Napisz profesjonalne CV informatyka – kompletny przewodnik

Jeżeli nie masz doświadczenia w pisaniu CV albo wysłałeś już kilka podań, a nie otrzymałeś odpowiedzi – jesteś w dobrym miejscu. Nawet informatycy z doskonałym doświadczeniem zawodowym mogą mieć problem z zaprezentowaniem swoich kwalifikacji i zaimponowaniem pracodawcy.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Wzór CV – informatyk

Karol Konieczny
Informatyk
Poznań
123 765 656
karol.konieczny@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Od ponad sześciu lat pracuję jako informatyk w branży finansowej. Do moich głównych obowiązków należy administracja bazami danych w MS SQ i Oracle. Dzięki moim umiejętnościom zoptymalizowałem wydajność pracy firmy o 27% w skali roku. Dodatkowo rozwiązywałem problemy informatyczne pracowników firmy ze 100% efektywnością.

Doświadczenie

Informatyk – analityk danych
Firma XYZ
2015-2021

  • Monitorowałem pracę systemów IT, zapewniając ich ciągłe funkcjonowanie.
  • Wdrażałem nowe wersje oprogramowania, zwiększając efektywność pracy o 17%.
  • Tworzyłem bazy danych w Oracle i MS SQ.
  • Zoptymalizowałem procesy zarządzania bazami danych, dzięki czemu efektywność pracowników wzrosła średnio o 27%.


Wykształcenie

Informatyka
Politechnika Poznańska

2012-2015

Umiejętności

  • Znajomość Windows Server
  • Znajomość MS SQL
  • Administracja baz danych w Oracle
  • Skrypty SQL, cmd, bat, vbs
  • Przykładanie wagi do szczegółów
  • Komunikatywność
  • Umiejętność pracy pod presją

Praca informatyka jest bardzo ciekawa i wiąże się z dobrymi zarobkami. Na rynku panują braki kadrowe, dzięki czemu osoby z branży mogą otrzymać lepsze warunki zatrudnienia. Spraw, by pracodawca uznał, że jesteś najlepszym kandydatem, a także zaimponuj mu swoim wyjątkowym CV, dzięki któremu będziesz mógł negocjować lepszą pensję.

Dobrze napisane CV informatyka to klucz do sukcesu. W tym artykule znajdziesz instrukcje, jak krok po kroku stworzyć perfekcyjne podanie. Są one przedstawione za pomocą przykładów, dzięki którym lepiej zrozumiesz to, jak powinno wyglądać twoje CV. Skorzystaj z naszego kreatora CV, aby stworzenie dokumentów aplikacyjnych stało się dla ciebie jeszcze łatwiejsze.

📌To wzór CV informatyka dla kandydatów z dużym doświadczeniem. Pod koniec tego artykułu znajdziesz wzór CV dla informatyka bez doświadczenia zawodowego.

Fakty dotyczące pracy na stanowisku informatyka

Poznaj kilka faktów na temat pracy w branży IT:

  • Według Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, informatyk na stanowisku ogólnym zarabia średnio 5 210 złotych brutto miesięcznie.
  • Zaledwie 5% osób zatrudnionych w branży IT to kobiety.
  • Zarobki zależą od wykształcenia, stażu pracy, a także miejsca pracy.
  • Na wysokość pensji wpływ ma także specjalizacja informatyka, a także branża, w której pracuje.

Z czego składa się życiorys zawodowy i gdzie powinny się znaleźć jego poszczególne elementy?

Istnieje wiele firm, z wielu różnych branż, które poszukują specjalistów z dziedziny informatyki. Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o pracę na stanowisku Junior Java Developer, specjalisty ds. programowania, czy też eksperta ds. sieci w międzynarodowej firmie, musisz napisać wyróżniające się CV. Choć z odpowiednim wykształceniem nietrudno o pracę w branży, to jednak z pewnością chcesz otrzymać jak najlepsze wynagrodzenie i warunki zatrudnienia. Sięgnij po nasze szablony i przykładowe podania, aby napisać CV informatyka, które zachwyci potencjalnego pracodawcę.

Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać, tworząc CV programisty, analityka danych czy sieciowca:

  • Celem CV jest przedstawienie swoich zalet i “ukrycie” braków. Sięgnij po taki układ CV, który będzie odpowiadał twojemu doświadczeniu.
  • Zanim wyślesz dokumenty aplikacyjne, CV i list motywacyjny, koniecznie je spersonalizuj. Dzięki temu pokażesz, że zależy ci na tej właśnie pracy, w tej konkretnej firmie. Spersonalizowane podania robią wrażenie na pracodawcy.
  • Wzór CV pomoże ci w umieszczeniu wszystkich części podania w odpowiednim miejscu w estetyczny sposób.
⚠️ Rekruterzy poświęcają zaledwie 6-10 sekund na każde CV. Twoim zadaniem jest stworzenie takiego podania, które przykuje ich uwagę na znacznie dłużej i zachęci ich do głębszego zapoznania się z twoją kandydaturą.


cv informatyka

Tych elementów CV informatyk nie może pominąć

Nawet w branży informatycznej, gdzie panują niedobory kadrowe, nikt nie spojrzy przychylnie na CV, w którym brakuje najważniejszych informacji. Upewnij się więc, że w swoim podaniu zawarłeś wszystkie najistotniejsze części. Są to:

  • Nagłówek, w którym przedstawiasz swoje dane kontaktowe,
  • Sekcja z doświadczeniem,
  • Sekcja z umiejętnościami,
  • Wykształcenie.

Możesz mieć pewność, że te sekcje znajdą się w niemal każdym CV. Aby się wyróżnić, dodaj podsumowanie zawodowe, w którym opiszesz swoje najważniejsze osiągnięcia i doświadczenie. Dobrym sposobem na sprawienie świetnego wrażenia jest także dodanie dodatkowych sekcji, na przykład takich, w których znajdą się informacje na temat ukończonych kursów, znajomości języków obcych, twoich zainteresowań, etc.

W dalszej części artykułu znajdziesz omówienie każdej z tej sekcji. Zanim jednak do niego przejdziemy, spójrzmy na to, jaki format CV informatyk powinien wybrać.

Profesjonalne CV informatyka – jaki format wybrać

To, jaki format wybierzesz, powinno zależeć od poziomu twojego doświadczenia. Możesz wybrać spośród trzech formatów:

Format chronologiczny

Ten układ jest najbardziej popularny. Rozpoznają go z łatwością niemal wszyscy pracodawcy. Główną rolę gra tutaj doświadczenie zawodowe. Umiejętności pojawiają się w następnej kolejności. Taki format polecany jest osobom ze średnim i dużym doświadczeniem, choć ze względu na jego popularność, może się także sprawdzić w przypadku kandydatów, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenie w postaci stażu czy praktyk zawodowych.

Format funkcjonalny

Taki format będzie idealny dla osób początkujących w branży: świeżo upieczonych absolwentów i tych, którzy chcą się przebranżowić. Na pierwszym miejscu bowiem są tutaj umiejętności kandydata. Dzięki temu, używając tego formatu, możesz ukryć braki w historii zatrudnienia.

Pamiętaj, że taki format może wzbudzić podejrzenia pracodawcy. Jeżeli się na niego zdecydujesz, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym wyjaśniamy krok po kroku w jaki sposób napisać świetne CV funkcjonalne.

Format łączony

To format, na który składają się cechy dwóch poprzednich. Jest on dobry wyłącznie dla kandydatów z bardzo dużą historią zatrudnienia. Przyda się, jeżeli aplikujesz na stanowisko kierownicze.

🎁Eksperci radzą, by swoje doświadczenie i wykształcenie przedstawiać w odwróconym porządku chronologicznym. Oznacza to, że jako pierwsze pojawią się najnowsze informacje, a dopiero potem kolejno wymienisz poprzednie, aż do najstarszych. W ten sposób masz pewność, że pracodawca zobaczy twoje najbardziej adekwatne osiągnięcia jako pierwsze.

🎁Aby ułatwić sobie zadanie, sięgnij po taki wzór CV, który będzie


cv dla informatyka bez doświadczenia

Nagłówek w CV – dlaczego jest tak ważny i jak go stworzyć

Potrzebujesz CV, które przekona rekruterów, że warto zaprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną. Musisz jednak pamiętać, jak ważne jest to, by pracodawca mógł się z tobą w ogóle skontaktować. Dlatego poświęć szczególną uwagę nagłówkowi CV.

Pisanie CV bywa nużące. Niektórzy kandydaci popełniają błąd, bagatelizując niektóre jego części. Bardzo często nagłówek jest traktowany po macoszemu. To jednak jeden z najważniejszych elementów każdego CV.

Po pierwsze, jest to pierwsza rzecz, na którą spojrzy potencjalny pracodawca, musi więc być schludny i dobrze cię prezentować. Po drugie, jeżeli jakiekolwiek informacje będą błędne, możesz bezpowrotnie stracić szansę na rozmowę o pracę, mimo ogromnego wysiłku jaki włożyłeś w to, by napisać profesjonalne CV.

⚠️Zanim wyślesz CV, koniecznie sprawdź, czy adres e-mail nie ma literówek lub czy nie przekręciłeś cyfry w numerze telefonu. Upewnij się, że twoja skrzynka odbiorcza ma nieco wolnego miejsca, aby dotarł do ciebie mail zwrotny od pracodawcy, a także zweryfikuj, czy podany numer telefonu nadal jest aktualny.

Dane kontaktowe kandydata mogą pojawiać się w dowolnej kolejności, ale imię i nazwisko powinno znaleźć się na samej górze.

Poprawny przykład
Katarzyna Las

Programistka

123 565 543

katarzyna.las@gmail.com

Warszawa


Niepoprawny przykład

Katarzyna Las

Programistka

12341331 domowy 13424242 drugi 023420876

1niezła21131laska1212@gmail.com

ul. Strumykowa, Warszawa

Numer domu 14

Polska


W poprawnym przykładzie już na pierwszy rzut oka widać wszystkie dane. Są one podane w przejrzysty sposób, dzięki czemu rekruter nie pominie żadnej informacji. Dobrym pomysłem jest podanie swojego tytułu zawodowego, choć nie jest to warunek konieczny. Wyróżnione imię i nazwisko z pewnością zwrócą uwagę pracodawcy.

Drugi przykład zawiera za dużo danych, przez co jest chaotyczny. Pracodawca może poczuć, że kandydat jest niedbały. Zamiast podawania kilku numerów kontaktowych, podaj jeden, pod którym będziesz dostępny. Dodaj także przerwy pomiędzy zbitki trzech cyfr, aby numer był bardziej czytelny.

Obecnie większość rekrutacji odbywa się online. Nie musisz więc podawać dokładnego adresu domowego – to tylko zabierze cenne miejsce w CV i wprowadzi chaos do dokumentu. Nie podawaj też kraju zamieszkania, chyba że ubiegasz się o pracę za granicą.

Adres e-mail w błędnym przykładzie jest mało czytelny, a do tego zawiera nieprofesjonalny zwrot, który odstraszy potencjalnego szefa. Pamiętaj, że adres e-mail, z którego wysyłasz dokumenty aplikacyjne, musi wyglądać jak profesjonalnie.

📌Eksperci radzą, by w celach rekrutacji i w pracy używać adresu e-mail, składającego się z twojego imienia i nazwiska. Jeżeli taki adres jest już zajęty, możesz dodać kropkę, podkreślnik lub nawet liczby. Pamiętaj jednak, że adres powinien być czytelny na pierwszy rzut oka.

Czy w swoim CV programista, informatyk lub analityk danych powinien umieszczać zdjęcie?

Temat zdjęcia w CV już od jakiegoś czasu wzbudza kontrowersje na rynku pracy. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w niektórych krajach podania ze zdjęciami są od razu odrzucane, w celu uniknięcia oskarżeń o dyskryminację.

W Polsce, według prawa, szef nie może wymagać od kandydatów dodania zdjęcia. Jednak mimo to wielu z nich prosi o nie w ogłoszenie o pracę. W takiej sytuacji lepiej jest dodać fotografię do dokumentów aplikacyjnych.

Kliknij tutaj – z tego artykułu dowiesz się, kiedy warto dodać zdjęcie do CV, a kiedy lepiej tego nie robić.

⚠️Jeżeli zdecydujesz się stworzyć CV ze zdjęciem, pamiętaj, że fotografia będzie niejako twoją wizytówką. Musisz więc wyglądać profesjonalnie i adekwatnie do stanowiska i branży, w której chcesz pracować. Pamiętaj, że selfie czy prywatne zdjęcia nie będą dobrym wyborem. Zamiast tego wykonaj samemu lub u profesjonalnego fotografa portret na gładkim tle. Nie zapomnij o schludnym ubraniu i uczesaniu.

📌Nie musisz tworzyć CV programisty od zera – sięgnij po szablon, który ma możliwość szybkiego wgrania zdjęcia. Nasz kreator CV online pozwoli ci na szybką edycję dokumentu, dzięki czemu zawsze będziesz mógł dodać nowe, lepsze zdjęcie bez żadnego problemu.


Przykłady CV informatyka

Umiejętności w CV programisty/informatyka

Sekcja z umiejętnościami jest bardzo ważna. To dzięki niej pracodawca wie, jakie masz kompetencje. Co więcej, to właśnie dzięki tej sekcji możesz przejść wstępny proces selekcji.

Obecnie na potrzeby rekrutacji firmy wykorzystują systemy śledzenia kandydatów, czyli specjalne programy, które skanują podania i odrzucają te niezawierające słów kluczowych. Na pewno nie chcesz, by twoje podanie trafiło do kosza, zanim znajdzie się na biurku rekrutera. Możesz łatwo tego uniknąć.

Dokładnie przeczytaj ofertę pracy. Znajdziesz tam listę umiejętności wymaganych od kandydatów. To właśnie one będą twoimi słowami kluczowymi.

Zadbaj o to, by umiejętności zawarte w CV brzmiały dokładnie tak samo, jak te w ofercie pracy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że programy odczytają je w poprawny sposób.

📌Jako pierwsze zawsze podawaj te swoje kompetencje, które pojawiły się także w ogłoszeniu o pracę.

⚠️Pamiętaj, że kłamanie w CV jest nie tylko nieetyczne, ale może sprawić, że bezpowrotnie stracisz swoje szanse na zatrudnienie w danej firmie.

Upewnij się, że dodałeś słowa kluczowe zarówno do CV, jak i do listu motywacyjnego.

Umiejętności w CV osoby ubiegającej się o pracę na stanowisku programisty/informatyka

Każda umiejętność, którą podajesz w CV, musi mieć związek z posadą, o którą się ubiegasz. Jeżeli umiesz żonglować, pochwal się tym przed znajomymi, ale nie wspominaj o tym w swoim CV.

Umiejętności twarde

Bez umiejętności twardych wykonywanie pracy na danym stanowisku nie byłoby możliwe. Umiejętności twarde są wyuczone lub zdobyte podczas wykonywania praktycznych obowiązków. Są one kluczowe w pracy informatyka.

Pamiętaj, że każda branża, podobnie jak każdy sektor informatyki, będzie wymagał innego zestawu umiejętności. Koniecznie dostosuj je do ogłoszenia o pracę.

Spójrz na przykłady 👇

Umiejętności twarde w CV programisty:

  • Umiejętności programowania w języku Java
  • C++ (zaawansowany)
  • Programowanie PHP
  • Przygotowywanie skryptów SQL server
  • Administracja baz danych

Aby wyróżnić się na tle innych kandydatów, podziel swoje umiejętności na kilka części:

  • Języki programowania z poziomem znajomości (np. JavaScript, HTML, SQL)
  • Technologie (np. Vagrant, Django, Celery, Phyton)
  • Standardy IT (np. UniTest, Mock)
  • Systemy operacyjne (np. Linux, Windows).

Dzięki temu pokażesz, że jesteś profesjonalnym kandydatem, który posiada wiele umiejętności twardych. Pracodawcy najbardziej lubią konkretnych kandydatów, którzy potrafią w zwięzły sposób przedstawić swoje kompetencje.


szablony cv z informatyki

Umiejętności miękkie

W przypadku pracy informatyka, konkretne umiejętności techniczne są kluczowe. Jednak jeżeli chcesz zdobyć pracę, pisząc CV nie możesz zapomnieć o kompetencjach miękkich. Są to umiejętności, które związane są z cechami charakteru. Pokazują one pracodawcy np. czy sprawdzisz się na stanowisku kierowniczym, czy będziesz umiał pracować samemu, a może lepiej sprawdzisz się w pracy w grupie.

Przykładowe umiejętności miękkie to:

  • Poczucie odpowiedzialności,
  • Dokładność,
  • Łatwość w nawiązywaniu kontaktów,
  • Wysoka kultura osobista,
  • Indywidualizm.

Aby stworzyć sekcję z umiejętnościami w jak najlepszy sposób, koniecznie zajrzyj do tego artykułu.

Doświadczenie zawodowe w branży IT – jak je przedstawić

Zdobyte doświadczenie bardzo często jest kluczem do otrzymania lepszej pracy, a także wyższej pensji. Sekcja z doświadczeniem w CV jest bardzo istotna. Poświęć jej wystarczająco dużo czasu, aby zachwycić pracodawcę i wyróżnić się na tle innych.

Podając swoje doświadczenie zawodowe nie możesz pominąć:

  • Nazwy pracodawcy
  • Nazwy pełnionego stanowiska
  • Czasu trwania zatrudnienia.

Takie informacje pojawią się niemal w każdym CV. Jeżeli jednak chcesz się naprawdę wykazać, koniecznie podaj też swoje najważniejsze osiągnięcia i obowiązki, które wykonywałeś piastując dane stanowisko.

Oto przykłady:

CV informatyka

Informatyk

Firma ABC

2018-2020

  • Implementowałem nowe usługi za pomocą C++, dzięki którym wydajność procesów firmy wzrosła o 15%.
  • Wdrożyłem dwie nowe aplikacje do zarządzania projektami, które pomagają usprawniać codziennie obowiązki.

Doświadczenie w CV początkujących kandydatów

W przypadku branży IT, brak doświadczenia nie zawsze jest duża wadą. Pracodawcy cenią świeżo upieczonych absolwentów, którzy w kreatywny sposób podchodzą do pracy i są gotowi na nowe wyzwania.

Jeżeli ukończyłeś staż zawodowy lub praktyki albo miałeś okazję zrealizować ciekawy projekt, nawet samodzielnie, koniecznie pochwal się tym w swoim CV.

Wolontariusz

Fundacja ITAKA

Marzec 2019 – czerwiec 2019

  • Wykorzystując znajomość języków programowania stworzyłem aplikację dla fundacji.
  • Pomagałem w rozwiązywaniu codziennych problemów z komputerami fundacji.

Jeżeli jesteś świeżo upieczonym absolwentem i chcesz, by twoje CV zachwyciło rekruterów, koniecznie zajrzyj do naszego artykułu na temat pisania podania o pracę przez kandydatów bez doświadczenia zawodowego.

Wykształcenie w CV

W zawodzie programisty, analityka danych czy informatyka z inną specjalizacją bardzo ważne jest wykształcenie. Wyższe wykształcenie informatyczne to dla wielu firm warunek konieczny dla zatrudnienia kandydatów. Mimo to, coraz więcej pracodawców ceni sobie kandydatów-samouków, a także poszukuje technika informatyka, który niekoniecznie ukończył studia.

Niezależnie od tego, czy masz wykształcenie wyższe, techniczne, czy jesteś samoukiem, sekcja z wykształceniem jest konieczna w każdym dobrym CV.

Opisując swoje wykształcenie nie zapomnij wspomnieć o:

  • Tytule naukowym/zawodowym
  • Nazwie uczelni/szkoły
  • Czasie trwania nauki.

Wzór CV programisty/informatyka – sekcja z wykształceniem

Inżynier

Studia informatyczne na wydziale matematyki

Politechnika Krakowska

2012-2016

  • Ukończyłem studia ze średnią 4,9.
  • Byłem przewodniczącym koła naukowego programistów.
  • Przez trzy lata otrzymywałem stypendium rektora dla najlepszych studentów.

Osoby, które pracują na stanowisku informatyka od wielu lat i mają pokaźną historię zatrudnienia, nie muszą tak dokładnie opisywać swojego wykształcenia – w takim wypadku wystarczą tylko podstawowe informacje. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz w branży, warto jest pochwalić się swoimi osiągnięciami zdobytymi w szkole. Dokładniejsze opisanie swoich osiągnięć zainteresuje pracodawcę i pokaże, że jesteś zdolnym i ambitnym kandydatem.

📌W tej części życiorysu zawodowego umieść tylko najwyższy zdobyty szczebel wykształcenia. Jeżeli ukończyłeś studia, nie musisz wspominać o szkole średniej. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy twoje studia nie były związane z informatyką, ale szkoła średnia już tak. Przykładowo, jeżeli zdobyłeś tytuł technika informatyka, a potem ukończyłeś studia polonistyczne, dobrze jest wymienić obie szkoły, aby pracodawca wiedział, że masz podstawy do pracy w branży IT.


szablony cv z informatyki

Podsumowanie zawodowe

Podsumowanie zawodowe to sekcja, która może sprawić, że twoje podanie naprawdę się wyróżni. Choć za granicą profil zawodowy jest bardzo popularny, w Polsce nadal niewielu kandydatów dodaje go do CV.

Czym jest? To kilka zdań, które w ciekawy sposób opisują twoje doświadczenie i najważniejsze osiągnięcia, a także cele związane z karierą. Umieść tę sekcję zaraz pod nagłówkiem, aby przykuć uwagę rekruterów.

📌Podsumowanie życiorysu sprawi, że wyróżnisz się nawet na tle tych kandydatów, którzy mają lepsze doświadczenie lub wykształcenie.

POPRAWNIE 👇

Posiadam pięcioletnie doświadczenie jako programista Java. Stworzone przeze mnie aplikacje pomagają usprawniać codzienne obowiązki, zwiększając przychód firmy ABC o 12%. W Państwa firmie chcę wykorzystać znajomość języka angielskiego i niemieckiego do pracy z międzynarodowymi klientami.


NIEPOPRAWNIE 👇

Pracuję jako programista Java. Chcę zarabiać więcej, więc staram się o nową pracę. Mam duże doświadczenie jako Java Developer.


Z pierwszego podsumowania pracodawca może dowiedzieć się, jakie doświadczenie ma kandydat, czym się specjalizuje, a także, co osiągnął na poprzednim stanowisku. Kandydat wyraził też, jakie ma oczekiwania w stosunku do nowej posady.

W niepoprawnym przykładnie nie ma konkretnych danych. Informacje są zbyt ogólne i z pewnością nie zachęcą rekrutera do dalszego czytania CV. Co więcej, podawanie wyższych zarobków jako motywację do zmiany pracy nie jest dobrym pomysłem.

📌Jeżeli masz taką możliwość, opisując swoje osiągnięcia podaj dane liczbowe. W ten sposób pokażesz pracodawcy, co możesz zaoferować firmie.

Nie masz jeszcze wystarczająco doświadczenia, by stworzyć profil zawodowy lub nadal nie wiesz, jak powinna wyglądać ta sekcja? Zajrzyj do naszego artykułu na temat pisania profilu zawodowego i sekcji z celami zawodowymi.

Dodatkowe sekcje – zaimponuj pracodawcy

Dodanie dodatkowych sekcji do CV sprawi, że twoje CV wyróżni się na tle innych. Możesz tu na przykład przedstawić swoje:

  • Zainteresowania
  • Umiejętności językowe
  • Ukończone kursy
🎁 Każda informacja zawarta w CV musi mieć związek ze stanowiskiem, o które się ubiegasz.

Kursy i szkolenia

Pracodawcy cenią kandydatów, którzy stawiają na rozwój. Branża IT gna do przodu, a ty musisz nadążać za zmianami technologicznymi. Jeżeli tego nie zrobisz, szybko wypadniesz z gry. Przekonaj swojego potencjalnego szefa, że zatrudnienie cię będzie inwestycją na lata, prezentując ukończone szkolenia i pokazując, że stawiasz na rozwój.

Oto przykłady kursów, które mogą zaimponować pracodawcy:

  • Szkolenie z zarządzania projektami IT,
  • Szkolenia z narzędzi IT i metodyki pracy w branży informatycznej,
  • Kurs programowania w języku (wymień nazwę języka i podaj poziom zaawansowania).

Jeżeli szkolenie czy kurs kończyło się egzaminem, wspomnij o zdobytym certyfikacie.

Wzór CV – informatyk bez doświadczenia zawodowego

Karol Lis

Programista

Łódź

123 123 656

karol.lis@gmail.com

Cele zawodowe

Ukończyłem Politechnikę Łódzką na kierunku Informatyka z wyróżnieniem. Moja praca inżynierska dotyczyła tworzenia aplikacji mobilnych współgrających z zegarkami smart watch. Wierzę, że moja zaawansowana znajomość języka programowania, gotowość do działania oraz szczególna uwaga do szczegółów przydadzą się na proponowanym przez państwa stanowisku młodszego inżyniera. Chcę rozwijać swoje umiejętności pod okiem najlepszych ekspertów z branży.

Umiejętności

  • Język programowania Java (średniozaawansowany)
  • Język programowania C++ (zaawansowany)
  • Tworzenie prostych aplikacji mobilnych
  • Przykładanie wagi do szczegółów
  • Gotowość do działania
  • Komunikatywność
  • Umiejętność pracy pod presją

Wykształcenie

Informatyka – inżynier

Politechnika Łódzka

2015-2019

  • Otrzymywałem stypendium rektora dla najlepszych studentów.
  • Ukończyłem studia ze średnią 4,8.
  • Moja praca dyplomowa otrzymała nagrodę w konkursie na prace dyplomowe Politechniki Łódzkiej.

Doświadczenie

Szkoła letnia – tworzenie gier mobilnych

Gdańsk

Lipiec-sierpień 2019

  • Pod okiem specjalistów z branży stworzyłem grę 2D, za którą otrzymałem wyróżnienie.
  • W praktyczny sposób wykorzystywałem język C++, dzięki czemu opanowałem go na poziomie zaawansowanym.

Kursy

  • Wykorzystanie języka Java do programowania aplikacji mobilnych.
  • Opracowywanie i wykorzystywanie dokumentacji technicznej do tworzenia oprogramowania.

Osoby, które pracują w branży IT zarabiają sporo. Prawdą jednak jest, że na o wiele większe zarobki mogą liczyć osoby pracujące za granicą. Jeżeli właśnie to jest twoim celem zawodowym, koniecznie sprawdź nasze porady na temat pisania CV po angielsku i CV po niemiecku.

Podsumowanie artykułu

Wiesz już, w jaki sposób stworzyć przyciągające uwagę CV. Na koniec zebraliśmy kilka ważnych informacji:

  • Skorzystaj z szablonu CV, aby mieć pewność, że twoje podanie ma wszystko, co trzeba.
  • Dodatkowe sekcje pomogą ci przyciągnąć uwagę szefa, ale muszą być związane ze stanowiskiem, o które się ubiegasz.
  • Pamiętaj, że wszystkie dane muszą być aktualne i bezbłędne.
  • Napisz podsumowanie życiorysu, aby wyróżnić się na tle kandydatów z większym doświadczeniem.
  • Nie zapomnij o dodaniu klauzuli o ochronie danych osobowych, aby pracodawca mógł przetwarzać twoje dane w celu prowadzenia rekrutacji.

Skorzystaj z naszych szablonów i wzorów CV, aby stworzyć podanie, które zachwyci rekruterów i zagwarantuje ci zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Szukasz innych wzorów CV? Zajrzyj do naszych przykładów. Znajdziesz tam CV programisty, CV analityka danych i wiele więcej.

Najczęściej zadawane pytania

List motywacyjny informatyka – czy jest konieczny?

List motywacyjny informatyka nie zawsze jest wymagany przez pracodawców. W sytuacji, gdy w ofercie pracy jest o nim mowa, możesz uznać, że to dokument, bez którego twoja aplikacja zostanie odrzucona. Jeżeli jednak pracodawca o nim nie wspomina, nadal warto go dodać do CV.

To doskonały sposób na to, aby pokazać, że zależy ci na tej konkretnej posadzie. List motywacyjny daje ci też dodatkową przestrzeń na zaprezentowanie informacji, na które zabrakło miejsca w CV, a także pokazanie swojej unikatowej osobowości.

Dlaczego warto skorzystać z szablonów CV?

Tworzenie CV od podstaw to bardzo czasochłonny proces. Co więcej, CV musi zawierać wszystkie istotne sekcje, a także być atrakcyjne wizualnie, aby zachwycić pracodawcę. Jeżeli jesteś w tej kwestii amatorem, twój dokument raczej nie przekona pracodawców.

Nasze szablony zostały stworzone przez ekspertów, którzy wiedzą, czego oczekują rekruterzy. Wybierając nasze wzory masz pewność, że nie pominiesz żadnej sekcji, a także, że dokumenty aplikacyjne będą wyglądały atrakcyjne. Pamiętaj też, że list motywacyjny powinien mieć taką samą szatę graficzną co CV, aby aplikacja wyglądała spójnie.

Gotowy na rozpoczęcie kariery marzeń? Sięgnij po nasze wzory CV i napisz idealne podanie już dziś!

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów CV, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV