecydowanie będzie plusem dla pracodawcy, nie zawsze jest to warunek konieczny. O pracę lakiernika samochodowego mogą ubiegać się inne osoby, które ukończyły gimnazjum lub szkołę podstawową i specjalny kurs zawodowy.

Odwiedź naszą stronę i odkryj najlepsze wzory CV w Internecie!