CV hostessy – kompletny przewodnik

Choć dla wielu osób praca hostessy wydaje się łatwa, wymaga ona konkretnych umiejętności miękkich i wkładu pracy. Aby zdobyć pracę w branży, musisz wyróżnić się na tle innych kandydatek. Z pewnością chcesz też mieć godne warunki zatrudnienia, a także dobrze zarabiać.

Vorming :
Suurus :
Isikupärastatav :
Word (Microsoft)
A4
Tak

Przykładowe CV hostessy

Klara Lis

Hostessa
Warszawa
676 565 545
klara.lis@gmail.com

Profesjonalne podsumowanie

Jestem studentką na Uniwersytecie Warszawskim. Uwielbiam pracę w zespole, dlatego należę do Samorządu Studenckiego. Wielokrotnie pracowałam jako hostessa podczas promocji produktów żywnościowych w supermarketach. Jestem osobą miłą i otwartą, która kocha kontakt z ludźmi, dlatego chcę dołączyć do Państwa zespołu.

Doświadczenie

Hostessa
Supermarket ABC
2019-2020

  • Zachęcałam klientów do spróbowania produktów.
  • Doradzałam w kwestii łączenia smaków.
  • Zachęciłam ponad 78% klientów do zakupu prezentowanego produktu.
  • Osiągnęłam najlepszy wynik sprzedażowy w zespole.


Wykształcenie

Socjologia – licencjat
Uniwersytet Warszawski
2020-obecnie

Umiejętności

  • Prawo jazdy kat. B,
  • Znajomość popularnych produktów kosmetycznych,
  • Umiejętność nawiązywania kontaktów,
  • Wysoka kultura osobista,
  • Umiejętność pracy pod presją,
  • Rzetelność,
  • Duży entuzjazm.

Jako hostessy pracują przede wszystkim młode osoby, które chcą dorobić np. aby móc studiować. Dla niektórych osób jest to jednak ścieżka zawodowa, którą chcą podążać. Niezależnie od tego, do której grupy należysz i tego, gdzie chcesz zdobyć pracę, musisz stworzyć takie CV hostessy, które przyciągnie wzrok rekruterów.

Stworzenie dobrego CV wymaga nieco czasu, ale z naszymi poradami i narzędziami, zadanie to stanie się o wiele prostsze. W tym artykule krok po kroku wyjaśniamy, jakie sekcje powinny znaleźć się w CV oraz jak powinny wyglądać. Możesz mieć pewność, że po przeczytaniu tego artykułu, będziesz wiedziała jak napisać skuteczne CV.

Nasz kreator CV oraz szablony życiorysów zawodowych pomogą ci stworzyć podanie o pracę, które sprawi, że otrzymasz posadę na stanowisku hostessy.

Fakty dotyczące pracy hostess

Oto kilka informacji na temat pracy w branży:

  • Trudno określić średnią zarobków hostess, ponieważ przychód zależy od branży i rodzaju wykonywanej pracy.
  • Najmniej zarabiają hostessy pracujące w dużych sklepach.
  • Większość hostess zatrudnionych jest na podstawie umowy cywilnoprawnej.
  • Hostessy zatrudnione do obsługi bankietów czy konferencji mogą liczyć na stawki między 50 a 100 złotych za godzinę.
  • Najwięcej zarabiają hostessy promujące alkohole.
  • Znajomość języka obcego zwiększa stawki godzinowe.
  • Dla większości hostess ta praca jest dorywcza.
  • Ponieważ praca hostessy często wymaga długiego stania, zazwyczaj w butach na wysokim obcasie, pracownice narażone są na bóle kręgosłupa.

Format i układ CV hostessy

Praca hostessy jest idealna dla osób, które chcą dodatkowo zarobić. Często odbywa się wieczorami i w weekendy, dlatego wiele uczących się osób chce ją zdobyć. Musisz więc liczyć się z konkurencją i stworzyć profesjonalne CV, dzięki któremu pokonasz inne kandydatki. Aby ułatwić sobie zadanie, sięgnij po szablony życiorysów zawodowych.

Tworząc CV, pamiętaj o poniższych radach:

  • Wybierz taki format CV, który pomoże ci podkreślić swoje zalety.
  • Przed wysłaniem życiorysu, spersonalizuj go tak, aby pokazać pracodawcy, że to właśnie pracą z nim jesteś zainteresowana.
  • Do przygotowania CV użyj wzoru, dzięki któremu będziesz miała pewność, że nie pominęłaś żadnej ważnej informacji.
⚠️ Rekruterzy poświęcają każdej aplikacji zaledwie 6 sekund. Spraw, aby ich wzrok zatrzymał się na twoim podaniu na dłużej.

CV hostessy – jaki format wybrać?

Spójrzmy na trzy możliwe formaty, jakich możesz użyć, tworząc swoje podanie:

Format chronologiczny

To najbardziej powszechny układ życiorysu. Główną rolę odgrywa w nim doświadczenie zawodowe. W związku z tym będzie on idealny, jeżeli masz już doświadczenie w pracy hostessy i chcesz zaprezentować je pracodawcy.

Format funkcjonalny

Ten format jest polecany w szczególności osobom, które dopiero zaczynają w branży. Podkreśla on bowiem przede wszystkim umiejętności, a nieco “ukrywa” braki w zatrudnieniu. Ze względu na fakt, że w pracy hostessy najważniejsze są umiejętności miękkie, ten format może być lepszym wyborem, nawet jeżeli masz już za sobą swoje pierwsze doświadczenia w branży.

Format łączony

Ten format to mieszanka dwóch wymienionych powyżej. Używany jest tylko przez bardzo doświadczonych kandydatów, którzy ubiegają się o stanowisko kierownicze. Raczej nie sprawdzi się w przypadku osób, które chcą zdobyć pracę hostessy, jednak jeżeli starasz się zostać menadżerką hostess, być może ten układ będzie dla ciebie idealny.


cv hostessy

🎁Niezależnie od wybranego formatu życiorysu, pamiętaj, aby skorzystać z odwróconego porządku chronologicznego, czyli zapisać swoją edukację i doświadczenie zawodowe od najnowszych do najstarszych stanowisk. Dzięki temu twoje najnowsze osiągnięcia pojawią się jako pierwsze, a ty będziesz miała pewność, że pracodawca ich nie przeoczy.

O jakich elementach CV hostessa nie może zapomnieć?

Istnieje kilka sekcji, które powinny się znaleźć w każdym życiorysie, niezależnie od tego, o jaką posadę się starasz. Pamiętaj, aby twoje CV zaczynało się od nagłówka z danymi osobowymi oraz imieniem i nazwiskiem. W kolejności zależnej od wybranego formatu w twoim życiorysie powinny się także znaleźć sekcje:

  • Wykształcenie,
  • Doświadczenie zawodowe,
  • Umiejętności.

Powyższe sekcje to tylko minimum wymagane od każdej kandydatki. Aby się jednak wyróżnić, stwórz podsumowanie zawodowe, w którym zwięźle opiszesz swoje najlepsze umiejętności, osiągnięcia i plany związane z karierą. Duże znaczenie mają także dodatkowe sekcje, które zaimponują pracodawcy, na przykład znajomość języków obcych, zainteresowania czy ukończone kursy.

Z tego artykułu dowiesz się, jak napisać każdą z tych sekcji. Podaliśmy też przykład każdej z nich, aby twoje zadanie było łatwiejsze.

Jak napisać odpowiedni nagłówek w CV?

Ta część życiorysu jest najkrótsza i relatywnie najłatwiejsza do napisania. Musisz w niej zawrzeć swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe. To zadanie nie powinno stanowić problemu, ale upewnij się, że podałaś prawidłowe informacje.

⚠️Zanim wyślesz swoje podanie, upewnij się, że ta sekcja jest bezbłędna. Pamiętaj, że nawet literówka w adresie e-mail czy przekręcona cyfra w numerze telefonu może sprawić, że pracodawca nie będzie mógł się z tobą skontaktować w celu prowadzenia rekrutacji. Upewnij się też, że podany numer telefonu jest nadal aktualny.

Umieść nagłówek na samej górze życiorysu. Możesz podać dane kontaktowe w dowolnej kolejności, jednak pamiętaj, że twoje imię i nazwisko powinny znaleźć się na samej górze strony. Stanowią one niejako tytuł twojego życiorysu. Warto go pogrubić lub użyć większej czcionki, aby rekruter lepiej zapamiętał twoje podanie.

Poprawny przykład
Karolina Kowal

Hostessa

656 543 123

karolinakowalska@gmail.com

Płock


Niepoprawny przykład

Karolina Kowal

1234561234 domowy 23456712 drugi 098765432

1212slodk4karolci4l@całuski.com

ul. Słoneczna 12,

45-564 Płock

Polska


Z pewnością zauważyłaś, że pierwszy przykład jest przyjemny dla oka. Rekruter od razu zauważy wszystkie ważne dane i nie będzie miał problemu z odczytaniem informacji. Adres e-mail wygląda profesjonalnie, a oddzielenie numeru telefonu spacjami sprawia, że jest bardziej czytelny. Wyróżniony “tytuł” życiorysu zwróci uwagę rekrutera.

Drugi przykład jest zbyt chaotyczny. Kandydatka umieściła w nim za dużo danych. Trzy numery telefonów to za dużo – wystarczy jeden, pod którym będziesz dostępna. Spójrz też, jak chaotycznie wyglądają te numery przez to, że nie ma między nimi przerwy. Nie ma potrzeby podawania pełnego adresu zamieszkania, bo pracodawca nie potrzebuje takiej informacji. Kraj zamieszkania powinien pojawiać się tylko w przypadku osób, które starają się pracę poza jego granicami.

Spójrz też na adres e-mail. Przypadkowe liczby sprawiają, że jest niemal nieczytelny. Co więcej, zawiera nieprofesjonalne zwroty, które odstraszą rekruterów.

📌Według ekspertów najlepiej jest stworzyć adres e-mail używając imienia i nazwiska. Skorzystaj z profesjonalnie wyglądających platform e-mailowych, np. Gmail. Jakikolwiek adres stworzysz, zwróć uwagę na to, czy jest przejrzysty, czytelny i profesjonalny.


cv hostessy

Zdjęcie w CV hostessy

Temat zdjęć w CV jest dość kontrowersyjny. Część pracodawców rezygnuje z przyjmowania dokumentów ze zdjęciem, ponieważ obawia się bycia oskarżonym o dyskryminację. Właśnie dlatego wiele kandydatek zastanawia się, czy należy je umieszczać w podaniu o pracę.

W przypadku posady hostessy miła aparycja jest często wymogiem ze względu na charakter pracy. Dodanie zdjęcia do CV może być więc dobrym pomysłem. Umieść je w szczególności wtedy, gdy pracodawca prosi o to wprost w ofercie pracy. W innym razie możesz wysłać CV bez zdjęcia, ale warto dodać portfolio zawierające polaroidy.

⚠️Pamiętaj, że zdjęcie musi przedstawiać ciebie jako profesjonalistkę. Nie dodawaj selfie czy prywatnych zdjęć np. z wakacji. Zamiast tego udaj się do profesjonalnego fotografa lub sama wykonaj portret na neutralnym tle. Pamiętaj o odpowiednim ubiorze oraz schludnym uczesaniu. Jeżeli zdecydujesz się na makijaż, powinien on być delikatny.

📌Zamiast tracić czas na skomplikowane projektowanie graficzne, wybierz taki wzór CV, do którego możesz wgrać zdjęcie za pomocą kilku kliknięć.

Podsumowanie życiorysu zawodowego

Ta sekcja życiorysu jest kluczowa, jeżeli chcesz zostawić konkurencję w tyle. Musisz w niej opisać swoje najważniejsze umiejętności i osiągnięcia, używając do tego kilku krótkich i zwięzłych zdań. Podsumowując: to część, w której “sprzedajesz” siebie jako idealną kandydatkę.

Podsumowanie zawodowe powinno momentalnie przyciągnąć wzrok rekrutera i przekonać go, aby dalej czytał twoje CV. W Polsce praktyka dodawania tej części do CV nadal jest mało znana, a więc wykorzystaj to na swoją korzyść. Dzięki podsumowaniu możesz wyróżnić się nawet na tle tych osób, które mają znacznie większe doświadczenie zawodowe niż ty!

📌Podsumowanie zawodowe powinno być umieszczone zaraz pod nagłówkiem CV, aby potencjalny szef od razu je zauważył. Mimo, że jest to jedna z pierwszych części życiorysu, eksperci radzą, by zapisać ją na samym końcu. W ten sposób “na świeżo” będziesz pamiętała o najważniejszych informacjach ze swojego życia zawodowego.

Aby twoje podsumowanie życiorysu było jeszcze lepsze, spójrz na główne obowiązki i umiejętności podane w ogłoszeniu o pracę i odnieś do nich swoje doświadczenia.

Poniżej przedstawiamy poprawny i niepoprawny przykład życiorysu:

POPRAWNIE 👇

Jestem studentką trzeciego roku psychologii na Uniwersytecie Łódzkim. Współpracowałam jako hostessa z dużymi markami sprzedającymi alkohol. Uwielbiam pracę z ludźmi, a moja umiejętność nawiązywania kontaktów sprawiła, że 80% osób zdecydowało się na zakup produktu. Chcę pracować w Państwa firmie jako hostessa z językiem angielskim.


NIEPOPRAWNIE 👇

Jestem studentką. Pracowałam już jako hostessa. Chcę dołączyć do Państwa firmy.


Pierwszy przykład zawiera dużo informacji, które zostały przedstawione w skompresowany i atrakcyjny sposób. Pracodawca może się dowiedzieć o doświadczeniu oraz najważniejszych umiejętnościach kandydatki. Poinformowała ona także o swoim osiągnięciu oraz przedstawiła, na jakim stanowisku chce pracować w nowej firmie.

Drugi przykład nie zawiera istotnych informacji. Kandydatka nie podała żadnych danych, które przekonałyby potencjalnego szefa, aby czytał jej CV dalej.

📌Aby zwrócić szczególną uwagę pracodawcy, użyj danych liczbowych. Przedstawienie procentowego wzrostu sprzedaży, liczby zadowolonych klientów, a nawet prezentacji, w których uczestniczyłaś, sprawia, że pracodawca może w mierzalny sposób zrozumieć, jakie korzyści przyniesie mu zatrudnienie ciebie jako pracownicy.

Doświadczenie w CV – jak je przedstawić?

Z reguły osoby z większym doświadczeniem mają szansę na lepsze zatrudnienie, a także na wyższe pensje. Na podstawie tego, jak zademonstrujesz swoją historię zatrudnienia, pracodawca podejmie decyzję o tym, czy przyjąć cię do pracy. Poświęć więc tej części odpowiednio dużo czasu.

Podając informacje na temat swojej historii zatrudnienia, pamiętaj, aby wymienić:

  • Nazwę stanowiska,
  • Nazwę miejsca pracy,
  • Okres zatrudnienia.

Niemal każda hostessa wypisze w swoim CV te informacje. Pokaż pracodawcy, że jesteś idealną kandydatką, wymieniając swoje główne i dodatkowe obowiązki, a także największe osiągnięcia.

Doświadczenie zawodowe w CV hostessy

Hostessa

Targi Poznańskie

2018-2020

  • Brałam udział w różnego rodzaju targach, podczas których demonstrowałam produkty.
  • Podczas mojej pracy przekonałam ponad 80% do zakupu produktów.
  • Dzięki mojej umiejętności nawiązywania kontaktów otrzymałam nagrodę i tytuł “Najbardziej Charyzmatycznej Hostessy roku 2020”.


cv hostessy

Sekcja z historią zatrudnienia osoby z niewielkim doświadczeniem

Jeżeli nie masz doświadczenia jako hostessa, nie musisz się załamywać. Wielu pracodawców przyjmuje osoby bez uprzedniej historii zawodowej. W tej sekcji możesz jednak wypisać staże, wolontariaty czy nawet pracę w innych branżach. Zademonstruj je w taki sposób, aby podkreślić zdobyte umiejętności, które mogą przydać się w pracy hostessy.

Konsultantka klienta

Salon ABC

2018-2019

  • Rozwiązywałam problemy klientów.
  • Uważnie słuchałam potrzeb klientów, dzięki czemu zadowolenie z mojej pomocy wynosiło 100%.
  • Przekonałam 50 klientów do skorzystania z naszego najnowszego pakietu internetowego.

Nawet jeżeli nie masz absolutnie żadnego doświadczenia, nadal możesz zdobyć swoją pierwszą pracę. Najprawdopodobniej nie zbijesz na niej fortuny, ale z pewnością zdobędziesz doskonałe umiejętności, które pozwolą ci na otrzymanie pracy w przyszłości.

Wykształcenie w CV

Aby zostać kelnerką, nie musisz ukończyć żadnej szkoły. Pracodawcy jednak sprawdzają tę część w CV, a więc upewnij się, że została ona dobrze zapisana. Jeżeli studiujesz na kierunkach związanych z marketingiem czy psychologią, możesz mieć lepsze szanse na zatrudnienie.

W sekcji z wykształceniem powinnaś wspomnieć o:

  • Zdobytym tytule zawodowym lub naukowym (jeżeli dotyczy),
  • Nazwie ukończonej szkoły,
  • Okresie nauki.

Przykład sekcji z wykształceniem

Psychologia – studia licencjackie

Uniwersytet Warszawski

2018-2020

  • Ukończyłam studia z wyróżnieniem.
  • Byłam przewodniczącą Koła Naukowego Psychologów.
  • Napisałam pracę dyplomową dotyczącą wykorzystania psychologii w marketingu.

Osoby, które pracują jako hostessy przez dłuższy czas i mają pokaźne CV, nie muszą tak dokładnie opisywać swojego wykształcenia – wystarczą podstawowe informacje. Jeżeli ubiegasz się jednak o swoje pierwsze stanowisko hostessy i nie masz dużego doświadczenia praktycznego, wykorzystaj tę sekcję, aby zaimponować pracodawcy. Z pewnością doceni on twoją ambicję, a także umiejętności, które zdobyłaś np. będąc przewodniczącą samorządu.

📌Podawanie informacji o pracy dyplomowej ma sens tylko wtedy, jeżeli jej temat ma związek z pracą hostessy.

📌Zapisuj tylko najwyższy stopień doświadczenia, aby nie zajmować cennej przestrzenii w swoim CV.


cv hostessy

Umiejętności w CV

W procesie rekrutacji sekcja z umiejętnościami odgrywa kluczową rolę. Za jej pomocą nie tylko pokażesz pracodawcy swoje kompetencje, ale także przejdziesz wstępną selekcję.

Większość firm używa obecnie systemów śledzenia kandydatów, czyli programów, które skanują podania i odrzucają te niezawierające oczekiwanych słów kluczowych. Słowa kluczowe nie są jednak tajemnicą i zawarte są w ofertach pracy.

Wystarczy, że uważnie im się przyjrzysz i wyłapiesz oczekiwane od kandydatek kompetencje – to właśnie one będą słowami kluczowymi.

Umiejętności, które wymieniasz w swoim CV powinny brzmieć tak samo jak w ogłoszeniu o pracę, abyś miała pewność, że zostaną właściwie odczytane przez systemy śledzenia kandydatów.

⚠️Nie kłam w swoim podaniu o pracę. Od hostessy wymaga się przede wszystkim konkretnych umiejętności miękkich, które pracodawca może bardzo łatwo zweryfikować podczas rozmów kwalifikacyjnych. Jeżeli zostaniesz przyłapana na kłamstwie, stracisz swoją szansę na zatrudnienie.

Jakie umiejętności są potrzebne w pracy hostessy?

W pierwszej kolejności wymień te umiejętności, które pojawiły się jako obowiązkowe w ofercie pracy. Dzięki temu będziesz miała pewność, że potencjalny pracodawca ich nie przeoczy.

Umiejętności twarde

Choć umiejętności twarde nie są kluczowe do pracy w roli hostessy, z pewnością mogą ci pomóc. Dostosuj je do branży, w której masz pracować. Przykładowo, jeżeli masz być hostessą na targach rolniczych, warto wspomnieć o swoich umiejętnościach z zakresu rolnictwa (o ile takie posiadasz). Jeżeli będziesz pracować w centrum handlowym, serwując drinki, wspomnij o kompetencjach kelnerki.

Przykładowe umiejętności twarde:

  • Prawo jazdy kat. B,
  • Znajomość nowości kosmetycznych,
  • Znajomość strategii marketingowej,
  • Psychologia behawioralna,
  • Znajomość języków obcych,
  • Umiejętność serwowania potraw i drinków.

Umiejętności miękkie

W pracy hostessy kompetencje miękkie są niezbędne. Bez nich nie będziesz w stanie spełnić się w zawodzie. Dotyczą one twoich cech charakteru, tego jak pracujesz w zespole i jak pracujesz pod presją. Hostessa musi cechować się umiejętnością nawiązywania kontaktów i wysoką kulturą osobistą.

🎁 Te kompetencje są na tyle ważne, że w swoim CV hostessy powinny wymienić je jako pierwsze, jeszcze przed umiejętnościami twardymi.

Oto niektóre kompetencje miękkie, które są niezbędne do pracy jako hostessa:

  • Komunikatywność,
  • Umiejętność pracy w butach na wysokim obcasie,
  • Umiejętność przekonywania,
  • Słuchanie z uwagą,
  • Punktualność,
  • Entuzjazm,
  • Empatia.

Dodatkowe sekcje w CV

Jeżeli chcesz pokonać konkurencję, dodaj do swojego CV dodatkowe sekcje, które zaimponują pracodawcy i przekonają go, że to właśnie ty jesteś idealną kandydatką. Oto przykładowe sekcje, które mogą pojawić się w życiorysie zawodowym:

  • Języki obce
  • Hobby
  • Szkolenia
  • Znajomość programów komputerowych

cv hostessy

Zainteresowania

Ta część CV pojawia się w podaniach bardzo często, jednak rzadko kiedy kandydaci wiedzą, jak wykorzystać ją na swoją korzyść. Nie powinna być ona tylko “wypełniaczem” twojego CV.

🎁 W życiorysie podawaj tylko te informacje, które mają znaczenie dla stanowiska, o które się starasz.

Stwórz tę sekcję, aby pokazać te hobby, które mogą pozytywnie wpłynąć na twoją przyszłą pracę. Jeśli interesujesz się psychologią czy marketingiem, pracodawca z pewnością to doceni. Możesz też dostosować tę sekcję, uwzględniając w jakiej branży masz być hostessą. Przykładowo, jeżeli aplikujesz o pracę w drogerii w centrum handlowym, twoje zainteresowanie perfumologią z pewnością zaimponuje potencjalnemu szefowi.

Znajomość języków obcych

Posługiwanie się językami obcymi to umiejętność, która jest pożądana przez pracodawców. Język angielski bardzo często jest wymagany od hostess. Jeżeli starasz się o pracę na targach międzynarodowych lub potencjalny szef podkreślił w ofercie pracy znajomość języka obcego jako warunek konieczny, stwórz osobną sekcję, w której opiszesz swoje umiejętności językowe.

Dodatkowa sekcja sprawi, że twoje kompetencje zostaną wyróżnione, a pracodawca z pewnością ich nie przeoczy. Jeżeli ukończyłaś kurs językowy lub zdobyłaś certyfikat, podkreśl tę informację.

Istnieje kilka sposobów na zaprezentowanie tej części życiorysu zawodowego. Sięgnij do naszego artykułu, w którym dokładnie przedstawiliśmy jak zapisać znajomość języków w CV.

Idealny życiorys zawodowy hostessy

Być może zastanawiasz się, o czym powinnaś pamiętać redagując CV. Oto kilka dodatkowych wskazówek!

Dołącz do podania list motywacyjny hostessy

Jeżeli chcesz zrobić naprawdę dobre wrażenie, dodaj do CV list motywacyjny. W niektórych ofertach pracy znajdziesz informację o liście motywacyjnym. Wówczas nie ma wątpliwości, że musisz go dołączyć do podania. Jednak nawet jeżeli pracodawca nie prosi o list motywacyjny, warto go dodać.

Dzięki temu będziesz mogła dokładniej opisać siebie i rozwinąć najważniejsze informacje, na które zabrakło miejsca w CV. Co więcej, jest to doskonałe miejsce na zaprezentowanie swojego charakteru, a także pokazanie, że jesteś ambitną i gotową do działania osobą.

Zweryfikuj błędy

Praca hostessy wymaga dokładności. Dbanie o stanowisko pracy będzie jednym z twoich obowiązków. Rekruterzy często odrzucają podania, które mają błędy lub literówki. Upewnij się więc, że dokładnie przeczytałaś swoją aplikację.

Sięgnij po kreator CV

Aby twoje CV się wyróżniało, skorzystaj z naszego kreatora. Dzięki niemu twoje podanie będzie nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także nie zabraknie w nim żadnych kluczowych części.

Podsumowanie artykułu

Po przeczytaniu tego artykułu, powinnaś wiedzieć, jak stworzyć ciekawe CV dla hostessy. Oto kilka przypomnień i wskazówek na koniec:

  • Idealnym sposobem na szybkie stworzenie CV jest użycie szablonu.
  • Podsumowanie zawodowe to idealny sposób na to, aby pokonać inne kandydatki.
  • Każda informacja, o której wspominasz w CV, powinna być adekwatna do stanowiska, o które się starasz.
  • Zawsze weryfikuj, czy twoje CV i list motywacyjny mają wszystkie istotne części i nie zawierają błędów lub literówek.
  • Przed wysłaniem CV do kolejnego pracodawcy, spersonalizuj je i zaktualizuj pod kątem oferty.
  • List motywacyjny hostessy może pomóc ci zdobyć wymarzoną pracę.
  • Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych będzie niezbędna do prowadzenia rekrutacji.

Na naszej stronie znajdziesz wiele porad oraz szablony życiorysów zawodowych i listów motywacyjnych. Sięgnij po nie, aby stworzyć idealne podanie o pracę.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie szkoły mogą pomóc w zdobyciu pracy hostessy?

Choć ukończenie szkoły nie jest warunkiem wymaganym w pracy na tym stanowisku, pracodawcy mogą przychylniej spojrzeć na osoby z wykształceniem związanym z marketingiem oraz psychologią. Większe szanse mają także osoby, które ukończyły kurs dla modelek.

Czy ładny wygląd wystarczy, aby zostać hostessą?

Choć praca hostessy kojarzy się przede wszystkim z młodymi, atrakcyjnymi kobietami, a miła aparycja to często warunek konieczny zatrudnienia, sam wygląd nie wystarczy. Profesjonalna hostessa musi wiedzieć, jak się zachować w różnych sytuacjach, a także posiadać zestaw odpowiednich kompetencji.

Stwórz swoje CV za pomocą najlepszych szablonów

Doświadczony specjalista HR. Przeszła ścieżkę kariery od młodszego specjalisty do kierownika działu HR w firmie IT.

Autorka artykułów na stronie CV Wzor.

Stwórz swoje CV w 15 minut

Nasza bezpłatna kolekcja profesjonalnie zaprojektowanych szablonów listów motywacyjnych, pomoże Ci wyróżnić się z tłumu i zbliżyć się o krok do wymarzonej pracy.

Stwórz swoje CV